Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) vond válasza Gabonetta (#36650) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ott, ahol a múltkor csak 3 év volt (linkeltem is), most már megint 5 év... :)
Szerintem Bigemperor is itt vásárolta...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36652) #40485120


#40485120
törölt tag

Erre nem tudtam rájöni ezért itt megkérdezem.
Mi a különbség ezek közőtt ? (életartalomban, sebbeségben, hangoságban,)

Western Digital Caviar Green 1TB WD10EZRX
Western Digital Caviar Red 1TB SATA3 WD10EFRX
Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3 WD10EZEX
Western Digital Caviar Black 1TB 64MB 7200rpm WD1002FAEX
Western Digital Scorpio Blue 1TB 8MB 5400rpm SATA2 WD10JPVT
Western Digital Velociraptor 1TB 10000rpm SATA3 WD1000DHTZ
Western Digital AV-25 1TB 16MB WD10JUCT

(#36653) promehteus


promehteus
csendes tag

Samsung spinpoint f3 hd502hj, vki tud errol vmit ? Soha az eletbe nem volt szerencsem samsung hardokhoz, a neten se talaltam semmi hasznos infot rola. Majdnem uj allapotba lenne, megerne ?:D

(#36654) Gabonetta válasza vond (#36651) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszönöm!

(#36655) janos666 válasza promehteus (#36653) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Új korában sokan erősen ajánlották az F3-akat, én is vettem. Most meg, hogy gyengélkedni kezdett, már mindenhol olyanokat olvasok, hogy nem ritka ha pár éven belül megpusztulnak.

Nézd meg SMART-ba hol áll a RAW Read és Write Error Rate, illetve futtass rajta valami olyasmit, mint a Linux-os Disk utility-ben a read benchmark, hogy vannak-e alacsony sebesség tüskék a grafikonon, mint nekem az egyiken: [link]

Amúgy míg legutóbb elkezdett kiugrálni a RAID tömbből, addig elégedett voltam vele. Gyorsabb, halkabb és hűvösebb, mint a WD Caviar Blue, ami akkoriban hasonlóan 500Gb-os tányérokkal hasonló (bár kicsit talán magasabb) áron futott (olyat akkoriban azért vettem, mert azt kifejezetten ajánlották, míg a Samukat ellenjavallották pár eszközbe, a zaj és sebesség pedig ott kevésbé számították, de a PC-be Samuk jöttek).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36656) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok!
Milyen 500GB-os rendszervinyót tudtok ajánlani,ami gyors,halk,és van rá minimum 3 év garancia?

Nézegettem 3,5" és 2,5" méretűeket is,mert úgy tudom a 2,5"-ak halkabbak. Van ennek valóságalapja? Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#36657) Zozzant válasza promehteus (#36653) üzenetére


Zozzant
addikt

Enyém 100%-os, minden smart adat OK, rendszervinyó, most épp 32 fokos, nincs hangja. Gondolom minden márkánál becsusszanhat 1-2 gyengébb példány.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#36658) z123456789


z123456789
addikt

Elég szükös az idö, de mivel most kaptam meg a levelet, ezért most tudom csak felajánlani, ahogyan itt már valaki megtette.Söt, nem is privátozok, mert nem tudom mikor tudok rá válaszolni, ezért itt közzé is teszem, aki kapja marja. :)
INGYENES SZÀLLÌTÀSI KUPON HA PCX-TÖL RENDELSZ!!!
KÒD: AFV0630

(#36659) z123456789


z123456789
addikt

Bocsi de már nem fért bele.
Most hogyan van ez a 60 hónap garancia?Csak mert megkaptam e-mail-ben a garanciajegyet, és azon csak 36 hónap van, holott amikor megrendeltem, illetve még most is az oldalon 60 hónap van feltüntetve PCX.hu-n.Há hogy van ez? :F

Annyi vinyót rendeltem hogy már nem is tudom melyik melyik.Tárgytalan.A WD-re jár az 5 év, a Hitachi-ra csak 3. :) Bocs!Elnéztem a számlát.

[ Szerkesztve ]

(#36660) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv mindenkinek!
Notebook-ba keresek HDD-t 500 GB méretben, SATA 2 csatolóval! Melyiket érdemes ma venni, ami a legmegbízhatóbb? Fontos még, hogy halk legyen! Illetve itt a téma összefoglalóban megjelölt típusok mind 8 MB cache-el rendelkeznek! Azért 16 MB-nak jobban örülnék!
Előre is köszönöm a tippeket!

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#36661) dauphin válasza z123456789 (#36658) üzenetére


dauphin
aktív tag

Híjnye! Ha ezt a múlt héten ajánlod fel, akkor tudtam volna használni! :Y Most már késő, a PckPack ponton vár a termék. :K

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#36662) z123456789 válasza dauphin (#36661) üzenetére


z123456789
addikt

Volt itt más valaki is aki elöbb ajánlotta fel. :/
Ne haragudj!Sajnos a merevlemez már nálam is ott figyel péntek óta, de a mailt csak ma kaptam meg a kedvezményröl, ráadásul a határidö is elég szoros.Ez van sajna.Valakinek csak jól jön. :)

Más:
lehetöséget kaptam hogy a "bajos" winchesteremet kicseréljék egy az ajánlott logout blog-ban szereplö típusra.
WD10EARS-t cserélnék WD10EZRX-re.5000 Ft-os ajánlat, a garancia idö (az enyémre már lejárt) a kicseréltre szept. 21.-ig lenne.Gondolom megéri az alábbi okok miatt:
-bontatlan új lenne a régi helyett
-mégis csak egy ajánlott típus a másik helyett
-5000 Ft-ért egy kis garit is kapok az új HDD-ért

Mi a véleményetek nagyok? :)

Kösz elöre is!

[ Szerkesztve ]

(#36663) Bigemperor válasza z123456789 (#36662) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Ment pü.
Nekem boltban a vinyó, de jó lenne, ha kihoznák.
Megköszönném. :R

(#36664) Bigemperor válasza z123456789 (#36658) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Akkó' én elvinném a kódot skacok.
Jelzek, hogy elfogadták-e.

(#36665) Bigemperor válasza z123456789 (#36658) üzenetére


Bigemperor
senior tag

:R felhasználtam a kupont, így a kiszállítás féláron lesz!
A régi rendelést kértem törölni, remélem megteszik ezt.
Még egyszer köszi! :R

(#36666) z123456789 válasza Bigemperor (#36665) üzenetére


z123456789
addikt

Szivesen! :)

(#36667) z123456789


z123456789
addikt

Kicsit sokat offoltunk után, de azért érdekelne a véleményetek:

Llehetöséget kaptam hogy a "bajos" winchesteremet kicseréljék egy az ajánlott logout blog-ban szereplö típusra.
WD10EARS-t cserélnék WD10EZRX-re.5000 Ft-os ajánlat, a garancia idö (az enyémre már lejárt) a kicseréltre szept. 21.-ig lenne.Gondolom megéri az alábbi okok miatt:
-bontatlan új lenne a régi helyett
-mégis csak egy ajánlott típus a másik helyett
-5000 Ft-ért egy kis garit is kapok az új HDD-ért
Mi a véleményetek nagyok?
Kösz elöre is!

(#36668) Jano156


Jano156
tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani samu 5400-as winyót?
Olvasgattam hogy WD nél van ez a parkolási probléma szinte mindegyik caviar green-nél (vagy csak én nem tudom hogy melyiknél nem) és azért inkább nem erőltetném. évek óta samut használok és még 1% se csökkent semelyik értéke sem szóval nekem bevált. Igazból háttértárra kéne egy halkabb, tartós hdd.
köszönöm a segítséget!

János

(#36669) vond válasza Jano156 (#36668) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A Samsung HDD üzletágát már rég átvette a Seagate... Nem csinálnak rossz lemezeket, de az 1, max. 2 év gari nem túl bíztató...

Emellett itt van a WD Red szériája, ami nem szenved az őrült fejparkolástól... Stabil, hűvös, halk lemezek, akár 24/7-es működésre... 3 év gyári garival, amire most az elmúlt jó pár hozzászólásban linkelt bolt (pécéiksz) még 2 évet rá is tesz...

Igaz, hogy 2-3-4 ezressel drágábbak, mint a Green WD-k, vagy más gyártó adattárolásra szánt lemezei, de ezek a tulajdonságok, és ezek a garanciaidők szvsz kihagyhatatlan vétellé teszik őket...

(#36667) z123456789: Cseréld! :)

(#36660) morfondőr: Innen válassz, attól függően, hogy rendszernek lesz, vagy csak adattárolásra...

(#36656) Kiki18: 500 gigásokat nem nagyon éri meg venni, pár ezressel többért már kétszer akkora tárhelyed lesz... Gyors 1 TB-osok rendszernek: DT01ACA100, WD10EZEX, ST1000DM003... A Toshibára általában 3 év garit adnak... Ha viszont a halkság a legfőbb szempont, akkor megpóbálhatod a WD10EFRX-et is, erre pcx-ben jelenleg 5! év garanciát vállalnak...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36670) z123456789 válasza vond (#36669) üzenetére


z123456789
addikt

TX! :))

[ Szerkesztve ]

(#36671) Kiki18 válasza vond (#36669) üzenetére


Kiki18
őstag

Köszönöm,hogy válaszoltál!
Nem kell gyors legyen,de rendszert rakok rá,emiatt említettem. Biztos elég lenne az 5400rpm-es WD red,amit utoljára ajánlottál? A balckekről már lemondtam,mert hangosnak és drágának ítélték meg sokan.
Laptop vinyó nincs esetleg ,ami jó lehetne még?

(#36672) vond válasza Kiki18 (#36671) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nézd, valamennyi különbség biztos lenne egy valóban gyors 7200-ashoz képest... De szerintem ezzel együtt lehet élni... Főleg, ha a halkság és a hosszú garanciaidő ennyire fontos...

Egyébként egy kisebb SSD lenne a legjobb... Na az aztán szélvész gyors, és ráadásul abszolút hangtalan... Nincs pénzed ilyet venni? 12-13k körül már vannak 32 gigások (csak rendszernek + 1-2 proginak), de 17 ezertől már 60-64 gigásokat is kapni...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36673) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Hali urak

Sajnos nem sikerült idáig megoldanom a lapommal való hibát a 2Tb+-os vinyókkal, ezért kénytelen leszek eladni a már megvett WD30EFRX vinyót, ami csak próba erejére volt bent a gépben, mert még a BIOS sem ismerte fel, szóval sok mindent nem tudtam vele kezdeni. Aki keres mostanság ilyen vinyót, mert mindenki, köztük én is ezt javaslom leginkább, az írjon nekem, és megegyezünk az árban.
Nem hirdetésnek szánom a dolgot, csak ha esetleg valaki pont ilyet keres, felesleges a boltig mennie érte, én is a PCX-ben vettem 5 év garival.:)

PS: Átváltok egy Asus Maximus V Formulára, elvileg az már rendesen fogja ezeket a vinyókat kezelni, legalábbis nagyon remélem.:((

(#36674) vond válasza Black Dragon (#36673) üzenetére


vond
MODERÁTOR

De ha veszel új deszkát, akkor miért nem tartod meg a WD30EFRX-et? Nem lenne pénz lapcserére?

Én mondjuk ezért is nem veszek 2 TB-osnál nagyobb lemezt (egyelőre)... Nomeg a tányérok száma, sűrűsége miatt... És nincs olyan nagy különbség GB/Ft arányban sem, mint mondjuk az 1 és 2 terások között...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36675) Black Dragon válasza vond (#36674) üzenetére


Black Dragon
addikt

Most abba kell a 35k, aztán lehetséges, hogy utána nem ugyan ilyet veszek, hanem Seagate 4 terrásat 44-ért, és akkor megúszom a dolgot 1 vinyóval, nem kell majd még 1 red. Nem azért, mert a Redre panasz lett volna, hiszen el sem jutottam odáig, hogy panaszt emeljek rá, csak most az ár jobban dominál nálam. Persze meglehet, hogy később megbánom a dolgot, de akkor itt lesztek ti, akik megmondtátok. ;]

(#36676) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

2,5-es hordozhatóban keresnék, főleg routeres letöltögetésre usb 3.0-ás winyót.

Verbatim Store n Go 500 Gb USB 3.0- 13.800 Ft
vagy
Adata SH14 500 Gb USB 3.0- 15.200 Ft.

Mind kettőre 3 év gari van.

Ti melyiket választanátok? Elég sokat menne, napi 10-12 óra.

Üdv és köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#36677) zsolabacsi válasza zsolabacsi (#36544) üzenetére


zsolabacsi
tag

Esetleg erre valaki?

(#36678) Kiki18 válasza vond (#36672) üzenetére


Kiki18
őstag

Sokat filóztam az SSD-n,de 32 GB kicsi lenne,a 60gb-osok pedig drágák. Ekkora területért nem fogok kiadni ennyi pénzt csak azért,hogy 20 mp-el gyorsabban töltsön be a win.Ráadásul emellé kellene még egy 500gb-1tb vinyó,hogy játszani tudjak.
Szóvaé SSD-t inkább csak később vennék. A másik pedig,hogy A mostani Hita 500-am helyére menne ez az új vinyó,szóval csak a garancia miatt váltanék.Említettem,hogy a 3,5" Blackről lemondtam,de mi a helyzet a 2,5"-al? Azok is olyan hangosak?Mennyi garit adnak azokra?

(#36679) janos666 válasza Kiki18 (#36678) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Használtan már 10k körül találsz 60-64Gb-os SSD-t.
Nem kell az aktuális benchmark győztest venni (bár a kifejezetten öregeket és silányakat azért persze el kell kerülni), már egy jobb féle SATA2-es is ég és föld rendszermeghajtónak egy gyors HDD-hez képest. Nem csak boot időben, de a rendszer válaszidejében, használhatóságában is napi szinten érzékelhető, akár nagyságrendi különbség, hogy a gyakran használt programokra nem kell várni.
Másik kellemes hatásuk, hogy a sok véletlenszerű elérést nem csak hogy gyorsabban csinálja az SSD, de megmenti tőle a HDD-t, ami így lényegesen magasabb átlagsebességgel végezheti a (kvázi)szekvenciális műveleteket a nagy fileokon (ahelyett, hogy folyamatosan darálna a fej és minden egyaránt lassan menne). Így még lassabban is kopik a HDD, tovább marad halk a fejmozgás és valószínűleg életben a fejmechanika.

Nemrég találtam egy szép hosszú listát a HDD-k hangerejéről: [link]

Ez alapján 7200.14-es Seagate-ekkel is halkabb lenne a gépem, mint most az F3-as Samukkal és a WD Blue-val. Így ismét elgondolkoztat, hogy olyanokat vegyek.

Azon törtem a fejem, hogy nem sokkal drágább, ellenben kényelmesebb lenne 3x2Tb RAID-5 Seagate-ekből, mint 2x2Tb RAID-0 WD Red-ekből + egy backup winyó, és akkor legalább minden automatikusan be van biztosítva, nem csak az, amit beállítok automatikus archiválásra, illetve folyamatosan, nem csak olyan átfutással, ahogy lefut a backup script. (Jó, lehet érvelni, hogy a RAID-5 nem véd user-error ellen, de szerintem az ellen semmi, még az agyonig redundált backup sem: elég egyszer "befolyásolt" állapotban hozzáférni mindhez :)) De racionálisan már elég biztonságos a RAID-5, ha nem dollármilliárdos információkat őriz, hanem otthon ketyeg).

RAID-5 esetén kevésbé gáz, hogy miért csak 1 év gari van a Seagate-re, mert szinte észrevétlen, ha egy éven belül meghal egy (míg legariztatom, addig vagy beállítok egy kölcsönvett tartalékot, vagy RAID-0 módban megy addig tovább), azon túl pedig a Red és a Barracuda közti árkülönbözetet (képzeletben) félretéve 1-2 év múlva némi buktával eladható használtan és cserélhető ismét 1 év garis, esetleg egyel újabb generációs Barracuda-ra. 3 év letelte után pedig könnyen gondolkozik már el az ember a Red-ek cseréjén is, pusztán a folyton növekvő tárhely és esetleg sebesség igény miatt (meg szerintem azért annak is egyre hangosabb lesz a feje magához képest, ahogy kopik).

Viszont nem tudom a 7200.14-esek mennyire szeretnek RAID-5 tömbben lenni, mert a WD azt mondja RAID-barát firmware fut a Red-eken, és a RAID-5 már nem olyan egyszerű, mint a RAID-0 vagy -1. (Íráskor olyan, mint a RAID-0, mert mindháromra ugyan annyi szelet megy fel, de olvasáskor átugorja a paritás blokkot, így nagyon nem árt, ha a winyó képes felismerni, hogy igazából szekvenciálisan olvas, csak minden harmadik blokkot átugorva, nem pedig azt hiszi, hogy ő igazából már full random olvasgat...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36680) #40485120


#40485120
törölt tag

Mi a különbség ezek közőtt ? (életartalomban, sebbeségben, hangoságban,)
Western Digital Caviar Green 1TB WD10EZRX
Western Digital Caviar Red 1TB SATA3 WD10EFRX
Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3 WD10EZEX
Western Digital Caviar Black 1TB 64MB 7200rpm WD1002FAEX
Western Digital Scorpio Blue 1TB 8MB 5400rpm SATA2 WD10JPVT
Western Digital Velociraptor 1TB 10000rpm SATA3 WD1000DHTZ
Western Digital AV-25 1TB 16MB WD10JUCT

(#36681) Gabonetta válasza Kiki18 (#36678) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

SZVSZ megéri az árkülönbséget az SSD. Ha egyszer kipróbálod, azt mondod, miért nem váltottam eddig. Nem mellékesen: ha naponta háromszor kapcsolod be a géped, és minden nap használod, öt év alatt több mint 30 órát várakozol a gépedre. :)) És ez akkor, ha tényleg 20 másodperc.

(#36682) Kiki18 válasza janos666 (#36679) üzenetére


Kiki18
őstag

Értem én,jók az érveléseid,az én zsebem viszont érzékeny.
Az eddigi terveim: Eladom az 500GB-os Hita-mat kb 7k-ért és veszek egy ugyanekkora vinyót,ami minimum 3 év garis, 13k-ért(terveztem). Ez így 6k különbség,csak a garancia miatt
Jöttek az ötletek a Blackre(+3k +2év gari) és 1TB-os vinyókra is(+2k +500GB) ,de ezekkel növelem a költséget. Ha SSD-t vennék,akkor azt is csak garisat,ami alsóhangon is 15k lenne.

Összességébe vagy 6k-t költök, vagy 9k-t költök (vinyó fajtától és méretétől függ) ,vagy vinyó+SSD-t veszek,ami máris 20k költség lenne alaphangon. Jó lenne,nagyon jó lenne,de ennyit nem ér meg nekem. :( :R

(#36683) vond válasza janos666 (#36679) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ezt olyan szépen megfogalmaztad, hogy be kell írnom újra... ;)

"Használtan már 10k körül találsz 60-64Gb-os SSD-t.
Nem kell az aktuális benchmark győztest venni (bár a kifejezetten öregeket és silányakat azért persze el kell kerülni), már egy jobb féle SATA2-es is ég és föld rendszermeghajtónak egy gyors HDD-hez képest. Nem csak boot időben, de a rendszer válaszidejében, használhatóságában is napi szinten érzékelhető, akár nagyságrendi különbség, hogy a gyakran használt programokra nem kell várni.
Másik kellemes hatásuk, hogy a sok véletlenszerű elérést nem csak hogy gyorsabban csinálja az SSD, de megmenti tőle a HDD-t, ami így lényegesen magasabb átlagsebességgel végezheti a (kvázi)szekvenciális műveleteket a nagy fileokon (ahelyett, hogy folyamatosan darálna a fej és minden egyaránt lassan menne). Így még lassabban is kopik a HDD, tovább marad halk a fejmozgás és valószínűleg életben a fejmechanika."

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36684) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok!
Tablet mellé, dokkoloba szeretnék egy wincsit beépiteni. 1.8-as, vagy 2,5 est gondoltam (ehhez már faragni kell). Olyan 500 GB körül már jó lenne. (Nemtudom 1.8-asban mekkora az elérhető méret)
Viszont a fogyasztás kényes dolog.
1. OTG-n max 400mA
2. USB felület.
Gondoltam, beépitek egy aktív hub-ot is. Az van egészen apró méretben is. Akkor a fogyasztás lehet picit több is. Plusz volna még szabad USB csati is.
Ötlete valakinek esetleg? :R

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#36685) Lokids válasza Black Dragon (#36673) üzenetére


Lokids
addikt

Kipróbáltuk, egy vadiúj Dell desktopban sem mutatott életjelet, itt a hdd a hibás nem a laptop. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#36686) dauphin


dauphin
aktív tag

Sziasztok! Tanácsra lenne szükségem: érdemes a Hard Disc Sentinellel megcsináltatnom egy öntesztet (írás-olvasás teszt?) új merevlemez használatba vétele esetén? Kiszűrhető ezzel, ha probléma van? Ha igen a válasz, akkor pontosan hogyan kell elindítanom a műveletet? És még zárásként, :D , amikor behelyezem a gépbe és egy szabad SATA portra csatlakoztatom a winchestert, alapból felismeri a Windows a bekapcsolás után és megtalálom a Sajátgépben, vagy közre kell működnöm, hogy kezelni tudja? És bocsánatot kérek a sok júzer kérdezősködésért! Előre is köszönöm a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#36687) Black Dragon válasza Lokids (#36685) üzenetére


Black Dragon
addikt

Most írtam egy levelet a pcx-nek, remélhetőleg visszaadják a pénzt, és akkor majd újra próbálkozok egy asus alaplappal, hátha akkor majd minden simán megy.:)

(#36688) dauphin válasza dauphin (#36686) üzenetére


dauphin
aktív tag

Oké minden! Átvettem a PickPack ponton a merevlemezt, hazaszaladtam vele, belepakoltam a gépbe és egy kis online segítséggel életre keltettem a kicsikét. :) Valóban nem volt nagy kunszt, de mivel ez volt az első ilyen akcióm, rendesen bevoltam sz*rva, hogy elrontok valamit. Végül minden a helyére került, igencsak bolondbiztos az egész folyamat. :)) És nekem erre volt szükségem. :D Köszönöm a támogatást Vasinger! kollégának! :R

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#36689) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok!

1 TB-os HDD-t keresek NAS-ba, 3,5-est. Nem tudom, hogy az 1. hsz-ben említettek közül ilyen jellegű felhasználásra (adattárolás, napi 12-15 óra futás, egyszerre több feladat támogatása: letöltés-film stream, stb.) milyet érdemes venni. Lécci segítsetek, néhány javasolt típus felsorolásával! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#36690) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ez a Toshiba MK5061GSYN HDD (500Gb) mennyire ajánlott? Mondjuk egy WD Black Scorpio-hoz képest?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#36691) douggutaby


douggutaby
tag

Sziasztok!

Esküvői videóm full HD-ben lesz felvéve, és ehhez keresnék egy megbízható tárolási módot.
Blu-ray olvasó/író hiányában a lemez is kiesett. Az alap, hogy 2-3 HDD-n tartanám, azokon, amik most is a gépekben vannak.
Ezen kívül szeretném felrakni valamire, amit aztán csak akkor vennék elő, hogy ha ezek a fentiek elérhetetlenné válnának. Van ennek így értelme, vagy jelenleg nincs olyan tároló, amire rábízhatnám mindezt pl 50 évre?

Olvastam erről cikkeket, de technológiai leírásokon nem jutottam túl. Engem az érdekel mit kérjek a boltban :)

köszi

(#36692) Agyzuzo válasza douggutaby (#36691) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Tartsd felhőben. :) Google Drive, Dropbox, stb... :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#36693) Calogero válasza kmarci25 (#36689) üzenetére


Calogero
addikt

Egynek mondanám a WD RED típusú adattárolóját. Ezt pont NAS-ba tervezték.

(#36694) kmarci25 válasza Agyzuzo (#36692) üzenetére


kmarci25
veterán

Erre én is gondoltam, de szerintem az a gond ezzel, hogy egy esküvői videó lehet akár 6-8 órás is, ha van benne a készülődéstől kezdve, a fotózáson át, a hajnalban pszichedelikusan táncoláson át minden :DDD, és mindez full hd-ban brutális mennyiség... Melyik felhőben fér ez el, és mennyi idő ezt feltolni???

Calogero: köszi, ránézek! :) Időközben ezt találtam, az 1 terrásat.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#36695) spiritex válasza douggutaby (#36691) üzenetére


spiritex
veterán

Félévente írsz belőlük pár jó minőségű DVD-t és jó vagy.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#36696) douggutaby válasza Agyzuzo (#36692) üzenetére


douggutaby
tag

Vagy küldjem el az NSA-nek :)

(#36695) spiritex
Valószínű akkor az lesz, hogy 3 helyen tárolom, amiket használok is. Így ha valamelyik tönkre megy, akkor azt időben észreveszem és tudom pótolni, addig meg 2 még csak kitart.

Köszönöm az ötleteket

[ Szerkesztve ]

(#36697) vond válasza kmarci25 (#36689) üzenetére


vond
MODERÁTOR

WD10EFRX-et erre találták ki (Neked)... :K
Figyeld ezt a boltot, fel szokott ugrani a gari 60 hónapra, akkor vedd meg...

(#36696) douggutaby: Nagyjából mennyi adatról lenne szó?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36698) #40935168 válasza douggutaby (#36691) üzenetére


#40935168
törölt tag

50 év alatt alsóhangon 10x újra fogod a teljes komplett adatállomány-kupacodat migrálni újabb és újabb, nagyobb és nagyobb HDD-kre, rendszerekre, lemezekre, akármire :K Felesleges ennyire messzire "50 évre adattárolót keresek" dolgon agyalni, mert semmi értelme. 25 éve még MFM vinyók kerregtek-süvítettek a gépekben, most meg SATA3 4 terák. Van egy "pici" eltérés.. :DDD és elég hülyén venné ki magát, ha a 2 DVD helyet elfoglaló, ISA slot vezérlőkártyás Micropolis MFM vinyómat kellene most életre kelteni a Haswell alaplapomban.. :U

[ Szerkesztve ]

(#36699) douggutaby válasza #40935168 (#36698) üzenetére


douggutaby
tag

Köszi, elsőre erre gondoltam én is.
Akkor marad a 3-4 helyen tárolás, köszi a segítséget.

(#36697) vond:
Nem tudom, azt hiszem, olyan 3-4 órás lesz az összevágott anyag. Biztos sok mindentől függ, de 60-80G-ra tippelem.

[ Szerkesztve ]

(#36700) #40935168 válasza douggutaby (#36699) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én is három helyen tárolom:
Seagate, Seagate és Seagate, egymás alatt egy NAS-ban, raid-z1-ben. :DDD ;]
Amúgy csak trollkodom, de a raid a logikai hibát (véletlen törölsz) nem zárja ki (bár egy óránkénti snapshot akár).. :U Nevertheless, érdemes több eltérő helyen tartani, ha félted az adatokat.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.