Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) vond válasza R1200GS (#36100) üzenetére


vond
MODERÁTOR

SSD mellé, adattárolásra mindenképp az elsőt vedd... Ha be tudod szerezni, akkor esetleg ránézhetsz a Toshiba DT01ABA300-ra is.. Ez még elég új széria, de elvileg 3 év garanciát vállalnak rá...

Adattároláshoz én nem bontanám több részre...

Formázáskor meg figyelj majd az MBR, GPT-re...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36102) ptesza válasza R1200GS (#36100) üzenetére


ptesza
senior tag

Igen ez érdekel engemet is pont most. :)

Lehet e-kompatibilitási probléma az ASUS M5A78L-M-LX alaplappal? Nekem a rendszer is ezen menne majd.

Nagyon szépen köszönjük a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#36103) R1200GS válasza vond (#36101) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Köszönöm a válaszod.
Jó lesz a WD.

Van egy másik HDD is a gépben de az csak 360-as. Azt is át kell alakítani GPT-re?

(#36104) Mercutio_ válasza vond (#36101) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jellemző, hogy itthon 37k-ért nyomják a DT01ABA300-t :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36105) djxp01


djxp01
senior tag

Üdv!

WESTERN DIGITAL WD20EZRX 3,5" CAVIAR GREEN 2TB 64MB IPOW. SATA3-t szeretnék venni.

Ha most venném ezt a szériát a boltban, már reménykedhetnék abban, hogy ez már a legújabb firmwarrel van szállítva? (persze gondolom, ha egy éve áll a boltban egy példány, akkor tuti a régivel kapom)

Tehát lehetséges, hogy nem kell rátennem a fejparkolást kikapcsoló FW-t?

:R

regisztrált: 2005-07-05

(#36106) KAMELOT válasza R1200GS (#36100) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha fontos a garancia akkor HDD 3TB WD30EFRX RED 64MB SATAIII IntelliP.NAS 3RZ 3 év garancia. Vagy esetleg mehet amit a kollégák írtak.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36107) KAMELOT válasza djxp01 (#36105) üzenetére


KAMELOT
titán

Én 2 hete vettem Seagate pipeline 2TB-t. Semmi hangja és ezzel az intelipower cuccal sem lesz gondod, mert ennél nincs ilyen és csak 5900rpm-es ami lényegében kíméli a hdd-t.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36108) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!
2db vinyóm van, egy Samsung HD502HJ és egy WD20EARS, a problémám az, h együtt a kettő nagyon "össze rezonál" :((( Ahogy megfigyeltem a Samsung a ludas. Ennek keresnék utódot. Amit kinéztem az 1. hsz-ból, az ez: WD10EZEX
Jó választás lenne? Vagy van az 1Tb-ok között jobb?

(#36109) Xarina


Xarina
aktív tag

Mennyire ajánlott egy Western Digital Scorpio Blue 500GB (WD5000LPVT) adattárolásra?

(#36110) Mercutio_ válasza Xarina (#36109) üzenetére


Mercutio_
félisten

5k-val többért 1TB-set kapsz, adattárolásra a kis fogyasztás miatt mindegyik ajánlott notivinyó megfelel.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36111) fenergie84


fenergie84
addikt

Végigolvastam most az összes WD10EZEX típussal kapcsolatos hsz-t :K
Azt látom, hogy idővel hangosodni fog, de arra lennék kíváncsi, hogy 7200 rpm-es létére mennyire vibrál.
Szóval, ha van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, azt szívesen venném. Mint fentebb írtam, egy WD 2tb-al kellene egy házban megférniük úgy, h ne rázzák szét a gépet.
Azt is olvastam, hogy adattárnak 5400 rpm lenne az ideális, viszont én a mostani HD502HJ-re telepítem (Kivéve a BF3, mert annak külön SSD-t tartok fent) a játékokat, szóval ennek az elvárásnak is meg kellene felelnie.

(#36112) vond válasza fenergie84 (#36111) üzenetére


vond
MODERÁTOR

(#36111) fenergie84: Kevésbé fog rezonálni, mint a HD502HJ, és halkabb is lesz, de azért érezni, hallani is fogod valamennyire... 5400/5900-as merevlemez biztos, hogy nyugisabb lenne, de cserébe egy kicsit lassabb is... Bár szerintem nem igen vennéd észre játékok alatt sem, hogy Green vinyód van...

Ha gondolod, akkor esetleg még nézz rá a Toshiba DT01ACA100-ra is... A WD10EZEX-szel ellentétben erre 3 év garanciát vállalnak, és kb. ugyanazt hozza sebességben, elérésben még jobb is, és tapasztalataim szerint mintha egy hangyányit halkabb lenne, és kevésbé rezonálna, mint a WD... Ha ezt választod, akkor lehetőleg tavaly év végi, vagy ez év elejei példányt kérj (ha lehet), azok már Toshiba cimkések (nem Hitachi), a gép is annak látja, és egy kicsit jobban is teljesítenek...

A rezonálás csillapítására meg vannak különböző praktikák... Pl. gumis, szivacsos HDD keret, vagy a drasztikusabb "gumis fellógatás", stb...

(#36109) Xarina: Én is egy 1 terás Hitachi-t ajánlanék inkább... Alig drágább, de 3 év garival jön, és ugye kétszer annyi adat fér el rajta...

(#36105) djxp01: Szerintem akármilyen újat kapsz, a fejparkolás menni fog rajta... De ezt a topic-ban számtalanszor leírt módszerekkel viszonylag könnyen ki lehet kapcsolni... Ha semmiképp sem akarsz ezzel pöcsölni, akkor vegyél egy kicsit drágább WD20EFRX-et, 3 év garival, vagy akár egy kb. EZRX árban lévő, szintén 3 év garis, de egy kicsit nehezen beszerezhető Toshiba DT01ABA200-at...

(#36103) R1200GS: A régi 360-as vinyódat természetesen nem kell átállítanod...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36113) fenergie84 válasza vond (#36112) üzenetére


fenergie84
addikt

Köszönöm az információkat :K

Most vettem Corsair 300R házat és abban nem akarok kókányolni, a HDD keretben amúgy is gumis rögzítések vannak, az más kérdés, h mennyit ér...

(#36114) vond válasza fenergie84 (#36113) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nagyon szívesen! ;)

Nálam egy Xigmatek Midgard II-ben volt egy darabig a WD10EZEX... Abban is hasonló, gumis a HDD tálca/keret van, ami azért valamennyit számított... Az már más kérdés, hogy kb. egy hónapos korában egyik pillanatról a másikra elhalálozott a vinyó... Ráadásul adatmentésre kellett küldenem, mert voltak rajta fontos céges melók, amikről még nem készült biztonsági másolat...

Azóta egy Toshiba DT01ACA200 van a házban... Halkabb és gyorsabb is, mint a WD volt... Nekem jobbak a tapasztalataim vele... De ettől még természetesen az EZEX is jó merevlemez... Az enyém elhalálozása nem jelenti azt, hogy az összes ilyen lenne... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36115) fenergie84 válasza vond (#36114) üzenetére


fenergie84
addikt

Azt megkérdezhetem, h mikor a WD még ment, volt mellette másik vinyó?
Mert mint írtam, nekem az a legfontosabb szempont, h a kettő együtt ne rezonáljon.

(#36116) Mercutio_ válasza vond (#36112) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nézegetem a 3TB-s vinyókat, és meglepődve látom, hogy a 7200-asok olcsóbbak, vagy azonos árban 2 helyett 3 év garral vannak.
Mennyi problémát jelent, hogy mondjuk egy Toshiba DT01ACA300-ast rakok külső rack-be, vagy ha PC-be teszem az eddigi 2TB-s 5400-as Hitachi helyére?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36117) vond válasza fenergie84 (#36115) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem, csak egy SSD ment mellette, ami ugye nem rendelkezik mozgó alkatrészekkel... Egy másik melós gépben épp egy HD502HJ megy egy HD103SJ mellett, és hát együtt is, és magában eléggé rezonál... Erre alapozva mondtam, hogy a WD10EZEX szerintem kevésbé fog rezegni... Bár aztán ki tudja, épp milyen hullámhosszra kerülnek majd az EARS-sal... :)

(#36116) Mercutio_: Kicsit melegebb és hangosabb lesz, de cserébe gyorsabb is... Valami jó, fém házba tedd bele, hogy ne menjen 40-42°C fölé a hőmérséklete... Alkalomadtán esetleg egy USB-s, vagy valami más asztali ventivel is megküldheted... A nyári melegben (is) jó szolgálatot tehet egy kis aktív hűtés... Ha meg PC házban lesz, akkor legalább egy leszabályzott ventit tegyél elé, hogy mindig kapjon egy kis hűvösebb levegőt...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36118) fenergie84 válasza vond (#36117) üzenetére


fenergie84
addikt

Na ez az, előre nem lehet tudni sajnos, h a másikkal mit produkálna :N

(#36119) vond válasza fenergie84 (#36118) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát igen, ezt sajnos csak akkor tudod meg biztosan, ha már ott duruzsolnak egymás mellett... De mondom, szerintem a mostani Samu-nál nyugisabb lesz... :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36120) fenergie84 válasza vond (#36119) üzenetére


fenergie84
addikt

Köszönöm még egyszer :R
Rágódom rajta, mert nem kevés kiadás azért ez...de ugyan akkor marha idegesítő, h vettem egy normális házat és rezeg az egész asztal. :W

mód: zsír monitorod van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36121) Mercutio_ válasza vond (#36117) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sharkon rapid case usb3.0-ba menne, nincs valami SW amivel le lehet 5400-as fordulatra korlátozni a sebességet, vagy ezzel nem csökken lényegesen a fogyi?

SG05 házba rakva annak az elejében van egy swif120-pwm a vinyó pedig keresztben van rögzítve. és SSD mellett lenne, tehát ha épp nem töltök, vagy dolgozok róla, akkor a rendszer leállítja.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36122) vond válasza fenergie84 (#36120) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Teljesen jogos, hogy nem akarod, hogy rezegjen az asztal a nem kis kiadások (és nem is gány alkatrészek) után...

A monitorral kapcsolatban régi "ismerős" vagy a különböző topic-okból... ;)

(#36121) Mercutio_: Az egy nagyon jó (és nem is túl drága) külső ház, otthon nekem is van egy, meg még a családban is egy-kettő... Az alumínium azért megteszi a hatását, főleg a műanyag házakkal szemben... :K

A Silverstone "dobozkádban" is jó helye lenne a merevlemeznek... Az úgy teljesen jó, hogy megy előtte egy Swif 120-as...

A fordulatszámot meg szerintem nem lehet szoftveresen szabályozni...

(#36123) fenergie84: ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36123) fenergie84 válasza vond (#36122) üzenetére


fenergie84
addikt

Na, még rágódom rajta egyet :K

Nekem is ismerős voltál valahonnan :DDD

(#36124) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Aki tud, kerem segitsen: [link]

(#36125) Mercutio_ válasza vond (#36122) üzenetére


Mercutio_
félisten

Köszönöm a válaszokat, akkor úgy nézem cserélve lesz legalább az egyik 2TB-s vinyó:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36126) KAMELOT válasza fenergie84 (#36115) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem van 5 hdd-m egyik sem rezonál. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36127) ptesza válasza fenergie84 (#36120) üzenetére


ptesza
senior tag

Szerintem nem maga a HDD rezonál hanem a ház. A nagy sima vékony lemezfelületeket könnyű berezgetni. Az oldal lemezt ha kézzel megfogod akkor enyhül ?

Láttam már olyan maszek HDD rögzítést ahol gumi szalagokon lógott. Persze csak kb 2 centi volt. Viszont itt külön kell gondoskodni a hűtésről.
Vagy a ház belső oldalán a megfelelő pontokon egy-egy támasztó szivacsdarabot felragasztani.(belül) De ha jól tudom akkor vannak kifejezetten rezgéscsillapító készletek is.

(#36128) KAMELOT válasza ptesza (#36127) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja ha gyenge minőségű háza van és nincs csavarokkal lerögzítve a hdd jól akkor az berezonálhat.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36129) fenergie84 válasza KAMELOT (#36126) üzenetére


fenergie84
addikt

Szerencsés vagy :K

ptesza: mivel a HDD rezeg, így azt valamennyire átveszi a ház is, mivel nem tökéletes a gyári gumis HDD keret.
De tutira a HD502HJ a ludas, mert ha megérintem, akkor érzem, h jobban vibrál, mint a WD.

(#36130) KAMELOT válasza fenergie84 (#36129) üzenetére


KAMELOT
titán

Öcsémnek 2x HD502HJ van a gépében. Szintén nem rezonál. :) Akkor viszont nem a hdd hanem a rögzítőkeret a hibás.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36131) fenergie84 válasza KAMELOT (#36130) üzenetére


fenergie84
addikt

Öcsémnek is van egy HD502HJ, az meg egy Seagate vinyóval rázza szét a házat :D
Úgy látszik, hogy felénk csak ilyenek vannak.
Biztos, h nem 100% megoldás a házam HDD csillapítása, de mint leírtam, érezhetően ez a vinyó produkálja a dolgot.
Közben vettem egy WD10EZEX-et, kíváncsi vagyok, ha haza értem, mit fogok tapasztalni...

(#36132) djxp01


djxp01
senior tag

WD20EZRX-et Win7 alá beraktam, particionáltam, és a formázást quick format-ra raktam.

Első használatkor nem lenne jobb teljes (nem quick) formatot csinálni?

Ezek a sebességeredmények megfelelőek? (SATA3 port, Win7, asus p6x58d premium)

Esetleg valami beállítást, drivert ellenőrizzek? (intel driver, lap driverek a legújabbak elméletileg)

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#36133) vond válasza djxp01 (#36132) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Elég a gyorsformázás is... Ha van időd, akkor esetleg egy HD Sentinel teljes írás/olvasás felület tesztet végigtolhatsz rajta (egy jó 6-7 óra biztos lesz)... Ez végigírja/olvassa az egész lemezt, így ki kell jönnie bármilyen hibának... Ezután partícionálod, majd nyomsz rajta megint egy gyorsformat-ot és csókolom... :)

A sebesség pedig abszolút rendben van... :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36134) djxp01 válasza vond (#36133) üzenetére


djxp01
senior tag

Sajnos idő hiányában nem tudom megcsinálni a full tesztet, de azért gigamegatnx :R

regisztrált: 2005-07-05

(#36135) N.Szil


N.Szil
tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek melyiket éri meg megvenni, a 3 közül melyik lenne jó választás?
- Toshiba 2TB SATA-III 64Mb HDD (DT01ACA200) 3 év gar
- Western Digital 2TB SATA-III 64Mb HDD (WD20EZRX) 2 év gar
- Western Digital 2TB SATA-III 64Mb HDD (WD20EFRX) 2 év gar

(#36136) Cheesy válasza N.Szil (#36135) üzenetére


Cheesy
őstag

Én ma rendeltem egy ilyet (WD20EFRX). Itt 5 év garit adnak rá!

www.vakbelmutet.hu

(#36137) N.Szil válasza Cheesy (#36136) üzenetére


N.Szil
tag

Köszi.
Ennél a típusnál a parkolási időt kel állítgatni?

(#36138) Calogero válasza N.Szil (#36137) üzenetére


Calogero
addikt

A WD RED-eknél nem kell állítgatni.

(#36139) N.Szil válasza Calogero (#36138) üzenetére


N.Szil
tag

Köszi.

(#36140) Cheesy válasza Calogero (#36138) üzenetére


Cheesy
őstag

Őszintén szólva a Green széria fejparkoltatási mizériájától való félelem is közrejátszott, hogy ezt a típust választottam. Ugyanis ahogy utánaolvastam, személyenként (HDD-nként) változó eredménnyel járt, hogy milyen értéket állított be a WDIDLE utilityvel. Ráadásul a firmware-ben piszkálódik, aminek az esetleges károsodása esetén a garancia érvényét veszti. (Ha jól tudom.)
Így inkább Red. :)

www.vakbelmutet.hu

(#36141) N.Szil


N.Szil
tag

Megéri a Toshiba 2TB SATA-III 64Mb HDD (DT01ACA200): 20.750 Ft, 3 év garanciával? Mert ahogy látom majdnem 7 ezerrel olcsóbb mint a WD20EFRX, és a fordulatszáma is 7200rpm. A WD20EFRX-nek csak 5200rpm. Vajon van olyan jó a Toshiba mint a WD20EFRX?

[ Szerkesztve ]

(#36142) KAMELOT válasza N.Szil (#36135) üzenetére


KAMELOT
titán

Vagy Seagate Pipeline 2TB 5900rpm 3 év gari. Amúgy meg egyértelműen a Toshiba a 3 év gari végett.
Itt az én hdd-m is.

(#36143) Cheesy: Pontosan!
1. 1TB hdd OS + 2-3TB háttértár
2. 60-120GB SSD OS + 2-3TB háttértár

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36143) Cheesy válasza N.Szil (#36141) üzenetére


Cheesy
őstag

Azért azt hozzáteszem, hogy a Red amit választottam kifejezetten háttértárnak, és még véletlenül sem OS alá szánt rendszervinyónak kerül a gépbe.
Jobban jársz, ha OS alá veszel egy 60GB-os SSD-t, kb. 15k-ért.

www.vakbelmutet.hu

(#36144) fenergie84


fenergie84
addikt

Na, beraktam az WD10EZEX-et és ezt tudja:

(#36145) zolikaDB válasza fenergie84 (#36144) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hol vetted?

(#36146) fenergie84 válasza zolikaDB (#36145) üzenetére


fenergie84
addikt

Ment PÜ :K

(#36147) ViZion


ViZion
félisten

Nah, Dell Inspiron laptop még mindig, ügyfél döntött, ócó legyen és garis. 12 k-ig valami HDD kell...
Ezek férnek bele kb.:
Seagate, WD blue BPVT, WD blue Lpvt. A két WD között valami különbség? Illetve a három közül melyik a legjobb? Köszönöm. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36148) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak!
Csak tárolásra kellene valami "nagyvas". Az alábbiak közül van-e kerülendő ill. nagyon ajánlott típus?
WD 1.0TB HDD SATA-3 64Mb WD10EZEX
WD 1.0TB HDD SATA-3 64Mb WD10EZRX
WD 2TB SATA-3 64Mb HDD WD20EARX
WD 2TB SATA-3 64Mb HDD WD20EZRX
WD 3TB SATA-3 64Mb HDD WD30EZRX

(#36149) vond válasza zolikaDB (#36148) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Adattárolásra az EZRX-ek közül válassz, az EZEX 7200-as, az EARX meg már elég régi... Esetleg fontold meg valamelyik EFRX-et is... Alapból 3 év gyári gari jár hozzá, de alább írták 5 év garival is, ami nagyon jó...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36150) ST05


ST05
őstag

sziasztok ,segítséget kérnék , egy green winyó választásban !
Árvíz elötti időkben volt egy 1tányéros WD500AADS -em ha jól rémlik,
amivel marha elégedett voltam-
-tehát a WD megfelelne, de mástol sem zárkózóm el
-1 terrásat minimum ( ez alatt nem is érdemes ha jól sejtem

és a lényegi kérdésem a következő
WD10EZRX ez hogy 0 év gyári garancia, elírás lehet, ?
( valamint feltünően olcsó, gyakorlatilag a legolcsóbb 1 terrás , ez a 0 gari miatt lehet?
vagy a kisker(ipon) vállal 2 évet, és 0 év gyári gari?
ebből szokott lenni az idönkénti kavarodás, hogy hol 2, hol 3 évet adnak egy vinyóra ?
Ez az EZRX tetszene is, mert 1 tányéros 2 fejes mint az 500 asom volt,
csak ez a 0év paráztatott be..

köszönöm a válaszokat, és esetleges egyéb típus ajálásokat is ! :R
Esetleg valami 1,5TB os vagy 2terrást is megfontoljak ,ha nem is kell több hely egyenlőre?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.