Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) SirRasor válasza hasman (#60000) üzenetére


SirRasor
őstag

Sokan dícsérik.
Sokan szidják.
Szerintem teljesen mindegy milyet veszel, mert jó szériából is kifoghatsz hibásat és rosszból is jót.
Pl: itt ajánlott a Toshiba X300, amiről rengeteg rosszat olvastam.

Make Love not war!

(#60002) King Unique válasza hasman (#60000) üzenetére


King Unique
titán

Ha 7 mm magas 2,5"-os HDD kell 2 TB-os kivitelben, akkor a Seagate-nél a Mobile HDD sorozat ajánlott itt a topikban, azaz az ST2000LM007. Van belőle 1 TB-os modell is, ahogyan 7 mm-es pl. a WD és a HGST kínálatában is. Sőt, a WD belehúzott és némi fáziskésés (...) után végre már ők is gyártanak 7 mm magas 2 TB-os mobil merevlemezt (WD20SPZX). De ezek az infók többnyire mind szerepelnek a topik összefoglalójában, amit csak el kellett volna olvasni...

A Seagate másik sorozata ebben a topikban nem ajánlott. Viszont nemrég említve volt, illetve konkrét példákkal szemléltetve, hogy ezen a fórumon is vettek már és használnak többen ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

(#60003) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
2,5"-os HDD-t keresek 3-4 TB méretben, 7200rpm-est, adattárolás, pár single player játék tárolására, ami kiválthatja a meglévő 2db Seagate Barracuda 1TB-os vinyómat.
A házamban van SSD tartó és abba menne bele, SataIII csatlakozással, tehát nem lenne gond, ha vékony lenne.
A keret 30-35k.
Ezért az árért keresem a legjobb ár/érték arányú HDD-t.
Köszi a választ előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#60004) King Unique válasza bombibmw (#60003) üzenetére


King Unique
titán

2,5"-os 7200 RPM-es HDD a gyártóknál általában max. 1 TB-os tárolókapacitással érhető el, legalábbis a normál típusok. De pl. a Seagate kínálatában vannak 2 TB-osak is SAS és SATA interfészes kivitelben egyaránt. Viszont azok 15 mm magasak és enterprise kategóriás termékek lévén nem a filléres árkategória.

A 3-5 TB-os modellek rendszerint 5400 RPM-es kivitelben érhetők el. Ha megnézed az alábbi blogbejegyzést, akkor ott vannak ezekre példák. 35-40 ezer körül már lehetne venni 3 TB-osat, az alatt meg pl. 1-2 TB-os modelleket.

[ Szerkesztve ]

(#60005) uffneked


uffneked
aktív tag

Sziasztok,

Kellene egy elég régi konfigba (H61M-U3S3 lap) adattároló vinyó 1-2 TB méretben. Hangszint nem lényeg, minél olcsóbb legyen, egyéb szempontokat nem ismerek. Torrentezés menne róla, illetve képtár lenne.
Mit ajánlotok?

Köszi!

(#60006) Dzsekó válasza uffneked (#60005) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha valamennyire fontos a megbízhatóság, akkor WD10PURZ/WD20PURZ.

[ Szerkesztve ]

(#60007) uffneked válasza Dzsekó (#60006) üzenetére


uffneked
aktív tag

Csak ez? Ennyire letarolt minden mást?

(#60008) jim bcs válasza uffneked (#60007) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Eddig egyelőre igen, ár/érték arányban is nagyon jó.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#60009) uffneked válasza jim bcs (#60008) üzenetére


uffneked
aktív tag

Köszi a megerősítést, akkor benevezek egyre.

(#60010) nimfas


nimfas
addikt

Felteszem ide a kérdést, itt csak vannak tapasztalt emberkék! (plusz ilyen topicot nem is találtam...)

PCI-os SATA bővítőkártyát keresnék, van vmi ajánlott típus esetleg? Kifogytam a portokból :)
Köszönöm!

(#60011) Dzsekó válasza nimfas (#60010) üzenetére


Dzsekó
addikt

Sima PCI-osból ezt az egyet találtam. Illetve egy másikat, de az nem csak Sata portot tud. Azért ezekre is van 2 év gari.
PCIe-ből van pár féle. Nekem a Delock cuccok beváltak, eddig még nem volt gondom velük. És 3 év gari van rájuk.
Delock Sata2
Delock Sata3

[ Szerkesztve ]

(#60012) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Nyugdíjba küldeném a WD500-AAKS Sata2 HDD-t. Mivel nagy kedvelője vagyok a használt piacnak ezért a kiszemelt a következő lenne:

Seagate Constellation ES.2 ST32000645NS 2TB 7200 RPM 64MB 3.5" Enterprise.

Ez megfelelő választás lenne adattárolásra és esetleg innen futtatni néhány játékot. Az ellenfele a WD 1TB Black lenne. Melyik a jobb választás?

(#60013) Mr President


Mr President
senior tag

Sziasztok

Létezik 2.5es 3 terás noti vinyó ami 12.5 mm-től nem magasabb? Keresgéltem a neten de ami 3terás az már 15mm magas.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#60014) King Unique válasza Mr President (#60013) üzenetére


King Unique
titán

Ez a 12,5 mm magas vonal manapság már kb. kifutott. Korábban tipikusan a 3-tányos 1 TB-os modellek voltak ilyenek, mint pl. a Blue sorozatból a WD10TPVT.

Manapság a 2,5"-os merevlemezeknél 2 TB-ig 5, 7, 9,5, 15 mm magas típusok vannak, a 3-5 TB-osak viszont már mind 15 mm magasak.

[ Szerkesztve ]

(#60015) nimfas válasza Dzsekó (#60011) üzenetére


nimfas
addikt

Köszi!

EZ vajon a valóságban milyen sebességre képes (MB/s)? Azért szimpi mert van ATA-s lemezem is ami csak adatmentésre van használva időnként, ez pedig 1E-sata, 2 sata és 1 ata portot nyújt :)

"PCI card e-SATA / SATA & IDE
1x e-SATA external
2x SATA and 1x IDE 40-pin internal
Automatic IRQ address
Max Speed: 150 Mbit/s
Internal overvoltage protection"

(#60016) ANOka válasza nimfas (#60015) üzenetére


ANOka
őstag

Miért nem nézed megy a gyártó honlapján (delock.com) az elérhető termékeket, majd arra keresel/kérsz beszerzési ajánlatot kedvenc hazai szám. tech. boltodból?
(Egyébként DL 70146)

(#60017) Valdez válasza King Unique (#60014) üzenetére


Valdez
őstag

A magasság témájába tartozna az én kérdésem is. A házam 3 db 2,5 SSD hellyel bír, viszont arról nem találtam információt, hogy ezekbe a helyekbe milyen magas cuccot lehet beletenni? 7mm.eset biztosan, mert egy ssd most is van benne, de ha laptop hdd-t akarok beletenni, abból van 7, 9 és 15mm-es is. A 9-es még belemenne?

(#60018) alec.cs


alec.cs
tag

Sziasztok!

"Set-top-box"-ba milyen 2,5" HDD-t javasolnátok 1TB vagy 2TB méretben. TV-hez lenne kötve, illetve médiaboxként üzemelne a "Set-top-box", s abba kellene. A box 2-4 eszközt szolgálna ki, streamelések is lennének a készülékekkel.

Persze, jó lenne ha halk lenne. :)

7200-as legyen vagy elegendő az 5400-as is?

:R

(#60019) King Unique válasza Valdez (#60017) üzenetére


King Unique
titán

Nem vágom milyen házad van, tehát azt neked kell tudnod, illetve a gyártó oldalán lecsekkolnod, hogy mekkora fér bele. De amúgy kb. ránézésre is meg lehet mondani.

(#60018) alec.cs:
Az összefoglalóban vannak ajánlott 2,5"-os modellek, azokból lehet válogatni. Illetve attól is függ, hogy pl. milyen magas fér bele a set-top boxba, mennyi rá az anyagi keret stb. Normál esetben elég rendszerint egy 5400-as típus is, a 7200-as értelemszerűen akkor indokolt, ha valamivel gyorsabb működés és nagyobb adatátviteli sebesség kell.

[ Szerkesztve ]

(#60020) Dzsekó válasza nimfas (#60015) üzenetére


Dzsekó
addikt

A PCI busz fizikai korlátja 133MB/s, így ez a max. sebesség, de ezt tudja is valószínű.
Ezért jobb a picike PCIe x1-es aljzat, mert az 200MB/s-et tud. Ha van ilyen aljzatod az alaplapon, akkor inkább ilyen PCIe-s sata3-as Delock-ot vegyél. Létezik belőle sata3-as + IDE portos

[ Szerkesztve ]

(#60021) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

én is szolgálnék pár eredménnyel!

SEAGATE-8TB-ARCHIVE-ST8000AS0002


CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#60022) bombibmw válasza King Unique (#60004) üzenetére


bombibmw
veterán

Akkor ezek szerint a 3TB-os Seagate vehető 35k-ért.
Ha csak offline játékok mennek rá, meg filmek, akkor ok?

(#60023) bombibmw válasza bombibmw (#60022) üzenetére


bombibmw
veterán

Vagy jobban járnék külső HDD-vel?
Láttam aprón 4TB-osat 35k-ért?
Bocs, de tudatlan vagyok a témában! :)

(#60024) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Csak annyi lenne a kérdésem, hogy van e olyan "szabály", hogy a 3.5"-os HDD-k úgy "általában" jobbak/gyorsabbak/strapabíróbbak/kevésbé melegednek, mint a 2.5"-osok? Mondjuk ha két kb. egy kategóriából és gyártótól származót hasonlítunk össze? Vagy semmi ilyesmi, csak a 2.5"-osok egyszerűen drágábbak? :D :F

Köszi!

(#60025) akcir007


akcir007
csendes tag

Sziasztok,

6TB méretben milyen merevlemezt ajánlotok?
Játékokat is erről futtatnék, ezért gondolkoztam, hogy 7200 rpm-es legyen.

Köszi a segítséget!!

(#60026) Lauda válasza akcir007 (#60025) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Red pro, black, hgst ultrastar, seagate enterprise

[ Szerkesztve ]

(#60027) akcir007 válasza Lauda (#60026) üzenetére


akcir007
csendes tag

Köszönöm!

(#60028) King Unique válasza bombibmw (#60022) üzenetére


King Unique
titán

3 TB-os kivitelben az kb. a legkedvezőbb árú, a konkurens gyártók hasonló modelljei mind drágábbak. A mennyire OK kérdésre meg egy korábbi hozzászólásban említett dolgokat tudnám mondani.

A külső merevlemezek témája itt eleve OFF, annak van saját topikja, illetve társtopikjai, amelyek az összefoglalóban és a téma tudnivalókban is fel vannak tüntetve. De amúgy azoknál 35-40 ezer körül már egy 4 TB-os is összejöhet, amivel kapcsolatban pl. itt (is) vannak bővebb infók.

(#60029) bombibmw válasza King Unique (#60028) üzenetére


bombibmw
veterán

Nekem elég lett volna egy igen, vagy nem is a külsőre, de azért köszönöm az eddigi segítséget is! :R

(#60030) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

4TB Ironwolf-nál kell foglalkozni a parkolgatással, ha 0-24-ben használom őket?

(#60031) Lauda válasza llacee (#60030) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Ha tennél be hdsentinel smart képet, könnyebb lenne rá válaszolni.

(#60032) llacee válasza Lauda (#60031) üzenetére


llacee
őstag

Mind a 4 darabnál ezek az értékek
[/ L]

[ Szerkesztve ]

(#60033) llacee válasza llacee (#60032) üzenetére


llacee
őstag

Viszont a raw read error rate ok státusszal milliós értékeket mutat, ahogyan a seek error rate is.
Státuszra zöldben van a sentinel és a raid vezérlőn is.

(#60034) Lauda válasza llacee (#60032) üzenetére


Lauda
félisten

Kérlek jobbklikk után váltsd át decimális adatmezőre.

(#60035) llacee válasza Lauda (#60034) üzenetére


llacee
őstag

(#60036) King Unique válasza llacee (#60035) üzenetére


King Unique
titán

Az 1970 és 2152 db parkolás az kb. semmi és ennek a sorozatnak az adatlapján eleve 600 ezres névleges limit van megadva. Az pedig a Seagate HDD-k esetében mondhatni normális, hogy a screenshoton az 1-es és a 7-es attribútumok értékei a szokásosnál jóval nagyobbak.

[ Szerkesztve ]

(#60037) llacee válasza King Unique (#60036) üzenetére


llacee
őstag

Koszonom! Akkor remelem sokaig orulhetek nekik, ket hete vannak meg.

(#60038) King Unique válasza llacee (#60037) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk a 2 hetes üzemidőhöz képest azért nyilván parkoltak, de a 600 ezres limithez viszonyítva ez kb. elhanyagolható. De azért érdemes nyomon követni és majd X hónap / év használat után lesz érdekes a dolog.

(#60039) Dzsekó válasza llacee (#60037) üzenetére


Dzsekó
addikt

De ha már fut a Sentinel, és elindul windows-al együtt, akkor a 2. ponton leírtnak megfelelően ki is lehet kapcsolni a parkolást szoftveresen.

(#60040) dannyl


dannyl
addikt

Sziasztok!
Ez reális teljesítmény?
[kép]

(#60041) SunMount3r válasza SunMount3r (#60024) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ennyire noob a kérdés? :D :F Vagy nincs rá egyértelmű válasz?

(#60042) Lauda válasza dannyl (#60040) üzenetére


Lauda
félisten

Ezeknek a teszteknek semmi értelme. Most másoltam a purplekre, egyik 205-213 mbps-el írt, másik 224mbps-el. Ha tökig rakod és töredezett, lesz az 60mbps is.

(#60043) dannyl válasza Lauda (#60042) üzenetére


dannyl
addikt

És mivel érdemes töredezettségmentesíteni? (XP óta nem csináltam ilyet)

(#60044) Lauda válasza dannyl (#60043) üzenetére


Lauda
félisten

Én sosem szoktam. Egyébként a kőkorszakban még azt csináltam, hogy kimásoltam egy másik vinyóra, majd vissza. Így a kimásolt tartalom töredezettségmentes lett. Egyszerűbb és gyorsabb volt, mint hagyni a vinyót magán szenvedni.

[ Szerkesztve ]

(#60045) StradicHD


StradicHD
junior tag

szerintetek érdemes lecserélni egy
sata3,7200rpm,16mb cache merevlemezt egy 64megásra?
hozzá teszem hogy usb 3-as pendrájvot használok ready boostnak

(#60046) Czimby


Czimby
addikt

Elkezdett haldoklani a WD 2Tb green vinyóm 7évet bírt, mit vegyek helyette?
(1000nap és 6000start jött össze a 7év alatt)

SSD mellé kell asztali gépbe adattárolásra, képek zenék filmek stb.
2Tb elég lenne, WD Blue vagy Toshiba?

Jó lenne ha legalább ennyit bírna az új is majd.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60047) junior11 válasza Czimby (#60046) üzenetére


junior11
veterán

WD RED vagy Purple, Seagate Ironwolf stb. is megfelelhet ilyen célra

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#60048) prtvlogan


prtvlogan
aktív tag

Sziasztok!

A héten nem nagyon volt bekapcsolva a gép, azonban az új winyó beszerelése óta a fura leálló/újraindulóhangok nem szűntek meg. [előzmény]

Tehát pl böngészés közben hallok egy kattanó hangot, mint amikor a gépet indítok, majd ha ezután megnyitom az új merevlemezt a fájlkezelőben hallom, amint felpörög.. Nem tudom,ez normális e, idegesít, és szeretném kikapcsolni..
Dzsekó által leírt energiatakarékosságot átírtam, azonban nem segített.. Ezt a pár sort, amíg beírtam, kétszer kattant a hdd,..

[sentinel]

Van esetleg ötletetek, mi okozhatja??

(#60049) Czimby válasza junior11 (#60047) üzenetére


Czimby
addikt

Red VS Purple?

Meliyk bírja jobban a be-ki kapcsolgatást vajon?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60050) SirRasor válasza Czimby (#60049) üzenetére


SirRasor
őstag

A purplet 24/7-es üzemre tervezték, azt szerintem ne nagyon kapcsolgasd. Ráadásul szerintem ha nagyon belenyúltak, akkor lineáris írásra-olvasásra optimalizálták, nem pedig random access-re.

Szóval akkor már inkább red.

Toshiba? X300 2 TB-osnál pl: neweggen a vásárlók 20%-a 1 csillagra értékelte Cserébe hangos. Ezek alapján jó messziről kerülném.

Make Love not war!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.