Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) joccadoki válasza gekkoXT (#35700) üzenetére


joccadoki
senior tag

mindegyik jó! Amelyik márka tetszik (megfogadtam hogy nem írom mégegyszer hogy a WD-t ajánlom :D :D :D :D :D )

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35702) Coolmat


Coolmat
őstag

Edy92: Pedig nem kell sokat visszaolvasnod, majdnem minden nap előkerül a téma valamilyen formában... Röviden: WD Greenek és Seagate 7200.14 széria parkolják a fejeket, amit érdemes kikapcsolni, mert túl gyakran teszik ezt meg, ami idő előtti meghibásodást is eredményezhet. A WD10EZEX Blue szériába tartozik, amit nem érint ez a probléma.

xiho: A 9YN162 part numberes ST1000DM003-hoz kiadott legfrissebb firmware továbbra is a CC4H, ami tavaly május végén jelent meg, azóta biztosan frissebbeket tesznek az új gyártású HDD-kre, főleg ha nem ezt a part numbert kapják, szóval nem kell frissítened semmit, csak a fejparkolást kapcsold ki a fentebb tárgyalt két mód egyikével. A SATA1-el valóban ennyit lehet elérni, többet nem tehetsz az ügy érdekében, csak ha alaplapot (és ezzel konfigot is) cserélsz.

gekkoXT: Jól látod a helyzetet, de az ST2000DM001 nem régi hanem már az új 7200.14-es szériába tartozik (fentebb tárgyaltuk ezt ki, hogy hibásan sok helyen 7200.12-nek írják). A legjobban most szerintem a Toshiba éri meg olyan boltból ahol 3 év garanciát adnak rá.

(#35703) gekkoXT válasza Coolmat (#35702) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Miért a Toshibát mondod ajánlottnak? Most olvastam, hogy az Hitachi átcímkézve.
Kíváncsi vagyok, mert ahogy írtam, fel kell vennem a fonalat ezen a fronton!

(#35704) gekkoXT válasza joccadoki (#35701) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Köszi!

(#35705) Coolmat válasza gekkoXT (#35703) üzenetére


Coolmat
őstag

Azért, mert 3 év garival van sok boltban olcsóbban mint az ST2000VX000, az ST2000DM001-re meg sok helyen csak 1 év garit adnak (van ahol többet, csak ott rendszerint drágább is).

(#35706) tlala válasza Coolmat (#35671) üzenetére


tlala
addikt

Köszi.
Az ajánlótt HDD listán eggyel alatta lévő EURS is beragadt tétel lehet? Mert még kapható, 2 helyett 3 év garival.
Ez:
WD30EURS-63SPKY0 - fix 5400rpm, 24/7-es állandó üzemre hitelesített, 3db 1TB-os tányér, 3 év garancia **

(#35707) Coolmat válasza tlala (#35706) üzenetére


Coolmat
őstag

Az EURS nem Green, hanem AV-GP széria, amit állandó üzemre elsősorban videó streamelésre hegyeztek ki, de természetesen jó simán adattárolásra is, a lényeg az állandó üzem és a 3 év garancia.

(#35708) kabibara27


kabibara27
tag

Sziasztok.

TOSHIBA 3TB 7200rpm 64MB SATA3 DT01ACA300
Első kérdésem, hogy ez a tipus 3 db 1TB lemezzel van szerelve?
Második kérdésem, hogy Én megnéztem pár boltot, de ott mind 2 év gar.-al adják ezt a HDD-t (Ipon, Aqua...). Tudtok olyan helyet ahol 3 év van rá és kb 34.000.- Ft?

Előre is köszi a választ.

"Nincs végzet, csak ha bevégzed."

(#35709) Coolmat válasza kabibara27 (#35708) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Igen, 3db 1TB-os tányérral szerelt. A topikban általában nem illik boltot ajánlani, de most kivételt teszek, itt érdemes megvenni.

(#35710) vrob71


vrob71
tag

Van nálam 4 drb különböző Seagate Baraccuda 2TB ST2000DM001 Taiwanban gyártott HDD.

A helyzet a következő:
A Z1F és Z2F sorozat 3 lemezes (3x667MB/lemez) és olyan 148-155MB/s sekvenciális olvasást tud.
A Z1E és Z2E sorozat 2 lemezes (2x1TB-lemez) és ez már 200MB/s felett teljesít.

SATA 2 csatlakozón mérve.

(#35711) athomi


athomi
veterán

Úgy tűnik pont a gari lejártát követően néhány nappal tönkrement a WD 500GB Cavaiar Blue merevlemezem (WD5000AAKS). Szóval újat kellene vennem.

Mit tudtok javasolni 12-15,-EFt-ért, ami megbízható, halk, de azért gyors is? :R

[ Szerkesztve ]

(#35712) athomi válasza athomi (#35711) üzenetére


athomi
veterán

Toshiba 1 TB 7200RPM 32MB (DT01ACA100) 18.161,- Ft
WD 1 TB 7200rpm 64MB Caviar Blue (WD10EZEX) 19.241,- Ft

[ Szerkesztve ]

(#35713) athomi válasza athomi (#35712) üzenetére


athomi
veterán

megvettem a Toshiba-t, még egyszer WD-t nem veszek, állandóan bekrepálnak nálam 3 év elteltével...

(#35714) Edy92 válasza Coolmat (#35702) üzenetére


Edy92
tag

Köszönöm a kielégítő válaszod! Sokat segítettél, akkor nyugodtan veszem a WD Blue-t :)

(#35715) Maksifül


Maksifül
senior tag

Sziasztok!

DELL D430-hoz szeretnék HDD-t vásárolni, vagy olyan megoldást, ami a legoptimálisabb. A következő kérdéseim lennének:

1. Maximum hány GB-os 1,8-as HDD-t képes kezelni ez a laptop? Néztem ezt a 240GB-os Toshiba MK2431GAH. Ezt vajon tudja kezelni? Ha jól tudom, 40 tűs IDE/ZIF csatlakozású. Hol lehetne ennek utánanézni, hogy pontosan milyen típusú vinyót kell beletenni, s ezekből mekkora a legnagyobb kapacitású, amit még tud kezelni?

2. Ha 1,8-as SATA-s vinyót veszek, azt át lehet alakítani IDE/ZIF-re hogy használható legyen a D430-ban?

3. Lehet, hogy hülye kérdés, de Pendrive-ot lehet használni HDD helyett? Hogy arról bootoljon a gép, azon legyen a windows XP, meg minden más, amit egyébként a gépbe rakható HDD-n tárolnék?

4. Mivel ezek az 1,8-as HDD-k rendkívül drágák, ha egyáltalán lehet őket kapni, azt is leginkább csak használtan, azon gondolkoztam, hogy milyen alternatív megoldást lehetne használni a Dell D430-ban? Esetleg egy kisebb kapacitású 1,8-as vinyó és mellette egy USB-s külső HDD? Vagy egy SSD csak a rendszernek, meg a telepített programoknak, s ehhez szintén egy külső merevlemez, esetleg pendrive. Mit javasoltok? Nem az a lényeg, hogy gyors legyen, inkább az, hogy minél gazdaságosabb. Lehessen használni a gépet normálisan, de nem elsődleges szükséglet a töménytelen mennyiségű adattárolás a gép saját merevlemezén, SSD-jén. /Erre sokkal olcsóbb megoldás az USB-s vinyó.

5. Milyen laptopok HDD-i kompatibilisek a D430-al? Gondoltam, megoldás lehet az is, hogy keresek azokból a típusokból hibásat, rommá töröttet, amiből használható a HDD.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#35716) Coolmat válasza Maksifül (#35715) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Sajnos 1,8"-as driveokban nem vagyok járatos, rövid googlizással találtam egy videót, ahol egy PATA ZIF SSD-t használnak ilyen notiban, valami nagyon kínai gyártóra mutat a videóben a link, szóval nem hiszem, hogy itthon be lehet szerezni ilyet (max ebayről). Van továbbá egy csomó videó arról, hogy cserélnek HDD-t ebben a notiban. Ha találsz értelmes áron ilyen megoldást, akkor én az SSD + külső HDD kombót javaslom.

3-as kérdésedre tudok csak biztos választ adni: ha a noti alaplapja támogatja az USB-ről való bootolást (valószínűleg igen), akkor nincs semmi akadálya, de Windowst speciel nem tudom hogy lehet-e pendrivera telepíteni, Ubuntut viszont biztos. Hosszú távon viszont nem ajánlott ez a megoldás, mert egy mezei pendriveot hamar ki fogy nyírni a sok írással a rátelepített oprendszer.

(#35717) jorden06


jorden06
senior tag

Sziasztok!

A kérdésem közvetetten kapcsolódik a vásárláshoz, de mivel az itteni infógyűjtés után a tettek mezejére léptem, talán még relevánsan kapcsolódik a fórumhoz.

Vásároltam a notimba egy Hitachi HGST HTS541010A9E680 vinyót ami caddy-ben megy SSD mellett, szóval mindig üzemben van mikor a gépet is használom. A probléma, hogy random időközönként (akkor is, amikor éppen semmit sem használok arról a meghajtóról) elkezd "kattogni". Nem seek zaj, hanem olyan mintha a tányér pörgés közben "beakadna" valamibe egy fix ponton, mivel a kattogások között eltelt idő mindig konstans.

Direkt nem WD vinyót vettem, mivel olvastam, hogy problémásak a fej "green" parkolása miatt, erre ez is kerreg... Van rá megoldás :F

Szerk.: tudtommal semmilyen program nem fut a háttérben, ami akármilyen okból kifolyólag enné a HDD-t.

[ Szerkesztve ]

(#35718) kabibara27 válasza Coolmat (#35709) üzenetére


kabibara27
tag

Köszönöm szépen a válaszodat.

Megrendeltem, de nincs nekik készleten.
Ha beépítettem és mértem eredményeket, akkor beszámolok róla.

Üdv.
Robi

"Nincs végzet, csak ha bevégzed."

(#35719) opeter70


opeter70
senior tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.

2 konkrét típus közül lenne lehetőségem választani:
WD10EARX: 1 TB SATA III 5400 rpm (az alaplapom tud SATA III-at)
vagy
Seagate ST3750528AS: 750GB SATA II de viszont 7200 rpm.

A kapacitás most másodlagos számomra, tehát ez nem szempont.
Kérdés, hogy mi "ér többet"?
A SATA III vagy inkább a SATA II de magasabb fordulatszám?
Nem rendszernek kellene, mert a rendszer egy SSD-ről megy, viszont az összes többi fontos adatomat ezen tárolnám. Melyiket javasolnátok, nem csak sebesség, de megbízhatóság szempontjából is?

Előre is köszi a választ.

(#35720) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

Váltottam 120-as netre, amit a 2,5"-os noti HDD-im már nem igazán tudnak kiszolgálni.. Állandóan "lemez túlterhelt" üzenetet kapok.. :W

Kérdésem lenne, hogy milyen HDD-t ajánlanátok letöltésre. 1,5-2 TB körüli érdekelne. Valamint elég egy 5400-as, vagy 7200-as lenne jobb megoldás? Fontos, hogy ne legyen túl hangos..

Ja, azt elfelejtettem, hogy normál, 3,5"-os kellene.. :)

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#35721) Edy92


Edy92
tag

növelj lemez cachet utorrentbe és nem fogja kiírni.

(#35722) Hoorus válasza Edy92 (#35721) üzenetére


Hoorus
őstag

Adtam neki 512 mb-ot, de amint megtelik a cache kiírja megint... Nem bírja a HDD, ennyi... :(

(#35723) Edy92


Edy92
tag

értem :(

(#35724) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok!

Láttam, hogy a samu f szériájáról egész jók a vélemények, de egy régebbi darabról tudnátok nekem pár véleményt mondani, ha már találkozott vele vki?
SAMSUNG HD502IJ (SpinPoint F1)

Everybody lies.

(#35725) joccadoki válasza Pttypang (#35724) üzenetére


joccadoki
senior tag

a samsun drága és ráadásul azt hiszem hogy a seagate gyártja

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35726) Pttypang válasza joccadoki (#35725) üzenetére


Pttypang
veterán

Használtként venném, 8k-t nekem talán megér, de konkrét használati tapasztalat senkitől sincs? Esetleges problémák vele? :D

Everybody lies.

(#35727) joccadoki válasza Pttypang (#35726) üzenetére


joccadoki
senior tag

a minőség rendben van (legalábbis a régieknél), de azért ne felejts el Sentinel képet kérni

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35728) it2013 válasza Pttypang (#35726) üzenetére


it2013
csendes tag

szia. szerintem a 8k t nem éri meg a Samsung ára, főleg mert (csak) 500 GB os.
Attól is függ mennyit volt használva!

Minden jót, hello

(#35729) Pttypang válasza it2013 (#35728) üzenetére


Pttypang
veterán

Te mennyire gondoltál?
(#35727) joccadoki
Sentinel képet már kértem, de az előző vinyóm is a mostani eladótól vettem, így megbízhatónak tartom :)

Everybody lies.

(#35730) joccadoki válasza Pttypang (#35729) üzenetére


joccadoki
senior tag

valóban meg sem néztem az előző üzeneted 500gbért sok a 8k inkább 10-12ért 1 terra. Én is azokat nézegetem dee 500giga felett, mivel tudom hogy párezer a különbség

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35731) Pttypang válasza joccadoki (#35730) üzenetére


Pttypang
veterán

Ennyi a kínálat miskolcon, nekem pedig sürgősen kellene :)
Esetleg vehetnék új terrásat, 20k+ ^^

Everybody lies.

(#35732) joccadoki válasza Pttypang (#35731) üzenetére


joccadoki
senior tag

akkor még úgy is jobban jársz ha vonatozol

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35733) csuszi


csuszi
aktív tag

sziasztok. elkeserítő szerintem a merevlemezpiac. amikor utoljára vettem merevlemezt, 6 éve, már lehetett érezni, de ami most van az szinte kimeríti a csalás fogalmát.
kartellezés, magas árak, silány minőség. már rég picsán kellett volna rúgni az egész bandát.
3 winchesterem van/volt. mindhárom samsung. az első 2003as. még jó. a másik 2005-ös még jó. a következő 2007-es, meghalt. garancia régen 5 év, most 1 általában, ritkábban 2, még ritkábban 3. nevetséges...ha ez nem karrtellezés, lepaktálás a konkurenciával semmi nem az. legtöbb winchesternél mit olvasok véleményeket: jónak számít, ahol csak 10-20% panaszkodik pár hónap után beszart merevlemezre. tiszta aknamező, vegyed paraszt a merevlemezt, ha mázlid van kibír 3-4 évet... az ember benyelné, ha ennyit tudna a technika. de nem ennyit tud, hanem 10 évet... :))

ennyit a rinyálásomról. elolvastam a hsz.-okat, az elsőt, az ajánlást logout-on (köszönet)
toshiba 1-2 terrás lesz.
kérdés:
a gépem éppen nagyon halk kategória felé kacsintgat, szinte passzív iráényba. megnéztem kisebb trükökkel milyen lesz, és a merevlemez kényes pont. zümmög az rendesen. mit tudok tenni ez ellen?
van olyan ami esetleg csökkentheti a hangját a toshibanak?
esetleg van-e jobb vétel ami halkabb de azért van egy megbízhatósági szintje?
esetleg a notebook-os jobb/halkabb?

ui.: a hang kevésbé érdekel, mint hogy elszálljon az adat és a winchester. csak ha lehet halk is, akkor a kettő együtt miért ne.

köszönöm szépen a válaszokat

(#35734) athomi válasza csuszi (#35733) üzenetére


athomi
veterán

Nekem a 2007-es WD-m halt meg 3 év elteltével, aztán a következő, amit 2010-ben vásároltam a napokban halt meg. Természetesen mindkettőre 2 év garancia volt, így kuka lett belőlük.
Most Toshiba-t vettem, aztán lehet csöbörből vederbe, erre is csak 2 év garancia van...

Én hallottam az előző WD Caviar Blue hangját is, és most a Toshibának is... sajnos nem gumis a rögzítője a HDD-nek a házban és emiatt kicsit felerősödik a kerregés hangja.

[ Szerkesztve ]

(#35735) StSanya válasza csuszi (#35733) üzenetére


StSanya
őstag

Megoldható minden, csak pénz kérdése: Jó nagy SSD és halkság van. ;]

Hozzá tárolásra két lehetőség: Vagy egy külső, USB3 vagy eSATA-s ház, s akkor kapcsolod be és ki, amikor akarod, s amikor ki van kapcsolva, akkor abszolút halk... Vagy ha PC-n belülit akarsz, akkor tudom ajánlani a WD RED szériát: 3 év gari, halk és hűvös...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#35736) csuszi válasza athomi (#35734) üzenetére


csuszi
aktív tag

nonszensz hogy 10 éves winchesterem itt dolgozik a 2-3-5 éves meg meghal. hol van ilyenkor a fogyasztóvédelem?

nekem nem kerreg, nem rezonál, arra van gondom, csak a pörgő forgó mechanika hallatszik, de az se halk. arra gondoltam, csak nem találtam ilyet, hogy be lehetne zárni valamibe a winchestert külön (nem játszik a számítógépház, mert oldallap nélkülben hiszek. nem a hangot zárom be (meleggel együtt), hanem a zajforrást szüntetem meg. ez a mottóm :)) ) szal azt hittem van ilyen külön a winchesternek valami kis dobozka, hangelnyelő, amiben azért nem is fő meg.

"nem a hangot zárom be" - cpu vga tápnál. winchesternél mivel nincs más mód...ezért maradna a bezárása a hdd-nak. csak ugye azt nem tehetem, hogy bezárom a többi komponenssel együtt, mert a hűtés nem úgy van kialakítva a cpu vga duónak, hogy a meleget benn tartsam a winchester hangja miatt, amikor ez a kettő szerencsétlen halál kussban van, passzívban figyelnek.

(#35737) joccadoki válasza csuszi (#35733) üzenetére


joccadoki
senior tag

hát igen a seagate mindig hozta a formáját azok olyanok mintha csak 1-2 évre venne az ember harddisket. Felvette a quantumot, és utánna a neves maxtort (igaz haldoklott már) most az sg winyópiacára pályázik tönkretesz mindent! De nem figyeltem oda! ez hogy lehet? az ember nem tud venni oly winyót ami kibírna akár egy évtizedet? azt akarják hogy térjenek rá az emberek az ssd-re? milyen disket vegyek ami strapa? se a wd? se a Toshiba? Borzasztó

Hááát meg kell nézni a nevesebb márkákból azokat amiknek kicsi a zajszintje. Ha jól tudom (nem bisztos) a hangja a fordulattól függ

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35738) csuszi válasza StSanya (#35735) üzenetére


csuszi
aktív tag

hm... a ki be kapcs azért nem játszik, mert ugye az ssd oprendszer, de a merevlemezre menne éjjel pl a töltögetés. vagy filmet sorozatot zenét is a hddről tolom.
de a másik az nem rossz ajánlás, két kérdés:
nem látom az ajánlásban, jó winchester-e?
megbízhatóság van-e toshiba szinten?
és halkabb tényleg mint a toshiba samsung duó?

(#35739) Hoorus


Hoorus
őstag

WD green 3 TB-ról mik a tapasztalatok? Megbízható cucc? Torrentezni kellene..

Köszi

(#35740) csuszi válasza joccadoki (#35737) üzenetére


csuszi
aktív tag

:DD hát én is ezt hittem, aztán olvasgattam a véleményeket boltoknál, fórumokon, és van ott szép számmal wd tulaj is aki átkozza a napot hogy azt vett. - értsd, 20% körül, ami nem kevés.
mindig lesz hibás, mindig lesz pech, de az ami merevlemez fronton megy, az nem pech, hanem rengeteg szar, trehány, hulladék eladása a "pali vásárlónak" - nincs olyan márka, amire azt mondanák, igen, ez tényleg oké. NEM, MIND SZAR. csak van aminél 30-40-50% jajjgat, valahol csak 10-20%. hát köszi, a 10.20% az kegyetlen nagy szám ilyen téren. persze ez nem reprezentatív, de kb ilyen szinten látom a hozzászólásokban az arányokat.
elkeserítő, hogy ilyenkor sehol egy felettes szerv, vagy hatóság, aki az egész világon látható lehúzást pofán törölné. kíváncsi lennék, mennyi idő alatt menne tönkre ezzel a felfogással egy tv, vagy konzol, vagy cpu vagy vga, vagy telefongyártó sorolhatnám estig. garancia 5 évről 1-re :D hát ez kész...

(#35741) WP14 válasza athomi (#35734) üzenetére


WP14
őstag

Lukas bicikli belsőgumiból nagyon jó rezgés csillapítást lehet kihozni és ez nem vicc :N

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#35742) Coolmat válasza csuszi (#35733) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

A megbízhatósággal sajnos egyetértek, de azt azért valljuk be, hogy régen sem volt minden fenékig tejfel, akkor is készültek hamarabb meghibásodó (nekem Quantum Fireball-al volt egy rossz élményem) és tartós HDD-k is (2004-ben gyártott Samsung HDD-im 1,5 éve még mentek, most nem tudom mi van velük mert elpasszoltam őket), csak mára az előbbiek kerültek túlsúlyba, de még mindig gyártanak strapabíró, folyamatos üzemre tervezett winchestereket is (24/7-es megjelöléssel), de ezekre is már csak 3 év gari van 5 helyett.

Ha a hangtalanság a legfőbb cél, és nem rendszernek lesz, akkor jó irány a 2,5"-os 5400rpm-es HDD, de ilyenből sajnos 1TB a maximum amit még értelmes áron lehet kapni, pontos típusokat lásd az ajánlott listában.

Ha rendszernek lesz, és SSD valamilyen okból nem jöhet szóba, akkor marad a 3,5"-os 7200rpm-es kategória, ezek közül csak a Seagate hangját ismerem (nem a fejparkolásra gondolok most), eleinte alig volt hangja, idővel viszont megjött a seek hangja, de a motorzajt nem hallom ki a házból (veled ellentétben a zárt de jól szellőztetett házat favorizálom, így is alig hallani idle a gépet). A topik visszajelzéseiből ítélve a Toshiba is hasonló hangerőt produkál.

Amit még tehetsz a halkítás érdekében, az valamilyen gumis felfogatás, hogy a rezonanciát és ezáltal némi hangot is elnyeljen, cserébe pár fokkal melegebb lehet emiatt az üzemi hőmérséklet. Hangelnyelő kalitkát vagy hasonlót még nem nagyon láttam, de nem is tartom jó ötletnek, mert venti nélkül megsülne a HDD egy ilyen dobozban (hacsak nem valami jó hőátadó anyagból készül).

[ Szerkesztve ]

(#35743) csuszi válasza Coolmat (#35742) üzenetére


csuszi
aktív tag

köszi a választ.

nem rendszer, ssd az op.

mi a vélemény (hang illetve megbízhatóság szempontjából) az alább ajánlott red wd szériáról? szimpatikus az ára, a garancia ideje és hogy 24/7es ajánlású.

ja még annyi kérdés, hogy a kisebbek nem halnak hamarabb?

[ Szerkesztve ]

(#35744) Coolmat válasza csuszi (#35743) üzenetére


Coolmat
őstag

Red megbízhatóbb mint a Green széria, hangban és fogyasztásban pedig kb. ugyanúgy teljesít, úgyhogy abszolút ajánlott ha megbízható adattárat keresel elfogadható áron.

Ilyenről még nem nagyon hallottam, hogy a kisebbek hamarabb meghalnának, főleg hogy kevesebb tányér/fej van bennük ami tropára mehet.

(#35745) StSanya válasza csuszi (#35738) üzenetére


StSanya
őstag

A Red-ről még nincs olyan sok tapasztalat, mivel nem régóta elérhetőek, de az tény, hogy a gyártó a három év gari mellett egy millió óra MTBF-et ígér rájuk, illetve az 1 TB-s 21 - 22 dBa, a 2 TB és 3 TB változat 23 - 24 dBa zajt csap. [link]

Samsung már nincs, felvásárolta a Seagate, de én azt senkinek nem javaslok, mivel csak 1 év garit ad a merevlemezeire.

Toshiba-t pedig meg kell nézni, melyik modellel akarod összehasonlítani: [link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#35746) Mans20 válasza Coolmat (#35742) üzenetére


Mans20
addikt

Nálam a samsung 103SJ-t lehet halkítani a hd tune-ba az AAM-résznél,kicsit lassabb tőle,de a töltési hangja halkabb lett,ilyen van a mostani merevlemezeknél is?le akarom már cserélni mert unom a búgást,meg rezeg az egész ház,remélem a seagate 7200.14 halk lesz,csak annál is írják hogy van egy magas hangja.

[ Szerkesztve ]

(#35747) csuszi válasza StSanya (#35745) üzenetére


csuszi
aktív tag

köszi, jó linkek.

érdekes, hogy a red 3.5-ös halkabb a hivatalos oldal szerint, mint a toshiba 2.5-ös.
ezt néztem ki a válaszok alapján, de úgy néz ki mégse :))
toshiba 1 terra 2.5-ös
adatlap szerint a red halkabb... és az az egymillió elég meggyőzőnek tűnik. :)

[ Szerkesztve ]

(#35748) Maksifül válasza Coolmat (#35716) üzenetére


Maksifül
senior tag

Köszönöm a válaszokat! :)

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#35749) csuszi


csuszi
aktív tag

na red lett, köszönöm mindenkinek a segítséget, tanácsokat.
:) :B

(#35750) kabibara27


kabibara27
tag

Sziasztok.

A WD Red 3TB WD30EFRX HDD 3x1TB lemezes?

Köszi a választ.

"Nincs végzet, csak ha bevégzed."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.