Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) GeriCool válasza updog (#35396) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Én most vettem egy ilyen WD10EFRX vinyót és 3-4 nap működés után jól működik és csendes is. Nekem előtte egy WD Black vinyóm volt, annál sokkal halkabb. Sentinel szerint 30 C a hőmérséklete. Ajánlani tudom. Remélem így is marad.

(#35402) Maximusz válasza toeri (#35400) üzenetére


Maximusz
aktív tag

szia!

írtad, hogy a 3TB-os winyóknál csak GPT jöhet szóba. Olvastam a wikin, hogy az MBR-nél nem lehet nagyobb, mint 2TB .. nah de mi? - a partíció, vagy a teljes lemez?

azért érdeklődök, mert nemsoká össze szeretnék állítani 3 darab 2TB-os winyóból egy RAID-5 tömböt. Igaz 1,9 TB-os partíciókkal, mert kellene, hogy WinXP is lássa (igaz x64 edition).

szerintetek menni fog MBR-el, vagy GPT-vel fog csak menni, amit nem fog látni a WinXP x64?

(#35403) toeri válasza Maximusz (#35402) üzenetére


toeri
aktív tag

Az a gond, hogy csak egy MBR-ed lehet, ami csak 2.2TB-ig fogja leírni a lemezt. Ami a fölött van, ahhoz elvileg lehetne egy második MBR-t használni, de az MBR szabványban ilyen lehetőség nincs, senki nem készült fel anno erre tudtommal. Az új UEFI-k pedig már nem erre készülnek, hiszen nekik ott van a GPT megoldás. Talán lehetséges valami segédprogramos megoldás, annak minden nyűgével és kockázatával, de ezt személy szerint nem ajánlanám még annyira sem, mint a GPT-t.

Tehát a fizikai lemez nem lehet nagyobb 2.2TB-nél. Ha kisebbekből raksz össze egy logikailag nagyobbat, ezt nem érinti, nekem is volt összekötve két 1.5TB-s, MBR-es diszkem Win7 alatt.

[ Szerkesztve ]

Üdv, toeri

(#35404) gabo91


gabo91
aktív tag

Hali

Vettem egy wd 30EZRX-et.

Kérdésem az lenne formázásnál MRB vagy GPT stílust kell választani? Melyik ajánlott?

Csak tárolásra lesz, egy partícióval.

[ Szerkesztve ]

(#35405) jim bcs válasza gabo91 (#35404) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia! Én úgy tudom hogy mehet a GPT mivel csak adat lesz rajta, bár lehet hogy jobb az MRB, de várd meg mit mondanak a szakik.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35406) glspeter1


glspeter1
őstag

Sziasztok.

Ha nem nagy kérés, valaki leírná lépésről lépésre, hogy hogyan kapcsoljam ki a parkolást a "drága" WD Green vinyómon (mit kell pontosan leszednem, hogyan és miket állítsak be a pendrive formázásánál, miket írogassak be a dos ablakba... stb). Olvasgattam már, hogy miként is kellene, de egyenlőre még elég kusza számomra, így ha valaki aki már megcsinálta segítene, azt nagyra értékelném. :K

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#35407) gabo91 válasza glspeter1 (#35406) üzenetére


gabo91
aktív tag

Hali.

[link]

Itt van leírás róla, nem tudom ezt olvastad e. Remélem segít, én is csak addig jutottam egyenlőre mint te :)
De meglátom, lehet hogy nem is bántom.

(#35408) glspeter1 válasza gabo91 (#35407) üzenetére


glspeter1
őstag

Valamivel már tisztább, de még mindig nem kristálytiszta. :DDD
Pl.

"Ezután csak egy olyan lemez legyen az alaplapra csatlakoztatva (USB-n nem működik), amit módosítani szeretnénk."

Ez most mire vonatkozik ? Csak a WD vinyó legyen rákötve az alaplapra ?

"wdidle /D"

Elég lenne csak ennyit beírni és már kész is ?

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#35409) jim bcs válasza glspeter1 (#35408) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

igen csak a WD winyó, de inkább ezt a cikket olvasd át ezután menni fog itt pont egy Green van [link]

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35410) glspeter1 válasza jim bcs (#35409) üzenetére


glspeter1
őstag

Köszönöm!

Átolvasom, aztán teszek egy próbát.
Majd írok, hogy mit sikerült összehoznom, vagy elb@sznom. :DDD

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#35411) jim bcs válasza glspeter1 (#35410) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nincs mit, dehogy b@szod, minden ott van lépésről lépésre és nemolyan hosszú a cikk azon része ami a fejparkolás kikapcsolásához kell, pár mondat az egész, ennyi:

Egyátalán nem bonyolult a folyamat:
Először is szükségünk van a wdidle3 nevű programra. Ezt rá kell másolni egy boot-olható pendrive-ra. Ezután a gépet kikapcsoljuk, minden nem érintett HDD-t lehúzunk, majd IDE módba állítjuk a vinyónkat. Bebootolunk a pendrive-ról, amin ott a programunk, és futtatjuk a wdidle3.exe /d parancsot, ami a disable rövidítése, magyarul kikapcsoljuk a fejparkolást. Természetesen, ha nem teljesen kikapcsolni akarjuk, akkor növelhetjük is az időintervallumot, miután parkoltatunk, a wdidle.exe /S300 paranccsal, ahol a szám az idő mértéke másodpercekben. A wdidle3.exe /r paranccsal ellenőrizhetjük mit csináltunk. Visszadugjuk a HDD-ket, majd visszaállítjuk AHCI módba.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35412) glspeter1 válasza jim bcs (#35411) üzenetére


glspeter1
őstag

Elég hamar el is akadtam. :(((
Azzal a megoldással, ahova a bootolható pendrive linkje mutatott hamar feladtam, így inkább a HP programjával próbálkoztam. De az meg tallózásnál nem látja a wdidle3 exe-t.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#35413) jim bcs válasza glspeter1 (#35412) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ntfs-re formáztad a pendrive-ot?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35414) glspeter1 válasza jim bcs (#35413) üzenetére


glspeter1
őstag

Nem, Fat32-re.
De úgy tűnik sikerült megoldanom. :K
Nem hallom, hogy parkolna és a 158 sem változik. :D

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#35415) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok!
Milyen HDD-t ajánlanátok netbookba ? cca. 500GB
Nem lenne baj ha nem menne tönkre egy éven belül.
Köszönöm

(#35416) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Milyen 1 TB körüli HDD-t ajánlanátok asztali gépbe?

Legfontosabb szempont a megbízhatóság.
Csak másodsorban a gyorsaság.

RendszerHDD is lesz egyben.

Köszönöm, előre is

[ Szerkesztve ]

(#35417) 590227


590227
aktív tag

Western Digital 2TB 64MB SATA3 WD20EFRX merevlemez háttértárolónak használva Sata porton.

(#35418) jim bcs válasza glspeter1 (#35414) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

gart. :C valószínü sikerült is , következőleg NTFS-re formázd, ez érvényes pendrive-os (flash) bios frissítésre is

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35419) glspeter1 válasza jim bcs (#35418) üzenetére


glspeter1
őstag

Köszi! :R :DDD
Amúgy a Logout-os cikkben szereplő módon sikerült bootolható pendrivot csinálnom belőle, így nem formáztam. :B

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#35420) peter889 válasza 590227 (#35417) üzenetére


peter889
őstag

Szia!

Nézegettem a WD20EFRX kisöccsét, a WD10EFRX-et. Jó lenne, de lenne vele 1 problémám, én így hallottam:
A fordulatszáma tudtommal 5400-7200. Műveletek elején 5400-as a fordulatszáma, és hosszabb műveleteknél megy fel fokozatosan 7200-ig.
Namost, ha rendszervinyónak van használva, ahol sok apró fájl van, véget ér az olvasás/írás még mielőtt
rendesen felpörögne->rendszernél a tényleges fordulatszám: 5200, azaz túl lassú.

Valaki írja már meg légyszi, hogy jól hallottam-e?

[ Szerkesztve ]

(#35421) jim bcs válasza glspeter1 (#35419) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nincs mit! :) úgy is tökéletes, legalább már tudsz boot-olható pendrive-ot készíteni így könnyebb a wint is felrakni meg persze 2x gyorsabb (boot pendrive-nál autón formattál ntfs-re)

(#35420) peter889 na ez pont nem rendszernek való (adat-nas), rendszernek fix 7200rpm-st vegyél akár egy 2,5"-es WD Scorpio Black laptop hdd-t
az oldal tetején GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK Összefoglaló lenyitása ott megtalálod a hdd-ket kategóriára és adott területre bontva

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35422) 590227 válasza peter889 (#35420) üzenetére


590227
aktív tag

Ez gyorsabb mint a WD BLACK,ami egy hete megy.A fordulata ismeretlen,pár oldallal visszább belinkeltem a tesztjeit.Ez a RED már garis csere,az első kuka volt.

(#35423) peter889 válasza 590227 (#35422) üzenetére


peter889
őstag

Nem értek a tesztekhez. :)
De a WD20EFRX gyorsaságát úgy tapasztalod, hogy rendszer van rajta?
Vagy csak tárolóHDD-ként használod?

(#35424) 590227 válasza peter889 (#35423) üzenetére


590227
aktív tag

Nincs rendszer rajta.A teszt szerintem független.1Terrás Hitachin van a rendszer,meg egy 500 Gb-os Hitachi 2,5"-en,meg egy 500 Gb WD BLACK WD5002AALX-en.

(#35425) El Kebir válasza peter889 (#35423) üzenetére


El Kebir
őstag

figyelj, mindegy neki, mert nem változik a fordulatszáma... az hülyeség amit a korábbi hozzászólásodban írtál.
(az 1 hsz-ben is 5400rpm-es hdd-nek vannak feltüntettve az intellipower-es hdd-k, mert oda valók)

szekvenciális olvasás/írás gyorsasága a nagy adatsűrűségű lemezeinek eredménye... véletlenszerű olvasásban sz@rrá veri egy black... (mert azok arra vannak beállítva)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#35426) peter889 válasza El Kebir (#35425) üzenetére


peter889
őstag

Szóval rendszernél jóval gyorsabb egy black?
De ha fix 5400-as a fordulatszáma, hogyan lehet hogy 590227 kolléga gyorsabbnak méri WD20EFRX-et, mint a WD BLACK-et?

És konkrétan tudnál HDD-t ajánlani?
Az 1. hsz.-ben nagyon sok van felsorolva.

[ Szerkesztve ]

(#35427) peter889 válasza 590227 (#35422) üzenetére


peter889
őstag

Nekem is garis csere lesz. Samsung 1TB-os HDD-m (HD103SJ) lett bad szektoros, és az üzlet van annyira rendes, hogy csere helyett levásárolhatom. Csak nem tudom, milyenre lenne érdemes cserélnem.

(#35428) El Kebir válasza peter889 (#35426) üzenetére


El Kebir
őstag

pl más lehet a tányérmérete a black-nek, a szekvenciális sebességnél az olyan fontos, mint a fordulatszám. (hiába nagyobb 30%-kal a fordulatszáma a black-nek, ha például csak 500GB-os tányérai vannak, akkor nagy hátrányban van az 1000GB-os tányérméretű green-nel szemben is)

szerk.: na meg is néztem, jól tippeltem, az a black 500-as tányérral szerelt, míg a tesztelt WD20EFRX 750-es vagy 1000-es

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#35429) 590227 válasza peter889 (#35427) üzenetére


590227
aktív tag

A RED rendszernek is gyors a tesztek szerint.A WD Black nálam lassú!!A Hitachik jól bírják,stabilak.A RED-el nincs hosszútávú tapasztalat,szerintem a Toshiba jó vétel lehet,ha egy tányéros.

(#35430) peter889


peter889
őstag

Köszönöm mindenkinek az infókat. Ha valaki tudna konkrét típust ajánlani, sokat segíthetne.


(#35421) jim bcs
Asztali gépbe kellene, oda pedig gondolom drága lenne egy 2.5-es.
3.5-ösre gondoltam. A GYIK-et olvastam, de ott rengeteg HDD van felsorolva. Ráadásul gyorsaságra és fogyasztásra van kihegyezve, nekem pedig az elsődleges szempont a megbízhatóság.
Tudnál konkrét típust ajánlani?

(#35431) Mészi Zoli válasza peter889 (#35427) üzenetére


Mészi Zoli
tag

Pont ilyet akarok most venni. Ez az átcimkézett Samsung vinyó, ami újabban Seagate ST1000DM005 néven fut?

[link]

Hogy ment tönkre? Külső házban volt? Mennyi időt ment? Hangos volt? (rendszeres seek-elés)

[ Szerkesztve ]

(#35432) 590227 válasza El Kebir (#35428) üzenetére


590227
aktív tag

WD5002AALX

(#35433) peter889 válasza Mészi Zoli (#35431) üzenetére


peter889
őstag

Igen, így jelölik:
1TB Seagate 3.5 7200rpm 32MB SATAII winchester (ST1000DM005) /HD103SJ/

Megvettem használtan garanciával itt az aprón, az előző tulajnál még minden OK volt. Nálam használaton kívül, normális körülmények mellet pihent 2 hónapig, majd amikor a gépembe raktam, belső házba, előbb 3 gyenge szektor jelent meg, végül egyre több. Főleg olvasási problémái voltak.
Garanciálisan "javították": visszakaptam ugyanúgy hibásan, "szoftveresen feljavítva". Egyre lassabb lett, egyre több bad szektorral. Végül működésképtelenné vált. Újra visszavittem, most remélem újat küldenek.

Sokan dicsérik, hogy milyen jó. Viszont azt hallottam, a Smart-ja nem a valós értékeket tárolja: a valósnál jobbnak tünteti fel magát. (A Samsung megbuherálta, mert megunta, hogy túl sokan vitték vissza.)

[ Szerkesztve ]

(#35434) peter889 válasza peter889 (#35433) üzenetére


peter889
őstag

és ez a HD103SJ nem Advenced Format-os.
Az enyém 3 év bolti garival volt, az a szerencsém.

[ Szerkesztve ]

(#35435) Mészi Zoli válasza peter889 (#35434) üzenetére


Mészi Zoli
tag

Nekem pont ezért kellene. 512 a szektormérete és 32 bites XP alá kellene, de nem rendszerlemeznek, hanem háttértárolónak.
Még most is lehet kapni ilyet, az Aquacomp-ban. Neked is ott cserélték?
Nem lehet, hogy javítottak az újabb szériákon valamit?
Sajnálom, hogy így jártál és rosszak a tapasztalataid ezzel a típussal.

(#35436) El Kebir válasza 590227 (#35432) üzenetére


El Kebir
őstag

Nem tünnek korrektnek a tesztjeit ...ahogy látom rajta van a rendszer ( C: ), az alapból visszafoghatja, plussz, két részre van osztva a hdd, nem lehet azt se tudni, hogy ez az eleje vagy a vége a hdd-nek, a másik particiót a teszt alatt terheli-e valami, pontosan hol van a hdd-n a tesztfájl.

korrektebb összehasonlító tesztet a crystalmark-kal, csak töküres lemezekkel lehet csinálni. (semmiképpen se úgy, hogy egyiken rendszer fut, másikon meg nem)

lásd:
wd20ezrx teszt, első képen a lemez közepe, másodiknál az elején tesztelve...
[link] (és ezen tesztek alapján kb ugyanaz, mint nálad a red, tehát a green-is kb ugyanolyan gyors mint a red... és a végén kiderül hogy a WD legdrágább lemezei a black-ek a legrosszabbak? :) )

vagy itt van a wd20ears a lemez végén tesztelve: [link]
...aminél valójában átlagosan lassabb a wd6400aacs, de a lemez elején még gyorsabb...

Ha nem biztosítsz egyenlő feltételek egy tesztnél, akkor szinte bármelyik lemezről ki lehet hozni, hogy az a gyors, mert a lemez elején majdnem dupla sebességűek a hdd-k a végükhöz képest.

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#35437) gabo91


gabo91
aktív tag

Kicsit off:

Feleslegessé vált (5vinyót mégse tarthatok) hitachni 1tb-os HDD -ért mennyit lehet kérni? 3 vagy 4 éves lesz nyáron nem tudom már pontosan... nem sokat használt, havi 1-2 alkalommal tettem csak be, amíg rámásoltam, vagy le a cuccost.
(HDT721010SLA360 )

Van rajta 8 bad szektor, 79% kondíció ( bár remélem, hogy csak a töredezett adatok miatt írja, és majd eltűnik)
10.000Huf? Reális érte? Vagy mit lehet kérni? Ismerősnek lesz, nem akarom át vágni se őt se magamat.

Köszi előre is!

(#35438) vond válasza gabo91 (#35437) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nézz Hardveraprón hasonló hirdetéseket...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35439) Maximusz válasza toeri (#35403) üzenetére


Maximusz
aktív tag

köszönöm szépen a tájékoztatást!

amit írtál, hogy neked is volt összekötve két darab 1,5 TB-os lemezed, arra RAID-0-t kell érteni? - vagy ha RAID-0 vagy RAID-5-ben kötöm "össze", akkor az egy fizikai lemeznek látszik (ha nem a windows-os logikai raid-et használom)?

(#35440) 590227 válasza El Kebir (#35436) üzenetére


590227
aktív tag

Igazad van!(Szerintem ezek a legjobb tesztek.)Mivel van még kettő régebbi Hitachi,amin rendszer működik,azok sem nagyon maradnak el a WD Black-től.Maradok ennél a japán alkalmazásnál,ez halálosan pontos infokat ad a merevlemezekről.A tesztek csak eredményeket adnak,én viszont a gyakorlati,használati gyorsaságot érzékelem.WD már volt pár db hibás,de Hitachi még nem..A RED 37C°-os jelenleg,a Hitachi is. :R

(#35441) peter889 válasza Mészi Zoli (#35435) üzenetére


peter889
őstag

Nekem egy debreceni üzletben garanciális.

Nekem is kis gond a szektorméret, de ha később újabbra cseréled a op. rendszert, akkor jól jönne az AF. Addig is meg le lehet formázni az AF-os HDD-t Win7-tel ha jól tudom, és akkor gond nélkül tudja majd az XP is kezelni, de úgy tudom, egy kis lassulással járhat.

Nem változott semmit az a HDD, a samsung volt gyára ugyanazt a vinyót termeli egyelőre, csak kapott egy seagate nevet a firmware-ben és matricát.

[ Szerkesztve ]

(#35442) peter889 válasza Mészi Zoli (#35435) üzenetére


peter889
őstag

És egyelőre én sem tudom, milyen HDD-re cseréljem a samut. :)

(#35443) juszuf11 válasza peter889 (#35442) üzenetére


juszuf11
csendes tag

3 napja dolgozik a gépemben egy Toshiba 1 tb hdd. Gyors halk és tökéletesn működik. 3 év gari 16300 ft ár.
Elégedett vagyok.

Juszuf

(#35444) peter889 válasza juszuf11 (#35443) üzenetére


peter889
őstag

Köszi, hogy írtál. Ilyened van?: Toshiba DT01ACA100

Ki miket hallott erről?:
Toshiba 2TB - 7200rpm- DT01ACA200

[ Szerkesztve ]

(#35445) juszuf11 válasza peter889 (#35444) üzenetére


juszuf11
csendes tag

Néhány nappal ezelőtt én ugyanígy érdeklődtem itt a fórumon.
Mivel többen ajánlották így belevágtam és nem bántam meg. egy Samut váltott és ég és a föld a különbség a Toshiba javára. nekem van még 2 db Samsung de mindegyik hangosabb mint a Toshiba.
A barátom ezek után tegnap vásárolt egy 2tb Toshibát és az is jól muzsikál.
Toshiba 1TB 32MB 7200rpm SATA3 DT01ACA100 a pontos típus. 3 év gari.
Toshiba 2TB 64MB 7200rpm SATA3 DT01ACA200 a nagyobbik változat.
A sebesség hasonló.
üdv

Juszuf

(#35446) peter889 válasza juszuf11 (#35445) üzenetére


peter889
őstag

Nekem a hang a legkevesebb, legfontosabb a biztonság. Nagyon gondolkodom egy DT01ACA200-on. Üdv!

(#35447) peter889


peter889
őstag

Tudna vki tanácsot adni?:

Ezek közül melyik a legmegbízhatóbb?:
- ST1000DM003
- ST1000VX000
- Toshiba DT01ACA100
- WD10EZEX

És ezek közül?:
- ST2000VX000
- ST2000DM001
- Toshiba DT01ACA200

Már egy csomó hozzászólást visszaolvastam+a nyitót, de nem tudok dűlőre jutni.

[ Szerkesztve ]

(#35448) werszomjas válasza peter889 (#35447) üzenetére


werszomjas
őstag

Mind jó HDD, én személyes sorrendem:

1. Toshiba (Toshiba DT01ACA100) (3év garancia miatt) én is ezt fogom most venni
2. WD (WD10EZEX) (Nincs fejparkolás + nekem jó tapasztalatom van WD vinyókkal)
3. Seagate (ST1000DM003) (Parkolja a fejet, ami ugyan kikapcsolható, de nem mindenki szeret ezzel bíbelődni + helyenként csak 1év garancia)

üdv

(#35449) peter889


peter889
őstag

Mivel jobb a Seagete-ek közül az, aminek azonosító számában benne van a VX?
pl.: ST1000VX000
Ezek jóval drágábbak a többi ajánlottól, vajon megéri a felárat?

(#35448) werszomjas:
:R

[ Szerkesztve ]

(#35450) peter889


peter889
őstag

Szerintetek általánosságban a 2TB-os HDD-k megbízhatósága elérik az 1TB-os vinyók megbízhatóságát?
Minél nagyobb egy winyó, annál kevésbé kiforrott a technológia az előállításához?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.