Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) ubyegon2 válasza littlemole (#41987) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha a kapott érték egy egész szám, akkor a partíció jó helyen kezdődik! :C

(#42002) vlevi válasza ubyegon2 (#42001) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én szerintem főleg az SSD-k miatt a a Win7 már mindent így particionál. HDD-nek majdnem mindegy, de nem vesztesz vele semmit, ha 4K-s blokkhatáron vannak a partíciók, az SSD viszont nagyon zokon tudja venni.

(#42003) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Van egy 1TB Seagate Barracuda SataIII 64Mb , FW HP13 , 9YN162 HDD-m ami szerintem kezd meghalni. BF3 Alatt megfagyott a gép és elkezdte ezt a hangot csinálni . Az adatokat kezdem leszedni róla. Mivel lehet rendesen leellenőrizni hogy rossz-e? Amióta megvan a HDS ment alatta a fejlett energiagazdálkodás Maximumon volt, hogy ne kattogjon ,mert már az elején is csinálta ritkán, de akkor a HDS megoldotta. Most meg elég sűrűn zakatol,csörög zörög.

És a garihoz a HDD egy lemezre vissza kell csinálni? Mert most megvan osztva 4 részre.

Köszi a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#42004) Zola007 válasza BullKoxa (#42003) üzenetére


Zola007
veterán

nincs most bekötve a hangfalam, de nyomass neki egy Sentinel részletes ön-tesztet, bő 2 óra mire végez, de hátha előrébb leszel
csinálj egy full riportot a rendszerről előtte és utána is hogy lássuk mi változott (riport -> hivatalos lemez riport mentése)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42005) 1501N


1501N
tag

Sziasztok!
HP 6510b-be Advanced Format Hard Drive-t tehetek? Bios, illetve hardver szinten van valami követelménye?

A lentiek közül venném valamelyiket, a kérdés, hogy működnének-e?

Western Digital 2,5" 750GB belső SATAIII 7200RPM 16MB Black Scorpion advanced format WD7500BPKX
Western Digital 2,5" 500GB belső SATAIII 7200RPM 16MB Black Scorpion advanced format WD5000BPKX

Illetve melyiket ajánlanátok a kettő közül?

(#42006) Ake®


Ake®
újonc

Sziasztok!
Az alábbi kérdésre szeretnék választ találni. Lenne egy Asus X552C notebookom, nem a jó szigeteléséről híres. Jelenleg egy Seagate (ST500LT012)-el üzemel (5400rpm), amit WD Black ( WD5000BPKX)-re szeretnék cserélni (7200rpm). Ez így menni fog vagy a melegedés miatt felejtsem el? :( Az is lehet persze, hogy szétrázná, nem tudom megmondani. Köszönöm a segítséget. [link] [link]

(#42007) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Meg akarom kerdezni hogy szerintetek SEAGATE 3,5" BARRACUDA 2TB 7200 64MB SATA3 milyen egy WD RED 2tb 7200 64mb sata3-hoz képest? Htpc be kene sokat menne es halkat keresek. Barracida jo valasztás azert? (Jobb aron jutnek hozza mint a red-hez azert kerdezem)

[ Szerkesztve ]

(#42008) CoolBoy323 válasza bigdady (#42007) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

1: a Sea 7200 rpm--es, így nem a leghalkabb, HTPC-be nem hiszem h kell neked a sebesség
2: a WD nem 7200 rpm, hanem 5400, így halkabb, és hűvősebb

(#42009) bigdady válasza CoolBoy323 (#42008) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R
2Tb-os WesternDigital Green caviar Sata3-as 64MB esetleg? Vagy a wd red ami +7000?

[ Szerkesztve ]

(#42010) bigdady válasza bigdady (#42009) üzenetére


bigdady
nagyúr

:U

(#42011) CoolBoy323 válasza bigdady (#42009) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Olvass teszteket, velemenyeket, ne pedig turelmetlenkedj es offolj :]

A RED 3 ev garis, NASba tervezett... A greenre talan tobb a panasz... Talan...

(#42012) bigdady válasza CoolBoy323 (#42011) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

(#42013) bigdady válasza CoolBoy323 (#42011) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha nas-ba való, nemolyan jó win rendszerre?vilyet nem irtaka a tesztekben azert kerdezem.

[ Szerkesztve ]

(#42014) CoolBoy323 válasza bigdady (#42013) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nyilvan valamivel lassabb lesz, hisz 5400rpm-es. De OS ala SSD valo amugy is ;)

(#42015) ubyegon2 válasza bigdady (#42013) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

WD Black, az rendszer vinyó. Tényleg érdemes egyébként ezt a topicot olvasnod, rengeteg hasznos információt, hivatkozást találsz. A végén még a kérdésed is olyan lesz, amire érdemben tudnak itt válaszolni. :K

(#42016) ubyegon2 válasza CoolBoy323 (#42014) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OS alá SSD? 20 eft- ből milyen SSD + 1 Tb tárhelyet lehet kihozni, hogy gyorsabb legyen a rendszered, mint WD Black- el? Az, hogy 10 mp- vel :F gyorsabban feláll a rendszer? :C Megér annyit?

Egyébként komolyabbra fordítva a szót, ezt a bűvös bootidőt hogyan mérik pontosan? Már annyi helyen olvastam, hogy ennyi meg annyi, de nem mindegy a kezdő pont.

Azt ne írja most senki, hogy hú de milyen hangos ám a Black, mert nem kúszok ki éjjel a mezőre a tücskök szerelmi életének zajait fülelni, így nem zavar. :DD

[ Szerkesztve ]

(#42017) Coller225


Coller225
tag

Sziasztok!

A gépemben jelenleg egy WD10EZEX (1TB) vinyó teszi a dolgát. Időközben kaptam egy másik vinyót, ennek típusa WD2500AAKX (250 GB).
Arra gondoltam, hogy jó lenne, ha a kicsire tenném a rendszert, a nagy pedig megmaradna tárolónak, de kerestem tesztet, és bár nem sok infót találtam erről a kisebbről, de úgy vettem észre, hogy a másik sokkal gyorsabb.
Szerintetek ennek ellenére jobb lenne, ha mégis áttenném a rendszert a 250esre?

(#42018) ubyegon2 válasza Coller225 (#42017) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az elsőnek 64 MB a másodiknak 16 MB a buffer size, lehet gyorsabb ettől.

Ha nincs nagy különbség, akkor logikus lenne amit kigondoltál. :)

[ Szerkesztve ]

(#42019) CoolBoy323 válasza ubyegon2 (#42016) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem csak a boot ido szamit. Azonnal hasznalhato az OS, a rajta levo programok gyorsak lesznek stbstb. Ja es nema es huvos...

Probald ki, es rajossz, h megeri a penzt!!!!

A WD Black mire elolvad se lesz 10ed olyan gyors se, de mar a repuloge turbina nemanak tunne :) szoval erted ;)

Egy HTPC-be biztos nem raknek feketet, mert megsulne, es k.rva zajos lennr

(#42020) ubyegon2 válasza CoolBoy323 (#42019) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha nem számít a boot idő, akkor hogy használható azonnal az OS? Van némi ellentmondás. :F

Most is gyorsak a programok eléggé. Bár nem elég izgalmas rá telepíteni a 30. programot, mert még mindíg van elég hely rajta. :)

"A WD Black mire elolvad se lesz 10ed olyan gyors se..." :))
Erre mennyit tennél fel? Biztos, hogy gyorsabb valamivel, de a túlzásokat kerüljük.
Ár/érték arányban nézve... na azt inkább hagyjuk! :(
2 év múlva beszéljünk arról, hogy a Black még 100 %- on lesz-e? És az SSD? 50-60? :W

[ Szerkesztve ]

(#42021) CoolBoy323 válasza ubyegon2 (#42020) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Na jo, maradj meg a Te kis teves vilagodban, nem fogok vitatkozni :)
Nincs osszehasonlitasi alapod, igy nem is ertem miert "okoskodsz"

(#42022) ubyegon2 válasza CoolBoy323 (#42021) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én csak kérdeztem valamit, mert kiváncsi vagyok rá. Te mellébeszélsz, túlzásokba esel és sértegetsz.
Matadj meg csak az elszállt világodban! :Y

(#42023) Dzsekó válasza Coller225 (#42017) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ne tedd a 250GB-osra a rendszert, mert lassabb vinyó, mivel a tányér adatsűrűsége fele az 1TB-osénak.
Az 1TB-os elejére csinálj egy 100-300GB-os partíciót rendszernek, többi mehet adatnak. A 250GB-ost meg külső keretbe tedd be, és jó lesz mentés vinyónak.

(#42024) waveson válasza ubyegon2 (#42022) üzenetére


waveson
tag

Én azt imádom, hogy berakok 2 vinyót RAID0-ba vmi normális lapba.
Így nem igazán fáj az ember foga már az SSD-re, mert a RAID0 két középkategóriás (régi, 2009-2010-es samsung vinyóval) is iszonyú gyors :)
1000napja használom így őket :P

(#42025) bluyoo válasza ubyegon2 (#42020) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nálam egy 120-as SSD elég a programoknak és három játéknak. És igen ma egy jó konfigba alap egy SSD. ;)
Fekete ide vagy oda ..... Hozzáteszem a degradálódása sem olyan drasztikus mint ahogy egyesek gondolják.
Durván két éves az SSD-m és 100%-os köszöni jól van, pedig nincs kímélve (majd 5Tb írt adatmennyiség 5700 óra üzemidő). :)
Egy szó mint száz szerintem a 21. században rendszernek SSD adattárolásra meg HDD.

(#42010) bigdady
+1 a RED-nek. Itt kaptam a tippet és nekem nagyon bevált, halk és hűvös. És nem is annyira lassú. :)
Bár én adattárolásra/totrrentre vettem az SSD mellé.

(#42024) waveson
Iszonyú gyors addig amíg nem ülsz egy SSD-vel szerelt gép elé! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42026) Lajkó válasza waveson (#42024) üzenetére


Lajkó
őstag

Nekem volt két 10k-s Raptorom régen raid 0-ba, fain volt! De mikor megvettem a leg olcsóbb ssd-t itt a ph-n, hát majdnem leseggeltem! :K

szer. : 20ért már tudsz venni egy zsír új 120 GB-os Samsung 840 Evo-t, amin elférne az összes programod, meg vagy három valamire való játék is.
(multiplayer-nél mire a hdd-sek betöltik a mappot, én már fulra tápolom magam! :U )

[ Szerkesztve ]

(#42027) Coller225 válasza Dzsekó (#42023) üzenetére


Coller225
tag

Igen, emiatt dilemmázok én is.
Tudom hogy lassabb, de a folyamatos torrentezés, stb folyton tekeri a vinyót, ezért gondoltam, hogy hátha mégiscsak egészségesebb lesz, ha külön van a rendszer...
Vagy ez baromság?

(#42028) ubyegon2 válasza bluyoo (#42025) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Teljesen megértelek ezzel az SSD dologgal, de a 21. században is vannak valóban egyszerű otthoni felhasználók, akiknek felesleges az SSD. Én ezek közé tartozom, viszont elismerem, hogy más felhasználóknak ez már alap. Nemrég komolyan gondolkodtam rajta, milyen vinyót vegyek, de itthoni böngészésre és filmek letöltésére értelmetlennek tartottam SSD-re beruházni. 20 eft- ból így jártam a legjobban, még a 21. században is. :) Azért arra még kíváncsi vagyok, pontosan hogyan mérik a bootidőt.

Ezen se sértődjön meg senki, de 20 perc alatt volt a Black- on működő Linuxom, SSD- vel ez meglett volna 15 perc alatt.(letöltéssel együtt+ kiválasztással) Most megnéztem, 2 sec alatt indult el a Firefox 4 fülön elmentett oldallal. SSD- vel ez ? sec? A torrent kliens programot egyszer kell beindítani. USB- re a filmet SSD nem másolná gyorsabban.

A helyemben vennél SSD- t?

[ Szerkesztve ]

(#42029) FollowTheORI válasza Coller225 (#42027) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem baromság, a sűrűn használt dolgok vagy nagy fájlok másolása megfogja a rendszert, ha ugyanazon a hdd-n van.
Ha nem tudsz SSD-s rendszert építeni akkor az a jó ha van 2 hdd, és pl egy régi "ócska" hdd amin torrentezel meg letöltessz meg ilyesmi.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42030) FollowTheORI válasza ubyegon2 (#42028) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Vennék... egy mezei felhasználónak is megéri. Sőt ha nincs nagy tárhely igénye akkor csakis SSD-t vennék és annyi a gép.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42031) cyberkind válasza ubyegon2 (#42028) üzenetére


cyberkind
félisten

Én már nem tudnék meglenni SSD nélkül, oké hogy a 10 mp-es bootoláson kívül semmi mást nem csinál, de nem tudnám már elképzelni nélküle a gépet. :)

Paranormal Cocktivity

(#42032) waveson válasza bluyoo (#42025) üzenetére


waveson
tag

A másikban (i7 3770k-s rendszer és egyik legjobb gigabyte lap) samsung 840pro 256GB SSD van. És, jaja, gyorsabb :) Nyilvánvaló. De ha RAID0-zva van 2 viszonylag gyors hdd akkor már lényegtelen szinte, mert tényleg csak az gyorsabb hogy a win gyorsabban áll fel, és 1-2 nagyobb dolog betöltése tart nagyon kicsit tovább.
Én sok ember helyében megfontolnám hogy vesz 2 gyors HDD-t és betolja RAID0-ba, a kritikus adatokat meg kimenti egy-két 80-120gb körüli régi hdd-re biztonságképp. Vis én így csinálom és még sose veszett el semmim :)

(#42033) ubyegon2 válasza FollowTheORI (#42030) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK! Meggyőztél! Veszek akkor egyet. A tárhelyem már megvan a Black- en és holnaptól nem kell várnom meló után hazaérve 2 secundot a Firefoxra!

(#42031) cyberkind
Holnaptól már én is így leszek ezzel! :))

[ Szerkesztve ]

(#42034) waveson válasza ubyegon2 (#42033) üzenetére


waveson
tag

:))) Igen amúgy a mai gyors vinyók mellett meg az olcsó ram mellett tényleg nem egy létfontosságú dolog, egyetértek.
De akinek tetszik, hogy pár dolgot nagyon gyorsan tölt be, az hadd vegye még és örüljön neki! :)
Amúgy érdemes egyet venni talán mert nagyon hosszú éveken keresztül kiszolgál sztem....De ez nem ez a topic, itt nem erről van szó! :)

(#42035) BullKoxa válasza Zola007 (#42004) üzenetére


BullKoxa
őstag

Holnap megcsinálom a részletest! Előtte nem tudtam csinálni Riportot, csak mikor a rövidet lefuttattam.

(#42036) bluyoo válasza ubyegon2 (#42028) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én csak a túlzások miatt ... :)
Természetesen ha valakinek nincs rá kavics, akkor neki nem kell SSD. Vagy aki csak és kifejezetten torrentezik. :DDD
Viszont egy átlag felhasználásra játék, böngészés, ...... annak ugyancsak ajánlott.
Egy 120-as SSD + 1Tb HDD 40K alatt kihozható úgy hogy csak ajánlott hardverekkel dolgozunk.
Hogy mérjük a boot-időt? Hogy mérjük?
" de 20 perc alatt volt a Black- on működő Linuxom" Az én lelakott majd két éves Win7-em meg kb. 5X feláll annyi idő alatt , úgy hogy már böngészek a Firefox-al ha akarod 40 oldallal ..... :P
Ok, lehet maradinak lenni, semmi nem tiltja. Én sem fektettem be pár hónapig a platformcsere után, majd mégis belevágtam (baráti tanácsra). Hogy is mondjam, mindennapi használatban jobban megéreztem mint az E8400/4Gb RAM-ról I5/8Gb-ra váltást .... De mint írtam ha valakinek nem kell hát nem. Nekem attól még pörgős rendszerem marad.

(#42032) waveson
Hát én nap mint nap hiányolom az SSD-t a céges gépen .... de ez legyen az én gondom. :)
Személy szerint nem szenvedek a RAID-el. De hát kinek hogy. Ha fotókkal nagyméretű videókkal dolgoznék akkor ok, de így nekem felesleges, hiszen a RAID is lassabb .... Maradjunk annyiban előnye hátránya. Mondjuk számomra kézenfekvő hogy a nekem bevált felállást ajánlom. :) Vagyis HDD az adatnak (nálam 2,5Tb) és SSD a rendszernek (120Gb).
De tőlem mindketten lehettek "maradiak" pont a számítástechnikában! :P

Bazinga!

(#42037) CoolBoy323 válasza bluyoo (#42036) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

+1

Nem is, +200 :))

(#42038) zeusz55 válasza ubyegon2 (#42028) üzenetére


zeusz55
senior tag

Én is az SSDsek táborát erősitem, mivel átlag user vok, igy a 64gbs 13e ért bőven megérte rendszernek, és kérdésedre válaszolva a boot időm gombnyomástól 21 mp alaplapi képernyő eltünésétől a tálca+ikonok teljes betöltéséig kb 16 mp. A firefox inditását nem tudnám mérni, és más SSDn lévő programét se. gyakorlatilag amikor rákattintasz ottvan kb a kattintás ideje alatt. Ps, corel, stb mig másik vinyón egy jó 10-15 mp volt itt gyakorlatilag 3-4re csökkent. Win leállitás kb 5 mp. Persze ezek nem létszükségletek, de a jóba könnyű beleszokni, és párom laptopján vagy melóba ha vagyok, kajak őskövületnek tűnnek azok a gépek amiket eddig használatam. Szóval abból kiindulva hogy egy 64 gbs bőven elég rendszernek (és szerintem felesleges is nagyobb hisz a jelenlegi SSDket nem hosszú adattárolásra irás olvasásra találták ki) szerintem 13 000ret nevetve megér az érzés, jah és hogy nincs hangja hisz csupán annyi mint egy memorysticknek! :) Én azóta minden haveromnak mondom hogy rendszernek sürgősen vegyen egyet. Egy az hogy nincs veszélybe a particiók miatt, hisz ha osztod a vinyód és az fizikailag szarik be akkor hiába van partició az egész ugrott, igy meg egy rendszer, egy data... és ugye egy pár tiz gigás vagy 100as rendszernek ki vesz 350-500as vinyót!? Szóval SSD rulez! De ez már off! :) :B

64gb ssd/ 500gb hdd +egy 500as külső, engem bőven kitesz, és még van is helyem.

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#42039) bigdady


bigdady
nagyúr

Rendelném a wd red-et 2 tb-t de az argép tele van 7200-as meg 5400-asokkal egyarant. Letezik belole tobb fele vagy ennyi az eliras? Mintha mind WD20EFRX lenne pedig.

[ Szerkesztve ]

(#42040) bluyoo válasza bigdady (#42039) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Elvileg változtatja a fordulatát "IntelliPower " de az itteni srácok azt mondják csak marketingszöveg. :)
WD RED

(#42037) CoolBoy323
:DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42041) Zola007 válasza ubyegon2 (#42033) üzenetére


Zola007
veterán

Én csak egy céges hatékonyságnövelő felmérés eredményét szeretném megosztani.
Egy számítógépet használó munkavállaló átlagosan ~ 4 napot (104 munkaóra) tölt homokórázással évente

Ha ennek a felét visszaadja az SSD, akkor mondjuk 5 éves SSD élettartammal számolva 10 egész napot kapok vissza az életemből, amit más értelmes vagy éppen értelmetlen dologra fordíthatok.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#42042) waveson válasza bluyoo (#42036) üzenetére


waveson
tag

Szerintem egyszer próbáld ki, 2db 3-4 éves HDD-vel már nagyon szép eredményt lehet elérni :)
A maiakkal meg no comment, van egy gép amiben 2db ST2000DM001-van RAID0ban, az 4 terra ugye, 420megával kezdi az olvasást és az átlag olvasási sebesség 330MB/sec...:D
Egy másikban meg WD Enterpriseok vannak, 2TB-s 4 darab RAID0ban, ez 560MB/seccel kezdi el az olvasást és olyan 480 körül van az átlagja, 8TB...:D
Mondjuk nekünk inkább a tárhely kell mint a ~null elérési idő.
Csak azt mondom, hogy a mai gyors lemezekből kettő raid0ban gyakorlatilag annyira gyorssá teszik a rendszert, hogy nekem, akinek szintén van egy 840pro-s samsung ssd-je, gyakorlatilag szinte nem érzek különbséget a windows bootidőn kívül, mert a chrome és a firefox is azonnal betöltődik, szóval ennyi.
Ne feledjétek itt gyors raid tömbről van szó, nem egy sima 5-6éves ráadásul lassabb fajta vinyóról..:)

(#42043) FollowTheORI válasza waveson (#42042) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Random elérésben akkoris óriási lesz a különbség. :)

Az hogy egy nagy fáljt (vagy sequential read, hogy pontosabbak legyünk, ami lehet több fájl egymás után is) mennyivel másol nem sokat jelent, az SSD ebben is előrelépés, de nem ez a fő fegyvere.
Hanem az amikor sok kis vackot kell betölteni vagy kiírni és sokminden megy párhuzamosan. Na ott a raid sem segít sokat, persze jobb... de nem annyival (mondjuk ideális esetben felezed az elérési időket, de az SSD meg több nagyságrendet javít).
Meg míg egy HDD (meg úgy általában egy rendszer) belassul ahogy tellik és töredezik rajta az adat (ugye a törlések, másolások stb) az úgy lassul be. Egy SSD-nél ez a lassulás nincs, vagy jóval kevésbé drasztikus (ha trim gondok lennének).

És akkor képzeld el mivan ha SSD-t kötsz raidbe, az mennyivel másol. :D
Persze az már nem hoz annyit randomban egy SSD-hez képest, így nem is annyira ajánlott egy sima felhasználonak.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42044) zeusz55 válasza FollowTheORI (#42043) üzenetére


zeusz55
senior tag

Sziasztok! Egy régebbi 250 es 7200as samu 3,5 vinyó és most egy új sata 3as 5400as 2,5 WD vinyó között sebesség változás negativ irányba lehet, a fordulat miatt??? Adatként használva? Köszi

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#42045) bluyoo válasza waveson (#42042) üzenetére


bluyoo
nagyúr

De még mindig nem értem miért lenne nekem vagy akárkinek jobb RAID tömbökkel szerencsétlenkedni amikor a rendszernek, programoknak bőven elég egy 120-as SSD (nálam +3 játék is). Az adattárolásra, torrentre meg bőven elég sebességet biztosít egy sima HDD.
De off off! :R Felesleges ezen rugózni aki próbálta tudja milyen gyors pörgős a rendszere tőle aki meg nem és nem is akarja megtudni hát ne tegye. Nincs SSD gyáram nekem mindegy. :)

(#42043) NetTom
+1

Bazinga!

(#42046) Coporno


Coporno
aktív tag

Sziasztok! 12"-os notebook egyetlen 2,5"-os helyére szeretnék 500 GB-os merevlemezt tenni; a rendszer is erről indulna, és az egyéb fájljaimat is itt tárolnám. A dolgot nehezíti, hogy csak 7 mm-es vinyó fér be. Az eddigi Western Digital merevlemezeimmel meg voltam elégedve, de úgy látom, hogy a 7 mm-es magasság miatt ők most nem igazán rúghatnak labdába. Tudnátok ajánlani olyan megbízható, gyors és a lehetőségekhez mérten halk vinyót (természetesen minél alacsonyabb áron), ami a fenti kritériumoknak megfelel? Előre is köszi a segítséget.

(#42047) Coporno válasza Coporno (#42046) üzenetére


Coporno
aktív tag

Most látom, hogy a GYIK-ban is ajánlott Hitachi Z7K500 (HTS725050A7E630) 12-13 ezerért kapható újonnan, ami így papíron kifejezetten jónak tűnik. Nyugodt szívvel megrendelhetem, vagy van esetleg az olcsóságnak valamilyen negatív velejárója?

(#42048) BullKoxa válasza Zola007 (#42004) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hello! Készen van a részletes önteszt! Mindent rendben talált! Ahogy én látom.
Rövid után
, Hosszú után

[ Szerkesztve ]

(#42049) BullKoxa válasza BullKoxa (#42048) üzenetére


BullKoxa
őstag

Ez jó link! ! Rövid után , Hosszú után .

(#42050) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

(#42036) bluyoo
"Az én lelakott majd két éves Win7-em meg kb. 5X feláll annyi idő alatt" Ez, hogyan aránylik ahhoz, hogy egy szűz HDD- t berakok, kiválasztok egy Linux disztrót, letöltöm, telepítem és 20 perc múlva böngészek. Win7 felhasználóknak egyébként én is javasolnám az SSD-t, de én rendszergyorsításra inkább lecseréltem 64 bites Linux MINT- re és vettem egy 1 tb-s Blacket. Ha ez maradiság... szerintem meg ésszerűség. Te is azt mondtad, hogy aki torrentezik, annak felesleges. :)

(#42038) zeusz55
Sorry, most már látom, Ti Windowsosok vagytok, így érthető a nagy SSD mizéria! :-) Azt nem értem, hogy akinek ennyire fontos a gyorsaság, miért egy tetű lassú rendszerrel szenved, ahelyett, hogy egy korszerű és super Linux disztrót tenne fel? Maradiság? :)

(#42041) Zola007
Bocs, de egy munkahelyi felmérésnek itt mi értelme van? :U

(#42043) NetTom
"Meg míg egy HDD (meg úgy általában egy rendszer) belassul ahogy tellik és töredezik rajta az adat" Neked is javaslom a Linuxot, azon nem töredezik az adat. :)

(#42049) ko-ko82
Nem egyszerűbb képet berakni? Mert megnézni egyszerűbb sokkal!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.