Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35801) Tenken


Tenken
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy 1-1,5TB nagyságú hdd-t 24/7 nas-nak/töltögetni. Sebesség nem nagyon számít, mert a router usb-je lesz a szűk keresztmetszet szerintem. Mit javasoltok? Ajánlott típusok közül érdemes használtat is venni, vagy inkább újban gondolkodjak? Újak közül miket nézzek?
Köszi előre is!

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#35802) ates85 válasza vond (#35800) üzenetére


ates85
tag

Ahogy utána olvastam a Toshiba DT01ACA100 egy átcímkézett Hitachi 7K1000.D, és ha jól láttam akkor ez is egytányéros ugye? 3 év garancia jól hangzik, de szívesen kipróbálnék más márkát is a Hitachi után. Még gondolkozom rajta.

Láttam már videókon milyen piszok gyorsak az SSD-k, és ahogy írtam még nem szeretnék venni SSD-t, mert most másra költenék inkább. De egyszer tuti biztos lesz SSD-m és ha veszek akkor legalább egy 250 Gb-osat szeretnék venni rendszer meghajtónak. Várok még 1 évet sztem addig hátha tovább csökken az áruk.

Köszi a tippet!

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#35803) Coolmat válasza ates85 (#35802) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Igen, a Toshiba DT01ACA100 ugyanaz mint a Hitachi 7K1000.D, és 1 tányéros, több boltban 3 év garival. A WD10EZEX is 1 tányéros 2 év garival, illetve az ST1000DM003 is 1 tányéros, gyárilag 2 év garancia van már rá, de a magyar boltok többsége sajnos csak 1 évet ad. Kb. ugyanazt nyújta mindhárom és közel ugyanannyiba is kerülnek, ezért én a 3 év garis Toshiba/Hitachit választanám a helyedben (főleg ha előzőleg is Hitachid volt és meg voltál vele elégedve :) ).

[ Szerkesztve ]

(#35804) ates85 válasza Coolmat (#35803) üzenetére


ates85
tag

Igen jelenleg is Hitachim van és már 2 éve használom. Tökéletesen működik csak bántóan hangos. Csöndesebbet szeretnék, ezért hezitálok, hogy újra Hitachit vegyek. Persze gondolom nem feltétlen mindegyik Hitachi hangos, de nem szeretnék még egy ilyet kifogni.

[ Szerkesztve ]

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#35805) Coolmat válasza ates85 (#35804) üzenetére


Coolmat
őstag

Az 1 tányérosok közül egyik sem kifejezetten hangos, egyedül a Seagatenek van egy idegesítő hangja amit ki lehet kapcsolni (lásd ajánlott HDD lista GYIK részében).

(#35806) ates85 válasza Coolmat (#35805) üzenetére


ates85
tag

Ok, köszi a segítséget! :)

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#35807) LSL1337


LSL1337
őstag

Hali, jelenleg 2TB-os WD Green-em van, sata3-as
viszonylag elégedett vagyok vele, nem fut róla pp, csak mozgókép tárolásra használom kb, tehát a sebesség kb nem számít
a hang viszont annál inkább

WD green 3TB, vagy WD Red 3TB a HALKABB?
silentpc reviw szerint a RED, de ezt nehezen tudom elhinni

green 32500, red 35.000
most 20-ért kb el tudom adni szerintem az 1 éves wd green 2TBot, szóval árban nem annyira vészes egyik sem
RED mellett szól, hogy TBos tányérokkal rendelkezik, a green mivel régebbi, még csak 750-esek vannak benne

valakinek van TAPASZTALATA ezekkel?

SSD és hangtalan ventillátorok mellé jönne, szóval kb tényleg az egyetlen hangforrás lenne, szóval fontos lenne mindenképp hogy melyik a halkabb
köszi!

(#35808) Coolmat válasza LSL1337 (#35807) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

A Red állítólag halkabb, de ezt sajnos sem megerősíteni sem cáfolni nem tudom, mert eddig csak WD30EZRX járt nálam egy nap erejéig, külső rackben annak sem nagyon hallottam a hangját. A pontosítás kedvéért, a WD30EZRX-00DC0B0 már 3db 1TB-os tányérral szerelt. Ilyen áraknál a Redet válaszd, +2500Ft-ért a +1 év garancia és strapabíróbb kivitelt kapsz.

(#35809) Edy92


Edy92
tag

Toshiba 1TB 32MB SATA3 DT01ACA100 (2év gari)
1Tb Western Digital SATA3 64Mb WD10EZEX Caviar BLUE (2év gari)

Közeli pc boltba ezek a kiszerelések akcósak, nekem rendszer merevlemeznek elsődlegesen, másodlagosan játékok filmek tárolására és futtatására lenne használva más partíciókon. Szerintetek melyikbe ruházzak be? WD-m volt van sok régebbi ata és 1-2 sata merevlemez hibátlanok, viszont külső vinyóimban mind toshiba van amik 2,5"-ak. Szóval azzal is elégedett vagyok. Ti mit ajánlanátok és miért?

(#35810) vond válasza LSL1337 (#35807) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Személyes tapasztalatom szerint a Red egy kicsit még a Green-nél is halkabb... Bár ez utóbbi is elég hangtalan... Karácsony óta megy a gépemben egy WD Red WD20EFRX, de hangját nem hallottam még, bármit is csináltam rajta/vele...

Egyébként a Green-ekben is 1 terás tányérok vannak...

Ha valóban csak 2500 Ft a különbség a kettő között, akkor nem kérdés, hogy én a vöröset venném, már csak a +1 év gari miatt is, de elvileg még strapabíróbb is, és hangyányit kevesebbet is fogyaszt...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35811) LSL1337 válasza vond (#35810) üzenetére


LSL1337
őstag

rendben, meggyőztetek! :)

(#35812) semetka


semetka
őstag

Az miért lehet hogy mikor indítom a gépet akkor néha a detecting ide drive-nál vár vagy fél percet a biosban? kb 50 indításból 1-szer fordul elő. Legtöbbször kiírja de már mutatja is hogy 2 samu winyó. Remélem nem winyó hiba.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#35813) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Van infótok erről a winyóról: Toshiba DT01ABA200

Köszönöm a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#35814) Edy92


Edy92
tag

Jónak számít? WD10EZEX Sata3-as 2.20-ai gyártás.

(#35815) vond válasza Edy92 (#35814) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Elég kicsi a kép, de úgy látom, igen, nagyjából ezt kell hoznia...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35816) Edy92 válasza Edy92 (#35814) üzenetére


Edy92
tag

http://www.kepfeltoltes.hu/130424/HD_TUNE_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#35817) Edy92 válasza vond (#35815) üzenetére


Edy92
tag

Most nézd, előzőt elk.rtam :D

(#35818) vond válasza Edy92 (#35817) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, kicsit elk.rtad, de azért láttam így is, amit kell... :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35819) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

Pár hete vettem egy 1Tb-is Wd ezex hdd-t. Utánaolvastam előtte, megnéztem a wdidle prg-vel, nálam gyárilag már ki van kapcsolva a fejpakolás, nem csináltam semmit csak Wdidle /r és disabled, ez lehet?

Az értékei:

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35820) Coolmat válasza easy...rider (#35813) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Jó hogy felhívtad erre a figyelmet, mert ez lesz a Toshiba "Green" sorozata lásd hivatalos honlap (érdekes, hogy mindegyik 5700rpm, kivéve a 3TB-ost, amihez 5940rpm-et írnak). A 2TB-os változat már kapható itthon is az árgép szerint, aki esetleg ilyet vesz leírhatná a tapasztalatait :)

Faterkam: WD Blue szérián eleve nincs bekapcsolva a fejparkolás, azért adott egyből disabled értéket nálad.

[ Szerkesztve ]

(#35821) Faterkam válasza Coolmat (#35820) üzenetére


Faterkam
addikt

Ok, ennek örülök! :R

Az értékei jók szerintem nem?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35822) Coolmat válasza Faterkam (#35821) üzenetére


Coolmat
őstag

HDD-t CDM-ben random fillel 1000MB-os adattal mérj, mert így kicsit csalóka a dolog (először azt hittem hogy RAID-be kötötted).

(#35823) need válasza Coolmat (#35797) üzenetére


need
addikt

Üdv..

a gépben megtaláltam az IDE módot...de eredetileg is azon volt..!
először is köszönöm hogy válaszoltál..de még valami még mindig nem kerek!
találtam 1 leírást...hogy ezt a gondot még hogy lehetne még megoldani..még pedig kell hozzá 1 xp.. kell egy kislemez meghajtó és 1/4 lemez..! le kell formázni dos módban...ezek mind megvannak..csak hát.....

most jön a nem világos rész..

1. a lemezre felmásoltam a wdidle3.exe filest.
2. csak ez a wd vinyó van a gépembe semmi más.
3. a wdidle3.exe utasítás után kiírja a serialt a modelt és azt hogy IDLE 3 timer disabled.
4. wdidle/r bad command the file name..
5. wdidle/s300 is szintén..!

miért nem fogadja el a 4.-5. pontot...?
vagy mit nem csináltam jól...?!?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#35824) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello! Jártam már itt pár hónapja. A kérdés most is ugyan az:

1TB-os 2,5"-os HDD-t keresek USB3-as rackbe, adattárolásra. Múltkor kaptam egy-két tippet 18-20ezer forintért. Most is jó lenne ez alatt maradni. Mit tudnátok ajánlani?

(#35825) need válasza Coolmat (#35797) üzenetére


need
addikt

nem akarom itt a hsz-eket szaporítani de rá jöttem mit is rontottam el..!

lényegében.. röviden.. ezt írta ki..

wdidle3 /s300 után a következő történt..
idle3 timer is enabled and set to 300 second (5.0 minutes)
/r is szintén ezt írta ki..!

gondolom akkor mindent jól csináltam...

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#35826) csuszi válasza Nixon18 (#35824) üzenetére


csuszi
aktív tag

én ugyan nem vagyok profi, de pár napja jártam körbe a témát az itteniekkel egyetemben, majd egy nálam okosabb lehet javít, de én a toshiba 2.5ösét ajánlanám.

Toshiba 1TB SATA2 8MB 5400RPM MQ01ABD100

tökéletes választás számodra.
ha nem jött volna a red tipp, ezt vettem volna, itteniek egyetértésével. csak hát neked a red nem játszik.

(#35827) csuszi


csuszi
aktív tag

ahogy ígértem. itt a red, már használom.

ugye 1 nap után túl sokat nem tudok mondani, csak azt hogy halk és még nem ment tönkre :))
27 fokos
0.6-3.2-3.7 w fogyaszt
2.1-2.2 bel akusztika
ugyanez samu
1-10w
2.7-2.8 bel akusztika

(#35828) need


need
addikt

Sziasztok..

Okulván ás főleg tanulván letettem arról hogy még egyszer wd vinyót vegyek..
nem beszélve arról hogy eltelt vagy másfél év és erre véletlenül bukkantam...!

Továbbra is keresek egy normális vinyót.. és megakadt a szemem egy 2TB Toshiba (DT01ACA200) ez az ajánlások között volt..!

Általánosan adat tárolásra kellene.. semmi másra..!

Ennek ugye nincsenek ilyen rejtett hibái meg kritikus..meg fejparkolás gondjai..?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#35829) CsonkaImo válasza csuszi (#35827) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Samsunghoz képest mennyire halk? Úgy értem, hogy jelentős a zajcsökkenés? Elég nyitott házam van így biztos ez is hallható lesz majd, de a mostani már zavaró.

(#35830) csuszi válasza need (#35828) üzenetére


csuszi
aktív tag

én is azt a családot preferáltam, de a wd red család jobban tűnik.

(#35831) csuszi válasza CsonkaImo (#35829) üzenetére


csuszi
aktív tag

megfülelem és írok. tesztelgetem kicsit a samu mellett.

(#35832) CsonkaImo válasza csuszi (#35831) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ok. Köszi!

(#35833) Coolmat


Coolmat
őstag

need: Igen, mindent jól csináltál, ezzel át lett állítva 5 perces időközre a fejparkolás. Ha paranoiás vagy, akkor HDSentinelben figyeld pár naponta a 193-as Load/Unload Cycle Count attribútumot, pl. ezen a képen jól látható mikor kapcsoltam ki a fejparkolást (igaz ez Seagate amin máshogy kell, de a hatás ugyanaz :) ).

Ha legközelebb oprendszert telepítessz (ami nem XP), akkor érdemes majd AHCI módba állítani a SATA vezérlőt, kicsit dobhat a sebességen (SSD-nél pedig egyenesen kötelező azt használni ha lehet).

Jó a kinézett Toshiba DT01ACA200, viszont adattárolásra felesleges a 7200rpm. Pont ma került szóba, hogy megjelent a Toshiba "Green" szériája, DT01ABA200 már több helyen is kapható. Sajnos semmi tesztet nem találtam még róla, ezért nem tudni semmi konkrétat (pl. parkolja-e a fejeket), ha bevállalos vagy és ezt választod, akkor szívesen vesszük a tapasztalataidat :)

Nixon18: Toshiba MQ01ABD100 vagy Hitachi Travelstar 5K1000.

(#35834) need válasza Coolmat (#35833) üzenetére


need
addikt

Ha legközelebb oprendszert telepítessz (ami nem XP), akkor érdemes majd AHCI módba állítani a SATA vezérlőt, kicsit dobhat a sebességen (SSD-nél pedig egyenesen kötelező azt használni ha lehet).

Jó a kinézett Toshiba DT01ACA200, viszont adattárolásra felesleges a 7200rpm. Pont ma került szóba, hogy megjelent a Toshiba "Green" szériája, DT01ABA200 már több helyen is kapható. Sajnos semmi tesztet nem találtam még róla, ezért nem tudni semmi konkrétat (pl. parkolja-e a fejeket), ha bevállalos vagy és ezt választod, akkor szívesen vesszük a tapasztalataidat :)

most szeretném eladni a mostani gépemet.. és SSD-t és 1 db vinyót gondoltam... az op rendszer csak csak az SSD-n lenne minden más ezen a 2tb vinyón..! Így a játékok képek zene...ezért fogalmaztam meg a tárolást.
Igen tudom az ACHI dolgot..már elkezdtem bogarászni az SSD telepítés dolgot..pontosan úgy van ahogy írod..
:R viszont ez a DT01ABA200 elgondolkoztató szerintem...

köszi hogy válaszoltál.. :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#35835) csuszi válasza CsonkaImo (#35832) üzenetére


csuszi
aktív tag

olyan 40%-50%al érzem halkabbnak.
szubjektív!!!!

de hogy halkabb az biztos, szubj. vélemény ide vagy oda.

(#35836) Nixon18 válasza Coolmat (#35833) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi! Gondolom a kettő között már a szimpátia dönt.. :D

(#35837) Faterkam válasza Coolmat (#35822) üzenetére


Faterkam
addikt

Ja, hát így azért máááás. Azt hittem a Sata3 miatt lódult meg ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35838) Coolmat


Coolmat
őstag

Nixon18: A kettő között döntsön az ár és a garanciaidő (halkan megsúgom, hogy itt van Hitachi 3 évvel, Toshibát csak két év garival találtam).

Faterkam: Ez így már reálisabb :K

(#35839) easy...rider válasza Coolmat (#35820) üzenetére


easy...rider
őstag

Azért írtam, mert láttam hogy ez valami új lehet, meg az ára eléggé jó. Csak a minőségre vagyok kíváncsi. Viszont azt meg úgyis az idő deríti ki. :)

Általában amúgy milyenek szoktak a Toshibák lenni?

(#35840) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Notebookba kellene valami olcsó HDD.
Beszart a HDD és egy Elitebook 6930Pbe kellene.
Eddig elvolt a tulaja 160GBon, de kicsit bővítenénk.
500 körüli winyókat néztem, hogy érban eléggé kedvezők. Itt tudtok e bestbuyt mondani?
Előre is köszi!

(#35841) CsonkaImo válasza csuszi (#35835) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Lehet még az én samsungom hangosabb is mint a tiéd meg amugy is kell a hely. Ekkora tárhely ssd-vel megfizethetetlen szóval ennyi áldozatot hoznom kell :)

(#35842) Coolmat


Coolmat
őstag

easy...rider: 2,5" méretben nálam Toshiba a no. 1, 3,5"-ban pedig Hitachi gyárat/technológiát használnak, ami régen sem volt rossz, most sem az, a DT01ACA kezdetű 7200rpm-es szériájuk is kimondottan jó lett (és mivel több helyen 3 év garival árulják, ezért bestbuynak is tekinthető). Az 5700rpm-es DT01ABA szériájukról még ugye semmit nem tudunk, csak akkor ha többen vesznek majd és megosztják a tapasztalataikat, de ha tippelnem kéne, akkor valszeg ez sem sikerült rosszul nekik :)

8nemesis8: Szia! Az ajánlott HDD lista 2,5"-osai közül szemezgess. Ha melegedősebb a mostani winchester benne, akkor nyugodtan mardj 5400rpm-nél, az 500GB-os tányérméret miatt már azok is közel olyan sebesek, mint a 7200rpm-es kisebb tányérmérettel szerelt HDD-k.

(#35843) uridium


uridium
csendes tag

Üdvözletem!

Egy viszonylag régi gépben (E8500-as processzor, SATA2-es alaplap) használok egy WD3200AAKS [link] merevlemezt. Szeretnék egy 1 TB-s lemezt venni, mert nem férnek rá a fényképek/videók.

A kérdésem az, hogy szerintetek ilyenkor vegyek hozzá egy másodlagos tárolólemezt (a "zöldek" közül), vagy vegyek egy 1TB-os lemezt, ami rendszerlemezként is megállja a helyét (7200 RPM)?

(#35844) csuszi válasza CsonkaImo (#35841) üzenetére


csuszi
aktív tag

remélem nem "verlek át". :)
halkabbnak biztos hogy halkabb lesz, kérdés mennyivel. észrevehetően lesz az biztos.

(#35845) easy...rider válasza Coolmat (#35842) üzenetére


easy...rider
őstag

Köszi! :)

Vajon ebben is 2x1TB tányérok vannak, vagy 3x667?

(#35846) Coolmat


Coolmat
őstag

uridium: Üdv! Az lenne a legjobb megoldás, ha az új 7200rpm-es lenne és azon lenne a rendszer is (ill. SSD még jobb lenne, csak gondolom az most nem férne bele a költségvetésbe). Ha esetleg el tudod adni a 320GB-ost, akkor árban beleférne 2TB-os is. Konkrét típusok az ajánlott HDD listában.

easy...rider: Platter databse szerint 1TB-os tányérok vannak benne, ill. az Iponos leírásban is 1TB-os tányért írnak (meg egylemezes kivitelt, ami 2TB-nál elég érdekes lenne :) ). Megakadt most a szemem ezen, ami valami tök más szériának tűnik, hivatalos honlapon sem találtam semmi infót, miben különbözik az "ABA" szériától.

(#35847) uridium válasza Coolmat (#35846) üzenetére


uridium
csendes tag

Köszönöm Coolmat! Az SSD-t csak azért nem vetettem fel, mert jelenleg XP-t használok, és már nem is nagyon játszom teljesítményigényes játékokkal. Talán lassan áttérek a Win 7-re, de gondolom azért csak az operációs rendszer és a netes játékok alá elég lesz a 7200-es. Szóval csak olyasmit akarok megvenni, amire valóban szükségem van.

(#35848) easy...rider válasza Coolmat (#35846) üzenetére


easy...rider
őstag

Elég furcsa ami típust írtál, a PA4291E-1HJ0 jelzésű, de 1 terrás, és majdnem a 2 terrás árában van szóval nem biztos hogy érdemes foglalkozni vele :)
Lehet a nagykereknél volt valami kavar adatbázisban amit meg boltok felraktak árlistára. (automatikusan megy ez már szerintem, aztán hiba került a rendszerbe)

Vagy az egyik a Modell szám, a másik meg a Típus szám ... :F
PA4292E-1HL0 - DT01ACA200

(#35849) Coolmat


Coolmat
őstag

uridium: Azt javaslom, hogy XP-ről mindenképpen váltsál az új HDD beszerzésekor, mert már az Advanced Format miatt is lesznek nyűgjeid XP-t használva (rengetegszer kitárgyaltuk már itt a topikban, keress rá légyszi, mert nincs kedvem újra leírni :) ). SSD-ről pedig annyit, hogy ülj le egy SSD-re telepített oprendszer elé, utána soha nem akarsz HDD-re oprendszert vagy programokat telepíteni :)

easy...rider: Ezt még nekem sem sikerült kihámoznom, de tényleg nem érdemes vele foglalkozni ilyen árban. Esetleg egy Retail "dobozos" változatról lehet szó, vagy ahogy írod a nagyker szúrt el valamit.

(#35850) Nixon18 válasza Coolmat (#35838) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi a tippet! Remélem megbízható az üzlet, mert megrendeltem a HDD-t. Kíváncsi vagyok, hogy fog viselkedni

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.