Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) semetka


semetka
őstag

Seagate ST2000DM001 -et mostanában hány lemezzel gyártják? Régebbi commentekben olvastam hogy van belőle 2 illetve 3 lemezes.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#39002) mclaren777 válasza tlac (#38999) üzenetére


mclaren777
senior tag

Köszönöm az infót!

Akkor már azt hiszem, hogy csak a WD Green WD30EZRX 29k illetve
WD Red WD30EFRX 32k között kellene döntenem!

Amúgy ezek az 5400 RPM ellenére, de a nagy adatsűrűség miatt már gyorsabbak minden téren (pl. véletlen hozzáférés), mint egy kis 1 tányéros, 7200 RPM-es 320GB-os HDD?

[ Szerkesztve ]

(#39003) Zola007 válasza mclaren777 (#39002) üzenetére


Zola007
veterán

igen
a 2 terrás 5400-as greenem gyorsabb mint a régi 640-es 7200-as

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39004) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Adattárolásra és videó capture-ölésre és szerkesztésre (ingame) használandó merevlemezt keresnék legalább 2 TB méretben.
Miket tudnátok ajánlani, ami megbízható, csendes, hűvös, gyors. Több elvárásom nincs :DDD. Ja, de, olcsó legyen :DDD

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#39005) jim bcs válasza Jim74 (#39004) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia! Az hogy kinek mi az olcsó az elég szubjektív :DDD , én azt mondom WD Red.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39006) Toxy


Toxy
aktív tag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne hogy van egy 2TB-os HDD-m. ( Western Digital RE4 2TB (WD2003FYYS)

S az a bajom vele hogy eléggé recseg mikor töltöm az adatokat róla.
Ez mitől függ? Vagy minden HDD ilyen?

SEAGATE 2TB Barracuda 7200rpm 64MB SATA3 ST2000DM001

Ez milyen a WD-hez képest?

Köszi

(#39007) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok , egy HDD-nél a 33°C és egy SSD-nél a 35-36°C elfogadható érték ?

(#39008) jim bcs válasza Mirman (#39007) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nemsokára megmondják bár az ssd-n lehetne hűteni a hdd az még ok, addig is hasonlításképpen nálam ennyi

ssd: 26 passzívan hűtve
hdd: 25 passzívan hűtve, alul-felül 2 nagy aluminium borda között van

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39009) Locutus válasza jim bcs (#39008) üzenetére


Locutus
veterán

Aham, és ez hány fokos szobában? 18?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#39010) Jim74 válasza jim bcs (#39005) üzenetére


Jim74
nagyúr

Arra gondoltam, hogy ne valami überszuper RAID-NAS atomháborúnak is ellenálló aranyáron mért HDD-t ajánljatok... :DDD
Esetleg egy pontos típust is tudnál adni? :R Csak a biztonság kedvéért ;)

Tegnap elkezdett haldokolni egy Seagate ST2000DL003 és nem akarom megvárni, amíg kileheli teljesen a lelkét.
Sentinel adatok, amik 1 nap alatt keletkeztek:
2013.11.10. 0:54:43,#198 Off-Line Uncorrectable Sector Count 8 -> 16
2013.11.10. 0:54:43,#197 Current Pending Sector Count 8 -> 16
2013.11.09. 23:47:24,#198 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 -> 8
2013.11.09. 23:47:24,#197 Current Pending Sector Count 0 -> 8

Kondíció hirtelen 75%-ra zuhant. 16 hibás szektor, 71 hiba adatátvitel során, ami duplájára nőtt, mikor próbáltam adatot menteni a HDD-ről. Természetesen megfagyott tőle a gép, mint a szög :((
Ja és azt hiszem 1 év garos HDD volt, ami nyáron járt le :W

[ Szerkesztve ]

(#39011) Mirman válasza jim bcs (#39008) üzenetére


Mirman
őstag

Hát most az 5,25ös helyre vannak berakva , hogy elkerüljem a kábel dzsungelt , de ha fontos akkor át szerelem lejebb a rendes helyére. Vagy teljesen mind1 és ne pöcsöljek vele ? :F

(#39012) jim bcs válasza Mirman (#39011) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

egy kis hűtés nem ártana

(#39009) Locutus :DDD pólóban vagyok de még a rövidgatya is elférne, nincs hideg ne aggódj

(#39010) Jim74 te írtad hogy megbízható kell
2.5
WD10JFCX
WD7500BFCX
3.5
WD40EFRX
WD30EFRX
WD20EFRX
WD10EFRX

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39013) Kerto


Kerto
tag

Sziasztok!

Garanciális cseréből kapnék egy ilyen hdd-t: Western Digital Caviar Black 1.5TB 64MB SATA3 WD1502FAEX,
de viszont nem forgalmazzák már ezt a típust,valami baj van vele?
Megbízható,gyors? Vélemények kellenének.
Köszi :R

(#39014) Jim74 válasza jim bcs (#39012) üzenetére


Jim74
nagyúr

Csak kíváncsiságból... Erről mi a vélemény?

Seagate ST2000DX001

(#39015) Zsivaagoo válasza Kerto (#39013) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Én megbíznék benne, inkább, mint bármi másban.

WD Black a legjobbabb széria.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39016) Mirman válasza jim bcs (#39012) üzenetére


Mirman
őstag

Átszereltem a dolgokat , így az SSD 28 a HDD pedig 26°C. Köszi a tippet :)

[ Szerkesztve ]

(#39017) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Kíváncsi leszek a mostani vihar hogyan hat majd az árakra... megint az a térség kapta. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#39018) fanci


fanci
tag

Sziasztok!
Ezek közül melyiket ajánlanátok op-rendszernek?
[link]
[link]
[link]

(#39019) FollowTheORI válasza fanci (#39018) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én a Seagate-re szavazok, azt ajánlom. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#39020) Zsivaagoo válasza fanci (#39018) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Egyiket sem.
De ha mindenáron ebből a háromból akarsz választani, akkor a Seagate.

--------------------------
(Rendszernek : WD Caviar Blue WD5000AAKX.)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39021) S1M0N


S1M0N
senior tag

Sziasztok!

Az SSHD-kkal kapcsolatban mi a véleményetek/tapasztalatotok?
Tényleg érezhetően gyorsabbak a "normál" HDD-khez képest?
Ezzel szemezgetek konkrétan:
SEAGATE 2TB 7200rpm 64MB SATA3 SSHD ST2000DX001

Játékokhoz kellene egy gyors merevlemez (vagy SSD, csak az elég drága ár/GB mutatóval rendelkezik), 2TB-os minimum, mert más is lenne tárolva ideiglenesen rajta (gameplay, film, sorozat, stb), amíg külső HDD-ra nem másolom az egyéb dolgokat.
Vagy veszek egy 128/256GB-os SSD-t (most van egy 128-as, de arra a rendszeren kívül nem akarok tenni semmit sem), és arra felrakom a BF3-at és 4-et (főleg utóbbinál lenne jó a gyorsabb betöltés, mert most 2-3 perc, ha nem fagy ki :((( ), a többi játék meg maradna a HDD-n. Csak így meg nem lennének egy helyen a játékok, bár talán ezt túlélném.

Amúgy külső HDD-m egy WD 2TB My Book Essential 3.0 WDBACW0020HBK, már kb. 2 éve megvan, panaszom nincsen rá, csak az, hogy elfogyott rajta a hely... :DDD
Szóval külső HDD is kellene, és természetesen az elsődleges kiszemelt az általam is birtokolt WD 2TB My Book Essential, de nyitott vagyok más lehetőségekre is. Itt is a 2TB a minimum, valamint az USB3. Nem kell nagyon kompaktnak lennie, mert nem hurcolászom sehová sem őket.

Nézegettem az 1. hsz-ban ajánlottakat, de nem igazán tudok dönteni...

Ezek talán jók lennének a hozzászólások/1.hsz alapján:
WD 2TB Red IntelliPower 64MB SATA3 WD20EFRX
SEAGATE 2TB Barracuda 7200rpm 64MB SATA3 ST2000DM001
WD 2TB Caviar Black 7200rpm 64MB SATA3 WD2002FAEX

Szóval a lényeg a sebesség (játékok miatt), megbízhatóság, és minimum 2TB. A WD-t preferálom elsősorban, de a Seagateről is pozitív dolgokat írnak.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#39022) Jim74 válasza S1M0N (#39021) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Én ennek az 1 TB-os verzióját raktam be rendszernek. Egy simát váltott és úgy érzem, hogy gyorsabb.

(#39023) Palapo


Palapo
aktív tag

Sziasztok!

Egy 2TB-os külső winchestert szeretnék venni a Dune médialejátszómhoz.
A kérdés,hogy amolyan kompakt külső winchestert vegyek,vagy vegyek egy külső házat és bele egy belső winchestert?

Kb. 25 ezer ft-ot tudok erre rászánni.

A kompakt külső wincesternek ezeket néztem ki:
Seagate Expansion 2TB USB 3.0 STBV2000200
Western Digital Elements 2TB USB WDBAAU0020HBK
Samsung D3 Station 2TB HX-D201TDB

Vagy pedig külső háznak(pl. LC EH 25BUB3 USB 3.0 SATAII) és bele egy belső winchestert(pl.Western Digital Caviar Green 2TB WD20EZRX).

Vélemények?

Előre is köszönöm. :))

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#39024) Willie válasza Palapo (#39023) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Én mindenképpen a külső házas megoldást javaslom.

Sharkoon Rapid-Case 3.5" SATA USB3.0 + Western Digital Red 2TB (WD20EFRX)

Ez egy kicsit többre jön ki mint 25.000 Forint, de szerintem ez a tuti. :) Nekem is olyan Sharkoon házam van, abban egy HD204UI.

Egyébként van erre külön topik is: [link]

(#39025) Bici válasza Bici (#38963) üzenetére


Bici
félisten

Sziasztok!

Erre valaki? :U

Kössssz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#39026) Palapo válasza Willie (#39024) üzenetére


Palapo
aktív tag

Hát,igen. Ez a kombináció már 32-33 ezer lenne.
Köszi a segítséget.
Megyek is abba a topicba!

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#39027) jim bcs válasza Bici (#39025) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:N

WD Red :K

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39028) Toxy


Toxy
aktív tag

Sziasztok,

Adattárolásra szeretnék venni egy 2TB-os vinyót, (játékok, zene, film...)

Kérdésem lenne hogy erre a célra is a 7200RPM-es vinyók az ajánlottak?

Szeretném ha viszonylag halk lenne. Volt egy WD vinyóm ami eléggé zörgött mikor az adatokat kezelte. No ezt szeretném elkerülni.

SEAGATE 2TB Barracuda 7200rpm 64MB SATA3 ST2000DM001

Ezt a tipust nézegetem. Ez jó választás lehet? Akinek ilyen van irna pár sort róla.

Köszi

(#39029) jim bcs válasza Toxy (#39028) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

adatnak elég az 5400rpm, a régi WD hdd-d igencsak Green volt az most sem igazán ajánlott széria sőt ha egy mód van rá kerüld, viszont WD Red-et vegyél az tökéletes erre célra meg főleg

ettől függetlenül a Barracuda is jó

csak mellékesen én baromira utálom a nagy batár 3,5"-es hdd-ket és elég régóta csak 2,5"-eseket használok sose volt gond velük, adatnak 2,5".-es WD Scorpio Blue-Scorpio Black-et használok, 2.-k biztonsági adatnak szintén bár ez neked méretben kicsi, mivel kijött a 2,5"-es WD Red a biztonsági adatot lassan átköltöztetem

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39030) Bici válasza jim bcs (#39027) üzenetére


Bici
félisten

A red elég lassú rendszer winyónak. Tudom, mert egyik gépemben van Black és Red is. :K
A kettő közötti megoldást keresem a Red ára körül.
Mindkét típusra (Toshiba, Seagate) van 2 év gari 24/7 működés esetén is (A Seagate green szériával ellentétben [link]), ezért a két típus közt vacilálok.
Tudom, nem 3 év, mint a Red esetén, de a nagyobb sebesség kárpótol. Úgyis csak 2 évig tervezem használni 24/7-ben, utána megy külső tokba.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#39031) Toxy válasza jim bcs (#39029) üzenetére


Toxy
aktív tag

Köszönöm a gyors választ.

Nézem ezt a WD RED-et,. S eddig csak jókat olvastam róla. pl hogy jóval csendesebb mint pl a seagate.

most elgondolkodtam hogy megéri e azt a pár k különbözetet ez. s hajlok afelé hogy igen... de még olvasgatok.

holnap szeretném a hdd-t megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#39032) jim bcs válasza Bici (#39030) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

aham én az adatra koncentráltam, akkor viszont az összefoglalóból akármelyik jó ott nézz szét

(#39031) Toxy szerintem és még sokak szerint is megéri, nem olcsó de nem véletlenül és holnap mész is megvenni vagy még ma meg fogod rendelni

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39033) Toxy válasza jim bcs (#39032) üzenetére


Toxy
aktív tag

Itt találtam legolcsóbban. (s ez közel is van a munkahelyemhez :) )

Így +3k a seagete-hez képest. Ennyi pluszt kiadok.

Korábban valóban WD Green 2TB-om volt. S akkor kissé elhatároztam hogy WD-t nem nagyon akarok. De most erről a RED-ről jókat olvasok. Így lehet végül ez lesz.

(#39034) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!
Tervezek venni egy ilyen HDD-t (vagy valami hasonlót).
A kérdésem az lenne, hogy az 5V mellett milyen max. feszültséget kaphat? Azért kérdem, mert a TV-hez közvetlenül lenne csatlakoztatva, amelynek két USB bemenete van.
Az egyik 5V; 0,5A, a másik 5V; 1A.
Előre is köszönöm.
Üdv:
A

(#39035) Zsivaagoo válasza anytime (#39034) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Én USB2-es régebbi külső vinyóval szórakoznék először, amin már nincs fontos adat.

Egyébként meg arra az USB portra, amelyik nagyobb - jelen esetben 1A - áramot tud leadni a HDD felpörgetésekor. Utána elég az 500 mA is (ami köztudomásúlag az USB szabvány 5V tápfeszültségnél).

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39036) FollowTheORI válasza anytime (#39034) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Gondolom áramfelvételre gondolsz... :)

A feszültség fix 5V mindig.

Az áram pedig az eszköztől függ... a TV-kre gyakran odaírják melyik a "HDD kompatibilis" port... de az 1A az általában (maximális).

Nagy 3.5"-os HDD-re pedig egyik sem lesz elég, azokhoz külső táp jár.
Így esetedben mindegy.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#39037) Zola007 válasza anytime (#39034) üzenetére


Zola007
veterán

Ha gyári külső 2,5-est veszel, akkor azok abba olyanok kerülnek és úgy van a vezérlő optimalizálva, hogy 500mA alatt beérje felpörgéskor, mert induláskor kell a legnagyobb áram

Ha külső házból és 2,5-es notivinyóból raksz össze, oda már kellhet az 1A-es port vagy Y kábellel két 500mA-es, mert a régebbi notivinyók 500-700 mA körül is felvehetnek induláskor és ha nem elég a kraft, akkor csak kattog.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39038) jczettler


jczettler
tag

Sziasztok!

Egy - eddig hibátlanul működő, de mérete miatt kinőtt - 500GB-os Samsung SATA2-es HDD-t cserélnék le egy 1TB-os WD HDD-re - terveim szerint :)

El is kezdtem olvasgatni, kiszemeltem a WD Product List alapján a következőket:

Egy WD10EZRX (green) HDD-t, de ahogy elkezdtem utána olvasgatni, beparáztam ettől a fejparkolásos problémától.

Jó, akkor legyen WD10EZEX (blue)... na de itt is elkezdték egyesek írkálni, hogy ezzel is van ilyen probléma.

Évek óta nem vettem HDD-t (jó, tavaly egy SSD-t a Win8-nak, az rendben is van - Kingston :) ) és kétségbe vagyok esve :) a WD számomra - bizonyítottan - a megbízhatóság mintaképe volt az eddigiek során, a DELL gépem (Optiplex) is ezzel jött annó.

A kérdésem az lenne, hogy akkor a fejparkolásos szitu miatt a fenti két vinyóból egyik sem ajánlott? :R

Nem OS vinyó lesz, de azért nem elhanyagolandó a sebesség sem a használat során a kiszemelttel szemben :)

[ Szerkesztve ]

(#39039) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Nagyon halk! Adattároló merevlemezt keresek. 0,5 vagy 1 terrásat. Főként filmek, zenék illetve nem használt játékok tárolására. Elsődleges szempont hogy halk legyen és ha lehet ne nagyon rázza a házat. Az külön előny ha olcsó.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#39040) redwhite78


redwhite78
aktív tag

Én is a leghalkabb notebookba való hdd-t keresem. Milyen típusok ajánlottak? Sebesség nem számít, csak archiválásra kell ssd mellé.

never go full retard

(#39041) FollowTheORI válasza emiki6 (#39039) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Bármelyik 5400 vagy alatti mobil 2.5" HDD... ha az ár nem annyira kritikus.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#39042) emiki6 válasza FollowTheORI (#39041) üzenetére


emiki6
veterán

A 2,5-ös miért jobb?
Nem ráz annyira vagy halkabb is?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#39043) fgo


fgo
tag

Milyen 3TB merevlemezt ajánlotok nasba ,24/7 fut rajta torrent és adatot is tárolnák rajta?

(#39044) liszi70 válasza fgo (#39043) üzenetére


liszi70
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

(#39045) emiki6 válasza emiki6 (#39042) üzenetére


emiki6
veterán

NetTom: Mobil, mint hordozható? Mert csak betenném a gépbe és kész. Csak legyen halk és minél kevésbé rázzon. Legyen "olcsó", de jó minőségű. Inkább 1 terrás legyen.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#39046) vond válasza emiki6 (#39045) üzenetére


vond
MODERÁTOR

WD Red. Totál hangtalan és rezonancia mentes...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#39047) FollowTheORI válasza emiki6 (#39042) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igen, pontosan azért. :)

Nem a mobilitásra gondoltam, gépbe szerelhető azis mint az SSD...

De ha nagyot akarsz akkor pl Hitachi/Toshiba 5400/5900rpm vagy WD Red amit sokan ajánlanak itt.
Bár ezek nem lesznek annyira csöndesek vagy rázkódás mentesek, persze relatív minden. Nyilván sokkal jobbak mint a 7200rpm társaik ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#39048) emiki6 válasza vond (#39046) üzenetére


emiki6
veterán

Na, akkor el van döntve.
Van egy WD greenem, de rázza a gépet és hangos is, meg legalább 3-4 éves.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#39049) TommyGun


TommyGun
őstag

Bocs ha nem olvasom végig de ma akarom megrendelni, nem rendszer winyó lesz, SSD mellé raknám, a játékok mennének rá, kérdés az melyik?

WD vagy Seagate ?

Előre is köszönöm a választ!

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#39050) FollowTheORI válasza TommyGun (#39049) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én a Seagate-t venném. Elég jók a tapasztalataim velük.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.