Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) Lauda válasza Usgyi (#54999) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Nezegesd meg a WD Purple / Red szeriakat. :)

(#55002) Lauda válasza puru (#55000) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs sebesseg problemaja a purplenek, ha nem rendszervinyonak szanod tulajdonkeppen barmire jok, a purplet / redet is hasznaljak szinte mindenre. Nem nagyon fogod eszrevenni, hogy nem 7200-es, maximum jatekok betoltesenel pl, de ez is nagyban fugg attol, hogy milyen allapotban van a lemez es akkor is elhanyagolhato idorol beszelunk. Ellenben csendes es nem melegszik, nem parkol.

(#55003) puru válasza Lauda (#55002) üzenetére


puru
senior tag

Szia!
Köszi, pont a hangja és a melegedés miatt nem vennék most WD Black-et.
Akkor asszem eldölt, Purple-m még úgyse volt sose :)

(#55004) concware


concware
tag

Vásároltam egy ilyen merevlemezt:
https://www.pcx.hu/seagate-1-5tb-sata3-32mb-st1500lm006-notebook-merevlemez-187689

És hozzá egy ilyen külső házat:
https://www.pcx.hu/lc-power-lc-25u3-becrux-fekete-merevlemez-haz-025971

Összeraktam, csatlakoztattam és első problémám, hogy mindenképp ki kell választanom GPT ér MBR között, annak ellenére, hogy nem szeretnék róla boot-olni, csak backup merevlemeznek használnám. Az ajánlások miatt GPT-t választottam, majd a következő problémába futottam, amikor a Windows-os Computer Management-ben létre akartam volna hozni egy partíciót:

Virtual Disk Manager
The request could not be performed because of an I/O device error.

Feltettem a EasyUs Partition Master-t is, de ugyanerre jutottam.

Van valakinek ötlete, hogy ez mi miatt lehet?

Előre is köszönöm!

(#55005) Lauda válasza puru (#55003) üzenetére


Lauda
félisten

A purple nem melegszik es gyakorlatilag hangtalan, 3 ev garanciaval, szerintem nem rossz valasztas. Nekem ket 3TB-os dolgozik a gepben. ;)

(#55006) Dzsekó válasza concware (#55004) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ez valami adat hiba. Lehet, hogy hibás valamelyik eszköz.
Amit én tennék.

1. kipróbálnám a vinyót külön, hogy úgy megy-e a partíció létrehozás, ha igen, akkor rossz a keret vagy simán inkompatibilis (keretet ki tudod próbálni másik vinyóval, ha azzal jó, akkor simán inkompatibilitás van, ezzel nem tudsz mit kezdeni sajnos, ha másik vinyóval is I/O error, akkor keret hibás, mehet gariba vissza)

2. ha csupasz vinyón sem tudsz létrehozni partíciót, akkor keret tuti jó. Ez esetben újra inicializálnám a vinyót MBR-el. 1,5TB-ot simán kezel és a régebbi eszközök is fel fogják ismerni, ha rádugod (pl. egy XP-s számítógép).
Ha így sem jó, akkor smartot nézd meg, elképzelhető, hogy gariztatni kell a vinyót.

(#55007) puru válasza Lauda (#55005) üzenetére


puru
senior tag

Lejjebb olvastam vhol, hogy a 3TB-os vinyókkal több a gond, mint az 1-2Tb-osokkal.
Ez valóban így van?

(#55008) Lauda válasza puru (#55007) üzenetére


Lauda
félisten

Fuggetlen a merettol a megbizhatosag.

(#55009) bajtokarpi válasza Dzsekó (#54998) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm.

battletag: bossi#2666

(#55010) generic


generic
senior tag

WD MyCloud-dal kapcsolatban lenne pár kérdésem.
Erdetileg wd red 3tb-ot terveztem venni, de jó lenne elérni a fájlokat telefonról, macbookról is.

Ebben milyen merevlemez van? Hogyan kell felépíteni magát a hálózatot? Routerre kábellel vagz wifin kell csatlakoznia?

HTPC-re rá tudom kötni kábellel is gyos fájlelérés miatt?

(#55011) King Unique válasza generic (#55010) üzenetére


King Unique
titán

Van ám WD My Cloud NAS topik. Amúgy általában WD Red szokott lenni benne.

[ Szerkesztve ]

(#55012) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne!
WD10EZEX WD Blue 1TB [3.5"/64MB/7200/SATA3] ilyet rendeltem
és ezt kaptam WD10EZRZ WD Blue 1TB [3.5"/64MB/5400/SATA3]
Menyivel rosszabb?

(#55013) jim bcs válasza #63761920 (#55012) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A lehető legrosszabb, átnevezett Green. Küldd vissza!

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55014) #63761920 válasza jim bcs (#55013) üzenetére


#63761920
törölt tag

Köszönöm a választ!
Megy vissza.

(#55015) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsok kérnék merevlemez vásárláshoz. Egy műholdvevő beltérijében menne. Tehát folyamatos üzem, sebesség annyira nem számít, viszont halkat szeretnék, 2.5"-os fér bele.

(#55016) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Sziasztok.
250 gb samsung ssd-m van rendszernek, meg egy 4tb red torrentnek. 2 TB-os gyors 7200 rpm hdd kellene játékra, egyéb adatra.
Kicsit elmerültem a "zinternetbe", és a következőre jutottam:
Két megoldás jöhet szóba:
1. HGST Ultrastar 7k3000 - 18K
2. WD 2003 FZEX - 38K
A HGST 2011-es konstrukció (tehát elég régi már) 600GB tányérokkal operál.
A WD 2014-es (tehát ez se mai, de mindenképpen frissebb) 800GB tányérokkal. (csak az 1TB-os van egy tányérral szerelve)
Elméletileg a WD lenne a befutó, dehát emberek, mégis több mint 2x annyiba kerül ... ! A HGST 7k4000 meg 60 valamennyi ezer ! Egy 2TB vinyóért !!?? Úgyhogy mégis a HGST lesz. Kérdezném, attól, akinek van, vagy ért hozzá, hogy milyen kompromisszumokra kell számítsak? Mivel ajánlott még mindig a 7k3000, rossz vétel talán nem lesz.
Köszönöm.

(#55017) cincinatus


cincinatus
tag

Sziasztok!

NAS-ba dokumentumok, emailek kezelésére a WD Red vagy a Purple ajánlott inkább?

Az elsődleges szempont az adatbiztonság.

(#55018) jim bcs válasza Szirtimorc (#55015) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55015) Szirtimorc
1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX)
500GB WD Scorpio Black (WD5000LPLX)
1TB WD Red (WD10JFCX)

(#55016) XIII Ramses
2TB-ot én erősnek érzek játékra, adatra meg 5400rpm az ajánlott, játékra 1TB bőven elég és akkor már árban lesz elérhető 7200rpm-es példány.

(#55017) cincinatus
Mindkettő tökéletesen megfelel, a Purple nem parkol.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55019) XIII Ramses válasza jim bcs (#55018) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Köszönöm a választ, de ha én mégis maradnék a 2TB-os vonalon, akkor rossz választás a HGST 7k3000? Az 1 TB-os wd is 22K, azt is sokallom a tárhelyhez képest...

(#55020) Dzsekó válasza XIII Ramses (#55019) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem rossz a 7K3000, de mivel nem mai darab, ezért a 7200RPM ellenére is sebességben egy mai Red/Purple szintjén van.
Tehát vagy veszel egy 2TB Purple-t picit drágábban, vagy esetleg egy 2TB-os Toshiba-t, ami 2TB-os tányérokkal szerelt és olcsó is, de esetleg könnyebben tönkremehet. Bár játéknál én annyira nem aggódnék, fontos adatot amúgy is több helyen tárol az ember.

(#55021) cincinatus válasza jim bcs (#55018) üzenetére


cincinatus
tag

Köszi az infót!

Nagyon a Purple fele hajlok, azok után amit itt a topicban olvastam. Azért voltak fenntartásaim, mert elvileg felügyeleti rendszerekre tervezték.

(#55022) XIII Ramses válasza Dzsekó (#55020) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Köszönöm a kimerítő választ. Kérdezném a pontosítás végett: toshiba 2TB mekkora tányérokkal van szerelve? Van valakinek a 2TB toshibáról sebességtesztje?
Köszönöm.

(#55023) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Közben találtam a 3TB-os verzióról. Engem meggyőzött. 199 MB/s, 2 év garancia, jöhet :)
Kösz !
[link]

[ Szerkesztve ]

(#55024) Szirtimorc válasza jim bcs (#55018) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Köszi, megpróbálom.

(#55025) Dzsekó válasza XIII Ramses (#55022) üzenetére


Dzsekó
addikt

1TB-os tányérokkal szerelt, jelenleg az egyik leggyorsabb 7200RPM-es vinyó.

(#55026) gaben88


gaben88
őstag

Egy ilyen házba ([link]), adattárolásra (képek, videók) milyen tartós, megbízható HDD-t ajánlanátok? Sebesség nem fontos. Méretben pedig már a 500GB is elég lenne.

Köszönöm! :R

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#55027) dawil


dawil
tag

Sziasztok!

Van valami fontos kulonbseg a 2.5 es 3.5-os HDD kozott a meretet leszamitva? Az osszefoglaloban nem talaltam erre vonatkozoan leirast. Egy nemsokara vasarolt Zalman Z9 Neoba keresek egy 1 TB-os HDD-t foleg jatek, zene, filmek, dokkok, kepek tarolasara. Mellette lesz egy SSD mint rendszer meghajto, de azt majd az SSD-s topicban. Olyan 20k-t szannek ra. Elsodlegesen egy megbizhato, halk, huvos HDD-t keresek. Ha van ennyiert.

Összecsukható babakocsimat szétnyithatóra cserélném!

(#55028) Osynho


Osynho
addikt

Üdv!

Sharkoon Rapid Case Usb 3.0, vagy Sharkoon Swift Case Pro Usb 3.0 a jobb? Anyaghasználat, chip, táp, stb alapján? Egy 3TB-os WD Red menne bele. Köszi!

(#55029) Arti1 válasza jim bcs (#55018) üzenetére


Arti1
aktív tag

Adatbiztonság szempontjából (NAS-ban, adatokhoz, nem megfigyelésre) van különbség WD Red és Purple között? Vagy csak a parkolás a különbség?

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#55030) jim bcs válasza gaben88 (#55026) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55026) gaben88
500GB WD RE (WD5003ABYZ)
1TB WD RE (WD1003FBYZ)
500GB WD Purple (WD05PURX)
1TB WD Purple (WD10PURX) Olcsóbb mint az 500-as!

(#55027) dawil
A 2,5"-es halkabb, csendesebb, hűvösebb.
1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX)
1TB HGST Travelstar 7K1000

(#55028) Osynho
Rossz helyen vagy -> Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja

(#55029) Arti1
Csak a parkolás, a hang relatív, de szerintem a Purple csendesebb.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55031) bardati válasza jim bcs (#55030) üzenetére


bardati
tag

Tud valaki combot? úgy értem olyat ami SSD + HDD egyben, mint pl ez a WD dual drive, amit már kapni sem lehet, nem értem miért. Vagy ez csak vmi evolúciós zsákutca volt?

[ Szerkesztve ]

Bardati

(#55032) jim bcs válasza bardati (#55031) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Következőleg az új hsz. gombot nyomd meg.

Te az SSHD-re gondolsz, viszont veszett drága és nem éri meg
4TB WD Blue SSHD (WD40E31X)
1TB WD Blue SSHD (WD10J31X)

helyette inkább SSD + 2,5"-es hdd kombó a jobb választás, drágább ám minden tekintetben jobb.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55033) próbakocka


próbakocka
senior tag

Ma megpusztult egy NAS-ban egy WD30EFRX. Még megy a mentés róla csigasebességgel, miközben repkednek a badsectoros hibaüzenetek. Erre nem igazán számítottam, főként annak fényében, hogy az elmúlt kb. 20 évben EZ a vinyó illetve egy 250 Mb-os Seagate pusztult csak meg a kezeim között, pedig 1-200 közötti merevlemezzel biztosan volt dolgom. Nyilván marhára szerencsés voltam eddig, de azért mégis felbosszant hogy pont egy 24/7-re szánt RED megy tönkre.

A lényegi kérdés tehát, kétszer nem csaphat ugyanoda a villám (ugyanezt?), vagy van helyette más reális alternatíva?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#55034) próbakocka válasza jim bcs (#55032) üzenetére


próbakocka
senior tag

WD BLACK2-re gondol, de azt már kb 2 éve nem gyártják. Nem is baj, mert egyrészt sok panasz volt rá, másrészt valamelyik meghajtórész csak úgy volt elérhető benne, ha az elsőre egy win lett telepítve, és utána lehetett csak a másodikhoz hozzáférni. Pont ezzel volt gond, mert néha elérhetetlenné vált a második lemezrész. (logikusan 1 csatlakozó van rajta, az marha nehezen fog két lemeznek látszani bármilyen alaplapi vezérlőre van pattintva.)

SSHD nem jó írási/olvasási sebesség érdemi növelésére. Minimális pluszt ad. jim bcs jól írja, a legjobb megoldás az ssd+2.5-ös hdd... (Egy éve pont körön vergődtem végig... és egyanerre jutottam.) Kivéve ha 1 hely van a notiban, és kell a bazi-sok tárhely. Akkor marad a böszmenagy ssd rengeteg pénzért...

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#55036) jim bcs válasza próbakocka (#55033) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55033) (#55034) próbakocka
WD Purple. Tehát SSHD-re gondol, mindegy, hogy hívjuk.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55037) gaben88 válasza jim bcs (#55030) üzenetére


gaben88
őstag

Mi a kulonbseg a ket HDD kozott? Az RE latom, hogy dragabb, 2 evvel tobb garis es gyorsabb is, de kulso adattarolokent erre talan nem lenne szuksegem. A Purple 1TB szimpi.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#55038) jim bcs válasza gaben88 (#55037) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az RE (a WD Gold váltja) NAS és ADAT üzemre lett tervezve, de megállja a helyét otthon is, ám nem olcsó. A Purple FELÜGYELETI üzemre lett tervezve elsősorban, de szintén elvan otthoni környezet alatt is.

Neked a Purple lesz a befutó, teszt az összefoglaló legalján.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55039) #13056512


#13056512
törölt tag

Sziasztok segitséget szeretnék kérni belső 3.5 foglalatú sata csatlakozású 8TB méretű HDD választásában.Ami a legfontosabb lenne az a időtállóság és megbizhatóság a PC amibe raknám napi egyszer van ki/be kapcsolva s főleg adattárolásra lenne használva. Az ár most nem lényeges.

(#55040) #13056512 válasza #13056512 (#55039) üzenetére


#13056512
törölt tag

Megtaláltam a választ köszönöm :R

(#55041) hugeboy


hugeboy
tag

Sziasztok!

Zyxel nas520-ba szeretnék hdd-t venni.
Látom, hogy a wd redet ajánljátok. Kicsit sokallom az árát. Egy Hitachi Ultrastar A7K2000 2TB vagy egy Western Digital RE4 2TB (WD2003FYPS) nem lehet jó választás? Vagy más, hasonló árban (2tb 18e körül)?

A merevlemezre felmásolnám a képeimet, dokumentumaimat, de napi szinten egyfajta külső merevlemezként használnám (filmet néznék róla, olykor fájlokat másolnék rá a telefonomról, letöltenék rá, stb.). A személyes adatok miatt fontos, hogy megbízható legyen, ne szálljanak el az adataim.

Azt is olvastam, hogy a wd green nem ajánlott. A blue (pl. WD10EZEX) sem?

Honnan érdemes beszerezni? Magyar webshop, küldöldi?

Köszi a segítséget.

(#55042) Dzsekó válasza hugeboy (#55041) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mindhárom jó vinyó, de bármelyik, még a legmegbízhatóbb is meghalhat, ezért fontos adatokat 2-3 külön helyen kell tárolni. Talán az RE4-et vedd, ha jó áron van.

[ Szerkesztve ]

(#55043) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok!

iPon kínálatából mondanátok egy 3TB-os megbízható belső HDD-t, elsősorban "alap üzemre" adat tárolásra (filmek, képek stb..). Napi használatban (win10) és a játékoknak SSD-van. Néztem az ajánlót, de azok közül egyik sem kapható az említett boltban.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#55044) jim bcs válasza h1mpi (#55043) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD Purple 3TB WD30PURX

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55045) h1mpi válasza jim bcs (#55044) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi meg is rendeltem :K :R

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#55046) borzas71


borzas71
tag

Sziasztok!

HDD-ket kellene vennem. 2-3 db-ot. (különböző gépekbe.)
Elsősorban filmeket, felvett videoanyagokat tárolnék rajtuk. A rendszer, vágóprogram satöbbi SSD-n illetve másik HDD-n van. Szóval ez tényleg csak klasszikus tároló funkció lenne.

Látom hogy a WD az ajánlott márka, de azon belül nem egyértelmű számomra melyik lenne az én céljaimra a megfelelő szín. Klasszikusan gondolom a green, de valamiért nem ajánljátok ezen az oldalon. Gondolom oka van... Vagy nem?

Akkor viszont mit vegyek? Purple-t? Ha igen akkor miért?
Köszi előre is!

(#55047) Dzsekó válasza borzas71 (#55046) üzenetére


Dzsekó
addikt

Greenből elég sok megdöglik, ezért nem ajánlgatjuk. Purple megbízhatóbb és +1 év rá a gari.
Ára sincs elszállva. Neked is ez ajánlott.

(#55048) borzas71 válasza Dzsekó (#55047) üzenetére


borzas71
tag

Értem. Köszönöm!

(#55049) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok.

Korosodó HD502IJ -met cserélném, 1TB -ost szeretnék a helyére.

Rendszer SSD-n van, a lemezre pár játékot telepítenék, meg adatok lennének rajta. Erre van áthelyezve a dokumentumok, képek, mentett játékok, stb, tehát a rendszer része ez is, nem tudom ez számít-e valamit.

Van egy másik, WD Blue WD10EALX -em, annak mintájára ehelyett is WD blue -t néztem, a WD10EZEX -et. Viszont csak 2 év gari van rá, a Black -re meg 5, a többi típust - Purple, Red - meg nem ismerem.

Ha a megbízhatóság magasabb prio, mint a sebesség, akkor melyik kell nekem? Jelenleg az 502 sebességével sincs bajom, nem gerjedek arra, ha 1 perc helyett 55 másodperc alatt tölt be a játék. Meg gondolom egy adattárolásra optimalizált, viszonylag lassú, újabb, modernebb lemez is gyorsabb, mint ez a régi HDD :D

Az 502IJ -t meg tenném egy külső hordozható USB -s házba, esetleg ebből tudnátok ajánlani, hogy milyet érdemes? Van egy régi Icy Box-om, de abban a majdnem 10 éves 320 GB -os lemezem van :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#55050) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Lehet fejem veszítek, de hozzátok fordulok.

Már jóideje egy 500MB-os 2,5" kis hdd tesz szolgálatot nálam a TV USB portján. Régen találtam a neten USB-SATA átalakítót és azóta boldogan használom TV-re kötve. Szinte mindig lóg rajta és semmi baja. HDD Sentinel se panaszkodik.

Mivel az 500-ast már kinőttem, így váltanék nagyobbra. De az a baj, hogy a 2,5" méretben nem nagyon találok 20k vagy alatta se külső, se belső HDD-t. Már-már feladnám és vennék 3,5" méretben, de ott meg nem tudom, hogy elmenne e. Vagy ha a 2,5"-es elment, akkor a nagyobb is elmegy?

Nem kell teljesítmény-predátor, nem kell csilivili ház. Ha csak puritán is a kinézete, csak stabilan döcögjön róla a filmecske :)

eBay és Aliexpress-t nézegetem. Itt az aprón néha akad egy-egy jó darab, amit hamar elkapkodnak. (Most is egy 2TB-os Toshiba 17-ért elkelt mire írtam az eladóra.)

Pls help. A 3,5"-es is elmenne TV USB portjáról kapott táppal?

Mess with the best / Die like the rest

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.