Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35951) greyslay


greyslay
aktív tag

Merevlemez vásárlása előtt állok, kérnék egy kis véleményt hogy a hozzább értők mit ajánlanak :)

WD avagy Toshiba. Ahogy böngészgettem ezt a kettőt találtam jó árban, és megbízhatónak.

"embertelen ember munka"

(#35952) KAMELOT válasza greyslay (#35951) üzenetére


KAMELOT
titán

WD, mondjuk én inkább Seagate 2TB Pipeline 5900rpm-t vennék 3 év garanciával. 26K persze, ha adnak annyi garit valamelyik boltban. +3K-t megéri +1 év gari. :)
Érdekes módon ha a gyártó 3 év garanciát ad akkor a üzlet nem adhat kevesebbet. Nálunk ez törvényben így van szabályozva.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35953) Pista0001 válasza KAMELOT (#35952) üzenetére


Pista0001
addikt

Hol adják annyiért?

(#35954) KAMELOT válasza Pista0001 (#35953) üzenetére


KAMELOT
titán

ITSK.sk

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35955) Pista0001 válasza KAMELOT (#35954) üzenetére


Pista0001
addikt

A Pipekine milyen a Barracuda LP-hez (ST2000DL003) képest? Utóbbiból van 2, elégedett vagyok velük, de kérdés hogy megéri-e a felárat a Toshibához képest. A Seagate nálunk 105 €, a Toshiba kb 70 € otthonról.

(#35956) KAMELOT válasza Pista0001 (#35955) üzenetére


KAMELOT
titán

Figyelj! Nekem van 5hdd a gépemben. WD320 7200rpm a többi 5400-5900rpm. Egyiket sem hallom még ha dolgoznak is. Én is néztem a toshibát. Nálunk 83euro 2év garival. Nálatok 70euro 1 év garival.
Hdd-nél nálam minimum 3 év vagy több garancia legyen. És minden más IT cuccomra érvényes ez.
Vehettem volna WD 2TB-t 87euro 2 év gari. de +5euro nem ér meg +1 évet?:) Ja és ez csak 5900-as. Többi hdd amiket árulnak mind 7200-sok.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35957) Pista0001 válasza KAMELOT (#35956) üzenetére


Pista0001
addikt

A garit nem is figyeltem. :Y A "nálunk" az nem Mo, hanem Fro :B Engem csak green érdekel, adattárolásra kell. Sajnos a 2 db 2 terás Barracuda LP betelt, és itt elég satnya a kínálat, szinte csak 7200-asok vannak, mellesleg relatív drágán. Amazonon találtam meg a Pipeline-t 105 €-ért Németországból. Meg akartam nézni a Caseking.de-t, de már napok óta nem akar bejönni az oldal.

Ami fura nekem, hogy ez a Pipeline szinte mindenben megegyezik a Barracuda LP-vel, viszont "csak" SATA2-es. Gyakorlati jelentősége tudom hogy nincs, de a korábbi modell SATA3-as volt, ez egy kicsit fura. Általában nem szoktak butítani az utódokon mert a nagyobb számok jobban eladhatók.

(#35958) KAMELOT válasza Pista0001 (#35957) üzenetére


KAMELOT
titán

Ahány hely annyi fajta garancia. Én mindent helyi üzletből veszek. webshop kizárva nálam. Ha adattárolásra használod akkor mindegy, hogy SATA2 vagy 3. Kicsivel hosszabb időt vesz igénybe a másolás annyi. + pár perc

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35959) Mészi Zoli


Mészi Zoli
tag

Sata 2 vinyót kellene vennem rendszerlemeznek. Szerintetek melyik a jobb?

Samsung SATA II, 320GB, (Seagate ST320DM001) 1 lemez 2 fej, (a pcland-nál Samsung néven fut)

vagy

Seagate SATA II, 250 GB, (Seagate ST250DM001) 1 lemez 1 fej

Ha a lemez mindkét oldala használatban van az előnyösebb technikai megoldás, mint ha csak az egyik oldal van használatban?
A 2 lemezfelületetet használónál 160-160 GB adat van, ami kisebb adatsűrűséget jelent, mint az 250 GB / oldal esetében. Ez lényeges körülmény?

A 160-as tányérok régebbi technikai megoldásra utalnak, mint a 250-esek.

[ Szerkesztve ]

(#35960) KAMELOT válasza Mészi Zoli (#35959) üzenetére


KAMELOT
titán

Samsung mehet.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35961) petyusz851


petyusz851
tag

Sziasztok!

A gépembe tervezek venni egy Toshiba 2TB winchestert szerintetek az gond ha az alaplapon nincs SATAIII-as csati csak SATAII?
Ezt tervezem megvenni: http://www.pcx.hu/termek/toshiba-2tb-64mb-sata3-dt01aca200-merevlemez-117021 inkább játékokra zenékre filmekre lenne használva a rendszer(Windows7 Ultimate64 bit) egy Kingston 60 Gb-os SSD-n van. Emellett pedig egy Samsung160Gb-os vinyó is lenne. :)

(#35962) Edy92 válasza petyusz851 (#35961) üzenetére


Edy92
tag

Szerintem kicsit vissza olvasol rá is jössz, hogy nem baj :)

(#35963) KAMELOT válasza petyusz851 (#35961) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem lesz baj. Nyugodtan megveheted.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35964) bluyoo válasza KAMELOT (#35963) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Gratula jól sikerült! :C Mindig is regenerálódási képességet és Admantium vázat szerettem volna! :DDD

Bazinga!

(#35965) KAMELOT válasza bluyoo (#35964) üzenetére


KAMELOT
titán

Köszi! Már annyi köszönet jött! Leírtad itt a dolgokat ám! Admantium váz :DDD

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35966) bluyoo válasza KAMELOT (#35965) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD Olyan gyors voltam hogy kimaradt egy a betű Adamantium (vagy kezdi a billentyűzet megadni magát). :B
Mindenesetre sokkal jobb mint a Terminátor csóró acélváza. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35967) t-bali3


t-bali3
senior tag

Sziasztok!
Ez a hordozható merevlemezek fóruma is? Azt szeretném kérdezni, hogy Tv mellé sorozat tárolásra/lejátszásra jó megoldás-e 2,5”-os merevlemezt venni? Euronics akcióban nézett ki a kollégám egy 500 vagy 750 Gb-os Verbatim-ot. Áruk 20, ill 25 e ft. Esetleg van ennél kiugróan jobb vétel, mind ár, mind minőség terén?

(#35968) vond válasza t-bali3 (#35967) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Van külső merevlemezes topic is, egyébként meg. Ezzel sokkal jobban jársz. :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35969) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok!

Új HDD-t szeretnék venni adattároláshoz! Ár/érték arány lenna a legfontosabb! Csak adattárolásra kell, PC-be, külső házba vagy csak simán a szekrénybe ;-)
Elvárások: alacsony fordulatszám és hőtermelés, és ne romoljon el... A 3 év gar is fontos.
A kitűnő, de sajnos tudtommal már nem gyártott Samsung HD204UI vinyók helyett keresek alternatívát. Mondjuk elvileg még lehet kapni itt-ott őket, de nem tudom, azok milyenek, nem az új seagate-ek e (mintha azt hallottam volna hogy meg is szüntették a Samsung féle ecogreen-t?!). Van mondjuk egy ST2000 típisú itthon, eddig nem volt vele bajom.

Már egyszer érdeklődtem itt (de végül csak most lett aktuális a téma), akkor valamelyik Toshiba (vagy Hitachi? Deskstar volt szerintem) típust ajánlottak. Érdemes e egyébként már 3TB-s vinyót venni? A WD fej-kikapcsolgatós hibája orvosolva lett e már az új (?) típusokban? Visszaolvastam egy oldalnyi hozzászólást, de pont ezekről ilyen módon nem esett szó.

Fancy quote placeholder

(#35970) t-bali3 válasza vond (#35968) üzenetére


t-bali3
senior tag

Köszönöm!
Átvonultam oda. Az ajánlással kapcsolatosan magamnak megvenném, amit linkeltél, de a kolléganőmnek kész árú kell...már csak ilyenek :)

(#35971) vond válasza t-bali3 (#35970) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szívesen! ;)

Hát ha kész kell, akkor megveszed őket, aztán összepattintod neki... :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35972) mpierre válasza Murphistic (#35942) üzenetére


mpierre
veterán

:R

Ezt jobban át kell veséznem. A unix/linux nem fekszik annyira, mint kéne...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#35973) KAMELOT válasza Memora (#35969) üzenetére


KAMELOT
titán

WD 3TB-s már eleve fejparkolási hiba nélkül vannak. Megéri főleg ha jó áraon tudod megvenni mivel az 1TB / Ft értéke kisebb. Seagate vagy WD akármelyik mehet a 3TB-s változatból.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35974) vond válasza Memora (#35969) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Talán a WD EFRX széria lenne Neked a legmegfelelőbb, bár van egy kis felára az EZRX-ekhez képest, a strapabíróbb felépítés, 24/7-es üzem, és a +1 év gari miatt...

Esetleg ránézhetsz a Toshiba ABA szériára is, bár ez még elég új, nincs sok tapasztalat velük kapcsolatban...

(#35973) KAMELOT: A WD Green-eken alapból jelen van a túlzott fejparkolás... Csak utólag lehet kikapcsolni...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35975) Memora válasza vond (#35974) üzenetére


Memora
senior tag

Ez korrekt árnon kapható, 32k, Western Digital Caviar Green 3TB (WD30EZRX)
A másik 35k, Western Digital Caviar Green 3TB (WD30EZRSDTL)

Mi az, hogy strapabíróbb? Az olcsóbb majd behal? :F Nekem sokszor megy 24/7-ben a gépem, de a vinyók állt. nem csinálnak semmit, csak be vannak kapcsolva.

Fancy quote placeholder

(#35976) Memora válasza KAMELOT (#35973) üzenetére


Memora
senior tag

Akkor a 3TB-sek már nyugodtan megvehetők? Foglalkoztat még a Toshiba DT01ABA200 is, amiről többen is beszélnek. Az ár/érték aránya annak is jó, 20-22k között van. Igazság szerint a WD-től egy kicsit ódzkodok még, mert nagyon sok rosszat is olvastam róluk.

Fancy quote placeholder

(#35977) KAMELOT válasza Memora (#35976) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen ez a Toshiba hdd nagyon megéri. 22 000ft és 3 év garancia. 5700rpm-es méghozzá. Szerintem ezt meg is veheted.

(#35974) vond: Haveromnak van 2x 3TB WD hdd-je. Valahogy nála nem jelentkezett a fejparkolás és nem kapcsolt ki semmit.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35978) vond válasza KAMELOT (#35977) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én sem azt írtam, hogy minden WD fejparkolós... Csak a Green (EZRX) szériát említettem... ;)

(#35975) Memora: Azt értettem strapabíróbb alatt, hogy folyamatos üzemre tervezték, 1 millió óra feletti MTBF-t vállalnak rá, és gondolom a három év garancia is ezért van... Hangyányit kevesebbet is fogyaszt, és én halkabbnak is hallom egy kicsit, mint a Green-t...

A Toshiba ABA is jó választás lehet... Ott alapból 3 év a gari, és olcsóbb is, mint a WD Red... Tapasztalat még elég kevés van velük kapcsolatban, de nem lehetnek rosszak ezek az átcimkézett Hitachi vinyók...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35979) KAMELOT válasza vond (#35978) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja úgy más, hogy csak a green-el vannak gondok! 3 év garancia a lényeg más nem. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35980) Memora válasza vond (#35978) üzenetére


Memora
senior tag

Az, hogy "átcimkézett Hitachi" vinyó, az esetleg azt jelenti, hogy mégis találhatok róla teszteket a neten, csak egy bizonyos Hitachi típust kell keresnem? :DDD

Olvasni fogok a WD-ről is, aztán megpróbálom 1-2 nap alatt eldönteni, hogy melyiket vegyem és honnan...
Legalább már van két ajánlott típus, amire rá tudok keresni, Toshiba 2TB vagy WD 3TB, hmm :F

Fancy quote placeholder

(#35981) jel1


jel1
aktív tag

(#35982) vond válasza Memora (#35980) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem kell messze menned, hogy tesztet találj róla... :)

(#35981) jel1: Jók azok az 5400 Hita vinyók... :K Külső házból meg leginkább alumíniumot és USB3-asat vegyél... És persze feleljen meg minden más kirtériumnak is (pl. csatlakozó, vastagság, áramellátás, stb.)...

Esetleg kérdezz be ide, ha nagyon nem tudsz dönteni...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35983) Memora válasza vond (#35982) üzenetére


Memora
senior tag

Azt már elolvatsam, kár, hogy nem folytatódik. :(

Fancy quote placeholder

(#35984) jel1 válasza vond (#35982) üzenetére


jel1
aktív tag

hú, most látom...
múltkor ezt ajánlotta nekem valaki:
http://www.pcland.hu/shop+RAIDSONIC-ICY-BOX-IB-231StU3-G-2-5--SATA-HDD-IB-231STU3-G_121859_1010402
szerintem ez lesz... pick packba 500-ért szállítják, szupi! :)

[ Szerkesztve ]

(#35985) brugo


brugo
aktív tag

Van-e valakinek panasza a Seagate ST 500DM 002 - re ?

(#35986) Loopus


Loopus
tag

Sziasztok.

Kerestem egy konkrét problémára választ itt a fórumon, de vagy nincs, vagy láma vagyok és azért nem találtam.
A következő a dilemmám. Van egy helyes kis atomos file- meg zeneszerverem, win 2k3 server fut rajta. A rendszer külön lemezen van, ahhoz nem szívesen nyúlnék, elég jól beállt. Adattárolásra eddig egy 1Tb-s nem advanced formatos disket használtam, de lassan kinövöm. Mindenképpen valamilyen energiatakarékos 2Tb-s modellt keresek (a WD Greenek szimpatikusak is) de mindegyik advanced formatos. Megfelelő alignment-tel gyanítom nem lenne gond, csakhogy pl. a WD-től letöltött Trueimage WD edition sem akart futni 2k3 server alatt és az align tool-ról is olvastam hasonlókat.
Arra gondoltam, hogy a leendő 2Tb-s lemezt particionálom egy win7-es gépen, így az alignment rendben lesz, utána pedig berakom a 2k3 alá és ott formázom. Ez proradeon fórumtárs logoutos írása alapján működik Xp-nél, de 2k3-nál nem vagyok biztos.
Van-e valakinek ilyen esetre tapasztalata, javaslata?

[ Szerkesztve ]

(#35987) joccadoki válasza Loopus (#35986) üzenetére


joccadoki
senior tag

Kész particiókat minden system kezel (elméletileg), csak létrehozni nem tudja

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35988) Coolmat válasza Loopus (#35986) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Az új HDD-n Win7 telepítővel hozd létre a partíció(ka)t, az gyorformázza NTFS-re, így a Win2003 serveren már nem kell semmit csinálnod vele, csak használni :)

(#35989) Loopus válasza joccadoki (#35987) üzenetére


Loopus
tag

@joccadoki, Coolmat

Köszönöm a válaszokat.
1-2 héten belül így meg is rendelem, és az eredményről majd beszámolok.
Üdv

(#35990) joccadoki válasza Loopus (#35989) üzenetére


joccadoki
senior tag

rendben ;)

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35991) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Sziasztok!
Érdemes megvenni egy 1 Tb-os külső merevlemezt amelynél a HD sentinel 4 szektorhibát észlelt?
Tudna nekem ebben segíteni valaki, aki ért hozzá?
További használat során nem kizárt, hogy további szektorhibák keletkezhetnek?
Köszi előre is! :R

(#35992) jim bcs válasza Petyus87 (#35991) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia!
jó lenne tudni milyen, amennyiben nem áthelyezett szektor akkor valószínű hogy orvosolható a probléma, de ha nem akarsz sokat töprengeni a hd sentinelben küldj egy tesztriportot és sentinel megírja ha komoly a gond, fontos hogyne tört legyen a lényeget a 4.30-as próbaváltozat is elküldi

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35993) Petyus87 válasza jim bcs (#35992) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Szia!
Egy WD Elements 1 Tb-os külső merevlemezről van szó, bővebb infót nem tudok róla, csak annyit amennyit az eladó a sentinellel csinált és feltette a hirdetéshez. Így szól:
"A lemez önteszt során talált 4 hibás szektort.
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.
Nincs szükség beavatkozásra."

A tulajdonos szerint használat közben nem tapasztalt semmilyen rendellenességet.
Elég jó árban adja, azért gondolkodtam el rajta.

Amúgy te szerinted feltétlen muszáj külső tápos merevlemez egy LCD-hez filmnézés céljából?

(#35994) jim bcs válasza Petyus87 (#35993) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"A lemez önteszt során talált 4 hibás szektort.Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken. Nincs szükség beavatkozásra. A tulajdonos szerint
használat közben nem tapasztalt semmilyen rendellenességet."

ez így kevés infó tuljdonképpen egyenlő a 0-val, nem ártana egy komolyabb teszt valamint egy SMART tábla fotó-infó hogy mi is a helyzet a valóságban

muszáj külső tápos merevlemez egy LCD-hez tv válogatja, bár ezt a tv-s topikban megmondják

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35995) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

3TB-s WD Green (WD30EZRX) mehet egy külső USB-s házba a 2TB-s helyére vagy médialejátszó/Win7-re kötve adódhat bárminemű probléma?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35996) jim bcs válasza Mercutio_ (#35995) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

szia, mehet

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35997) Mercutio_ válasza jim bcs (#35996) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tehát nem kötelező GPT-t csinálni, megy az NTFS is?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35998) jim bcs válasza Mercutio_ (#35997) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nem, elvileg simán mennie kellene

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35999) joccadoki válasza jim bcs (#35998) üzenetére


joccadoki
senior tag

mennie kell

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#36000) Coolmat válasza Mercutio_ (#35995) üzenetére


Coolmat
őstag

Azért ezzel csak óvatosan, mert nem garantált, hogy a rack USB vezérlője jól kezeli a 2TB-nál nagyobb HDD-ket, pl. ismerősömnek sem megy rendesen USB/Esata-s házában csak az utóbbival, ill. újabb USB3-as rackek már kezelik a nagy HDD-ket.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.