Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36251) Superhun válasza andronymus (#36250) üzenetére


Superhun
addikt

Ha olcsón akarod megúszni:
Toshiba 500GB 32MB SATA3 (DT01ACA050)
12-13k

Ha nem sajnálod rá a pénzt:
Western Digital 500GB 64MB (WD5003AZEX)
18k

Ha extrém sebesség kell:
Seagate 500GB 64MB SATA3 (ST500LM000)
20k
Ebben beépített 8GB-os SSD is van, amibe a gyakran használt fájlokat másolja, ezzel gyorsítva a rendszert.

(#36252) Mészi Zoli


Mészi Zoli
tag

A WD RE4 (raid edition) még a Black szeriánál is jobb?
Én ilyet tervezek most rendszerlemeznek, kb. 22 ezerbe kerül.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#36253) andronymus válasza Superhun (#36251) üzenetére


andronymus
tag

Nagyon köszönöm a segítséget akkor az aranyközéputat választom :) 18k-t :)) :DD

(#36254) moonguru válasza M107 (#36244) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Nekem ez vált be WD Green gar. cserével kaptam!

Hitachi HDS5C3020ALA632

Ui:

5940 fordulat/perc

Monitor Guru!

(#36255) OddMan


OddMan
őstag

Az új 2.5"-os WD Blue 1TB SATA3 (WD10JPVX) hdd is sűrűn parkolgatja a fejet, mint a régebbi wd-k? :U

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#36256) <cafat>


<cafat>
senior tag

kéne 1 új merevlemez és nem tudom melyik márkát érdemesebb venni?
wd 7200rpm 1tb
seagate 7200rpm 1tb

úgy tudom a samsungot felvásárolta a seagate, korábban maxtor vinyókról csak rossz tapasztalatom volt, és mindig samsungot használtam mert halkak és még ha el is romlottak teszem azt szektor hibás lett vagy valamilyen hiba miatt brutálisan belassultak, még akkor is le lehetett mentei róla az adatokat
wd-ről nincs tapasztalat, hitachit meg egyáltalán nem ismerem

nekem az lenne a fontos h megbízható legyen és ne szálljon el
szóval milyen gyártót ajánlanátok és miért? tapasztalatokat is írjatok pls

(#36257) vond válasza <cafat> (#36256) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én egy 3 év garanciás Toshiba DT01ACA100-at javasolnék... :U

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36258) <cafat> válasza vond (#36257) üzenetére


<cafat>
senior tag

ezek a lehetőségeim :D
ezekre csak 2 év gari van

(#36259) La Magra


La Magra
tag

Sziasztok!

Előre is bocs, ha nem ide illik, vagy ha nagyon hülye kérdés...

Számít, hogy milyen külső tokot veszek egy eddig gépben üzemelt Samsung (500 GB, SATA-II, 7200rpm) HDD-hez? Gondolom az aktív hűtésű jobb, mint a passzív, de márka tekintetében pl. van valami preferált, stb.?

(#36260) gekkoXT válasza vond (#36257) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Toshiba DT01ACA100 +1
Most vettem 3 év garival. Kíváncsi vagyok!

(#36261) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Sziasztok! Szerintettek ez mennyire megbízható vinyó? 10ezer ft-ért vesztegetné egyi kismerősöm.
Samsung : HD502IJ (500/7200rpm/16m) sata 2 es

[ Szerkesztve ]

(#36262) sakal83 válasza Hardver Arc (#36261) üzenetére


sakal83
addikt

Használtan drága, és lassabb az újakhoz képest

(#36263) Hardver Arc válasza sakal83 (#36262) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Az újjak azok a sata 3 asak?

(#36264) J.varga7


J.varga7
tag

Sziasztok, remélem tudtok nekem segíteni.

Vásároltam egy 2TB-os Seagate merevlemezt tegnap, Drive Detect szerint ST2000DM001-1CH164 a pontos neve, és CC26-os Firmware van rajta.
Próbáltam itt visszaolvasni, és sokan írták, hogy ezek kissé megbízhatatlan winyók, és Firmware hiba miatt parkoltatják az olvasófejet, amitől tönkremegy.
Az én verzióm gyártási dátuma 2013 március, és állítólag a rajta lévő verzió a legutolsó Firmware.
Valaki tudna tanácsot adni abban, hogy ezt a winyót is érinti a hiba, vagy ennél a verziónál már kiküszöbölték a megbízhatatlanságot?

Csak mert nem 1 évig szeretném használni a winyót, ha lehet :)

Előre is köszönöm a választ! :R
Varga Jenő

Don't waste your time, or Time will waste you

(#36265) George85


George85
tag

Sziasztok,

Most egy 80GB IDE-s HDD-m van.

Az lenne a kérdésem hogy,
SATA-s meghajtóval gyorsabban mennek a játékok mint IDE-s meghajtóval?
Van FPS különbség?

Milyen márkájú SATA-s meghajtót érdemes venni? (használtra gondolok)

Macska!

(#36266) Coolmat válasza J.varga7 (#36264) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Először is tedd fel a HDSentinelt, és figyeld pár napig milyen ütemben növekszik a 193-as SMART attribútum (Load/Unload Cycle Count) értéke (SMART fülön találod meg, decimális adatmezőre váltsd át). Ha napi 100-200-al is nő az értéke, akkor parkolja a fejet, ezt ilyen klattyogó hangok is kísérhetik. Aggodalomra semmi ok, mert kétféle módon is ki lehet kapcsolni, vagy a HDParm nevű programmal, vagy ha már amúgy is feltelepítetted, akkor HDSentinellel (értelemszerűen folyamatosan kell futnia a programnak hogy a kikapcsolás érvényben maradjon bármelyik módszert is választod). Egyébként ha úgy hagynád abból sem lenne tragédia, elvileg 200-300 ezer parkolást is ki kell bírnia ezeknek a winchestereknek, de ajánlott kikapcsolni, jobb a békesség :)

Hardver Arc: A SATA3 pont semmi előnyt nem jelent winchestereknél, a nagyobb adatsűrűségű tányérok hoznak gyorsulást inkább. 10 ezer körül már találhatsz 500GB-os tányérral szerelt Samsung F3 HD502HJ-t vagy Hitachi 7K1000.C-t is a használtpiacon (sőt, új WD5000AAKX is van 10 ezer alatt egy megbízható aprósnál, de nem csinálok neki ingyenreklámot :) ).

George85: Természetesen sokkal gyorsabb lenne bármilyen SATA merevlemez a mostanidnál, feltéve hogy az alaplapodon van SATA csatlakozó amivel használni is tudod :) Használtan ajánlott 500GB-os típusokat (ennél kisebbet nem érdemes venni szerintem) pedig előbb írtam le.

[ Szerkesztve ]

(#36267) JuliusK


JuliusK
tag

Sziasztok!

Adattárolás céljára szeretnék vásárolni egy Seagate Desktop HDD 4TB (ST4000DM000) vinyót. Az ára most már nem sokkal több, mint 40.000.-Ft, ami miatt szerintem már nagyon megéri és 2 év garancia van rá, ezért gondolkodom rajta.

Tudom, hogy új típusról van szó, ezért is érdeklődöm, hogy ajánlott a megvétele és esetleg vannak tapasztalatok a vinyóval kapcsolatban? Eddig rengeteg WD-vel és egy-kettő Samu vinyóval volt dolgom gond nélkül, ezért is kíváncsi vagyok, hogy a WD-hez képest mit tud?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#36268) J.varga7 válasza Coolmat (#36266) üzenetére


J.varga7
tag

Szia,

Köszönöm a választ!

Jenő

Don't waste your time, or Time will waste you

(#36269) George85 válasza Coolmat (#36266) üzenetére


George85
tag

Köszönöm a válaszodat :) .

Macska!

(#36270) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

A laptopomban meghalt a SATA WD (WD1600BEVS) vinyó..kérdés, hogy kompatibilis-e a SATA2 csatlakozású vinyóval a laptop? Egy régi FuSi laptopról lenne szó. Előre is köszi!

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#36271) fenergie84 válasza zedok (#36270) üzenetére


fenergie84
addikt

A sata szabvány visszafelé kompatibilis, szóval ha veszel a laposba egy Sata2 vinyót és rádugod, akkor annak mennie kell :K (a WD1600BEVS sata1-es)

(#36272) zedok: nincs mit :)

[ Szerkesztve ]

(#36272) zedok válasza fenergie84 (#36271) üzenetére


zedok
senior tag

Igen, erre voltam kíváncsi! :R :) Köszönöm szépen!

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#36273) imgfact


imgfact
csendes tag

Sziasztok!
Át szeretném alakítani a "tárolási" strukturámat.
Jelenleg mindössze egy darab 1TB HDD-m van. A terv 60 (120) GB SSD + 2TB HDD.
Mivel a HDD-t nem csak kifejezetten tárolásra használnám (ez azt jelenti, hogy a kép- (és videó-) feldolgozó programok innen olvasnának/ ide mentenének, kötegelten is) az szeretném kérdezni, hogy kell-e nekem a 7200-as fordulatos vinyó vagy elég az 5400-as?

(#36274) Coolmat válasza imgfact (#36273) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Ha nagy fájlokkal dolgoznak a kép- és videószerkesztő programjaid, akkor elég lehet az 5400rpm is, mert lineáris írás/olvasásban már ezek is elég jók, kis fájlokkal való műveletekben viszont gyorsabb lehet egy 7200rpm-es HDD.
Ettől függetlenül én a Toshiba DT01ACA200-at javaslom, mert több helyen 3 év garival adják (nem kell sokat keresni hozzá a boltok között :) ). Zajban/fogyasztásban nincs egetverő különbség közte és egy WD Green között, úgyhogy ez ne tántorítson el.

JuliusK: Szinte biztos, hogy nincs még itt senkinek sem tapasztalata ezzel a 4TB-os szörnyeteggel, de tényleg kezd jó Ft/TB aránya lenni. Ha merész vagy akkor bepróbálhatod, de én személy szerint nem vennék 4 tányéros HDD-t, nálam 3 tányér a "lélektani határ" :)

[ Szerkesztve ]

(#36275) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Nézzétek el nekem, hogy először kérdezek, aztán majd olvasom még a topikot, de úgy tűnik meghalt a rendszermeghajtóm (640-es Samsung Spinpoint F1), és kellene a helyére valami. Még gondolkodom van-e olyan adat rajta, amit meg kellene menteni, egyelőre hála az égnek nem sok minden jut eszembe.

Szóval a cél: aránylag nagy kapacitású rendszermeghajtó (SSD relative drága, és kell a tárhely is).
a kritériumok:
- legyen gyors
- ne melegedjen
- ne seekeljen zavaróan hangosan
- alacsonyabb tányérszám előny
- legalább 500GB
- gyűlölöm a vibrációt, az F1-en is ez volt az előjel, már rég le kellett volna cserélni, de 100/100 volt minden program szerint...
- egy 7200 rpm-es terrás Samsung Spinpoint F3 mellé kerülne, jó lenne, ha nem gerjednének egymásra túlzottan (rezonancia, eltérő fordulatszám talán segít).

Árat egyelőre nem írok, mert szükséghelyzet van.

Üdv!

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#36276) imgfact válasza Coolmat (#36274) üzenetére


imgfact
csendes tag

Koszonom a valaszod!
A fájlméret eléggé vátozatos, a nyers fotó ~40MB, a feldolgozás során a "munka fájlok mérete akár 500MB is lehet (sokszor ezek is tárolásra kerülnek) )a végtermék meg megint pár MB-tól akár 50MB-ig is terjedhet.
Ennek függvényében asszem' megpróbálom ezt a Toshibát.

(#36277) George85


George85
tag

Sziasztok,
Van egy Gigabyte GA-VM900M alaplapom, 2db SATA2 csatlakozó van rajta,
ehhez tudok használni SATA1-es vagy SATA2-es HDD-t is?

Macska!

(#36278) fenergie84 válasza George85 (#36277) üzenetére


fenergie84
addikt

igen :K
de a sata2-s hdd azért jobb sebességben,,,

[ Szerkesztve ]

(#36279) George85 válasza fenergie84 (#36278) üzenetére


George85
tag

köszönöm a választ :) .

Macska!

(#36280) fenergie84 válasza George85 (#36279) üzenetére


fenergie84
addikt

Nincs mit :R

(#36281) DBAtti válasza DBAtti (#36275) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Az lemaradt, hogy az összeegyeztethetetlen szempontok (sebesség - zaj, vibráció) inkább a csend a fontos, nem vagyok nagy gamer, az idő java részében csak a zenéimet hallgattam a meghajtóról, és a rendszer ment. Utóbbi mondjuk rendesen meg volt pakolva mindenféle programmal (3D tervezők, matematikai programok, mérnökös cuccok ;) ).

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#36282) Coolmat válasza DBAtti (#36281) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Aktuális ajánlott HDD lista. A régebbi Samukra tényleg panaszkodtak sokan hogy rezonálnak, a mai 7200rpm-esekre viszont nem nagyon láttam itt a fórumban ilyen jellegű észrevételt. Ár/érték arányban a bestbuy most szerintem a Toshiba DT01ACA200 3 év garival.

(#36283) DBAtti válasza Coolmat (#36282) üzenetére


DBAtti
aktív tag

köszönöm, nézegettem már őket
Toshibáról elég sok negatív értékelés jön Dead On Arrival-ra, vagy későbbi meghibásodásra, még 3 év garival együtt sem túl szimpatikus a dolog.
Seagate-nél detto, amiket néztem 7K1000.C, 7K1000D eléggé rossz képet festettek, ráadásul a garancia is max 2 év, de inkább 1.

Egyelőre a WD Caviar Blue WD10EZEX szimpi paraméterek alapján, az értékelések is jobbak, a 20ms seek idő riaszt el egy kicsit. 2 év garancia
A WD black pedig minden igényem kielégítené valószínűleg, csak talán hangos. Ja, és aduja még az 5 év garancia, ami ebben a mezőnyben verhetetlen (WD1002FAEX). mondjuk itt is olvastam sok panaszt, de legalább hosszabban garanciális. Nem tudom megérjen-e + ~ 6000HUF-ot.

Ezekkel kapcsolatban van személyes élménye esetleg valakinek?

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#36284) Coolmat válasza DBAtti (#36283) üzenetére


Coolmat
őstag

Gondolom newegges értékeléseket néztél, ott a kommentek fele minden típusnál DOA panaszkodás, szerintem nem mérvadó az ottani arány :) A Hitachi 7K1000.D = Toshiba DT01ACA100. A 7K1000.C széria régebbi 500GB-os tányérokkal szerelt.
Az újabb WD10EZEX-ek tudtommal már nem 20ms-es elérési időt produkálnak, de erről a tulajokat kéne megkérdezni.
WD Black szerintem nem ideális választás, valószínűleg hangosnak ítélnéd, és a felárát sem éri meg.

(#36285) DBAtti válasza Coolmat (#36284) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Igen, egyelőre az ottani értékeléseket néztem, és valóban eléggé sok ilyen jellegű panasz van fenn, ami nem tudom mitől lehet, mondjuk úgy gondolom ez jobb, mint a menet közbeni meghibásodás, lehet a postázó részlegüket kellene megvizsgálni, mert lábtengóznak a törékeny szállítmányokkal is XD

Az EZEX ha nem 20ms, akkor szimpatikus, több fórumon méltatták.
megtaláltam a német amazonon is, igen jó értékelésekkel. No, bevallom, nekem ez lett igazán szimpi, érzelmileg elköteleződtem.
A seek időkről mit lehet tudni? Van egy későbbi bios mod, vagy hardveresen eltérőek? Egyelőre keresem, mit írnak róla.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#36286) Coolmat válasza DBAtti (#36285) üzenetére


Coolmat
őstag

Visszakerestem fórumon, csak ezt a hsz-t találtam ami elég friss és kivehető rajta az elérési idő (16,1ms). Tudtommal nincs firmware frissítés rá ami javítana a régiek 20ms-es elérési idején, de valószínűleg nem is lehetséges így javítani rajta.

(#36287) George85


George85
tag

A "Jegelve" mit jelent igazából a hirdetésekben?

Macska!

(#36288) DBAtti válasza George85 (#36287) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Nem tudom miért pont ide került a kérdés, és miért nem OFF-ba, de azért röviden válaszolok:
jegelve = félre van téve valakinek
előfordul még a kiolvasztás/ jég feloldva/ stb is = jegelés feloldása, ismét szabad a vásár

A jegelt darabra még érdemes lehet jelentkezni, mert sorrendben a következő kaphatja a terméket, ha mégsem jön létre az üzlet az első fórumozóval. Jártam már úgy eladóként, hogy nem jelentkezett újra a korábbi vevőjelölt.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#36289) George85 válasza George85 (#36287) üzenetére


George85
tag

Köszönöm szépen a részletes választ :R .

Macska!

(#36290) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, szeretnek egy ssd-t vasarolni csak nem tudom ezzel az alaplappal megeri-e , van egy GA-EP43-DS3L alaplapom ez csak Sata 1-et tud?:S csak annyit ir hogy Sata 3gb/s, aztan a Sata kabeleknel honnan lehet tudni hogy egy kabel Sata 1-2 vagy 3-as? Van Sarga es kek szinu sata kabelem

(#36291) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
Én is egy WD10EZEX merevlemezt tervezek venni és érdekelne a már ezt használó tulajok tapasztalata az elérési időről és persze a vásárlás dátuma is jól jönne.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#36292) Danke DJ


Danke DJ
csendes tag

Sziasztok!

Adattárolásra szeretnék vásárolni WD-t, de milyet vegyek?
Egy 1,5 tb-s wd (15EARS) most halt meg szinte alig használtam. :S :W

Megéri egyébként ha egy 500 gb-os ról átghostolom az oprendszert egy újra vagy inkább telepítsem újra?

Üdv:
Danke DJ

Go hard ... Or go home ...

(#36293) sakal83


sakal83
addikt

Vettem egy Toshiba 2 Tb-os lemezt. Mivel hangtalan a gépen, elég zavaró a vinyó hangja (a magas fordulat miatt)

Milyen megoldást tudtok, hogy lehalkítsam valahogy?

(#36294) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Megvettem az WD EZEX-et.
Mivel ma került a gépbe, nincs sok tapasztalatom vele, illetve kiderült, hogy rosszul tudtam, nem is a meghalt HDD-n volt a korábbi rendszerem, hanem a terabyte-os túlélőn.

Hangja rendben van, kicsit jobban vibrál az S103SJ Samsungnál, ami már több, mint két éves. A kihalt Spinpoint F1-640JJ végnapjaihoz képest persze sokkal gyengébb a pulzálás, és el kell ismerjem, hogy a házam is szereti erősíteni azt. Kontroll csoportnak így jó vagyok, hangban elégedett vagyok vele egyelőre.

számomra érdekes volt viszont, hogy ha nem fogatom be rendesen, akkor erőteljesen rezeg, a Samsungot nem veszem ki vizsgálatra, de emlékeim szerint jobban teljesít.

nem szintetikus tesztben nagyobb filmet éppen 75-80MB/s-el másol, FLAC-okat hasonló tempóban, ~ 65-75MB/sec alapértelmezett NTFS formázás után.
Most hogy kicsit megtornásztattam normális hűtés nélkül felment 35C-ra. Be kellene tennem alá egy 12-es ventit, ahogyan az alsó keretben lévő HDD alatt is dolgozik egy.

Hangra a Samsungnál? Talán kicsit hangosabb, de semmi különöset nem vettem észre, szerintem egész jól el leszünk, még ha nem is egy sebességbajnok.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#36295) markusz5


markusz5
csendes tag

Játékra , multimédiás tartalmak tárolására/használatára melyik opció lenne a jobb?: WESTERN DIGITAL 3.5" HDD SATA-III 1TB 7200rpm 64MB Cache, CAVIAR Red vagy SEAGATE HDD Desktop Barracuda 7200 (3.5'',2TB,64MB,SATA III-600). Esetleg valami mást tudtok ? Előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#36296) hoolla


hoolla
aktív tag

Sziasztok!
Melyik 3terrás winyót ajánlanátok? Nem árt ha gyors, de ami még fontosabb hogy halk legyen, meg megbízható az esetleges 24/7 használathoz.? Szimpla adattárolásra.
Köszi!

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#36297) vond válasza hoolla (#36296) üzenetére


vond
MODERÁTOR

WD30EFRX :K
Atom halk, hűvös, mindemellett elég gyors is, és direkt 24/7-re tervezték...

Alapból 3 év garival jön, de most itt (az egyik legolcsóbb helyen) 5!!! évet vállalnak rá... Szvsz kihagyhatatlan ajánlat...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36298) hoolla válasza vond (#36297) üzenetére


hoolla
aktív tag

Köszönöm, sajna az otthoni boltok nekem nem aktuálisak jelenleg, bár az ára az itt is ennyi csak nem adnak 5 év garit hozzá.
Erröl még nem olvastam, de utána is nézek hamar. Kicsit drágább mint a seagate meg a toshiba, amik 7200 pörögnek. Mitöl kérik el ezt a felárat érte?

Köszi még egyszer, nézek valami tesztet róla.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#36299) vond válasza hoolla (#36298) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Huhhh, nem is néztem, hogy Sidney-ből írsz... :B

Azért drágább, mert elvileg tovább bírja, direkt 24/7-es üzemre tervezték, magasabb MTBF értéket is vállalnak rá, és ugye a garancia is több, mint pl. az olcsóbb, de ugyanúgy adattárolásra szánt WD EZRX szériánál...

Egyébként szimplán tárolásra, főleg 24/7-ben nem igazán ajánlott 7200-ast venni... Hangosabbak, jobban melegednek, feleslegesen is pörögnek annyira, és ezek miatt lehet, hogy előbb is adják be a kulcsot... Persze ezt nem lehet előre tudni... :)

Ha gondolod, és Nálad beszerezhető, akkor esetleg ránézhetsz a Toshiba DT01ABA300-ra is... Ez 5900-as, elvileg ugyanúgy 3 év gari jár hozzá, viszont lehet, hogy olcsóbb, mint a WD30EFRX...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36300) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Még jó, hogy benéztem ide rendelés előtt :D EZRX-ről hirtelen átpártoltam EFRX-re. Azt hiszem azt a pár ezer pluszt megéri nekem.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.