Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) ixtom válasza StaMiNa (#18000) üzenetére


ixtom
tag

Biztos hogy 4 db 500GB-os, mert egy terásból nehéz lenne kiszedni darabonként 200MB/s átlagsebességet. :D Esetleg ez már az F4-es széria ;]

(#18002) StaMiNa válasza ixtom (#18001) üzenetére


StaMiNa
aktív tag

Hát akkor annak szép hangja lehet :)
Arrol nem is beszelve, ha az egyik elromlik, akkor fuccs a 2TB adatnak...

(#18003) Cddd


Cddd
csendes tag

Segítséget kérek. Filmek/fotók nézéséhez max:1TB-s hdd-t keresek médialejátszóhoz. Sata 3,5".
Előre is köszönöm.

(#18004) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

HEllo

Olyan kérdésem van, hogy a különböző 1,8 colos egységekben milyen gyártmányú hdd dolgozik ?

Azt már kipróbáltam, hogy az asus ban Seagate hdd dolgozik, nyilávn a seagate egységében is, márha van 1,8 colos.

És a többiben milyen ?
Mert akarok venni egyet, de nem valami vackot.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18005) lorant80 válasza lorant80 (#17978) üzenetére


lorant80
tag

Szewasztok!

Megkaptam az 500GB-os Blue-t (WD5000AAKS - 00V1A0)...! Thailand-on gyártva 2009 Dec. 27.-én
Hát nem vagyok elszállva tőle! :( A motor hang elég jól hallatszódik! :W
Olvastam olyan hozzászólást, hogy ha kézbe veszed és csiklandozza a kezed akkor az "kuka szökevény"!!! Hát ez a példány csinálja....! Ha a HDD oldalát fogom akkor ez a bizonyos csiklandozás érződik..., ha pedig a tetejét akkor pedig a hangja változik meg neki!
Összehasonlításként:
Van egy WD3200AAKS-em (még a két tányéros verzió) aminek halkabb a hangja (és két tányéros)...!
A házban lévő WD3200AAKS-nek a hőmérséklete 37fok (jelenleg lekapcsoltam a hűtést róla "8cm-es venti", de persze róla megy a rendszer, torrent stb.)..., az asztalon lévő (egy puhább könyv van alatta) WD5000AAKS - 00V1A0 -nak pedig 36fok. A bekapcsolástól számítva ettől kicsivel nagyobb volt a különbség (kb. 4fok a régebbi HDD javára), de mostmár kezdenek kiegyenlítődni!
Én lennék túl kukacos vagy ez a HDD nem az ami kellene hogy legyen...??? :U
A hangját a régi ATA-s 80GB-os Maxtorom motor hangjához tudnám hasonlítani! Seek hang persze nem sok mivel még formatálva sincs!
A véleményetek érdekelne ezzel kapcsolatban! A HDD-t "elméletileg" vissza cserélhetem ha nem felel meg..., tegnap vettem ezért a napokban döntenem kell!
De sajnos nem nagy a választék! Van egy Seagate XXXX.12-es széria..., ha jól tudom ez sem egy sikeres széria..., vagy volna esetleg egy Samsung F3 500Gb-os, de a Samsungok pedig nem a megbízhatóságukról híresek (ha jól tudom???)! Valamint egy évvel kevesebb a garancia is a Samsungra!

Előre is köszönet minden hasznos hozzászólásért!!!

S.L

(#18006) lorant80 válasza lorant80 (#18005) üzenetére


lorant80
tag

Csináltam néhány tesztet a WD5000AAKS - 00V1A0-ről és a régebbi WD3200AAKS-ről (két tányéros verzió)
SATA I-es csatoló van a gépemen és a HDD még mindig nincs leformázva (500Gb-os)
Hozzáértők véleményét kérném a tesztekkel kapcsolatban!

Ami nekem feltünt, hogy a CPU használat elég durva főleg az 500Gb-osnál (gondolom ennek nem így kellene lenni)! Beállítási problémától is lehet ez a dolog? Csak furcsa, hogy a 320Gb-osnál a CPU használat sokkal kissebb!
Valamint a 320Gb-osnál a Read tesztnél a diagram se valami szimpatikus!!! :(

A képek:




S.L

(#18007) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Szevasztok!

Hitachi UltraStar 15K147 -es SAS winyokban gondolkozok, pontosabban 2db -ban.
Raid 0 -ban használnám őket, természetesen rendszerwinyóként funkcionálnának.
Mennyire megbízható egy ilyen SAS winyo, mennyire hangos, és mekkora sebességnövekedés lenne a mostani 500Gb -s Samsung rendszerwinyomhoz képest?

Don't Tread On Me

(#18008) Dzsekó válasza lorant80 (#18006) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egyik karakterisztika sem jó. A 320-asnál (mivel arról megy a rendszer, ezért valószínű) valami folyamatosan járatja a gépet, ennek nézz utána, hogy mi lehet az. Ettől vannak a leesések és a baromi magas elérési idő.

Az 500-as karakterisztikája jó lenne, de valami levágja a sebességet az elején, ennek a vinyónak 130-140MB/s-ről kéne kezdenie. Ez a valami nagy valószínűséggel egy sata1-es vezérlő vagy maga az alaplap sata1-es. A cpu használat is felmehet ettől. Próbáld ki sata2-es lapban.
A rezonálás bármelyik darabnál és bármelyik gyártónál előfordulhat. Ha lehetőséged van rá, én átcserélném egy másik ugyanilyen vinyóra. 2x ritkábban fut bele az ember rezonálós darabba. Seagate-et én nem ajánlanám, akkor már inkább a Samu F3.
Esetleg Hitachi 7K1000.C szériát tudom még ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#18009) Frenky89


Frenky89
őstag

Hi!

Mit csinálok rosszul, ha így néz ki a HDTune-os grafikon:

W7 x64, nincs particionálva/formázva

(#18010) LGLuke válasza Frenky89 (#18009) üzenetére


LGLuke
őstag

Semmit, csak használja az OS a HDD-t a teszt közben. Éredemes minden folyamatot és futó programot leállítani! Az óra mellett a tálcán levőket főleg!

(#18011) LGLuke válasza MPowerPH (#18007) üzenetére


LGLuke
őstag

Nagyon megbízhatatlanok, mivel 24/7-re tervezik ezeket a lemezeket nagy teljesítményű szerveres környezetbe! :U

Egy 15k fordulatszámú merevlemez nem éppen a csend mintaképe. Ráadásul a magasabb fordulatszámú HDD-knek a motorzaja magasabb frekvenciás, ezért sok esetben mégha halkabb is zavaró tud lenni.

Én csak abban az esetben ajánlom, ha tényleg szükség van a nagy teljesítményre, és nem OS szinten, hanem konkurens kiszolgálás terén!

(#18012) MPowerPH válasza LGLuke (#18011) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én nem magára a SAS winyókra gondoltam, hanem a Hitachira, és azon belül erre a típusra. A hang nem zavar, lehet mert még fiatal vagyok. Kifejezetten Win -re lesz a winyo, itthoni használatra. :DDD RF dedicated szerver megy néha a gépen. Szeretem ha gyors a rendszer, Raptorral is megvoltam elégedve. De mivel van SAS vezérlő a lapomon, ezért kihasználom a technika gyorsaságát. Most az a kérdés, hogy mekkora sebességet nyerek vele, ha raid 0 -ba rakok kettő ilyen winyot. :) Veszíteni nem vesztek vele semmit, helyem ugyan annyi lesz. :)

Don't Tread On Me

(#18013) Frenky89 válasza LGLuke (#18010) üzenetére


Frenky89
őstag

Nem használhatja semmi, mert nincs rajta semmi, még csak formázva sincs ("W7 x64, nincs particionálva/formázva"), max. a másik vinyó (HD501LJ) kavarhat be, de az ICH10(R) csak megbirkózik már egyszerre 2db SATAII-es vinyóval...

(#18014) Directors066


Directors066
tag

Sziasztok!

Ezek a nagy ingadozások mit jelentenek?

[ Szerkesztve ]

(#18015) Directors066 válasza Directors066 (#18014) üzenetére


Directors066
tag

A kép lemaradt. :W

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18016) ixtom válasza MPowerPH (#18012) üzenetére


ixtom
tag

Azt azért nem mondanám, hogy megbízhatatlanok. Az viszont igaz, hogy hangosak (nem is kicsit) :DDD

Szerintem már jobb az SSD rendszernek. Én mondjuk csak SLC-t vennék, de az meg drága.
Egy jó SSD lekörözi a 2db-os SAS Raid0-t (random accesben mindenképp), viszont Ft/GB-ban jóval rosszabb (mármint az SSD), főleg úgy hogy neked már a lapodon van a SAS vezérlő. A Hitachikat nem tudom mennyiért veszed (kb. 50-60k?, boltból garival talán a duplája is lehet :P ). A garancia és az ár/érték arány figyelembe vétele persze szubjektív kérdés.

3,5"-es SAS-nál a jó hűtésről is gondoskodni kell. A 2,5" szerintem jobb, halkabb kevesebbet fogyaszt, kisebb melegedés (talán megbízhatóbb is), de picit lassabb.

3,5" SAS teszt(ek): [link]
2,5"-os(ok): [link]
SAS vs. SSD: [link]
Talán pont ilyen Hita Raid0: [link]
Tomshardware-en is van pár teszt.

Ha a SAS mellett döntesz akkor pár dologra érdemes figyelni. Ne legyen nagyon sokat kapcsolgatva a gép (nem bírnak olyan sok indítást mint az asztali HDD-k, ez kiderül a leírásukból is).
Továbbá a hőmérsékletingadozás (fok/idő) is fontos, mert kisebb hőváltozást bírnak. Nem tipikus otthoni használatra/környezetre tervezték. :D

Ez a SAS Raid0 jobb lesz mint a raptor(ok) velocinál is, de SSD-nél nem. (Inkább úgy mondom, hogy nem biztos. Ez SSD-től is függ, meg mennyi rá a keret :D )

Húú, nah végre befejeztem :DDD
mod: formázások, és ez kimaradt SSD topik :B

[ Szerkesztve ]

(#18017) MPowerPH válasza ixtom (#18016) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah, first. 21k/db áron veszem őket, 42k -ból kijövök. Lesz 280Gb helyem, SSD -ben mérve ez egy vagyon, de még Velociban mérve is, ugye ott raid 0 megint drága lenne.
Hűtés az megvan, nem lenne vele probléma.
A gép kapcsolgatása...most sokszor van olyan, mikor tesztelgetek, hogy bios -be, bios ki, olyankor gép ugye automatán lekapcs, majd elindul.
Csak a hang miatt izgulok, nem tudom még megtippelni se, milyen DB -re számítsak. :U
Mikor nincs load, akkor gondolom azért ezek is csöndben vannak.
Néztem teszteket én is, és a mostani single hdd -vel szemben kb. 5x gyorsabb a SAS raid 0 -ban.

Don't Tread On Me

(#18018) proof88 válasza Frenky89 (#18013) üzenetére


proof88
addikt

ez a program ilyen... ott az ATTO, használd azt!

(#18019) Seregély válasza MPowerPH (#18012) üzenetére


Seregély
tag

Nálunk a cégnél vannak ilyen Hita SAS HDD-k. Hangos, visító hangjuk van, hangos a seek is. A hőmérséklet ingadozásra valóban figyelni kell, be kell lőni a megadott optimális hőmérsékletet, majd ezt tartani, nyáron szigorúan légkondis szobában használni. A magas fordulat miatt eléggé melegszenek, a hőmérséklet ingadozásra a Hita különösen érzékeny, a Seagate SAS merevlemezek kevésbé. Otthoni környezetbe szerintem felesleges ilyet venni, a Velociraptor-hoz képest nem lesz érezhető különbség. Ezeket a SAS eszközöket állandó nagy terhelésre, sok párhuzamos kérés kiszolgálására tervezték, az otthoni használat tipikusan nem ilyen.

(#18020) solika válasza Directors066 (#18015) üzenetére


solika
tag

szia Directors066 és Frenky89!

én ezeket a nagy negatív csúcsokat win 7 alatt tapasztaltam. ha win 7 van fent nálad, akkor épp ő is lehet "bűnös".

mod: csak a statisztika kedvéért, hibás 1 terrás seagate 7200.12-esem helyére egy samu f3 került. sata1-es (abit ic7) lapban egyből, progi nélkül működik!
nagyon gyors (hd tune-t még nem csináltam), iszonyú halk (leveri a .12-est, pedig az is halk volt) és hűvös!

[ Szerkesztve ]

(#18021) Core2duo6600 válasza lorant80 (#18005) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem is van 2 és eléggé rezonálnak egy tányér ide - oda, hangosabb és jobban rezonál mint a régebbi 2 tányéros 250 es pata wd.

(#18017) BMW001
Ezek szerverekbe szánt hdd ék, ahol állandó klíma van, állandó hőfok.

(#18020) solika
Miért kéne neki külön progi ?

A HDD ét az Oprendzernek nativan átmogatnia kell, különben fabatkát sem ér.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18022) proof88 válasza solika (#18020) üzenetére


proof88
addikt

XP alatt is csinál ilyet a HD Tune.

(#18023) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hát nem tudom. Beszéltem egy sráccal, aki ilyet használt raid -be kötve. Ő nem panaszkodott a hangra. Nálam inkább a hőmérséklet a hátráltató tényező, mivel tesztek alkalmával néha +-20C -s különbségek is vannak, nem beszélve a sok újraindításról.
Ráadásul mint kiderült, ezeknek kevés lenne az alaplapi Marvel chip, nagyon megfogná a cumót, ugye software -es raid.... Viszont 25k -t meg nem vagyok hajlandó kiadni egy 32gb -s SLC SSD -ért, alapból a hely kevés lenne. :(

Don't Tread On Me

(#18024) Frenky89 válasza Frenky89 (#18013) üzenetére


Frenky89
őstag

Megnéztem XP alatt SATAI-en is. Fűrészfogazás ugyan úgy maradt, szóval én ezt már nem értem. :F

Egyébként nagyon elégedett vagyok vele. A hangja szuper, csak a seek hallatszik. Hőmérséklet is jó: hűtés nélkül 30-35°C. Rezgés minimális. Részemről a 7K1000.C 1TB Best Buy.

(#18025) lorant80 válasza Dzsekó (#18008) üzenetére


lorant80
tag

Igen, SATA I -es lapom van...! Lehet még ma lesz lehetőségem kipróbálni egy SATA II-es lapban! (de ma minden féle képpen be kell szólnom az üzletbe, hogy lesz-e csere, ezért lenne jó ha valami konkrétat tudnék már mondani nekik)

Ezek szerint rosszul beállított BIOS vagy bármi hasonló nem okozhatj a 320-as viselkedését!??

"2x ritkábban fut bele az ember rezonálós darabba." - én csak attól félek, hogy amik most vannak az üzletben raktáron (kül. három darabot kaptak) ugyan abból az országból, gyárból, szalagról és nap jöttek le és valószínű mind hasonlóan rezonálna (de ez az én privát véleményem)..., mert fogalmam sincs miként megy a HDD-k gyártása.

Ha minden igaz Samu F3 szerezhető, de félek a Samuktól...., sokszor olvasható a fórumon, hogy a Samuk ekkor-akkor eldobták a kanalat stb. :U
Samuval kapcsolatban (persze F3) van tapasztalatod? (megbízhatóság, rezonálás stb.) Jó szívvel ajánlod??? :) Bocsi, ha kicsit szőrszálhasogató vagyok!!! :B
Ja még annyi a Samuval kapcsolatban, hogy mindegyik F3 500Gb-os tányérral készül??? Nem kell a jelölésekre különösen odafigyelni?

Gondolom a Hitachi 7K1000.C megbízhatóbb lenne mint a Samu (ha nem is halkabb)..., de az biztos náluk nincs (nem forgalmazzák)!

Válaszodat (válaszokat) előre is nagyon szépen köszönöm..., és ha lehet minél hamarabb mert MA jeleznem kell az üzlet felé!!! :K

S.L

(#18026) Dzsekó válasza lorant80 (#18025) üzenetére


Dzsekó
addikt

A rezonálás csak abból ered, hogy a központi furatot pár mikronnal vagy nanoval elfúrták, azaz nem totál középpontban van, így a forgás közben excentricitás lép fel, minek következtében periódikus rezgés keletkezik. Ez gyártósortól független. De hogy megnyugtassalak, nekem volt két ugyanolyan vinyóm egymás utáni sorszámmal és az egyiknél nem volt rezgés, a másikat meg majd eldobtam úgy rezonált.

Samu F3-al személyes tapasztalatom nincs, de nagyon nincs panasz rájuk, viszont a Seagate-re sok panasz van sajna. Régebbi Samu szériák elég hulladékok voltak, de ez az F3 úgy néz ki jóra sikeredett. Bent is hagytam az ajánlott vinyók között az 1. hsz-ben.
Rezonálás szempontjából általában tök jó a Samu, de voltak akik panaszkodtak rá. Ahogy nézem ez a gyártóknál AS rendszerrel megy néha, ahogy sikerül.
Samu F3 mindegyik 500GB-os tányérokból áll, mint ahogy a Hita 7K1000.C is.
Én személyszerint Hitachiban és WD-ben bízom a legjobban.

Biosban nem lehet így sebességszinten manipulálni.

Helyedben azt tenném, hogy átcserélném ugyanilyen WD-re, de ott bekapcsoltatnám, csak a tápcsati elég hozzá, és kézbe venném, ha jó, akkor örülsz, ha nem jó, akkor kéred az F3-at (persze ebből is van rezonálós darab), már ha erre van a boltban lehetőség.
Vagy veszel egy Hita 7K1000.C-t valahol máshol.

[ Szerkesztve ]

(#18027) banderasz77 válasza LGLuke (#18011) üzenetére


banderasz77
addikt

Ne én ma elhoztam a vinyót, holnap tesztelgetem. :K

(#18028) solika válasza proof88 (#18022) üzenetére


solika
tag

Core2duo6600

a külön progit a sata1-esre átállításra értettem: samu leírásában benne van és itt is írta már vki, h kell csinálni vmi boot-lemezt és azzal kell átkapcsolni). na erre írtam én, nekem nem kellett, rendesen műxik úgy ahogy van.

proof88
hát, ebben az esetben passz, nekem a 7200.12-esnél ez volt, sőt még több embernek is, a win7 totyikban olvastam. xp-n meg nem csinálta.

(#18029) lorant80 válasza Dzsekó (#18026) üzenetére


lorant80
tag

Köszi a gyors választ...!

Rákérdezek az üzletre, hogy milyen lehetőségek vannak ezzel kapcsolatban...??? (kipróbálás)

Ami még zavar, hogy tételezzük fel hogy a másik vinyó az nem lesz rezonálós, de attól függetlenül a motor hang az valahol ott lesz, mint ennél..., vagy nem???
Vagy ha egy HDD nem rezonál, akkor a motor zaja is kissebb neki, mint egy ugyan olyan rezonálós példánynak??? :)

(#18021) Core2duo6600 válasza lorant80 (#18005) üzenetére

Nekem is van 2 és eléggé rezonálnak egy tányér ide - oda, hangosabb és jobban rezonál mint a régebbi 2 tányéros 250 es pata wd.

Valahogy ez a hozzászólás is elvette kicsit a kedvemet a WD-től!!! :(

Pedig én is WD párti "voltam"..., de lehet most bevállalom a Samut! :F

S.L

(#18030) Dzsekó válasza lorant80 (#18029) üzenetére


Dzsekó
addikt

Samu F3 sem rossz, azt is veheted. Hita 7K1000.C is nagyon jó ha úgy döntesz, hogy pénz vissza és máshol vásárolsz.
Az én WD-imnek egyiknek sem volt motorhangja. Szal ez ügyben nem tudok nyilatkozni, elvileg nem kéne nagyon hangjának lennie.

(#18031) Core2duo6600 válasza lorant80 (#18029) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A Blue ban én is csalodtam, amik nekem vannak azok, 320 asok.
Raktam össze egy cégnek is egy gépet az is rezonált pont ilyen hdd volt a - jel utáni szám is egyezett, Nálam raid ben kellene menniük, és a 2 együtt igencsak muzsikál, most nincsenek benne a gépben.
Dokkolóval néha pakolok rájük, egy puha alátétet kellett a dokkoló alá tenni, hogy csend legyen.

Elleben a Green hdd vel nagyon elégedett vagyok, egy 2 TB os van, és szinte hangtalan.
És sebességben is elég jó.
Szerintem hozza azt a sebességet, mint amit egy 320 (330 )as tányérral szerelt 7200 as hdd.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18032) gg72 válasza lorant80 (#18029) üzenetére


gg72
veterán

Nem jársz rosszul a Samsung F3-al (HD502HJ), nekem is van, nagyon csendes (gyakorlatilag hangtalan) és az egyik leggyorsabb vinyó jelenleg. Volt már többféle WD-m (jelenleg egy WD6400AAKS green 5400 van), de egyiknek sem voltam elégedett a hangjával, a megbízhatóságukra viszont nem lehet panasz, de a Samsung F3 is meggyőző eddig (4 hónap). :K

Az unokahúgomnak szereltem be nemrég a gépébe egy 500 gigás Hitachi 7K1000.C vinyót, az is nagyon jó benyomást tett rám, igaz az elérési idejét kicsit sokallom (19ms az F3 13ms-sel szemben).

[ Szerkesztve ]

(#18033) IRON STORM válasza gg72 (#18032) üzenetére


IRON STORM
őstag

Hát igen aki 6ms-ot észrevesz :)

Csak a TDi!

(#18034) LGLuke válasza Dzsekó (#18026) üzenetére


LGLuke
őstag

Vettem egy Hitachi 7K1000.C 1TB-os változatot is, és csak 125-126MB/s-os maximumot produkál.
Valamint ütemesen rezonál a ház, akkor is mikor nem tölt, de ez valami kalibráció lehet, mert csak időnként csinálja, de van amikor BIOS betöltés alatt is, tehát még OS nem tölt.

HDD-vel nincs probléma 100%-os, és ha nem csinálja ezt, akkor teljesen rezonancia mentes és halk a motorja is.

Azt azért le kell szögeznem, hogy ennek a gépemnek egy vacak codegány háza van, és minden HDD-vel rezonál/búg, de ez most érdekes volt, hogy hol csinálta, hol nem.

Az átalg sebessége is csak 106MB/s körül van, így elmarad az 500-asomtól, de mivel ugyanezen a SATA2-es porton próbáltam, így a portnak sem lehet baja.

Majd linkelek tesztet, csak most dolgozok és nem érek rá.

(#18035) gg72 válasza IRON STORM (#18033) üzenetére


gg72
veterán

Aki nem, csak ami... :)

(#18036) Directors066 válasza solika (#18020) üzenetére


Directors066
tag

Szia!

Igen, Win7 van fent.

(#18037) solika válasza Core2duo6600 (#18031) üzenetére


solika
tag

Core2duo6600

szia! én is tervezem egy 2 tb-os meghajtó beszerzését és pont a wd20eads-ot néztem ki.
mesélnél róla, mik a tapasztalataid? úgy mint sebesség, hang, hő... mennyi ideje van meg neked?

(#18038) Core2duo6600 válasza solika (#18037) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát úgy 2 hónapja van meg durván, Nem fogdosom, még progit sem tettem fel, hogy nézzem a hőfokot.
Miután beszereltem, addig nyitottan ment a gépház, mert nem volt egyszerű relative külturáltam bekábelezni, 4 hdd és 2 optika kábeleit, úgy, hogy oda is érjen, el is férjen, és ne fogja el a levegőt a hdd ék körül.
Hangja szinte semmi, seek hang kifejezetten halk.
Fél méterre van a gépház tőlem.
Összesen 4 hdd van a gépben jelenleg, így a motorhangot nem tudom, de a 4 sem hangos.
Kézrátétellel a hdd ék oldala egyiknek sem volt forró.
Tehát elég a hűtés.
A házba elől 1 hátul 2 12 es venti van, a 4 hdd egymás felett van, így mindenképpen kell a + hűtés nem elég csak a táp ventije.

A gép amiben jelenleg van a nagy gépem, így viszonylag ritkán kapcsolom be, de amíg egyedüli gép volt, addig napi rendszersséggel volt használva.

Sebességben pedig veri az összes 250 es és 330 as tányérral szerelt hdd ét.
Megkockáztatom, hogy boot winyonak is megfelelő.

Tényleg semmi panasz rá.

Ha gondolod akkor csinálhatok valami tesztet róla, eddig ugysem néztem semmivel sem.

(#18034) LGLuke
Nekem a WD 500 as RE3 as csinálja ezt, amint hozzáér a gép abbahagyja.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18039) lorant80 válasza Core2duo6600 (#18031) üzenetére


lorant80
tag

Köszönöm a hasznos információkat...! (Dzsekó, Core2duo6600, gg72) :R

Nekem ez az 500GB-os a harmadik Blue-m, de ebből talán a második az amire azt tudom mondani, hogy "halk"..., na rezonálni tényleg nem rezonál!!! ;) De már egy bad sector beszaladt neki (99%-os a kondíció :W )
Nagyon úgy néz ki, hogy akkor egy Samsung F3-ra rápróbálkozom..., de ezzel csak az a baj egyenlőre, hogy az üzlet jelenleg még Samsungot se tud szerezni...! Ki kell várni mi fog érkezni raktárra! :W
De ahogy látom sokan dícsérik a Green-eket..., ha adattára kell majd nagy vinyó, akkor pedig a WD lesz a befutó!!! :K

gg72 - ha volt mát tapasztalatod a Hitachival és a Samsuggal is...., akkor melyiket ajánlod jobban vételre? Hang tekintetében gondolom a Samu a jobb!??

S.L

(#18040) HSM válasza IRON STORM (#18033) üzenetére


HSM
félisten

Na igen, de ha egy fájlod picit is töredezett, vag egyszerre több fájlal dolgozol, akkor nagyon hamar megsokszorozódhatnak azok a 6ms-ok.... :U De azt is lehet mondani, hogy másfélszer annyi idő a hozzáférése. Nézz meg egy SSD-t, mennyit számít a késleltetés.... ;)

(#18041) solika válasza Core2duo6600 (#18038) üzenetére


solika
tag

hát, nagyon köszönöm a kimerítő választ. kb ezek érdekeltek, plusz a saját hűtés nélküli hője annyiból lett volna jó, h én kívül (is) használnám. de persze ezért ne szedd szét. :)
egy dh tune képnek örülnék, azt még nagyon megköszönném, de ezt már csak kíváncsiságból. :)

köszi még egyszer!

lorant80

én is kb. pont ezzel küzdöttem, h mi legyen a rendszer és kicsit később mi légyen a nagy tár. végül f3 1 tb lett a befutó (remélem megbízható lesz, mert a többi paramétere döbbenetesen jó - még a gagyi kínai usb-s átalakító tápja is elviszi, a 7200.12-t is elvitte de ott melegebb volt a táp!), nagy 2 terrás adattárnak úgy tűnik wd lesz nekem is a befutó.

[ Szerkesztve ]

(#18042) gg72 válasza lorant80 (#18039) üzenetére


gg72
veterán

"Hangilag" én nem vettem észre különbséget köztük, a rezonálást nem tudom, mivel egy Antec Solo házban vannak/voltak gumi felfüggesztésen. Sebességben gyakorlatilag ugyanazt tudják, csak az elérési ideje magasabb a Hitachinak, de ezt a gyakorlatban (szerintem) nem lehet észrevenni.

(#18043) $R64


$R64
tag

Sziasztok!
Egy 320 vagy 500 Gb-os winyot vennék (7200, 16, Sata II).
Melyik márkát ajánlotok? (melegedéssel ne legyen gond, és ne legye hangos)
Előre is köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#18044) gg72 válasza $R64 (#18043) üzenetére


gg72
veterán

Lásd 1. hozzászólás! ;)

(#18045) $R64 válasza gg72 (#18044) üzenetére


$R64
tag

Elolvastam mielőtt kérdeztem volna, 2007-07, azóta eltelt egy kis idő.
Valaki tudna ajánlani egy megbízható márkát?
Köszi

(#18046) Alex91 válasza $R64 (#18045) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, csak azota rendszeresen frissitik... :))

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18047) Pr0GrEsSiVe válasza $R64 (#18045) üzenetére

Samsung.

(#18048) solika válasza Pr0GrEsSiVe (#18047) üzenetére


solika
tag

hát nem tudom, engem ért meglepetés a melegedéssel kapcsolatban. 3 napos a samum (f3) és amikor megvettem még 29 fokon ketyegett, most meg egy felület teszt alkalmával felment 40 fokra és tartotta a végéig, azóta meg 35 °-os... egy alapból ilyen hűvös vinyónál ez természetes? ja és vele nálam is vannak negatív csúcsok a sebességtesztben. ezt leszámítva tök jó kis vinyónak tűnik, remélem nem lesz vele gondom!

(#18049) potyi23


potyi23
senior tag

hi! A RAW READ MEZO NEKEM EGY KICSIT FURA!joez igy?

(#18050) Dzsekó válasza potyi23 (#18049) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jó. Ugyanannyinak kell lennie az adat mezőjének, mint a Hardware ECC Recovered adat mezője. És itt egyezik. Seagate-nél ez ilyen nagy számot ír ki mindegyiknél.
Ha gondolod, akkor nézz meg googlival Seagate smartképeket. :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.