Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) pavicevic


pavicevic
tag

sziasztok!

adattarolasra melyiket ajanljatok inkabb?

2TB WD Black

vagy

2TB HGST 7K4000

(#54002) jim bcs válasza pavicevic (#54001) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mindkettő, 2 nagyon erős versenyző, nem könnyű dönteni, 5 év gari mindkettőre, a döntés a tiéd :)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54003) M107 válasza Poiro7 (#53994) üzenetére


M107
addikt

:R

Van 2 db toshi HDD

3GB és 2 GB HDD nem tudom mi a hangos kinek mi, én alszok tőle mellette úgy, hogy 5 db 12 Cm Noctua házhűtő és egy 12 cm CM 212 Evo pereg a fülembe CM 430 black ház gumi bakokat még nem is látott sima csavar.

Nem tudom miért nincs az ajánlottak közt a toskó hdd-k minőségi táp és megfelelő ACHI vezérlő beállítás a hosszú élet titka.
Jó mivel tömeggyártás van, előfordulhatnak rossz HDD-k

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#54004) M107 válasza M107 (#54003) üzenetére


M107
addikt

:R

UI

nem kardoskodok egyik merevlemez gyártó mellett én nem úgy veszek HDD-t ki csinálja, nekem 1 samu HDD-m ment tönkre MBR hibával anno 5 éve (750HJ) sorozatból az ecte samu-ból tehát nem a Seagate samu gyártásból.

Minőségi táp és normális ACHI vezérlő a dolog titka, de emellett mint említettem mivel tömeggyártás van, így előfordulhatnak hibák, bárhol s bármikor.

Nekem 2 db 500 80p cifi 5 éves és 5 éves Aurum 550 W táp cseréli egymást félévenként.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#54005) Pete55555


Pete55555
addikt

Na, ajánlóból kiválasztott WD 1Gb-s noti vinyót vettem, nem bántam meg egyelőre :D

A régi WD 3,5-ös:

És az új 2,5-ös

...Szeretem leracsniztatni...

(#54006) pavicevic válasza jim bcs (#54002) üzenetére


pavicevic
tag

szerintem maradok a wd-nél :)

(#54007) Lauda válasza pavicevic (#54006) üzenetére


Lauda
félisten

Adattarolasra szerintem teljesen felesleges ilyen draga merevlemez. Dupla tarhelyet is tudnal venni ennyiert es semmivel sem lennel hatrebb.

(#54008) pavicevic válasza Lauda (#54007) üzenetére


pavicevic
tag

es tudnal esetleg ilyen tarhelyet ajanlani?

(#54009) Lauda válasza pavicevic (#54008) üzenetére


Lauda
félisten

Purple/red igy kapasbol.

pavicevic ;)

[ Szerkesztve ]

(#54010) pavicevic válasza Lauda (#54009) üzenetére


pavicevic
tag

koszi a tippet :)

(#54011) jim bcs válasza M107 (#54003) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#54003) (#54004) M107
"Nem tudom miért nincs az ajánlottak közt"
Elég ha mi tudjuk, egyébként ezerszer ki lett már tárgyalva és nem lesz benne. Nem fontos adatokra és torrentre pl. simán vehető és hamarabb ajánlanám mint a WD Green-t. Abban viszont erősen egyetértek, hogy egy minőségi táp sokat számít az élettartam szempontjából is.

(#54005) Pete55555
Jó hdd, de ha ha hamarabb szólsz akkor azt mondtam volna, hogy 1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX), hűvös, nincs egy deka hangja sem, 5 év gari és még olcsóbb is, no de majd következőleg.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54012) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Laptop "kofiguralas elott allok" tobbvalaszthato HDD is van, de nemtudom melyik lenne szamomra a legjobb... :F
A gep non-stop mukodik, szinkronizal heti 1x van csak ujrainditva... Hajlando vagyok tobbet aldozni egy jo HDD-re ha megeri a felarat.

A tarhely merete is fontos szempont. Minel magyobb annal jobb.

Lehetosegek:

- HGST Travelstar 1,5TB
- Samsung Spinpoint M9T 2TB
- Seagate Mobile 2TB

+1 WD-bol lenne Blue, Red, Black, de azok "csak" 1TB-sak.

Mas sajna nem jatszik ezek kozul tudok csak valasztani. Velemeny/tapasztalat?

Elore is koszonom!

(#54013) Pete55555 válasza jim bcs (#54011) üzenetére


Pete55555
addikt

Köszi, de aprón vettem, 13.500 volt postával :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#54014) jim bcs válasza No.01 (#54012) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#54012) No.01
HGST Travelstar 1,5TBvagy Samsung Spinpoint M9T 2TB

(#54013) Pete55555
Ja, az más :DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54015) King Unique válasza No.01 (#54012) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Azt tudom, hogy korábban volt HGST Travelstar 2,5" | 1,5 TB, de újabban nem találni a gyártó oldalán és itthon sem nagyon kapni.
Az M9T sorozat nem rossz, bár többeknél előjött sípolás. Utóbbit leszámítva egyéb problémám nem volt vele. Az újabb sorozatuk pedig már SMR technológiára épül.

24/7-es üzemre legjobb lenne egy Red, viszont abból ugye csak 1 TB-os a legnagyobb. A nagyobb tárkapacitású Blue modellek pedig 15 mm magasak, így eleve nem férnek bele egy laptopba. Továbbá a Toshiba modelljei is szintén 15 mm magasak.

[ Szerkesztve ]

(#54016) jim bcs válasza King Unique (#54015) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Azok a Blue-k átnevezett Green-ek ;)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54017) King Unique válasza jim bcs (#54016) üzenetére


King Unique
titán

Tudom, még a régiek adatlapja is fent van a WD oldalán. Illetve én csak vázoltam a lehetőségeket, valamint nem feltétlenül venném egy kalap alá a 2,5" Green modelleket a 3,5" típusokkal. Vagy előbbiekkel netán volt / van konkrét tapasztalatod?

(#54018) jim bcs válasza King Unique (#54017) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Jjja, most esik le, hogy te is 2,5"-es párti vagy. Nem is lehet egy kalap alá sorolni, a 2,5-es green-ekből jóval kevesebb hullik mint a nagyokból, csendesek, már gondolkoztam rajta, hogy lehet be kéne vinni az összefoglalóba. Az új seagate-kkel még várok.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54019) Klara_ válasza jim bcs (#54011) üzenetére


Klara_
őstag

Nagy fajlok eseteben gyakrolati irasban mit tud a WD10JPLX (intezo/total commander 4GB+ file)?

(#54020) jim bcs válasza Klara_ (#54019) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem szoktam számszerű adatokat nézni, nekem elég amit szemre látok. Majd ha lesz időm nézek neked számokat.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54021) Klara_ válasza jim bcs (#54020) üzenetére


Klara_
őstag

Pont ez erdekel amit szemre latsz az intezoben/ total commanderben masolas alatt.
7k1000 ahogy egyre jobban telik egyre lassabb. Valahogy nem lett a szivem csucske. ST500LM000 jobban bejott hosszu tavon es az 5000BPKX is.

(#54022) jim bcs válasza Klara_ (#54021) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Tolja magát előre mint a gép.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54023) King Unique válasza Klara_ (#54019) üzenetére


King Unique
titán

A gyakorlati fájlmozgatásnál eleve fontos, hogy a forrásmeghajtó is tudja azt a sebességet, amit a célmeghajtó. De, amúgy ugyanazokkal a paraméterekkel bír, mint a Travelstar 7K1000, vagyis 7200 RPM | 500 GB / lemez | 32 MB cache —► mindkettő kb. ugyanazt tudja sebesség terén.
Amúgy csak ezt a videót találtam hirtelen róla, de itt eleve partícionálva van már lemez és nem teljesen üres. Ennyit a HGST is simán tud [link]. Illetve minél inkább tele van másolva egy merevlemez, annál inkább lassul. Szóval ez sem újdonság.

(#54018) jim bcs: ok, bár ha az árakat és a felépítést nézzük, akkor ugye még mindig az M9T sorozat a nyerő ezen kategóriában. Csak az a sípolás ne lenne...

[ Szerkesztve ]

(#54024) Klara_ válasza King Unique (#54023) üzenetére


Klara_
őstag

SSD-rol irok/irtam mindegyikre. Igy evvel nem hiszem, hogy gond lenne. Benchmarkokkal nem igazan tudok mint kezdeni, gyakorlati masolas ami erdekes.
Nalam az M9T-k nem sipolnak, az ST500LT012 sipolt..

[ Szerkesztve ]

(#54025) King Unique válasza Klara_ (#54024) üzenetére


King Unique
titán

Mármint nála értettem, hogy ha pl. a forrásmeghajtó is HDD, ami ráadásul tele van pakolva, töredezett stb., az is lassít másolásnál. Illetve gondolom a WD10JPLX-en is van már rendszer / adat, így tesztelésnél az sem feltétlen fogja hozni a gyári értékeket.
Szintetikus teszteknél a szekvenciális értékek pont mérvadók ez esetben, mivel azok felelnek meg kb. a nagy fájlok másolásának.

(#54026) Sonja


Sonja
veterán

Egy 4TB-os HDD-t szeretnék venni adattárolásra a gépbe. Ki is néztem a WD40EFRX típust (meg a NAS-ba egy 2TB-os változatot). Régebben problémák voltak a fej parkolásával (2TB-os WD Green winyómnál is kikapcsoltam). Ez most is megvan még? Ha igen, mivel kapcsoljam ki? Néztem a WD honlapját, de wdidle3 progi már nincs, és a RED-hez a WD Red SMART load/Unload utility-t ajánlják.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#54027) Tardisjapan


Tardisjapan
tag

Sziasztok

Segítségeteket szeretném kérni. Hamarosan lesz lehetőségem Japánban winchestert venni. Szerencsére pár ezer Ft-tal olcsóbbak mint a Magyarországon kaphatók, ezért egy picit drágább árkategória is belefér így.

Olyan winchestert keresek,a mi kb 35-40 ezer Ft-ba kerülhet Magyarországon.

Minimum 3 TB de jó lenne ha 4 is beleférne.

WD vagy WD által gyártott Hitachira gondoltam. Ami fontos, hogy nagy mennyiségű adat tárolására fogom használni, illetve a Steam, Origin stb. oda fogja tölteni a játékokat és onnan fogom futtatni őket. Nagy teljesítményű videokártyám és processzorom van, szóval maximálisan ki tudják használni akár a gyorsabb winchestereket is.

Jelenleg van egy Kingston SV300S37A 120 GB SSD (Windows 10 rendszer)
Samsung HD501LJ 500 Gb winchester amiken főleg filmek, zenék és rengeteg kép van
WDC WD10EACS-00JBO 1 TB (Steam, Origin stb.. ezen van, rengeteg nagy fájl, játékok és minden innen fut)

Jelenleg random eltűnik néha, lelassul a két HDD, szóval biztonság kedvéért szeretnék egy gyorsat amin a játékokat futtatom és a hosszú távon megtartandó tartalmak lennének, a másik kettőre meg mennének az ideiglenes fájlok.

Ebbe a rendszerbe mit ajánlanátok?

Előre is köszönöm

Üdv.

Gábor

(#54028) pavicevic


pavicevic
tag

sziasztok!

kellene egy ujabb merevlemez, androidos tv boxhoz. a hdd fokent letoltesre, valamint HD filmek nezesere lenne hasznalva. elso korben hasznalt, 2,5-es merevlemezre gondoltam, errol mi a velemenyetek? milyen tipusokat erdemes nezegetnem?

(#54029) dchard


dchard
veterán

Sziasztok,

Tapasztalat érdekelne Toshiba 3TB merevlemezekkel kapcsolatban.

DT01ACA300 modellről lenne szó

Alig találtam róla valamit. Elég jó árban van, ugyan csak két év garival, de 3 platterrel.

Nekem elsősorban NAS-ra kell nagy állományok tárolására, Linux alatt tükörben terveztem használni, korrekt hűtéssel.

Az is érdekelne - erről sem találtam semmit - hogy a fentebb jelzett Toshiba lemezeknél kell-e trükközni az Idle témával, vagy ezek mennek parkolgatás nélkül?

Köszi!

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#54030) Coolmat válasza dchard (#54029) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

7200 rpm-nek köszönhetően veszett gyors, egy lineáris olvasás mérés az én példányomról:

Parkolással nem kell mókolni, 345 indítás után is 345 parkolást mutat csak a HDSentinel.
Megbízhatóságról nem nagyon tudok még nyilatkozni, mert még 1 éve sincs hogy megvettem, de lekopogom eddig nincs vele probléma.

(#54031) jim bcs válasza Sonja (#54026) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#54026) Sonja
Én nem szoktam bajlódni vele, ha parkolni akar had parkoljon. Ha mégis, akkor célszerű a WD által is javasolt WD Red SMART load/Unload utility-t használni.

(#54027) Tardisjapan
Játékok miatt mindenképpen 7200rpm legyen. Amit te keresel az 45k-tól indul felfelé, ebben az árban ezek vannak ->
3TB HGST Deskstar NAS (0S03661)
2TB WD Black (WD2003FZEX)
2TB WD RE (WD2000FYYZ)

(#54028) pavicevic
Mehet a 2,5"-es, 5400rpm elég, WD vagy HGST.

(#54029) dchard
Csak legeslegvégső esetben, elsősorban WD Red.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54032) dchard válasza Coolmat (#54030) üzenetére


dchard
veterán

Tényleg meggyőző. Nálam jelenleg egy 4x1TB-os 7200-as raid5 van ami olyan 270MB/s-et tud, van benne két darab 1TB-os WD black és két darab 1TB-os Samsung. Több éve mennek 0-24-ben. Nincs bajuk, de nem szeretném megvárni amíg történik valami.

Azt tervezem veszek két darab 3terás ilyen Toshibát, tükörbe berakom őket, a maradék 4 lemezből pedig szintén csinálok egy tükröt, és lesz még hozzá tartalék lemezem, ha beszarna valamelyik. Amennyit mentek, mostmár minden indítás ajándék. :)

Köszi az értékes hozzászólást. Nem számítottam arra, hogy még teszt is lesz :)

jim bcs:

Ennek a véleményednek mi az alapja?

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#54033) jim bcs válasza dchard (#54032) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha vissza olvasol pár oldalt akkor több lesz a negatív vélemény mint a pozitív, hangos cicergés avagy sípolás, nem véletlenül olyan olcsó. Nem stabil hdd, adatra én semmiképpen nem ajánlom és nem lesz benne az összefoglalóban ezután sem, legvégső esetben szoktuk csak felvetni mint lehetőséget, helyette WD Blue WD10EZEX-et szoktunk ajánlani.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54034) ripla válasza dchard (#54032) üzenetére


ripla
őstag

az enyém múlt hét óta van meg, és ha tehetném, mást vennék helyette. van egy ilyen alig hallható sípoló hangja, amire azt mondják nem gáz, de én meg hallom és zavar, ráadásul pöttyet hangosabb lett miatta a gépem. a 3 éves wd green vinyóm teljesen hangtalan, még fülelve sincs hangja.

így fest:

[ Módosította: jim bcs ]

(#54035) dchard válasza ripla (#54034) üzenetére


dchard
veterán

Még én is agyalok rajta.

Mondjuk a hangja nem zavar, mert egy NAS-ban lesz eldugva. Meg amúgy is legyünk korrektek és a 7200-as Toshibát ne a WD green-nel hasonlítsuk már össze :)

Csak hogy értsem: téged kizárólag a hangja zavar?

Ami statkót találtam az alapján a Toshiba meg a WD red között közel azonos volt a halálozási ráta, tehát továbbra sem látom azt a borzalmas minőséget, amiért itt páran gyűlölik.

Az én racionalitásom az, hogy jóval olcsóbb mint bármi más, pláne több lemeznél, amúgy is tükörben lesz, és egy NAS-ban azért elég hamar előjönnek a hibák, erre meg lesz 2 évem hogy kicserélgessem ha úgy adódik. Ipon-on néztem a topikját, ott meglepően sokan szeretik, kevés volt a halál.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#54036) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

DVR-be kellene nekem 2db 1TB-os merevlemez. Melyik lenne a legjobb választás?

(#54037) ripla válasza dchard (#54035) üzenetére


ripla
őstag

engem csak a hangja zavar, amúgy ugyanaz amit írtál: 3 terás toshiba, DT01ACA300 a verziószáma. garipapír, számla, minden megvan hozzá. én bontottam ki a gyári szürke fóliából. azóta a gépben van, csak adattárolásra használom jelenleg, eddig összességében ment majdnem 4 napot. :)

[ Szerkesztve ]

(#54038) atike válasza diegho (#54036) üzenetére


atike
nagyúr

A WD Purple az erre a célra készült amennyire én tudom... :)

(#54039) robesz26 válasza dchard (#54035) üzenetére


robesz26
tag

Nekem egy éve megy NAS-ban egy WD red mellett. kb 4°C-al melegebb mint a red és kicsit hangosabb.
Ha most kellene vennem a Toshibát választanám a red helyett (a red szerintem túlárazott).

(#54040) jim bcs válasza dchard (#54035) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#54035) dchard
"Ipon-on néztem a topikját, ott meglepően sokan szeretik, kevés volt a halál."
Egyből kitakarítják az ilyen hsz.-eket így nem is fogod látni.

(#54036) diegho
Ahogy atike is írta WD Purple.

(#54038) atike
Jól tudod :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54041) pavicevic válasza jim bcs (#54031) üzenetére


pavicevic
tag

koszi a segitseget!

(#54042) dchard válasza jim bcs (#54040) üzenetére


dchard
veterán

Szerintem az Ipon-nak nem érdeke ezeket gyomlálni, ha tényleg szarabb lenne nekik jobb üzlet volna a red-et tolni drágábbért. Amúgy volt egy-két negatív komment, de melyik terméknél nincs. Számomra a topik összefoglalóban látható nagy mintás statisztikák szolgálnak döntési alapul, de kíváncsi voltam van-e valami konkrét ellenérv, vagy zavaró dolog a Toshibával kapcsolatban. Mivel ilyen nem merült fel, ezért azt hiszem ebből veszek kettőt tükörbe, aztán az idő majd eldönti. Annyit azért megteszek, hogy a szellőzést felturbózom, bár most is 4 darab 7200-as lemez van benne, nyáron azért nem fog ártani a nagyobb légszállítás.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#54043) No.01


No.01
őstag

Ujbol kerdeznek... Ha WD Red es Black kozul lehet valsztani es fontos a megbizhatosag hosszutavon ugy, h cserebe sokat fog menni (szinte non-stop) akkor melyiket vennetek?

(#54044) Lauda válasza No.01 (#54043) üzenetére


Lauda
félisten

Mivel a gyarto 5 ev gart ad a black-re es 3-at a red-re, konnyu eldonteni, ok melyiket tartjak megbizhatobbnak. Ha nem szamit a penz, en a blacket vennem. Amugy ha nincs szukseg a fordulatra , teljesen felesleges a draga black szerintem. En vennek egy purplet oszt kesz is.

[ Szerkesztve ]

(#54045) jim bcs válasza No.01 (#54043) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Kérdés mi célt fog szolgálni? Ha rendszer is lesz rajta akkor Black, ha fontos a több gari akkor Black, ha kevesebb a keret akkor Red bár itt kérdéses a TB is, 24/7-re mindkettő alkalmas.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54046) No.01


No.01
őstag

Koszonom mindkettotoknek. Valoszinu rendszer nem lesz rajta, legalabbis probalom a keretbe beleszoritani az SSD-t is. Ha az meg belefer akkor nyilvan azon lesz a rendszer es csak a ceges dolgok lennenek rajta. Nagyobb meretu fileok amik viszont szinkronizalva lenne a szinte egesz nap a ceges szerverrel, h a kollegak is elerjek es tudjunk rajta dolgozni. A sebesseg masodrendu. A megbizhatosag sokkal fontosabb. (arban 2 vagy 4EUR a kulonbseg, engem inkabb a sebessegbeli kulonbseg es az azzal jaro magasabb "zaj" gondolkodtatott el, de ezek ugyszinten nem elveznek tul nagy prioritast)

(#54047) Lauda válasza No.01 (#54046) üzenetére


Lauda
félisten

Ha rendszer lesz rajt, akkor en blacket vennek, franko gyors vinyok.

(#54048) nimfas válasza jim bcs (#53967) üzenetére


nimfas
addikt

Esetleg tedd olajba ami nem vezeti az áramot és azt könnyebb állandó hőn tartani... Plusz a hideg miatti páralecsapódás sem veszélyeztet... :DDD

(#54049) jim bcs válasza nimfas (#54048) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mínusz 25 foknál nem fog segíteni az olaj sem :D

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54050) nimfas válasza jim bcs (#54049) üzenetére


nimfas
addikt

Fritu fűtőszál megold mindent. :D

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.