Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Adler válasza audi100td (#6000) üzenetére


Adler
aktív tag

Ez volt az a teszt? mert ez 2008.04.03-as.

http://prohardver.hu/teszt/750_gb-os_merevlemezek/jatekok_es_norton_ghost.html

na mindegy én csak segíteni akartam, helyette le lettem ugatva.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#6002) Adler válasza KMT (#5996) üzenetére


Adler
aktív tag

azt nem tudom fejből hogy ebben hány tányér van. ez tény

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#6003) csutkaa


csutkaa
senior tag

Nyugi srácok :D nem akartam én itt háborút kirobbantani :)
a véleményeket meg köszönöm :R :R

(#6004) audi100td válasza Adler (#6001) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, ez volt az a teszt, ami mellesleg már akkor elavúlt volt, mert a Samsungon meg WD-n kivűl nem az aktuális modelleket használták hozzá.

(#6005) audi100td


audi100td
nagyúr

A Samu is kiadott egy 5400rpm-es Green szériát :R

(#6006) Springfield


Springfield
csendes tag

Hali!

Olyan USB-s külső winchestert keresek, ami max 120 GB-os, és külön tápellátása van (tehát nem az USB-n keresztül kapja az áramot).

Milyen márka/típus lenne a megfelelő?

Előre is köszi! Üdv!

-MSI P45 NEO3 FR, Core2Duo E8400 3 GHz, 2*2GB Kingmax 1066 DCh, MSI HD4870 1GB GDDR5, Samsung 1000GB SATA-II, Raidmax Ninja Black, HKC USP5550 (550W), ASUS DRW-1612BL

(#6007) Laca 012 válasza Cyberslider (#5739) üzenetére


Laca 012
őstag

Hát lehet senki sem kíváncsi a tapasztalataimra. mert nem nagyon olvasom, hogy valaki is fektetett volna WD MyBook-ba pénzt.
Ettől függetlenül azért leírnám ami eddíg kiderült:
Az eredeti hdd-t kivettem és megpróbáltam másik hdd-vel feléleszteni.(samu 160GB 2,5")
ha üzem közben húztam le az eredetit és dugtam rá a samut, akkor lehetett másolni rá és róla,de pl. a smart adatokat már nem látta, és 640GB-osnak ismerte fel. Foglaltságban százalékos arányban jól látta, de MB-ban hibás adatokat írt.Ki-be kapcsolás után xp nem látta, a vista pedig látta, de nem lehetett inicializálni. :((
Vettem egy a gyárival megegyező (Green Power) szériás 500GB-os HDD-t hibátlanul látja, annak ami. tehát 500GB-nak, és smart is megy. :C
Formázni is tudom mérete ellenére a gyári wd progival FAT32-re, amire nekem azért van szükségem, mert egy asus WL-500gP routerhez is használom, amin ugyebár linux van és a FAT32 amit a linux és a Win is lát. :K
USB-n keresztül egy 2,5GB-os cd-képet 21-23MB/s sebességgel ír és olvas. :(( Gyorsabbat vártam! Hol van a 480Mb/s (60MB/s) ??? :F
FireWire kábellel az olvasás ugyanúgy 21-23MB/s viszont az írás csak fele 10-12KB/s sebességgel megy!!! Ezt sem értem igazán.. (400Mb/s=50MB/s hol van????)
eSATA-n nincs egyenlőre lehetőségem kipróbálni.
Meg fogom formázni ideiglenesen NTFS-re is, és megnézem változik-e.
Szétszedni elég nyűgös, de végülis barmolás nélkül sikerült, és most hogy a műanyag körmöknél-pöcköknél-síneknél megkentem halványan szilikonzsírral, egész könnyeden megy.
A 4db fehér led Knigt-rider effektet villog amikor kommunikál, felváltva villognak a páros és páratlan ledek kikapcsoláskor. Alapban elvileg a szabad helyet mutatja. Amiu fura, hogy üresen mind a 4db led világít, viszont tettem rá 35GB-ot ami 8% és most nyugalomban csak az alsó led világít... Tehát valószínűleg haszontalan giccs.

(#6008) audi100td válasza Laca 012 (#6007) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mit vártál USB-vel 60MB/s-t fogsz másolni :F

De azért egy 30-35 MB/s-nek mennie kéne, de ez attól is függ hogy mennyire jó az alaplapod USB portja.

Én nem szedtem volna szét, nem volt az oldalán valami papírcsík?
Ha elszakad ugrott a gari.

(#6009) Blero2 válasza Adler (#5998) üzenetére


Blero2
tag

Azért azt nem mondanám, hogy lassú a Seagate. Nézd meg azért az új 7200.11es szériát.
Itt egy kis segítség: [link]
Saját mind a kettő, és szerintem sem nagyon van különbség sebességben, annak ellenére, hogy a Samu egytányéros, a Seagate meg 2.

Ja, és ez a teszt XP alatt készült, Vistán még kisebb a különbség.

(#6010) audi100td válasza Blero2 (#6009) üzenetére


audi100td
nagyúr

Alapvető dolgokról nincs fogalma úgyhogy nem ér az egész semmit.

(#6011) Alex91 válasza Laca 012 (#6007) üzenetére


Alex91
félisten

Ha telik a a HDD, akkor egyre tobb LED fog vilagitani :). Mondjuk eleg nagyzolva adja meg a kapacitast, mert keves a LED benne :DD. Nekem most mar vegig vilagit a csik :DD.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6012) ePPer


ePPer
csendes tag

Üdv!
Western Digital 320GB SATAII (WD3200AAKS) 7200RPM 16MB vagy
Western Digital 320GB SATAII (WD3200AAJS) 7200RPM 8MB lenne a jobb?
Mennyire számít a 8mb puffer különbség?
Vagy ha tuttok ajánlani egy jó 320 as vinyót (sata) akkor szívesen veszem a tanácsokat! :D

"Ha élsz táncolsz, ha táncolsz élsz!"

(#6013) Eagl3 válasza ePPer (#6012) üzenetére


Eagl3
veterán

SAMSUNG F1 még szóba jöhet sztem ;)

(#6014) ePPer válasza Eagl3 (#6013) üzenetére


ePPer
csendes tag

Hmm. Samsungokat nem szeretem. meg hallottam róla egyet s mást.
Jó tudom mindenki így van vele kinek ez kinek az, de több rosszat mint jót hallottam.

"Ha élsz táncolsz, ha táncolsz élsz!"

(#6015) Eagl3 válasza ePPer (#6014) üzenetére


Eagl3
veterán

Ez új széria. Én eddig csak jót hallottam róla. Mármint az F1-esek ről.
Mondjuk a mostani winyóm is samsung és semmi baja már nem is tudom mennyi ideje. :)

(#6016) csutkaa válasza ePPer (#6014) üzenetére


csutkaa
senior tag

nekem volt már sok winyóm, de mindegyik márkától már halt meg nálam legalább 1 :(
az attól függ hogy milyen széria ugy hogy előre nem lehet tudni melyik hal meg és melyik nem.

(#6017) Laca 012 válasza audi100td (#6008) üzenetére


Laca 012
őstag

Na pontosan ezt a 30-35KB/s sebességre áhítoznék.. :K Bár mondom nem tudom, hogy a filerendszertől mennyire számít... NTFS-sel, vagy netán extFAT-tal más értéket kapok? :F
Különben kizárólag a routeremhez,illetve a notimmal használom. Az asztali gépemet már hónapok óta nem kapcsoltam be, már árulom is. Ezért nem is tudom az eSATA értékeket.
PCMCIA-os eSATA kártyán gondolkoztam, de állítólag a PCMCIA port miatt max 70KB/s az adatáramlás, ami szintén csak elv, tehát nem érdemes beletenni 8-10ropit egy ilyen kártyába. jelentős különbség nem lenne.
Egyébként nincs semmi féle papírcsík a garhoz, elég furán is mutatna a matt fekete házon. volt már termék, amiből 10db-ról vakartattam le a vonalkódot. :Y (A párom akart 2e Ft-ért valami márkás szemceruzát,csak én a pénztárnál szóltam, hogy akkor visszük el, ha nyom nélkül leszedik róla a vonalkódot.Persze jött vele a festék is. :C Kb a tizediknél sikerült nyomtalanul levakarniuk. :( Én nem azért veszek 2e-ért egy szemceruzát, vagy 36e.-ért egy ilyen design-os vinyót, hogy szép fehér világító garicímkéket nézegessek az oldalán. Ez csak egy két idióta magyar importőr cég szokása. Ha valami szét van szedve,attól még nem romlik el semmi. Ha meg valami okos oda nyúl ahová nem kéne, az meg úgyis kideríthető! A halálom pl az előre összerakott pc, amit csak az összerakó cég bővíthet horror árakon.Bár aki ilyet vesz meg is érdemli! :DD
Szóval érzéssel szépen szét lehet csúsztatni károsodás és nyom nélkül. Igazán ha veszek egy 1TB-osGP hdd-t,meg egy külső házat ugyanennyiért, akkor is hozzáférhetek és cserélgethetem benne a meghajtót. Meglátásom szerint az, hogy ezt egyben adják, nem mérvadó, funkciójában ennyi pénzért már kell, hogy tudjam cserélgetni a "belét". :DD

(#6018) Laca 012 válasza Alex91 (#6011) üzenetére


Laca 012
őstag

Az szupi! Szóval akkor üresen és tele is mind világít... Logikus.. :D
Neked mekkora van? Milyen file-rendszerrel milyen sebességen megy?

Egyébként a "gyors" 640-est szerettem volna még kipróbálni benne, csak nem mertem olyat venni,mivel a 160-as 2,5"-es samu sem volt jó neki, hátha csak azokat a típusokat fogadja el amivel adtak is ki belőle,és abból is csak a GP-t.nem tudom pl, hogy bármelyik másik márkát elfogadja-e.

[ Szerkesztve ]

(#6019) Alex91 válasza Laca 012 (#6018) üzenetére


Alex91
félisten

Studio, Mac-en, 500 GB-os, es sebessegrol fogalmam sincs :). Mondjuk FW800-on van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6020) Laca 012 válasza Alex91 (#6019) üzenetére


Laca 012
őstag

Hát akkor az kicsit "más megye.." ;)
Ez igazából "tesó", de nem hasonlítási alap...
Azért gratula! Jól megpakoltad ezek szerint! Szerintem jó választás! Halk, alacsony fogyasztás...stb.

(#6021) Alex91 válasza Laca 012 (#6020) üzenetére


Alex91
félisten

A Time Machine pakolta tele :). De tervbe van veve kesobb egy nagyobb kapacitasu. (Valoszinuleg csak USB-s.) Es ez megy majd munka vinyonak a nagyobb meg a backup-nak :).)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6022) Laca 012 válasza Alex91 (#6021) üzenetére


Laca 012
őstag

Egyenlőre én sem használom az eSATA-t,de azért ha át kell dobni nagyobb mennyiséget valahová, akkor azért jól jöhet! Nem sokkal drágább mint a csak USB-s verzió.. Bár akkor meg széthúzod, aztán rádobod direktbe SATA-ra.. Az is megoldás.. Néztem van már 2GB-os is.. Így is azon gondolkozom, hogy ha vennék még egyet, hogyan lehetne Raid-be kötni, vagy csak símán tükrözni, nehogy vesszen valami.. Nem tudom hardveresen ha pl USB-n használom,és FireWire-en meg összedugom a kettőt, lehet-e valamit okoskodni.. Elvileg ahogy láttam a panelen van egy proci, meg egy flash a firmware-nek.Nem tudom, hogy lehetne "hozzáférni". Talán linux fut rajta,mint a normálisabb routereken, meg az UTP-s hálózati verziós MyBook-ban..

(#6023) kem válasza audi100td (#5988) üzenetére


kem
addikt

Egy tányérost kértem. Ha összerakom a gépet megnézem.

Köszi!

(#6024) Laca 012


Laca 012
őstag

Ja! Az kimaradt, hogy 1TB-os GP volt eredetileg a MyBook Home-omban, és ugyanolyan sebességet produkált azzal is, meg z új 500GB-ossal is.

[ Szerkesztve ]

(#6025) derrett11


derrett11
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől; remélem nem lesz túl "általános" a kérdésem. Ahogy nézegettem a fórumot, itt konkrét típusok ügyében szokás tanácsot kérni, én viszont kicsit kevésbé kötött lennék (meg a szóbajövő modelleket ti - legalábbis nagyvonalakban - úgyis nyilván tudjátok külön említés nélkül is):
Szükségem volna egy min. 640GB-os winchesterre a 15-25e Ft-os tartományból, SATA. Ahogy nézegettem, jó sok választás van (WD, Seagate Maxtor, Samsung stb.) és bár gondolom ez nemkisrészt "hit" kérdése is :) szívesen fogadok bármilyen tanácsot. Bár jó régen még képben voltam, mára sajnos a cégek főbb jellemzőivel sem vagyok tisztában... Otthoni gépbe lesz, alapvetően nem játék (bár pár tudományos program miatt hébe-hóba nagy adatmozgatás lehet, de mégsem halálosan teljesítmény-kritikus a dolog), a megbízhatóság így nyilván előtérben van.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#6026) audi100td válasza derrett11 (#6025) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem WD-t vagy Samsungot vegyél, nekem samu van és nagyon bejön, de WD talán még jobb.

(#6027) kem válasza audi100td (#5988) üzenetére


kem
addikt

Hogyan tudom megállapítani?
A 640-eshez képest kb feleannyi a súlya, ugyhogy szerintem 1tányélos:D

Köszi!

(#6028) Adler válasza audi100td (#6010) üzenetére


Adler
aktív tag

látom te annyira ász vagy.

ÉS JÓ LENNE HA TE NEM MINŐSÍTENÉL SENKIT ÉS NEM OKTATNÁL KI SENKIT!!!!!!

Itt mindenki segíteni szeretne a másikon, úgy hogy saját véleményét elmondja a másiknak vagy amit tesztben látott és olvasott.

A fórumokból azért van jó pár embernek elege, mert mindig van olyan forumozó mint te(okoskodó és a másik embert lenéző ha a saját véleményét elmondja)!

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#6029) audi100td válasza Adler (#6028) üzenetére


audi100td
nagyúr

Itt nem az volt a probléma, nem is lenne semmi gond azzal ha mindenki megosztja mással a saját tapasztalatait, hanem rögtön egy hsz-ban itt mindenkit hülyének néztél, hogy 640-es vinyót ajánlanak, mert te olvastál egy tesztet, ami eleve nem volt hiteles és ebből még azt is sikerült kijelentened hogy szar a Seagate, mert egy ezeréves vinyót összehasonlítottak egy vadonat új szériával, nem nézlek le, annak örültem volna ha elmondod saját tapasztalataid egy merevlemezzel kapcsolatban és nem egy tesztet ismételgetsz mint egy papagáj. Teszteket mindenki tud olvasni, csak ez nem tükrözi a teljes valóságot, pl. megbízhatóságról nem fogsz kideríteni semmit egy tesztből.

(#6030) audi100td válasza kem (#6027) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha így néz ki, akkor egy tányéros, ha pedig fekete műanyag dugók vannak rajt, akkor 2 tányéros.

(#6031) audi100td válasza Adler (#6028) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jó figyelj, úgy érzem én is túlreagáltam a dolgot, úgyhogy bocs.

(#6032) balintka


balintka
addikt

Az a kérdésem lenne, hogy adott egy i815 alapú, 1,3 Ghz-es Celeronos (socket 370) öreg gép. Úgy alakult, hogy ebbe egy 250 GB-os Hitachi winchester kerülne. El fog vele indulni a gép, illetve látni fogja mind a 250 Gb-ot?

(#6033) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!

Egy 80 gigás winyót akarok venni, melyiket tudnátok javasolni az alábbi kettő közül:
80GB Seagate SATA 8MB cache winchester (ST380815AS)
80GB Samsung SATAII 8MB cache 3 év garancia winchester (HD080HJ,HD082GJ)

Ja és nemkell nagyobb, hiába ár érték aránya elég rossz!!!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#6034) audi100td válasza Bzzz (#6033) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem inkább vegyél 160-as Samsung F1-et (mondjuk nem tudom hogy beszerezhető-e már) vagy WD-t vagy Hitachi P7K500-at, árban nem hiszem hogy 1000Ft-nál több a különbség, de ha ragaszkodz a 80-ashoz akkor inkább a Seagate-et ajánlom, a régi Samsungok nem voltak valami megbízhatóak, meglátjuk az F1-nél hogy alakulnak a dolgok, de úgy tűnik észbe kapott a Samu :)

(#6035) codec


codec
senior tag

Üdv!
640-es WD AAKS Hdd-t szeretnék venni, hol lehet most a legjobb áron kapni?
pcx.hu-nál egyáltalán nem láttam.(ipon-tól meg nem akarok rendelni...)
Segítséget előre is köszi..

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#6036) audi100td válasza codec (#6035) üzenetére


audi100td
nagyúr

Aliencomputers és Ready Computers

[ Szerkesztve ]

(#6037) codec válasza audi100td (#6036) üzenetére


codec
senior tag

Köszi..!
Melyiket ajánlanád, esetleg van tapasztalat bármelyikkel, főleg gari ügyben hogy állnak hozzá a dolgokhoz?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#6038) Huma


Huma
addikt

Én a samukban nem bízom túlzottan. Kettő is van. Az egyik (160-as sata) egyszer csak nem működött, de miután elmentem vele a boltig megjavult. (Kicsit égő is volt)
Most 2 hónapja meg fullosan elszállt miután leettem párizsival. A seagatet leöntöttem kólával és nem lett semmi baja. Sztem azért ez is számít.
Pl volt egy billentyűzetem amibe beleöntöttem a bablevest és semmi baja nem lett. Egy másik meg csak simán tönkrement magától mikor kihúztam a gépből.
Egy eszköznek nem árt ha van egy kis stressztűrése.

Szóval most akarok venni egy új vinyót mert már szűkösen vagyok, de egyszerűen nem tudom eldönteni melyik márkát válasszam.
Ha samut veszek akkor biztos, hogy a 640-es lesz az.
De pl a wd és seagate 500-750 körüli hdd-k nem lettek annyira kivesézve. Azokból melyiket éri meg leginkább megvenni?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6039) TeeJay


TeeJay
félisten

próbálta már valaki a 640gigás 32megás Seagate-et?
[Ipon.hu]
aki vesz ilyet tesztelje le és írjon ide véleményt mert 6400AAKS-t se ipon-ban se pcx-ben nem lehet rendelni és kell valami tuti helyette :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6040) TeeJay válasza Huma (#6038) üzenetére


TeeJay
félisten

inkább a 640-es WD-t vedd mint a Samsungot
seagate 640-es vinyójáról még nemsokat tudunk egyenlőre érdemes kivárni a véleményeket.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6041) TeeJay válasza TeeJay (#6039) üzenetére


TeeJay
félisten

pár teszprogival megnézték a 640-es Seagate-et
[link]
számomra nem tűnik rossznak, bár a random access 15ms ami lehetne jobb is
azt leszámítva viszont gyors :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6042) audi100td válasza TeeJay (#6041) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ennél akkor gyorsabb az 500-as változat, ha elérést is figyelembe vesszük.

(#6043) johnny82


johnny82
őstag

WD S-ATA2 5000AAKS 500GB 16MB winchester szerintetek milyen? Itt tudnám megvenni 14880-ért. Szerintetek jó, vagy van más jobb, hasonló árban? Lehet 320 -as vagy 400as is!

(#6044) Huma


Huma
addikt

Akkor megkérdezném, hogy szerintetek melyik 500-750 körüli hdd lenne a legjobb vétel és miért. A megbízhatóság kérdéses, hogy melyiknél milyen, de a gyorsaság, zaj, ár/érték, párizsiállóság tekintetében, hogyan viszonyulnak egymáshoz?

Ha jól vettem ki az eddigiekből akkor jelenleg a samu F1-esek a leggyorsabbak és a legolcsóbbak.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6045) audi100td válasza johnny82 (#6043) üzenetére


audi100td
nagyúr

WD-ből inkább 640-est érdemes venni, ha viszont beéred 320GB-al, akkor Samsung F1-et ajánlanám.

(#6046) audi100td válasza Huma (#6044) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jelenleg 640-es vinyót érdemes venni, mert ezek ár-érték arányban a legjobbak, ha a gyorsaságukat is figyelembe vesszük.

WD6400AAKS-t vagy Samu F1-et ajánlanám, inkább WD párti vagyok, de nekem F1 van és tényleg nagyon jó, csak ajánlani tudom és a zajszintel sincs probléma.

(#6047) Huma válasza audi100td (#6046) üzenetére


Huma
addikt

És a seagate-el mi a baj? Lassabb? Drágább?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6048) audi100td válasza Huma (#6047) üzenetére


audi100td
nagyúr

Abból az 500-as gyorsabb mint a 640-es, az új 334GB-os lemezekkel szerelt Seagate vinyóknál komoly gondok lehetnek, mert a 320-as változata nagyon megbízhatatlanra sikerült, rosszabb mint bátmelyik régebbi Samsung.

Szóval a Seagate-et nem igazán tudom ajánlani, csak az 500-as változatot, nekem is van egy és egyébként nem rossz, de a 640-es Samu jobban bejön.

(#6049) Huma válasza audi100td (#6048) üzenetére


Huma
addikt

Aha, kösz. Ez fontos infó.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6050) Egyfejű


Egyfejű
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

1. Van egy ABIT NF7 alaplapú gép amiben haldoklik a vinyó, nincs benne SATA csatlakozási lehetőség.

2. Van agy ASUS P5B VM alaplapú gép amiben 2 db WD YS 250 GB-os vinyó van, de valahogy nem az igazi a winyók kezelése. Úgy érzem, hogy kicsit lassú az egész rendszer.

Arra gondoltam, ha már kell vennem egy vinyót akkor olyat kellene amivel száguldozni fog az ASUS P5B VM és az egyik WD YS 250 GB-os vinyót tenném az ABIT NF7-es gépbe.

Kérdéseim:

1. IDE-SATA átalakítóval jó fog-e működni az ABIT NF7-es gép a WD YS 250 GB-os vinyó?
2. ASUS P5B VM alaplapú gépbe milyem vinyót vegyek, a méret lényegtelen mert nem olyan túl nagy adatmennyiség van rajta, ami fontos hogy megbízható, gyors és halk legyen?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.