Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 10:16:05

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) Graphics válasza Mercutio_ (#42993) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Olcsóbb a 2,5-es külső 2TB-os vinyó, mint magában egy 2TB-os 2,5-es vinyó :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43002) CactuS válasza vond (#42987) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Eh, és tényleg. :B Mentségemre volt idő, amikor még a 80 Mb-os HDDnek is örültem. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#43003) ubyegon2 válasza rudi666 (#42994) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én a WD Black-ra gondoltam, de sokan azt írták, hogy igen hangos.

Akik ezeket írták, mind egytől egyig itt a fórumon olvasták azt, hogy mások is azt olvasták, hogy a Black hangos.
Kérdezz rá egy ilyen 'olvasott' emberre, hogy konkrétan mikor és milyen Black- et hallott, ami hangos volt!
Például ilyen kinek van és hangosnak tartja- e!?
Régen minden HDD hangos volt, ez igaz. Nekem a linkelt Black van és egy kb 4 éves 640 Gb- os Black. Utóbbit hallom dolgozni nyitott házban, az újat nem hallom. (a régit már kis híján kinyírta egy rossz táp) Szokás azt mondani, hogy hangos a Black, de érdekes mód mindíg azok mondják, akik nem ilyet vesznek, mert drágállják! Tényleg drágább, viszont 5 év garancia van rá és gyors, megbízható. Ettél már savanyú szőlőt? :DD

[ Szerkesztve ]

(#43004) 3.Aragorn válasza ubyegon2 (#43003) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Én is számos alkalommal leírtam a tapasztalataimat a sajátommal kapcsolatban. Rá lehet keresni. :K

Nem minden vándorút céltalan...

(#43005) Mercutio_ válasza Graphics (#43001) üzenetére


Mercutio_
félisten

OK, de melyik típus és hol?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43006) ubyegon2 válasza 3.Aragorn (#43004) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igen, mert Te tudod miről beszélsz, de úgy látszik jobban el lehet hinni az ilyen károgást, mit az én is úgy hallottam, hogy a Black az hangos :O . Aki tapasztalatokat ír le, az senkit nem érdekel!

Kedves HDD vásárlás előtt állók, senki ne vegyen WD Black winyót! :((( :(( :(

Egyrészt mindenki olvasott már valakitől olyat, hogy hangos. :O
Qrva drága a Blue- hoz képest. Meg amúgy is. :W
Tök feleslegesen adnak rá 5 év garanciát! :Y

[ Szerkesztve ]

(#43007) Graphics válasza Mercutio_ (#43005) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Általánosságba néztem :)

Nekem kéne valami :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43008) 3.Aragorn válasza ubyegon2 (#43006) üzenetére


3.Aragorn
addikt

;] Az Ok.

Nem minden vándorút céltalan...

(#43009) Nova_ válasza 3.Aragorn (#42971) üzenetére


Nova_
tag

Rendben, köszönöm!

(#43010) Mercutio_ válasza ubyegon2 (#43006) üzenetére


Mercutio_
félisten

És azzal, hogy ezt vastagon kiemelted a hozzá nem értők számára tovább erősíted ezt a téves információt...

Dulie: Most mobilról vagyok, de ha össze szedtem magam és gép elé kerülök szét nézek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43011) ubyegon2 válasza Mercutio_ (#43010) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha a többit nem olvasná el valaki, csak a vastag betűs részt... :C
Ugye ezt Te sem tartod egyébként életszerűnek? :P

Ennyire ne nézzük már debilnek embertársainkat! :R

[ Szerkesztve ]

(#43012) Mercutio_ válasza ubyegon2 (#43011) üzenetére


Mercutio_
félisten

Aki nem érzékeny az iróniára annak a többi rész is félreérthető...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43013) ubyegon2 válasza Mercutio_ (#43012) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazad lehet, akkor a Black az iróniára érzékeny emberek winyója lesz.
Az is igaz ám, hogy jó páran leírtuk a valós tapasztalatainkat, de erre nem vevő senki. No, szerintem ilyenkor csak az irónia marad!

Mennyivel jobb olvasgatni folyamatosan a tudálékos okoskodó sztereotipiát a Black- ről. :D

[ Szerkesztve ]

(#43014) Mercutio_ válasza ubyegon2 (#43013) üzenetére


Mercutio_
félisten

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43015) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ha valaki nem csak innen tájékozódik és szétnéz a nagyvilágba, más fórumokon, ott valódi Black tulajok nyilatkozzák, hogy a Black a többi lemezükhöz képest hangosabb.

Kb 10 a 1-hez az arány azok között akik "szerencsések" és nem vibrál meg búg a motor, hanem csendes.
Vagy épp nem zavarja őket mert amugyis hangos a gépük és fülhalgatóval ülnek mellette.

Mondhattok akármit, lehet épp jó szériát vagy példányt fogtatok ki, vagy nem vagytok annyira háklisak a zajra, de a Black igenis hangos. Ez tény... valódi tulajok nyilatkozzák nem csak úgy elvétve. (Nézzetek szét Overclockers, és hasonló külföldi látogatottab fórumokon erről, ha nem hiszitek.)
Ha valakinek előtte egy csendesebb gépe volt, vagy eleve csendeset akar építeni, ahol kb a ventillátor suhog csak... azoknál ez 90% hogy probléma lesz, ha nem esnek a 10% szerencsésbe és épp jó példányt fognak ki.

Illetve az sem mindegy hogy nem új korában hanem 1-2 évesen milyen lesz a hangja amikor már bekopik a csapágy meg a motor benne.

Aki csendet akar az mondjuk eleve nem vesz 7200-as lemezt szerintem, mert kb mind hangosabb és jobban vibrál mint kéne. Ez a saját tapasztalatom is évek óta (desktop vonalon). Hálisten azóta jött az SSD és lehet csendesen is sebességet kapni, és elég az 5000 fordulatos lemezcsalád/kategóra a tárolásra. Azok érezhetően csendesebbek szinte hangtalanok így lehet velük eggyüttélni bármilyen környezetben.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#43016) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Abban igazatok van, ha valaki Black-re adja a fejét akkor az 1TB-os új modell a legcsendesebb közöttük. Talán azzal járnak a legjobban.
Ezt jópáran leírták akiknek ilyen van. (Alig vagy egyáltalán nem hangosabb, mint a Blue pl. a nyilatkozók szerint.)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#43017) Mercutio_ válasza FollowTheORI (#43016) üzenetére


Mercutio_
félisten

És az se mindegy, hogy 2,5 vagy 3,5 " - os blackről van szó...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43018) S1M0N


S1M0N
senior tag

November vége óta van a gépemben egy 2TB-os Black egy 1TB-os Green mellett (felett), valamint egy 4TB-os RED-em ICY BOX házikóban, mindegyik csendes még hosszabb igénybevétel esetén is.

A Black hangját is csak akkor hallom, amikor "felébred", tehát hosszú tétlenség után (vagy minimális igénybevétel mellett) pl. a Steam áruházat megnyitom, vagy játékot indítok el, de ez a felmordulás csak pár másodpercig tart, utána ismét csak a ventilátorok duruzsolását hallom.
A legtöbb programot is a Blackre telepítettem a játékokon kívül, de azok miatt nem kell annyira felpörögnie, hogy hallható legyen.

Az egyetlen gondom néha az, hogy a Blacktől berezonál a ház, na az már idegesítő... :U :)

Szóval szerintem a Black nem zavaróan hangos, de ez gondolom nagyban függ a környezeti hangoktól/zajoktól is, mert az én gépemben van eleve 4 ventilátor a házon + 1 a Processzoron + 2 a VGA kártyán, tehát van ami elnyomja a HDD-k zaját, vagy legalábbis kevésbé feltűnővé tegyék. :)

[ Szerkesztve ]

(#43019) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

No, itt egy igen hangos Black!

(#43020) vlevi válasza ubyegon2 (#43019) üzenetére


vlevi
nagyúr

:D :C

Mindegy, csak ne ilyen legyen

[link]

(#43021) ubyegon2 válasza vlevi (#43020) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jujjj, ez a Riga moped beindítására emlékeztet! :D

(#43022) Mercutio_ válasza Graphics (#43007) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hümm, úgy igazán 2TB-s notivinyó nem is nagyon van, én arra gyanakszom, hogy gyártói stratégia miatt inkább mini NAS-okba, külső vinyókba és ultrabook-okba rakják őket :U

Egyébként egész jó árban vannak, 2év garival Samu, 3-mal A-Data

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43023) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok! Gamehez kell a 7200 wagy elegendo az 5400 fordulat ssd mellett?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#43024) FollowTheORI válasza zeusz55 (#43023) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha nem zavar hogy kicsit tovább kell várni akkor semmi baj vele. Énis így használom, nincs minden játék ssdn.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#43025) jim bcs válasza zeusz55 (#43023) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ha a hdd-ről mennek a gamek akkor 7200rpm

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#43026) PainKiller13 válasza zeusz55 (#43023) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem 5900asról mentek asztalinál, a rendszer SSDn volt, elég hamar betöltöttek és hangja is alig volt.

(#43027) Graphics válasza Mercutio_ (#43022) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nos igen, csak kérdés megbontsam? :D ,mert nekem notiba lenne jó :P

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43028) Mercutio_ válasza Graphics (#43027) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, hát az akkor más szitu, bár menet közben úgyse töltől, ha le van rakva akkor meg elfér egy külső vinyó usb3 - on mellette :U vagy notiba 1TB- s vagy 750-es black, ami meg nem feltétlenül kell, hogy rögtön elérhető legyen mehet külsőre, de te ismered a körülményeket / lehetőségeket én csak ötletetek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43029) Zola007 válasza Graphics (#43027) üzenetére


Zola007
veterán

Csak nehogy meglepetés érjen a nagy spekuláció közepette
Egyrészt ugrik a gari ha bontod és van esély rá, hogy nem tudod ugyanúgy visszarakni
Másodsorban többnyire valamelyik belső csavarhely egyszer használatos címkével van leragasztva, ha ez sérül, akkor gari pá-pá

Másodsorban nem minden 2,5" külső vinyót kell úgy elképzelni, hogy fognak egy laptopvinyót és berakják egy 2,5-es házba. Azok az idők már elmúltak, Adata nem gyárt vinyót, ők valószínűleg továbbra is így oldják meg
Azonban - főleg a saját hdd üzemmel rendelkező gyártóknál - van amelyik eleve usb-s panellal készül, mert tudják hogy külső házba szánják
Nincs rajta sata port és táp, az usb és a vezérlő csatlakozója integrálva van (pl. WD my passport)

Szóval ha már minden áron fillérbsz.sókodunk azért a 3000 ft-ért, akkor ennek mindenképpen nézz utána, ne akkor kerülgessen az infarktus mikor szétszeded a házát és kiderül hogy be se tudod rakni a gépbe.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43030) Graphics válasza Zola007 (#43029) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem történt szétszedés, meg fillérb.szás se :D

Pusztán érdeklődök, mert nem értettem miért olcsóbb, nem csak 3 ezer forinttal

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43031) Zola007 válasza Graphics (#43030) üzenetére


Zola007
veterán

mert még többnyire a 2tb lemezek nem értek ki a consumer piacra (nincs is rá egyelőre igény), a külső hdd gyártóknak és egyes notebook gyártóknak viszont nagy tételben külön gyártanak 1-1 sorozatot

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43032) Midas 22


Midas 22
csendes tag

Sziasztok!

Milyen külső HDD-t ajánlanátok a következő felhasználási célra/elvárásokhoz:

Adattárolás (1 Terabyte kapacitás)
megbízható üzeem
sebesség nem annyira fontos
méret mindegy

Szerintetek eleve külső vinyót érdemes venni, vagy HDD keretet és bele egy asztali/noti vinyót?
Ki lehet ezt így hozni 10ezer forintból?

Köszi a segítséget!

Üdv.

Midas

(#43033) 3.Aragorn válasza Midas 22 (#43032) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Tízből? :N

Nem minden vándorút céltalan...

(#43034) Mercutio_ válasza Midas 22 (#43032) üzenetére


Mercutio_
félisten

Döglött vinyóval :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43035) ubyegon2 válasza Midas 22 (#43032) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egy jó külső ház kijön 10 eft- ből, de mennyit szánsz a HDD- re?

(#43036) Midas 22 válasza ubyegon2 (#43035) üzenetére


Midas 22
csendes tag

hmm, a 10ezer valszeg kevés lesz, úgyhogy akkor azt is szeretném még megkérdezni, hogy mennyiből jön ki egy külsőleg csatlakoztatható, 1 TB-os adattároló. Melyik éri meg jobban: HDD keret+vinyó, vagy külső vinyó? Itt a Ph-n láttam kereteket olcsóbban is ([például itt és itt).
A HDD-t illetően azt szeretném tudni, hogy ebben a méretben melyik márka melyik szériáját érdemes keresni szerintetek, ha a megbízható üzem a fontos.

Köszi

Midas

[ Szerkesztve ]

(#43037) ubyegon2 válasza Midas 22 (#43036) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha 3,5- ös házba teszed, akkor WD Red elég ajánlott itt a topicon is. Viszont ház ügyében inkább nézz körül, akár az általam linkelt boltban vagy máshol, mert ezekre a házakra van 2 év garancia, amit belinkeltél arra meg 1 hét. Pár ezres megspórolása nem éri meg a rizikót, ráadásul postaköltség is van még és ha nem működik, akkor mi van?
Itt olcsóbb a Red, bár a fordulat nem helyesen van feltüntetve.

Itt meg egy WD külső 1 Tb- os

[ Szerkesztve ]

(#43038) Midas 22 válasza ubyegon2 (#43037) üzenetére


Midas 22
csendes tag

Szia!

Köszi a gyors választ.
Mi a különbség eközött a Red, meg a többi között (Green, Black, Blue, stb.) az árán kívül?
A többi lassabb, vagy kevésbe strapabíró? Ezt találtam legolcsóbban ebben a méretben itt PH-n, ehhez képest mennyivel tud többet (a garin kívül)?

Midas

(#43039) 3.Aragorn válasza Midas 22 (#43038) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Itt mindent megtalálsz.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43040) ubyegon2 válasza Midas 22 (#43038) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A Black és a Blue gyors, előbbi megbízható is. Nem tárolásra valók, hanem rendszer HDD- nek. A Green tároló, de nem megbízható. A Red tárolásra tökéletes, megbízható.

Amit linkeltél, közel 5 éves HDD, amúgy igen megbízható volt, de 5 éves kora körül már nem tudni, mennyit bír még, azt sem tudni mire használták eddig, mennyire kímélték. Ahogy itt olvasom, nem is kifejezetten tárolási célra készült, de ez nem igazán probléma. Egy sentinel kép sincs felrakva róla, csak írják, hogy 100/100- as. Neked kell döntened, hogy látatlanba megveszed- e.

[ Szerkesztve ]

(#43041) Midas 22 válasza ubyegon2 (#43040) üzenetére


Midas 22
csendes tag

Köszi, akkor hozzáteszem a kívánságlistámhoz, hogy új, vagy keveset használt vinyót szeretnék :)
Attól, hogy HD Sentinel 100/100-at mutat egy 5 éves HDD-re, még simán lehet, hogy hamarosan romlani kezd az állapota, igaz?
Egyébként 2,5" és külső HDD-kből is ugyanezeket a szériákat adták ki?
Találtam még két hirdetést, amelyeknél nem tudom, milyen "WD színű" az adott HDD: WD10EZRX és WD-HGST, megtudnád/tudnátok mondani, ha szépen kérem? :)
Amúgy többi márkánál is van ilyen Red-féle vinyó? Melyiket érdemes keresni Samsungnál, vagy Seagate-nél? Vagy a WD gyártja mostanában a legmegbízhatóbbakat?

Üdv.

Midas

(#43042) 3.Aragorn válasza Midas 22 (#43041) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A WD10EZRX zöld.
Az a HGST is WD lenne? :F

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#43043) ubyegon2 válasza 3.Aragorn (#43042) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A HGST az WD által felvásárolt gyár, tán Hitachik készültek ott eddig. :F

(#43041) Midas 22
Van a többi gyártónál is Red kategóriájú HDD, de a WD- t ajánlják legtöbben.
Az az 5 éves körüli HDD, amit linkeltél még valószinű, hogy sokáig bírja, mert jó minőségű, de ezt ki tudja megmondani, ha nem ismeri az előéletét. Egy új winyó az mégis más, egyes olcsóbb szériák mégis hamar elgyengülhetnek. A WD Red-re ez nem jellemző. Persze sokat számít a jó táp és a túlfeszültség védelem is!

[ Szerkesztve ]

(#43044) 3.Aragorn válasza ubyegon2 (#43043) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Fantasztikus. Tovább szűkül a verseny... :U

Nem minden vándorút céltalan...

(#43045) ubyegon2 válasza 3.Aragorn (#43044) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Globalizálódunk, de ez esetben talán specializálódik is a fejlesztés a HDD piacon.

Milyen érdekes hangja lenne, ha lenne ennek a HDD- nek. :D

Másrészt a HGST csak jobb, mint a KGST.

Most már nem lenne rossz a tányérok kapacitását bővíteni a gyártóknak.

[ Szerkesztve ]

(#43046) 3.Aragorn válasza ubyegon2 (#43045) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Jól hangzik.

Nem minden vándorút céltalan...

(#43047) Graphics válasza Zola007 (#43031) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor lehet lentebb adom :D , legyen 1,5TB-os, az már a jelenlegi 2x-ese, ez is 3 év alatt jött össze, jódarabig elég lenne az is.

Tehát:

- 2,5-es, notivinyó
- 1,5TB
- Megbízható, hosszú gariidő lehet.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43048) rudi666


rudi666
csendes tag

Sziasztok!

Western Digital Black, és Red között vívódok.
Melyik miben jobb?
A Red ,,feljebb" van a listán, tehát gyorsabb?
Rendszer-nek, és filmek, stb. tárolására is használnám.

[ Szerkesztve ]

(#43049) ubyegon2 válasza rudi666 (#43048) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!
Látom nem nagyon szeretsz visszaolvasni a topicon. :U Az utóbbi pár oldal jó része pont ezekről szól.

Röviden a WD Black rendszernek, a Red tárolásra jó. Logikus, hogy a Black- en tárolhatsz is, de a Red- en nem célszerű rendszert futtatni.
A Black kicsit drágább, de több rá a garancia, 5/3 év az arány. Az rpm arány 7200/5400.

[ Szerkesztve ]

(#43050) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Mit ajánltok legcsendesebb HDD-nek, lehet 2,5" vagy 3,5" nem kell nagy max. 500GB körül elég lesz, lehet kisebb is. Csak adattárolásra lesz használva!

Nagyon köszönöm!

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.