Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Boci_83 válasza MZsoltee (#16998) üzenetére


Boci_83
őstag

Ez is egy tányéros winyó?

**********

(#17002) Snake28


Snake28
tag

Megjött a Samu F3. Itt van mellettem az asztalon a Sata dokkolóban és nem hallom. Iszonyat halk... :Y

(#17003) MZsoltee válasza Boci_83 (#17001) üzenetére


MZsoltee
veterán

Az 320Gb-os tányérméretű.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#17004) scope2007 válasza atesss (#16957) üzenetére


scope2007
addikt

én néztem ntfs nélkül is meg azzal is... sebességre azt adta.. nem figyeltem fel arra hogy különböző értékeket csinált volna...

még csinálok tesztet... mert most pci-os raidkártyára van dugva a hdd.. tehát az meg köztudottan lassúbb. legalábbis az enyém.. a profik már drágábbak..

na mind1.. majd ha kész az új konfig akkor abban is letesztelem.... meglátjuk mit ad :C

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#17005) scope2007


scope2007
addikt

itt egy atto bench is akit érdekel:

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#17006) attiati válasza #95590400 (#16994) üzenetére


attiati
veterán

és azok milyen hibát produkáltak tömegesen?

(#17007) scope2007 válasza attiati (#17006) üzenetére


scope2007
addikt

nekem volt egy F1es 1TBos samum... elfüstölt rajta valamelyik chip... azt nem tudom hogy mit vezérelt.. csak azt, hogy az volt a legnagyobb a hdd alján :D
szerencsére 1-2hét után adta meg magát... tehát nem hónapokkal később
azóta jó az új 100%os minden progival

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#17008) Ren Hoek válasza Snake28 (#17002) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Király,énis elhoztam az F3-am tegnap az esőben :) Nemkicsit szarrááztam + 8 kilós thermaltake házat cipeltem buszon iponból, meg gyalog, szopóvolt :D

Úgy általában kérdés mindenkitől:

Van egy USB SATA átalakítóm, arra akarom rákötni..Notihoz. De valahol olvastam, hogy ilyen nagy vinyókkal már nem bír el, a külső tápegység :(
A régi 160 Gb-os Maxtorral gond nélkül elbírt az átalakító... Egy ilyen Samu F3 vajh többet fogyaszt annál? Ha mégis kevesebb pówert kapna, nem károsodik ilyenkor? (Vagy csak nem indul el?)

[ Szerkesztve ]

(#17009) Czimby válasza Ren Hoek (#17008) üzenetére


Czimby
addikt

Hello!

Akkor mind3-an bevásároltunk!

Ez a hd103uj értéke szerintem megegyezik a két vinyó:

Power Requirements Voltage +5V±5%, +12V±10%
Spin-up Current (Max.) 2.4 A
Seek (typical) 7.6 W
Read/Write (typical) 8.4 W
Idle (typical) 6.7 W
Standby (typical) 0.7/1W
Sleep (typical) 0.7/1W

Nézd meg hány A-t tud a külső táp, ha 3 fölött akkor bírnia kell.
Az más kérdés, hogy hosszútávon szereti-e.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#17010) Snake28


Snake28
tag

1 kérdés.

Van egy 320 gb os WD ez a rendszer.
Meg most megy E-sata dokkolóban a Samu f3 1 TB.

Ezen felül még van 2 samu (de ezek most nem lényegesek)

Ashampoo hdd control (1.10 verzio) elkezdett sipolni hogy mindkét vinyóval baj van esett a kondíció. Egyikre 65% ot írt másikra 76% ot. Ez után rá frissítettem és visszaállt normálra.

Ezt már a másik samuval is eljátszotta... szal nem csak az 1 TB osra riasztott!

HD Sentinel 3.00 is fentvan, 1 szót nem szólt egyik vinyóra se. Azon minden HDD 100% os.

Melyiknek higyjek ?

Az Ashampoo nál az új 1 terás vinyóra amúgy 92% os kondíciót ír alapból nem 100% (ma jött a vinyó) és a SPIN UP TIME ra 63% ot mutat. Azok után hogy egyik pillanatban aztmondja esett a kondicio utána meg minden normál, valahogy nem tudok hinni az Ashampoo-nak...

Szerintetek ?

(#17011) scope2007 válasza Snake28 (#17010) üzenetére


scope2007
addikt

sztem HDsentinel a nyerő... nálam is esett a kondíció egyik vinyónál [gyenge szektorok miatt] aztán leürítettem és futtattam egy teljes felület tesztet, leformáztam és máris visszaállt a kondíció 100%ra..tehát megjavította.. gondolom a nemrégiben lévő pár hírtelen áramszünet miatt estek le a kondíciók...

szó mi szó hdsentinelt nézegesd csak..

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#17012) Snake28 válasza scope2007 (#17011) üzenetére


Snake28
tag

Szünetmentesről megy a gép szal az áram szünet annyira nem játszik, legérzékenyebbre van állítva és minimális ingadoznásnál már áthidal az APC :)

Lehet hogy hibás a progi vagy hülyeséget jelez... minden esetre köszi! Szerintem is a Sentinel a hitelesebb. :R

(#17013) Ren Hoek válasza Czimby (#17009) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Tenkjú :)

360-at bír szóval jólesz ez :) Viszont nemtudom pontosan hogy kéne átjumperelni Sata 1-hez. Mert vmi programot ír amit fel kéne rakni. Lehet nem szarakodok vele, inkább Gbit lan-on áttolom az adatokat.

(#17015) scope2007 válasza Snake28 (#17012) üzenetére


scope2007
addikt

nem is azt írtam hogy nálad is az lehet a baj a kondícióeséssel :D
de nálam az volt... és rohadtul idegesített hogy nem 100%áll a kondíció :)
mint mondtam adatok átmentve/ format / hdsentinel felület teszt / partíció vissza / adatok vissza és azóta is 100%os újra

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#17016) Czimby válasza Ren Hoek (#17013) üzenetére


Czimby
addikt

360 mit? A vagy W?
Mert az marha sok!
Ha mA akkor viszont nagyon kevés.
Mi a pontos típusa a tápnak?
Igaz ha a régi vinyót vitte ezt is foglya.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#17017) Ren Hoek válasza Czimby (#17016) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ah rosszul emlékeztem....Input 1.5 A 100V-220C-on, Output 12V - 2 A | 5V- 2A van ráírva. Régi vinyót igaz vitte gond nélkül, bár USB-n keresztül 20MB/s jött csak át kb... Ez amúgy egy ilyen adapter szerűség, mint a noti töltője... és abból jön ki egy 4 pines kábel. Lehet most egyszerre ad le 2 ágon 2 A-t. Kitudja, nem merem kipróbálni.

Ez meg 2.4-et eszik spin up. Szóval nem próbálkozok vele inkább, nehogy kevés áramot kapjon aztán elaludjon írás közben a fej, és végigkaristolja a lemezt :D (ez fantazmagória, de hallottam már, hogy táp miatt gyengélkedett a lemez) Nem értem amúgy itt miért nem Watt-ban van megadva, desktop tápoknál meg watt, vinyóknál meg Amper. Fizikszből veréb voltam :D

[ Szerkesztve ]

(#17018) LGLuke válasza Ren Hoek (#17017) üzenetére


LGLuke
őstag

P=U*I, mértékegységben kifejezve: W=V*A.

(#17019) Czimby válasza Ren Hoek (#17017) üzenetére


Czimby
addikt

Én a helyedben nem hasznánám vele.

Gondolom, hogy a vinyó motorja 12V-os, tehát a 12V-os ágon vesz fel 2,4A induláskor.
Mivel a táp 12V-on csak 2A-t tud, nem egy életbiztosítás a dolog.

Áganként ad le 2A-t táp, tehát összesen 4A.
Valószínűleg a vinyó a 12V-ot igényli, és az 5V-os ágon csak pár mA-t vesz fel.
Szóval hiába tud a táp összesen 4A, ha szinte csak a 12V-os ágát használjuk és az 2A-es.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#17020) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

:R

Akkor nemmerem rákötni inkább :) Majd veszek külsőnek pár ezerért egy 300 gigás IDE-t

(#17021) Czimby válasza Ren Hoek (#17020) üzenetére


Czimby
addikt

Vagy vegyél valami Green vinyót.
A hd103si pont 2A vesz fel induláskor, szóval azt pont bírná, ha a táp tudja a rajta feltüntetett speceket.

Nem tudom mennyibe kerülnek az ilyenkülső tápok, de lehet olcsóbban megúsznád ha azt cserélnéd mint a vinyókat, és egy olyat keresnél ami 12V-on 2,5-3A tud.

Írd meg a régi vinyód pontos típusát amit elbírt a táp hosszútávon, kíváncsi vagyok az hány A vesz fel induláskor.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#17022) Ren Hoek válasza Czimby (#17021) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Áh ez csak egy "poén" volt igazából, hogy laptopról gyorsabban másoljak. Ez az 1 TB-os samu, megy majd a nagygépbe nemsokára. Onnan meg Gigabites LAN-al gyorsabban másolok sokkal, mint egy USB 2.0ás külső cuccal. Szóval téma elvetve. :)

Amúgy infókat nem találtam, mert a Maxtor beleolvadt a Seagate-be, és a Product Supportnál 404-es Errort ír :D szal erről ennyit :D

Amúgy 2500 ft volt az egész AC adapter, meg az USB /IDE SATA1-2 adapter. szal tök megérte, kisebb vinyókkal jó gyors volt, és bármi rámegy, DVD író is akár.

Szóval a legnagyobb hülyeség sztem külső vinyót venni így egybe, mert veszett drágák, és a belük sem cserélhető. Pl egy ilyen My Book, ami brutálisan hangos meg még drága is emellé. Neméri meg.

(#17023) Czimby


Czimby
addikt

2500-at tényleg megért.

Én is gondolkodtam, régebben külső vinyóban de az USB miatt elvetettem az ötletet.
A SATA-sak meg nagyon drágák voltak.

Most nézegettem régebbi vinyókat 30-500Gb-ig azoknak az indulási árama jóval alacsonyabb 400mA-től 1,9-2A ig.
Valószínűleg ezek még lasabban pörögtek fel ezért kevesebb áramot is vettek fel.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#17024) Tothgera30 válasza #95590400 (#16994) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Jah... :))

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17025) Tothgera30 válasza Czimby (#16996) üzenetére


Tothgera30
Ármester

De akkor is WD-t veszek, én már nem bízok a Samuban :( !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17026) Ren Hoek válasza Czimby (#17023) üzenetére


Ren Hoek
veterán

USB miatt töredéke csak a SATA-s sebességnek. Amit megéri venni az csakis az eSata. Csak az meg ugye nincs minden gépen. Az szépen muzsikál :)

(#17027) atesss válasza Ren Hoek (#17022) üzenetére


atesss
addikt

Lehet egy másik megoldás a tápellátásra:
A gépről látod el árammal a vinyót.
Persze ez csak akkor megy ha nem laptoppal használnád (vagy legalábbis van egy bekapcsolt asztali gép mellette).

Egy Molex csatlakozóról veszed az áramot, az USB-s cucc kábelét elvágod, és belekötöd a Molexről kijövő ágakat - a "spéci" kábeled egyik végén egy molex, másik végén a táp csatlakozója lesz, ami megy az USB-s cuccba.
Csak megfelelő helyre kell dugni a megfelelő kábeleket --> egy multiméter kell hozzá min. .

Hol vetted amúgy 2500-ért a cuccot ?
Mert az még a szokásos árnál is olcsóbb !

De amúgy szerintem nem valószinű hogy baja lenne a vinyónak, meg a tápot ugyan nem ismerem pontosan, de könnyen lehet, hogy pár másodpercig le tud adni 2A-nél többet is.
A túlterhelés / rövidzárvédelem álltalában csak nagyobb túlterhelésnél lép életbe.
Mondjuk elég kínai lehet a cucc, úgyhogy nem lehet túl jó védelem benne szerintem.
De ezt is akár kipróbálhatod, egy 12V-on 2,4A-t fogyasztó ellenállást rárakva pár s-ra a tápjára. Magyarul egy 5Ohm-ost, és mivel csak néhány s lesz, mondjuk egy 5W-os elég lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#17028) Ren Hoek válasza atesss (#17027) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Vaterán lehet kapni, szerintem még most is. Amúgy jó kis cucc, nekem soha semmi bajom nemvolt vele. Valóban 400 mA-es vinyókhoz tökéletes.

Azabaj pont notihoz kellett volna. De igazából már felejtős a dolog, mert noti is gigabit lan-os, a nagygép meg Sata II + giga lan, szal USB sohasem fok pörögni 125 MB/sec-el :)

Ez a cucc arra bőven jó, hogy a régi IDE, SATA vinyóimmal ne kelljen szüttyögni, erre pedig másnak is kiváló

(#17029) atesss válasza Ren Hoek (#17028) üzenetére


atesss
addikt

Na ja, az tényleg igaz, hogy mai vinyókhoz nem való a TB-os kapacitások korában...
De ahogy halad az USB 3.0 a terjedésével, mire elterjed, már az is lassú lesz. :U

GB lan tényleg jobb, csak annak meg az a hátránya, hogy be kell kapcsolva legyen hozzá az asztali gép. Meg mobilizálni is lehet, ha nem a gépben van, bár ehhez tényleg az E-Sata-s keret való, csak az 5k-nál kezdődik (de inkább olyan 6,5k körül, ha valami minőséget is akarsz).

És mennyit vitt neked USB-n írásnál és olvasásnál ?
Mire keressek vaterán ?
Mert én álltalában 3500, vagy min. 3000 körül láttam ezeket, 2000-ért lehethogy vennék most is. Csak aztán ne legyen túl szar...
Pl. ha sok vinyót meg sem tudna hajtani a tápja, akkor biztosan felejtős, hiába olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#17030) Ren Hoek válasza atesss (#17029) üzenetére


Ren Hoek
veterán

[link]

Nekem kb ilyen van 1600-tól indul. Lehetőleg újonnan vedd, ha veszel.

Szerintem sebességben érzetre majdnem gyorsabb volt a WB Mybooknál (bocs hogy már megint szidom, de szerintem csiga lassú volt, lemérve sem pörgött valami jól) Kb úgy szerepelt mint a WD. Sajna adatokra már nem emlékszem.

Arra tökéletes, ha baromi olcsón veszel adatmentésnek egy régebbi IDE vinyót, aztán meghajtod vele. Gondolj bele, manapság a vinyó sokkal jobban megéri archiválni, mint DVD-kre naphosszat kiirogatni, aztán 15 év múlva felfalja a CD gomba, mint nekem és cimbim CD archivumát. Napi használatra az USB sebessége miatt nem ajánlanám, de erre perfekt. Laptopra máshogy nem is lehet nagyon kötni külső vinyót.

HD film nézésre is bőven alkalmas, mert jól megy, viszont usb szerintem gyakorlatban nem tud 30MB / secnél többet. legalábbis én nem nagyon értem el egyikkel sem magasabb értéket (elméleti határ 60 mega)

(#17031) atesss válasza Ren Hoek (#17030) üzenetére


atesss
addikt

De ennyiért nincs benne táp, pl. 1400-ért csak az átalakító van. :F
Amiben van táp is, az ahogy látom 2600 körül áll álltalában, és még mehet feljebb, mert licites, és nem fixár.

Nővéremnek egy WD Passport Essential 320GB van, hát az se egy sebességbajnok.
És ráadásul a saját kábelén kívül mással, vagy hosszabbítóval (tekintve, hogy kb. 20cm-es a sajátja) nem hajlandó működni. :(
Meg asszem volt olyan USB aljzat, amiről nem ment el - Y kábelt meg nem adnak hozzá, máséval meg szerintem szintén nem menne.

CD gomba
Ez jó :D

Laptopra máshogy nem is lehet nagyon kötni külső vinyót.
Igen, pontosan erre kéne, vagy régi gépre SATA-t, ismerősöknél javításokhoz, rendszer újratelepítésekhez, főképp notira, vagy akár adatot átvinni, ami nem fér el a 80GB-os 2,5" + MSI StarBox SATA-mra.

usb szerintem gyakorlatban nem tud 30MB / secnél többet.
Ja-ja, de kérdés az adapter tudja is ezt, mert ha mondjuk csak 20MB/s körüli (olvasásban), az már kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#17032) HSM válasza Ren Hoek (#17030) üzenetére


HSM
félisten

Najó, de az USB ilyen téren egy sz*r... Azazhogy jó, csak nem erre való. Mivel az ÖSSZES eszköznek jut 480mbit/sec, meg még van pár gubanc a dologban.... Ezért jó a firewire.... Nekem WD Passport Studio-m van, és USB-n kihozza konstans a maxot, szűk 30Mb/sec-et, firewire-n (régi 400-as) bő 35MB/sec-et.... Nekem bevált, a nettopomról is hibátlanul megy, és nem csak a saját kábelével, és hosszabbítóval is oké. Pedig elméletben az USB 20%-al gyorsabb... :C (480 vs 400mbit/sec)

Amúgy olyan 3000Ft-ért kapni azt az átalakítót, de napi használatra nem az igazi, elég macerás.... Persze, archiválásra kényelmetlen, de igen jó árú alternatíva. :D Én is erre használom a 320-as passportom. :K (Meg van rajta egy 5gb-os windóz7-telepítő partíció... :D )

[ Szerkesztve ]

(#17033) Ren Hoek válasza HSM (#17032) üzenetére


Ren Hoek
veterán

De miért is kényelmetlen? DVD írogatásnál biztosan kényelmesebb :P

Fentvan az asztalon, veszek hozzá 5-6 rugóért használt régi IDE-s vinyókat... Cserélgetem, rámásolok, stb. Ha mozizni kell, akkor csak annyit csinálok, hogy rádugom a gépre (a TV amivel össze van kötve) a kellő vinyót aztán kész is :) Nem kell milliónyi DVD között kotorásznom, ráaádsul simán HD filmet is tudok nézni USB-n keresztül... Mert nincs max 240 megabites HD, vagyis nemláttam még netes verziót :) 25 mbit az már sok...

HIába kínai cucc, szerintem erre tökéletesen megfelel, és a hiper szuper My Book semmivel sem volt gyorsabb. Simán tudta a 30-at a kínai adapter is. Mivel vinyó cserélhető benne, és akár SATA / IDE is belemegy.. (a külső házak általában azért korlátozottak) már ezért megéri.

[ Szerkesztve ]

(#17034) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok.

SAMSUNG F3 HD103SJ ill SAMSUNG F3 HD103UJ között mi a különbség?

# ANTAL Tuning #

(#17035) LGLuke válasza L4D1K (#17034) üzenetére


LGLuke
őstag

Azon kívül, hogy az utóbbi F1, szinte semmi??? :DD

(#17036) HSM válasza Ren Hoek (#17033) üzenetére


HSM
félisten

Majd amikor véletlen valami kis fizikai gebasz éri a winyód menet közben, vagy majd amikor hülyét kapsz a nagyrakás kábeltől, meg a fél asztalt elfoglaló kis szerkezetről, amihez menet közben alig mersz hozzányúlni, akkor rájössz, mire gondoltam.... Arról nem is beszélve, hogy tisztességes tok nélkül tárolni sem épp a legideálisabb a winyót.... Bár eláll a polcon, de nem az igazi.... Esetleg ha veszel neki egy külső tokot, de azon is általában van USB, és akkor minek ez az adapter? :D

(#17037) degu


degu
senior tag

Van -e jelentosege a vinyo sebessegenek a jatekoknal,kulonos tekintettel az internetes ol-line
jatekokra? :F/Hogy erdemes -e gorcsolni egy gyors vinyo vasarlasan?/

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#17038) HSM válasza degu (#17037) üzenetére


HSM
félisten

Nem téged fonak szidni, hogy nálad tölt be utoljára... :D Amúgy nem sok.

Inkább az alkalmazások betöltődését gyorsítja, illetve ha kifogy a memóriád, a virtuális memória gyorsul.

(#17039) rigo88


rigo88
aktív tag

üdv
samsung, hitachi vagy western digital? mert kb egy árban vannak.
(a wd-ről gondolom hogy a legjobb)
:R

Dirr

(#17040) camalot


camalot
tag

Hd videók szerkesztésénél érdemes több vinyóval dolgozni (raid)? 2-3? Mennyire legyenek gyorsak? Külön rendszervinya? Egyformák legyenek?

[ Szerkesztve ]

(#17041) LGLuke válasza HSM (#17036) üzenetére


LGLuke
őstag

Attól függ, hogy ki és mire használja az eszközt, és hány db-ot.

Egy ilyen átalakítóval 2,5" IDE, 3,5" IDE és SATA eszközöket köthetünk USB-n keresztül bármilyen számítógéphez.

Gondolom kapásból felismerhető, hogy nem csak HDD-ket támogat és bizony netbookok esetében OS telepítés CD/DVD meghajtóról kapásból megoldható. Ismerősök hozzák a hibás szektoros noti HDD-t tudok róla nekik mentés csinálni...
Ráadásul ha van több HDD-d egy rackben igen csak bonyolult mindig cserélgetni, ha pedig nem csavarozod be és ide oda csúszkál, valamint ütődik a lemez szállítás közben, akkor az még veszélyesebb, mint tok nélkül vinni.

Sok előnye van egy ilyen nagyon olcsó csatlakozónak.
Persze, ha valakinek csak 1 db külső HDD-je van és nem akarja cserélgetni, akkor lehet fix alu házba tenni, ahol rendelkezésre állhat eSATA és FireWire is az USB mellett.

(#17042) LGLuke válasza camalot (#17040) üzenetére


LGLuke
őstag

Attól függ mennyire vagy profi és mennyi pénzt költenél rá.
A biztonságos tárolás RAID5-ben valósítható meg, esetleg olcsóbb eszközökkel RAID10 is szóba jöhet.
Én RAID1-nak akkor látom értelmét, ha legalább 2 köteted van és azok között végzed a másolást, tehát 2 RAID kötet között mozgatsz adatokat mikor vágsz és direct stream copyzol. RAID köteten belül nem lesz akkora sebesség előny, ráadásul a meghibásodási faktor igen magas, hiszen bármelyik HDD adja be a kulcsot, vége az összes adatnak.

(#17043) LGLuke válasza LGLuke (#17042) üzenetére


LGLuke
őstag

"Én RAID1-nak akkor látom értelmét..."
RAID0 akart lenni.

(#17044) HSM válasza LGLuke (#17041) üzenetére


HSM
félisten

Ismerem a cuccot, ha nem is pont ilyennel, de funkciójában azonossal dolgoztam már. ;)

Ez a lötyögős tokos példa... Értem én hogy van mégszarabb megoldás, de ettől ez az átalakító nem lesz barátságosabb. :D Amúgy netbookokra röhögve telepítek Win7-et, de kis munkával XP is varázsolható sima USB-s pendrive-ra, vagy bármilyen mobilwinyóra.

Persze, nyilván egy nagyon hasznos kütyü, jó ha van egy kéznél, csak nem biztos, hogy arra való, amire itt egyesek használni szeretnék... :U

(#17045) rszp


rszp
aktív tag

Sziasztok!

24/7 üzemre keresek éjszaka is halk, megbízható, viszonylag gyors diszket.

Amit kinéztem az a 500GB Western Digital Caviar Green (WD5000AADS) - 5400rpm vagy
a 1,5TB Western Digital Caviar Green (WD15EADS) - 5400rpm.

WD szerint alapon ugyanolyan hangereje van mindkettőnek (25dB).
Viszont az 500GB hangosabb mint a 1.5TB seeknél.
Ez a logikának ellent mond de ki tudja.

Ha tud valaki infót a hangról és a 24/7 megbízhatóságról legyen szíves írja már le.
Ha van más, célnak jobban megfelelő diszkre ötlet azt is kérem.

Köszi.

(#17046) Ren Hoek válasza HSM (#17036) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Menet közben? :D Mondtam én ilyet? Archiválni régi IDE vinyókra, beteszem a fiókba a vinyót, meg rápattintom az adaptert, mindkét csatlakozó beton stabil. Kábelt kivezetetem és bedugom az USB-be. Ha másik vinyó kéne akkor rábököm azt is. Ki az a hülye, aki mondjuk menet közben, (pl mikor agyontapossák az ételhordós nagyik, a 173E-n :DD ) akarja lementeni a kedvenc filmjeit? :D Vonaton buszon, beépített vinyóról kell olvasni.

(#17047) HSM válasza Ren Hoek (#17046) üzenetére


HSM
félisten

Na így már jobb konstrukciónak tűnik... :D

(#17048) gg72 válasza rszp (#17045) üzenetére


gg72
veterán

Ez most talán a legjobb választás: [link]

(#17049) rszp válasza gg72 (#17048) üzenetére


rszp
aktív tag

Ez tényleg jónak tűnik. Sajnos seek zaj értéket nem találtam.
Az 1TB halkabb mint az 500GB.
A több lemez halkabb dolgot nem értem.

Köszönöm.

(#17050) MiZY válasza rszp (#17045) üzenetére


MiZY
tag

WD15EADS/7200asom van, es nem hallom a hangjat, mert a procihuto elnyomja. Nem mondom, hogy egy toredezett filerendszer eseten, nem hallod majd a daralast, de mivel ejszakai uzemre kell, igy gondolom, hogy elsosorban nem a toredezettseg mentesitest futtatod rajta majd. :)
Szerintem erdemes beruhazni ra.

szerk: amugy az enyem mar a 3 tanyerosbol valo. szeptember vegen gyartottak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.