Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Dzsekó válasza alex89 (#4999) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az FSP is elég hozzá most, de ha esetleg beletesz egy jobb videókarit, akkor már kevés lehet az FSP.

És ha beteszi a vinyót, és pont ez a kicsi kell hozzá, hogy leégjen az egész?
Ha meg úgyis cserélni akar, akkor már szerintem érdemes a Corsairt előbb megvenni, (ha sokáig nem fejleszt a gépén, akkor FSP-t) és mindezek után betenni a vinyót.

(#5002) alex89 válasza Dzsekó (#5000) üzenetére


alex89
senior tag

nagyon jó táp a vx450 :R de szvsz a jelenlegi konfigjába nem szükséges egy ilyen nagy és drága tápot venni, de ha van rá keret megveheti a vx450-et is mert jól jön az még később egy combosabb konfighoz ;]

[ Szerkesztve ]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#5003) Kiskutyák válasza alex89 (#5002) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

Köszi a válaszokat!

Igen én sem tervezek egy drága tápot,felesleges,a multkor is jól leszurtak,hogy mertem egy 400-as FSP tápot venni egy 4400+ X2-be!:) :F :F

Egyébként egy 400-as FSP-t tervezek én is az nem huzós és eléggé megbizható!

:C :C

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#5004) Snowy_owl válasza audi100td (#4994) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Köszi

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#5005) audi100td válasza Kiskutyák (#4998) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem is Corsair VX450W van, tényleg negyon jó táp és nagyon csendes, szinte nem is hallani, ha hosszú távra tervezel nagyon jó választás.

(#5006) Dzsekó válasza Kiskutyák (#5003) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem is igazán a proci, mint inkább a videókari számít tápnál.
Azok fogyasztanak sokat. Ha csak azt vesszük, hogy az új Geforce 280 1,4 milliárd tranzisztort tartalmaz szemben a processzor 3-400 millió tranzisztorával, akkor jóval többet fogyaszt.

Ehhez a konfighoz bőven elég az FSP 400-as táp, de erősebb videókarinál jól jöhet a VX450, mert ugye a hatásfoka sokkal jobb a VX-nek, és még csendes is.

(#5007) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok, nem tudjátok hol lehet itthon kapni az új 2,5", 250GB-320GB/16MB/7200 hdd-ket?

® visions created with passion

(#5008) Dzsekó válasza Uzmany (#5007) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hali!

Itt árulják ezt a kettőt:

2.5" SATA 250GB 7200rpm 8MB WD 2500BEKT 23 100 27 720

2.5" SATA 320GB 7200rpm 8MB WD 3200BEKT 29 050 34 860

Sztem 16MB cache-es 2,5"-os vinyó nem nagyon létezik még.

Üdv!

(#5009) audi100td válasza Dzsekó (#5008) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pedig van jópár darab, még a kis 80-asokból is: [Link]

(#5010) Egon


Egon
nagyúr

Hát, úgy néz ki, megint megszoptam a vinyóvételt.
Rendeltem a pcx-ből, ráadásul egyből kettő 320-as WD-t. Hát persze, hogy januárban gyártott, 00YGA0-s modellt adtak, ami biztos hogy 2 tányéros... :((( :(( :(
Hogy verjem bele az egészbe...:( Televan a tököm a számítástechnikával.
Ennyit arról, hogy honnan lehet tutira egytányéros WD-t venni...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5011) nygma válasza Egon (#5010) üzenetére


nygma
addikt

Csak személyesen vennék winyót... ;)

(#5012) audi100td válasza Egon (#5010) üzenetére


audi100td
nagyúr

Sajnálom hogy 2 tányérosat fogtál ki, én kb. 1 hónapja vettem ott és az újat kaptam, meg többen is írták hogy ott vettek egy tányéros WD-t.
Ki hitte volna hogy ezek után még régit is adnak el...

(#5013) Egon válasza nygma (#5011) üzenetére


Egon
nagyúr

Személyesen vettem át (csak neten rendeltem), de mivel siettem, eszembe se jutott megnézni a modellszámot (a WD3200AAKS stimmelt).
Pont ez a gondom, mert így nem tudok elállni a szerződéstől (amire egyébként 8 napon belül lenne lehetőségem), mert nem futárral kaptam meg (legalábbis a weblapon elhelyezett feltételek szerint). De a jogszabályból nekem nem ez jött le, úgyhogy lehet hogy futok egy kört, hátha visszaveszik...

Szerk.: egyébként aki fejből tudja a modellszámokat, hogy melyik 1 illetve 2 tányéros, annak benyalok - szóval ennyit a személyes vásárlásról... :U Igaz ami igaz: a gyártási idő még lehet támpont.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5014) audi100td válasza Egon (#5013) üzenetére


audi100td
nagyúr

Próbáld azért meg, lehet kicserélik, ha még nem bontottad ki...

(#5015) audi100td válasza Egon (#5013) üzenetére


audi100td
nagyúr

a kinézete is teljesen más a kettőnek....

(#5016) Egon válasza audi100td (#5015) üzenetére


Egon
nagyúr

Miben más? Nem láttam még 1 tányéros WD-t...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5017) audi100td válasza Egon (#5016) üzenetére


audi100td
nagyúr

Így néz ki: [Link]

Sőt két féle verzió létezik, apróbb különbségekkel.

[ Szerkesztve ]

(#5018) Egon válasza audi100td (#5017) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem igazán látok különbséget... azt hittem, fele olyan vastag, vagy valami ilyen látványos eltérés van.
A matrica formája más az enyémen (a teteje íves köralak, csak az alja szögletes), elsőre csak ennyi tűnik fel.
Neked mi a modellszám? Ez a cikk január 24.-i gyártású vinyóról beszél - ez is akkor készült, csak más a modellszám... Ezek szerint egyidejűleg csináltak 1 és 2 tányéros modellt egy típuson belül?!? Utálom a WD-t...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5019) audi100td válasza Egon (#5018) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pl. nincsenek rajt a fekete műanyag dugók, ami elég feltünő...

00B3A0 a modellszám

(#5020) Egon válasza audi100td (#5019) üzenetére


Egon
nagyúr

Valóban... :B
Írtam levelet a pcx-nek, hogy elállnék a vásárlástól. Várom a válaszukat.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5021) Egon


Egon
nagyúr

Felhívtak a pcx-ből, hogy visszaveszik a vinyókat (sajna kicserélni nem tudják 1 tányérosra).
Ez nagyon örvendetes, és maximális respect a pcx-nek - de ettől még nem lesz 1 tányéros WD-m...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5022) nygma válasza Egon (#5021) üzenetére


nygma
addikt

Nem,de ha veszel,akkor lesz... ;) :D

(#5023) Egon válasza nygma (#5022) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja. Csak hol?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5024) nygma válasza Egon (#5023) üzenetére


nygma
addikt

Nem tudok róla... :U

(#5025) audi100td válasza Egon (#5023) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs esetleg Iponba vagy Alienbe, esetleg Ready?

(#5026) Egon válasza audi100td (#5025) üzenetére


Egon
nagyúr

Alien-t hívtam, nincs nekik raktáron. Ipon tudtommal rendelős: előre ők sem tudják, milyet hoznak. Ready-t nem szeressem, meg messze is van...:)
Valszeg megrendelem majd az Ipon-ból, és beleírom a rendelés megjegyzés rovatába, hogy 1 tányérost hozzanak (körülírom nekik, hogy milyet szeretnék).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5027) nygma válasza Egon (#5026) üzenetére


nygma
addikt

Sok sikert... :)

(#5028) Blero2 válasza Egon (#5023) üzenetére


Blero2
tag

Próbáld meg itt: [link]
Csak előtte írd meg, hogy milyen modellszámú kell pontosan.
(Nem webshop, személyes átvétel v futár, hasonló mint az Ipon)
Szerintem be tudja szerezni, de ha megkérdezed, az nem kerül semmibe.
Szerintem egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#5029) Egon válasza Blero2 (#5028) üzenetére


Egon
nagyúr

Néztem őt is, de a raktáros listáján nics, csak a rendelésesen - arra meg egy hetet kell
várni...

Szerk.: még annyit segítsetek nekem, hogy pontosan mely modellszámú egységek 1 tányérosak? 00B3A0 kívül van még más is, illetve a modellszám tutibiztos fogódzó (tehát nem létezik egy modellszámon belül kétféle kivitel)?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5030) lutiy válasza Egon (#5029) üzenetére


lutiy
tag

Tudom ajánlani itt a fórumon SimonYana -t , ő biztosan tud neked segíteni

(#5031) audi100td válasza Egon (#5029) üzenetére


audi100td
nagyúr

Csak ez a modellszáma van az egytányéros 320-as WD-nek, egyébként 2 verzió van belőle.

(#5032) politomi válasza Egon (#5026) üzenetére


politomi
tag

Szia. Én a first computerbe vettem 1 tányéros WD-t kb 2 hete. Próbáld meg ott hátha sikerrel jársz.

(#5033) Cocó


Cocó
tag

Hali.

Lehet számtalanszor elhangzott már a kérdés, de azért bátorkodom feltenni:

Kinéztem magmnak az alábbi vinyót: WD Raptor SATA 3000GLFS 300GB 10K

Számít e a 10 ezres fordulat szám avagy nem??( vagyis h észre fogom e venni pl játék alatt a gyorsulásbeli különbséget??)Vagy inkább 1 kisebbet 150 es raptort éri meg venni + vmi nagyobb 7200est??Vagy esetleg full felesleges pénz kidobás lenne a 10k gyorsaság??

Köszi a választ. :K

(#5034) nygma válasza Cocó (#5033) üzenetére


nygma
addikt

Gyors winyó az biztos...

Játékoknál a különbség annyi lesz,hogy gyorsabban fog betölteni a játék kb. ennyi...

Windows lesz gyorsabb tőle,észrevehetően,de ha játékokban vársz gyorsulást,akkor inkább VGA-t vagy procit esetleg memóriát vegyél... ;)

[ Szerkesztve ]

(#5035) Cocó válasza nygma (#5034) üzenetére


Cocó
tag

Akkor ezek szerint, ha a játék szaggat, az a legcsekélyebb mennyiségben sem a írható a HDD számlájára??

(#5036) KMT válasza Cocó (#5035) üzenetére


KMT
addikt

Ha csak néha szaggat, az lehet azért, mert kevés a ram és a lapozófájlt használja. Ez esetben nem sokat segít a gyorsabb hdd, inkább több ram kell.
Ha folyamatosan "szaggat" (azaz kevés fps), akkor proci, vagy vidkari a ludas.
De mivel nincs kitöltve a konfigod, nem tudjuk megmondani, hogy mi a szűk keresztmetszet.

(#5037) Cocó válasza KMT (#5036) üzenetére


Cocó
tag

Gépvásárlás előtt állok, és puhatolózom, h megéri e egy ilyen vinyóba beinvesztálni.
De ahogy elnézem azon a véleményen vagytok, h nem sok értelme van, főleg játék szempontjából...
Egyébként vmi hasonlót szeretnék összehozni:
Asus s775 P5Q-E, vagy Asus s775 P5N32 E SLI PLUS
E8400
8800 Ultra HD OC
WD Raptor SATA 3000GLFS 300GB 10K ????
2 GB Geil Ultra 1066Mhz

(#5038) KMT válasza Cocó (#5037) üzenetére


KMT
addikt

Nem lesz annyival gyorsabb, mint amennyivel drágább. 50-60 kHUF nagyon sok érte. Akkor inkább egy WD6400AAKS, esetleg 2 db raid0-ban.

Amúgy jó konfig, bár videókártyából inkább egy HD4850-et vennék. És lapból is inkább gigabyte. :)

(#5039) audi100td válasza Cocó (#5037) üzenetére


audi100td
nagyúr

Lapból én se vennék Asus-t, nagyon visszevettek a minőségből, inkább Gigabyte GA-EP45-DS3 vagy MSI P45 Neo3-FR. Vga-ból szintén Ati HD4850-et vennék.
Raptor meg szerintem nem ér meg annyit, meg tudtommal hangos is, helyette inkább Seagate 7200.11 vagy WD 6400AAKS.

(#5040) Egon


Egon
nagyúr

Helyzetjelentés merevlemez vásárlás kísérletéről.
Az általam megkérdezett online boltok zöme (3t, pcx) nem vállalja be, hogy modellszám alapján rendeljen. Egyedül az Ipon volt erre hajlandó, de az adott nagykerben nem volt 1 tányéros.
Az állandó készlettel rendelkező boltok közül felhívtam 3-4-et, de sehol sem volt megfelelő modellszámú példány. A csúcs a red tower volt: náluk a számítógépes nyilvántartás szerint volt még 1 db 3200AAKS, de az eladó mintegy 3 perces kutakodás után visszajött a telefonhoz, és jelentette, hogy nem találja (!!!) az adott terméket.
Bandit-nál csak sokára lenne, Gianni-tól várok válszt, hogy milyen modellszámút tud hozni a nagykerből - több ötletem nincs.
Kis magyar valóság.
Aki most akar venni ilyen vinyót, az készüljön fel arra, hogy jó eséllyel 2 tányérost fog kapni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5041) Haart válasza Egon (#5040) üzenetére


Haart
addikt

Nem úgy volt hogy nemnagyon gyártanak vagy egyáltalán nem gyártanak már 2 tányérost?

(#5042) Egon válasza Haart (#5041) üzenetére


Egon
nagyúr

Az egy dolog. Viszont a nagykerben - az Iponos srác szerint - több száz darab január 24-én gyártott, 00YGA0 modellszámú vinyó van (és abban nincs is másmilyen). Mire az elfogy...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5043) Egon válasza Egon (#5042) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem tudom, melyik nagykerről van szó, de a pcx-ben is pont ugyanilyen vinyókat vettem tegnap...
Jó lenne tudni, hogy mely nagykerek forgalmaznak WD vinyókat, hátha valahol fellelhető 1 tányéros kivitelben is a WD 3200AAKS.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5044) Dzsekó válasza Egon (#5043) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mit dzsúdóztok itt az 1 tányéros 320-assal ennyit, vegyél helyette WD6400AAKS-t, az 2db 320-as tányérból épül fel, pont amilyenre te vadászol, csak abból 2db-ot raktak bele,
ráadásul még az elérési ideje is 15ms helyett 12,5ms, tehát picit fürgébb.
És még az ára sem olyan vészes, 17k körül van.

(#5045) Egon válasza Dzsekó (#5044) üzenetére


Egon
nagyúr

:U Azért remélem eldönthetem, hogy mire van szüksgem, nemde?
1. Az egy tányéros vinyók halkabbak.
2. Kettő darab vinyóra van szükségem: fele idő alatt végez a gép a tömörítésekkel és egyéb vinyóintenzív műveletekkel, ha A vinyóról B vinyóra másolhatok.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5046) Cocó válasza KMT (#5038) üzenetére


Cocó
tag

Hmmm..WD6400AAKS ez a vinyó mit tud? én csak annyit találtam róla, h 640 GB-os modell.
Gyorsabb lenne, mint 1 átlagos 7200es ford.számú HDD??
Illetve bocsi lámaságomért de ezek h raid0, raid 1, raid nemtom mennyi ezek mit jelentenek??
Hát a VGA-t már nem tom modositani, mivel már megvan de a többit igen.

(#5047) Cocó válasza audi100td (#5039) üzenetére


Cocó
tag

Gigabyte GA-EP45-DS3 vagy MSI P45 Neo3-FR ezek a lapok támogatják az SLI-t??
Sajnos ATI kártyát már nemtok venni mert, már az ultra megvan, csak a többin lehet modositani(télleg milyen joo lenne 1 ATI-t+ 1 NVIDIA kártyát összekötni... ;] )

(#5048) Egon válasza Cocó (#5046) üzenetére


Egon
nagyúr

A Raid0-t és az 1-et mindig keverem, de a lényeg: párhuzamosan használsz két (egyforma) merevlemezt. Asszem a Raid0 van a sebességre kihegyezve: leegyszerűsítve az történik, hogy amikor ír a vinyóra az oprendszer, akkor az adott adatmennyiség egyik felét az egyik, a másik felét a másik vinyóra írja (visszaolvasáskor értelemszerűen mindkét vinyót igénybe veszi). Ezáltal közel kétszeres sebesség érhető el (hiszen egyszerre ír és olvas mindkét vinyóról), viszont ha _bármelyik_ merevlemez elfüstöl, az adatoknak lőttek.
A Raid1 (ha jól tévedek) pont az ellentettje a 0-nak: itt ugyanazt az adatot mindkét vinyóra elhelyezi (így az összkapacitás értelemszerűen a felére csökken, de ha elszáll az egyik vinyó, a másikon még ott figyel az adat).
Értelemszerűen az első megoldás a sebességre megy rá, az adatbiztonság rovására (változatlan kapacitás mellett), a második pedig az adatbiztonságra helyezi a hangsúlyt, a kapacitás rovására (kvázi változatlan sebesség mellett).

Szerk.: egyébként 3 mp alatt elő tudtad volna ásni ezen infót a google segítségével... :U
[link]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5049) Cocó válasza Egon (#5048) üzenetére


Cocó
tag

Megvilágosodtam! :) Köszi a választ :R

(#5050) nygma válasza Cocó (#5037) üzenetére


nygma
addikt

Ezen a konfigon van mit változtatni... :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.