Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) tupacamaru válasza Czimby (#62000) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én is ezt akartam kérdezni épp. Az egyikbe STEB6000403, a másikba STEL6000200 van. Egyik se ajánlható akkor?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#62002) Czimby válasza tupacamaru (#62001) üzenetére


Czimby
addikt

Valamit félreírtál ez a külső merevlemezek típusszáma amiket írtál, a kérdés mi van belül.

A 403 végűben tuti Barracuda ST6000DM003 van, ezt nem ajánlják a hozzáértők itten.
A másik kérdéses.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#62003) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Nnna, vettem egy mély lélegzetet és megrendeltem a 10TB-s (5400rpm-es) WD Purple-t.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#62004) tupacamaru válasza Czimby (#62002) üzenetére


tupacamaru
veterán

:R Siettem, meg telefonról írtam gyorsan. A másik ez lenne, de nem találok infót hogy milyen HDD van benne. A ház viszont csak roncsolással szétszedhető szerintem, bár engem csak a belseje érdekelne. :B Meg van egy ilyen is 5TB-os 2,5".

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#62005) Czimby válasza tupacamaru (#62004) üzenetére


Czimby
addikt

Állítólag ebben jóféle vinyó van Azie fórumozó írta, rákérdeztem mi a pontos típus de nem jött még válasz.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#62006) Czimby válasza tupacamaru (#62004) üzenetére


Czimby
addikt

A 8Tb-osban ST8000AS0002-van, tehát Archive sorozatú vinyó, az elvileg jobb mint a mezei Barracuda.

Ezt találtam még redditen.

Szóval kb bármi lehet benne :F

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#62007) King Unique válasza tupacamaru (#62004) üzenetére


King Unique
titán

+ Czimby

Ha esetleg nem tűnt volna fel, ez a topik belső merevlemezekkel foglalkozik... A külsőkkel viszont eleve másik, amely és a kapcsolódó társtopikok linkelve vannak az itteni topik összefoglalójában + a téma tudnivalóknál.

"A ház viszont csak roncsolással szétszedhető szerintem, bár engem csak a belseje érdekelne."

Ennek így eleve nem sok értelme van... Ha házilag megbontod, szétszeded a külső merevlemezt és marad külsérelmi nyoma = biztos garanciavesztés! Ha belső merevlemezt akarsz venni, akkor belső vegyél, ne külsőt! Illetve ha biztosra akarsz menni a belső merevlemez pontos típusát illetően és nem csak találgatni, hogy a külsőben éppen milyet lehet. Pláne, hogy az utóbbiaknál a gyártóknak szokása időnként váltogatni a belsőt és nem feltétlen fix., hogy a korábbi teszt szerint akkor éppen milyen volt benne.

(#62008) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Szeretnék venni 1TB-os merevlemezt adattárolásra (film, dokumentumok, filmek stb). SSD-n vannak a programok, minden más a HDD-n volna. Melyiket ajánlanátok?

.

(#62009) TommyGun


TommyGun
őstag

Szevasztok

P300 toshiba ajánlott? Olcsót szeretnék de megbízhatót, csak adattárolásra lesz.
Szívesen vennék lila WD-t de +5000et nem biztos hogy megér hogy csak adatot tároljak rajta...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#62010) jim bcs válasza Troy. (#62008) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#62008) Troy.
WD Purple

(#62009) TommyGun
"+5000et nem biztos hogy megér hogy csak adatot tároljak rajta..."
Na pont ilyenkor kell, hogy megérje! Esetedben ez pont az a kategória mint tápegység esetében, ilyenkor nem kell spórolni, ha alja kategória miatt elszáll miden fontos adatod te leszel a legjobban felháborodva mikor nem lehet visszahozni semmit a hdd-ről, kvázi kuka. ---> WD Purple

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62011) TommyGun válasza jim bcs (#62010) üzenetére


TommyGun
őstag

Bocs, nem úgy értettem, van egy 1,5 terrás samum ami bad sectoros, igaz a működésben még ez nem okoz gondot neki, nem érzékeny adatokat akarok rajta tárolni csak filmeket, ilyesmiket ami ha elveszik nem gáz érte, szóval nem nukleáris rakéta indító kódokat akarok rajta tárolni, de gondoltam ha már lecserélem a szar samut akkor nagyobbra...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#62012) M107


M107
addikt

:R

Minden HDD jó, kivétel a gyári hibás vagy amíg beszerelik valamilyen nagyobb ejtés ütés éri.

Beszerelés után a PSU, hibás driver és kábelek ideértve a tápegységét is, és mondjuk a melegedés szokott problémát okozni.

Nagyon kis %-ban még jöhet valami apróság, nekem is volt már, hogy működött a HDD csak a boot része ment tönkre úgy hogy másodlagos HDD-ként sem lehtett használni.

12 éves korom óta volt sok HDD-m minden fajta 3TB ig feljebb még nem volt szerencsém, de szereltem már be nem magamnak.
Visszatérve saját részre olyan 40 HDD-m volt mos már csak 1 van egy DT0ACA300 2016 februári 100/100
Mindet hibátlanul adtam tovább.
2011 nov óta egy CTG 500W cifi PSU van még idáig hibátlan.

UI:

Bocsánat 2 darab egy 1 TB WD Elemets usb3 2.5" HDD van még.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#62013) jim bcs válasza TommyGun (#62011) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#62011) TommyGun
Akkor mehet a P300.

(#62012) M107
"Minden HDD jó"
Ez az állítás nem igaz, valótlant ne állíts! Vannak amik jó messze kerülendők!

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62014) M107 válasza jim bcs (#62013) üzenetére


M107
addikt

:R

Miért állítanék, valótlant?

Persze meghibásodás után már romlani fog az állapota, de meg kell nézni mi vezet vezetett el odáig.
A garancia meg arra van, hogy ha hibás a termék cseréljük.
Nekem is volt 1 Samu 750 GB, de feljebb leírtam mi volt vele a probléma.

Tudom, hogy vannak itt nagy IT-s szakemberek, de te sem én sem senki sem tudja nyomon követni mi történik az itteni példánál maradjuk, hogy megveszi a felhasználó a HDD az milyen gépbe hogyan kerül be.
Lehet hogy te ajánlod a minőségi WD Gold merevlemezt, és mondjuk egy hibás táp megy bad sectorozza vagy netán az örök bit mezőkre küldi őket.

UI:

"
A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le.
"

Személyem tisztel, becsül, és gondolom nem csak azért vagy te mondjuk topic-k gazda mert olyan jó hecc, hanem mert értesz is hozzá.
Tömeg termelés van hibás darabok sorozatok voltak régen is lesznek is még.
Példa a Sony ps4 merevlemeze egy Seagate gyártású HDD, nem nagyon hallani nagy meghibásodásról, lehetne WD is sőt úgy hírlik, hogy a prok-ban már azok vannak.

Have nice day.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#62015) jim bcs válasza M107 (#62014) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Sok minden vezethet meghibásodáshoz, de az alap felállás még mindig a silány minőségen alapul, ezt pedig nem fogjuk ajánlani az tuti.

Én is értelek valahol, DE!, vannak olyan példányok amelyek alapból nem ajánlottak, ezt felfoghatjuk termelés csökkenésnek, profitnak, spórolásként a minőségi alap alatti konstrukciónak, bárminek, stb.., de még attól nem fogja a felhasználó adatait megvédeni. A legnagyobb gond akkor van mikor ezekről a nem ajánlott hdd-kről kell adatot menteni, egyrészt sok idő, másrészt nem feltétlen lehet minden adatot visszahozni, rosszabb esetben semmit. Pl. egy torrent használatra elég lehet mert az bármikor pótolható, de semmi másra, tehát pl. torrenten kívül alkalmatlan bármire is. A felhasználó olyan hdd-t szeretne ami komplexen alkalmas mindenre, megbízik benne, ennek próbálunk eleget tenni itt a topikban, ez nem jelenti azt, hogy a felsőbb kategóriából nem hullanak ki hibás példányok, de ez járulékos veszteség a megbízhatóság függvényében ami erősebb bármitől. --> Szerintem

Egy hdd megbízhatósága sok mindentől függ, fontos tényező a felhasználási terület, 100% garanciát még az ajánlott hdd-kre sem tudunk garantálni, fizikai képtelenség, de ad egy magas szintű elismerést az összefoglaló. Nem lecseszni akarlak, te is régi tag vagy, csak alap hülyeséget ne állíts légyszi. Köszi!

Az évek alatt nagyon sok hdd-vel volt dolgom, saját részről is, mentek javítok amit lehet, nem öröm mikor 28 órán át próbálod az egyén féltve őrzött képeit és miegyebeket lementeni, a céges adatok meg külön történet. Röviden úgy kell hdd-t választani, hogy azt egyik fél se szívja meg ha nem muszáj. Nem akarunk más pénzével játszani és nem is fogunk, úgy fogunk hdd-ket ajánlani, hogy az a relative elhalálozás -2%-a legyen. Ha ez összejön akkor mindenki boldog.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62018) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Urak, hölgyek!

Mivel ez szakmai topik, a Black Friday-os hsz.-ek és tételek azonnal törlésre kerülnek! Nem csinálunk kuplerájt a szakmai topikból! Ezen akciók iránt a megfelelő topikban tessenek érdeklődni!

Köszönettel: a Tg.-ák

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62019) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Értem. És melyik az a topik?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#62020) jim bcs válasza Mezga Aladár (#62019) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Fórum kereső!

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62021) Mezga Aladár válasza jim bcs (#62020) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Khmmm... Kicsit mintha érdes lenne a modorod. Nem feltétlenül kell úgy ráüvölteni a gyanútlan fórumozóra, hogy az az indexig fusson.
Egyébként releváns fórumot a törölt hsz. kapcsolatban nem találtam.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#62022) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Sziasztok!
Zenék és filmek tárolására szeretnék egy 2 tb-os 3,5"-os belső merevlemezt.
Vásároltam külső dokkolót, abba fogom beleállítani. Mivel a filmnézés se lenne hátrány (USB-n keresztül egy samsung 4k uhd tv-n), az lenne a kérdésem, hogy erre a célra milyen paraméterekkel rendelkező merevlemezt válasszak? 5400 rpm is jó, vagy inkább 7200 rpm?
Az összefoglalóban nem igazán kaptam választ a kérdésre.
köszöntem előre is!

[ Szerkesztve ]

(#62023) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok! HDD sentinel mennyire megbízható? Ha ezt írja, ajánlatos a HDD csere?
Ha igen, rendszer HDD-nek 1TB-os méretben mi az ajánlott manapság?

[ Szerkesztve ]

(#62024) kolopele válasza Bertiee (#62023) üzenetére


kolopele
nagyúr

Miért nem teszel be egy 120GB - os SSD - t a rendszernek? Nagyon olcsón kapsz itt az aprón is már.

(#62025) Bertiee válasza kolopele (#62024) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Már eszembe jutott nekem is. A fentebb linkelt állapotú hdd tárolni még jó lenne, nem?

(#62026) kolopele válasza Bertiee (#62025) üzenetére


kolopele
nagyúr

Persze, olyanokat rátehetsz ami nem fontos...............

(#62027) jim bcs válasza Mezga Aladár (#62021) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"gyanútlan fórumozó"
S mondja ezt egy volt Tg., nincs több hozzáfűzni valóm.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62028) Mezga Aladár válasza jim bcs (#62027) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez a kérdés csak itt tiltott. És mondja ezt egy tg aki bakternak képzeli magát. :P No comment.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#62029) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!

Synology DS216J NAS-ban a WESTERN DIGITAL 3TB 64MB SATA3 WD30EFRX merevlemezemen 5 hibás szektort érzékelt a rendszer, küldöm majd vissza a gyártói garanciában vissza gyártónak, de előbb az adatokat le akarom menteni róla.
Milyen típust ajánlotok helyette?

Acer ES1-572-33HB laptopomban most van egy 250Gb Samsung SSD (merevlemez helyén) és egy 1TB merevlemez a DVD helyén. A merevlemez 9 mm vastag ezt szeretném 2 TB-osra és 7mm vastagra lecserélni.
Milyen típust ajánlanátok a cseréhez?

Köszönöm szépen a segítségeteket.

(#62030) gabo91


gabo91
aktív tag

Sziasztok,

Tanácsot, véleményt szeretnék kérni.

Egy HDD vásárlást terveztem, de úgy alakult hogy 2 lesz belőle.

-1TB WD10EZEX helyett kell vennem valamit.
1/2TB ami szóba jöhet. Két partícióra bontom, az egyikre telepítem a játékokat, másikra pedig letöltök, majd innét szortírozok.
7200rpm volt a mostani, eléggé rezgette a házat, 5400rpm -is jó nekem ha nincs teljesítmény visszaesés. Parkoltatással nem akarok szívni.

2,5éves 1TB-os WD10EZEX 2hónapja lement 98%-ra 4hibás szektorral, aztán 2hete lement 84%-ra, 1hete 83%-ra másnapra már 73%... így ment pár napot, majd (2napot pihent a gép) ma bekapcsoltam már csak 25%, folyamatosan romlik már csak 19%

Illetve akarok venni egy 4TB-ost ami csak háttértárként szolgálna (sorozatok mennek rá)
WD30PURX-em van nincs vele bajom, megvagyok vele elégedve, ezért egy WD40PURZ-re gondoltam.

(#62031) kolopele válasza gabo91 (#62030) üzenetére


kolopele
nagyúr

Játékra szerintem az SSD a legjobb, csak ugye drága, ellenkező esetben jó egy Western Digital 1TB 32MB 7200rpm SATA 3 WD10JPLX 2,5 - es vinyó is, az halkabb mint bármelyik 3,5 - es 7200 -as, de ha elég erős a procid, kártyád és van bőven ramod akkor egy Blue Ezrz vagy egy Red is teljesen alkalmas játékra, max. kicsit lassabban töltenek be a pályák, amit annyira nem javaslok az a purple, azt inkább adattárolásra mint írtad is.
Az EZRZ lényegében a Green csak más néven. Az EZRZ kicsit többet parkol de nem vészes. Esetleg még a 7200 - asok kl a Toshiba P300 is jó lehet, kicsit búgatja általában a házakat de nem annyira mint az EZEX.

[ Szerkesztve ]

(#62032) t72killer válasza Petyus87 (#62022) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az igazság, hogy manapság 2TB-ot nemigen parkoltatnak már 3.5"-nyi helyen, a célra amit leírtál, sokkalinkább egy 2.5"-os USB-s külső winyót vennék. Azt sokkal egyszerűbb rádugni a TV-re (nem kell külön tápkábellel ügyeskedni).

Filmeknek-zenéknek elég az 5400rpm is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62033) SpG válasza Mezga Aladár (#62019) üzenetére


SpG
csendes tag

Egy forintért megmondom! :DD

SpG

(#62034) powerray


powerray
tag

Sziasztok!

0-24-es torrent szerverhez mit javasoltok külső USB vinyó kategóriában?

(#62035) ANOka válasza powerray (#62034) üzenetére


ANOka
őstag

Másik topikot: -> Külső merevlemezek

(#62036) bobitusz


bobitusz
csendes tag

Üdv!

Már pont kezdtem volna megrendelni a WD Purple 3TB-ot (adattárolás, film, zene, torrent ) amikor elbizonytalanodtam, nem éri meg jobban erre a célra a RED (+ 3-4 ezer ft)
Purple-ról olvastam több helyen, hogy adattárolásra nem annyira ajánlott.

vélemény?

(#62037) Dzsekó válasza bobitusz (#62036) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ugyanúgy ajánlott a Purple is adattárolásra. Persze a Red is az. Ha Neked az a szimpibb, akkor vehető az is.
Purple-t azért szoktuk jobban ajánlani, mert picit olcsóbb és nem parkol.

(#62038) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Ebbe halt meg a hdd. Ezt gondoltam helyette. Valaki megerősítene, hogy nem nyúlok mellé? Vagy esetleg ellenérv?

(#62039) Dzsekó válasza betyar1974 (#62038) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szerintem vehető, ráadásul itt 3 év garival best buy az 1-2 év helyett. És a 3. legjobb áron árulják. Vásároltam már tőlük, személyes átvétel van a 13. kerületben, kedvesek voltak. Jó pár éve megvan a bolt, remélhetőleg 3 év alatt nem tűnnek el. Mert a vinyóra alapból csak 2 év gyári gari lenne. Vételkor nézd meg a papírt, hogy tényleg 3 év van ráírva, biztos, ami biztos.

(#62040) betyar1974 válasza Dzsekó (#62039) üzenetére


betyar1974
senior tag

Köszi a segítséget! :)
Még egy kérdés, NTFS vs. FAT formátumot használ? Még nem volt dolgom asztalival...

(#62041) arcitec válasza Dzsekó (#62039) üzenetére


arcitec
addikt

Sziasztok
Eredendően 5TB HDD keresek , de most csak 6TB találok: ez pl jó árúnak tűnik:
[link] pl ehhez képest : [link] kb 5eft a különbség, persze ha jó a lila is, akkor nem dobnám ki a pénzt. Média tárolására kellene, lehet némi folyamatos üzem is lenne rá 2-6 órára esetenként, külső házban. Mi a javaslat ár/értek és persze tartós megbízhatóságban.Ahogy látom vannak drágább RED HDD is, de ez a 50-60eft ár lenne becélozva 5-6TB kapacitásban.
U.I: Gondolom a 6TB u.u kezelendő mint az 5TB.
Köszönve.

[ Szerkesztve ]

(#62042) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

TV-re kötött számítógépbe keresnék 1 TB-os desktop merevlemezt, videóletöltésre, lejátszásra, tárolásra. A gép nem megy 0/24-ben, viszont jó lenne a minél halkabb hdd.

WD10EFRX
WD10PURZ

Ezeket néztem az összefoglalóból, jók lesznek?

Let the Zone take me if I am.

(#62043) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Kicsit OT.

HDD-nek számít hogy vízszintesen vagy oldalra fektetve függőlegesen kerül beépítésre?

(#62044) Dzsekó válasza betyar1974 (#62040) üzenetére


Dzsekó
addikt

Inkább NTFS legyen.

arcitec és kutga: WD Purple jó választás.

t420s: Mindegy, hogy vízszintesen vagy függőlegesen van, lényeg, hogy menet közben ne mozogjon.

[ Szerkesztve ]

(#62045) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sziasztok! CCTV rendszerbe (0-24-hez) mit ajánlatok? 1Tb WD purple volt de gyári hibás lett azonnal. Egyéb típus? Max 4Tb-ig de inkább úgy mondom 9000ft volt a WD. :)

(#62046) betyar1974 válasza Dzsekó (#62044) üzenetére


betyar1974
senior tag

Köszi! :R

(#62047) M107 válasza Kolondrum (#62045) üzenetére


M107
addikt

:R

WD Purple

Tömegtermelés van már régen, attól mert egy tönkrement, mert gyári hibás attól egy másik u.a jó lehet.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#62048) Formaster


Formaster
addikt

Sziasztok,

Merevlemezt keresek NAS-hoz, amit két felé osztanék. Egyszer lesz kb 2x2TB a fontos, pótolhatatlan adatoknak, ezek RAID1-es (SHR) kötetben mennek majd.

A többi netes letöltésekre menne, torrent/egyebek, egyenlőre 3x4TB RAID5 (SHR) kötet. Fontos a zaj szempont és a megbízhatóság. Jelenleg 3 típus között vacilálok, Seagate Ironwolf, WD Red és WD Purple, de nem tudom melyik mellett voksoljak, nagyon egyforma áruk van, garanciában a Red-re 2, a Purple-re 2-őt adnak. Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#62049) MrChris


MrChris
nagyúr

A recertified mit jelent egy új hdd-nél?

(#62050) Pujesz68


Pujesz68
csendes tag

Sziasztok ! a mai nap beszereztem egy Asus Tuf Fx504GM típusú laptopot. Az lenne a kérdésem hogy m.2-es ssd(970evo) mellé érdemes lenne venni egy ilyet : WD Blue Mobile PC Drive 1TB 2.5" 5400 rpm 128 MB SATA 3 WD10SPZX ? mert most csak egy sshd van benne és valami irgalmatlan lassú,de ezt meg is mondták bent a boltba hogy kb mintha idézem "egy ferrariba lenne egy polski motor" .. :D Köszi a választ előre is. Várom az ötleteket mivel lehetne felturbózni a legjobban és "olcsón"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.