Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Kérnék egy kis segítséget. 2007-es SATA1-es Mac Mini-be keresünk 2.5"-os HDD-t, 320 vagy 500 gigáig. Álltalános felhasználásra kellene egy halk, megbízható darab. Mik a most futó ajánlott gyártók vagy azon belül tipusok?

[ Szerkesztve ]

(#36902) djculture válasza Wasp91 (#36900) üzenetére


djculture
félisten

Annál az egész mechanika normálisabban van megalkotva folytonos üzemre.

(#36903) Wasp91 válasza djculture (#36902) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Kösz a felvilágosítást! Akkor jobban megéri Red-et venni gondolom.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#36904) czanga válasza czanga (#36901) üzenetére


czanga
őstag

Hitachi 500Gb Travelstar Z5K500 Mobile HDD *(HTS545050A7E380) lett belőle. Sorry, hogy kérdéztem mielött az első bejegyzést elolvastam volna.

Azt azért jól tudom, hogy ez egy tányéros, és halk?

[ Szerkesztve ]

(#36905) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Hol lehet mo-n WD10SPCX merevlemezt venni, már van egész európában, amerikában csak itthon nem találom... :F

(#36906) djculture válasza Atom_Anti (#36905) üzenetére


djculture
félisten

Én láttam nagyker árlistán de több mint 40 ezerért és erre még rájön a kisker haszon áfa anyám kínja persze hogy kutyának se kell...

(#36907) Atom_Anti válasza djculture (#36906) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

uhh, az elég durva... 30 ezret talán adtam volna érte, úgy mikor 9mm es változata már 16 ezerért is van... Még jó hogy WD azt igérte ezen új vékony meghajtók nagyon is megfizethetőek lesznek...

(#36908) djculture válasza Atom_Anti (#36907) üzenetére


djculture
félisten

Amerikában 139 dollár, Európában ugyanennyi euró szokásosan. Vedd meg az ebay.ről ott már 27ezerért + 6,481ft a szállítás megkapod:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#36909) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Gyors winyót keresek munkaállomásba.
500GB bőven elég, sőt, akár 250-300GB-tal is elvagyok.

Elsődleges szempont az alkalmazások betöltési sebessége, és az, hogy ne legyen zavaró a hangja alapjáraton.

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36910) #40935168 válasza Bici (#36909) üzenetére


#40935168
törölt tag

SSD.

(#36911) Bici válasza #40935168 (#36910) üzenetére


Bici
félisten

Na, igen.
Azt elfelejtettem mondani, hogy olcsón szeretném megúszni. :D
=winyó árban.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36912) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Lehet vásárolnom kell egy 2TB-os vinyót, melyiket éri meg mostanában venni?

Üdv!

═════════════════════════════════════════

(#36913) Atom_Anti válasza djculture (#36908) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

hát sajnos ezen helyen szállitáson túl még 33usd import chargot rádob, igy megint drágább a keretnél...

(#36914) RootRulez válasza RootRulez (#36912) üzenetére


RootRulez
félisten

Azóta lement 17%-ra :(...

Közvetlen környezetemben csak Toshiba DT01ACA200 as vinyót tudok gyorsba venni, igencsak olyan lesz... Bár az is szerepel az ajánlottak között...

═════════════════════════════════════════

(#36915) Zsivaagoo válasza Bici (#36909) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

500GB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 16 MB cache winchester (WD5000AAKX

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#36916) Bici válasza Zsivaagoo (#36915) üzenetére


Bici
félisten

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36917) Engineer086


Engineer086
Modder

Sziasztok!
Kinőttem az 5 éve használt 320GB-os winyómat és szeretnék helyette egy 1TB tárhellyel rendelkező ezközt venni, adattárolás céljára. Szemezek a WD 1.0Tb HDD SATA-3 64Mb WD10EZEX tipusú HDD-vel, kérdésem is erre irányulna. Milyen tapasztalataitok vannak ezzel a tipussal kapcsolatban? Egy ideje nem követem annyira a HDD-k piacát, azt azomban tudom, hogy a WD tányérosai sose voltak sereghajtóak a minőségben, de jobb félni alapon...
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#36918) Zsivaagoo válasza Engineer086 (#36917) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

1TB WD 3.5" Caviar Green SATAIII 64MB cache winchester (WD10EZRX)

Ez megy a tartalék gépemben (csak SATA2-őt tud az alaplap) 1 éve, másfél nyara, rendszer vinyóként, is duál XP32bit/Win7U64bit alatt is, semmi gond vele, 10 éves Gaba házban, 1 db 80 mm-es házhűtővel, 400W-os Chieftech táp eteti. (Hőmérséklet: max. 42 Celsius fok.) Mondjuk levegős helyre van betéve, más hőtermelő nincs a közelében.

Én ezt ajánlom. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#36919) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok, szeretnék venni egy külső vinyót. Usb vel szeretném tv vel összekötni és arról filmezni. Ez pl amit alant írok, nem fog laggolni ha pl 1080p s filmet nézek? le tudja kezelni? Csatlakozók: USB 2.0 Kapacitás:1 TB, Fordulatszám:5400 RPM, Pufferméret:8 MB Átviteli sebesség:480 MBps. Ez egy maxell külső hdd.

válaszaitokat előre is köszi.

Pandimakaay

(#36920) Wasp91 válasza Zsivaagoo (#36918) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Gondolom azóta van már vagy 10.000szer parkolgatta a fejet.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#36921) Zsivaagoo válasza Wasp91 (#36920) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Mitörtént???? :Y

MŰKÖDIK! 100%-os állapotban van a HDSentinel szerint is.
Mindenféle GRÍÍÍÍÍN lóffasz ki van kapcsolva a Win energiabeállítási sémában.

Más kérdés? Valami értelmesebb?

--------------------
Nem parkolgat ember! Rendszervinyó! Egyébként meg hallanám kb. 20-on akárhány év után a zenész (volt 1. hegedűs) fülemmel.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#36922) Wasp91 válasza Zsivaagoo (#36921) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Az egy dolog hogy 100%-nak írja a Sentinel. :) SMART részen belül nézd meg a Load/Unload Cycle Count részt.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#36923) Zsivaagoo válasza Wasp91 (#36922) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Előbb észreveszem, ha egy rendszervinyóval kehe van, mint a HDSentinel.
Majd ha otthon leszek, akkor esetleg megnézem.

--------------

A fő gépemben a 2. WD Caviar Blue többször parkolt le 2,5 év alatt. Az is tökéletes.
A parkolást meg hallom füllel a ventihangok mögött is.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#36924) Zsivaagoo válasza Pandimakaay (#36919) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

TV-től függ, nem a vinyótól.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#36925) #90933760


#90933760
törölt tag

Üdv.
Én Raptorról érdeklődnék, nekem a legutolsó Raptorom van, ADFD a sorszám vége. Azt lehet tudni a Veloci az mennyivel jobb, meg abból melyik a legújabb kiadás? Mert én kutattam, de csak 1.5ms-mal volt jobb amit láttam, az kicsit lehangoló. A mostanim az 8-at tud.
Lehet hogy nem a legújabbakat néztem hanem valami régebbit még és azért volt csak ennyi. Gondolkozom a cseréjén, ha sokkal többet tudna felmutatni teljesítményben. Na meg persze halkabb is, kevésbé melegedik. Kb SSD árban mozognak, bár nagyon alaposan nem néztem utána. SSD nem kell. És tudom, tuningolt Wartburg a Porshe ellen blablabla... Nem kell SSD.

(#36926) Wasp91 válasza #90933760 (#36925) üzenetére


Wasp91
aktív tag

SSD árban mozognak? Akkor már inkább SSD..

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#36927) djculture válasza #90933760 (#36925) üzenetére


djculture
félisten

Francokat mozognak ssd árban vegyél már nekem 56 ezerért egy 1Terás ssd-t akkor ...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#36928) Wasp91 válasza djculture (#36927) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Van értelme az ilyen gyors merevlemeznek? Gondolom a 10.000 rpm miatt az élettartalma se annyi, mint 5400as vagy 7200as társainak. Rendszernek felesleges 1 Tb, úgyhogy SSD. Szerintem.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#36929) djculture válasza Wasp91 (#36928) üzenetére


djculture
félisten

Ja az élettartama jobb mint a 7200- meg 5400-as gagyisztán társainak, nekem a legidősebb raptor 80gigás 8 éves és semmi baja. A WD1600ADFS ből van pár db nekem még, 2007-es és nincs kímélve. Nemhogy napi 10 giga hanem napi 3-500giga íródik a tömbre merthogy raidban üzemelnek.

[ Szerkesztve ]

(#36930) Wasp91 válasza djculture (#36929) üzenetére


Wasp91
aktív tag

És halkabb is? Egy 5400as Red-nek mennyi lehet az élettartalma?

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#36931) Zsivaagoo válasza Wasp91 (#36930) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Milyen körülmények között?

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#36932) Wasp91 válasza Zsivaagoo (#36931) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Adattárolás, 12 centis venti hűtené és nem menne 24 órában.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#36933) peu407 válasza Wasp91 (#36932) üzenetére


peu407
senior tag

Bőven jó,én is most rendeltem 1db 2TB-s Redet.És ugye nem elhanyagolható az 5év garancia sem!

[ Szerkesztve ]

(#36934) Zsivaagoo válasza Wasp91 (#36932) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Túlfesz védős elosztó, stabil tápellátás mögött, stabil gépben, garancia+2év simán, akár több is.
Nekem azok a vinyóim sem pusztulnak, amik már másoknál meghaltak 2 éve. 10 éves Maxtor, 6 éves IDE WD Caviar Blue 250 GB mobil rackben, hurcolósként, is hibátlan.

Vinyóból jó széria, jó bánásmód kell, és majdnem örök. Előbb cseréli le az ember a kapacitás miatt, mint hogy tönkremenne.

--------------------

A folyamatos 24/7-es, több éven keresztüli üzemeltetésben csak a szerver-felhasználásra tervezett vinyók bírnak 3+n évet. n=0 - 5.

A kedvenc A betűs beszerzési helyemmel elégedett vagyok, igaz, hogy csak az állandóan, mindenhol folyamatosan készleten lévő WD-kből vásárolok. Ügyelnek arra, hogy ami szériahibás sorozat, az ne legyen készleten sokáig. Hamar visszaszórják a gyártónak a hibás szériákat.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#36935) djculture válasza Wasp91 (#36930) üzenetére


djculture
félisten

Megfoghatatlan még elég új széria de az már most látszik hogy bár sokat eladnak belőle mégis elég kevés rosszal találkozunk. Green vezet azt az ellenségemnek se ajánlom, blue-ból már van normális széria de rossz is, red az meg egy felsőbb kategória.

[ Szerkesztve ]

(#36936) Wasp91 válasza djculture (#36935) üzenetére


Wasp91
aktív tag

A fejparkolás miatt? Vagy alapból a legsilányabb alkatrészekből dobálják össze. Mármint a greent.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#36937) djculture válasza Wasp91 (#36936) üzenetére


djculture
félisten

Silány minden téren. Szerintem ennyi hibás ki se kerülhetne a kínai gyárakból hacsak nem bérgyártó gyártja mindenféle minőség biztosítás nélkül. Adatmentős haver mondta hogy egy időbe a greenekben nagyitóval látható por meg mikronnyi gyártáskor keletkező forgács is volt.

[ Szerkesztve ]

(#36938) Wasp91 válasza djculture (#36937) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Ajánlott HDD-k közt hogy lehet ott akkor?

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#36939) djculture válasza Wasp91 (#36938) üzenetére


djculture
félisten

Mert van olyan széria ami jó jellemzően a hdd ár robbanás előtti szériák, de újabban már a legalja mindennek, nem hiába nem vállalnak már rá csak 1 év garanciát miközben a red-re 3 évet. A gyártó maga pozicionálta ezzel a green-t az 1 évig biztos működik utána meg vegyél másikat termékpalettára...

[ Szerkesztve ]

(#36940) Wasp91 válasza djculture (#36939) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Hdd ár robbanás alatt az árvízre gondolsz? Elég gusztustalanul megnövekedtek az árak és azóta se csökkentek. Annó egy normális 2 Tb-os hdd-t megkaptál 16-17 ezer körül.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#36941) djculture válasza Wasp91 (#36940) üzenetére


djculture
félisten

Nem is igen fog ez a szint visszaállni már, memóriánál ugyanez volt. Olcsón lehetett venni most két és félszer annyiba kerül egy 4gigás ddr3 modul...

(#36942) InterFox


InterFox
senior tag

Sziasztok, van egy kis gondom.
Vettem egy 500gb-os Hitachi HDD-t és nem érzékeli a win8.
Biosban megkerestem, ott érzékeli és engedélyeztem is, mert, hogy disable-n volt, de ezután sem érzékeli az eszközkezelő.
Számtek boltban kipróbálták előtte ott jó volt, nem tudom mit csináljak.

PSN ID: interfoxthedead

(#36943) djculture válasza InterFox (#36942) üzenetére


djculture
félisten

A lemezkezelésben nézted?

(#36944) InterFox válasza djculture (#36943) üzenetére


InterFox
senior tag

Igen, csak az SSD-met látja.

PSN ID: interfoxthedead

(#36945) djculture válasza InterFox (#36944) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem a win8 szórakozik ami nem újdonság , ha a biosban megvan akkor a lemezkezelőben is látszódia kell. Én a helyedbe megpróbálnám egy win7 telepítővel hogy a telepítő látja e a hdd-t... Ha igen akkor a win8 a hiba, bebolondult, vezérlő hiányzik belőle stb lehet bármi. Ha a win7 telepítő se látja akkor lehet tovább indulni hiba keresésileg...

[ Szerkesztve ]

(#36946) InterFox válasza djculture (#36943) üzenetére


InterFox
senior tag

Itt olvasok most valami jumperes pöcökről amit át kéne helyeznem, de nekem olyanom nincs is, az fontos?
Mert abba a bemenetbe eleve nincs semmi csak sata meg táp-al van összekötve.

PSN ID: interfoxthedead

(#36947) djculture válasza InterFox (#36946) üzenetére


djculture
félisten

Azt csak ide vinyónál kell vagy ezer éves sata1-es vinyónál jumperelni. 500gigás hdd gondolom eleve minimum sata2-es..

[ Szerkesztve ]

(#36948) InterFox válasza djculture (#36947) üzenetére


InterFox
senior tag

Megoldódott!
Felcseréltem a sata kábeleket, most a SSD-é van a HDD-ben és így gond nélkül megy a dolog.:)

PSN ID: interfoxthedead

(#36949) #90933760 válasza djculture (#36927) üzenetére


#90933760
törölt tag

A 80 Gigást 18k-ért láttam az elég sok érte, de a 250 Gigás 23k, az valóban olcsóbb az SSDnél és a méret növekedésével még jobb lesz ez az arány. Én csak a 80-ast néztem, mert azt akartam először és az elég szar árban mozog valóban.

Közben találtam egy PH cikket, [link] ez kb. másfél éves, csak azt nem tudom hogy azóta jöttek ki újabbak? Mert ha nem akkor ezek a leggyorsabbak és 250 Gigás a legkisebb WD2500HHTZ számmal. És amit néztem 23-ért az pontosan ugyan ez. Akkor az úgy frankó. Ha tényleg nem jött ki azóta újabb. Bár biztos cikkezett volna róla a PH akkor....
És ezek az új Velocik is olyan kemények, mint a régi Raptorok ami nekem is van? Mert ez megölhetetlen kb. Ezen a vonalon megmaradt a strapabíróság?

És akkor meg is kérdezném, hogy a WD új terrás, kétterrás vinyói tényleg ennyire szarok, mint ahogy terjeng mindenfele a hír? Nekem egy éves Greenem van 1 Terrás és kicsit aggódom. Nincs baja még eddig. Ezt akarom lecserélni 2 Terrás Blackre, mert kéne oda is a sebesség. A Blackek jók, vagy oda is elért ez az állítólag hitvány minőség?

(#36950) peu407 válasza djculture (#36939) üzenetére


peu407
senior tag

A RED-re 5 év garancia van.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.