Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Spenike


Spenike
tag

Hali skacok!

Most vettem nemrég új gépet és kellene bele valami normális winyó is mert most 1 régi 120-as és 80-as van benne...
Én 1 WD 640GB 7200 SATA2 16MB SATA2 3év GAR 12.300 Ft gondoltam, itt venném: [link]
Kérdésem ez jó lenne nekem főleg rendszer winyónak és tárolásra ha később, lesz majd rá keret veszek valami 5400rmps 1.5- 2 TB-osat de az nem most lesz...

(#23002) Dzsekó válasza Spenike (#23001) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jó vinyó, de az 500GB-os és 1TB-os gyorsabb.

(#23003) Spenike válasza Dzsekó (#23002) üzenetére


Spenike
tag

Akkor pl
2 közül melyik :

SAMSUNG 500 GB 7200 SATA2 16MB 10.500 Ft
vagy?
WD 500GB SATA2 16MB 10.200 Ft

(#23004) b1sti válasza Dzsekó (#22999) üzenetére


b1sti
senior tag

Hát sztem 80as nem lenne rossz egy rendszernek, pár programnak és egykét játéknak!

(#23005) mg105 válasza Dictator^ (#22990) üzenetére


mg105
senior tag

nem emlékszem pontosan, csak hogy pár embernek gondja volt vele, ami többek közt Mandarinnt is aggasztotta. aki akarja, frissíti, aki nem az nem :)

(#23006) Dictator^ válasza mg105 (#23005) üzenetére


Dictator^
veterán

És nem emlékszel milyen gondja? Ugyanis én is rákérdeztem vétel előtt, nekem is ezt tanácsolták (amúgy is ezt akartam venni).

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#23007) mg105 válasza Dictator^ (#23006) üzenetére


mg105
senior tag

(#23008) Mandarinn válasza Dictator^ (#23006) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Na én rövidre zártam a problémát és emulált ide módban használom AHCI helyett. Így nem lehet baj. Asszem.

(#23009) Dictator^ válasza Mandarinn (#23008) üzenetére


Dictator^
veterán

Konkrétan miben mutatkozik a probléma?
Én bedugtam, particiónáltam, formáztam és megy. Mit kéne tapasztalnom?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#23010) mg105 válasza Mandarinn (#23008) üzenetére


mg105
senior tag

nem bizony, az ncq write parancs az ahci utasításkészletének része. ha nem rendszervinyónak használod, nincs is igazán szükség az ahci-ra.

(#23011) Mandarinn válasza Dictator^ (#23009) üzenetére


Mandarinn
senior tag

NCQ write üzemmódban lehet adatvesztés. Ennyit tudok.
De nézd meg biosban, hogy mire van állítva a vinyód. Ha nincs bekapcsolva az AHCI akkor nem tudja használni az NCQ-t és nem lehet baj.

(#23012) potyi23 válasza mg105 (#23010) üzenetére


potyi23
senior tag

Hi.Az AHCI lenyegeben mit takar?A biosban is belehet kapcsolni,nekem be is van,de meg ugy nem foglalkoztam vele h mi is lehet az.

(#23013) mg105 válasza Mandarinn (#23011) üzenetére


mg105
senior tag

az NCQ nem egy mód, hanem az AHCI egyik algoritmusa. ezzel csak az a baj, hogy a mellette lévő rendszervinyó sem fog AHCI módban menni, pedig ott igen hasznos is lehet.

potyi23:

az AHCI egy utasításkészlet, amelyet a SATA szabványhoz fejlesztettek ki. komoly előnye, hogy lehetővé teszi a SATA busz közvetlen, szoftveres elérését, lehetővé téve ezzel a hot swap és a NCQ funkciókat. az első gyakorlatilag az USB eszközökhöz hasonló, menet közbeni csatolás/leválasztás. a második pedig az adatok írását/olvasását optimalizálja, csökkentve az elérési időt, ami ugye rendszervinyó esetén jól jön, de továbbra sem közelíti meg az "SSD élményt" :)

(#23014) csiga8


csiga8
senior tag

Tudnátok segíteni ebben:

http://prohardver.hu/tema/azonnali_kerdesek_oraja_2/hsz_20194-20194.html

Lehetséges, hogy a vinyón valamit állítani kell a Sata I-hez?

(#23015) mg105 válasza csiga8 (#23014) üzenetére


mg105
senior tag

nem valószínű. kapd le innen az összes drivert. a sata illesztőt install előtt töltsd be (tedd fel pl egy pendrive-ra), a kész op.rendszer első indulásakor pedig csak a chipset illesztőcsomagot tedd fel. ha ezek után sem megy, akkor próbáld ki a vinyót másik gépben!

[ Szerkesztve ]

(#23016) fagylalt válasza fagylalt (#22939) üzenetére


fagylalt
senior tag

Erre valaki???

(#23017) mg105 válasza fagylalt (#23016) üzenetére


mg105
senior tag

attól függ, mennyire szellős helyen vannak. ha egy kicsit is modern házad van, és van elől egy légkavaró, ami mozgatja körülöttük a levegőt, az bőven elég. ha nincs, sosem árthat valami kis hűtés, akár az élettartamukat is kitolhatja, de nem fognak meghalni anélkül sem. kevés esetről tudok, ahol azért halt volna meg egy vinyó, mert melege volt.

(én most eltekintettem az extrém körülményektől, de ha 60 fok feletti hőmérsékletet olvasol ki a smartból, akkor például lényegesen ajánlottabb a hűtés megoldása!)

(#23018) fagylalt válasza mg105 (#23017) üzenetére


fagylalt
senior tag

Nekem Cooler Master Sileo 510 házam lesz. Új, szerintem nem kell rá hűtő. Heatpipe-os Zalmant néztem, ami egy passzív (nem tom típusát), rezgés csillapító hatású. 3.5 colosokra van szabva, tehát jó lesz a vinyómra! :K
Ha nagyon rezegne veszek, ha nem, akkor :N .

(#23019) kukinyo


kukinyo
addikt

Erre valaki nem tudna választ?
Kösssz :)

(#23020) csiga8 válasza mg105 (#23015) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm a segítséget, ha nem megy a Win7, akkor a Sata driverrel az XP-vel próbálkozom.
A saját gépemen - adatlapomon - a vinyó kipróbálva, Win7-et feltelepítettem és nálam hibátlan.

(#23021) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Üdv!

Szeretnék venni egy [Samsung HD105SI 1TB 5400rpm, SATA-300+NCQ merevlemez]-t és az érdekelne hogy lehet átkapcsolni SATA1 (SATA150) üzemmódba, mivel az alaplapom csak SATA1-t kezeli, és lapkészletem elvileg bugos és nem tudja ezt megvalósítani. [Forrés ehhez.] Az alaplapom: ASRock P4VM800 a déli híd: VIA VT8237.
Lényegébe az érdekelne hogy az általam említett HDD-t jumperrel lehet-e átkapcsolni ?
A válaszokat előre is köszönöm.

Üdvözlettel:
Kisduck

(#23022) csokad


csokad
senior tag

Sziasztok! 1TB-os külső wichestert szeretnék venni, valami jó ár/érték arányút! WD MyBook Elite-re gondoltam, de örülnék ha ti is segítenétek! Előre is köszönöm.

(#23023) zolynet válasza csokad (#23022) üzenetére


zolynet
addikt

Nem rossz, bár én külsőbe inkább tennék 5400es vinyót. Biztos ilyen nagyot akarsz, mármint méretre? Mennyire lesz hordozva?
Gondold át, veszel egy vinyót és hozzá egy rack-et, olcsóbban kijössz. :U

Life is too short to stay stock!

(#23024) _AnTi_


_AnTi_
tag

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani nekem, hogy a samsung 2TB-os vinyónál mi az a CE jelölés (van HD204UI és HD204UI/CE)? Mi a szösz a különbség?

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#23025) TomCat85


TomCat85
tag

Sziasztok!

Melyik gyártó, melyik szériájú vinyójával érdemes foglalkozni 2Tb esetében ? Köszi! (valami megbízható fajta kellene!)

[ Szerkesztve ]

(#23026) McClane


McClane
aktív tag

Heló!

Beszereztem egy WD My Book Essential 3.0-át 2 TB HDD-vel. A burkolata ujjlenyomat mágnes, de ettől függetlenül nagyon meg vagyok vele elégedve. A benne levő lemez típusa WD20EARS-00MVWB, ami ha minden igaz 3 tányéros.
Azt szeretném kérdezni, hogy ha formázni akarom, akkor csak azzal a programmal tudom, amit kaptam hozzá vagy XP-ből is megtehetem?

(#23027) Dictator^ válasza TomCat85 (#23025) üzenetére


Dictator^
veterán

Szerintem a Samsung HD204UI-je eléggé az, persze adattárolásra.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#23028) TomCat85 válasza Dictator^ (#23027) üzenetére


TomCat85
tag

Köszi, arra szánnám!

(#23029) zolynet válasza McClane (#23026) üzenetére


zolynet
addikt

Bizony 3tányéros. Természetesen xp-ből is formázhatod.

Life is too short to stay stock!

(#23030) Dictator^ válasza TomCat85 (#23028) üzenetére


Dictator^
veterán

Ha visszaolvasol akkor látni fogod, ezt nagyon sokan ajánlották, én is ezt vettem meg.
Egyelőre nagyon jó, halk. Illetve 3 év gari.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#23031) marchellow


marchellow
tag

Sziasztok!

Nemrég meghalt az iMacem belső merevlemeze, így hát elkezdtem nézelődni mindenfelé az utódjáról.
Először a Seagate 1.5 TB-os lemezét néztem ki, ár/érték arányban valahogy az tűnt a legjobbnak. De aztán láttam, hogy elég negatívak róla a vélemények, úgyhogy elálltam tőle inkább és szétnéztem az 1 terások között.

Ha jól vettem le (és kellő mennyiséget olvastam vissza), akkor a két melegen ajánlott versenyző:

Hitachi 7K1000.C és
Samsung F3.

Személyes szimpátia alapján én a Hitachira teszem le a voksom, már csak egy megerősítést várnék és holnap megyek is érte.
Egyelőre (meghatározatlan ideig) rendszer + adatok tárolását látná el, később csak adattárolás, rendszer SSD-n. Egyedül ez a hang dolog az ami aggaszt, igaz az se nagyon.
A mostani vincseszterem hangját szinte még sosem hallottam, ezért nem tudom elképzelni, zavarna-e.

Köszönöm!
csodayoda

(#23032) marchellow


marchellow
tag

bocsánat, már nem tudom szerkeszteni az előzőt.
a szenzor ami monitorozza a HDD hőmérsékletét, az oda volt ragasztva valami pillanatragasztószerű (csak annál gyengébb) akármivel, ahhoz, hogy kivehessem el kellett távolítanom. mivel lehet ezt pótolni az új HDD-n? van valami spéci ragacs erre?
vagy megteszi valami technokol szintű is?

(#23033) csokad


csokad
senior tag

az semmiképpen sem jó, mert nem is nekem lesz hanem egy Önkéntes Tűzoltó Egyesület-nek és laptophoz fogják főként használni és a sok kép és főként videó miatt kellene ekkora.

(#23034) Locutus


Locutus
veterán

Szerintetek érdemes Seagate Momentus XT-t venni asztali gépbe? Mennyire megbízhatóak ezek 24/7-be?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#23035) Orgi


Orgi
őstag

Beszereztem elsősorban adattárolásra egy WD10EARS vinyót (az 5400-as) és csak ajánlani tudom mindenkinek: hangja az semmi, nem melegszik és nem is lassú szerintem. Filóztam a Samsung F3 Ecogreenen, de itt is írták meg a ph tesztben is, hogy egyeseknél rezonáltatja a házat, így inkább a biztosra mentem.

(#23036) McClane válasza zolynet (#23029) üzenetére


McClane
aktív tag

Kösz a választ! Csak azért kérdeztem, mert az EARS széria már Advanced Format-os, de akkor ez csak a számítógépbe beépített lemezeknél jelenthet problémát.

(#23037) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Üdv! Rendszervinyónak mi most a legjobb választás 10 000 Ft (tehát nem fontos a nagy méret) alatt? Elég fontos lenne az alacsony zajszint, mivel emiatt selejtezem ki a mostanit.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#23038) Dzsekó válasza McClane (#23036) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ez így nem teljesen igaz. A vinyót ugyanúgy kell formázni, mintha beépített lenne, tehát ha XP alól partícionálod, akkor után el kell tolni a WD align tool-al. Célszerű Win7 alól partícionálni amit utána XP látni fog gond nélkül. Mivel usb-s a vinyó, ezért könnyű keresni egy win7-es gépet, amire rá tudod dugni.

(#23039) Dzsekó válasza Cthulhu Dawn (#23037) üzenetére


Dzsekó
addikt

1. hsz gyors merevlemezek közül az 500GB-osakat nézegesd. Azok mind jók.

(#23040) Dzsekó válasza Locutus (#23034) üzenetére


Dzsekó
addikt

Inkább Hitachi-t nézzél 24/7-re.

(#23041) csokad válasza zolynet (#23023) üzenetére


csokad
senior tag

az semmiképpen sem jó, mert nem is nekem lesz hanem egy Önkéntes Tűzoltó Egyesület-nek és laptophoz fogják főként használni és a sok kép és főként videó miatt kellene ekkora.

(#23042) Cthulhu Dawn válasza Dzsekó (#23039) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Samsung F4 jobban beválik rendszerlemeznek, mint az F3? Mert utóbbi eléggé leszerepel ebben a körben mondjuk egy Seagate-hez képest..

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#23043) Locutus válasza Dzsekó (#23040) üzenetére


Locutus
veterán

Abból is van hibrid? Vagy SSD-re gondolsz?
Hagyományosból bevált a WD, de most valami gyorsabb kéne.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#23044) mg105 válasza Locutus (#23043) üzenetére


mg105
senior tag

hagyományosra gondolt. attól még, hogy egy márka bevált, találhatsz még gyorsabbat/ideálisabbat másik gyártónál!

(#23045) Dzsekó válasza Locutus (#23043) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hibrid drága és nem olyan gyors. Hitachi meg tartós, de hagyományos. Gyorsnak és tartósnak meg ott az SSD, ami drágább a hibridnél, de jóval gyorsabb annál.

(#23046) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

Gyakran olvasom a vinyós topikot,és bár kevés hsz-em van,köszi a segítséget
mindenkinek Boldog újévet kívánok. :) :C

430 pozitív , 0 negatív....

(#23047) Pocokk


Pocokk
tag

Sziasztok!

Olvasgattam a topikot, mert most szeretnék én is beújítani egy HDD-t.

Leginkább egy 1TB-os vinyó kellene, nézegettem, hogy ki mit ajánl/használ, de egyértelműen nem tudtam eldönteni melyik lenne a legjobb. Nekem elsősorban a megbízhatóság a fontos és csak utána a teljesítmény, de nyilván az is lényeg.

Lenne rajta oprendszer, adat, meg minden egyéb is, szóval nem egyfajta adat tárolására használnám.

Úgy gondoltam, hogy az oprendszernek lenne egy 100Gb-os partíció + 2-3 egyenlő arányú partíció a többi cuccnak. Az oprendszert még nem döntöttem el végleg, lehet majd XP vagy 7 lesz rajta.

Én így első körben egy WD SATA2GP 1TB WD10EARS 64MB-re gondoltam, mert árban is elég jónak tűnik (15k-ért láttam), de akármilyen tanácsot/tapasztalatot szívesen veszek. :R

Üdv.

(#23048) Locutus válasza Dzsekó (#23045) üzenetére


Locutus
veterán

Nem is milyen gyors? Mint egy SSD nyilván nem, de a hagyományos winyókat eléggé lekörözi. Árban viszont messze nincs ott, mint egy SSD. Akkor vajon miért nem alternatíva?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#23049) Pocokk válasza Pocokk (#23047) üzenetére


Pocokk
tag

Vagy esetleg még ezt találtam: WD AV-GP 1TB 7200RPM 64MB SATAII (WD10EURS)

Úgy látom hogy a WD10EARS csak 5400RPM, a WD10EURS meg 7200RPM. Bár a WD10EURS nekem úgy tűnik mintha kifejezetten media streamelésre lenne, nemtom ez mennyire számít ha én nem arra használnám, hanem mindenféle adat tárolására, ahogy az előző postomban is írtam.

Még árban is kb. hasonló kategóriában vannak.

[ Szerkesztve ]

(#23050) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali. Külső aluházba vennék 2 terrás winyót hd filmek tárolására és arról történő lejátszásárs/ mediaplayer/ . Kellene valami megbizható ajánlat.

-HDD 3,5" SATA 2TB 32MB SAMSUNG 5400

-HDD 3,5" SATA 2TB 64MB WD GREEN 7200

A közelemben ezt néztem ki.

üdv

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.