Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36951) Wasp91 válasza peu407 (#36950) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Nem mindenhol.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#36952) peu407 válasza Wasp91 (#36951) üzenetére


peu407
senior tag

Olyan helyen kell venni,ahol 5 évet adnak.Ez ennyire egyszerű!azt az 500-1000 Ft különbséget megéri,nem?pl itt: 1TB,2TB

(#36953) djculture válasza #90933760 (#36949) üzenetére


djculture
félisten

Az 1T WD1000DHTZ ezt tudja úgyhogy elég kemény a teljesítménye 50 ezerért:
Kettő ilyen lesz nekem nemsokára raid0-ban, legszívesebben hármat tolnák össze de így is eladtam a másod gépemet hogy legyen rá kess. Majd ha úgy alakul veszek még egyet... Egymagában majdnem hozza a három db 160gigás raptor teljesítményét...

[ Szerkesztve ]

(#36954) Wasp91 válasza djculture (#36953) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Mért nem inkább SSD? :)

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#36955) djculture válasza Wasp91 (#36954) üzenetére


djculture
félisten

Drága majd ha kerül 1T ssd 50 ezerbe akkor veszek pont azt is adtam el volt egy samsung 256 gigás 840 pro amit nemrég kaptam vissza gariból.

(#36956) Wasp91 válasza djculture (#36955) üzenetére


Wasp91
aktív tag

De minek 1 TB. SSD-t általában rendszer alá vesznek. 64-128 Gb bőven elég.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#36957) djculture válasza Wasp91 (#36956) üzenetére


djculture
félisten

Valakinek tökéletes a 128 giga én 256-on is azt vettem folyton észre hogy riasztott a win7 hogy szabadítsak fel helyet mert a működési határ alá csökkent a szabad hely. 25-30 gigás játékok idejét érjük és nem egyen segít ha nem egy szál darab 5400-as meghajtóról töltődik be a rengeteg textúra meg "mittomén" mi.

[ Szerkesztve ]

(#36958) #90933760 válasza djculture (#36953) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nekem arra nincs pénzem, de a 250 Gigásra már igen, főleg ha találok használtan. És annak ugyanezt kell tudnia elvileg. Erre ráfér a rendszeren kívül minden programom és még jó pár játék is amit tolok. Most is így csinálom, csak a 74 Gigára a rendszeren túl egy játék megy fel, sok programot a Greenről használom. Nem vagyok lenyűgözve emiatt. Ezért is lesz frankó a nagyobb Veloci, meg a Green is Blackre lenne cserélve és akkor no problem egy ideig...

(#36959) janos666 válasza djculture (#36957) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kötözködni akarod, de ez nekem furán hangzik.

Hány darab játékot szoktál egyszerre feltelepítve tartani és ezek közül mennyi az, aminek a pályabetöltés után is számít, hogy milyen HDD van alatta?

RPG-t tettem már SSD-re, mert ott megeshet, hogy pár percenként tölt (ki-be lépsz a házakba és gyors-utazgatsz a térképen, stb, mindet egy-egy töltőképernyővel), és a háttértár sebessége limitál (de sokszor kell oda a CPU is, ha valós időben shader kódokat fordít, kitömöríti a lemezen lévő fileokból beolvasott állományokat textúrákká, 3D vektortérképekké, stb).

Na meg a Rage volt gáz, de mi más még az ma, ami ezen kívül megatextúrázik?
Sőt, mi az ami sűrán tölt, de nem átvezető videók alatt, és HDD-ről sem csak pár másodpercig?

Igaz, nekem régóta RAID-0, és most RAID-5 van 7200-as winyókból is, WD Green-re még nem próbáltam játékot telepíteni, de nehéz elképzelni, hogy valakinek játék miatt kell gyors winyókból RAID-0, mikor tényleg itt vannak az SSD-k, amiken elfér 2-3 játék, ha számára van értelme gyors lemezre tenni őket (többel egyszerre hova játszik az ember, ha 5-6 játékot tolnék felváltva, akkor nem tudnék kellően belemélyedni, én leginkább egyszerre egyet szoktam, esetleg kettőt, egy hosszú RPG vagy kalandjáték mellett egy-egy kis lövöldözőset)?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36960) jozsef83


jozsef83
tag

Sziasztok!

Haldoklik a jelenlegi 1TB Seagate Barracuda vinyóm. Régi az alaplapom csak a SATA2 tudja, tudtok valamit ajánlani? Minimum 1TB kéne vagy nagyobb.

Előre is kösz a választ.

(#36961) peu407 válasza jozsef83 (#36960) üzenetére


peu407
senior tag

Mire használod?Ezen van a rendszer is vagy csak tárolásra? Én annak ellenére,hogy csak sata2 van,vennék egy 60Gb SSD-t a rendszernek és 1db ilyet (5 év garancia!) tárolásra.Márcsak a várható "jövő" miatt is.Ez alatt a várható konfig váltást értem.

(#36962) jozsef83 válasza peu407 (#36961) üzenetére


jozsef83
tag

Helló!

Köszi a gyors választ!
Ezen lenne a rendszer is jelenleg. Én is amúgy WD gondolkozom csak én a Black szérián. Meg ha jól tudom akkor nyugodtan vehetek SATA 3-as merevlemezt mert kompatibilis a SATA2-vel. Konfig váltáskor majd természetesen veszek egy SSD-t is, de az csak év vége felé.

(#36963) Zsivaagoo válasza jozsef83 (#36962) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

- WD Caviar Black - OK.
- Sata2-es lap gond nélkül üzemel SATA3-as eszközökkel.
- SSD-t a jelenlegi konfighoz is be lehet passzítani.
:)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#36964) jozsef83 válasza Zsivaagoo (#36963) üzenetére


jozsef83
tag

Rendben van köszönöm a gyors megerősítő választ.

(#36965) yaastreet


yaastreet
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy laptop, ami új winyóra szorul, a mostani SMART küszöbhibás lett:
Packard Bell EasyNote TJ65-F2465-CU-230HG

A kérdésem annyi lenne, hogy tudtok-e olyan konkrét webshopot mondani, ahonnét jelenleg megéri hozzá winyót venni? Azért mert ott olcsóbban kaphatok hozzá alkatrészt, esetleg jó garanciális feltételekkel árulnak stb. A winyó ára fontos lenne, mivel erasmusra gyűjtök és nagyon rosszkor jött a kiadás, ennek megfelelően egy 500 gigás, vagy ha jelentős az árkülönbség akkor 250 gigás is megtenné. Ugyanebből az okból kifolyólag nem számít a cache mérete, sem a fordulatszáma, de azért legyen egy megbízhatóbb darab.
Előre is köszi a segítséget!

(#36966) winhate válasza yaastreet (#36965) üzenetére


winhate
őstag

Egy jo tanacs mielott veszel. Itt a "green" , "blue" stb winyakrol kapsz nagyon fontos infot. Jol gondold meg nem mindig a legolcsobb a legjobb.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#36967) #90933760 válasza winhate (#36966) üzenetére


#90933760
törölt tag

Én HDs-el orvosoltam, mivel a vinyó FW-jébe nem akartam belenyúlni. Igaz amíg elindul a gép 2-3 parkolást csinál, meg néha menet közben is, mert a HDs elfelejti figyelni, de egy év alatt most értem el a 10ezret csak. Mivel első pár hónapban én nem is tudtam erről a dologról és akkor még parkolgatott rendesen, 8ezret akkor szedett be.

(#36968) saby97


saby97
tag

Sziasztok!

Van egy MAXTOR STM380215AS winyóm 2007 óta, és még mindig 100%/100%-os, de a maga 80GB-os kapacitásával kezd kevés lenni nekem... Nem akarok sokat rákölteni egy újra, szóval használtban gondolkodom.

Ennek 2MB a pufferre, de HDD-ben nagyon nem vagyok otthon :) Puffer == Cache? :F

Szerintetek ez jó vásár lenne a maga 200GB-jával, 8MB pufferével és 103 napjával?

Esetleg ha tudtok nagyobbat és/vagy jobbat akkor várom a linkeket, de a keret 5.000 Ft.

Előre is köszi! :)

(#36969) djculture válasza saby97 (#36968) üzenetére


djculture
félisten

Samsungot felejtsd el ha nem akarod a hajadat kitépni mikor egyik pillanatról a másikra nem indul vagy kiírja a win hogy a rendszermeghajtó cserére szorul.

(#36970) #90933760 válasza saby97 (#36968) üzenetére


#90933760
törölt tag

WD vagy Seagate. És lehetőleg ne az ilyen WD Green és hasonló low izék. A tárhely akkora ami neked jól esik. A cache az jó lenne ha 16 Mega. A fordulatszám meg 7200. Ha találsz róla tesztet (ne a gyártói értékeket) akkor az elérési ideje legyen lehetőleg minél kevesebb, nem tudom ezek mit tudnak pontosan, de 15 alatt legyen kb, 10-hez minél közelebb. Az olvasási/írási sebességük meg általában egyforma, a SATA2, SATA3 kérdés is lényegtelen, mert nem korlátoz. Ha XP-t használsz akkor 512 bájt szektorosat keress lehetőleg, bár úgy is csak olyat fogsz találni meg elvileg a 4096 is ugyanolyan gyors ha át van jumperelve, de ki tudja.
De ezek csak száraz adatok, a megbízhatóság, hangerő, melegedés az más téma....

[ Szerkesztve ]

(#36971) saby97 válasza djculture (#36969) üzenetére


saby97
tag

Nem is tudom... Lehet, hogy igazad van, de a Samsung eléggé az elsők közt volt az SSD gyártásnál is ha jól tudom. Meg egyik ismerősöm gépében is Samsung HDD van és nem szokott panaszkodni rá...

Szerintem elfogult vagy :)

(#36972) #90933760 válasza saby97 (#36971) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az SSD meg a HDD között van egy kis különbség, egyáltalán nem jelenti hogy HDDből is jót csinál valaki ha SSDből igen.
Ismerősömnek F1-es Samuja van, azt mondja neki nincs vele baja és gyors is. Nem tudom pontosan melyik az amúgy. Nekem WD meg Seagate volt mindig is, utóbbi időben csak WD.

[ Szerkesztve ]

(#36973) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok SSD mellé szeretnék egy HDD 500GB vagy 1TB, SATA3-asal. Melyikeket ajánlanátok, nelegyen azert tul hangos kb ez az egy kritérium. Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#36974) saby97 válasza #90933760 (#36972) üzenetére


saby97
tag

Az igen... :D

Egyébként úgy értettem a Samsung "szakértelmét", hogy ha SSD-ből jót csinál, akkor valószínú, hogy volt előzménye a HDD-k terén... De mindegy is, akkor ez jobb szerintetek?

(#36975) #90933760 válasza saby97 (#36974) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez frankó. Nekem ilyenem volt 320 Gigás IDE. Tényleg jó vinyó, de az enyém az hangos volt. Nem tudom ez milyen lehet.

(#36976) saby97 válasza #90933760 (#36975) üzenetére


saby97
tag

Tehát ez a nyerő a kettő közül :)

(#36977) djculture válasza saby97 (#36971) üzenetére


djculture
félisten

Nem vagyok elfogult voltak jobban sikerült szériák de van renegeteg nyavaja samsung hdd széria. Pl volt egy 1T széria ami nem volt normálisan leszigetelve igy a mágneses tér hatott rá, így 30ms lett a normális 15 helyett a pozicionálási idő és az ember azt hitte floppy lemezzel dolgozik. Amúgy meg már a hdd üzletágát rég eladta a samsung mert annyi hibás volt belőle hogy ráfizetés volt. Először saját garipapirral engedte csak gariztatni a hdd-t próbálkoztak már mindennel hogy benyeljék a vásárlók a hibákat.

Itt az a bizonyos ilyen hibát se látott még senki samsung széria:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#36978) yaastreet válasza #90933760 (#36967) üzenetére


yaastreet
csendes tag

Most HDs azt írja, hogy 561 már átpakolt hibás szektor van, és van még 62 gyenge amit majd át fog helyezni hamarosan tartalék területre. Akkor ez még nem is követel új winyót, rá lehet venni a HDs-t, hogy automatikusan a tartalék szektorokat használja? Illetve úgy mennyire lesz megbízható a winyó?! Tönkremegy amikor tönkremegy alapon használjam és semmi fontos adat?

(#36979) Zsivaagoo válasza yaastreet (#36978) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nem a Hard Disk Sentinel fogja a műveleteket végezni, hanem a vinyó elektronikája.
Ha a HDS azt írja ki, hogy javasolt a garanciális csere, akkor vinyó kiköt, új beszerez, adatmentés, garanciális ügyintézés.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#36980) yaastreet válasza Zsivaagoo (#36979) üzenetére


yaastreet
csendes tag

Oks, köszi az egyértelmű infókat, akkor nincs értelme játszani vele. :R
Ki is néztem egy Western Digital 320GB 5400 rpm 8MB SATA2 (WD3200BPVT) winyót azok közül amit első hsz.-ben ajánlottatok, ez bemegy, régi pedig usb-keretbe filmeknek. :)

(#36981) Zolee11 válasza djculture (#36977) üzenetére


Zolee11
senior tag

Szia!
Most már kíváncsivá tettél, áruld már el, hogy te honnan veszed ezeket az információkat? A Samsung merevlemezekkel semmivel nem volt több probléma mint a többivel, sőt egy jó pár széria igencsak ajánlott volt. Ráfizetéses? Ezt meg honnan szeded, átlagosan 1-4% körüli volt a hibaarány, legalábbis 3 éven belül. :)
A másik, hogy milyen mágnesen térről van szó, és főként milyen szigetelésről? Én még nem láttam mágneses szigetelést a merevlemezeken. Miért is kellene? A fej pozicionáló olyan erős, hogy szerintem semmi másban nincs olyan erős mágnes ami normál ember környezetében van. Ugyanakkor az is csak olyan rövidtávú, ha lehet így mondani, hogy a merevlemezen lévő adatokat sem birizgálja. A többi anyag, alumínium, ami tudtommal nem befolyásolja a mágneses tereket és a mágneses tér sem hat rá. Csak a fejen van elektromágnes, amit még befolyásolhat a külső tér, de ezt sem szokták különösebben árnyékolni. :U

no brain, no problem

(#36982) djculture válasza Zolee11 (#36981) üzenetére


djculture
félisten

Olvasd el a linket ott van és nem én írtam hanem egy fórumtársunk... Szomszédba is van egy ilyen vinyó, ne tud meg hogy mekkora késleltetése van, ha megfogom a vinyót kiszerelve 40mp és bennt van az asztal ha vissza szerelem 5 percig szütyög ... Ugyanez filmmel játékkal mindennel. Csak ilyen gány dolgokat gyártottak semmi mást. De még 10 szériát tudok mondani ami gyárilag széria hibás volt

[ Szerkesztve ]

(#36983) Zolee11 válasza djculture (#36982) üzenetére


Zolee11
senior tag

Érdemes megnézni pár tesztet, mert máshol hozza a 15ms-t, tehát valószínűleg orvosolták a hibát. A későbbi 3 tányéros pedig elég szépen szerepelt már az elérési időkben is, és nem hinném, hogy az árnyékolást javították volna.

A tesztben szereplő beépítve és nem beépítve verziók közötti eltérés valóban lehetséges, ugyanis pár merevlemez elég erősen összerezonál másokkal, és a rezonancia, ha kézzel is érezhető, akkor a mikrométeres pozicionálásokat zavarhatja, igaz ez szerintem észrevehetetlen, hogy 13 vagy 14 ms épp az érték. A cikkíró túlreagálja a kérdést.

Ugyanakkor úgy gondolom te is felfújod az információk mértékét, ferdíted a valós képet. Így viszont hiába jó szándékkal akarsz segíteni a fórumtársaknak, nem azt teszed, mert inkorrekt mértékű meghibásodási arányokra hivatkozol.
Pont ezért kérdeztem, hogy honnan származnak az információid.
Pl. itt van ez a Toshiba DT01ACAx00 széria, itt a fórumtársak közül még senki nem jelezte, hogy meghibásodott volna, de te állítod, hogy ilyen olyan hibái vannak. Most ha valakik ezt szerverekben/munkaállomásokban használják, azaz éjjel nappal agyon vannak terhelve (nem erre tervezték), persze, hogy sorra fogja felmondani a szolgálatot egy nem ilyen célra tervezett alkatrész. Ezt végig sem gondolva, valaki szórja az infót valahonnan, hogy a Toshiba merevlemezek xy erősítője alul van méretezve/gyenge és döglenek sorra. Ezt aztán megerősíti pár elégedetlen vásárló egy külföldi webshop oldalán (igaz a hiba oka nem derül ki) és máris kész a rémtörténet. Ami lehet igaz is, de elég kérdéses.
Minden gyártónál voltak széria hibák, ugyanakkor szinte soha nem egyből és előjel nélkül döglenek ezek a merevlemezek, ezért is ilyen sikeres a HDSentinel.
Az ilyen információkkal átgondoltabban kéne bánni!

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#36984) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!

Átolvastam a GYIK-ot, és azon belül is az ajánlott merevlemezek részt.
Új konfigba, játékra főleg, ilyen 16e körüli befektetéssel ez jó választás?

1TB Western Digital Caviar Blue (WD10EZEX) - 64MB cache, 6Gbps SATA

a Caviar Green látom kicsit lassabb fordulatszámú, tehát inkább a Blue legyen?

Do you see the white shadow?

(#36985) Zsivaagoo válasza Frod (#36984) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Blue jó lesz.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#36986) cyberkind válasza Frod (#36984) üzenetére


cyberkind
félisten

Vagy Caviar Black, de az egy vagyon !

Paranormal Cocktivity

(#36987) #90933760 válasza cyberkind (#36986) üzenetére


#90933760
törölt tag

A használt az más az igaz, de én kb egy árban láttam a Greent meg a Blacket is egy éve, csak elvitték előlem mindkét Blacket amit kinéztem, meg utána egy Bluet is ezért vettem Greent, mert tárhely meg nagyon kellett.

(#36988) Orgi


Orgi
őstag

Haldoklónak tűnő 1 TB WD Green lecserélésére nézek vinyót, jól olvasom hogy az 1-2 TB-os WD Red egy sokkal megbízhatóbb széria, érdemes beruházni rá?
Azt nem értem, hogy a WD oldala szerint 3 év gari van a Red-re, kb mindenhol 3 évet adnak rá kivéve a hardverkernél 5 év, ezt hogyan? Persze ott nincsen éppen sajna :(

(#36989) imis


imis
senior tag

Egy kis segítséget kérnék,

Van egy notim 120-as ssd-vel és esata csatlakozással szeretnék egy 1TB-s hdd-t rátenni.

- melyik típust ajánlanátok (Seagate ST1000DM003 1TB 3,5" -t nézegettem)
- esata-t hogyan tudnám minél egyszerűbben használni (pl . mindenképpen kell plusz tápkábel vagy esata-n kinyerhető a 3,5” hdd-hez?)

Kábelek közt nem nagyon tudok eligazodni, de a noti esata csatija usbnek is használható és az ebay-en látta egy
"Dual Power eSATA USB 12V 5V Combo to 2.5" 3.5"22Pin SATA Hard Disk PSHG Cable" ami ha jól értelmeztem usb-esata kombó csatiból megtáplálja a 3,5"-s hdd-t.

[ Szerkesztve ]

(#36990) djculture válasza imis (#36989) üzenetére


djculture
félisten

A sima esata nem ad ki tápot ahhoz powered esata csati kell..

[ Szerkesztve ]

(#36991) imis válasza djculture (#36990) üzenetére


imis
senior tag

ezek szerint hiába van egyben az esata és az usb?

(#36992) Alex91 válasza imis (#36991) üzenetére


Alex91
félisten

Usb-n nem szedsz ki 12V-ot, tehat 3,5"-os hdd eseten kell kulso tap.

A 2,5"-ost meg tudod taplalni USB-rol, vagy ha van a notin powered usb, akkor 1 kabellel arrol is.

Ha van usb3.0-ad, akkor talan az a legjobb egy kulso 2,5"-os hdd-vel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36993) imis válasza Alex91 (#36992) üzenetére


imis
senior tag

Köszi :R ,
Van dokkolóm végül is esata-s, csak gondoltam sima kábellel egyszerűbb lenne.
A másik kérdésem hogy az ssd mellé milyen hdd-t lenne érdemes tennem az esata-ra pl. Seagate ST1000DM003 1TB 3,5" jó választás lenne? zaj, melegedés stb..

(#36994) < CyberBob > válasza Orgi (#36988) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Gondolom az extra 2 év az bolti garancia így kérdés mennyit ér.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#36995) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Sziasztok!

Kolléga szeretne az iMacjében HDD-t cserélni egy nagyobbra, 500GB-osban gondolkodik.

Fontos lenne, hogy legyen jó sebessége, legyen halk és ne rezonáljon túlságosan, a hosszú garanciának meg mindenki örül.

Western Digital Caviar Black 500GB (WD5003AZEX)
Hitachi Deskstar 7K1000.C 500GB (HDS721050CLA362)

Én ezt a kettőt néztem ki, melyiket ajánlanátok a fentiek tükrében? Kicsit tartok tőle, hogy a WD Black melegedni fog és zajos lesz. A Hitachi-t viszont 24/7-es üzemre is ajánlják, ezért gondolom strapabíróbb lenne, a WD-nél viszont az 5 év gari szimpatikus

Melyik lenne a jó választás? Esetleg egy teljesen másik HDD?

Előre is köszi!

(#36996) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi 2TB-os HDD-k közül melyiket ajánlanátok? Fontos a megbízhatósága, de ha hasonló árban tudtok más típust azt is szivesen veszem.

-Toshiba 2TB SATA3 32MB DT01ABA200 21.126 Ft
-Toshiba 2TB 64MB SATA3 DT01ACA200 21.335 Ft
-Western Digital 2TB 64MB SATA3 WD20EZRX 21.823 Ft
-Seagate 2TB 64MB SATA3 ST2000DM001 22.079 Ft

(#36997) Wasp91 válasza SPeti1984 (#36996) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Szerintem ezek közül egyik se. :D Wd Red... 3-4ezerrel drágább mint a Green, és sokkal megbízhatóbb.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#36998) imis


imis
senior tag

melyik a jobb ?
Seagate ST1000DM003 1TB
Western Digital WD10EZEX 1TB
Western Digital ( WD10EZRX) 1TB

:F

(#36999) Palesz191


Palesz191
aktív tag

Sziasztok, jobb témát nem találtam, így hát ide írok, remélem nem gond.

Jelenlegi vinyom egy 160gb-s samsung IDE csatlkozos csoda
kb 6-8éves :D
Mostanában kezdett olyat, hogy beakad az egész rendszer egy kicsit. Ha zenét hallgatok ,vagy filmet nézek jól hallani hgy beakad a hang, és közbe minden!
Mostanában már egyre gyakrabban... Ma már olyan is volt, hogy a monitorom elsötétült 5másodpercre, addig búgott a beakadt filmnek a hangja....

Csináltam tesztetek stb... nem mutatott hibát semmi.
A Hard Disk Sentinel azt írja hogy 100% os a winyo, a kondíció 99%
élettartam több mint 1000nap.. Ezen a progin belül is lefuttattam több órás teszteket, nem hozott ki hibát..

a kérdésem az, hogy ez a hiba tuti winyo, avagy lehet hogy rendszer, szal pl újratelepítés segítene?

Ha winyocsere, akkor nekem SATA 2es kell. Olyan 10-15ezeré ki tudna ajánlani ha valóban uj winyo kell .:S Manapság nem tudom már milyenek a jó márkák

(#37000) Black Dragon válasza SPeti1984 (#36996) üzenetére


Black Dragon
addikt

Egyértelműen a WD20EFRX, leginkább az 5 év garancia miatt, gondolom nem hiába adják mellé, plusz a teljesítménye is elég meggyőző. Szánjál rá szerintem többet most, és később behozza az árát.

imis: Attól függ mire érted a jobbat. A Seagate gyorsabb nála, de csak 1-2 év garit adnak rá, és sokan panaszkodnak, hogy hamar elromlanak, vagy már alapból hibás. Ha megbízhatóságra érted, akkor a már korábban említett WD Red a nyerő.

Palesz191: Én nem lennék annyira biztos a vinyó hibájában, én a helyedben átnézném a többi dolgot is a gépben. De ha a vinyón hallod, hogy amikor kifagy a hang meg a kép, és el kezd kerregni, tehát hallható, hogy valamin nagyon gondolkodik, akkor elég biztos, hogy ő a ludas. Ellenkező esetben a videokártyára tudok tippelni, mert barátomnak is rengetegszer csinált olyan, hogy beakadt a hang és a kép, utána pedig nem jött vissza, vagy talán visszajött, de az esetek 90%-ban nem. Windows hibára gyanakodtam, sokszor újra lett rakva, de végül a vidkari volt a ludas... Szerintem próbáld ki a gépedet egy másik kártyával, ha utána is csinálja a balhét, akkor szinte biztos, hogy a hdd a hunyó.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.