Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) sakal83


sakal83
addikt

Egy Toshiba DT01ACA200 esetében van különbség, hogy SATA2 vagy SATA3-ra kötöm?

Illetve hogy lehet megtudni, hogy 2 v 3 tányéros? 2012 decemberi

[ Szerkesztve ]

(#35602) Coolmat válasza sakal83 (#35601) üzenetére


Coolmat
őstag

HDD-knél nincs különbség SATA3 és SATA2 között.
A tányérméretet csak onnan tudhatod meg, hogy mérsz egyet HDTune-al, ha 190-200MB/s körül van a maximális olvasás, akkor 2 tányéros.

(#35603) sakal83 válasza Coolmat (#35602) üzenetére


sakal83
addikt

185 MB a max. Akkor ez melyik lehet?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#35604) Coolmat válasza sakal83 (#35603) üzenetére


Coolmat
őstag

Ha belinkeled képként ide a mért eredményt, akkor biztosabban meg tudom mondani, de nagy valószínűséggel 2 tányéros lesz.

(#35605) joccadoki válasza vond (#35600) üzenetére


joccadoki
senior tag

nem sokszor találkozok olyannal aki jó pontot talál a seagate-nél de azért arra is figyelmet kell szakítani melyik az a winyó ami árban sebességben és élettartamban is ott van és évek óta a western van a csúcsan és a samsung például itt van ez a WD20EARX ami 64mb gyorsítótárral rendelkezik minősége megfelelő akár évekig is jó és árban is jó mert olyan 23-25 körül meg lehet venni és 2 terra elég egy darabig ja és energiatakarékos is az 5400as fordulata végett. a kövi versenyzőm megint wd WD10EZRX ez nem energia takarékos és a 2terra helyett csak 1 de árban egy 10000el kevesebb. a Samsung meg inkábba megbízhatóságáról híres de drága mivel az 1terrás sg 18-20 ezer és lassabb is és a gyorsítótára is kissebb. na már most a seagate valóban olcsó de hamar bedöglik (tapasztalat) ámbátor itt van ez 3 terrás kivitel ST3000DM001 de kérdés mire megtöltöm kibírja e az élettartam vagy elkezd behalni

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35606) sakal83 válasza Coolmat (#35604) üzenetére


sakal83
addikt

(#35607) joccadoki válasza sakal83 (#35606) üzenetére


joccadoki
senior tag

gyors biza sata3 meg ilyenek de a toshiba winyóm nem volt szóval azt nem tudom hogy mennyire strapabírók de szerintem nem lehet vele gond

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35608) DanielK


DanielK
addikt

Melyiket érdemes megvenni? [link]
Filmek tárolására és onnan azok nézésére szolgálna. Maximum napi 1-2 órára menne, utána ki lenne kapcsolva (külső rackben lenne - ez megvan már). Köszönöm előre is!
Meg persze mikor felmásolom rá a filmeket.
XBMC nézné róla a filmeket.

[ Szerkesztve ]

(#35609) Coolmat


Coolmat
őstag

joccadoki: Ne haragudj, de elég nehéz kihámozni a mondandódat ha nem tagolod a mondatokat :)
A cache mérete abszolút nem befolyásol semmit (témaösszefoglalóban van erről szó), ahogy SATA2 és SATA3 intergész között sincs különbség (egyedül HDTune burst tesztben lehet kimérni, az meg nem sok vizet zavar).
Azt nem merném kategórikusan kijelenteni, hogy ez vagy az a márka megbízhatóbb, mindegyiknél becsúszott pár rosszabb széria, abban igazat adok, hogy a Seagatenél több, de a mostani 7200.14-el közel sincs annyi baj mint a régebbiekkel.
Inkább az újabb WD20EZRX-et hasonlítsd a WD10EZRX-hez, mert ezeket már 1TB-os tányérokkal szerelik (a 2TB-osoknál még előfordulhat 667GB-os tányérokkal szerelt kivitel is).
Samsungot lassan kikopik a piacról, már csak elvétve lehet kapni Seagate márkanév alatt a régebbi típusaikat (ST1000DM005 = Samsung HD103SJ vagy ST2000DL004 = Samsung HD204UI).

sakal83: Ez nekem 2 tányérosnak tűnik, de nem is az lényeg, hogy hány tányéros, hanem hogy gyors és megbízható legyen, úgyhogy használd egészséggel! :)

DanielK: Az AV-GP szériás (WD30EURS) jó árban van ennyiért, a 3 közül azt választanám.

[ Szerkesztve ]

(#35610) Malanrion


Malanrion
tag

Sziasztok!

Az első hsz elolvasasása után elgondolkodtam. Vennék egy vinyót adattárolásra WD-ben gondlkodom, a külsőm is az. A caviar blue-t néztem ki, de elég lenne a caviar green is, amire használva lenne, az tárolás, SSD-ről megy a rendszer, árba nincs sok különbség közte. Melyik jobb erre a célra, a puffer 32 és 64 között sem számít sokat?

(#35611) emlekmas válasza emlekmas (#35587) üzenetére


emlekmas
tag

Esetleg erre is válaszoljon valaki, pls!

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#35612) vond válasza sakal83 (#35606) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Két tányéros lesz az... :K

Üdv. a klubban! ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35613) Coolmat


Coolmat
őstag

Aktualizáltam kicsit az ajánlott HDD listát, kikerültek olyan HDD-k, amik már nem beszerezhetők vagy nem csökkent az áruk mostanság (beragadt raktárkészlet miatt lehet).

Malanrion: Az előbb linkelt listából nézz ki az igényeidnek megfelelő szimpatikus HDD-t. Ha játékok is lesznek rajta, akkor érdemes lehet 7200rpm-est választani, egyébként bőven elég az 5400rpm adattárolásra.

emlekmas: Hangban nincs észlelhető különbség Green és Red között, ha ritkán megy a gép, akkor a Greent veheted nyugodtan, csak ki kell kapcsolni rajta a fejparkolást (leírás az ajánlott lista GYIK részében).

(#35614) DanielK válasza Coolmat (#35613) üzenetére


DanielK
addikt

Ha jól olvasom a listát, akkor amit ajánlottál az előbb "AV-GP szériás (WD30EURS)" WD 3TB-s vinyónál nem kell kilőni a fejparkoltatást. Itt nem vészes a dolog.

(#35615) Coolmat válasza DanielK (#35614) üzenetére


Coolmat
őstag

Igen, ezt kihagytam, hogy bekerültek az AV-GP szériás WD-k is az ajánlottak közé. Most járok utána a fejparkolásnak, a hivatalos honlap szerint parkol ez is, úgyhogy inkább bejelöltem annak, de még keresek megbízhatóbb forrást erről. Ha az AV-GP-t választod, akkor örömmel venném ha ránéznél majd WDIDLE-vel hogy mi a helyzet :)

(#35616) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

1. Miért ilyet ír ki a HD Sentinel, a fejparkolások valós száma helyett?

WD Green 2TB

Seagate Barracuda 3TB

2. A HD Sentinelnek a windows-al kell indulnia, tehát folyamatosan kell mennie, hogy a fejparkolásokat szabályozni tudja ugye?

3. A WD Green fejparkolását nem tudja szabályozni a HD Sentinel. Ilyen esetben nem marad más, mint a firmware-módosítás? (Ez számomra nagyon bonyolult és kockázatos, nem szívesen mennék bele!)

Köszönöm!

(#35617) tigerscorpio


tigerscorpio
aktív tag

Topik jelölve, hogy megleljem újra

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#35618) DanielK válasza Coolmat (#35615) üzenetére


DanielK
addikt

macen is fut? :B

(#35619) Coolmat


Coolmat
őstag

liszi70:
1. Át kell váltani decimálisra (jobb klikk, decimális adatmező).
2. Igen, folyamatosan futnia kell, hogy letiltsa a fejparkolást.
3. WD-nél sajnos nincs más módja a fejparkolás letiltásának. Ez egy kicsit bővebb és emészthetőbb leírás szerintem, nem kell tőle félni :)

DanielK: DOS alól fut, vagyis egy bootolható pendrivera vagy cd-re kell felmásolni a programot (benne van ez is a most linkelt leírásban).

(#35620) liszi70 válasza Coolmat (#35619) üzenetére


liszi70
nagyúr

Óóóó, köszönöm, gondoltam, hogy valami beállítás, de sosem jöttem volna rá magamtól!

1. A fejparkolást minden típusnál érdemes letiltani, vagy inkább csak a WD Green-eknél?

2. Elég ijesztő egyébként ez a grafikon és a parkolások száma a WD Green-em esetén! Vajon mi történt 2012.08.08.-án, hogy meredeken elkezdett emelkedni a fejparkolások száma? Én nem emlékszem semmi változtatásra! Mitől lehet ez? És 57000 fejparkolás? Nem sok ez egy 181 nap működésű HDD-nek? (Van egyébként egy szektorhiba rajta.)

3. Nálam nem ment folyamatosan a HD Sentinel a tavaly év eleji rendszer-telepítés óta, csak alkalomadtán, főleg az SSD ellenőrzése miatt kapcsoltam be, de aztán offoltam is. Ez befolyásolhatja az általa mért adatokat?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#35621) Coolmat válasza liszi70 (#35620) üzenetére


Coolmat
őstag

1. Érdemes a Seagatenél is letiltani, engem személy szerint idegesített is kicsit a klattyogó hang amit ilyenkor ad.

2. Majdnem 4 hónap volt a két mérése között a HDSentinelnek, intenzív használat mellett simán elképzelhető ilyen mértékű növekedés. Ha folyamatosan futott volna, akkor a grafikon is egyenletesebben növekedne, de a parkolások száma még ugyanannyi lenne most is.

3. Nem befolyásolja, mert az adatokat a SMART-ból olvassa ki (SMART-ról bővebben).

(#35622) DanielK válasza Coolmat (#35619) üzenetére


DanielK
addikt

hát mac minim van, szóval ezt nem tudom megnézni. (nincs cd benne és nem alaplapi lesz a hdd).
szóval csak reménykedem. :B

(#35623) liszi70 válasza Coolmat (#35621) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm a válaszokat!

Nem számít soknak 181 napra 57000 fejparkolás? A garantált 300.000 élettartam-adat mondjuk még messze van, bár nem tudom, ez a szám mennyire valós.
Továbbra is fosok ettől a firmware-változtatástól a green-en, nekem elég bonyolultnak tűnik, ráadásul csurig van filmekkel, adatokkal. Apropó! Ezt a firmware-mókolást meg lehet tenni teli vinyóval is, vagy ajánlatosabb csak üres állapotban?

Köszi!

(#35624) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Ezzel kell formáznom hogy az XP is rendesen lássa, és ne legyen elcsúszva a fizikai valóságtól a partíciós tábla? Win7 x64 SP1.
Köszönet Coolmat -nak a megfelelő HDD kiválasztásához!

(#35625) joccadoki válasza Coolmat (#35621) üzenetére


joccadoki
senior tag

Coolmat: Hát egyet értek idegesítő!
Megnéztem a wincseszter listát tényleg megfelelőek de szinte csak wd-t látok szóval akkor csak egyetértünk hogy az a legjobb.

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35626) quailstorm válasza liszi70 (#35623) üzenetére


quailstorm
nagyúr

1285 parkolás 376 napra. Az kib**** sok. Én sürgősen kikapcsolnám az agresszív parkolást.

(#35627) joccadoki válasza quailstorm (#35626) üzenetére


joccadoki
senior tag

2148 286 napra

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35628) quailstorm válasza joccadoki (#35627) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az még rendben van. Ez egy régebbi WD blue, és minden energiatakarékosság ki van kapcsolva.

(#35629) Coolmat


Coolmat
őstag

DanielK: Akkor majd nézd meg néhány naponta a HDSentinelben a 193-as Load/Unload Cycle Count attribútumot milyen ütemben növekszik, ha napi max 10-20-al az teljesen normális, ha nagyobb mértékben, akkor viszont parkolja a fejeket.

liszi70: Bizony sok az. Persze lehet, hogy 300 000 parkolás után is még vígan fog menni a HDD, igazából csak azért ajánlott kikapcsolni, hogy csökkentsd eggyel a lehetséges hibák számát. Ha sikeresen átállítod, az nem okoz adatvesztést, csak ha valamiért félbeszakadna a folyamat (pár másodperc). Persze érdemes a nélkülözhetetlen adatokról mindig biztonsági másolatot tartani másik lemezen.

quailstorm: Igen, a Win7 lemezkezelője jól csinálja meg a partíciókat.
#35628: Tudtommal egyik WD Blue sem parkolja a fejeket (az újak sem).

joccadoki: 3,5"-os 5400rpm-es kategóriában szinte csak WD-k vannak, mert már nincs más a piacon, Seagate nem gyárt már Green HDD-t, Samsung nincs többé, Hitachi is csak elvétve maradt raktárkészleten. Volt arról szó, hogy a Toshiba is gyárt majd 5900rpm-es driveokat, de még ebből nem lett semmi. A többi kategóriában már van a Seagatenek és a Toshibának is vállalható HDD-je, amik sok esetben jobb választások lehetnek.

(#35630) liszi70 válasza quailstorm (#35626) üzenetére


liszi70
nagyúr

"1285 parkolás 376 napra. Az kib**** sok."

Ezt nem értem. Nekem 181 nap működésű a WD Green vinyóm, és 57.000 parkolást ír ki a HD Sentinel. Akkor mi ez a 1285/376?

[ Szerkesztve ]

(#35631) quailstorm válasza liszi70 (#35630) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az a saját HDD-m értéke, összehasonlításképpen. A tied meg sok, én nem engedtem volna neki.

(#35632) DanielK válasza Coolmat (#35629) üzenetére


DanielK
addikt

hát, nem tudom hogy van-e os x-re sentinel. mondjuk a hdd nem fog menni állandóan. egy külső rackben lesz, amit kapcsolóval lekapcsolva, ha nem használjuk és napi 1-2 órára lesz bekapcsolva max (egy film, sorozat erejéig). szóval nem hiszem, hogy olyan nagy gond lenne belőle vagy hogy túl sokat parkoltatná, főleg hogy a film fog róla menni.
egyébként meg köszönöm a tanácsot.

(#35633) liszi70 válasza quailstorm (#35631) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az a saját HDD-m értéke, összehasonlításképpen."

Jaaa, értem!

"A tied meg sok, én nem engedtem volna neki."

Mit csináljak, fogalmam sem volt nekem erről a green fejparkolás témáról, amikor tavaly év elején megvettem. Most meg bajban vagyok, mert HD Sentinel-el nem tudom szabályozni, mint a Seagate-nél. A firmware-mókolástól meg félek, mint a tűztől. Lehet így hagyom, aztán megy ameddig megy. Gondolom a green vinyót vásárolók döntő többségének fogalma sincs erről a "problémáról", tehát nem is foglalkoznak a fejparkolás szabályozásával. Az a baj, én már tudok róla, és így idegesít..... Viszont megcsinálni meg nincs merszem, túl bonyolultnak tűnik.

Hát, így jártam....

[ Szerkesztve ]

(#35634) quailstorm válasza liszi70 (#35633) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez se segít?

(#35635) sakal83


sakal83
addikt

Vettem egy Toshiba DT01ACA200 vinyót.

Az lenne a gondom vele, hogy online filmnézés alatt halk, de kitartó és idegesítő kattogást ad.

+ elég sokat swappol win7 alatt.

Valami beállítás probléma lehet?

(#35636) Skalci


Skalci
tag

Sziasztok!

Fogyóban van a jelenlegi vinyómon a hely ezért, most új után nézelődök.

A két kiszemelt:
WD 1TB Caviar Green 5400rpm 64MB SATA3 WD10EZRX
WD 1TB Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

A kettő között kevesebb, mint 100 Ft a különbség ezért elég tanácstalan vagyok.
Adattárolásra kellene, főként zene, filmek stb.

(#35637) CoolBoy323 válasza Skalci (#35636) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

az első való adattárolásra

[ Szerkesztve ]

(#35638) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Minden WD10EALX winchester nem advanced format-os (512-es szektorméretű)?

Köszönöm előre is.

(#35639) AT.


AT.
tag

Srácok 2 winyó között agyalok.
Videók szerkesztésére, tárolására, és 1-2 program futna róla.
Melyik lehet alkalmasabb nekem?

Western Digital 3,5" Caviar Green 2TB 64MB IPOW. SATA3 ( WD20EZRX )

Seagate 2000GB Serial-ATA 3.0 7200rpm winchester (64MB cache)
2000GB, 64MB puffer, 7200 RPM, S-ATA3, 3.5”
Gyártói cikkszám: ST2000DM001

Köszönöm!

(#35640) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok , van 1 seagate sata 3 as 500 gb os hdd m
st3500413as
azt szeretném kérdezni miként lehet FW t cserélni rajta, meg hol találom meg a friss FW t

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#35641) CoolBoy323 válasza AT. (#35639) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

a segate-t javasolnám, mert az gyorsabb, videóvágáshoz valószínűleg jól jöhet, meg a programok futtatásához főleg...

@trufa12: miért akarsz fw-t frissíteni? van vele gond? ha nincs, akkor szvsz butaság... de a seagate weboldalán mindent megtalálsz ezzel kapcsolatban amúgy...

(#35642) joccadoki válasza AT. (#35639) üzenetére


joccadoki
senior tag

én még mindig a wd-re szavazok. megbízhatöság végett.

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35643) joccadoki válasza trufa12 (#35640) üzenetére


joccadoki
senior tag

az engem is érdekel. miért szeretnél firmware-t cserélni?

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35644) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Már korábban megvettem ezt a HDD-t: [link]
Szerintem remek. De!, 5 percenként egy fémes kling-kling hangot hallat. Viszont nem növekszik a fejparkolások száma. Ötlet?

(#35645) StSanya válasza trufa12 (#35640) üzenetére


StSanya
őstag

Most itt van a Seagate Download Finder-e. De egy-két régebbi típus problémáján kívül nem hiszem hogy nagyon kellene...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#35646) szlovibuki


szlovibuki
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy külső merevlemezt, 4TB-osat, de azt hallottam, hogy 2TB felett nem kezelik már ezek a rendszerek az merevlemezt. Ebből mi igaz?

(#35647) joccadoki válasza quailstorm (#35644) üzenetére


joccadoki
senior tag

hááát azt nem oldja meg a firmware

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35648) CoolBoy323 válasza szlovibuki (#35646) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

"ezek a rendszerek"

melyek? a modern lapok, OS-ek simán kezelik!

(#35649) quailstorm válasza joccadoki (#35647) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egyébként kiderült hogy ez normális. A fejpozicionálásnak van egy enyhe hangja, és ha nem használom, akkor azért hallom néha, mert a windows valamit néz rajta. De rendes műveleteknél is klattyog, viszont nem idegesítő, főleg nem az az állati ütés, mint a WD greeneknél.

(#35650) joccadoki válasza quailstorm (#35649) üzenetére


joccadoki
senior tag

na akkor a probléma kilőve hálistennek :C én azt hittem hogy nem tud olvasni egy szektort akkor is szokott hangot hallatni. Azt sajna a fw cseréje nem oldja meg

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.