Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) KaiotEch válasza tibaimp (#72977) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszi, 8TB-ből EZFF lenne ennek a megfelelője? Alzán nincsenek túl jó vélemények. Vagy van ami esetleg ajánlottabb, megbízhatóbb? :R

[ Szerkesztve ]

(#73002) Kaworu


Kaworu
csendes tag

Sziasztok! Nem tudtam hol tegyen fel a kérdésemet, így jobb híján megpróbálom itt.
Van egy 8TB-os Toshiba N300-as HDD-m, valamint egy Kolink Satellite gépházam. A gépházba a HDD-ket a felső lemezre kell vízszintesen rögzíteni a HDD alján lévő 4 csavarhellyel. Viszont ezek a csavarhelyek a házban a 6TB-osnál kisebb HDD-k csavarkiosztásának megfelelő pozíciókban vannak megadva. Ez a felső lemez ráadásul rövid is, így két csavarhely a lemezen kívülre esik, nem lehet rögzíteni.
Találtam ebay-en egy megoldást, viszont ennek a kiszállítási díja kegyetlen: [link]
Tudtok valami ehhez hasonló adaptert, amit itthon be lehet szerezni?

(#73003) Sonja


Sonja
veterán

Egy 18TB-os WD Purple Pro (WD181PURP) HDD-vel szemezgetek. 6 HDD-m van, szeretném kiváltani, hogy kevesebb legyen. :D Az összefoglalóban ajánlott, szóval gondolom jó?! :) Ez már héliumos, vagy nem?! :F :B Ami fura, hogy a Purple Pro sorozatban, elméletben ennek van a legkisebb hangja. :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#73004) Rowon válasza Sonja (#73003) üzenetére


Rowon
veterán

Persze, csak 18 TB nem kevés. Ha kevesebb HDD-d van, azért arra is ügyelj, hogy háttérmentésed legyen 18 TB adatról.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#73005) Top cat válasza Kaworu (#73002) üzenetére


Top cat
őstag

Ez az a kuckó?
Nem próbáltad úgy, hogy ne keresztben, hanem hosszában passzolnak e a lyukak?
Persze lehet, hogy úgy nem fér el.

(#73006) Kaworu válasza Top cat (#73005) üzenetére


Kaworu
csendes tag

Igen, ez az, csak ezzel a képpel ellentétben nálam a kép értelmében vett bal oldali csavarhelyek messzebb vannak, pont a lemezen kívülre esnek, ha jobb oldali lyukakat összeillesztem.
Sajnos 90 fokban elforgatva sem passzol. A ház maga tetszik, csak ez az egy bajom van vele.

(#73007) Top cat válasza Kaworu (#73006) üzenetére


Top cat
őstag

Nem tudod megfúrni a lemezt? Már ha egyáltalán elég hosszú.

(#73008) Kaworu


Kaworu
csendes tag

Nem akarom, mert a cél az lenne, hogy később két 3,5-ös HDD legyen felül, szóval valamilyen adapteres megoldás lenne jó.

(#73009) tibaimp válasza KaiotEch (#73001) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Baszki! Jól megszívattál, mondom mi van, jött ki új nevezék?
"EZFF" HDD nincs, EFZZ-t akartál írni szerintem :B , mert az lesz a 8TB-os Red Plus [link] !

Amúgy igen, ez az, és NAS-ba ajánlott.
Csak mégegyszer mondom, hogy a másik Red-el, ami SMR-es, "nem lesznek jóban."

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#73010) tibaimp válasza Sonja (#73003) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Régebben 8TB fölött voltak a HDD He töltetűek, ma már ez 10TB. Szóval igen, ez a 18TB-os HDD már He töltetű, de jó ez, nincs ezzel baj.

Nyugodtan veheted, ajánlott, ráadásul ez már az a Purple széria, ami Enterprise szintű, vagyis 550TB/év írástűrést tud, 7200-as, jó gyors is lesz (HDD mércével persze)!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#73011) KaiotEch válasza tibaimp (#73009) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ah igen bocsánat elírtam. Csak addig lesznek együtt a 6TB-ssel, míg áttolja újra az adatokat, utána átkerül a másik ugyan olyan 8TB-s is. Olvastam valahol, hogy hangos, az nem zavar úgyis szerverben lesz, csak ne haljon ki megint 3éven belül. Köszönöm! :R

(#73012) Askformore válasza Askformore (#72996) üzenetére


Askformore
senior tag

Akkor ez igy meg oke?

(#73013) Lauda válasza Askformore (#72996) üzenetére


Lauda
félisten

A hd sentinel alapján a merevlemezed hibátlan állapotú.

(#73014) Askformore válasza Lauda (#73013) üzenetére


Askformore
senior tag

Koszi, csak mas progik 4%-ot irnak mint hatrlevo elettartam, emiatt posztoltam ide, hogy kell-e aggodni, vagy jo ez meg :)

(#73015) Lauda válasza Askformore (#73014) üzenetére


Lauda
félisten

Értékes adatot azért nem tárolnék egy 58 ezer órát futott merevlemezen. :)

(#73016) cidalain válasza Kaworu (#73008) üzenetére


cidalain
veterán

Mármint úgy érti, hogy átfúrod a 3.5" lukját a nagy meghajtóknak megfelelően. Ugyanúgy el fog férni, mintha adapterrel lenne felrakva. Ez a lemez ráadásul még takarva is van, ha ráteszed a gépház tetejét. (A linkelt adapter kb 5mm-rel vastagítja meg a HDD-t erre is feigyelni kell, hogy az belefér-e)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73017) Rowon válasza Rowon (#72975) üzenetére


Rowon
veterán

Közben lefuttattam az írás tesztet is. Nincs hibás szektor. Ennek ellenére még mindig mutatja a 2 darab hibásat...

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#73018) boborján2 válasza Rowon (#73017) üzenetére


boborján2
tag

Nem az van ,hogy ha már áthelyezte, akkor nem mutatja? Minek tesztelné azt a sectort amit korábban ignorált a hdd vezérlő?

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#73019) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

1. Juhé! Ez a nap is jól indult. A kábel lehúzásakor sikerült letörnöm a tápcsatlakozó műanyag lemezét. (Bekeretezve.) Javítják ezt valahol?

2. Mi ez a kétpólusú csatlakozó? (Nyíllal jelölve.) Az előző HDD-men nem volt.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#73020) Lauda válasza newmoonlight (#73019) üzenetére


Lauda
félisten

(#73021) newmoonlight válasza Lauda (#73020) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Köszi!

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#73022) Kaworu válasza cidalain (#73016) üzenetére


Kaworu
csendes tag

Megnéztem, ha mind a 4 csavar lyukat kifúrom a ház lemezén akkor fel tudom rögzíteni, de közben találtam egy(!) aliexpress-es eladót, akinél van erre megoldás: [link]
Ez sem olcsó, de már elfogadhatóbb, mint az előző adapter és csak 2 mm magas. Meglátjuk mennyire válik be. Egyébként kb pont 5 mm hely van a HDD alja és a PSU teteje között adapter nélkül.

(#73023) szkutyi


szkutyi
őstag

Sziasztok!
Havernak nasra van kötve két külső házban 4-4terra hdd az egyik WD blue a másik toshiba p300.fullon megy az írás és a műanyag házban az egyik 24 fokos a másik 25 fokos..semmi hűtés, fekszenek a szőnyegen.ez lehetséges?nálam dokkolóban alapjáraton a de blue 38 fokos.xd.
Hogy lehetséges ez?köszi.

(#73024) Lauda válasza szkutyi (#73023) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Az attól függ hány celsius fok van a helyiségben. Például 10 celsius fokos helyiségben lehetséges.

(#73025) szkutyi válasza Lauda (#73024) üzenetére


szkutyi
őstag

21-23 mindkettő helyen.

(#73026) Lauda válasza szkutyi (#73025) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor kizárt. Ilyen körülmények között, szellőzés nélkül minimum 40-50 celsius fok között üzemelnek azok a hdd-k.

(#73027) szkutyi válasza Lauda (#73026) üzenetére


szkutyi
őstag

Pedig ennyit mutat nála a nas :D.erdekes.

(#73028) Lauda válasza szkutyi (#73027) üzenetére


Lauda
félisten

Nézze meg hd sentinellel, ha érdekli.

(#73029) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! NAS-ba keresnék HDD-t ami kifejezetten csendes, de azért gyors 6TB felett. Nappaliba van a NAS, szóval jó lenne ha csendes lenne. :) Mit/miket tudtok ajánlani? :)

(#73030) ANOka válasza KisBundi (#73029) üzenetére


ANOka
őstag

WD Purple (Pro) széria.

(#73031) tibaimp válasza KisBundi (#73029) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mivel nem írtál pontos adatokat, és árat:

WD Purple, WD Red Plus, Seagate Ironwolf NAS -- > ezek 3 év garos, CMR, halk HDD-k, ~5400-as RPM, olcsóbb kategória.

WD Red PRO, WD Purple PRO, Seagate Ironwolf PRO --> ezek 5 év garos, nagy írástűrésű HDD-k, drágább, 7200-as RPM.

A leghalkabb HDD a WD Purple többek véleménye szerint is: [link] , [link] , [link]
A WD Red Plus is: [link] [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#73032) KisBundi válasza tibaimp (#73031) üzenetére


KisBundi
őstag

Tehát akkor WD Purple vagy Red? EXOS és Ironwolf ennyire zajosak? :U Médiaszerverként fog főleg üzemelni. Mellette egy kis torrent és vagy 2 kamera képének a rögzítése fog még menni. Elég erre a 5400RPM?

(#73033) Orgi válasza KisBundi (#73032) üzenetére


Orgi
őstag

Nekem Ironwolf van és egyáltalán nem találom hangosnak. A Skyhawkot sem.

(#73034) tibaimp válasza KisBundi (#73032) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem WD Red, WD Red Plus! A sima Red SMR-es, olyat nem akarsz szerintem: [link]

+ kamera, meg torrent....jó kérdés, ezt így nem tudom. De inkább a 7200-as PRO-k, akkor már, vagy valami RAID megoldás, ahol összeadódik a sebesség.

Valaki más??

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#73035) KisBundi válasza tibaimp (#73034) üzenetére


KisBundi
őstag

Persze CMR lesz és vagy RED Plus vagy Purple (Pro) mert azok is CMR-esek. Ahogy látom zajban a 8 és 10TB-osok amik valamiért jóval több dB-t produkálnak mint a többiek. Érdekes, hogy a 14TB-os RED Plus jóval halkabb mint a 10TB-os. :U A Plus és Pro verziók már mind a két színnél ha jól látom 7200-esek.

[ Szerkesztve ]

(#73036) tibaimp válasza KisBundi (#73035) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azért lehet halkabb a 14TB-os, mert az már He töltetű. Ezek mind 7200-as RPM-esek már, így van.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#73037) kisskd


kisskd
tag

Offline/cold backup melyik ajánlási kategóriába tartozik?

6 (4-8) TB magasságában keresnék. Jelige nyilván az "olcsón jót".

2-3 havonta menne rá egy kb. 1TB-os mentés egy éjszaka. A köztes hónapokban már meglévő lemezeket rotálunk "verziókövetésként", csak fogy a hely. Hangerő mind1, éjszaka az irodában max. én vagyok, de akkor jobb híján ébren :D Ubuntu gép, sarkon "fiókmentes" rack, hűtést kap.

[ Szerkesztve ]

(#73038) Rowon válasza tibaimp (#73036) üzenetére


Rowon
veterán

Egyébként most, hogy hallgatom a 10 terás WD Ultrastart, azért ezek a HDD-k már sehol nincsenek zajszintben a régi merevlemezekhez képest, azoknak azért volt hangjuk rendesen. A WD Lilából pedig a kisebbek szinte hangtalanok.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#73039) tibaimp válasza Rowon (#73038) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, ez így van!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#73040) tibaimp válasza kisskd (#73037) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Olcsón jót! OK....

Létezik a 3 év garos, CMR, halk, ~5400 RPM, olcsóbb verziók: WD Purple, WD Red Plus, Seagate Ironwolf NAS, ezek közül a WD-k kifejezetten halkak, a WD Purple a leghalkabb.

Létezik az 5 év garos, Enterprise szint, nagy írástűréssel, 7200 RPM, nem annyira olcsó: Toshiba MGxx széria, Seagate EXOS, WD Ultrastar, WD Red PRO, WD Purple PRO, Seagate Ironwolf PRO.
Különösen a Toshiba MGxx-t és az EXOS-t ajánlom, mert ahhoz képest olcsóbban beszerezhetők, csak figyelj rá, hogy ahol veszed megadják az 5 év gart!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#73041) kisskd válasza tibaimp (#73040) üzenetére


kisskd
tag

Köszi a tippeket! :R

Az olcsón jót alatt leginkább arra gondoltam, hogy a) ugyanazt a tudást szívesen megveszem nem drágábban, b) számomra fölösleges ficsörökért nem fizetnék. Pl. ha jól értem, a 7200 RPM ilyen, éjszaka olymind1, hogy hány percig másol, ha reggelre végez (de persze a nagyobb írástűrést + több garit figyelembe veszem).

[ Szerkesztve ]

(#73042) #88507648


#88507648
törölt tag

Sziasztok.

Egy WD Gold 1TB WD1005FBYZ megfelelő lesz cold storage meghajtónak? Mennyire megbízhatóak az enterprise merevlemezek?

(#73043) Lauda válasza #88507648 (#73042) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Megfelelő, a legmegbízhatóbb példányok az enterprise merevlemezek..

(#73044) antatom


antatom
csendes tag

Sziasztok! Kamera folyamatos felvételére keresek meghajtót. Router usb hez kötöttem próbaképpen egy 2,5 ös laptopból kivett hdd-t és működik. A WD purple-t javasolták az ilyen feladatra , de az csak 3,5-esben létezik. 1T-ás ssd is alkalmas lehet ilyen feladatra? Vagy a 3,5-eshez vegyek házat , és azzal próbáljam? Szóval ehhez kérnék segítséget, hogy melyik méret , és márkát is javasolhatnátok. Köszi

(#73045) tibaimp válasza #88507648 (#73042) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Teljesen igaza van Lauda kollégának, annyival egészíteném ki, hogy a WD Gold HDD-k nagyon hangosak! Legalábbis, ami nálam járt, az volt, személyes tapasztalat.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#73046) Sanyi.mTs válasza antatom (#73044) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

folyamatos írásra nem ssd-t vennék. wd purple jó.

méret: mennyi kamera képe menne rá, mennyi ideig akarod megtartani?

illetve az is előfordulhat, hogy a kamera rögzítése miat belassulhat a routered és ezzel együtt a hálózatod.

(#73047) Jahno válasza Sanyi.mTs (#73046) üzenetére


Jahno
őstag

Tudja fene. Én simán belerakom, mennek ezer évig. HDDből volt ami nem bírta, de ott kapott is a szájára rendesen. Gondlom nem lesz rajt túl sok kamera ha routeren van, de mégis mennyi anyagot írnánk, meddig kellene eltenni? Rá kell kicsit kerekíteni és kész.

(#73048) Lauda válasza antatom (#73044) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Attól függ, mennyi írásról van szó éves szinten.

(#73049) antatom válasza Sanyi.mTs (#73046) üzenetére


antatom
csendes tag

1 kamera van , kb 60gb per nap az adat. A lassulásra nem gondoltam, arra még ránézek. Köszi

(#73050) Rowon válasza antatom (#73049) üzenetére


Rowon
veterán

Az szerintem egy HDD-nek semmi, ami érdekes lehet a várható élettartam szempontjából, az a megfelelő hűtés. De, ha 375 365 nappal számolod a napi 60 gigát az is csak ~21 tera / év, ami a mai SSD-knek se sok. Amire vállal a gyártó pl. 200 TBW írástűrést még annak is elméletileg mennie kell 10 évig.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.