Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) #91166208 válasza Osynho (#40000) üzenetére


#91166208
törölt tag

kb ...te vennél toshiba laptopot? :D

[ Szerkesztve ]

(#40002) Osynho válasza #91166208 (#40001) üzenetére


Osynho
addikt

Miért ne venném meg? Ha jó, megvenném. :)

(#40003) Hunork


Hunork
veterán

Hajvé...
No kérem, bár korábban kérdeztem, de látva a sok parkolási mizériát, így a konkrét kérdésem:
25k a keret maximum. 2TB HDD-t szeretnék, csak játékok lennének rajta (Steam/Origin), azaz sok frissítés, sok letöltés. Elvileg erre tökéletes az 5400 rpm, ha jól olvasom a hsz-eket. NEM rendszerlemez lesz, ez fix! Melyik a legjobb, mindent figyelembe véve, csendesség, gyorsaság, parkolási izé? :F
Válaszokat előre is köszönöm! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#40004) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Erre azért nem ír senki mert nem tud rá olyat mondani, vagy csak mindig figyelmen kívül hagyjátok véletlenül vagy valami más :F

[link]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#40005) #91166208 válasza Osynho (#40002) üzenetére


#91166208
törölt tag

én futárként dolgozom de még nem vittem toshiba laptopot... pedig napi 5 laptop van nálam átlag !

(#40006) Dzsekó válasza freelanced (#40004) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD Black elsősorban, esetleg Seagate Constellation. Más sajnos nem igazán nyerő megbízhatóság szempontjából.

(#40007) freelanced válasza Dzsekó (#40006) üzenetére


freelanced
addikt

Értem, és megéri a Blacket venni amennyivel több annyival jobb is a többi WD-nél?

Miben különbözik tőlük? Azt tudom, hogy több gari van rá de azon kívül?

Illetve az általam említett Hitachi HDD-hez képest, mennyivel számíthatok gyorsabbra?

Kösz! :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#40008) freelanced válasza Dzsekó (#40006) üzenetére


freelanced
addikt

Csak azért mert mondjuk a Green az 15, egy Red 18, és a Black 20-21. Tehát vagy 5 ezer forint különbség.

Illetve a Greenből is láttam több fajtát ugyan ezen a néven és méretben csak más típus.

Ezért kérdezném, hogy mibe különböznek, mert nem nagyon értek a vinyókhoz, de ha már veszek akkor nem számít annyira az a pár ezer.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#40009) dik


dik
őstag

Az én red-m pár hónapos 1 terrás és nem parkol...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#40010) S1M0N válasza dik (#40009) üzenetére


S1M0N
senior tag

A 4TB-os viszont igen, 8 másodpercenként... :(((
De a wdidle3 progival hamar ki lehet lőni. :K

Kb. 1 hete vettem egy WD 2TB Black 7200rpm 64MB SATA3 WD2003FZEX-et és egy WD 4TB Red IntelliPower 64MB SATA3 WD40EFRX-et.

Előbbi nem parkol (és érezhetően gyorsabb mint a Green, cserébe egy kicsivel hangosabb, ha használatban van), utóbbi viszont igen (adattárolásra vettem külső rackbe, nem megy 24/7-ben, de hosszú távra gondolkozok vele, valamint még pár ugyan ilyen be van tervezve), ahogy azt már írtam.

Van egy Green vinyóm is, az már több mint egy éves, de csak most jutottam el odáig, hogy a parkolós dolgot megoldjam, előtte nem hallottam erről...

De tényleg egyszerű megcsinálni, és utána már nincs gond! :K

(#40011) cyberkind válasza S1M0N (#40010) üzenetére


cyberkind
félisten

3TB-os RED is?

Paranormal Cocktivity

(#40012) S1M0N válasza cyberkind (#40011) üzenetére


S1M0N
senior tag

Azt nem tudom biztosan, nekem olyanom nincs... :N

De ha emlékezetem nem csal, akkor talán itt is írták már, hogy elvileg a 3-4TB-os WD Red-ek a parkolósok, míg az 1-2TB-os testvéreik nem. Ki érti ezt?? :F

(#40013) cyberkind válasza S1M0N (#40012) üzenetére


cyberkind
félisten

Érdekes, de ha így van inkább veszek 2x2TB Red-et azt jó napot. :U
Black-nél sehol sincs parkolás, még 4TB-nál sem, igaz?

Paranormal Cocktivity

(#40014) S1M0N válasza cyberkind (#40013) üzenetére


S1M0N
senior tag

Ott elvileg nincs, legalábbis a 2TB-osnál azt írta a progi.

De szerintem nyugodtan vehetsz 4TB-os Red-et is, csak már az elején ki kell kapcsolni a parkolást, és gond letudva.
Nem kell hozzá nagy tudomány, én leírások és videók alapján csináltam meg, pár perc az egész. :K

(#40015) Hunork


Hunork
veterán

erre valaki? :U

Ami beleférne mai árak szerint(aqua/ipon, ezekben szoktam vásárolni)

2TB WD 3.5" Caviar Green SATAIII 64MB cache winchester (WD20EZRX)
2TB Toshiba 3.5" SATAIII 64 MB cache winchester (DT01ACA200)
2TB Seagate 3.5" 7200rpm 64MB SATAIII winchester (ST2000DM001)
WD 2TB AV-GP IntelliPower 64MB SATA3 WD20EURX
WD 2TB AV-GP 5400rpm 64MB SATA2 WD20EURS

Melyiket szeressem a linkelt kérdéseim tükrében? :F

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#40016) dik válasza S1M0N (#40010) üzenetére


dik
őstag

Én örülök neki az enyém nem parkol. Az meg hogy te úgy jártál nem az én gondom.... :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#40017) S1M0N válasza dik (#40016) üzenetére


S1M0N
senior tag

Nem jártam rosszul, mert kilőttem a gond forrását mind a Green, mind a Red esetében, igaz utóbbi már eléggé oda volt, de mint írtam, csak mostanában hallottam erről a dologról, és csak most tettem ellene meg az intézkedést.

Nekem olyan HDD kellett tárolásra, ami egymagában 4TB-os, és erre az általam vett Red teljesen jó megoldás.

A parkolós dolog egyszerűen orvosolható, és onnantól kezdve már nem kell vele foglalkozni.

A Green-em is szinte újjászületett, igaz a Black érkezésével már csak a számítógépen belüli adattárolásra és lorrentre használom, előtte viszont ezen volt minden (zene, játék, film, torrent, stb.) adat.
A wdidle3 alkalmazása előtt mostanában már hallani lehetett a fej ide-oda rakódását, de ez megszűnt, teljesen jó lett.

Szóval én csak jól jártam, de persze maga a vinyó nem volt olcsó megoldás, de összességében olcsóbb mint 2x2TB Red.

(#40018) dik válasza S1M0N (#40017) üzenetére


dik
őstag

Nem is értem miért magyarázkodsz nekem. De teljesen mindegy is. Nekem se több se kevesebb... :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#40019) S1M0N válasza dik (#40018) üzenetére


S1M0N
senior tag

Nem magyarázkodok, csak elmondom, hogy egy kis mókolással ki lehet küszöbölni a problémát, szóval nyugodtan meg lehet venni a 4TB-os Red-et is, csak használat előtt el kell végezni a módosításokat.

Persze aki nem mer belevágni ebbe, azt is meg tudom érteni, én is félve csináltam meg a Green-nél ezt, de aztán rájöttem, hogy egyszerűbb, mint gondoltam.

Ha te nem akarsz ilyenekkel foglalkozni, és jó a 2x2TB az 1x!TB helyett, az nem gond :R , nekem viszont fontos volt, hogy egy HDD legyen ekkora kapacitású.

(#40020) Dzsekó válasza S1M0N (#40019) üzenetére


Dzsekó
addikt

A 2TB-os Red is 8mp-enként parkol. Ma helyeztem üzembe. Szerintem időközben megváltoztatta WD parkolósra a Red-et is.

[ Szerkesztve ]

(#40021) dik válasza S1M0N (#40019) üzenetére


dik
őstag

Ember én csak leírtam az enyém milyen. Ezzel semmi mást nem irtam le amiért ilyeneket kellene nekem címezve irni. Te valamit benéztél, de nagyon! :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#40022) L4CI2


L4CI2
aktív tag

hi

kaptam PCX-töl egy kupon amivel szállítási díj felét elengedik
dec 29-ig érvényes
aki első privátot küldi az megkapja :D

csak olyan írjon aki tényleg vesz valamit thx

(#40023) Bici


Bici
félisten

A seagate SSHD-irol mi a tapasztalat?
Nekem igeretesnek tunik, csak kisse kevesnek tartom a 8GB-os SSD-Cache meretet.
Illetve, mi van, ha elhasznaladik az SSD resz? :U

Velemeny, vagy meginkabb tapasztalat?

Kossz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#40024) S1M0N válasza dik (#40021) üzenetére


S1M0N
senior tag

Nem néztem be semmit, én is csak elmondtam, hogy nekem mim van! :R

Meg azt, hogy ennyire nem kell félni a fejpakolós dologról, mert lehet tenni ellene, ami működik is.

De téma lezárva, nem zaklatlak tovább. :DDD ;]

:R :R

(#40025) Dzsekó válasza Bici (#40023) üzenetére


Dzsekó
addikt

Úgy tudom, hogy ez a 8GB-os rész SLC chipből van és nem MLC chipből. Azaz az élettartama kb. 10x-es az MLC-nek. Szóval mire eljutnál oda, hogy elhasználódik, addigra rég ki lesz dobva a vinyó a kicsi mérete miatt (legalább 10 év, de inkább több).

(#40026) Bici válasza Dzsekó (#40025) üzenetére


Bici
félisten

MLC-s. < pdf >

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#40027) Calogero válasza Dzsekó (#40020) üzenetére


Calogero
addikt

Szerintem időközben megváltoztatta WD parkolósra a Red-et is.

Szerintem is.
Tavaly vásárolt 3TB RED-em nem parkol , direkt megnéztem alapból disabled-et írt a 3idle program.
A múlthéten vásárolt darabon nekem kellett kikapcsolni.

(#40028) zekanyd


zekanyd
csendes tag

Üdv!
Ebbe a konfigba kellene nekem egy második merevlemez.
Alaplap GIGABYTE GA-B85M-D3H
Processzor INTEL Core i7-4770 3.40GHz 1150 BOX
Memória 2xKINGMAX 4GB DDR3 1600MHz
Videókártya GIGABYTE GV-N760OC-2GD GTX760 2GB GDDR5 OC PCIE
Merevlemez TOSHIBA 500GB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA050
Ház COOLERMASTER NSE-300-KKN1
Táp FSP Raider 550

Amit szeretnék:
Nagy tárhely Jó lenne minimum 2 TB
Gyors
Halk
Ja és a keret az kb 20.000 lenne rá.

[ Szerkesztve ]

Z

(#40029) Zsivaagoo válasza zekanyd (#40028) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Toszibaszi vinyó csere egy 120 GB-os SSD-re, vagy WD Blue 500 GB SATA3 WD5000AAKX vinyóra + WD Red 2 TB-os HDD "2. raktárnak".

------------
Jaaaa... 20 k. Marad az AAKX WD vinyó. Vagy a WD RED és ha a toszibaszi meghal, akkor fejvesztett kapkodás.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#40030) zekanyd válasza Zsivaagoo (#40029) üzenetére


zekanyd
csendes tag

És mindezt 20.000ből? :)
Nem gondolkodom egyelőre ssdben, szóval csak egy második vinyó kéne "raktárnak" :)

[ Szerkesztve ]

Z

(#40031) Dzsekó válasza Bici (#40026) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ez esetben rövidebb lesz az élettartam, de a 3-5 évet így is simán viszi. Itt PH-n számolgatták, hogy mikor telik le a 1,5 millió óra. Átlag használat mellett több, mint 5 évre jött ki.

(#40032) freelanced


freelanced
addikt

Amúgy a 2-3 TB-os WD vinyók is ugyan olyan jól, megbízhatóan működnek mint a kisebb változatok?

Illetve azon gondolkozom, hogy veszek egy 2TB-os WD Black-et, 30 körül. Tényleg annyira megéri a Black? Csak mert talán Greenből már egy terrával nagyobb vinyót kapok, néztem pár összehasonlítást, és elvileg annyi különbség nincs. De mi a ti tapasztalatotok? Meg mi ez az egész parkolás dolog?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#40033) Bici válasza Dzsekó (#40031) üzenetére


Bici
félisten

Ertem, koszi!
Csak azert fontos nekem, mert eddig minden winyomat 100/100-as allapotban tudtam eladni 3-5 evesen, amikor nagyobbat, vagy gyorsabbat akartam venni.
Ezert kisse tartok az SSD kepzodmenyektol, viszont szuksegem lenne egy gyors lemezrea munka miatt.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#40034) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Hello,
1.
Kellene vennem egy új HDD-t rendszernek. Ezt néztem ki, elég jó lenne rendszernek? Sokat most nem tudok költeni mert több dolgot kell vennem.

2.
Van egy 2TB-os WD Green ami másodiknak lesz. A steamem sokat foglal ezért erre kéne telepítenem de nekem az 24/7 megy a géppel együtt, az nem gáz hogy greenen megy? mármint a hdd-nek.

(#40035) Zsivaagoo válasza Milgram1 (#40034) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

1. Az a jó vinyó rendszernek.

2. nem értem.. Mi lesz mire telepítve?
Ami a WD Green-en ott van, az ott is marad, amíg le nem törlöd, vagy be nem hal a vinyó.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#40036) Milgram1 válasza Zsivaagoo (#40035) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Steamet telepíteném Greenre mert olyan 300GB minimum és a rendszer vinyón nem fér el. Attól félek hogy a Greennek nem lenne jó hogyha mindig mennie kell mert a steamem az megy mindig meg a fontos dolgaimat is erre raknám.

(#40037) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

NASba milyen hdd-t ajánlotok (1 Tb)? Én WD red és black között vacillálok. Egyelőre csak egy példány lesz, de későbbiek folyamán előfordulhat, hogy RAIDben kéne dolgoznia.

(#40038) Zsivaagoo válasza Milgram1 (#40036) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

A Green pontos típusától függ. A 2 évvel ezelőtti gyártmányok - SATA2-esek többségében - elég megbízhatóak, ment olyanon valamikor rendszerem is napi 8-12 órában.
---------------------
Ha a WD5000AAKX -en 100 Gigát hagysz a Windowsnak (C: -- rendszerpartíció ) akkor marad még egy több, mint 350 giga helyed.
--------------------

Fontos dolgokat minimum 2 példányban kell tartani, különböző vinyókon.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#40039) Zsivaagoo válasza BigBlackDog (#40037) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Red.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#40040) BigBlackDog válasza Zsivaagoo (#40039) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Egyébként mi a lényegi különbség közöttük (a specifikáción kívül)? A red mitől lesz jobb NASban való használatra, mikor elvileg a black a jobb a nyers teljesítmény tekintetében, ha jól tudom?

[ Szerkesztve ]

(#40041) Zsivaagoo válasza BigBlackDog (#40040) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

NAS-t maximum Gigabites hálón éred el, a 100 MB/sec elméleti sebességnél többet nem tudsz elérni, na azt meg a Red röhögve teljesíti 24/7-ben 5400 rpm-mel.

A Black pedig gépbe építendő vagy rendszernek, vagy pedig gyors háttértárnak.
(Nem mintha a Red-et nem lehetne beépíteni. :D )

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#40042) Tin


Tin
veterán

sziasztok,

a gépemben jelenleg már van 2db WD Green (1.5TB & 2TB), rendben vannak, át lett állítva a parkolás.

most kellene még egy vinyó, 3TB-osra gondoltam, elsőre a WD Green változatra (WD30EZRX), de aztán láttam, hogy a WD Red (WD30EFRX) nem sokkal drágább.

érdemesebb a Red-et venni? ezen is kell majd parkolást állítani, vagy ez jól van beállítva alapból?

a gép nem szerver, de van, amikor napokig megy folyamatosan.

köszi!

(#40043) Dzsekó válasza Tin (#40042) üzenetére


Dzsekó
addikt

Érdemesebb a Red-et venni. Ha másért nem a +1 év gari miatt. De strapabíróbb konstrukció, mint a Green. A mostani Green-ek költséghatékonyabbak már. Parkolást ugyanúgy kell állítani mindkettőnél, de csak egyszer, és azt megjegyzi örökre a vinyó.

(#40044) Tin válasza Dzsekó (#40043) üzenetére


Tin
veterán

ok, köszi! a green-ekkel sincs semmi bajom, az egyik 1.5, a másik valamivel több mint fél éves, mindkettő be lett állítva az elején, és azóta szépen muzsikálnak. az ár és a méret miatt gondoltam, hogy rádobok egy kicsit, és inkább megveszem a masszívabbat, akkor ez lesz.

a red-nek milyen értékeket kell beállítani?

(#40045) Dzsekó válasza Tin (#40044) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ugyanazt, amit a Greennél. Vagy kikapcsolod, vagy S300-al 5 percre állítod.

(#40046) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Sziasztok, érdeklődnék hogy jelenleg melyik 1TB-os winyót ajánlanátok, főként adattárolásra lenne, de rendszert is raknék rá a későbbiekben, amit leszűrtem innen hogy a 7200rpm-est felesleges adattárolásra, az inkább rendszernek ideális, az 5400-as meg ellenkezőleg, tudom hogy a rendszernek egy ssd lenne a legjobb, de az most nem opció. A WD Redet nagyon ajánlják azt látom, és az ára is még éppen elfogadható egyes helyeken.

(#40047) Tin válasza Dzsekó (#40045) üzenetére


Tin
veterán

akkor S300 lesz, a green-nél sem ajánlották a kikapcsolást, 1-2 revízió allergiás rá. köszi! :R

(#40048) Dzsekó válasza Tin (#40047) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szerintem ez nem igaz, mert én az összes Greennél és mostmár a Red-nél is kikapcsoltam. Sőt még a 2,5"-os Blue-knál is kikapcsoltam. Egyik sem hisztizett és nem volt semmi anomália kikapcsolás után.
A lényeg, hogy nem szabad AHCI módban csinálni, illetve állítás után áramtalanítani kell a vinyót (gépet).

(#40049) Dzsekó válasza BalaNce87 (#40046) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD10EFRX (Red), és ha rendszert raknál később, akkor inkább már SSD-t vegyél, folyamatosan megy le az áruk.

(#40050) S1M0N válasza Dzsekó (#40048) üzenetére


S1M0N
senior tag

Miért nem szabad AHCI módban csinálni?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.