Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) tamikomac


tamikomac
aktív tag

Sziasztok,
Tudnátok segíteni, hogy milyen programmal lehet megnézni pontosan egy WD22PURZ milyen parkolási sec-re van gyárilag beállítva, ha van?
WDIDLE3 erre a szériára nem jó, bár látja a HDD-t, de CMD Error 51 04 10 4F 00 00 00 bármilyen parancs kiadásra. HD Sentinelből nyert adat szerint nem parkol bekapcsolt állapotban, ellenben szépen hallani, hogy "folyamatosan" dolgozik, a teljesen üres HDD.
És jóval kevésbé halk, mint a régi WD20PURZ.
Nagyon köszönöm.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#71002) tlac válasza tamikomac (#71001) üzenetére


tlac
nagyúr

HD Sentinelből nyert adat szerint nem parkol bekapcsolt állapotban, ellenben szépen hallani, hogy "folyamatosan" dolgozik, a teljesen üres HDD.

ha a Load / Unload Cycle nem növekszik a smart adatokban (vagy ugyanannyival növekszik Total start / stop-pal), akkor nem parkol

És jóval kevésbé halk, mint a régi WD20PURZ.

más a felépítése a 2 vinyónak

WD20PURZ: cmr, 2 tányér van benne
üresjáratban: 23 dB a hangja
seekben: 24 dB

WD22PURZ: elvileg ez is cmr, 1 tányéros és ez kevesebbet is fogyaszt
üresjárat: 21 dB
seek: 26 dB (itt spec. szerint is hangosabb)

[ Szerkesztve ]

(#71003) ricsip válasza tamikomac (#71001) üzenetére


ricsip
addikt

"folyamatosan" dolgozik, a teljesen üres HDD

Lehet hogy a háttérben SMART offline diagnosztikát futtat éppen? Az eltarthat akár fél-1-2 napig is, attól függ mennyi üresjárat van a normál működés közben. Ha tényleg teljesen üres (particionálva gondolom van, és fájlrendszer is van rajta), akkor relatíve kevés menetközbeni "hasznos" dolga van, szóval bőven tudja csinálni a háttérben ezt a diagnosztikát, azaz gyorsabban végez vele, mintha sok más "dolga" lenne a lemeznek a diagnosztika futásának kárára.

Elvileg hard disk sentinel le tudja kérdezni, ha fut ilyen SMART diagnosztikai vizsgálat azon a lemezen.

[ Szerkesztve ]

-

(#71004) Low Noise


Low Noise
senior tag

Sziasztok!

Van rá mód, hogy 7200 as fordulatú HDD-t lelassítsak?
Hogy, halkabb legyen egy média lejátszóban.
Toshiba P300 HDD ről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#71005) tamikomac válasza ricsip (#71003) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Köszönöm. Bármit is futtat, vissza fogom vinni. Az nem pálya, hogy miközben tesztből másoltam rá, ugyanúgy "kerregett". Hozta a kötelezőt, és az előírt sebességet, szóval nincs vele baj, de ez a "kattogás" vagy bármi is legyen, nem ehhez szoktam hozzá. Egy Seagate Barracuda 7200.11 500GB 7200RPM merevlemeznek nincs ekkora hangja. Voltak már WD vinyóim többnyire Blue, de egyik sem csinált ilyet. A jelenlegi WD20PURZ-n tárolt adatokat akartam bevédeni ezzel a 22PURZ-vel, de nem ezzel fogom. 14 napos elállás lesz, viszont lesz kb. 10% veszteségem (kibírom :) ), mert bontott és így már nem adható el újonnan, hacsak nem komplett gépbe. Csak most nem tudom mit vegyek, ha egyáltalán ezek után veszek is valamit, lassan már laptop HDD is eszembe jutott, esetleg külső HDD majd kinyitnám a házat és mehetne is a tartalék gépbe. Silicon Power Armor A30 vagy A65 szimpi 3 év garral (úgy tudom, hogy Seagate van bennük), csak a laptop vinyókon tudtommal nem lehet a parkolást leszabályozni sajnos.

[ Szerkesztve ]

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#71006) tamikomac válasza tlac (#71002) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Köszönöm.
Nem parkolgat, ez kiderült hamar. A Seek 26 dB szerintem itt ennél több, esetleg olyan frekvencián nyomja a "kattogást" (de ez nem is az írási hang), hogy jóval hangosabbnak tűnik. És már a BIOS-ba lépve is csinálja a kattogást, pedig ott aztán úgy tudom tényleg csöndben kellene maradnia.

[ Szerkesztve ]

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#71007) tlac válasza tamikomac (#71005) üzenetére


tlac
nagyúr

És már a BIOS-ba lépve is csinálja a kattogást, pedig ott aztán úgy tudom tényleg csöndben kellene maradnia.

megtudnád mutatni a hangját?

14 napos elállás lesz, viszont lesz kb. 10% veszteségem (kibírom :) ), mert bontott és így már nem adható el újonnan

a vételár jár vissza

Csak most nem tudom mit vegyek, ha egyáltalán ezek után veszek is valamit, lassan már laptop HDD is eszembe jutott

szerintem az újak szinte mind smr-esek, azokkal nem jársz jól

csak a laptop vinyókon tudtommal nem lehet a parkolást leszabályozni sajnos.

nekem sikerült linux alatt egy hgst-t pont a napokban hdparm-mal (minden újraindításnál fut, tehát nem végleges)
így valószínűleg win alatt is megoldhatónak kellene lennie

(#71008) Orgi válasza tamikomac (#71005) üzenetére


Orgi
őstag

A Purple helyett én nyugodtan ajánlom a Seagate megfelelőjét, a Skyhawkot, csak nézd meg a pontos típusszámot, hogy a cmr verziót vedd belőle..

(#71009) ricsip válasza tamikomac (#71005) üzenetére


ricsip
addikt

ha valóban diagnosztikat futtat a háttérben, és annak a zaját hallod, akkor az összes ugyanilyen diszknek ugyanígy fogod hallani ezt a viselkedését, mert ez by design. Megnézted amúgy sentinelben h. aktívan fut-e a háttér diagnosztika? Ha nem, te is elindíthatsz egy offline vagy long típusút, és kiderül az okozza-e a zajt.

Ha meg ennek az 1 konkrét darabnak van fizikai defektje, akkor kérni kell cserét 1 másik hibátlanra, az nem lesz mar zajos.

-

(#71010) tamikomac válasza tlac (#71007) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Sajnos már nem tudom a hangot megmutatni, vissza vittem 14 naposba...
Szinte nem lehet elmagyarázni, 5-10-20-30 másodpercenként mintha hangosan írt volna rá, de ez nem írás volt, valami más. Még a biosban is csinálta. A régi 80-as vinyóknak volt olyan hangja íráskor, mint itt az előbb említett kattogás vagy mi, de még egyszer, ez nem írási hang volt.

"A termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges beüzemelésen túli értékcsökkenésért Te felelsz, az a vételárból levonható, vagy az elállási igény megtagadható."

Lassan már az SMR sem érdekel, de legyen halk, bár az írás itt sem volt hangos, de ez a megmagyarázhatatlan valami...

[ Szerkesztve ]

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#71011) tamikomac válasza Orgi (#71008) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Köszönöm, néztem őket korábban is, lehet az lesz, nem tudom ezeknek a parkolása hogy alakul és lehet-e mókolni rajta ha szükséges. És azt is néztem, hogy oda is begyűrűzött ez az SMR, szerintem sajnos ez előbb utóbb mindenhová be fog, némelyik RED-ben is ott van.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#71012) tamikomac válasza ricsip (#71009) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Őszintén ennyire nem szeretnék ezekkel foglalkozni, azt gondoltam megveszem, "Data Lifeguard Diagnostic for Windows" teszt gyors és kiterjesztett, ezeken át is ment, GPT, formázás és csókolom. Ezek után ahogyan a többiben írtam jött ez a valami.
Volt már jó pár vinyóm, az első egy 80-as WD, azóta legalább volt már 20, de ilyennel még nem találkoztam by design vagy sem. A WD20PURZ után azt gondoltam minden sínen van, WD22PURZ mi baj lehet, és elképzelhető, hogy 1000-ből ez ilyen "defektes", de ez épp hozzám került. Egyébként nem hinném, hogy cserélnék, minden teszt rendben lefutott, egy 8GB-os fájl másolás 160MB/sec volt, szóval működött hiba nélkül.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#71013) ricsip válasza tamikomac (#71012) üzenetére


ricsip
addikt

Hát akkor passz.

-

(#71014) tibaimp válasza tamikomac (#71012) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Tényleg passz! Elég sok Purple HDD hoztam már haveroknak kb. minden féle méretben a 2-8TB-ig, és egyik se csinált ilyet, mint Te írsz.

Próbáld meg a WD Red Plus-t az tuti CMR, 3 év garos, halk. Vagy ha végképp nem WD, akkor Seagate Ironwolf NAS, az is CMR és 3 év garos [link] .

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71015) tlac válasza tamikomac (#71010) üzenetére


tlac
nagyúr

attól még, hogy beüzemelted a vinyót, még nem csökken az értéke

(#71016) ricsip válasza tlac (#71015) üzenetére


ricsip
addikt

ez szerintem is sántít, és 1 jó kis homáros posztot + arukeresős 1csillagosat azonnal írnék arról a boltról, ahol nem akarnák ilyen kamu indokkal visszaadni a teljes vételárat Biztos megéri neki azon a szaros a 5-10 ezer ft-on baszakodás, ha utána meg többszázezres-milliós csökkent forgalmuk lesz.

-

(#71017) Jim74 válasza tamikomac (#71010) üzenetére


Jim74
nagyúr

"beüzemelésen túli értékcsökkenésért"
Beb@szna, ha bármennyivel kevesebbet fizetnének vissza, mint a számla ellenértéke volt.
Gondolom nem írtad tele 50-szer a HDD-t.
Én kb. fél éve vettem két 8 TB-os HDD-t. Beraktam a NAS-ba felépítettem a RAID tömböt, majd két nap után visszavittem őket, mert rohadtul idegesítő hangon seek-eltek olvasáskor.
Visszavitel előtt még 0-kkal tele is írtam, úgyhogy kb. kétszer lettek teleírva a HDD-k.
Visszautalták a teljes vételárat.

Sőt, ha emlékeim nem csalnak, akkor a szállítási költséget, ami a számlán szerepel, azt is vissza kell téríteniük (ellenben az áru visszajuttatásának a költsége a vevőt terheli).

[ Szerkesztve ]

(#71018) tamikomac


tamikomac
aktív tag

Köszi Srácok mindent, az ajánlást és a jótanácsokat is! Úgy látom ezen a HDD fórum oldalon tényleg sok segítő szándékú emberke van :) .
Visszatérve az "értékcsökkenéses" szöveg szó szerint a PCX oldaláról van, de a vinyót nem ott vásároltam.
És találtam egy véleményt, mintha én írtam volna a WD-ről, de ez egy ST3000VX009, pont amit kinéztem...
Azért beírom ide is, és tényleg így is jellemezhettem volna a WD22PURZ-t:
"... Kb 2x gyorsabb és 2x hangosabb, mint a régi traktorhangú maxtorok voltak... A hangja ellenére ajánlanám... Azt mondjuk nem értem, miért van, hogy ha minden program be van zárva, akkor is recseg-ropog. Főleg, hogy a rendszer egy ssd-n van."

[ Szerkesztve ]

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#71019) Orgi válasza tamikomac (#71018) üzenetére


Orgi
őstag

Az egyik vinyóm pont ez a Skyhawk és egyáltalán nem találom hangosnak. De max 14 napon belül vissza küldöd, ha nem tetszik...

[ Szerkesztve ]

(#71020) tamikomac válasza Orgi (#71019) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Az, hogy nem találod hangosnak az írási hang dB-re értetted, vagy arra, hogy nálad is "recseg-ropog" üresjáratban, és ez a "recseg-ropog" nem zavaró?

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#71021) Orgi válasza tamikomac (#71020) üzenetére


Orgi
őstag

Üresjáratban semmiféle hangját nem hallom. Ha rakat torrent fut róla, akkor sem zavaró a hangja, nem tudom mi lehet az a "recseg-ropog".

(#71022) Lauda válasza tamikomac (#71010) üzenetére


Lauda
félisten

Én felhívnám az üzlet figyelmét arra, hogy az igazságügyi minisztérium által üzemeltetett oldalon nincs olyan sem, hogy az elállási igény megtagadható. Az viszont ott van, hogy kipróbálhatjuk (ehhez viszont ki kell bontani). Ha mindezek ellenére le akarnak vonni a vételárból, akkor fel kellene őket jelenteni, hogy elálljanak ezen jogsértő gyakorlatuktól.

[ Szerkesztve ]

(#71023) Lauda válasza Jim74 (#71017) üzenetére


Lauda
félisten

A számla teljes értékét kötelesek visszafizetni. :K

(#71024) tibaimp válasza Lauda (#71022) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi az infót, azt megjegyeztem, mentettem! :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71025) ricsip válasza Lauda (#71022) üzenetére


ricsip
addikt

sajnos a linkeden ott vannak a fentebb már kitárgyalt kitételek:

Fontos jogszabályi garancia, hogy az eladó elállási jogunk gyakorlását nem kötheti semmilyen korlátozó feltételhez.

az elállast magát alapvetően nem akadályozhatja meg, de:

Természetesen a 14 napos határidő alatt bármikor elállhatunk a szerződéstől, de a jóhiszeműség és a tisztesség általános követelménye szerint a termék átvételét követően, annak felpróbálása, kipróbálása, megvizsgálása és a rendeltetésszerű használatra való alkalmasságáról történő megbizonyosodás után haladéktalanul döntsünk a termék megtartásáról vagy esetleges visszaküldéséről. Ha nem így járunk el, meg kell fizetnünk az okozott értékcsökkenést.

illetve

Amint azonban eldöntöttük, hogy nincsen szükségünk a termékre, ezt követően már ne használjuk, óvjuk meg állagát, hogy minél jobb állapotban tudjuk azt a kereskedőnek visszajuttatni, ugyanis a termék tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges mértékű kipróbálást meghaladó használatból eredő értékcsökkenésért felelősséggel tartozunk az eladó felé, és azt meg kell térítenünk részére, kivéve, ha az eladó az erre vonatkozó kötelezettségünkről elmulasztotta tájékoztatni a fogyasztót

és elérkeztünk oda, amin aztán majd a bíróság fog ítéletetmondani, hogy egy évekig - évtizedig is használtó vincseszterben vajon milyen értékcsökkenést okoz pár terabájt írás/olvasás egy max 14 napos időtartamban.

Amúgy ez nem a jogszabály függelékeként kiadott, szervesen hozzá tartozó infirmáció, hanem egy jogszabályértelmezés. Amiből lehet annyi, mint égen a csillag.
NAV a sajat jogszabályait is annyiféleképpen értelmezi, ahány adószakértőt megbízol az értelmezéssel (a saját NAV alkalmazottaira is érvényes ez a mondat). Ja, és nem vállalnak mezei jogszabályértelmezésért felelősséget, ugyanúgy megbüntethet a NAV utána, hiába lobogtatod a saját alkalmazottjuk értelmezési papírját. Hiteles, adott ügyre érvényes értelmezést kell kérni. Akkor az az értelmezés, adott ügyben, csak rád érvényesen már érni fog valamit ellenük.

Ennyit a random weboldalak jogszabályértelmezési próbálkozásairól. A fenti oldal nem gov.hu-ra végződik, szóval kevés eséllyel számít ők mit mondanak.

[ Szerkesztve ]

-

(#71026) Lauda válasza ricsip (#71025) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, ott vannak.

Főként erre reagáltam:

kb. 10% veszteségem (kibírom :) ), mert bontott és így már nem adható el újonnan

Ilyen nincs. Kipróbálhatom, ahhoz ki kell bontani. Emiatt semmilyen kár nem érheti a vásárlót.

működésének megállapításához szükséges mértékű kipróbálást meghaladó használatból eredő értékcsökkenésért felelősséggel tartozunk az eladó felé, és azt meg kell térítenünk részére,

Hogy a kipróbálást meghaladóan használta a vásárló a terméket, az eladónak kell bizonyítani a bíróságon. Ezt nem fogja tudni bizonyítani, ha csak nincs ráírva 50TB adat. Egyébként is elég kicsi a valószínűsége, hogy emiatt bíróságra járkáljanak. Egyszerűen meg kell mondani, hogy ha egy fillért is le akarnak vonni, fel lesznek jelentve és kész. Döntse el mit akar. A vásárlónak nincs semmilyen vesztenivalója.

Az pedig, hogy mondjuk a 14. napon áll el valaki, nem jelent semmit. Kicsomagolhattam a terméket 10 nappal az átvétel után is. Nálam is előfordult, hogy átvettem egy terméket és egy ideig nem tudtam vele foglalkozni.

A lényeg, hogy ha az eladó azt állítja, hogy többet használtam, mint amennyi a kipróbálást/funkciók ellenőrzését feltételezi, akkor azt majd neki kell bizonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#71027) ricsip válasza Lauda (#71026) üzenetére


ricsip
addikt

Ha kötik az ebet a karóhoz, h. minusz 10%, akkor neked kell lépned h. bíróság. Gondolod itt van az a pont h. akkor inkább visszakoznak?

-

(#71028) Lauda válasza ricsip (#71027) üzenetére


Lauda
félisten

Bejelentem a kormányhivatalban , ez az első lépés. [link] Megnézem melyik cég fog 10%-ot levonni, ha elkezdi vegzálni a kormányhivatal. Utolsó bekezdés beszédes.

[ Szerkesztve ]

(#71029) fulton


fulton
addikt

Sziasztok
Sima asztali pc-re milyen WD merevlemezt ajánlanátok ami csendes is egyben? 2Tb kellene.

(#71030) fulton


fulton
addikt

Jól gondolom hogy ez a keret, ez pont kell ha a jelenlegi CD rom helyére szeretném beépíteni a 3.5 colos hdd-t?

(#71031) tothbe válasza fulton (#71030) üzenetére


tothbe
addikt

igen, akár ez a keret is jó lehet hozzá.

By(e) Tothbe

(#71032) tibaimp válasza fulton (#71029) üzenetére


tibaimp
nagyúr

WD Purple, kifejezetten a halk HDD-k közé tartozik, CMR, 3 év gar, nem parkol, olcsóbb.

Bár egy kolléga, fentebb olvashatod a hsz-eit, kifogott egy "recseg-ropog" példányt, ami nem jellemző!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71033) fulton válasza tibaimp (#71032) üzenetére


fulton
addikt

:R

(#71034) tibaimp válasza fulton (#71033) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ha megvetted, kérnék visszajelzést, benyomás, első tapasztalat! :K
Köszi előre is ;)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71035) ricsip válasza Lauda (#71028) üzenetére


ricsip
addikt

Utolsó bekezdés beszédes

Erre a jó nagy listára mondod?

Az elállási joggal kapcsolatos leggyakoribb problémák a webáruházaknál

-

(#71036) fulton válasza tibaimp (#71034) üzenetére


fulton
addikt

Mar van ilyen hdd m a nas ban. Egyelore megy. 2 3 éve.
Beraktam a pc be es valóban csendes. (Purple)

[ Szerkesztve ]

(#71037) tibaimp válasza fulton (#71036) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor OK.
Bár kíváncsi leszek milyen számút kapsz, mert az a 2-3 éves gondolom WD20PURZ, ez meg lehet, hogy már a WD22PURZ lesz, már feltéve, ha az is 2TB-os.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71038) fulton válasza tibaimp (#71037) üzenetére


fulton
addikt

és mi a jelentősége?

(#71039) tibaimp válasza fulton (#71038) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Elméletileg semmi!
A 22-es újabb széria, és a súlya a 22-esnek 0,99kg, a 20-nak meg 1,32kg vagyis 1 tányérral rövidebb az új, de ez nem hivatalos infó, csak az Adatlapból olvasható ki a tömeg beli különbség.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71040) fulton válasza tibaimp (#71039) üzenetére


fulton
addikt

értem. na remélem feladják hamar, mert csinálnám a mentést.

[ Szerkesztve ]

(#71041) Monngoose


Monngoose
aktív tag

Sziasztok!
PC-be adattároláshoz keresek 4TB-os wincsit (rendszer SSD-n van).
Két jelöltem van:
WD40EFZX (Red Plusz) ill.
WD40PURZ (Purple).
Fontos a zajszint, melegedés, sebesség. Jelenleg gyakorlatilag egy árban vannak. Lehet, naiv kérdés (ne nevessetek ki), de miért előny az, ha egy HDD nem parkol? Nem veszélyes az, ha folyamatosan a tányér felett lebeg az olvasó(író)fej?
Bármilyen javaslatot szeretettel várok. :R

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#71042) ricsip válasza Monngoose (#71041) üzenetére


ricsip
addikt

Szétcseszi az olvasófej mozgató mechanikáját, ha állandóan kiparkolgat 5 másodperc inaktivitás után, aztán megint be kell hozni olvasásra (ez az 5 másodperc egy valós intervallum, tényleg nem percekről - órákról van szó). Mivel a gyártók egy felső határt határoznak meg a fejmozgató mechanika élettartamára pl. 600.000 load/unload cycle. Minden parkolás - visszaállás 1 load cycle-nek számít. Ha van egy 0/24 futó HDD, windows fut rajta az kb. 10 másodpercenként olvasgat-írogat megállás nélkül, és ha közte meg 5 másodpercenként parkolgat a fej, feladat kiszámolni hány nap alatt éri el az élettartam határát. Onnantól kb. minden másodperc hibátlan működés már csak jószerencse kérdése.

[ Szerkesztve ]

-

(#71043) Monngoose válasza ricsip (#71042) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Köszönöm a gyors választ.
Ez a parkolási "rend" egy kicsit meglepett. Eddig úgy tudtam, hogy egy HDD csak akkor parkol, ha leáll a lemezek forgása, így addig, amíg a HDD nem áll le (még akkor is, ha nincs írás olvasás) a fej ott lebeg a tányér felett... :F

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#71044) Lauda válasza Monngoose (#71043) üzenetére


Lauda
félisten

Pont fordítva. Először az olvasófejek kiparkolnak, majd leállnak a lemezek.

(#71045) tibaimp válasza Monngoose (#71043) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A WD Purple tuti nem parkol (voltam havernál, és direkt néztem egy 8TB-ost, le is fotóztam), illetve néztem egy 3TB-ost is WD30PURZ változatot.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71046) Monngoose válasza Lauda (#71044) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Ezt tudom (lehet rosszul fogalmaztam), engem az lepett meg, ami Ricsip írt: "Szétcseszi az olvasófej mozgató mechanikáját, ha állandóan kiparkolgat 5 másodperc inaktivitás után, aztán megint be kell hozni olvasásra (ez az 5 másodperc egy valós intervallum, tényleg nem percekről - órákról van szó)."
De miért parkoltatna egy HDD idle módban (forgó tányérokkal, írás-olvasás nélkül)? Azt pedig, hogy mikor álljon le (és parkoljon) a HDD én állítom be a Win-ben. Legalábbis eddig így tudtam.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#71047) tibaimp válasza Monngoose (#71046) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Amit te írsz a Win-ben, és állítható, az az Energiagazdálkodás, ott a HDD kikapcsolása kikapcsolható, vagyis a Win nem állítja le a HDD-t x perc után, az nem ugyan az mint a parkolás.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71048) Monngoose válasza tibaimp (#71047) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Akkor összefoglalnám: eddig úgy tudtam, hogy parkolás csak leálláskor történik (amit a Win-ben szabályozni tudok), tétlen módban nem. Mivel nem hagyott nyugodni a dolog - épp most néztem utána - rá kellett jönnöm, hogy ez nincs így és (ahogy Ricsip is írta) tétlenség közben is kirángatja a fejet, akár pár másodpercenként is bizonyos HDD-k esetében (ez a Red-nél pl. 8 másodperc is lehet).
Így már értem miért pozitívum, hogy a Purple nem parkol :)

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#71049) Lauda válasza Monngoose (#71046) üzenetére


Lauda
félisten

Energiatakarékosság, amúgy értelmetlen gyakorlati szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#71050) Jim74 válasza tlac (#71002) üzenetére


Jim74
nagyúr

Egy WD Red Plus-nál ha kb. fél év alatt a Start_Stop_Count értéke 27, a Load_Cycle_Count-é pedig 211, akkor az gáz?
Egyébként ezt a parkolást ki lehet még kapcsolni a WD80EFBX-eken?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.