Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) Dzsekó válasza Crow (#64984) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem kell semmilyen teszt. Sentinel-t tedd fel és kondíció %-ot nézd az óra mellett minden bekapcsolás után. Gyári programban van teszt, ha nagyon akarod tesztelni, de szerintem felesleges.

(#65002) Zoli54213


Zoli54213
aktív tag

Sziasztok!
Új HDD-t szeretnék venni, és tényleg szeretnék egy jót kiválasztani, mert már a 4. 4TB-os HDD-m megy tönkre, és már nem tudom mit válasszak.

Méretileg szintén 4TB-ra gondoltam, de az se gond ha 2x2TB. Állandóan használom, a megbízhatóság a legfontosabb, folyamatosan renderelek rá, videót vágok a rajta lévő videóanyagokból. Erre töltögetek minden média fájlt, (mellékesen a játékok telepítőit is itt tárolom). Maximálisan az számít, hogy a lehető legmegbízhatóbb legyen, mert elegem van, hogy minden HDD tönkremegy nálam. (azóta már másik gépem is van, új kábelek minden, és bármelyiket is használtam folyamatosan egy 20cm-es ventillátor volt előtte)

Köszönöm előre is a segítséget!

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#65003) Alex91 válasza Zoli54213 (#65002) üzenetére


Alex91
félisten

Eddig miket hasznaltal?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#65004) Zoli54213 válasza Alex91 (#65003) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

WD Purple van most, ez a 2. ami tönkre megy. Az előzőeket nem tudom pontosan, csak a gyártót már, de volt 1 Seagate is, meg egy Toshiba is. Ezek előtt még egy 2TB-os Samsung volt, az is tönkrement.

Mellékesen, csak érdekességképp: mellette van egy 1TB-os WD Black, az meg 6 éve megy. Mellőle hullanak el a 4TB-osak sorra.

[ Szerkesztve ]

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#65005) Alex91 válasza Zoli54213 (#65004) üzenetére


Alex91
félisten

A tapod is uj?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#65006) Zoli54213


Zoli54213
aktív tag

A tápom nem. Az 9 éves Corsair TX750 v2. Néztem rajta feszültségeket, minden bőven jó. Monitoroztam is, és mértem is. Illetve minden hibátlanul működik vele.

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#65007) Zoli54213


Zoli54213
aktív tag

WD RED esetleg jó lehet? És most már nem 1x4TB lenne, hanem 2x2TB.

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#65008) rszp


rszp
aktív tag

Mint írtad a WD Black mellől hullanak el a diszkek.
Ha, esetleg, WD Black lenne a másik diszk?

(#65009) kerobi


kerobi
senior tag

Sziasztok PC-ben érdemesebb zt az intellipowert használni adattárolásra? Egy toshiba van a gépemben de szarrá parkolja magát..idegesitő Az intellipower jobb ebben a tekintetben?

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#65010) #90211072 válasza #90211072 (#64965) üzenetére


#90211072
törölt tag

ebben senki nem tud segíteni?

Akkor most melyik 10tb külső vinyot éri meg megvenni

(#65011) tibaimp válasza #90211072 (#65010) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én nem szeretem az "egybe épített" külső HDD-ket, mert az "csak arra jó", soknak speckó kábele van, ha meghibásodik a ház, ugrik a HDD is, mert vagy kiszedhető, vagy nem! Viszont, ha veszel egy normál 10TB-os HDD-t és egy, mint írtad is, dokkolót, akkor mind a két cucc több dologra is jó mindjárt. Ki tudja, lehet pár hónap/év múlva meg jó lesz az a HDD beépíteni is, a dokkolóban meg tudsz tenni több winyót.
Én is így oldottam meg a régi, a gépből mára kikerült 2-3TB-os Toshiba-kat, csak annyi, hogy beletettem azokat egy-egy ilyenbe: [link]

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65012) #90211072 válasza tibaimp (#65011) üzenetére


#90211072
törölt tag

nekem a géphez nem jöhet szóba mert m.2 vel van tele rakva és régi hdd nem teszek be. Ez a cuc a tv hez kellene uhd filmek tárolására. A dokkos résszel az a bajom hogy kb 2x annyira jön ki mint a sima. Mert a wd elements 10tb olyan 70 ezer míg egy rendes belső hdd meg kb 90-110 körül

(#65013) tibaimp válasza #90211072 (#65012) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem mindegy mit veszel, a Te pénzed, Te tudod, csak kérdeztél...
Mondjuk, ha ekkora árkülönbség van a két HDD között, akkor el tudod képzelni milyen HDD lehet abban a külső cuccban...
Viszont ilyen használathoz én nem is dokklót vennék, hanem 3,5 colos külső házat, normál 230V-os dugasszal (ha jól tudom már mind az 3,5 colos méretben), persze az fontos, hogy a TV-d tudja a GPT partíciót, mert a régebbik nem látják a GPT-re formázott HDD-ket! Azt nem tudom, hogy a TV-k esetében van-e TB korlát, amit még lát, vagy ilyen nincs.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65014) Dzsekó válasza kerobi (#65009) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az összes 5400RPM-es HDD parkol, kivéve a felügyeleti HDD-ket (Purple, Skyhawk). Ezek közül válassz.

(#65015) Dzsekó válasza Zoli54213 (#65006) üzenetére


Dzsekó
addikt

A 9 év már elég sok egy tápnál, lehet, hogy tartja a feszültséget, de kis feszültség tüskéket tolhat menet közben, és az is kinyírhatja a HDD-ket. Azt kéne megnézned, hogy az a 4 elhalálozott HDD milyen hibákkal halt meg. Ha mind bad szektorosodott, akkor simán lehet táp. Mindegyik meghalt HDD ugyanazon a tápcsatin volt? Ha igen, akkor érdemes átrakni másik csatlakozóra. Illetve érdemes szétszedni a tápot (mivel már nem garis) és ebben a tesztben a fotókon lévő kondikat megnézni, hogy nem púposak-e. Érdemes megnézni a kondi alját is, mert én már találkoztam olyannal, hogy az alján a gumit nyomta ki és nem a fém kezdett a tetején púposodni. Ha már sárgás cuccot is látsz a kondi tetején, akkor még rosszabb a helyzet. Az EFAX-os Red-ek 8TB alatt nem ajánlottak az SMR technológia miatt. 8TB és felette még azok is PMR-esek, vehetőek.

(#65016) rszp válasza kerobi (#65009) üzenetére


rszp
aktív tag

Toshiba P300 is alapból indokolatlanul sokat parkol.
HDSentinelben az Advanced Power Management menüpontban a maximális teljesítménre beállítva teljesen elfogadhatóra csökken a parkolások száma.

[ Szerkesztve ]

(#65017) Zoli54213 válasza Dzsekó (#65015) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

Köszönöm a választ, megnézem ezeket! Most szedem majd szét úgyis az egész gépet, vettem új gépházat, belenézek akkor a tápba. Ha rossz, nem okoz gondot egy minőségi új.

Most van 288 bad sector, de előtte olvasó fejegység hibája volt többnél is. Illetve most sem futott le HD sentinelben az önteszt.

[ Szerkesztve ]

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#65018) #90211072 válasza tibaimp (#65013) üzenetére


#90211072
törölt tag

55sm90107 lgm van erre semilyen infot nem találtam mekkora merevlemezt lÁt

(#65019) tibaimp válasza #90211072 (#65018) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Itt nézzél szét, valamelyik topikban, hamarabb segítenek ez ügyben: [link] , vagy konkrétabban itt: [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65020) King Unique válasza #90211072 (#65010) üzenetére


King Unique
titán

Először talán a topik téma összefoglalóját + a téma tudnivalókat kellett volna elolvasni, ahol fel vannak tüntetve a külső merevlemezes témával foglalkozó topikok. Vagyis ilyen ügyben legközelebb (nem most) értelemszerűen majd lehetőleg ott kellene érdeklődni, nem a belső merevlemezekkel foglalkozó topikban.

Egyébként meg el kellene dönteni, hogy gyárilag készre szerelt megoldás, vagy dokkoló + HDD kell-e. Ahol az előbbi amúgy olcsóbb lehet nagyobb tárolókapacitásnál, mintha külön lenne megvéve a dokkoló/külső ház + hozzá a merevlemez. A 10 TB-os ED belseje meg amúgy OEM WD Red (WD10EMAZ) szokott lenni, vagyis nem rossz, bár itt azt írják, hogy a héliumos változat. Aki nem akar találgatni, maga akarja kiválasztani a belső HDD-t, akkor adja magát a dokkolós, külső házas megoldás, viszont az összességében drágább lehet.
Az meg nem ennek és nem is a külső meghajtókkal foglalkozó topikoknak a témája, hogy a tévé mekkora tárolókapacitású háttértárat kezel USB-n. Az ügyben értelemszerűen a TV & Audió témakategória megfelelő topikjában, azaz esetedben az LG LCD és LED TV-k topikban kellene érdeklődni. De amúgy eleve nem minden tévé kezel 2 TB feletti, illetve GPT partíciós séma szerinti lemezeket, vagyis benne lehet a pakliban, hogy a 10 TB-osat sem fogja. Persze ez is csak az ilyen alsóbbrendű, másodlagos hardver- és szoftverkörnyezetnél téma, lehet gond, ellenben normális, elsődleges környezetben (PC, Mac & desktop OS) nyilván nem.

[ Szerkesztve ]

(#65021) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!
Olvastam az összefoglalót, NAS-ból egy RAID1 tömbből kidőlt egy 4 TB-os WD RED lemezem, ennek a helyére vennék egy lemezt. Teljesen jó az 5400-5900-es lemez, viszont csalódott vagyok a WD-vel kapcsolatban, 4,5 évet sem bírt úgy néz ki. Érdemes lenne egy ugyanilyen RED-et venni, vagy Ironwolf ajánlott inkább? Sosem használtam még Seagate lemezt, van itthon 6 db RED, meg 2 db Purple WD, de egy kicsit megingott a bizalmam. Esetleg NAS üzemre a Purple nem ajánlott? (Láttam az összefoglalóban a kategóriákat, és tudom, hogy főleg DVR/NVR alá való a Purple, de valakinek tapasztalata ezzel, hogy bírja-e esetleg?) :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#65022) Dzsekó válasza DJ. Ru$y (#65021) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mehet NAS alá a WD Purple. A helyzet fordított, felügyeleti rendszer alá nem ajánlott se Red, se más, csakis Purple és Skyhawk. De NAS-ban ugyanúgy viselkedik a két felügyeleti, mint a Red. Red, Ironwolf, Purple, Skyhawk mind vehető. Red-ből a WD40EFAX már nem ajánlott az SMR miatt. SMR + PMR egy raid tömbben nem jó. Tehát WD40EFRX vagy a másik háromból valamelyik. 3 év garit adják meg, meg jó áron legyen, ennyi.

(#65023) DJ. Ru$y válasza Dzsekó (#65022) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszönöm a válaszod! Megrendeltem egy lilát. RED-ből csak EFRX-et néztem, EFAX egy árban lenne a Purple-lel, de az nem volt opció amúgy sem.

Remélem a másik RED kitart amíg megjön a Purple. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#65024) DKristof


DKristof
csendes tag

Uraim, lenne egy olyan kérdésem, hogy általánosságban a 3.5"-ös vagy a 2.5"-ös HDD-k a megbízhatóbbak, vagy ezt így nem lehet megmondani?
3-4 TB-s vinyót + külső házat tervezek venni adatarchiválási célból, tehát viszonylag kevesebbet kapcsolnám be, nem nagyon hurcolnám. Van arra ökölszabály, hogy melyiken maradnak meg nagyobb biztonsággal az adatok?

És bocs, ha hülye a kérdés, a HDD-knél létezik olyan, mint az autóknál, hogy a hosszú állás árt neki, vagy csak a működés során tud elhasználódni? Tehát ha ad absurdum 30 évig egy polcon van és nem történik vele semmi, tud amortizálódni az alatt?

(#65025) tibaimp válasza DKristof (#65024) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A 3,5 colos HDD-k külső házba építve megbízhatóbbak, már csak azért is mert külön áramforrásuk van, így kevésbé függesz az esetlegesen szar USB kábeltől.
2,5 colos HDD + külső ház esetében, én olyat vennék, aminek az USB kábele 2 USB-be csatlakozik, az egyik az adat, a másik a power (régen volt ilyen legalábbis).
Ilyesmi: [link]

Szerintem álltó helyében a HDD nem romlik meg, de ezt pontosan nem tudom, bár van itthon nekem 1 ill. 2 TB-os WD green, kb 10-11 évesek, és semmi bajuk, de üzemóra kb. semmi nincs bennük.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65026) Lauda válasza DKristof (#65024) üzenetére


Lauda
félisten

Véleményem szerint nincs olyan körülmény, ami miatt kijelenthető, hogy az egyik megbízhatóbb, mint a másik. Van egy 2 tb wd my passport ultrám, ami vagy 7-8 éves és a mai napig hibátlan. Mikor kamionoztam is ezen hordtam a dolgaimat, igaz menet közben nem volt bedugva és használaton kívül egy case logic tokban tartom. Tehát vigyáztam/vigyázok rá, viszont használtam, ha szükség van rá. Jelenleg is használom a vinyót, ugyanis a gépben csak egy ssd van, így arra másolok, ha úgy adódik.

Állásában nem lesz semmi bajuk, csak ne legyen mágnes közelében (hangszóró, képcsöves tv, ilyesmik).

(#65025) tibaimp A külső házaknál is lehet tápellátási probléma. ;)

[ Szerkesztve ]

(#65027) tibaimp válasza Lauda (#65026) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez igaz, csak talán kisebb eséllyel, mint ha csak egy usb kábelen kapja a naftát a HDD.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65028) rszp válasza DKristof (#65024) üzenetére


rszp
aktív tag

A mágneses rétege biztos gyengül 30 év alatt. Időközönként újra kell írni a tartalmat, hogy ne vesszen el. Milyen időközönként? Nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#65029) meszimate22


meszimate22
csendes tag

sziasztok,

Milyen HDD-t ajánlotok adattárolásra plusz arról való dolgozásra, 2D-3D animációkhoz, és videóvágáshoz. Pár év múlva akár átkerülne a PC-ből egy NAS-ba.
Itt számolhatok egy fajta HDD-vel vagyis inkább erre két különböző fajta a jobb megoldás?
6-8TB-ba gondolkodom. :R

(#65030) Alex91 válasza meszimate22 (#65029) üzenetére


Alex91
félisten

Vagasra mar imho SSD...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#65031) Elims válasza Elims (#64982) üzenetére


Elims
veterán

Tippetek sincs?

(#65032) meszimate22 válasza Alex91 (#65030) üzenetére


meszimate22
csendes tag

Jelenleg is M.2 NVME SSD-n dolgozok. De véges a kapaticása. Tárolni nem tudom rajta a már befejezett projekteket, erre kell egy HDD de van hogy a régi projektet elő kell szedni és nem fogom visszamásolni az SSD-re. Erre kell nekem egy megfelelő HDD.

(#65033) tibaimp válasza meszimate22 (#65032) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én valami 5 év garos WD gold/black/ultra szintű HDD-ben gondolkodnék, ha munkára kell főleg.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65034) lithium86


lithium86
csendes tag

Sziasztok!

HDD vásárlása előtt állok és a véleményeteket szeretném kérni.
Sokat olvastam a fórumot, de maradtak bennem nyitott kérdések :)
Amire használnám: torrent, filmnézés, zenehallgatás, családi képek tárolása, esetleg játék.
A fentiek alapján inkább a megbízhatóság lenne fontos számomra - az ár/érték arány mellett -, ezért a Western Digital 3.5 2TB SATA3 WD20PURZ kezdett érdekelni. Ezt a típust ajánlottátok hasonló esetekben és kedvezőnek tűnik az ára.

Szerintetek a használat céljának megfelel, vagy inkább más lenne ajánlott?
Elégséges a célra azz 5400 rpm?

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#65035) Dzsekó válasza Elims (#65031) üzenetére


Dzsekó
addikt

500GB méretben én már használt Intel ipari SSD-t (S3520, S3700, S4610, stb) szoktam ajánlani. Sokkal gyorsabb lesz a PC tőle, és rengeteg írást képes elviselni (Több PB). Valamivel drágább, mint egy HDD, de megéri a felárat. Ha mindenféleképpen HDD-t szeretnél, akkor kb. ugyanennyi a WD10EZEX, ami 1 TB-os, az jobban megéri a WD5000AAKX-nél.

lithium86: Ha nem hajszolod szét torrent-el, akkor elég lehet az 5400RPM.

[ Szerkesztve ]

(#65036) lithium86 válasza Dzsekó (#65035) üzenetére


lithium86
csendes tag

Nem viszem túlzásba, kb. 5-10 torrent.
Köszönöm a segítséget!

(#65037) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Nagy WD fan vagyok, barátomnak a laptopjába akarok venni WD 1TB-os HDD-t, mert a régebbi HGST megadta magát.

Viszont felhívtam a környező boltokat, sehol sincs ez a fajta, WD10SPZX
Viszont ez mindenhol van, ST1000DM010

Mi a véleményetek?
Rendeljek inkább WD-t vagy jó lesz a Seagate is?

Paramétereiben egyezik, viszont a WD-re 3 év gari van, Seagate-re csak 2 év.

Szerintetek?

(#65038) DJ. Ru$y válasza tothjozsi96 (#65037) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Laptopnál, főleg, ha hordozzák az 1 év gari sokat jelenthet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#65039) tothjozsi96 válasza DJ. Ru$y (#65038) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Most nézem hogy az edigital-on kívül mindenki 2 év garival forgalmazza, akkor lehet csak elírás. Az Edigital-tól viszont nem akarom megrendelni, ott eddig nekem mindent nagyon lassan hoztak ki. A környéken senkinek sincs WD-je raktáron, csak Seagate.

Remélem nem nyúlok mellé ezzel a Seagate-el, mert eddig amim volt Seagate, az mind tönkrement.

(#65040) King Unique válasza tothjozsi96 (#65037) üzenetére


King Unique
titán

Az ST1000DM010 eleve egy 3,5"-os HDD, amit ezért nyilván problémás lesz közvetlenül a laptopba tenni... :D 2,5"-os fizikai méretben és 5400-as fordulattal Seagate-ből a Mobile HDD és a BarraCuda sorozat modelljei jöhetnek szóba, + azok amik az itteni téma összefoglalóban vannak, ha esetleg még nem sikerült volna elolvasni. + Ha esetleg SMR helyett PMR 2,5"-os HDD kell 1 TB-os tárolókapacitással, akkor az ebben a válaszban említett 2 modell.

[ Szerkesztve ]

(#65041) tothjozsi96 válasza King Unique (#65040) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Elírtam, bocsi!
Ez lett végül, ST1000LM048

(#65042) DKristof


DKristof
csendes tag

Uraim, jól gondolom azt, hogy archiválásra - tehát arra, hogy a korábbi munkáimat, esetemben többsávos audio projekteket - rámentsem és elrakjam a szekrénybe, a legjobb megoldás a 2 db 3.5"-os belső vinyó + dokkoló-klónozó kombináció?
Mert hiába venném meg a legmegbízhatóbbnak mondott külső HDD-t, azzal is előfordulhat, hogy elszáll, inkább veszek két WD Blue-t, hogy minden duplikálva legyen.

(#65043) Lauda válasza DKristof (#65042) üzenetére


Lauda
félisten

Én is ezt tenném. Minél több helyen tárolni az adatokat és ne legyenek a merevlemezek mágneses tér közelében. Ezen kívül a két lemez ne legyen egyszerre a gépre kötve, mert ha kap egy feszlöketet mondjuk, akkor elszállhat mindkettő az alapgéppel együtt és az adatoknak annyi. Másold fel az egyikre, majd azt húzd ki és utána másold a másikra.

[ Szerkesztve ]

(#65044) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok! 7% kondis winyó mindenképpen szervizes?

Megyen!

(#65045) tothjozsi96 válasza CptAdamica (#65044) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem igen, Sentinel mit ír?

(#65046) King Unique válasza CptAdamica (#65044) üzenetére


King Unique
titán

A HDS szerint 0%-os kondíciónál lehetséges a garanciális csere, de azt nem feltétlen érdemes megvárni. Vagy akkor, ha a gyártó saját tesztszoftvere (pl. WD) ír hibát, nem futnak le a tesztek, sőt elsődlegesen a gyártó szoftvere a mérvadó

(#65047) CptAdamica válasza tothjozsi96 (#65045) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ezeket írja: [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] A figyelmeztetések fül meg üres. Az imént kezdett el fagyogatni, akadozni.

(#65046) King Unique Akkor nyírjam ki és csak utána?

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#65048) King Unique válasza CptAdamica (#65047) üzenetére


King Unique
titán

Ha ilyen a HDD állapota, akkor az már nyilván indok lehet a garanciális cserére függetlenül attól, hogy a HDS szerint csak 0%-nál lehetséges. Apropó HDS, nem a muzeális 4.71-es verziót kellene használni, hanem lehetőleg az aktuálissal, azaz az 5.61-essel kellene ránézni a HDD/SSD állapotára, ami nemrég egy másik topikban is ellett magyarázva... Viszont azt már boltja is válogatja, hogy hol és mit fogadnak el, mennyire kukacoskodnak (példa), ezért érdemes ilyenkor a gyártó saját diagnosztikai szoftverével, vagyis a Toshiba Storage Diagnostic Tool programmal is ránézni, ami innen tölthető le. Ha az is hibát jelez, akkor pláne nincs miről beszélni, mehet a garanciális csere. Illetve lehetőleg külsérelmi nyomoktól mentesen vidd vissza, lásd a linkelt példát. :))

[ Szerkesztve ]

(#65049) tothjozsi96 válasza CptAdamica (#65047) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ez elég hamar tönkrement.. :F

(#65050) CptAdamica válasza King Unique (#65048) üzenetére


CptAdamica
veterán

Muzeális. :D Elnézést, még a kis unokám rakta fel nekem ez a flancos programot. Az új verzióval 9%-ot ír, mondjuk az előbb volt már 6% is. Viszont a sajátja ezt dobja: Error detected. (Error code : 11-2900)

(#65049) tothjozsi96 Ja, bakker, 5 hónapot bírt. A másik 1 terrás WD-nél 654 napot ír működési időnek és 98%.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.