Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) mpierre válasza Tothgera30 (#26998) üzenetére


mpierre
veterán

Napközben 2db 800-900 körül pörgő 12cm-s kopter mellől nem hallik ki a vinyó. :K

VBalu987: Hita 7k3000 1,5TB.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27002) szacsee


szacsee
nagyúr

Visszaolvastam a topikban és elszomorítónak tartom, hogy pl a WD ló..aszrt nem csinált a Green szériával. Kezd lehalni a Samu F1-em és az adatok biztonsága érdekében be kell ruháznom egy 5400-as adattárolós cuccosra. Anyagilag vagy 1Tb és 7200rpm, vagy 2Tb és 5400 rpm a limit. Samu sem valami biztató a peccselgetős dolgaival ahogy elnézem. Seagateről nem sok jót hallani megbízhatóság terén.
No mindegy is léptem egy merészet és 5K3000 2Tb mellett döntöttem, annak ellenére, hogy WD fan vagyok és Samut használok. :DDD
Ha ne adj Isten lehalna végleg a Samsung, akkor ha betenném rendszernek majd az új jövevényt mennyire fogná vissza a rendszert? :F
Sokan írták, hogy az újabb 5400-asok elég gyorsak, viszont épp a Hitachi nem jeleskedik a random acces time-os benchek közt... igaz nem is azért esett rá a választás.
AF szerencsére elkerülte ezt a szériát, így ha közben jön 1-2 ismerős, hogy backupolni kellene XP alól, akkor sincs para.

mpierre: Nyugtass meg, hogy jól döntöttem .... :D

[ Szerkesztve ]

(#27003) mpierre válasza szacsee (#27002) üzenetére


mpierre
veterán

:K

Szerk.: Szerintem igen. Hosszú évek óta megrögzött hitachi használó vagyok. Sose volt gondom. A különböző bencsekben produkált eredmények pedig sose érdekeltek.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27004) szacsee válasza mpierre (#27003) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kösz, majd kiderül a vallatásnál mi lesz. Elsőre úgy is csak az adatokat rakom rá, utána már nem számít, ha lehal a samsung van még rá gar.... bár jobban örülnék, ha még húzná 1-2 évig. Kemény, hogy 15K körül 2Tb-os vinyót kapni... pár éve még a 320-asért is 30K felett kellett leszurkolni... :DDD

(#27005) Zadia


Zadia
senior tag

Sziasztok.

Szeretném öregedő Maxtor vinyóm lecserélni.
Ilyet néztem ki eléggé baráti áron.9k és vadi új.
WD RE4 1TB (WD1003FBYX)
S/N: WCAW30860250,ha ez mond valakinek valami infót,mert nekem nem. :B
Szerintetek jó választás?Ez az 1 vinyó lenne a gépben.

[ Szerkesztve ]

(#27006) Tothgera30 válasza mpierre (#27001) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor azt mondod hogy érdemes lenne megvenni? Mondjuk én HDD tartóba raknám (passzív HDD hűtő)!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#27007) kpal


kpal
veterán

Tudtok jó árban és sebességen ajánlani WD 500Gb-os HDD SATA2 vagy SATA3 -ast ?

(#27008) szacsee válasza kpal (#27007) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha Neked lesz, akkor nem szóltam, de minden ismerős gépébe AAKS-t rakok (Caviar Blue).
Nem mondanám hangosnak, de hallani a seek zaját, elfogadható sebességű, igaz a mai gyors vinyók mellett lehet nem annyira gyors (régebbi széria), viszont az AAKX már Sata3-as és elvileg jobb paraméterekkel rendelkezik. (Green széria hibájától is mentes).

(#27009) kpal válasza szacsee (#27008) üzenetére


kpal
veterán

Nekem lesz . Tudsz még ajánlani valami újabbat ?

(#27010) szacsee válasza kpal (#27009) üzenetére


szacsee
nagyúr

Persze :D
WD Caviar Black 500 GB SATA Hard Drives ( WD5002AALX) ez drágább, lehet itthon ritkaság még nem kerestem rá. 12K körül mozog 5 év garral... :))
No meg van a Sata2-es verzió is Caviar Blacknál, WD5001AALS típusjelzéssel fut.
Ennél gyorsabb a Veloci, de az kicsit húzósabb.
A legolcsóbb megoldás az előző hsz-omban volt, a többiről pedig dönt a pénztárcád.
mpierre írt régebben szintén WD vinyókkal kapcsolatban, hogy a Samu gyorsabb, de arra a típusra rákeresve 1-2 bench kép között HD Sentinel bad block-os kép is befigyelt, szerintem inkább legyen lassabb de megbízható.. :K

Szerk: HDTune képeken nem meggyőző egyik WD véletlen elérési ideje sem, ez progi miatt ilyen, vagy tényleg tré.... 15-17ms közötti képeket látok mindegyik típusnál. :F

[ Szerkesztve ]

(#27011) kpal válasza szacsee (#27010) üzenetére


kpal
veterán

Köszi ! :R Akkor ezek közül választok ! A Veloci az már nem nekem való :N . Én WD használok és mások is azt mondják megbízható .

[ Szerkesztve ]

(#27012) kpal válasza szacsee (#27010) üzenetére


kpal
veterán

Most néztem WD5002AALX 12k -tol kezdődik .

(#27013) mpierre válasza Tothgera30 (#27006) üzenetére


mpierre
veterán

:K

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27014) verybigboy


verybigboy
senior tag

3 1TB-os HDD-m van a régi gépembe F3-as samsung, most meg lett egy 320-as samsung. Az F3-asok már 3 évesek, semmi gond nem volt velük, halkak, relatíve gyorsak is, igaz a most beszerzett 320-as megdöbbentett, nagyon gyors, de tényleg nagyon gyors, az F3-as samsungokhoz képest is gyors.

WD-m is van (Raptor) ill Hitachim is, azok is köszönik szépen jól vannak, mondjuk mindegyik HDD-m előtt ventillátor pörög ... hűvösebb, jobb ...

(#27015) vdrummer


vdrummer
csendes tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek mennyire szükséges odafigyelni vincseszter vásárlás előtt arra, hogy advanced formatos e a vinyó?

kinéztem egy 1.5 terrás hitachi deskstar 7k3000 -et (HDS723015BLA642) ebben az árkategóriában (15E) ez bizonyult eddig a legjobbnak legálábbis az én ismereteim szerint.

Számomra minden jónak tűnik rendszer vinyó lenne még egy jó darabig elképzelésem szerint 2 partícióra osztva 500gb a rendszernek és egy 1terrás a tárolásra. Olvastam viszont, hogy sectoronként még mindig 512 bájtal rendelkezik. És, hogy mind két lehetőségnek megvannak a maga hátrányai- előnyei.

Egy 64 bites win 7 lenne rajta (amíg kinem tépem az összes hajam) Szerintetek nagyon szükséges advanced formatos vincsesztert venni vagy egyenlőre nem számít.? Illettve, hogy a win7 továbrai is képes gond nélkül működni 512 es szectorokkal is? bocsi ha láma a kérdés de eddig linuxot használtam és xp-t oda nem figyelve ilyen dolgokra... :R

(#27016) rszp válasza vdrummer (#27015) üzenetére


rszp
aktív tag

A normál jobb mint az advanced formatos bár ezt sokan vitatják.

normál format előnye:
-512B/sector minden op.rendszerhez és egyéb hw-hez jó partició igazítás nélkül is.
-fizikai hábánál könnyebben javítja magát. több ECC van rajta.
-RAID-ben gyorsabbra lehet konfigurálni.

AF előnye:
-gyorsabb szekvenciális olvasás/írás a kevesebb ECC miatt.

AF a kevesebb hibajavító kód miatt ugyan gyorsabb lehet az átlag usernél de ezt az adatbiztonság romlásával éri el. Az igazi nyertes a gyártó mert egységnyi vasat nagyobb kapacitásúként adhat el.

Ameddig van normális NEM AF diszk, addig azt veszem. Ez ez én megyőződésem, lehet vele vitatkozni de nem reagálok rá.

Egyébként a Hitachi a kedvencem, huszon diszkből 1 volt lett rossz sok évvel ezelőtt, még 120GB PATA volt. kop-kop-kop.

[ Szerkesztve ]

(#27017) rszp válasza rszp (#27016) üzenetére


rszp
aktív tag

Jelenleg nincs nativ AF felület. Minden diszkhez érkező kérés a normál (512B/s) formában érkezik és ezt alakítja a diszk AF-nak megfelelő formára. Kifele 512B/s-nek mutatja magát a diszk.

Az összes alacsonyszitű kérés kérdéses milyen eredményt ad mert nincs 4kB/sector felület HDD-re. Ez azért ciki.

[ Szerkesztve ]

(#27018) politomi válasza verybigboy (#26976) üzenetére


politomi
tag

Egyik haverom Samsung F1 320Gb meghalt a garancia lejárta előtt 1 hónappal és Samsung F4 320Gb kapott vissza garanciába. Lemértük az én F3 500Gb szembeni sebességével CrystalDiskmakr-ban és az F4 semmivel sem volt gyorsabb.

(#27019) Archanon


Archanon
őstag

Sziasztok!
Jelenleg egy Seagate 320 gb-os (7200rpm, 16 mb cache, sata2) winyóm van, ezen egy 60 gigás partíción a rendszer. Ezt továbbra is így szeretném hagyni (amíg persze totál le nem olcsósodnak a velocik), viszont az adataimnak már nem nagyon van hely, éppen ezért szeretném bővíteni a rendszert. Van 2 winchester amit ki is néztem:

2TB Western Digital Caviar Green (WD20EARS) - 16k
1TB Hitachi Deskstar 7K1000.C - ~12k

Mindenképpen minél nagyobb tárhelyet szeretnék elérni, de lehetőleg minél olcsóbban. (Kész, hogy másfél éve 11 ezerért vettem a jelenlegi winyómat...) A fentiek között ~4k különbség van, viszont a WD dupla akkora tárhellyel rendelkezik. Olvastam róla, hogy 5400Rpm és 7200Rpm között mozog a sebessége. Ezt pontosan hogy kell értelmezni?

A jövőben szeretnék videóvágással (ezért is vacillálok az 5400 és 7200 között), 3D szerkesztéssel dolgozni, ezért is kéne minél nagyobb tárhely. Ez mennyire volna merevlemez függő, a fordulatszám ezt hogyan befolyásolja? Lassít, gyorsít, semmi?

A fő kérdés tehát: Melyiket? :)

mod: Ugye SATA2-es alaplapba ezek belemennek, csak SATA2 üzemmódban fognak működni (300b/sec)?

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#27020) szacsee válasza Archanon (#27019) üzenetére


szacsee
nagyúr

mpierre majd jön és megmondja a frankót Hitachi ügyben, de ha jól olvastam a topikban kicsit hangos, vagy valami negatívum volt vele... 7K3000-el nincs, de az meg 23K körül mozog.
Lehet meglepődsz, de ha régi 320-as van nálad, akkor lehet állva hagyja az 5400-as WD.
Véletlen elérési ideje mint a nagyoknak, 4kb-os szektorméretre optimalizált (Win7, Vista OS profitál belőle)... XP-nél csak Win7-ről formázva, vagy WD progijával látja.
Megvétel után ajánlatos Widle szoftverrel (vagy hogy hívják) a fejparkolás idejét feljebb tornászni, mert gyakran kikapcsolgat, de jó döntés. Nálam csak azért nem WD lett, mert néha haverok hoznak XP-s gépeket amiről backupolni kell és akkor jól jön egy olyan vinyó, ami régi OS-ekkel is megy gond nélkül (ez is megy ne érts félre, csak nem XP-vel, hanem Win7-el kell megformázni telepítés előtt, ha XP-t raksz rá).
Beszerzés után ajánlott meglesni benchmarkban, mert lehet legyorsulja a 320-as Seagatedet, akkor pedig arra ajánlott feltenni az OS-t. Sata visszafelé kompatibilis, azaz Sata3-as vinyó megy gond nélkül sata 2-es porton illetve fordítva is működik a dolog... sata3 portról megy a sata2-es vinyó.

Kpal: 1Tb-os WD Blue is alig drágább, igaz a black-hoz képest lassabb, de nagyobb. Sokszor jobb egy nagyobb vinyó, akkor kényelmesen pakolászhat a sok szabad területre és gyorsabban csinálja, mint egy kisebb, de jobb specifikációval rendelkező (de ez az én véleményem, ha nem így van cáfoljatok meg) :)

na megjött az eső megint... :(

[ Szerkesztve ]

(#27021) mpierre válasza Archanon (#27019) üzenetére


mpierre
veterán

A 7k1000c helyett egy gyorsabbat javasolnék ez a 7k3000 1,5TB, igaz ez is 16k-tól indul, de jobb.
A wd20ears adatnak ideális, de az igaz, hogy a régi 320 seagate-t legyorsulhatja. Ettől függetlenül videóvágáshoz, 3d szerkesztéshez én nem vennék green vinyót.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27022) szacsee válasza mpierre (#27021) üzenetére


szacsee
nagyúr

1,5Tb-osok milyen tányérokkal vannak szerelve? :F

(#27023) mpierre válasza szacsee (#27022) üzenetére


mpierre
veterán

A 7k3000 és az 5k3000 1,5TB-nál 3 tányér, 5 fej felállás van (667GB/tányér).

Szerk: De bármilyen vinyónak itt tudsz utána nézni.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27024) kpal válasza szacsee (#27020) üzenetére


kpal
veterán

Még árban ez is elfogadható csak félek a nagy vinyóktol ha netalán megfőne akkor sok adat ot veszitek.
Akkor ez a 1TB-s BLU van olyan gyors teli rakva mint az 500-as Black ? Kezdek összezavarodni :B

[ Szerkesztve ]

(#27025) Archanon válasza szacsee (#27020) üzenetére


Archanon
őstag

16k-nál többet nem igazán szeretnék költeni, így is 15k volt a max limit, szal már bőven átléptem. Valamint szeretném megúszni a rendszer újratelepítést is, ez a vinyó is tökéletesen van particionálva, s minél kevesebb szöszmötölés, annál jobb [lévén, hogy nem sokat értek hozzá]. Látom ezzel a WD20EARS-el sem minden oké. A legjobb volna, ha annyi lenne a dolgom, hogy megveszem, beteszem a gépbe, formázom, csókolom, mehet rá az adat. Vagy ez semmi esetben sem így megy? :B (Egyébként olvastam, hogy manapság már eleve formázva adják a vinyókat, így otthon már nem szükséges leformázni őket. Ebből mennyi igaz?)

Egy tartós, nagy kapacitású vinyó kell nekem, amivel nyugodtan tudok majd dolgozni. :) Ez a "legyorsulás" ez mi? Úgy értitek, hogy a 3 terás dacára annak, hogy 5400 rpm-es, gyorsabb volna a 7200-as seagate-emnél? 2tb-os volna a legjobb, de abból csak 5400rpm-esre futja, de ha valóban volna olyan gyors, mint a mostani 320-asom bőven jó lenne (szerintem!, de mondom, nem értek hozzá).

Szemezgetek még ezzel a kettővel:
2TB Hitachi 5400rpm 5K3000
2TB Samsung 5400rpm HD204UI

Mindkettő ~15k körül van. Szerintetek érdemes bármelyiket is megvenni, vagy inkább vegyek kisebb tárhelyű, de gyorsabb merevlemezt, esetleg várjak még míg olcsósodnak a nagy és gyorsak?

mod.: Annyit még hozzátennék, hogy szeretnék egy XP partíciót is létrehozni majd. Nem sok program futna ott, többnyire régi játékok, amik nem kompatibilisek a 64bit-es win7-tel. No és a gép igencsak sokat megy, szóval az se gond, ha tartós merevlemezről van szó.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#27026) szacsee válasza kpal (#27024) üzenetére


szacsee
nagyúr

Arra értettem, hogy írásnál nem mindig a gyorsaság számít. Random acces time inkább olvasásnál az OS betöltésnél. Írtam is, hogy a Black és a Blue teszteket olvasva látni, hogy az elérési idő kb 14-15ms körül van. Inkább nem pofázok, itt van mellettem egy vinyó... gyakorlatilag ismerős gépébe való, de a samu kezd bad sectoros lenni és megkértem had mentsem rá a cuccot. Rádugom és nyomok gyorsba egy HDTune tesztet. Ez egy régebbi blue Sata2-es AAKS 500Gb-os. Itt meg vannak páran akiknek van még 7200-as HDD-jük és megcsekkoljuk mit tud azokhoz képest. Másodlagos vinyóként kötöm rá, mert a gép valami NF560-570 Ultra chipsetes az meg pl ICH10R-el (P67)-el nem rúg labdába... ;)

Archanon: Szerdán jön az 5K3000 és tudok nyilatkozni, igaz nem rendszer lesz rajta, de benchet tudok nyomatni és tudsz hasonlítani... igaz azt most is megteheted a HDTune szoftverrel.... legalább meglessük mit megy az a seagate Samu F1 és WD blue ellenében. :K
Viszonyítási alapnak nem utolsó.

[ Szerkesztve ]

(#27027) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Vettem egy 2,5" 500GB-os wd blue-t (WD5000BPVT). De nekem ez nagyon hangos, kifejezetten zavar. Tudtok valami hasonló méretű, de (nagyon) halk hdd-t javasolni?

Eddig egy Hitachi 7200rpm-es 160gb-os hdd-m volt, annak szinte alig volt hangja.

[ Szerkesztve ]

(#27028) szacsee válasza MIFtIli (#27027) üzenetére


szacsee
nagyúr

Akusztikai managamentel le lehet halkítani, igaz akkor veszt valamennyit a sebességéből.

Kpal:
Gyorsan nyomtam egyet a samuval.
Ennyire van teli kb:

Ezt produkálja mimálisra vett AM-el:

Közben cserélek egy kábelt is hátha amiatt rakoncátlankodik... conmax-ok eléggé le vannak harcolva itthon. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27029) szacsee


szacsee
nagyúr

Végeztem a tesztekkel, akit érdekel C-E meghajtó a Samsung F1, G-I meghajtó pedig a WD 500 AAKS.
A gép ennyire van telepakolva:

Samsung F1 HDTune és HD Sentinel teszt:

WD 500 AAKS HDtune és HD Sentinel teszt:

A WD sem teljesít rosszul, egyik tesztben írták is, hogy az elérési ideje kicsit rosszabb a blue-nak mint a samunak, de a mostani black is hasonló paraméterekkel rendelkezik (~15ms).

(#27030) Archanon válasza szacsee (#27026) üzenetére


Archanon
őstag

Feltelepítettem a HDTune-t, elindítottam, s natúr beállításokkal [kell egyáltalán változtatni?] elindítottam egy benchmrkot. Ezek milyen eredmények?

Egyébként holnap megyek be Vácra, ekkor szeretném már megejteni a tranzakciót. Esetleg még +1 napot tudnék várni, de más dolgom is van ott, de 1-nél többször nem szeretnék beutazni. :)

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#27031) szacsee válasza Archanon (#27030) üzenetére


szacsee
nagyúr

Feltettem én is és csak el kell indítani.
Elérési ideje kb az AAKS-el egyezik, viszont eléggé le van zuhanva adatátvitelnél, gondolom tele van és ezért nem jeleskedik annyira.
F1 amikor kijött az a széria, akkor nagyon gyors vinyó volt, viszont már 429 nap és 23 üzemórája megy így nem csoda, ha kezd bad sectoros lenni. Összehasonlításnak jó, mert nálam is kezd tele lenni a vinyó is.... és nem annyira rózsásak az eredmények ami az adatátvitelt illeti. WD-n meg ugye alig van adat jó hogy élből lenyomja.... viszont OS betöltésnél csak a véletlenszerű elérés számít, mert ott sok kis fájlt kell beolvasni és az számít.

(#27032) kpal válasza szacsee (#27028) üzenetére


kpal
veterán

THX tesztért :R Már tényleg nem tudom a kettő WD között árban nincs nagy különbség csak az hogy kell-e nekem az 1TB :F . Én lényegében 1HDD használok de max amit a gépen tárolok adat 150 -200 GB . Melyik bírja hosszabb távon a Blu vagy Black vagy ez egyforma ? jó lenne bírna vagy 3évet.

[ Szerkesztve ]

(#27033) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Helló!
Winyót szeretnék venni,de kicsit tanácstalan lettem,ahogy visszaolvastam pár oldalt.
2TB-ra lenne szükségem,ezen lenne az op.rendszer is persze egy 100gb-os partición!

Amit kinéztem,és (nekem) árban is megfelelt: WD20EURS

Ezt javasoljátok? Köszönöm

(#27034) Dzsekó válasza Howkeddlee (#27033) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jobb választás a Hitachi 7K3000 2TB-os vinyó.
Főleg, ha rendszer is lesz rajta, mivel gyorsabb.

(#27035) szacsee válasza kpal (#27032) üzenetére


szacsee
nagyúr

Blue: 3 év gar
Black: 5 év gar

Melegedés és zaj szempontjából az 500Gb a nyerő 1 tányér 2 fej miatt... 1Tb-osban 2 tányér 4 fej csak jobban melegszik... gondolom én.
9,5K az 500-as Blue
12K+ az 500-as Black

A teszteket nézve nem sokkal gyorsabb a black elérési idő ami számítana, de ott is 15,xx mindkettőé. A helyedben vennék egy AAKX-es blue-t 500Gb-ost, vagy ha kell a több gar, akkor black. (bár az adatvesztést egyik sem hozza vissza)

(#27036) kpal válasza szacsee (#27035) üzenetére


kpal
veterán

Akkor a gar miatt Black lesz. Ez így van a gari nem hozza vissza az elvesztett cuccot de minimum egy új HDD -t kapok . Láttam nem sok helyen adnak 5év gart a Black -re de az Ipon 5évvel árulja csak nincs náluk jelenleg

(#27037) Zlin50 válasza Howkeddlee (#27033) üzenetére


Zlin50
senior tag

Rendszernek ne.
Hitachit inkább vagy WD caviar blacket (hangosabb a Hitachinál). Rendszernek WD-től caviar greent vagy AV-GP sem. A WD20EARX is nagyon gyenge pedig SATA3, de lehet hogy nem tetszik neki hogy csak SATA2-es a port. Az EURS egy fokkal jobb de az is inkább csak addattárolásra, mert gyengébb a HD254UI Samunál is amit videovágáshoz használtam (vagy még fogok is?) ami egy rendszerfuttatáshoz is szükséges teljesítményigényt jelent. Még a Hitachit is meglátom mi lesz a sorsa. Gyorsabban dolgoz fel anyagot ugyan másik meghajtóra, de a keresést valahogy nem látom teljesen olyannak mint a HD154UI-nál (pedig a samunak kisebb a cache és a fordulat -eco green). Lehet hogy egy SATA2-est is ki kéne próbálni hátha a S2-es porton jobban együttműködik. A Samsungokat a hangjuk miatt akarnám leváltani bár a HD154UI nem olyan nagyon hangos inkább a mérete miatt gondoltam cserélni. A HD204UI-k sorsa viszont előbb-utóbb megpecsételődik mert visítanak.
HD103UJ-ről megy a rendszerem gyelőre mig a Hitachit (HDS723020BLA642 SATA3) nem minősítem jobbnak.
A WD greenek nagyjából leszerepeltek és csak tárolásra jók. A Hitachi még versenyben van a rendszerfuttató címért.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#27038) szacsee válasza kpal (#27036) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ez nincs náluk? Ha rákérdeztél biztos nincs, amúgy 1-2 nap max és van szerintem... legalábbis onnan szoktam elég sok dolgot rendelni gar futár miatt, de nem kellett várni soha....max 1 nap. Viszont az új szerződött futárszolgálatukkal már meggyűlt a bajom.. ;]

(#27039) Howkeddlee válasza Zlin50 (#27037) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Huh,ez komoly! Már fogalam sincs igazából mit vegyek...
Eddig HD103SJ winyót használtam,de mára már kicsi lett,illetve tesóm át is venné tőlem,ezért kerestem egy 2terás újat.
Az igazat megvallva,max 20-21et szántam rá,ezért gondolttam az előbbi WD-re,de már nem is tudom mit vegyek,ami jó is...

(#27040) zolynet válasza Zlin50 (#27037) üzenetére


zolynet
addikt

"A HD204UI-k sorsa viszont előbb-utóbb megpecsételődik mert visítanak."
Mitől visít?
Ha csak neked visít akkor ne általánosítsunk. :U

Life is too short to stay stock!

(#27041) Zlin50 válasza zolynet (#27040) üzenetére


Zlin50
senior tag

"Ha csak neked visít akkor ne általánosítsunk."
Még ha csak nekem is, az éppen elég ahhoz hogy általánosan elegem legyen belőle.

Mellesleg neked van ilyen és az alapján mondod hogy nem általános?

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#27042) zolynet válasza Zlin50 (#27041) üzenetére


zolynet
addikt

Mellesleg nekem is van ilyen, hd204ui, csak ajánlani tudnám, és pozitív tulajdonságokat mondani róla. Teszem hozzá nem nagy igénybevételnek van kitéve, adat vinyó.
Nekem csendes az egész ház, cpuventi, házventi,vinyó kombináció. Talán vmelyik ventit lehet hallani, de seekelést azt nem. Itt csönd és rend van. :)

Life is too short to stay stock!

(#27043) Zlin50 válasza zolynet (#27042) üzenetére


Zlin50
senior tag

Hogy viselkedik IDE vagy AHCI mellett? Nekem IDE alatt nagyon lassú volt és AHCI-ra állítva lettek gyorsabbak. És bizony már külsőleg bekötve (USB-SATA adapteren) is rendesen hallható volt a hangjuk. A házban meg aztán rendesen felerősödik az üresjárat is. Egyelőre a Hitachi mutat valami érdemlegeset, mert egyértelműen halkabb és gyorsabb. Csak a WD greenek (WD20EURS, EARX) halkabbak kivéve a WD20EARS, mert átvitelnél nálam hallható "csörgő" hangot ad mig a másik kettőnél ilyet nem tapasztalok.

Mellesleg örülök hogy legalább Te ilyen jó véleményt tudsz mondani róla. Bárcsak én is ezt mondhatnám...

(Tavaly év vége felé vettem őket mert a wd 8mp-es marhasága miatti kattogás felbosszantott de annyira, hogy pár óra után kivettem a WD20EARS-t. A másik kettőt csak azért próbáltam ki mert nem voltak az érintettek listájában pedig mindegyik 8mp-re van állítva. Illetve voltak, de miután a wdidle3-ról tudomást szereztem itt a fórumon mindgyárt módosítottam)

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#27044) rob210


rob210
nagyúr

Sziasztok nekem az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyikkel járok jobban.
Van egy sata III - at tud alaplap.
Egy AMD konfig mellé gyors megbízható nagy fájlok mozgatására alkalmas winyó kéne.
A 3 esélyes.
Western Digital 1TB 7200rpm SATA-600 32MB - Caviar Green WD10EADX

Seagate 1TB 7200rpm SATA-600 32MB 3 év garancia ST31000524AS

Hitachi 1TB 7200rpm SATA-300 32MB 3 év garancia HDS721010CLA332

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Renault power

(#27045) rob210


rob210
nagyúr

Sziasztok nekem az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyikkel járok jobban.
Van egy sata III - at tud alaplap.
Egy AMD konfig mellé gyors megbízható nagy fájlok mozgatására alkalmas winyó kéne.
A 3 esélyes.
Western Digital 1TB 7200rpm SATA-600 32MB - Caviar Green WD10EADX

Seagate 1TB 7200rpm SATA-600 32MB 3 év garancia ST31000524AS

Hitachi 1TB 7200rpm SATA-300 32MB 3 év garancia HDS721010CLA332

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Renault power

(#27046) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Az létezik hogy a WD5000BPVT 500GB-os merevlemez nem támogatja az akusztikai menedzsmentet?
HDD sentinel írja ezt ki, hogy A.M.: nincs támogatva, A.M.: letiltva, Jelenlegi szint: 00h
HD Tune Pro pedig, Error setting AAM.

Mit csináljak, hogy működjön?

(#27047) csaky_87


csaky_87
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Ma jött meg az új SSD-m. OCZ Agility 3 60gb .Nagy reményekt fűztem hozzá, de sajnos csak részben valósult meg.
AZ első fura dolog az volt hogy a windows élményindex 5.9-et adott a merevlemzre. Előtte az 1 terrás samu vinyóm kapott pont ugyan ennyit.
Ezután feltettem a HdTune progit, ahol 1ből megjelent egy buborékba hogy 128 fokos az SSD. Ekkor lekaptam az oldalát és bíztam benne hogy még szilárd halmazállapotú, hát az volt, sőt kb kézmeleg oylan 30 fok körül lehetett. Na ezután jöhet a teszt. Ott érdekes módon az SSd-ktől eltérően nem egyenletesen vitte végig a tesztet hanem több helyen durván beesett.
Illetve Burst Rate-nek is ha jól tudom kb a duplájának kéne lennie. Átlagba ugyan jó, de haverom A-Data S511 ese, az élményindexben is 7.0át kapott, Hd-tuneba se voltka neki iylen bezuhanások. Pedig ő sata2-ről járatja én meg Sata3 portba dugtam.

A konfigom
Gigabyte PH67A-UD3-B3
Intel I5 2500
8gb Kingmax 1333mhz
MSI GTX 480 TF2

A kérdés az lenne hogy ez az olvasási teszt normálisnak mondahtó? Illetve hogy ez a 128 fokos hőmérséklet minek tudható be? Illetve hogy ha ez normális szerintetek visszaküldjem és próbáljam meg kicseréltetni egy A-datára?

Előre közsönök minden segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#27048) csaky_87


csaky_87
csendes tag

Illetve még annyi hogy szerintem ez sincs rendben. A HD tune szerint az UDMA 5 mode az aktív, illetve SATA II nek ismeri fel.

[ Szerkesztve ]

(#27049) Zlin50 válasza csaky_87 (#27047) üzenetére


Zlin50
senior tag

Figyelemre méltó a jobb alsó sarok. Rásegít a CPU-ra... :)

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#27050) csaky_87 válasza Zlin50 (#27049) üzenetére


csaky_87
csendes tag

Na elvileg javul a helyzet. Az intel Sataraid progit nem tettem fel,mert azt hittem hogy csak a raidhez kell, de ezek szerint nem. Mert még1x lefutattam az élményindexet és kiakasztotta a pontszámot. 7.9 lett.
Hd-tune-ba azok a beesések pont ugyanott vannak, de most már 400mb/sec en fut végig az egyenletes rész nem 370en.
Átlagba így. 380mb/sec es kapott olvasásra.
A hőfok nem változik 128 fok :DD

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.