Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) diox válasza vond (#36581) üzenetére


diox
tag

Igen rendszernek kellene és erről futtatok programokat,játékokat stb., meg adattárolásra is kell tehát marad a WD10EZEX, köszönöm a segítő válaszodat! :)

"mindenki okos, némelyek előre, mások utólag"

(#36602) LordDarkness válasza LordDarkness (#36600) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

(#36603) Black Dragon válasza LordDarkness (#36602) üzenetére


Black Dragon
addikt

WD20EFRX Red 25900.:)

(#36604) vond válasza LordDarkness (#36602) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ennyire nehéz visszaolvasni 10-20 hozzászólást? :P

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36605) LordDarkness válasza Black Dragon (#36603) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Köszi! :R

vond: Simán arról van szó,hogy hiába olvastam vissza nem tudtam eldönteni egyértelműen melyik lenne a legjobb. Nem gondoltam hogy ez bárkit is zavarhat ha felteszek egy kérdést (arról amiben nem vagyok biztos) azokhoz akik jártasak a témában. :DD

Rock Katona

(#36606) vond válasza LordDarkness (#36605) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Semmi gond... Azért írtam, hogy olvass vissza, mert ebből kiderül, hogy számomra (és még sokak számára) nem kérdés, hogy jelenleg melyik a legjobb vétel erre a felhasználási területre... Azt viszont már Neked kell eldöntened, hogy Neked melyik kell, melyik éri meg jobban, stb. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36607) LordDarkness válasza vond (#36606) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

De ez komoly,az hogy nem volt egyértelmű nekem és feltettem egy kérdést ezt hozza ki belőled? Jézus.

Rock Katona

(#36608) vond válasza LordDarkness (#36607) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem hozott ki belőlem ez semmit sem, dehogyis... I don"t care... :N
Csak "viccesen, piszkálósan" reagáltam az "Ennyire nehezet kérdeztem?" kérdésedre... :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36609) janos666 válasza LordDarkness (#36607) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha? :F Szerintem nincs miért kiakadnod. :N Nekem nem tűnik úgy, hogy ő is így besokallt és kirohant volna, mint te. Az viszont tény, hogy nem sokkal előtted nekem és másoknak is kifejtette már több oldalról (ő, és páran mások is), hogy miért a WD Red-et tartják most jó vételnek.

Én sem döntöttem még. Az is lehet, hogy inkább alaposabban odafigyelek, hogy semmiből ne legyen egyedi példány a 2Tb-os RAID tömbömön, de addig használom a Samu winyóim, míg meghalnak, és közben várom, hogy tényleg túl legyünk a cunami helyzeten, mert úgy látom még csak fél, max 2/3 lábbal vagyunk kint.

Szerintetek meddig lesz még akciósan 5 év gari a Red-ekre?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36610) LordDarkness válasza janos666 (#36609) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Nektek nincs több válaszom szemeteljetek csak látom az megy nektek. De érdekes amikor megkérdeztem először akkor te sem tudtál válaszolni. Sebaj a lényeget tudom. Ez a dolog meg nem érdekel ennyi.

[ Szerkesztve ]

Rock Katona

(#36611) janos666 válasza LordDarkness (#36610) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudtam, mert alapvetően én is kérdezősködni és információt gyűjteni lógok itt, miközben még midig tanácstalan vagyok afelől, hogy én mit vegyek és mikor. Így ennyit tudtam, hogy mi zajlott a topicban az utóbbi pár napban, illetve most te az előbb valahogy előhoztad belőlem a "hívatlan moderátort". Elnézést (főleg hogy nem is vagyok mod).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36612) Adams15


Adams15
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni majd laptophoz egy külső HDD-t, ebben kérném a segítségeteket. Kapacitásban kb. 500 GB- 1 TB között gondolkozok, egyéb paraméterek nem igazán izgatnak, teljesen mind1 a fordulatszám is, annyi még, hogy a mérete legyen 2,5". Árban nettó 15-20 között szeretnék maradni. Mit javasoltok?

(#36613) Black Dragon válasza Adams15 (#36612) üzenetére


Black Dragon
addikt

Szerintem a WD My Passport-al jársz a legjobban. Itt kedved szerint kiválaszthatod, hogy milyen színűt szeretnél, és mekkorát. Ha ez megvan, akkor csak keress rá az árára árgépen, és rendelheted is.:)

(#36614) vond válasza LordDarkness (#36610) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem meg látogass meg egy elmeorvost... Mi fáj? Az, hogy nem akarjuk helyetted eldönteni, hogy milyen merevlemezt vegyél? Világosan megírtam, hogy olvass vissza... Ott van a válasz a kérdésedre több(tíz) hozzászólásban is... Írjam le Neked is ugyanazt ezredszer?

Az meg nettó bunkóság, hogy egy kérdésre fél nap után azzal nyitsz, hogy "Ennyire nehezet kérdeztem?"... Próbáltam viccesen elvarrni a dolgot, de Te nagyon nem érted a dolgot, csak kaffogsz...

Ne feledd, nem azért van itt mindenki, hogy a Te kényed-kedved szerint ugráljon... Ez egy abszolút önkéntes fórum... Ha csak 1-2 nap után kapsz választ, vagy nem kapsz, mert szimplán hülyeséget kérdeztél és/vagy nem bírsz visszaolvasni fél oldalt, akkor egy szavad nem lehet...

Egyébként meg kora délután épp írni akartam (többek közt Neked is)...

Használd egészséggel az új winchestered! ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36615) dauphin válasza dauphin (#36594) üzenetére


dauphin
aktív tag

Köszönöm mégegyszer az útmutatást, :R és meg is rendeltem a Western Digital 2TB 64MB SATA3 WD20EFRX-es merevlemezét. Osztottam-szoroztam, hogy pontosan hogyan és mire is fogom használni a régi merevlemezeket és az újat. Sok filmem van, melyek most a külső 1 TB-os Samsung Story vinyón tárolok, de arról sokszor nehézkes elérni azokat, mert akkor azt be kell kapcsolni, és idő mire Windows betölti. Ha meg áll egy ideig, igaz be van kapcsolva, de nincs éppen használatban, akkor szintén idő mire életre kell, és újra használható. Erre kicsit ráuntam. Azt tervezem, hogy az összes filmet az WD-re fogom átmásolni, az ott fog figyelni a gépben, míg a Samsung Story-n a személyes adatokat, másolatokat, biztonsági adatmentéseket fogom tartani. Azért is döntöttem a 2TB-os mellett az ár/érték arányt is szemelőt tartva, mert sok filmem van, és tervezem is, hogy bővítem a repertoárt. :) Hálás vagyok a segítségért.

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#36616) Zozzant válasza Adams15 (#36612) üzenetére


Zozzant
addikt

Hát én 2,5" -es 750GB-os Black-et vettem külső házba, tökéletes. A passport-ról lebeszélnélek mert kb 10 másodpercenként LEÁLL, még a motorja is, eszméletlen idegesítő pl képnézegetés közben, állandóan felpörög-leáll. Semennyivel nem hangosabb a black hacsak nem 10 centiről hallgatod.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#36617) Adams15 válasza Zozzant (#36616) üzenetére


Adams15
aktív tag

Köszi a választ, megnézem mind a kettőt.

(#36618) Adams15 válasza Black Dragon (#36613) üzenetére


Adams15
aktív tag

Köszönöm neked is a választ!

(#36619) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani 1 GB tárhellyel rendelkező, alacsony fordulatszámú, halk HDD-t? Adattárolásra használnám, kisebb-nagyobb fájlokhoz. SATA3-as alaplapom van (2 db), mellette a rendszernek van egy 120 GB-os SSD. A tartalmáról időnként tükörmentést csinálok egy USB3-on csatlakozó külső, 1 TB HDD-re.

Köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#36620) vond válasza Gabonetta (#36619) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem lesz kevés az 1 GB? :D :P

Amúgy szerintem: WD10EZRX, WD10EFRX

Az EFRX-ekre a PCX mostanában 5 év garanciát szokott vállalni... Ahogy nézem, jelenleg csak a 2 ill 3 terás változatra van ennyi, az 1 terásra az alap 3 év... Ha nem sürgős a vásárlás, akkor esetleg várj pár napot/hetet, valószínűleg lesz még 60 hónap garival...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36621) Gabonetta válasza vond (#36620) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Jelenleg 112 GB-ot foglalok, úgyhogy nem. Filmek nincsenek. RAW fájlok annál inkább, de bőven fér.

Nem sürgős a vásárlás, megnézem, amiket ajánlottál, nagyon szépen köszönöm.

(#36622) vond válasza Gabonetta (#36621) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Gondolom 1 TB-ot akartál írni... Ezért írtam, hogy kevés lesz az 1 GB... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36623) Gabonetta válasza vond (#36622) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

De hülye vagyok, persze. :D

(#36624) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Külső HDD-t keresek. Kritériumok:
- USB3
- 7200rpm, de a felhasználási területre lehet elég az 5400 is, majd ti tudjátok
- max. 2,5"
- 500GB bőven elég
- ne legyen zajos és forró

Mit ajánlatok? Adattárolás, Fájlmozgatás és TV-re kötve filmnézés a felhasználási terület.

[ Szerkesztve ]

(#36625) vond válasza csƵ (#36624) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Van külső HDD-s topic is... ;)

És igen, erre a területre bőven elég lesz egy 5400-as is...
Azok halkabbak és hűvösebbek is lesznek...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36626) Zozzant válasza csƵ (#36624) üzenetére


Zozzant
addikt

750-es wd black egy usb3-as icy box-ba építve. (így legalább nem egy műanyag vackot kapsz)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#36627) csƵ válasza vond (#36625) üzenetére


csƵ
őstag

Megkérdeztem ott is.

Zozzant: Lehetőség szerint egybe cuccot szeretnék, és nem nagyon akarom átlépni a 15k-t.

(#36628) vond válasza csƵ (#36627) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, 15k-val nincs sok lehetőséged...

De EZ pl. elég patent, fémházas (szvsz brutál jól is néz ki), és most nagyon jó áron van ebben a boltban (3 év garival)...

Van még 2 év garanciás Hitachi Touro és Toshiba STOR.E Basics is hasonló áron, de én a fenti ADATA-t venném...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36629) csƵ válasza vond (#36628) üzenetére


csƵ
őstag

Nem ragaszkodom körömmel a 15k-hoz, 1-2 ezer még belefér, de ha az általad linkeld ADATA rendben van, akkor megfontolandó. Ebben egyébként milyen HDD van? Egytányéros egyáltalán?

(#36630) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! A gyártóknál van marketing neve a leesés érzékelős vinyóknak, vagy bogarászni kell?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#36631) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

WD RED 1Tb nálam is megrendelve, 5 év garival. A héten megyek érte. :K

(#36632) M107


M107
addikt

:R

WD-ből csak Red-et szabad a Greenek fejparkolási problémája az Blue-k szintén naponta 5-10 még a wddidle3 program esetén is.

Vagy

Toshiba 2-3 TB

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#36633) Djsaba


Djsaba
senior tag

Sziasztok, egy fontos kérdéssel fordulnék hozzátok.
Nemrég vettem egy WD10EZEX 1gb 64mb cache-vel ellátott winchestert. De egy olyan "gond-om" van vele, hogy alapjáratok is eléggé melegedik. Ez normális?

Most low profil i5 3570k , HD4k-val megy a gép, videokártya nélkül, max 35fok van a gép belsejében, gpu se melegebb. Viszont a vinyó 39fokot jelez most. Videokártyával, játék közben jelentősebben növekszik, a hőségekbe elérte az 55fokot is.

Vélemény srácok?

(#36634) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Adott egy régebbi, ASUS X58C típusú noti 1500Mhzes Celeron D220 1500Mhzes procival, 2GB DDR2 rammal. Eddig egy 160Gbos SATA Seagate HDD volt benne, de ez most elszállt.
Egy Western Digital WD5000LPVT 500GBos SATA HDD-t néztem bele 13k-ért. Van jobb ötlet ennél? Úgy látom a noti vinyók túlnyomó része 5400RPM, érdemes 7200RPM-es ritkább modelleket keresni hogy gyorsabb legyen a rendszer vagy teljesen jó lesz az 5400as? Illetve az is megfordult a fejemben hogy a vinyó helyett egy 32Gbos SSD-t vegyek bele amivel kegyetlen gyors lenne a rendszer és mellé adattárolásra egy USB-s WD Passport. Ez mennyire elvetemült ötlet, mi a vélemény? ;]
:R

(#36635) vond válasza Djsaba (#36633) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hűtve van rendesen? Mivel méred a hőmérsékletet? Ha megfogod, milyen meleg? Azért az 55 fokot szabad kézzel is jócskán lehet már érzékelni...

Azt nézd meg, hogy amikor hosszabb idő után (több óra, vagy akár egy fél nap is - hogy normálisan le tudjon hűlni) bekapcsolod a gépet, akkor rögtön mennyit mutat... A szobahőmérséklet körül kell lennie (+/- 1-2 °C), ha nem, akkor fölémér az érzékelő...

Ha ez utóbbi áll fenn, akkor a bekapcsolásnál tapasztalható különbségeket vond le a "bemelegedett" értékekből is... Szerintem rendben is leszel...

Azt hiszem, egyes Samsungoknak volt szokása, hogy akár 5-10 fokokat is fölémértek. Persze ettől függetlenül lehet ilyen gond bármelyik vinyóval is...

(#36634) dave93: Ha teheted, mindenképp az SSD + külső HDD kombót vedd...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36636) janos666 válasza M107 (#36632) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ami most van a itt nálam WD Blue (WD10EALX) 643 üzemóra alatt 59 parkolást csinált, ami inkább napi 2 (eddig gyak. 24/7 ment egy DVR-ban, ami kb. 20 nap alatt írta tele, aztán kezdte elölről felülírni).

Ez mondjuk érdekes, hogy kb. egy éven át pörgette a 24/7 rögzítő DVR, és mégis csak 643 üzemórája van, pedig a ki-be kacsolás száma sincs az egekben, hogy kikapcsolgatta volna, míg megtölt mondjuk 128Mb-nyi buffert, aztán bekapcsolja, hogy kiírja, és megint kikapcs naponta több 10x. Ezen meglepődtem, mikor kiszereltem és rádugtam a PC-re, hogy vagy a DVR csinál valamit nagyon okosan, vagy a WD winyó, vagy nem tudom, mondjuk hazudik a WD SMART-ja, mint a vízfolyás. :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36637) dave93 válasza vond (#36635) üzenetére


dave93
őstag

Igen? Okés akkor átfáradok az SSD topicba köszi :R

(#36638) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Megjött a WD Red. De a saját gépben nem látom. Miért? Pedig felismeri az eszközkezelő, a bios, meg minden, de nem látom a sajátgépben. Ha berakom a win lemezt, akkor ott is csak a C-t (a régi vinyó) választhatom. A régi vinyó az elsődleges merevlemez amúgy, ha a WD-t állítom be elsődlegesnek, akkor a régit nem ismeri fel és nem indul a windows. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#36639) Djsaba válasza vond (#36635) üzenetére


Djsaba
senior tag

Hát nincs hűtve.. nem gondoltam arra, mikor építettem a szerkezetet :U
Hard Disk Sentinel méri, de a Everest is ugyan annyit mutatott, és igen, a nyári hőségbe nagy profilú videokártyával érezni lehetett a a HDD közepe fele hogy eléggé melegecske.

Videokártya nélkül 31 fokról indul, de szerintem a szobába hidegebb van. (most)

(#36640) vond válasza Djsaba (#36639) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Akkor igen gyorsan szerelj be elé legalább egy leszabályzott 12-es ventit... Annak a hangja sem fog zavarni, de mégis lesz hűtése a HDD-nek... Hátul/felül meg vezesd ki a meleg levegőt...

Z77-es, 3570K-s géped van, és nem hűtöd a cuccokat benne? Milyen házat vettél?

A 31 °C rögtön bekapcs. után elég sok, szerintem jó 5-6 fokot fölémér... Ezt mindjárt le is vonhatod a magas hőmérsékletekből... Ha meg bedobsz elé még egy ventit is, már rendben is leszel...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36641) Zozzant válasza KisTücsök (#36638) üzenetére


Zozzant
addikt

Számítógép kezelés / Lemezkezelés, inicializálni kéne.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#36642) Djsaba válasza vond (#36640) üzenetére


Djsaba
senior tag

Hát elég ratyi házam van sajnos.. de elfogyott a pínz :D
Majd kéne valami jobb gépházat ügyeskedni, gondolkoztam hogy építek a nyáron, mert még a 30e gépházak se úgy vannak ahogy a legjobb lenne.. hűtésileg

[ Szerkesztve ]

(#36643) KisTücsök válasza Zozzant (#36641) üzenetére


KisTücsök
addikt

Naaa, megvan. Köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

(#36644) vond válasza Djsaba (#36642) üzenetére


vond
MODERÁTOR

15k körül már egész korrekt házakat lehet venni, 20k körül meg már pláne...
Itt nézz teszteket...

És nem tudsz valahogy a mostani házba bemoddolni egy ventilátort a vinyó elé? Szvsz meg kellene oldanod minél előbb a dolgot, nehogy megsüljön a HDD a nyáron...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36645) Djsaba válasza vond (#36644) üzenetére


Djsaba
senior tag

Hát sajnos eddig nem igazán tudtam megoldani, de most , hogy videókártya csere lesz, lehet hogy alul is elfér majd a hdd felfüggesztése, és akkor megoldom :R

Miért az a hőfok már káros rá?

(#36646) vond válasza Djsaba (#36645) üzenetére


vond
MODERÁTOR

40-45 °C fölött már nem ajánlott járatni a merevlemezeket...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36647) Hunork válasza vond (#36646) üzenetére


Hunork
veterán

Halkan jegyzem meg, hogy most, eben a hőségben, főleg azoknál, akik panelházban laknak, a 45-47 fok lazán stabil hőmérséklet :O , hát még ha a 10-en lakik az illető... :W Ja, és úgy, hogy ház oldala levéve, szobában nagy venti szépen legyez... :)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#36648) Djsaba válasza vond (#36646) üzenetére


Djsaba
senior tag

Érdekes amúgy.. most játszottam 1órát, Gpu 35fok, gpu-vga 32fok, vinyó 39fok, mikor annyi még a gép belsejében sincs. Érdekes...

(#36649) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Kis off, mert nem találtam jobb helyet. Mostanság a 2 terrás winchesterem néha nagyon belassul. Most beraktam tölteni egy torrentet és I/O eszközhibát kaptam a letöltés helyett.

HD Tune Pro programmal megvizsgáltattam a vinyót, ezt kaptam eredményül

Valaki, aki ért hozzá tudna valamit mondani a kapott hibákról? Nagy a baj?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#36650) Gabonetta válasza Bigemperor (#36631) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Priviben megírod, hol vetted és mennyiért?

Nem priviben meg a tapasztalatod, engem főleg a hang érdekel.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.