Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 10:16:05

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) lazydog válasza Spancer RE (#998) üzenetére


lazydog
addikt

Neked is szól az előző h.sz.-em. Nézz be Miskolcon, a Bató-házban lévő számtech boltba.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1002) Spancer RE válasza lazydog (#1001) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Mennyibe fájt a vinya?

(#1003) lazydog válasza Spancer RE (#1002) üzenetére


lazydog
addikt

15.800 HUF az ST3250410AS.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1004) ChRiS_RS válasza ChRiS_RS (#1000) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

A #1000-re tudna valaki segíteni? Tehát WD vinyóhoz létezik-e a WD által kibocsátott bootolható partícionáló progi?

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#1005) FNZ


FNZ
őstag

hali!

a mai számtech világban számít még az, hogy milyen márkájú vinyót veszünk? gondolom már egyik sem olyan rossz (meghibásodó típus)?

esetleg ha vannak minőségbeli különbségek, akkor milyet érdemes venni 320-400 GB-os sata2 vinyónál?

(#1006) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

sziasztok,
milyen megbízható külső merevlemezt ajánlanátok?
előre is tenkxx

-= No way back from Here =-

(#1007) Rica


Rica
senior tag

Sziasztok!
Tanácsot kérek szépen. 250GB sata2 vinyót veszek 16MB cash-sel. Ez az egy vinyó lesz a konfigban. Sokat játszok, VGA csere is lesz, 1950pro-ra és ennek megfelelően meghúzva a proci.
WD (2500AAKS) vagy Seagate?
Előre is köszönöm :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#1008) Hawk1979 válasza Rica (#1007) üzenetére


Hawk1979
őstag

A wd fanok gondolom tudod mit fognak javasolni,de az egy tányéros seagate is jó altarnatíva lehet neked.
A válasz tehát az,hogy amelyik neked szimpatikusabb. :P

(#1009) Rica válasza Hawk1979 (#1008) üzenetére


Rica
senior tag

Nekem a Seagate szimpibb. Azért kérdeztem inkább, hogy számíthat-e a gyorsaságbeli különbségük az én konfigomnál. :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#1010) REDeath


REDeath
őstag

Sziasztok, lenne egy kérdésem vinyókkal kapcsolatban. Mennyire észlelhető a különbség a 8 és 16 MB-os cache között? Megpusztult a vinyóm és néztem 400GB-os Samsung vinyót, a 16 MB-os cache-el szerelt változat 1000-el drágább, a kérdés hogy megéri-e.
8MB
16MB

esetleg ha valaki tudja hogy van-e a cachen kívűl valami különbég a kettő között akkor nembánnám ha leírná. a linkelt oldalon sajna nem írják a pontos típusszámot :(

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1011) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

a kérdés még mindig ugyanaz:) : Hitachi T7K500 320G (2 160as tányér) 16MB cache, vagy WD3200AAKS (szintén 2 160as tányér) 16MB cache. a wd 1k-val drágább. sebesség, hang, melegedés, megbízhatóság. házamban elöl egy 12cm-es venti a tápom delta beles 450W chieftec

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1012) TeeJay válasza Rica (#1007) üzenetére


TeeJay
félisten

Seagate ST3250410AS
Aqua-ban kapható és 15körüli az ára
megéri mert veszettgyors és hangja plusz rezonálás 0 ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1013) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

NA ma fell lettem vilagositva hogy a Scorpiok szarok es lassuk es hogy sokkal jobbak a samu 2.5osok:- ))) meg hogy a nyaron csak velneul dogolott meg egy raks samu 2.5 mer azok jok!:- )))

udv

neduddki

p.s. mongyk a kollega szeritn 24.5MB/sec az elmeleti hatar tehat lehet hogy fenntartasokkal kerll fogadom ezen szosszenete???:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1014) Lg52xMAX válasza FireKeeper (#1011) üzenetére


Lg52xMAX
tag

Négy hónapja van WD 3200AAKS winyóm. Többfelé particionálva használtam(használom) ezen van a rendszer. Ezidáig megbizható csendes. Tegnap vettem egy Hitachi HDT725032VLA360 -at. Megbizhatóság??? (remélem beválik).
Indulásnál egy kicsit hangosabb mint a WD, fejhang kb. ugyanaz, hőmérséklet most mindkét hddnek 35 C A házban nekem is elől egy 12cm ventillátor dolgozik.

Az Everest olvasási teszjeiben egy kicsit lassab a Hitachi, de lehet hogy azért mert nem az Intel vezérlőre tettem hanem a Gigabyte (JMicron) -ra.

(#1015) puntotom


puntotom
csendes tag

Sziasztok.Szeretnék segítséget kérni.Egy hete vettem egy SATA II WD800JD SE winyót.150 re állítottam be és telepítettem egy Xp o.p rendszert rá.A gondom hogy borzalmas lassan butol és a progik is lassan indulnak.Előtte egy samsung 80 Gb 133-as volt benne,ami sokkal gyorsabb volt.Én rontottam el valamit vagy dög a vinyó.Előre is köszi a segítséget. :(

(#1016) fagy53 válasza Lg52xMAX (#1014) üzenetére


fagy53
nagyúr

Kár, hogy nem a T7K500-asokból vettél, mert gyorsabbak és a seek hangot le lehet csökkenteni.

(#1017) Lg52xMAX válasza fagy53 (#1016) üzenetére


Lg52xMAX
tag

De pedig az....

T7K500 -> HDT725032VLA360

[link]

Hogyan?

(#1018) fagy53 válasza Lg52xMAX (#1017) üzenetére


fagy53
nagyúr

Akkor megnyugodtam, én szombaton veszem meg a második 320GB Hitachi-t, mert annyira megszerettem. Tettem ugyan egy kitérőt a Seagate 250GB irányában, de a Hita nyert. A win boot sokkal gyorsabb, és a DVD írás is jobbnak tűnik.
Teljesen nem vettem vissza a seek hangot, mert így legalább nem kell a LED-et néznem, elég a fülem is. :D

Feature Tool

[ Szerkesztve ]

(#1019) Lg52xMAX válasza fagy53 (#1018) üzenetére


Lg52xMAX
tag

Köszönöm

(#1020) Lg52xMAX válasza puntotom (#1015) üzenetére


Lg52xMAX
tag

Ezen információk nagyon kevesek ahoz hogy valaki tudjon neked segíteni.

Kellene egy pontos konfigurációs leírás, főleg hogy milyen alaplapod van.

(#1021) puntotom


puntotom
csendes tag

Sziasztok
Az alaplap egy Asrock Intel-Via P4VM800,2.8 Nortwood 800/512 cpu,1024/400 Kingmax ram.A vga egy Ati Radeon 9550 sapphire 128/128.

(#1022) Lg52xMAX válasza puntotom (#1021) üzenetére


Lg52xMAX
tag

150 re állítottam be és....

Sebességet állítani a vinyón teljesen felesleges, ugyanis autómatikusan a lasabb sebességen működik (SATA 1).

Mentsél le minden fontos adatot a vinyoról és ellenőrizd a következőket:

Gondolom nem RAID -be használod a hdd-t ezért a BIOS-ban az Advanced screen -> IDE Configuration -> SATA Operation Mode menüben a [non-RAID] legyen kiválasztva.

Ha a vinyón jumpereltél valamit akkor álítsd vissza a gyári beállításokra.

Esetleg még a sata kábel lehet hibás.

Ha ezek után is lassú akkor valószínű hogy a hdd :O

(#1023) KMT válasza KMT (#999) üzenetére


KMT
addikt

Szóval az a kérdés, hogy valóban megbízhatóbb és hosszabb élettartamú-e a Raid Edition a Caviar SE-nél.

?

(#1024) puntotom


puntotom
csendes tag

Sziasztok.
Köszi a segítséget,de szerencsére a gond megoldódott.Sajnos a telepítő cd-én levő sata vezérlő nem jó.Az Asrock oldaláról töltöttem le a vezérlőt és azzal villám gyors lett.köszönettel. :K

(#1025) teknős


teknős
csendes tag

Sziasztok!
Egy egyszerű kérdésem lenne, amit sajna a neten sehogy se talalok meg.
Szeretnek venni egy SATA-s vinyot(szoval akkor ar sata2), de nem tudom hogy az alaplapom kompatibiis(tamogatja)-e?
ASUS A7N8X-E Deluxe az alaplap, de mindehol csak annyit latok hogy SATA(de hogy most csak 1 vagy 2-is).
Szoval vki aki vagja mondja meg hogy ha veszek egy SATA 2-es Samsung vinyot, akkor azt fogom e tudni hasznalni.
Koszi

TeKi

(#1026) lazydog válasza teknős (#1025) üzenetére


lazydog
addikt

A SATA2 vinyókat lehet használni SATA1 alaplappal is. Bátran vedd meg, csak egy jumper-t kell majd rádugni a Samsung vinyóra.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1027) teknős


teknős
csendes tag

thx:D

TeKi

(#1028) teknős


teknős
csendes tag

Bocs hogy megint uj commentbe irok, de nem tudtam az előzőt mosodítani.
Szoval 2 winyo kozott vacilálok:
-Maxtor 250 Gb HDD SATA DiamondMax 10 (16Mbcache)>>>>6V250FO
-Samsung 200 Gb HDD SATA, 8Mb Cache>>>>SP2004C

Mit ajanltok?a 2 vinyo kozt 1200 ft beli különbség van(jelen pillanatban), csak nem tom mennyire feljek a maxtortol(melegedés+ zaj), a samsungrol meg már sok problémát hallottam.Egyébként most is maxtor van 80GB(vagy6 éve es hibatlan)(MAXTOR 6L080J4)

[ Szerkesztve ]

TeKi

(#1029) lazydog válasza teknős (#1028) üzenetére


lazydog
addikt

Vegyél egy harmadik fajtát! :)
Például ezt: Seagate ST3250410AS

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1030) teknős


teknős
csendes tag

Értem, de most nem akartam 15k-t kiadni erte. mivel a maxtort 11.8kba a Samsungot meg 10.6k ba meg tudtam volna venni.

TeKi

(#1031) teknős válasza lazydog (#1029) üzenetére


teknős
csendes tag

De most kifejezetten ezt a tipust ajanlod( csak mert sehol se talalok belole)
Vagy tok mindegy a modell, a lenyeg hogy Seagate barracuda 7200rpm sata2 es hogy 16mb cache legyen benne?Magarul a lenyeg hogy seagate legyen????

Mostmar biztos hulyenenk tűnök:D

[ Szerkesztve ]

TeKi

(#1032) lazydog válasza teknős (#1031) üzenetére


lazydog
addikt

Nem mindegy a modell, most ez a legjobb Seagate.
Vannak más jó típusok is, csak pont az a kettő amit kiválasztottál, kicsit rizikósabb a többinél. :)
A kettő közül talán a Samsung a jobb.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1033) lorant80


lorant80
tag

Szevasztok!

A WD még mindig nem szereli a HDD-jeit 166Gb-osnál nagyobb tányérokkal?

S.L

(#1034) lazydog válasza lorant80 (#1033) üzenetére


lazydog
addikt

De, szereli. :)
A WD GreenPower széria 320 GB-os tányérokkal készül.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1035) Oliverda válasza lazydog (#1034) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen? Ezt mát lehet kapni?

Rége jártam erre.... kijött mát a Samsung F1, vagy azóta is nagy csend van körülötte?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1036) lazydog válasza Oliverda (#1035) üzenetére


lazydog
addikt

Már kapható, de én még csak itt láttam. WD MyBook külső házban és párban.
Az F1 körül még mindig nagy a csönd. :U

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1037) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
250 vagy 320gbos SATA II vinyót kéne vennem! Max 15k van rá! Milyen márkát ajánlotok? Egy 16mb kesses kb 2kval több mint egy 8mb kesses! Megér +2000Ftot 2x annyi kess? Sokat dob a vinyó gyorsaságán? Köszi :R

(#1038) caprine


caprine
aktív tag

Császtok!

Én valami baromi gyors mondjuk 10.000ford/perc vinyo után érdeklődnék. Nem kell nagy kapacitás 120-160 bőven elég, erre raknám az OS-t, + SATA legyen. Vagy 7200-asok közül melyik a leggyorsabb??? (Maxtort nem akarok.....)

Tudtok ilyet elfogadható árban ajánlani?? :R

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#1039) lorant80 válasza lazydog (#1034) üzenetére


lorant80
tag

Körbe szimatoltam a WD-nél...! :D
A WD GreenPower 500Gb-tól felfele érhető el..., ebből kifolyólag min. két tányer kell, hogy legyen a HDD-ben!
Szóval a lényeg: 250 vagy 320Gb-os HDD szeretnék a "WD"-től..., látom nagyon ajálva van a 3200AAKS, amiben ugye két korong van, és elvileg elég halk...! Na ezt szerettem volna én megfejelni egy egytányéros megoldással...., hogy még halkabb legyen...! De ezek szerint a WD ilyet nem gyárt...!
Ha mondjuk bevállalnám a WD GreenPower 500Gb-át, akkor egy halkabb HDD-t kapnák, mint ha az AAKS szériából megvenném a 320-as példányt?
És sebesség terén a két HDD egy szinten mozog? Vagy az alacsonyabb fogyasztás, alacsonyabb sebességet is von maga után?

Üdv...

S.L

(#1040) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Hy!
Láttam, hogy ajánlottátok a Seagate ST3250410AS szériát. Nekem csak az ST3250620AS szériából tudnak hozni. Megéri ez is, vagy hanyagoljam?
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1041) Gyuri27 válasza caprine (#1038) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#1042) caprine válasza Gyuri27 (#1041) üzenetére


caprine
aktív tag

Köszi a linket. Valahogy sejtettem, hogy nem lesz olcsó buli. Ha minden igaz akkor pont ilyen 150/10.000-es vinyoból van 5 a mostani egyik céges szerverünkbe (hardveres RAID5-be), van hangjuk rendesen viszont mennek mint állat. Most nézem 50e/darab akkor ezek szerint 250e volt csak a vinyo a szerverbe, meg se merem kérdezni a fönöktől a teljes csomag mennyi volt :DDD Nem kell nekem szerver cuu, valami 30 alatti cumot keresnék, nem vagyok én cég, hogy elszámoljam:)) meg nem is menne 24/24-et.

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#1043) fagy53 válasza elfelejtette (#1040) üzenetére


fagy53
nagyúr

Üdv!
Az ST3250620AS két tányéros, négy fejes, míg a másik éppen a fele.
Az ST3250410AS a nagyobb adatsűrűségű tányér miatt gyorsabb, és halkabb, továbbá kevesebbet fogyaszt és kevésbbé melegszik. Az, hogy vékonyabb mint a kéttányéros már csak hab a tortán.

(#1044) varga911


varga911
senior tag

Sziasztok,

Engem egy egytányéros, halk merevlemez érdekelne, minnél nagyobb. Csak WD / Seagate, és SATA csatolós jöhet szóba. Jelenleg egy WD 1600YS-t használok, és néha "susmog" :DDD. Mit ajánlotok?

Üdv.

(#1045) fagy53 válasza varga911 (#1044) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ezt.
Típus: ST3250410AS

(#1046) varga911 válasza fagy53 (#1045) üzenetére


varga911
senior tag

Köszi, esetleg valami konkurens WD termék? Nem mintha nem lenne jó, de szeretek tájékozódni. :B

Üdv!

(#1047) fagy53 válasza varga911 (#1046) üzenetére


fagy53
nagyúr

Lecsúsztam egy Hitachi-ról, az kéttányéros, de holnap rohanok a Seagate-t megvenni, mert bár a Hitával nagyon meg vagyok elégedve, az egytányéros Seagate biztos gyorsabb nála és nekem rendszervinyónak kell.
A WD nem ismerem, de kétlem hogy jobb lenne ennél.

(#1048) varga911 válasza fagy53 (#1047) üzenetére


varga911
senior tag

Akkor szerintem megvárom míg megveszed, írd meg majd légyszives a tapasztalataidat. :)

(#1049) fagy53 válasza varga911 (#1048) üzenetére


fagy53
nagyúr

Olvasd el a #1012 hsz-t, neki már van!
És ha én viszem el az utolsót? :DDD

(#1050) varga911 válasza fagy53 (#1049) üzenetére


varga911
senior tag

Akkor várok addíg amíg lesz. Nem vagyok ilyen "rögtönboltbarohanós" típus, csak szépen megfontoltan. :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.