Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 10:16:05

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) Kovi1987 válasza koma106 (#49000) üzenetére


Kovi1987
tag

Nincs mit, egyébként én is csak véletlenül fedeztem fel ezt az 1,75-ös változatot.

Annyit hozzáfűznék még, hogy ahol vettem, csak 1 év garanciát vállaltak, de a Seagate weboldalán a szériaszámmal lekérdezve 2017 márciusáig garis, tehát elvileg a gyártói garancia majdnem 2 év. (csak a kapacitást nézve szerintem a legjobb árérték arányú 2,5" HDD jelenleg)

[ Szerkesztve ]

(#49002) koma106 válasza Kovi1987 (#49001) üzenetére


koma106
senior tag

Hol vetted, mert nem találok boltot, ahol raktáron lenne?

-

(#49003) Kovi1987 válasza koma106 (#49002) üzenetére


Kovi1987
tag

[link] Én vettem meg az utolsót, már csak 1 darab volt nekik raktáron, mire eljutottam Pestre az üzletbe, de rendelésre szerintem tudnak még. :R

(#49004) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok.

Gondolkodom, hogy a notimba lecserélem az 5400rpm-es WD hdd-t 7200 rpm-esre vagy SSD-re. Már az ssd forumba írtam, hogy a játék ( adott esetbe GTA 5 ) fps droppol amikor pl gyorsan megyek egy kocsival és ezzel egyenes arányosságban a HDD használat is magas. Amikor megállok és csak sétálok közel 0% - ba használja a hdd-t. Már mindenen végig mentem és ez a hdd tűnik a leggyengébb láncszemnek.

Szerintetek elég nekem egy jó 7200rpm-es HDD vagy inkább ssd? Nem szeretnék erre olyan sokat költeni, de úgyvagyok vele, hogy mind a kettőnek (SSD/HDD) hasznát fogom venni bármelyik mellett is döntsek, tehát kárba nem vész.

Mit ajánlotok?

Üdv.

Bankkártyával? Hát persze!

(#49005) FollowTheORI válasza sirszevenap (#49004) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

SSD egyértelműen. :K

A mostanit meg beteszed egy optikai bővítőbe/usb házba és archiválásra jó lesz.

Ma már 40-50 ezerből megvan akár egy 250 gigás is... én még ennyire 250-est vettem. :D

250-es meg már 30 alatt megvan.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49006) lionhearted válasza Alteran-IT (#48992) üzenetére


lionhearted
őstag

Már megint kacsavadászaton voltál?
Hol volt ez annyi, mint a Black?
Hol a bizonyíték a sok gyári hibásra, bezzeg a Bluenál egyse? Persze olyan adat, ami mondjuk az elmúlt 1 évben gyártott lemezekre igaz.
Gondolod a sok probléma miatt adnak kevesebb garit, mint a gyártó szavatol... nem azért, mert 100Ftot spórolnak... bezzeg a WD black, ahol 2 év garis volt, tuti rossz márka(!), nem a bolt olyan, amilyen.

Kész, feladom, túl sok időt vesztek el a melóból meg az idegeimből, minek törődöm én más emberekkel.

Tegnap még működött...

(#49007) sirszevenap válasza FollowTheORI (#49005) üzenetére


sirszevenap
őstag

Pontosan így gondolkodtam én is! :K 4-5 ért kapok házat hozzá és amikor csak kell rádugom és kész is! :)
Bár gondolkodtam abban is, hogy beépítem a dvd meghajtó helyére.

120-asba amúgy ne gondolkodjak? :( Árfekvésben jobban tetszik! :DDD

Bankkártyával? Hát persze!

(#49008) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Mazsoláztam az ajánlóból és ezt találtam játékra! : 1TB Western Digital Caviar Black (WD1003FZEX)
Erröl véleményetek? :R

(#49009) FollowTheORI válasza sirszevenap (#49007) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A 120-as kicsi a mai játékok fényében... 250 körül vennék minimum.

Természetesen az előbb 500GB-os akartam írni az elsőre, csak gyenge pillanatom volt. :D :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49010) sirszevenap válasza FollowTheORI (#49009) üzenetére


sirszevenap
őstag

Ó, hát én egy játékot rárakok aztán kifújt. A többivel nincs gond, arra ott a HDD-m. :DDD

Bankkártyával? Hát persze!

(#49011) UnSkilleD válasza cyberkind (#48994) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

nálam is van 2db green raid1ben, ha a parkolást kikapcsolod akkor teljesen jó

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#49012) FollowTheORI válasza sirszevenap (#49010) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha tényleg csak 1 játék és annyi... akkor igen. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49013) UnSkilleD válasza lionhearted (#49006) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

igen ahogy néztem ez a topik elégé a wdt favorizálja amivel önmagában nincs is baj, de amikor egyesek jönnek a seggükből előhúzott "statisztikáikkal" akkor nekem is fennakad a szemem. Igazából a mai hddk nagyon közel vannak egymáshoz minden szempontból, egy két szarabb szérián kívül igazából tök mind1 melyiket veszi az ember, kb ugyanakkora eséllyel fut bele szarba minden gyártónál

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#49014) M107 válasza UnSkilleD (#49013) üzenetére


M107
addikt

:R

Én nem , nálam ugyan úgy favorit, a Toshiba a Seagate, mint a WD.

UI:

Csak nem mindegy milyen célra használod.....

Mindegyik szériába lehet hibás termék......

1 minőségi PSU
2 normális minőségi csatos Sata kábel.
3 Winfos ACHI 2006 driver

95%-ban tettél a hosszú életű HDD-ért és optikáért. SSD -ért

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#49015) Alteran-IT válasza lionhearted (#49006) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Vicces, hogy már megint túlreagálod a dolgot, meg megint magadra veszed a Seagate-ről alkotott véleményeket (mint ha Te lennél az igazgatója, vagy a marketing osztály menedzsere) és közben még csodálkozol az idegeiden... kb. olyan, mikor sokan idegesítik magukat a k.rva politikusok miatt (holott azok direkt csinálják), mondjuk néha én is így vagyok vele, de hagyjuk.
Amúgy nem azért, de régebben is láttam ilyen 20-22 ezer forint körül elég sok helyen, hiába is kerül most ilyen 16-18 ezer forintba és most nehogy azzal gyerek, hogy Te is láttál Blue-t nagyobb áron.
Ami meg a bizonyítékot illeti, nem nehéz találni a Barracuda lemezeknél jó pár ostorzó felhasználói véleményt (meg ott az enyém is és mielőtt kérdeznéd, múlthéten megint találkoztam 2 sz@r Barracudával, ráadásul egy gépen belül és az egyikről adatokat kellett (volna) menteni), ami már elég jó bizonyíték, na meg ha tudsz olvasni (vagy lehet csak kitalálod mit írtam) és kicsit vissza olvasol, akkor láthatod, hogy több alkalommal is beszéltem a Blue hibáiról és hogy abból is szar volt egy-két sorozat, de ahogy látom az ilyen hozzászólások elolvasásakor gondod akad és automatikusan kihagyod őket (és most nem sértegetni akarlak), utána meg nekem jössz, hogy olyanról meg nem beszélek.
A boltos részt kihagyom, sz@r fogalmazás volt, tovább meg nc. nem éri meg vívódni rajta és offolni, főleg hogy múltkor is a Barracuda volt az, amin a vita volt, részemről lezártam.

(#49016) tom_tol válasza Alteran-IT (#49015) üzenetére


tom_tol
addikt

Neked sok mindenben igazad van, de kicsit monoton az ajánlásod (szinte csak Black) közben miért felejtkezel el arról a tényről amikor FZEX-t ajánlasz játékra, hogy az 1 TB-s Black nagyjából a Blue szintjén áll elérési időt tekintve, ami elég lényeges paraméter játékok esetében. Ennél lényegesen gyorsabb ST lemezek vannak és ha néha levennéd a szemellenzőt talán a célnak megfelelőbb HDD-k is eszedbe jutnának.

(#49017) Gicz


Gicz
addikt

Sziasztok!

Adatmentésre szeretnék merevlemezt venni, a típusnak a WD Red szériára esett a választás (jó döntés?).
Külső 3,5" USB házból viszont túl sok van, és rengeteg márka.... Tudnátok ajánlani egy megbízható darabot?

A HDD feladata az lesz, hogy 1-2 hetente be lesz kapcsolva annyi időre, amíg felmásolódik rá az akutális "adag" aztán kikapcs. Szekrényen lesz tartva, hurcolászva nem lesz.

Tudnátok segíteni? :)

Köszönöm!

(#49018) vond válasza Gicz (#49017) üzenetére


vond
MODERÁTOR

WD Red + Sharkoon Rapid Case kombóból szereltem már össze többet is. Tökéletesen üzemelnek a mai napig. A ház gyors és jó kompatibilitású, a fém borítás miatt hűvösen tartja a lemezt, és belemegy akár 6 terás HDD is.

Adatmentéssel kapcsolatban: Ha elfogadsz egy tanácsot, a fontos dolgokról ne csak ez az egy mentésed legyen. ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49019) Gicz válasza vond (#49018) üzenetére


Gicz
addikt

Nagyon köszi a segítséget!

A tanácsot már korábban megfogadtam, de erre sajnos most van szükség. Később tervben van NAS, Raid tömbbel :K

(#49020) Gicz válasza vond (#49018) üzenetére


Gicz
addikt

Bocs a dupláért, most jutott eszembe.... Tudom nyívánvaló, de biztosra mennék, az USB 3 verziója kompatibilis viszafele igaz?

(#49021) vond válasza Gicz (#49020) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Persze, hogy az. :K Oda is van írva:
"Downwards compatible with USB2.0 (High-Speed)"

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49022) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

HDD-t szeretnék venni a gépembe. SSD van, tehát adattárolásra, torrentezésre és játékokhoz lenne használva.

Most egy külső Samsung M3-mat használok, a sebességével meg vagyok elégedve, de sajnos csak kölcsönben van nálam. Külső merevlemezen is gondolkozom, ugyanis hétvégente itthon vagyok, míg hét közben kollégiumban, ahol az asztali gépem is. Úgy gondoltam, hogy amennyi adatra szükségem van éppen, azt egy nagyobb méretű pendrive-on is elhozom hétvégente.

Szóval 3,5" HDD kellene nekem. Jelenleg az 1 TB-on ha épphogy elférek, ezért inkább 2 TB-os merevlemez kellene. WD-t szeretnék, azok tűnnek a legidőtállóbbnak.

Melyik lenne közülük a legolcsóbb 2TB-os ajánlott darab?
wd20ezrx ? (Green)

Vagy kicsivel drágábban a Purple?

(#49023) gyulaitomika


gyulaitomika
tag

Sziasztok.
Én addattárolásra szeretnék venni egy nagy (2tb-os) HDD-t. Mennyire okos dolog most ebbe fektetni?
A SATA3-as lényegesen jobb, mint a SATA2?
Esetleg konkrét típusokat tudtok ajánlani?

Előre is köszönöm.

Intel Core i7 9700K @ 3.6Ghz | Asrock Z370M Pro4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | FSP HYDRO G 650 80+ Gold | Kingston 128GB SSD | Samsung 970 EVO NVMe m.2 250GB | Toshiba 2TB HDD | Zalman Z9 Neo

(#49024) Zsivaagoo válasza bajaki (#49022) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ha már WD, akkor legyen RED.
SATA3-nál a RED a Green.
(SATA2-nél nem volt Red, azok a Green-ek jók voltak, most is üzemel egy belőlük több, mint 4 év után hibátlanul.)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49025) prime77


prime77
aktív tag

Szervusztok!

Ismét megkérdem.:)
Tudnátok ajánlani nekem egy gyors,halk,megbízható winchestert?
2 TB 64MB-ra gondoltam.
Néztem a WD 2TB Black Edition-t de arról azt mondják iszonyat hangos.
Nekem most egy ilyenem van és ha pörög akkor ennek is van azért hangja.
WD5000AAKS
Köszönöm előre is a választ.
Sziasztok!

(#49026) M107 válasza bajaki (#49022) üzenetére


M107
addikt

:R

WD RED vagy RED PRO (5400, 7200 rpm) 3 év gari, vagy egy gyors WD Black 5 év garival 2 TB.

De ha nem akarsz sokat költeni és megbízható lemez kell Toshiba DT0ACA200 2 TB (7200 rpm)

Vagy egy :

Seagate 2TB 64MB ST2000DM001

röviden tömören . ;]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#49027) Zsivaagoo válasza prime77 (#49025) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Új WD Black-nek elenyésző a hangja, a SATA2-es WD5000AAKS-hez képest meg pláne. A WD5000AAKX szinte teljesen hangtalan, ja ez már "új" SATA3-as.

Az én WD10EALS-omnak (4 éves SATA2-es 1TB WD Blue) van igazán nagy hangja, főleg rendszerindításkor, még egy 11 éves nagy torony csifi házat is be tud rezonáltatni. Utána meg nem hallom, annyira lecsendesül.

Vedd meg nyugodtan a Black-et.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49028) prime77 válasza Zsivaagoo (#49027) üzenetére


prime77
aktív tag

Nagyon köszönöm a segítséget!
Akkor megveszem! :C :R

(#49029) UnSkilleD válasza Zsivaagoo (#49027) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

nekem van egy régi 7500aaks-em na az aztán rezeg meg melegszik rendesen, azóta sokat fejlődött a wd

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#49030) Zsivaagoo válasza UnSkilleD (#49029) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Melegedésen sokat javít egy előlről befúvó venti, ezeket a sokat megélt és még sokat bíró SATA2-es WD-ket meg inkább tárolásra kell befogni és nem rendszervinyónak használni.
Ha a lehetőség adott.
Nekem jelenleg nem adott, így 1,5 év után az 1 TB SATA2-es WD Blue-t végre átállítottam Native IDE -ről AHCI-ra: fürgébb, kevesebb zörög és gyorsabban indul a Win7.
Nem is tudom, hogy miért nem tettem meg eddig. Kb. 5 perc a művelet 2 újraindítással együtt.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49031) UnSkilleD válasza Zsivaagoo (#49030) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

hát ezt már évek óta semmire se használom pont a melegedése meg a hangja miatt, egyébként ha csak áll magában és nem megy rajta semmi, hűtés nélkül lazán 50 fok fölé megy :D ha még meg is dolgoztatom akkor aztán ajjaj :D

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#49032) Zsivaagoo válasza UnSkilleD (#49031) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Az én SATA2-es 1TB WD Blue-m is 45 C fölött lenne 24,5 C fokos szobában - nincs fűtés, szellőztetés van - ha nem lenne előtte egy 8 centis házhűtő venti. Így csak stabil 40 C fok.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49033) tpeter77 válasza Alteran-IT (#48989) üzenetére


tpeter77
addikt

a Blue miért esik ki?

(#49034) tpeter77 válasza tom_tol (#49016) üzenetére


tpeter77
addikt

rendszerre és torrentre használt vinyóból mit ajánlanál?
ssd nem játszik most csak sata hdd jöhet szóba 1TB méretben.
Megbizhatóság a legfontosabb, nem játszunk, de hd filmet nézünk a gépről a tv-n.

(#49035) tpeter77 válasza Gicz (#49017) üzenetére


tpeter77
addikt

erre van külön topic
http://logout.hu/tema/kulso_merevlemezek/friss.html

(#49036) bajaki válasza M107 (#49026) üzenetére


bajaki
őstag

Köszönöm! :R

Ebből szerintem WD Red lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#49037) Zsivaagoo válasza tpeter77 (#49033) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Azért, mert a válaszadó fórumtárs nagyon erősen műkedvelő és ebben a topikban szeretné felfuttatni magát. A szakma ezen részéhez meg nem ért. :K

Nyugodtan lehet WD Blue SATA3-as vinyót venni, pl. az 500 GB-os kategóriából a WD5000AAKX nagyon jó, az 1 TB-osok is vannak még annyira fiatalok, hogy nincs 2-3 éves meghibásodási tapasztalat velük igazán a többihez képest.

Legyen jól szellőző ház, stabil, megbízható minőségi tápegység, a kábelek passzentosan csatlakozzanak és mehet a buli. (A nagyon lényeges dolgokról meg legyen legalább 1 külön másolat.)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49038) Relo


Relo
tag

Sziasztok!

Szerintetek az normális, hogy ez a Toshiba MK6475GSX 2,5 hdd ennyit parkol?
Egy HP 620 laptopban van optibay keretben a dvd helyén. Lehet ezért csinálja, vagy ez is ilyen fajta?

(#49039) gyulaitomika válasza gyulaitomika (#49023) üzenetére


gyulaitomika
tag

köszi a választ, srácok!!!
(janem)

Intel Core i7 9700K @ 3.6Ghz | Asrock Z370M Pro4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | FSP HYDRO G 650 80+ Gold | Kingston 128GB SSD | Samsung 970 EVO NVMe m.2 250GB | Toshiba 2TB HDD | Zalman Z9 Neo

(#49040) Alteran-IT válasza gyulaitomika (#49039) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Hát igen, ilyen ez a topik, bár akkor még nem is volt szó a hálózatos topikokról, mikor komolyabb kérdések jönnek, na mindegy :)
Amúgy hogy érted a kérdést, hogy mennyire okos dolog ebbe befektetni? Nyilván ha szükséged van rá és hosszú távon "jövedelmezőnek" találod (nem akarsz kisebb HDD-ből többet venni stb.), akkor megéri befektetni rá, de ezt mindenki maga dönti el, na meg persze függ a lemeztől is ugye amit veszel, meg a jövőtől, főleg ha csökkenni fognak az árak, mert pl. megint újabb és nagyobb HDD-k jönnek ki, na de ebbe ne menjünk bele, mindig a jelenre kell gondolni, ha most úgy érzed, hogy megérné, akkor már megéri :)

Ami a SATA2 és SATA3-at érinti, ha újonnan veszel mostani HDD-t, akkor már eleve SATA3-sat kapsz, ha jól tudom, akkor már nem gyártanak SATA1 és SATA2 HDD-ket, maximum csak a készleten lévőket árusítják még, egyébként meg csak sebességben különböznek (SATA2 - 3 Gbit/s, SATA3 - 6 Gbit/s) és ez is csak akkor számít leginkább, ha pl. SATA3-as alaplaphoz választasz SATA2 HDD-t, mert akkor nem tudod kihasználni a lapod portját, viszont fordított esetben meg a lemezt nem tudod kihasználni, bár normál merevlemez esetén így se nagyon tudod kihasználni ezeket a sebességeket, na de m1, ez csak egy kis kitérő volt, remélem a lényeg az leszűrhető belőle.

Ami meg a típusokat illeti, mennyit szánnál rá? Mert lehet olcsón is kapni, meg drágábban is lemezeket, persze itt a minőség és a megbízhatóság is szerepet játszik.
Na de mivel adattárolásra kell a merevlemez (legalább is ezt említetted), így szerintem bőven elég lenne egy 5400 rpm-es lemez, mint pl:

WD Red 2TB (WD20EFRX)
Seagate 2TB (ST2000VN000)

Ha jól láttam, akkor mindkét lemez ára olyan 29-30 ezer forint körül mozog, persze ennél vannak olcsóbb lemezek is, de nem nagyon éri meg spórolni rajta, főleg ha fontos az adatok biztonsága is.
Valamint vannak nagyobb fordulatszámú (7200 rpm) lemezek is, amik nem csak 3, hanem 5 év garanciával is vannak, viszont azok jóval drágábbak (40 ezer forint körül vannak).
Remélem mindent leírtam, ami fontos a választás szempontjából, ha esetleg valami nem érthető, akkor bocsi, csak nekem is most volt időm írni, ilyenkor meg már sietek.

(#49041) Zsivaagoo válasza Alteran-IT (#49040) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Kedves Fórumtárs!

Már többen megkértek eddig is, hogy ne osztogassál tanácsokat ebben a topikban, mert bődületes zagyvaságokat írsz, megköríted őket mindenféle városi legendákkal és a sarki Bloody Steve szakértői véleményeivel.

SATA3 -as vinyók már nagyon sok új technológiát is hordoznak a SATA2-esekhez képest.

SATA2 - SATA3 tökéletesen kompatibilis egymással, nyugodtan összedughatóak, nincs probléma.
Maximum a SATA2 elméleti sávszélig jut az ember az adatátvitelt tekintve és nem a SATA3-éig.

Túl sok ködös általánosságot írsz, inkább ne írd le őket.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49042) Bici


Bici
félisten

Pálinkás Jó Reggelt!

ITX házamba csak 2,5" winyó rakható, így ezek közül keresem a leginkább strapabíró típust 24/7 torrentezésre.

500gb és 1tb között keresek.

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#49043) tom_tol válasza tpeter77 (#49034) üzenetére


tom_tol
addikt

Én nem vennék 1TB-s lemezt és mert maximalista :DD vagyok, ezért
ST2000VN0001 128MB 2TB vagy WD2003FZEX 64MB 2TB

(#49044) tpeter77 válasza tom_tol (#49043) üzenetére


tpeter77
addikt

20e pénzem van rá.
Seagate javult már? 3 éves a mostani és szaporodik lassan de biztosan a gyenge szektor rajta, van már vagy 10 belőle...

(#49045) tom_tol


tom_tol
addikt

Azért írtam 2TB-s lemezt, mert valamiért jobbak a paraméterei mint 1TB-s rokonainak.
Nekem szerencsém van az ST termékekkel, Samsung-al fáztam rá, másnál meg pont fordítva, ki tudja miért.
Ha azt várod, hogy valaki ajánljon egy 100%-ig megbízható, soha el nem romló terméket, hát nem én leszek az. :B

(#49046) Alteran-IT válasza Zsivaagoo (#49041) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Kedves fórumtárs!

Bár nem akarlak sértegetni, de látom Te is tudsz olvasni, hiába is általánosba tanítják.
Először is megkérnélek arra, hogy olvasd már nekem vissza (és ne másold), hogy mit írtam le? Mint ha én is csak a sebességbeli különbségekről beszéltem volna a SATA portokkal kapcsolatban és véletlenül se kerülgettem a témát meg mentem bele nagyon sok hülyeségbe, amit most mellesleg Te említettél (nagyon sok új technológia, na hallgatom).

Valamint megint nem akarlak sértegetni, de ahelyett, hogy belémkötöttél meg elmondtad a frankó véleményed és osztottad itt az "észt" (amire egyébként nem voltam kíváncsi és szerintem sokan mások se), na ahelyett pl. miért nem választoltál gyulaitomika hozzászólására? Pedig nem kérdezett túl nehéz dolgot és szerintem normálisan tette fel a kérdését, tehát mindenféleképpen válaszolhattál volna nyugodtan (vagy bárki más), főleg hogy több hozzászólást is írtál, mégse válaszoltál arra, amire kellett volna, helyette inkább terelted a témát, meg elmondtad ugyanazt, amit itt páran már írtak egy kicsit előrébb.
De kihangsúlyoznám azt is, hogy ahelyett, hogy elmondtad volna ugyan azt, amit írtam, meg közben belémkötöttél, miért nem írtál egy-két hasznos dolgot is, pl. mint hogy milyen hülyeséget beszéltem, meg hogy Te mit gondolsz és mit ajánlanál neki.
Na meg nem tudom, hogy láttad-e, de mint írtam is, jóval éjfél után írtam, akkor meg már gondolkodni se nagyon tud az ember, de legalább nem voltam bunkó és válaszoltam rá ha már senki más és a lényeg benne volt.

Milyen érdekes amúgy, hogy senki se néz soha se magába, hanem mindig a másikba keresi a hibát és ilyenek vezetik az országot is.

(#49047) tpeter77 válasza tom_tol (#49045) üzenetére


tpeter77
addikt

bocs, a régi vinyóm volt név szerint is Seagate, a mostani ami a hibás szektorokat gyártja, az Samsung feliratos, de Seagate belsős...
Az a fura, hogy a régi Quantum Fireball és Seagate Barracuda V vinyóim mind úgy haltak meg, hogy semmit sem tudtam róluk lementeni, egyik pillanatról a másikra be sem kapcsoltak.
Ez az első vinyóm, amin csak bad szektor gyűlik, a többin bad szektor nem volt, csak egyszerre se kép se hang...

A mostani új vinyók hogy haláloznak el?
Ezek is egyik pillanatról a másikra döglenek be, vagy már inkább az a jellemző, hogy előbb szektorhibásak lesznek és még menthető róluk az adatok többsége?

(#49048) tpeter77 válasza Alteran-IT (#49046) üzenetére


tpeter77
addikt

hányszor megfogadtam, hogy fáradtan este nem kellene írni, csak READONLY módban olvasgatni....
aztán néha csak nem állom meg, és sikerül hülyeséget írni, másnap meg bánkódok miatta.
szóval nem kell mindenre válaszolni, van más is, aki majd megteszi. és most nem bántok senkit csak hangosan "gondolkozok"
Ezekről az értelmetlen vitákról mindig egy képlet jut eszembe

intelligencia szint
----------------------- = állandó
sértődés mértéke

amit még az egyetemi gólyatáborban tanítottak közel 20 éve. :-)

(#49049) Bici válasza tpeter77 (#49048) üzenetére


Bici
félisten

Ha a képleted igaz, akkor minél sértődősebb valami, annál inteligensebb.
Fordított arány esetén inkább a szorzás lenne helytálló, nem? :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#49050) FollowTheORI válasza tpeter77 (#49044) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Lehet csak a kábeleket meg a tápot kellene ott megigazgatni + egy full teljes (lassú) formázás neki és megszűnne az a gyarapodás, vagy javulna.

Persze azis lehet épp akkor derülne ki mekkora is a baj. :)

Én a helyedben megtenném ha lehet (van hova elmenteni ami rajta van fontos).

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.