Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) jim bcs válasza Celithrandi (#35298) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

látatlanba soha nem kérdőjelezem meg senki tudását csak próbálok agyalni ;), de mivel ez a szakmád így könnyebb a dolog

szerintem mentsd az adatokat ha van rajta, az a 81% nem valami kecsegtető de ezt te is tudod

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35302) Celithrandi válasza jim bcs (#35301) üzenetére


Celithrandi
addikt

hát nincs rajta adat mivel nem írható:) vagyis felmegy 1-2 kisebb file aztán eltűnik a winyó. persze hogy a 81% nem frankó, még a 3-4 éves winyóim is mind 84 felett vannak. Viszont hd sentinel csalhat is ha nem éri el jól a winyót. Kábel para nincs, két külön porton és két külön kábellel is próbáltam.

most indította még egy írás olvasás tesztet, eddig 10perce készíti elő és minden sectorra ezt mondja: Hiba 50: A keresés nem támogatott

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35303) Celithrandi


Celithrandi
addikt

teszt leállítva, elindítottam sima olvasási tesztet, ezt szépen csinálja gond nélkül.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35304) jim bcs válasza Celithrandi (#35302) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ment a pü

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35305) Executioner


Executioner
tag

Üdv.,

Szükségem lenne egy SATA -- USB 3.0 adapterre! Ez --> (link) elbírna egy 3,5 WD Greennel (WD10EARS) külső táp nélkül?

[ Szerkesztve ]

Exec

(#35306) jim bcs válasza Executioner (#35305) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

el, de lehet kapni itthon is

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35307) Executioner válasza jim bcs (#35306) üzenetére


Executioner
tag

Ez gyors volt! Tapasztalat?

Még nem folytattam komoly utánajárást az ügyben, de szerintem itthonról drágább lenne! Ettől függetlenül majd még szétnézek.

Jár a köszönet a gyors válaszért! :R

[ Szerkesztve ]

Exec

(#35308) jim bcs válasza Executioner (#35307) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

én 2TB-ossal próbáltam nem ezt a márkát de usb3-ast (Delock), nem volt gond, elég gyors, feltétlen kell mind a 2 usb a gépbe ha gyorsan akarsz dolgozni

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35309) Executioner válasza jim bcs (#35308) üzenetére


Executioner
tag

Értem! Azt megkérdezhetem hogy te hol vetted és milyen márkát?

Még egyszer köszönöm a segítségedet! :R

[ Szerkesztve ]

Exec

(#35310) jim bcs válasza Executioner (#35309) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ezt pv-ba, bár akkor jóval olcsóbb volt, de nyugodtan nézhetsz más márkát ami olcsóbb jóval

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35311) Coolmat válasza Executioner (#35305) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Azért jobb ha utánaszámolunk: ha a kép nem csal, akkor egy USB3.0 és egy USB2.0-s portról tud áramot adni ez az átalakító a HDD-nek, ami maxiumum 900+500=1400mA-t képes leadni 5V-on, ami pontosan 7W. Ez eléggé határeset egy 3,5"-os HDD-nél, hogy fel tud-e pörögni egyáltalán, ha ezt vesszük alapul, akkor kevés lesz az 1400mA (persze lehet, hogy a gyakorlatban el tud indulni a HDD, de semmi garancia nincs rá).

(#35312) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

WD20EZRX -et szemeltem ki, de most olvastam 1-2 negatív tapasztalatot róla (djculture, agyzuzo)

Kérdés az lenne, hogy a hosszabb garin kívül lenne-e egyéb előnye (megbízhatóság, várható élettartam) egy WD20EFRX-nek desktop környezetben (tehát nem NAS, nem 24/7) a WD20EZRX-hez képest?
iPon-nál 23,5E vs 28,5E, tehát van azért árkülönbség...

Adatokat tárolnék rajta (fényképek, videók stb), de tervezek biztonsági mentést is tartani róluk...
J.

Egyáltalán a 24/7-es üzem az miért jelentene nagyobb megterhelést egy vinyónak, mintha naponta 5x lenne ki be kapcsolva? Nekem totál nem egyértelmű....

(#35313) Celithrandi


Celithrandi
addikt

"Egyáltalán a 24/7-es üzem az miért jelentene nagyobb megterhelést egy vinyónak, mintha naponta 5x lenne ki be kapcsolva? Nekem totál nem egyértelmű...."

a green az kibekapcsol neked akár 10-15 ször is, mégis nekem 4 év után is 100% a kondija. a 25órás üzemnél meg nincs megterhelőbb, a rednél lényegesen drágább cuccok mennek a szerverekben is pont ezért, no meg a nagy adatforgalom miatt. ha csak tárolsz rajta akkor szvsz felesleges a redért többet kiadni, hacsak nem adnak +2 év garit vagy ilyesmit.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35314) joysefke válasza djculture (#34890) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Itteni beírásokat abszolúte nem figylem, viszont viszont napi szinten kapcsolatban vagyok jó pár szervizes és adat mentős kollégával plusz én se kettöt postáztam ki a wd-nek már idén se. Ha égési nyom van rajta akkor csak a wd-n múlik az egész hogy cseregaranciát ad e, egyik bolt se szokta bevállalni. Green sorozattal rengeteg baj van. Nagyon zsákbamacska cucc. Nem egy égett le zsír újonnan.

Ez az új EZRX-re is vonatkozik, kikapcsolt parkolással?
20EZRX és 20EFRX között vívódom, persze csak akkor vagyok hajlandó a drágábbat venni, ha tényleg van érdemi különbség. (nem csak annyi, hogy mondjuk gyárilag le van tiltva a parkolás az EFRX-ben)

Előre is köszi a választ!

J.

(#35315) joysefke válasza Celithrandi (#35313) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

rednél lényegesen drágább cuccok mennek a szerverekben is pont ezért, no meg a nagy adatforgalom miatt.

Az én desktop gépembem vinyója télen /hasraütésszerűen/ 15-30 fokos, nyáron 25-40, naponta 3-4 szer kapcsolom be a gépet, legalább ennyiszer kell felpörgetni a lemezeket. Néha véletlenül belerugok a dobozba stb.

Ezzel szemben egy szerverteremben ahol sosem áll le a vinyó, sosem kell a tányérokat újra felpörgetni (kíméli a motort) konstans a hőmérséklet ráadásul senki sem rug bele véletlenül a gépbe.

Egy desktop gép más mint egy szerver gép, más elvárásoknak kell megfelelnie, ezért írtam, hogy nem érzem magától értetődőnek, hogy egy 7/24-re kihegyezett vinyó miért is teljesítene olyan sokkal jobban egy desktop gépben mint egy másik.

Mellesleg az öreg, évek óta futó szerverek legnagyobb ellensége az újraindítás, nem konstans futás közben szoktak meghalni...

Félre ne érts, nem kötözködni akarok, csupán megérteni, hogy a +1 év garin kívül miben is jobb a WD 20EFRX a WD 20EZRX-nél, mi az amire kiadom a plusz 5E Ft-t.

Még egyszer: nem szeed szervert fogok üzemeltetni egy adatközpontban, hanem egy PC-t, amelyet napi 3-4x bekapcsolok, amely akár 20 fok hőingadozásnak van kitéve stb...

J.

[ Szerkesztve ]

(#35316) Celithrandi


Celithrandi
addikt

én nem látom be, hogy miért akar mindenki mást venni mint amire szüksége van. ha 5 személyes garndtour autó kell akkor ne kérdezd, hogy jobb e ha buszt veszel és megéri e a különbséget:) miért nem lehet szimplán desktop gépbe desktop winyót rakni? prociból se vesz az ember xenont a feleségének netezni.

de ez csak az én véleményem

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35317) Calogero válasza joysefke (#35312) üzenetére


Calogero
addikt

Egyáltalán a 24/7-es üzem az miért jelentene nagyobb megterhelést egy vinyónak, mintha naponta 5x lenne ki be kapcsolva? Nekem totál nem egyértelmű....

Egy szerverben 24/7-ben folyamtosan üzemelő HDD valószínű több olvasást/írást végez, mint ha Desktopban lenne. Így gondolom a felmozgató modul strapabíróbb mint pl a Desktopba szánt HDD-k esetén.

A GREEN és RED közötti különbség

- RED nem "parkolgat"
- Több a garancia
- Illetve ezt találtam még: The reds have a longer MTBF, longer warranty, more support for hardware RAID controllers, they are faster than greens and have different firmware which has fixed many of the compatibility issues greens had with NAS units.

(#35318) vond válasza joysefke (#35315) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Itt írtam az EZRX-EFRX különbségekről...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35319) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Milyen winchestert ajánlotok 1-2 TB között 24/7-s használatra. Egy itthoni szerver féleségbe lenne, de most inkább csak kíváncsiságból és tájékozódásból kérdezem. Kérhetnék egyet a "profibb" és egyet a sima asztali szintre is? :) Profin olyat értek, amit esetleg ténylegesen szerverekben használnak.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#35320) N!go


N!go
csendes tag

Sziasztok!
1 TB-os vinyót keresek (főleg) képek tárolására.
Erre gondoltam. Ti mit ajánlanátok?
Legyen megbízható. :)

Köszi!

(#35321) werszomjas


werszomjas
őstag

Nekem valami olyasmi rémlik, hogy csak az 5400-as HDD-k parkolják a fejet, mintha itt olvastam volna, de lehet rosszul emlékszem.

Ez igaz? Vagy minden mai HDD parkolja a fejet?

üdv

(#35322) jim bcs válasza werszomjas (#35321) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

wd-re jellemző, az újabbaknál 1-2-nél már orvosolták de ettől függetlenül is elmegy 5 évet simán, egyébként a widdle3-al kikapcsolható, kikapcsolt parkolással és nem kikapcsolttal .kb. azonos ideig bírja (itteni ph-s kollega tesztelte)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35323) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Elfüstöltem WD Black vinyómat. Az itt ajánlott WD20EFRX 1 Tb-os változata is ugyanolyan megbízható? Szeretném ha nem parkolna és az említett Black-nél egy kicsit halkabb lenne.
Illetve érdemes e gondolkodni külső vinyóban, mert csak adattárolásra és játékok tárolására lenne SSD mellett.

(#35324) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Illetve még olvastam, hogy ennek a Red-nek intelliPower megoldása van. Ez pontosan mit is jelent?
Még jó pofa, hogy 2-3 ismert helyen is csak 2 év garit adnak a vinyóra. Találtam egy helyet ahol 3-at adnak.

(#35325) werszomjas válasza jim bcs (#35322) üzenetére


werszomjas
őstag

Viszont, ha jól tudom, de javítsatok ki ha tévedek, az 1TB-os méretben, 7200-as ajánlott hdd-k közül:

Seagate - ST1000DM003
Toshiba - DT01ACA100
WD - WD10EZEX

Csak a Seagate parkolja, a Toshiba és ez a WD elvileg nem, legalábbis amiket olvastam itt.

üdv

(#35326) jim bcs válasza GeriCool (#35324) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

intellipower: mindegy egyes darabnak más és más a fordulata, valahol 5400 és 7200 között

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35327) El Kebir válasza GeriCool (#35324) üzenetére


El Kebir
őstag

"intelliPower megoldása van. Ez pontosan mit is jelent?"

A WD arról nem nyilatkozik, hogy pontosan mit jelent, nyugodtan veheted 5400rpm-nek. (az közel állhat a valósághoz, a többi mese)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#35328) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Nézegettem még az árakat és a WD Black - WD1002FAEX - széria kb 2000 forintal drágább mint a RED - WD10EFRX. Csábító az 5 év garancia, viszont régebben panaszkodtam, hogy nekem hangosak. A RED mennyivel halkabb. Én nem találtam adatot erről. Tud esetleg valaki ilyennel szolgálni.
Illetve ezek az új szériák lehetnek halkabbak? Nekem még az Összes WD-m még régebbről származik. WD50001AALS (ez füstölt el), WD5000AAKS (blue)

(#35329) GeriCool válasza El Kebir (#35327) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Ez számomra talán annyiban lehet jó, hogy akkor halk vinyó lehet.

(#35330) Calogero válasza GeriCool (#35329) üzenetére


Calogero
addikt

Nekem RED-em van, és eddig ez a leghalkabb HDD-m ami gépemben volt. Azelőtt Samsung F3 volt a gépben.

(#35331) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

sziasztok!
új merevlemez párost rakok a gépembe, SSD-t már kiválasztottam,ez mellé szeretnék egy adat vinyót is. 1 TB-ost szeretnék,legyen minél halkabb, viszonylag gondozás mentes ( értem itt a fejparkolásos doglot )
Mik a lehetőségek ?
Köszönöm

(#35332) vond válasza Sterilzona (#35331) üzenetére


vond
MODERÁTOR

WD10EFRX

(#35330) Calogero: Detto... :)

(#35325) werszomjas: A Toshiba és a WD biztos, hogy nem parkoltat, de szerintem a Seagate sem...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35333) gg72 válasza vond (#35332) üzenetére


gg72
veterán

A Seagate ST1000DM003 biztosan parkoltatja fejét, nekem is van ilyen vinyóm, ill. többször is volt már szó róla, de a HD Sentinel-lel el kikapcsolható.

(#35334) vond válasza gg72 (#35333) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hmm... Ez egy kicsit fura egy 7200-as vinyótól...
De ha egyszerűen kikapcsolható, akkor szót sem érdemel... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35335) Sterilzona válasza vond (#35332) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Ahogy nézem, sata3. De ha jól tudom, visszafele kompatibilis lesz a sata2-es alaplapommal ügye? :)
Még valami. árgépen találtam 5400 és 7200 fordulatost. Két fajta is van, ugyanazzal a névvel tipussal, vagy elírták a boltba?
[link]
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#35336) Celithrandi


Celithrandi
addikt

két napja nem hiszi el nekem egy idióta, hogy mind1, hogy sata2 vagy 3 egy 7200as winyó, miután mindent lírtam neki és belinkeltem a sebességeket még ilyet mer írni:

"Véleményem szerint,tudják a sata3 vinyók a 6g/s-t.Különben jó pár pereskedés lenne miatta.
Csak nem hazudik a gyártó a sebességet illetően,nem?
Ha megfelelő környezetbe van beszerelve,akkor tudja a megadott sebességet.(nem mezei 10000ft-s alaplappal)"

Elmondása szerint informatikus. Eddig legalább nyugodtan lehetett itt árulni vagy 10éven keresztül, de mostanában egyre több ilyen talál be. Olyan lassan mintha vaterán hirdetném meg a cuccaim :W

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35337) Executioner válasza Coolmat (#35311) üzenetére


Executioner
tag

Üdv.,

Igen ez tényleg határ eset lesz, de szokták mondani hogy a "puding próbája az evés". Majd kipróbálom és megírom hogy működik e vagy sem. Ha nem megy akkor lesz egy 1900 forintos porfogóm :DDD

Köszönöm hogy írtál!

Exec

(#35338) Sterilzona válasza Sterilzona (#35335) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Továbbá WD10EFRX, hol érdemes megvenni, ahol esetleg több a gari mint 2 év ?

(#35339) Executioner válasza Sterilzona (#35338) üzenetére


Executioner
tag

Szia!

OázisComputer, itt 3 évet írnak...

Exec

(#35340) vond válasza Sterilzona (#35338) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Alapból 3 év gyári gari van rá, szóval, hogy ha 2 évvel adja a bolt, akkor is érvényesítheted a maradék egy évet közvetlenül a gyártónál, de nyilván ésszerűbb és ajánlottabb olyan helyen venni, ahol megadják a 3 évet...

És nincs belőle két változat, mind 5400 körül forog, de néhol tévesen a 7200-at tüntetik fel...

A SATA3 meg természetesen kompatibilis visszafelé... Sőt mitöbb, merevlemezeknél teljesen felesleges is lenne a SATA3, mivel még a SATA2 sebességhatárát sem érik el...

(#35339) Executioner: +1 ajánlat a boltra... :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35341) Calogero válasza Sterilzona (#35335) üzenetére


Calogero
addikt

1. Igen visszafelé is kompatibilis
2. Csak egy fajta van, nincs 7200-es
3. Én az Ipon-ban vettem, ott 3 év a garancia.

(#35342) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Egy megbízható 1TB-os HDD-t szeretnék venni, több éves használatra. Jelenleg egy Western Digital Caviar Blue WD10EZEX a kiszemeltem. Mennyire ajánlott/nem ajánlott? Más modellel jobban járnék? Mindenképpen egytányérosat akarok, ugye halkabb és hűvösebb is.

[ Szerkesztve ]

(#35343) miresz


miresz
veterán

Sziasztok. A kérdés adott,milyen HDD-t vegyek? 1 vagy 1,5TB-os verziót szeretnék. A gépemben van 2 db SSD,az egyikről a rendszer+programok,a másikról a telepített nagyobb programok,és játékok futnak. A HDD többnyire adattárolásra lenne,de nem baj,ha gyors,sokat másolok rá,és róla.+ megbízható,és olcsó is legyen. :) A jelenlegi (halott)Western Digital 1TB 64 MB SATA3 WD10EARX ez milyennek számít? Mert sajnos nem volt valami hosszú életű. Sajnos gari nincs rá,de ami bosszantóbb,hogy ~800Gb adatom ment a levesbe.

(#35344) buca84


buca84
őstag

NAS-ba milyen hdd-t ajánlanátok 1-2 TB-sek közül?
Csak adattárolásra kellene.

(#35345) Celithrandi válasza buca84 (#35344) üzenetére


Celithrandi
addikt

wd red erre való, ha visszanézel picit

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35346) buca84 válasza Celithrandi (#35345) üzenetére


buca84
őstag

Megbízhatóak?

(#35347) jim bcs válasza buca84 (#35344) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

NAS-ba ajánlott HDD-k:

1TB:

WD10EFRX - fix 5400rpm, 24/7-es állandó üzemre hitelesített, 1db 1TB-os tányér, 3 év garancia

2TB:

WD20EFRX - fix 5400rpm, 24/7-es állandó üzemre hitelesített, 2db 1TB-os tányér, 3 év garancia

3TB:

WD30EFRX - fix 5400rpm, 24/7-es állandó üzemre hitelesített, 3db 1TB-os tányér, 3 év garancia

Ezzel kezdődik a topik! A red ajánlott, itt is előfordulhat gyári hibás. A green szériát kerüld!

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35348) buca84 válasza jim bcs (#35347) üzenetére


buca84
őstag

Köszi mindkettőtöknek!

(#35349) glspeter1 válasza CoolBoy323 (#34921) üzenetére


glspeter1
őstag

Nos, visszakaptam gariból a WD Green-t.
Ez végre tökéletesen működik. Kíváncsi vagyok meddig bírja. :K

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#35350) Maximusz válasza jim bcs (#35347) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Sziasztok!

látom, hogy sokan használtok WD-t. Amiben szeretném kérni a véleményeteket, hogy van egy Western Digital 2TB SATA-II 64MB WD20EARS és egy Western Digital 2TB SATA-III 64MB WD20EARX ha veszek mellé még egy Western Digital 2TB SATA-III 64MB WD20EARX, akkor ezeket lehet-e RAID-5-be kötni, vagy amiért az egyik EARS a másik kettő EARX - ezért nem menne? (kapacitásra ugyan annyi).

maximusz

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.