Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 10:16:05

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) genlog válasza Lauda (#66000) üzenetére


genlog
junior tag

Köszi, egyébként a kérdés arra irányult, mitől lehet úgy olcsóbb? Drágábbnak kellene lennie, hiszen plusz ház, csatlakozó, elektronika...

(#66002) csibe1 válasza genlog (#65995) üzenetére


csibe1
addikt

Ahogy már említették NE BONTSD SZÉT A GYÁRI KÜLSŐ MEREVLEMEZ HÁZÁT!
Egyrészt a csatlakozó, másrészt a garancia miatt; és jó eséllyel ragasztott, szóval csak szétbarmolod.

A HDD rendelés ügyben nézz szét az árukeresőn.
Ott egy típushoz fel van sorolva 10-15 bolt, a honlapjukon meg tudod nézni a garanciaidőt, és a szállítási opciókat. Már ahol alapból kiírják a gariidőt.

Az óvatos futár kezelést hogyan érted? Három kispárnába tekerve szállítsák a vinyókat? :U
Ebben a témában szerintem rossz topikban érdeklődsz.
Rendeltem már 3-4 vinyót, és extra csomagolást kértem (plusz adag buborékfólia),
nem volt semmi gond.

(#65996) CJ3
Nekem 2db 3TB-os Purple van, nálam bevált tárolásra, nincs velük gond.
Az egyik külső házban a másik dokkolóban van.
Nézegettem a RED-et is, de inkább kihagytam hiába olcsóbb esetleg; de ezt mindenki maga tudja.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#66003) Dzsekó válasza CJ3 (#65997) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az új Red-ek SMR-esek, 8TB és felfele még nem azok. Szal 4-6TB EFAX-ot ne, EFRX mehet. Purple jó mindegyik méretben, CMR-esek még.

(#66004) Dzsekó válasza genlog (#66001) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egyszerűbb az elektronika, közvetlenül a nyákon van az USB, ki van hagyva a Sata port, sata vezérlő chip. A ház meg egy fröccsöntött egyszerű olcsó műanyag, amit színvariációkkal próbálnak meg feldobni (WD ultra). A benne lévő HDD is Green-nek felel meg. Ezek miatt olcsóbb picit.

[ Szerkesztve ]

(#66005) genlog válasza Dzsekó (#66003) üzenetére


genlog
junior tag

Úgy tudom, mivel a Purple videófolyamokra van optimalizálva, nem javít írási hibákat mint alapvetően mondjuk a Red, csak tolja, ami a csövön kifér.

(#66006) Lauda válasza genlog (#66005) üzenetére


Lauda
félisten

Asztali környezetben nem kap ilyen parancsot a vinyó, még a wd fórumából is linkeltünk idevonatkozó reakciót régebben. Pl.: [link]

(#66007) Alex91 válasza genlog (#65995) üzenetére


Alex91
félisten

Meg kell nezni par youtube videot, ahol szetszedik ezeket... Ott latszik, hogy milyen a hdd. Legtobbszor normal sata, foleg a 3,5” eseten.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#66008) Lauda válasza genlog (#65995) üzenetére


Lauda
félisten

Itt amúgy milyen hdd-ra gondolsz, hogy külső házzal együtt még olcsóbb is?

(#66009) iceman007


iceman007
aktív tag

Sziasztok!

Közel 6 év után az 1TB-os Toshiba vinyóm kezdi megadni magát és mikrolaggot okoz. Nem csak játékoknál hanem akár a Windows használata közben is. Ezt szeretném lecserélni egy tartós(abb) darabra. Elsősorban torrentezésre, valamint filmek, képek és videók tárolására használnám, esetleg CAD programmal készített fájlokat menteném rá, esetleg egy két játékot amit már nem fér rá az SSD-re. A 20ezres keretet nem szívesen lépném túl.

Tudnátok ajánlani valami célra megfelelőt?

KöszI! :R

[ Szerkesztve ]

(#66010) Indian74


Indian74
senior tag

Sziasztok!!
Adat tárolásra ami nem egész nap megy de a irás másolási sebbesée elfogatható,milyet javasoltok asztali pc-be?Max 2 Tb-os kellene???
Ez jó lehetne??
Western Digital 2TB 256MB 5400rpm SATA3 (WD20EZAZ)

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

(#66011) genlog válasza Lauda (#66008) üzenetére


genlog
junior tag

A 10 és 12 TB-osokra. Ezekből a legolcsóbbak a WD Elementsek.
Már van egy 10 TB-os Elements, azzal végül is meg vagyok elégedve (úgy tudom "White" a színkódja).

Amúgy nem akarom szétszedni, csak a kérdéshez kiegészítésként írtam, hogy akár úgy még jobban is járna az ember, amit nem értek, hogy miért van, továbbra sem.

[ Szerkesztve ]

(#66012) Dzsekó válasza Indian74 (#66010) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem. WD20PURZ 3 év garival az ajánlott.

(#66013) Dzsekó válasza iceman007 (#66009) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha 1TB elegendő, akkor ugyanúgy Toshiba P300 vagy WD10EZEX.

(#66014) Maksifül


Maksifül
senior tag

Sziasztok!

Általános adattárolásra, torrentezésre vennék 8TB körüli KÜLSŐ vinyót, ami megbízható.
Ezeket néztem ki, amik a legolcsóbbnak tűnnek, melyiket érdemes választani 60K alatt? Esetleg van olyan márka, típus, ami kicsit drágább 60-nál, de jobb, esetleg nem 2 év jótállás van rá, hanem több, s érdemesebb azt választani? :R
Western Digital külső merevlemez 8 TB Elements Desktop USB3.0 Micro-B

Western Digital külső merevlemez 8 TB MyBook Essential USB3.0

Seagate Backup Plus, 3,5", 8TB külső merevlemez,STEL8000200

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#66015) King Unique válasza Maksifül (#66014) üzenetére


King Unique
titán

A fórum keresőjének a használata megy, itteni téma összefoglaló, annak vége megvolt, ezeket már láttad, ezen topik nevében talán szerepel hogy külső merevlemezekkel foglalkozik, ennyire nehéz eltalálni a megfelelő topikot? :B

Amúgy attól is függ pontosan milyen kell, a most linkelt modelleknél 3 év gyártói garancia a My Book sorozatnál van, a többinél 2 év. Meg azt is el kell dönteni, hogy olcsóbban egy gyárilag készre szerelt megoldás kell áltlagos minőségű, lutri típusú HDD-vel, vagy belső merevlemez + külső ház = külső merevlemez megoldás, aminél tetszőlegesen választható ki az átlagosnál akár minőségibb HDD is, szabadon szétszerelhető stb., viszont az 8 TB-os tárolókapacitásnál valamivel drágább szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#66016) tibaimp válasza Maksifül (#66014) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Egyetértek King Unique kollégával!
Jobb választás egy 8TB-os WD Purple (WD82PURZ) + egy jobb USB 3.0-ás külső ház (például: Sharkoon 3,5" Swift Case PRO USB3.0).

Én ilyet használok vagy 3-at, és elég sokat el is adtam már belőle.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#66017) WinZol


WinZol
aktív tag

Hi,

Meglévő XPenelogy NAS disk bővítéséhez mit ajánlotok?
(SHR kötetet bővítenék)

Induló állapot:
- 2 db WD40EFRX 4TB
- 1 db WD40EFRX 3TB

Egyelőre csak 3 disk-et eszik (ennyi a SATA port)
Később egy SATA bővítés is várható.

Ezt szeretném bővíteni 2db legalább 6TB-s diskel

Első lépésként:
4 TB + 6 TB + 6 TB ami SHR alatt 10 TB

Majd SATA bővítővel vissza a jelenlegi diskek
4 TB + 6 TB + 6 TB +4 TB + 3 TB ami SHR alatt 17 TB

Mindez mezei használatra 7x24h otthoni környezetben mindenre.

Én ezeket találtam:
8TB WD Red WD80EFAX 74 eFt (3 év gari)
6TB WD Gold WD6003FRYZ 64 eFT (5 év gari)
8TB WD Ultrastar DC HC320 HUS728T8TALE6L4 93 eFT (5 év gari)
(ez tegnap még csak 82 eFt volt)
?????
Mit javasoltok, mi a jó döntés?

Mi történt az éjszaka, hogy a HDD-k ára megugrott jó 10%-al?

Köszi

(#66018) CJ3


CJ3
senior tag

Na már üzemben a Purple...... Elsőre nem látja a rendszer.
Vezérlőpult, Számítógép kezelés, lemezkezelésben felkínálja h lemez inicializálása....
csak innen menj, mert startról pl nem fogja felajánlani
Addig nem látta a 4 Tb ot....
Most már jó minden. Ez csak jó tanács nálam ez most zajlott le :)
WD 40PURZ ;]

Egyébként új kötet létrehozásánál amit felkínál hogy alapértelmezett NTFS Gyorsformázás ez okés? vagy Van valami tanács esetleg egyedi jobb beállítás? :R

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#66019) holloo


holloo
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi két HDD között vacillálok NAS-ba (ezeket ajánlja az összefoglaló is):

6TB WD Red WD60EFRX
6TB Seagate IronWolf ST6000VN001

A kérdésem az lenne, hogy a Seagate (amit inkább vennék a teljesítménye miatt) érzékelhetően hangosabb, mint a WD? Vagy csak a Pro (ST6000NE0023) hangos a Seagate-ből is?

[ Szerkesztve ]

(#66020) King Unique válasza CJ3 (#66018) üzenetére


King Unique
titán

A rendszer, azaz a Windows akkor "nem látja" a HDD-t, ha sem a fájlkezelőben, sem az eszközkezelőben, sem a lemezkezelőben nem jelenik meg. Ha ezek közül csak a fájlkezelőben nem jelenik meg - ami eleve másodlagos, megtévesztő, mivel ott csak a meghajtóbetűjellel rendelkező kötetek jelennek meg - , akkor eleve helytelen az állítás. :B Illetve az nem újdonság, hogy egy vadonatúj HDD-t Windowson a használatbavételhez először értelemszerűen inicializálni, particionálni, formázni kell a lemezkezelőben, illetve 2 TB felett eleve GPT-re inicializálni. Valamint ha már Windowson lesz használva a HDD, akkor a formázásnál értelemszerűen az alapértelmezetten felkínált NTFS fájlrendszert kell választani, maradhat az alapértelmezett lemezfoglalási egységen, vadonatúj és feltételezhetően hibátlan állapotú HDD-nél elég a gyorsformázás, stb. Lassú (teljes) formázást, vagy pl. a HDS tesztjeit akkor javasolt futtatni, ha a HDD tesztelése / szektorhibák javítása, vagy esetleg az adatmegsemmisítés a cél.

[ Szerkesztve ]

(#66021) CJ3 válasza King Unique (#66020) üzenetére


CJ3
senior tag

Igen így helyes, én írtam kapkodva :) Számomra újdonság volt ez az inicializálás :DDD
Mert eddig (2 Tb) ugye nem kellett. :) Hanem a Lemezkezelő látta, ha a startról indítottam is el, és tudtam Particiókat létre hozni. :R

Crypto

(#66022) King Unique válasza CJ3 (#66021) üzenetére


King Unique
titán

Inicializálni eleve kell a vadonatúj HDD-t 2 TB és az alatti tárolókapacitás esetén is, máskülönben használni sem lehet, meg ilyenkor eleve a lemezkezelőben kell nézni, nem szimplán a fájlkezelőben, ahol ezen művelet és meghajtóbetűjel híján eleve meg sem fog jelenni.

(#66023) tzabo válasza holloo (#66019) üzenetére


tzabo
tag

Nem hinném, hogy hangosabb. Nekem 5900 RPM-es skyhawk-ok vannak a gépben és alig van hangjuk.
Pro-kat nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#66024) Lauda válasza genlog (#66011) üzenetére


Lauda
félisten

Igen ez tényleg érdekes. Nemrég néztem youtube videót, ahol a srác vett két 8tb-os (ha jól emlékszem) elementset és kiszedte belőle a lemezeket. Viszont ragasztgatni kell a csatlakozón, illetve bukós a garancia is, ha lesz valami nyoma a szétszerelésnek. :)

(#66025) Zamasun


Zamasun
aktív tag

Sziasztok. WD30PURZ típust vettem hosszútávba az új Synology NAS-ba mert jó áron volt. Képtárolás, videoszerver a felhasználás. Csak most találtam erre a remek fórumra, ahol a RED-et ajánlják NAS-ba erre a célra inkább. Adjam el vagy megfelelő lesz a purple is?

(#66026) WinZol


WinZol
aktív tag

Hi,

Mindig ennyire döglik ez a fórum?
Jó lenne egy kis segítség: [link]

Zoltán

(#66027) Dzsekó válasza WinZol (#66017) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem döglődik a fórum, csak nem ülünk itt 24/7-ben, örülök, ha este van időm leülni ide két kisgyerek mellett.

Az EFRX-ek mellé tehetsz EFRX-et, ha találsz még, vagy 8TB és e feletti EFAX-ot (4-6TB-os EFAX kerülendő SMR miatt). De tehetsz 6TB-os Purple-t is (WD60PURZ). A Gold és Ultrastar 7200RPM-es, ami 5400RPM-es HDD-k mellé felesleges.

(#66028) Dzsekó válasza Zamasun (#66025) üzenetére


Dzsekó
addikt

El ne add, ez a legjobb választás. 8TB alatti Red-ek SMR miatt kerülendők

(#66029) Indian74


Indian74
senior tag

Erröl mi a véleményetek,érdemes e megvenni pl adattárolásra,fényképek,filmek,programok?
Egy külsö mobilrackbe tenném bele.
Seagate SkyHawk ST2000VX008 :F

NAGYPAPA

(#66030) Lauda válasza Indian74 (#66029) üzenetére


Lauda
félisten

Igen. :K

(#66031) WinZol válasza Dzsekó (#66027) üzenetére


WinZol
aktív tag

Az EFRX -ek aranyárban vannak 6TB-s kb. annyi mint az EFAX 8TB-s.

Ez akkor ajánott?

A WD Gold és WD Ultrastar az 5 év gari miatt jött számításba.
Annyival nem drágább.

Köszi

WinZol

(#66032) fecs


fecs
senior tag

Sziasztok!
Egy Qnap NAS-ban kimúlt az egyik HDD. A működő WD40EFRX mellé vennék egy másik 4TB-osat. Látom, hogy már nehezen beszerezhető ez a WD RED verzió.
RAID-ben használva az új rendszert (2db HDD) okozhat gondot az eltérő típus? Pl Seagate ST4000VN008. Ha ajánlott más, akkor a tanácsot elfogadom.
Köszönöm!

Pixel 6a

(#66033) tasiadam


tasiadam
veterán

sshd rendszernek mennyire jo? ubuntunak pl

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#66034) Lauda válasza WinZol (#66031) üzenetére


Lauda
félisten

Igen.

(#66035) Lauda válasza fecs (#66032) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

A WD40EFRX rengeteg helyen kapható. Amennyiben raid-ben használnád, ez a verzió ajánlott mindenképpen, mivel a másikkal megegyező (a régi red-ek is cmr rögzítést használtak, igaz nem írtad mennyire régi a másik red) rendszerben dolgozik. A WD40EFAX smr rögzítést használ, így ott lehetnek problémák.

[ Szerkesztve ]

(#66036) Dzsekó válasza WinZol (#66031) üzenetére


Dzsekó
addikt

Igen, a 8TB-os EFAX még CMR rögzítést használ. Itt tekerj le a lap alja felé.
Gold és Ultrastar is jó, de itt feleslegesnek érzem. Ha a régi HDD-ket is kivennéd, és csak újak lennének, akkor már más lenne a helyzet. Jelen állás szerint az 5400RPM-es HDD sebessége a mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#66037) Eversmann


Eversmann
aktív tag

Gondolkodtam egy Brixben. Hogy ne a számítógép menjen torrentnél. Halkabb és energiatakarékosabb is. Viszont nem tudom milyen felállás legyen. Visszanéztem miket írtatok rá korábban. link
1. Seagate Firecuda SSHD? Írtad, ha az oprendszer is rajta lenne. Feláras amúgy. Megéri?
2. Vagy egy ssd bele a satába, és egy külső WD Elements usb-be?
Amúgy 1 sata csatlakozó van. Meg 2 usb. Ebből kellene kihozni valamit. :U Valami tipp esetleg? Én szívem szerint SSD-t raknék bele csak így :DDD Nulla zaj. De gondolom az írási műveletektől hamar elhalálozna.
Köszi

[ Szerkesztve ]

Life is better with a Titan

(#66038) WinZol válasza Dzsekó (#66036) üzenetére


WinZol
aktív tag

Köszi az Infót.

Már csak azt árulja el valaki, hogy az árukeresőkön (argep, arukereső) lévő árak miért alacsonyabbak a boltinál.

Pl ha a WD40EFRX-re keresek rá, akkor az Árgépen 38-40 körül vannak az árak.
Ha már átmegyek a boltra akkor 43.

Konkréta példa: Aqua (argep.hu) 38 780 / honpage: 44 500 HUF

Vagy lemaradtam vmiról?

Zoltán

(#66039) Dzsekó válasza WinZol (#66038) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mert nem követik olyan gyorsan a változást az árukereső oldalak. Valószínű most kezdett felmenni az EFRX-ek ára, mert kifutó lett. És még azt is el tudom képzelni, hogy az EFAX SMR miatt megnőtt rájuk a kereslet, így az árak elkezdtek felfelé kúszni. Van, hogy kell 1-2 nap is, mire az árukereső oldalak befrissítik az árat. Ezen most nyerészkedik pár bolt szerintem. Ha megnézed a WD40EFAX-ot ugyanott, akkor annak jól szerepel az ára, mert annak stagnál, nem nagyon változik.

(#66040) Dzsekó válasza Eversmann (#66037) üzenetére


Dzsekó
addikt

2. eset a jó megoldás. Amit linkeltél azt nagyon régen írtam. WD10JPLX már nem kapható. Ami most kapható 2,5"-os HDD-ben, az már mind SMR-es, elnézően kvázi csak tárolásra jó. Utolsó CMR HDD, ami 5400RPM-es a WD Red WD10JFCX, de ez nem jó op. rendszerre.
Tehát 2. eshetőség jöhet csak számításba, amivel sebességben is jobban jársz. Ez már nem ide vágó téma, de SSD-ben, ami írást is képes elviselni, és nem lesz hamar tégla, az a Samsung 860 EVO és Intel Data Center ipari SSD-k (S4510, S4610). Az Intelek több PB-ot (PBW) képesek írni, és ez csak a gyári saccolás, ennél még valószínű többet is bírnak, az Intel a kiírt adatra vállal garanciát. Szóval ezek közül érdemes választani. Samsung is sok írást képes elviselni és előnye, hogy keveset fogyaszt (Lehet USB-re is kötni). Sata-n mindegy a fogyasztás. E mellé mehet a WD Elements akár tárolónak/mentésnek.

(#66041) Lauda válasza WinZol (#66038) üzenetére


Lauda
félisten

Az árúkeresőn amiket néztem árakat, az mind stimmelt.

(#66042) fecs válasza WinZol (#66038) üzenetére


fecs
senior tag

Én is ezt a típust nézem, Sajnos már jó az ár a keresőben is. Mindkét helyen 44.500 Ft :O

Pixel 6a

(#66043) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Kissé kifutottam a helyből a NAS-on, 2db 4TB WD Purple van benne.
Arra gondoltam, hogy a letöltött "próba verziós" Játékok ISO file-jait nem azon tárolnám, mert tetemes helyet foglalnak el.

Így az jutott eszembe, hogy vennék 1 vagy 2 db 4TB HDD-t, hogy arra lemásoljam, majd utána törölném a NAS-ról.

Nagy lelkesem elolvastam az összefogaló adott részét:
Általános felhasználás hdd ajánlást.... Hát itt aztán ketté állt a fülem.
40-60eFt-os 4TB HDD ajánlatok.

Nekem tényleg csak arra kéne, hogy max. havonta elővegyem és ha kell valami játék akkor arról telepítem a gépeben lévő Slot-ba dugva. (Előtte teleírnám persze)
Tehát nem folyamatos üzem lenne.

Erre nem megfelelő egy 2-3 év garis WD???
pl:
4TB WD 3.5" Blue SATAIII winchester (WD40EZAZ) ez pl 2 év garis 30k-ért.
WD40EFAX (5400rpm, 256 MB puffer, SATA3 - Red széria) 3 év garis 33k-ért.

a

Toshiba P300 High-Perfomance 4TB [3.5"/128MB/5400/SATA3] már 1 év garival 26-27k-ért nekem is necces.... ;-)

Előre is köszönöm!

(#66044) Lauda válasza nimfas (#66043) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

A purple tökéletesen megfelel erre is.

(#66045) CJ3 válasza nimfas (#66043) üzenetére


CJ3
senior tag

Én már majdnem megrendeltem azokat amiket írsz Blue Red ......De utána olvastam picit
WD 40PURZ (Purple) lett 30 ért ;] 3 év gari. Ha kell info privátban írj :R

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#66046) nimfas válasza CJ3 (#66045) üzenetére


nimfas
addikt

Szia, hát én 32+posta alatt nem látok sehol. :)

Lauda, nekem is az a gyanúm, NAS-ban is abból van 2db (WD 40PURZ)

(#66047) tasiadam válasza nimfas (#66043) üzenetére


tasiadam
veterán

miert nem toltod le frissen amikor kell?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#66048) nimfas válasza tasiadam (#66047) üzenetére


nimfas
addikt

Mert (viszonylag) lassú a netem?
Nem mindenhol van ám Gigabites net. :W
Konkrétan ADSL ami vezetéken elérhető... a maga 10/0,5 Mbit/s sebességgel, épp ezért váltottam korlátlan Telenoros mobilnetre... ez már hasít 60/40 Mbit-el. :D De rohadt messze van egy optikától azért.

Hát ezért nem töltögetek le 50-100 GB-okat nap mint nap. :)

Továbbá azért mert lehet mire kéne már nem lesz fent az oldalon. ;)

[ Szerkesztve ]

(#66049) csibe1 válasza nimfas (#66048) üzenetére


csibe1
addikt

Nem rossz dolog lementeni a telepítőket, mert újabban igen elröpültek a játékok méretei.
Mintha azon versenyeznének, hogy ki tud nagyobb méretű játékot összehozni.
Eddig a CoD viszi a pálmát utána meg a Star Wars Battlezone jön, ha jól tudom.
Azért már kezd csufondáros lenni, hogy lassan 200GB se lesz elég egy játéknak.

tasiadam
Az tök jó, hogy letöltheted bármikor, ha épp van neted meg áram.
Viszont azt senki sem garantálja, hogy full sávszéllel jön lefelé a cucc, hiába van a legnagyobb sávszélességű csomagod optikán. ;] :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#66050) tasiadam válasza csibe1 (#66049) üzenetére


tasiadam
veterán

nem tudom melyik az effektivebb:
kiadni 40 ezret azert h sok jatek raferjen ami "kicsi"
vagy
ha eltervezem h jatszani akarok vele akkor toltom egesz nap,felteve ha lassu a net.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.