Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35251) Coolmat válasza King Unique (#35250) üzenetére


Coolmat
őstag

Amit kicseréltettél Seagate-et bad sectoros lett, vagy teljesen meghalt? Hogy ne csak rossz tapasztalatról legyen szó: nálam már 3,5 éve megy (kopp-kopp) a notimban egy ST9250410AS, 7200rpm-es létére nem is melegszik túlzottan (40-42 fok szokott lenni a max).

(#35252) King Unique válasza Coolmat (#35251) üzenetére


King Unique
titán

Lehet 7200-asokat minőségibben összerakják, 42 fok abszolút jó :K
Teljesen nem nyúvadt ki [link], de csak idő kérdése lett volna..., sőt itt a PH-n 2 embernél is találtam hsz-t, h vadiúj notijában pont ilyen van és náluk is dögledezik, vsz vmi rossz széria lehet.
seagate -ek smartja is érdekes, mert pl. 1. Raw Read Error és még pár attribútom többi gyártóénál jó eseteben 0, de ezeknél mindig ilyen magas értékekkel operált, persze azt mondták ennél ez a "normális"...

[ Szerkesztve ]

(#35253) Kroni1 válasza King Unique (#35252) üzenetére


Kroni1
veterán

Nálam meg most pont egy WD Black 7200-as van, ami még külső USB házban elég normálisan viselkedik és különösebben nem is melegszik, de a notimban idle is 48-50 fok és tényleg meleg tapintásra is! A külső usb-s adatok miatt arra gyanakszom, hogy egyszerűen rossz neki a notimban, úgy látszik a noti tervezésénél megelégedtek azzal, hogy az 5400-es amit beletettek az nem sül meg benne.

Szerintem ma megpróbálom visszavinni, és veszek egy 5400rpm-eset helyette. Így némileg lassabb, de talán hosszabb életű HDDm lesz majd!

(#35254) jim bcs válasza King Unique (#35250) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

értem, szerintem most a wd jobb bár a seagate-nél igencsak széria hibáról van szó egyik sem rosszabb mint a másik, az ssd-vel teljes mértékben egyet értek a wd-nek meg veszel egy külső házat aztán van egy adatvinyód is

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35255) jim bcs válasza Kroni1 (#35253) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

hát igen notiknál sokszor elfelejtik tulajdonképpen állandó jelleggel hogy nem ártana a hdd-t is hűteni, bár egy kis konstrukció áttervezéssel megoldható lenne azért annyi hely még éppen lenne ami egy kisebb hűtésnek elég lenne

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35256) King Unique válasza Kroni1 (#35253) üzenetére


King Unique
titán

Lehet...nálam is ez az 5400-as Seagate 45-48 között volt notiban (szűk hely, műanyagok, állandó igénybevétel,v venti nem tolja rá eléggé?), külső usb-s rackben ilyenkor mindegyik 40 fok alatt van, nyáron lúdul majd meg. De ha nálad black notiba annyi volt, az nem is rossz, seagate melegedős akkor, v noti hűtése, szellőzése xar... :D

[B](#35254) jim bcs : külső adatvinyóből van már egy rakás :) , inkább új notit akarok venni (ezt csak úgy kaptam), ezt talán elpasszolni, mert 3D CAD/CAM progikhoz ajánlott már egy gyors SSD, csak hát nem megy minden egyszerre... :)

(#35257) jim bcs válasza King Unique (#35256) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nyílván ;) , viszont akkor tényleg az a legjobb megoldás esetedben ha cserélsz egy másikra és majd abba egy ssd aztán mivel van külsőd bőven vagy ssd-vel veszed vagy majd eladod a benne lévőt

seagate-ek jobban melegednek, az üzemi hőfokuk is magasabb de ettől még nem rosszabbak a wd-től, wd-ben is van szériahibás nem 2

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35258) 590227 válasza Graphics (#34986) üzenetére


590227
aktív tag

Tisztelettel köszönöm a segítséged.A kicserélés megoldva az általad ajánlott helyen.Az új REED még garis cserében.A W7-et újratelepítettük,utána 1-2 óra munkával belaktam a gépet,veszteség nélkül. :R :R

(#35259) Kroni1 válasza King Unique (#35256) üzenetére


Kroni1
veterán

A noti van szarul tervezve, de nagyon ügyesen kicseréltem a a külső HDD-m 5400-asára az már kevésbé melegszik a notiban. Megjegyzem a WD is sokkal jobban érzi magát az USB3.0-as házban: most másolás közben is 33 fokos. :K

(#35260) vond válasza Kroni1 (#35259) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na tessék... :)
Örülök, hogy megoldódott a dolog...

(#35258) 590227: Egy "E"-vel kevesebb: RED ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35261) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
mostanában akarok 3,5-ös SATA3-as hdd-t venni, 20 ezer alatt. Lehet használt is!
Abit IP35 lapom van jelenleg pár hónap múlva szeretnék majd váltani H77-re
Lesz vmi kompatibilitási kínja?
SP2-es XP-t használok, de ha nem barátja ennek a vinyónak, váltok win7re
Lényeg, hogy csendes legyen és ne nagyon melegedjen :)
Mit tutdok ajánlani?
Üdv és köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(*)(*)

(#35262) Tulkas


Tulkas
tag

Üdv,
ajánlanátok egy gyors, 5400-es, legalább 3 év garis vinyót? TV- mellé kéne, de jó lenne ha nem fél élet lenne amíg felmegy rá egy 20 gigás film (3D).
Esetleg mellé egy olcsó házat is ha tudtok!
Köszönöm! :R

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#35263) jim bcs válasza Angelotti (#35261) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

20k ig újat is veszel 250-750GB-ig minek vennél használtat, kérdés rendszernek kell-e vagy adatnak, rendszernek 7200rpm adatnak 5400rpm, rendszernek nyugodtan mehet a 2,5"-es 7200rpm-es laptop winyó is hűvösebb mint a nagyok persze kellő házhűtéssel akár egy WD Scorpio Black 750GB (19-20k), kompatibilitási gond nem lesz ;)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35264) jim bcs válasza Tulkas (#35262) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ajánlanátok egy gyors, 5400-es, legalább 3 év garis vinyót? rosszul indul az eleje az 5400rpm az 5400rpm, ha gyors winyót akarsz akkor 7200rpm vagy a fölött, 3 év garival pl.: WD de a topik az ajánlott winyókkal kezdődik kategóriára bontva winyó sorszámmal együtt [link]

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35265) thurands válasza El Kebir (#35230) üzenetére


thurands
csendes tag

Végül kicserélték Caviar Bluera, köszi a válaszokat! (A weboldalukon viszont továbbra is 7200nak van feltüntetve, nem szép).

(#35266) 590227 válasza vond (#35260) üzenetére


590227
aktív tag

Köszönöm!A Samu helyett ez van: WD5002AALX.A WD RED-et ma visszavitte a garifutár. :R

[ Szerkesztve ]

(#35267) Celithrandi válasza thurands (#35265) üzenetére


Celithrandi
addikt

azért olyan nagyot nem tévedtek, mert a green nem 5400 hanem 5400-7200 rpm között váltakozik.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35268) Sped


Sped
aktív tag

Sziasztok!

Az előbb véletlenül a földre esett a My Book Essential 3,5-es 1,5T-s vinyóm (szerencsére nem volt bekapcsolva), az ütő megállt bennem. A csatlakozóknál kipattant az oldala, azt visszapattintottam, bedugtam, elvileg minden rendben, nincs furcsa hangja, működik rajta minden, viszont a LED folyamatosan ég. Ez vajon mire utalhat? Mikor fog meghalni? :)

Üdv.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#35269) jim bcs válasza Sped (#35268) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

mozgasd meg a csatlakozókat talán megoldja a problémát, ha azután is világít kezdd el lementeni az adatokat ha megvan nyomj egy tesztet lehet készül hamarosan távozni, azért vedd ki a hdd-t és nézd meg úgy is mi van magával a hdd-vel (tesztet neki) lehet csak a ház kuka

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35270) Sped válasza jim bcs (#35269) üzenetére


Sped
aktív tag

Pontosítok.
Az a LED, ami a HDD működést jelzi, az úgy működik mint eddig, ha van adatforgalom, villog rendesen, ha nincs, folyamatosan ég, hanem a fölötte lévő részen függőlegesen folyamatosan világít minden...

A tesztek szerint minden a legnagyobb rendben, most lemásolok róla 50GB-t, meglátjuk történik-e vmi.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#35271) jim bcs válasza Sped (#35270) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

akkor igencsak a házzal lesz a gond így látatlanra a hdd nem sérült de ezt te meg tudod nézni, viszont arra vigyázz nehogy a hibás ház vágja haza neadj isten bár kevés esély van rá de benne van a pakliban

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35272) El Kebir válasza Celithrandi (#35267) üzenetére


El Kebir
őstag

De, nagyot tévednek, nem váltakozik az...
...kimérték azt már több tesztoldalon is, hogy terheléstől függetlenül 90Hz-es rezgése van (vagyis 5400 közelében van fordulatszáma)

Az egy sima marketing bullshit, hogy felpörög bármikor is 7200rpm közelébe... (de ha jól tudom, nem is állít ilyet a WD, csak annyit, hogy 5400-7200 között van a fordulatszáma....és ugye ezt teljesíti az 5401 rpm is. (és jól működik a marketing, mert sokan besz@pták, és hozzá költenek dolgokat, amit nem a WD-nek kell hozzá hazudni... a marketingesek meg mossák kezeiket...)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#35273) jim bcs válasza El Kebir (#35272) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD +1

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35274) Sped válasza jim bcs (#35271) üzenetére


Sped
aktív tag

Nincs szerencsém ezzel az álló külső vinyóval, már másodjára esett le és kopp-kopp, lehet mégis megúszta... harmadjára biztos nem lesz ilyen szerencsém. :)

Nem lehet ezeket fektetve is használni egészen véletlenül? :F

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#35275) Celithrandi


Celithrandi
addikt

megjött a 3Tb seagate, mit cseszek el, ha 746GB nak látja a gépem?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35276) Celithrandi válasza Celithrandi (#35275) üzenetére


Celithrandi
addikt

elkezdtem rá másoln, már a gépem se látja

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35277) Coolmat válasza Celithrandi (#35275) üzenetére


Coolmat
őstag

GPT partíciósémával formáztad meg? Ha nem, akkor irány a lemezkezelő, töröld le a partíció(ka)t, és konvertáld át GPT-re (jobb klikk a lemezre, lesz ilyen opció, feltéve hogy legalább Win Vista-t használsz).
Másik probléma ami előfordulhat, ha külső rackben használod, mert a külső rackek többségének a vezérlője gyakran nem kezel le rendesen 2TB-osnál nagyobb HDD-t. Ezesetben a GPT-vel formázást is csak úgy tudod elvégezni, ha alaplapi SATA portra kötöd a winchestert. Utána sem érdemes abban a rackben használni, mert jó eséllyel elveszik amit felmásolsz rá (ahogy valószínűleg most is az történt esetedben).

[ Szerkesztve ]

(#35278) jim bcs válasza Coolmat (#35277) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:K +1

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35279) King Unique válasza Coolmat (#35277) üzenetére


King Unique
titán

Win7 Ulti 64 bit alapból GPT-re formázza rendszer, v más partíciót , mert lemezkezelőben hirtelen nem láttam külön ilyen opciót, csak arra emlékszem egyszer javítást kellett csinálnom telepítő DVD-ről és ott annak írta, gondolom akkor igen... :F

(#35280) Celithrandi


Celithrandi
addikt

megoldotta köszi. szerintem nem win7 el kezdtem el a dolgot, mert nem ismertem ezt a winyókezelő részét hanem paragronnal. új nekem még ez a 7

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35281) jim bcs válasza Celithrandi (#35280) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:C öröm-boldogság

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35282) Celithrandi


Celithrandi
addikt

vagyis nem jó, a méretét látta, bekerült a helyére, elkezdtem rá másolni és megint eltűnt a winyó

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35283) jim bcs válasza Celithrandi (#35282) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

hogy bekerült a helyére :F

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35284) Celithrandi


Celithrandi
addikt

átdugtam máshova, látja szépen, de ahogy elkezdek rá másolni pár file után eltűnik az egész winyó, a winyó kezelő se látja. nem értem, lehet az alaplapom nem tudja kezelni?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35285) Celithrandi válasza jim bcs (#35283) üzenetére


Celithrandi
addikt

úgy, hogy látta a win intéző a kötetet betűjellel ellátva:) de ahogy elkezdem írni eltűnik teljesen olyan szinten, hogy még az eszközkezelő se látja

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35286) jim bcs válasza Celithrandi (#35285) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

a régi piros x-es winyó helyeket le lehet törölni, dinamikus lemezként kell lennie, pedig biztos hogy a lemezkezelőben kell alkotni

minden sata és chipset driver fent van?

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35287) Celithrandi válasza jim bcs (#35286) üzenetére


Celithrandi
addikt

ebből egy kukkot se értettem:) nincsenek x es helyek.
driverek fent vannak.

biztos hogy nem a lemezkezelőben kell ha az eszközkezelő se látja

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35288) jim bcs válasza Celithrandi (#35287) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

lemezkezelő ha látja márpedig annak kéne, formázd dinamikus lemezzé

most az alaplapra van kötve?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35289) Celithrandi válasza jim bcs (#35288) üzenetére


Celithrandi
addikt

átraktam az előbb dinamikussá mikor újra sikerült restart után előszednem és ugyan úgy eltűnt másoláskor.
alaplapra van kötve sata2 re.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35290) Celithrandi


Celithrandi
addikt

no, ilyenkor miután eltűnik a biosból is eltűnik. tehát vagy a lapom nem szereti vagy hibás. ami remek, mert holnap jönnének az egyik régi winyómért és nem tudok hova menteni :W

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35291) jim bcs válasza Celithrandi (#35290) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ejjj ha a biosból is eltűnik az nem annyira jó dolog :F , várj holnapig jönnek majd akik nállam ezerszer jobban konyítanak ehhez a témához és hátha van némi ötletük, én kifogytam most így hírtelen

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35292) Celithrandi


Celithrandi
addikt

az lesz, meg beszélek a bolttal. a gáz az, hogy ha kicseréltetem és a másik ugyan így nem fog menni, akkor cserélhetem ki másra és ha az se megy akkor kisebbre. no most a boltnak is necces ha 3szor cserél, nekem meg nincs erre időm + csak a 3 terrás jó, mivel ez volt a cél, hogy csökkentsem a winyók számát

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35293) jim bcs válasza Celithrandi (#35292) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ami sz@r az sz@r ezen nincs mit szépíteni, kötelesek kicserélni vagy adjanak egy másik márkát vagy valamit, te nem tehetsz róla hogy olcsón sikerült lehozatni egy kamion szériahibás .....azt

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35294) Celithrandi válasza jim bcs (#35293) üzenetére


Celithrandi
addikt

persze, de jó lenne tudni hogy a winyó e a szar, vagy a lapom nem szereti

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35295) Coolmat válasza Celithrandi (#35292) üzenetére


Coolmat
őstag

Ne haragudj, de ezt még mindig user errorrnak érzem. Vegyük sorban:

1. Biztos GPT partíciósémát használ a HDD? Ha Paragonnal csináltad, az lehet, hogy még MBR-el csinálta, az pedig nem jó! Érd el valahogy megint, hogy lássa az eszközkezelő a winchestert, majd keresd meg a lemezkezelőt ("Partíciók létrehozása és formázása a merevlemezen" címmel szokott még futni). Ott jobb klikk a 3TB-os lemezedre. Ha ilyet látsz (vagyis, hogy GPT-re átkonvertálható), akkor tuti MBR-el lett partícionálva. Teendő: törölj le minden partíciót a HDD-ről, majd csináld meg a konvertálást.

2. Tedd fel a legfrissebb HDSentinelt. Először is csekkold le mindent jónak ír-e, valamint újabban már tud figyelmeztetni arról is, ha nem jól ismeri fel a rendszer a HDD méretét (lásd kép). Ezesetben ha tutira GPT-vel van partícionálva a HDD, akkor már csak driver probléma lehet. Először is, jó ha AHCI módban működik a SATA vezérlőd, ezt a BIOS-ban csekkolhatod le/állíthatod át (ezután lehet hogy kékhalál lesz a jutalmad bootnál, erre is van registry-s trükk, de most hirtelen nem találok leírást hozzá, valamelyik SSD-s topikban nézz utána). Ha ez megvan, és még nem tettél fel semmilyen chipset drivert, akkor jó eséllyel a gyári MS AHCI driver lesz fent, ami az esetekben többségében jó, de ha még mindig nyavajogna a HDSentinel, akkor még megpróbálhatod az alaplapodnak megfelelő legfrissebb AHCI driver feltelepítését (nem chipsetet!).

Ha ezeket mind megnézted, és még mindig nem akarja az igazat, vagy a HDSentinel a méretes problémán kívűl más hibát is talál, akkor viheted vissza cserélni.

Szerk: ha csak 3TB-os méret játszik nálad, akkor készülj fel rá, hogy ha kicserélik a HDD-t, akkor az újat is GPT szerint kell majd partícionálni (ahogy King Unique is írta, Win7 már eleve így csinálja jó esetben ezeket a HDD-ket, szóval nem kell külön partícionáló program és hókuszpók).

[ Szerkesztve ]

(#35296) jim bcs válasza Celithrandi (#35294) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ki kell próbálni másik géppel és ha ott minden baba akkor megvan meik a ludas

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35297) Celithrandi válasza Coolmat (#35295) üzenetére


Celithrandi
addikt

gtp/dinamikus a lemez, látja a teljes méretét is. ahci módvan vagyok és a következő drivert használom: GIGABYTE SATA2 Driver 1.17.59.0.

alapból valami problem van itt, mert a win kezelője irdatlan lassan nyílik meg, és a hd sentinel el se akar indulni mióta bent van a winyó

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35298) Celithrandi válasza jim bcs (#35296) üzenetére


Celithrandi
addikt

tisztában vagyok a trükökkel:) (amúgy ez a szakmám), viszont nekem jelenleg 1 gépem van és itt a faluban egy lelket sem ismerek akinek van asztali gépe.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35299) Coolmat válasza Celithrandi (#35297) üzenetére


Coolmat
őstag

Ez a Gigabyte driver gyanús nekem, próbáld meg lepucolni, hogy a gyári MS AHCI driver kezelje a HDD-t, kíváncsi vagyok hoz-e eredményt.

(#35300) Celithrandi válasza Coolmat (#35299) üzenetére


Celithrandi
addikt

elindult végre a sentinel, 81% a kondíció és ezt mondja:

19 hiba fordult elő adatátvitel során. Ezt okozhatja az eszköz hibája vagy nem megfelelő adat/tápkábel. Javasolt a kábelek ellenőrzése és cseréje ha lehetséges.
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

ha helyes amit mond akkor kuka

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.