Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok!

Milyen vinyót ajánlatok op.rendszer alá?
Főbb kritérium nincs,csak annyi,hogy minimum 750 GB-s legyen és gyors.Jelenleg egy 80gb IDE vinyó teljesít szolgálatot,de kezd "elesni".

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#35202) vond válasza Doblós (#35201) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ajánlott HDD-k...
A topic-összefoglalóban is benne van (GYIK)...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35203) Doblós válasza vond (#35202) üzenetére


Doblós
aktív tag

:R

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#35204) 590227


590227
aktív tag

Segítséget kérek.Vettem egy 2 terrás WD redet,amit nem tudunk formatálni,sem telepíteni rá az op rendszert.3 gépen próbáltuk.

(#35205) Celithrandi válasza 590227 (#35204) üzenetére


Celithrandi
addikt

vidd vissza a boltba:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35206) 590227 válasza Celithrandi (#35205) üzenetére


590227
aktív tag

Látni látjuk,de a formatálást nem engedi,sem a telepítést.3 napon belül vagyok,az idegeim romokban.Biztos,hogy rossz?

[ Szerkesztve ]

(#35207) Mészi Zoli válasza Coolmat (#35200) üzenetére


Mészi Zoli
tag

Köszönöm, most már világosabb a helyzet.
Melyik Seagate NEM Advenced Formatos?
A boltok honlapjain nem tüntetik fel.
Ha valaki tud valami infót, akkor kéretik linkelni. :R

[ Szerkesztve ]

(#35208) Coolmat válasza Mészi Zoli (#35207) üzenetére


Coolmat
őstag

A régi Samsung átcímkézett változata (ST1000DM005) tudtomal még nem AF-es, utána már csak AF-es HDD-ket adott ki a Seagate is, és minden más gyártó is átállt már az AF-re. Nem értem miért keresel ennyire AF nélküli HDD-t, ha XP-t szeretnél rá tenni, akkor mindössze annyi a dolgod, hogy a partíciókat Vista/Win7/Win8 telepítővel létrehozod, utána az XP telepítőjének meg tudod adni a már létrehozott partíciót, és minden jó lesz, nem kell jumperelni meg alignolni utólag.

(#35209) Mészi Zoli válasza Coolmat (#35208) üzenetére


Mészi Zoli
tag

Nincs kedvem ezt a fícsört istápolni.
Nincs pénzem 64 bites Win 7-re, meg nincs Win 7 telepítőlemezem sem.
Egyszerű megoldást szeretnék.
Kár, hogy nincs valami táblázat az Advenced Format nélküli vinyókról.

Miért is kellene jumperelni meg alajnolni az AF -es vinyót utólag? Ezt hogy értetted?

[ Szerkesztve ]

(#35210) 590227


590227
aktív tag

A WD RED-et nem sikerült beüzemelni,megy vissza gariba.

(#35211) Celithrandi válasza 590227 (#35206) üzenetére


Celithrandi
addikt

miért nem beszélsz a bolttal? lényegtelen, hogy 3 nap vagy 30 nap ha rossz.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35212) 590227 válasza Celithrandi (#35211) üzenetére


590227
aktív tag

Emailt írtam.A három napon belüli cserét azonnal orvosolni kell.A garist viszont hetekig elhúzzák.Van háztól-házig garim is.

(#35213) Coolmat


Coolmat
őstag

Mészi Zoli: Mit kell rajta "istápolni"? :) Leírtam hogy lehet a legegyszerűbben XP-t tenni AF-es HDD-re, nem kell hozzá új Windowst venned, Win7 telepítőlemezt pedig talán még a Microsoft oldaláról is letölthetsz legálisan (30 napos próbaverzió létezik tudtommal), de találhatsz más ingyenes formázó programot is ami már tudja az AF-et.
Azért nincs táblázat AF nélküli HDD-kről, mert már nem gyártanak! Ha tetszik ha nem, csak AF-es HDD-ket lehet már kapni.
Jumperelést és alignolást csak a belinkelt topik összefoglaló miatt írtam hogy nem kell, mert abban van ilyenről szó.

590227: Milyen oprendszert próbáltok telepíteni rá (remélen nem dzsunka virágbolti Windows-al próbálkoztok), és milyen hibával száll el?

(#35214) Celithrandi válasza 590227 (#35212) üzenetére


Celithrandi
addikt

helyfüggő, jó helyen akár 1 év után is azonnal cserélik ha gond van, legrosszabb esetben 1-2 nap. persze ha dzsánitól vetted akkor 1-2 hónap is lehet

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35215) Mészi Zoli válasza Coolmat (#35213) üzenetére


Mészi Zoli
tag

Találtam az A4Team -nál: Hitachi(HDS721010CLA332) Sector méret: 512 b :C
és van még Samsung is: 1TB Samsung SpinPoint F3 (HD103SJ - ST1000DM005), de erre fejhibára panaszkodtak többen:
[link]
több nincs 512 bites szektormérettel, csak 4096 = 4k szektormérettel.
SATA 2, na és!
Állítólag 130 mbit feletti sebességre egyik sem képes, de miért is?
A sata3 csak marketingfogás? :U

(#35216) 590227 válasza Coolmat (#35213) üzenetére


590227
aktív tag

Eredeti W7,ami a másik HDD-n van.Az még működik nulla kondival,ma még frissített is.Nagyjából végzek az adatok mentésével,betettem a laptopom volt vinyóját.Nem lehet formatálni a Redet.Nem szállt el,hanem nem lehet sem formázni,sem telepíteni.A Samu F3,NULLA KONDIS.Másodszor!Hitachi 100%.

(#35217) KAMELOT válasza Mészi Zoli (#35215) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem a SATA2-es WD 1,5TB-s hdd-m tud 90-100MB/s másolgatni. Itt SATA3-asba van dugva az alaplapon. Ezt nem bench progival mértem hanem sokat másolgatok és ott ennyit mutat általában.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35218) Mészi Zoli válasza KAMELOT (#35217) üzenetére


Mészi Zoli
tag

Nekem az Samsung IDE 80 Gb -os rendszervinyómra kb. 40 e kbíttel ír videókameráról, ha húzom be a nyersanyagot avi -ba FireWire kábellel. Framedobás nincs az a lényeg.
Szerintem ugyanez lenne kb. a sebesség, ha egy sata3 vinyóval dolgoznék.

(#35219) Mans20 válasza Mészi Zoli (#35215) üzenetére


Mans20
addikt

Nekem is 103SJ van,eddig nem robbant rám,alapból kissé hangos amikor tölt,de lehet halkítani HD tune-val,az AAM résznél,de ennél már van jobb 1TB-s is.

[ Szerkesztve ]

(#35220) oliver7777 válasza Mans20 (#35189) üzenetére


oliver7777
tag

Adattárolásra vettem. A kérdésem inkább arra irányult hogy egy 2 gigás vinyót egyben mennyire tud kezelni a windows, érdemes-e több partícióra bontani.

Köszi!

(#35221) Mészi Zoli válasza Mans20 (#35219) üzenetére


Mészi Zoli
tag

Van kellemetlen, rendszeresen kiadott hangja: kattogás, fütyörészés? A búgás folyamatos?
Nem rendszerlemeznek kellene.
Az Advenced Formatos fícsör nem jön be. Méghogy driver telepítés, dzsamperelés, win7 diszkkel formázás. Nincs nekem erre időm.

[ Szerkesztve ]

(#35222) Mészi Zoli


Mészi Zoli
tag

Most akkor a Seagate ST1000DM005 ugyanaz, mint a Samsung Spinpoint HD103SJ ?
Ez az emlegetett átcimkézett vinyó?

[link]

(#35223) Mans20 válasza Mészi Zoli (#35221) üzenetére


Mans20
addikt

Csak az alap működési hang,lehetne halkabb is de én már megszoktam,kicsit röfög töltéskor de engem nem zavar,mekegni,fütyülni,nem szokott)a háztól is függ mennyire hallani.

(#35224) Mészi Zoli válasza Mans20 (#35223) üzenetére


Mészi Zoli
tag

A fejhibáról (linkeltem) mi a véleményed?
Lehet, hogy javították a hibát a konstruktőrök a visszajelzések után?
Neked Seagate matrica van rajta?

"Nekem sajnos 2 hónap használat után egyik pillanatról a másikra elszállt ez a típusú vinyóm.
Szerviz azt mondta, hogy valszeg cserélik, de a rajta lévő állományt így is elvesztettem.
Megjegyzem, a szervizes rögtön mondta hogy fejegység hibás lehet, ebből arra következtetek, hogy nem egyedi eset lehet az enyém :( "

[link]

Mondjuk ez egy 2010 -es bejegyzés.

[ Szerkesztve ]

(#35225) Celithrandi válasza Mészi Zoli (#35224) üzenetére


Celithrandi
addikt

ezért nem szabad samsung terméket venni semmiből se

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35226) Mans20 válasza Mészi Zoli (#35224) üzenetére


Mans20
addikt

Nálam nincsen gond,de a végén elkezdek félni)Én most cserélem majd seagate 7200.14-re asszem,itt ezt ajánlották,de ha nem rendszernek lesz arra meg a green verziót ajánlják itt,olyan helyről vegyél ahol több gari van rá.

(#35227) vond válasza Mészi Zoli (#35224) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én napi szinten 4-5 db HD103SJ-vel találkozok, egytől-egyig gond nélkül mennek, pedig 2-3 évesek már...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35228) Coolmat


Coolmat
őstag

Mészi Zoli: Valóban, elfelejtettem, hogy a Hitachi 7K1000.C is még 512B-os szektorméretet használ, ráadásul olcsóbb is mint a Seagate/Samu az Aquában, és 3 év garival van, így szerintem jobban megéri a Seagate/Samu-nál.
Azt az indokot még mindig nem értem, hogy nincs időd AF-es HDD-t megformázni, levezetem mennyi idődbe kerülne:
1. Win7 telepítőt (vagy egyéb bootolható partíciós progit) letöltessz majd kiírsz - netedtől függően max 1-2 óra.
2. Bebootolsz róla és gyorsformázod a HDD-t - 2 perc
3. XP-t telepítessz rá - 30 perc

De te tudod, vedd akkor a Hitachit, és be happy, megspórólsz vele max 1-2 órát az életedből :) Lineáris sebességben kb. 130-140MB/s-et tud maximum (a Seagate is kb. ugyanennyit), ezzel kb. pont kihasználja a SATA1 sebességét, szóval még a SATA2 is felesleges ennél a HDD-nél. Arra azért számíts, hogy sem a Samu, sem a Hitachi nem lesz hangtalan, azért mégiscsak 7200rpm-es mind a kettő...

590227: Szóval ha jól értem, akkor Win7 alól próbálod megformázni a Redet, de a 0% kondis Samu HDD-ről fut a mostani oprendszered . Ezesetben előfordulhatnak ilyen furcsaságok. Azt próbáltad már, hogy Win7 telepítőlemezről bebootolsz, és azzal formázod meg a Red-et? Ha úgyse megy, akkor tényleg csere.

oliver7777: Gondolom 2TB-ost akartál írni :) Lekezel a Windows minden gond nélkül egyben 2TB-os partíciót is, 2TB-nál nagyobb HDD-nél vannak csak gondok (főleg ha bootlemezként is szeretnéd használni). Ha csak adatot tárolsz rajta, és nem tervezel oprendszert rá, akkor mehet egy partíciónak az egész.

(#35229) thurands


thurands
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy 1TB WD 3.5" Caviar Green SATAIII 64MB cache winchester (WD10EZRX) winyót ennél a boltnál: http://www.3mernok.hu/main.php?l=hu&m=0&p=6&search_params=&pfs=wd10ezrx&bt=pdlist&pi=_70866&ck=0

Mondtam, hogy 7200rpm-es legyen, és ezt adták, viszont most utána olvasva látom, hogy 5400as. Csütörtökön vettem, vajon cserélnék egy 7200as caviar bluera?

Köszi a választ!

(#35230) El Kebir válasza thurands (#35229) üzenetére


El Kebir
őstag

Ha van bennük gerinc, akkor kellene, elvégre nem azt adták amit kértél. (lehet fogalmuk se volt, hogy az 5400-es, ezért nem kell rögtön ajtóstól rontani a boltba...)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#35231) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Vettem egy WD Scorpio Black 500GB 7200-es NotiHDD-t (WD5000BPKT), ami HDSentinel szerint tökéletes 100/100%-os állapotú, de már alapból 58-60C meleg a notimban, és az is feltűnt, hogy igen lassan települnek fel a dolgaim, így végeztem pár sebességmérést. ATTO és CDM alatt is megvolt a 100MB/s olvasásnál, de írásnál csak 40MB/s, amit a igen kevésnek tartok, révén hogy a tesztek alapján szekvenciális írásban is 100MB/s körüli tempót kéne tudnia. Ha van valakinek tapasztalata ilyennel, annak örülnék ha megosztaná, hogy nála hogy viselkedik, mert a bolti holnapon pl. sokan dícsérték, hogy hűvös halk és gyors, nekem viszont csak a halk van meg a háromból..

Ezt most lehet garanciálisan cseréltetni? (még a 3 napon belül vagyok) A meelgedést még el is fogadnám a 7200rpm miatt de a sebessége miatt nem vagyok egyáltalán megelégedve annak ellenére, hogy HDS szerint hibátlan. Mit lehet tenni? :F

[ Szerkesztve ]

(#35232) Kroni1 válasza Kroni1 (#35231) üzenetére


Kroni1
veterán

Na kozben nem hagyott nyugodni, az asztalimra rakotottem es ott sokkal jobban szerepelt. Valami arulas van, de utanajarok! Ugy tunik valami fogja ha arrol futtatom a windowst..

Na most ujratettem és ugy tűnik jolett!

(#35233) Coolmat válasza Kroni1 (#35231) üzenetére


Coolmat
őstag

58-60 fok piszok sok még egy 7200rpm-es HDD-től is, ha így használod tovább is, akkor rövid időn belül meg fog murdálni...

(#35234) thurands válasza El Kebir (#35230) üzenetére


thurands
csendes tag

És érdemes ezt a winyót kicseréltetni egy Western Digital 3,5" 1000GB belső SATAIII 7200RPM 64MB Blue Caviar WD10EZEX-re vagy maradjak a Greennél? Ugyanannyiba kerül. Igazából VST programokhoz használnám, sok száz megányi vagy 1 gigányi hangfájlokat kéne betöltenie gyorsan, nem tom vki ért-e ezekhez, emellett pedig játékokhoz steamen.

(#35235) vond válasza Kroni1 (#35231) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Lehet, hogy csak a hőmérséklet-érzékelő rossz... Szét tudod szedni, hogy kézrátétellel megnézd, hogy tényleg ilyen forró? Akkor mennyit mutat, amikor hosszú idő után bekapcsolod a gépet? Olyankor le kellene mennie kb. szobahőmérsékletre... Ha annál nagyságrendekel többet mutat rögtön bekapcsolás után, akkor valószínűleg nem jó az érzékelő (főleg, ha tapintásra sem olyan meleg)... HDS-ben korrigálhatod, hogy nagyjából jót mutasson...

(#35234) thurands: Oda valóban jobb lenne egy 7200-as HDD...
Pl. WD10EZEX, DT01ACA100, ST1000DM003

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35236) Celithrandi


Celithrandi
addikt

ahci módban biztos, hogy lehúzhatom a winyót menet közben?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35237) Kroni1 válasza vond (#35235) üzenetére


Kroni1
veterán

Hat nem tom mi legyen vele! Ahogy irtam a teljesitmenye mar ok, de a homerseklete meg mindig erdekes. Bekapcsolas utan 29 fok volt, de hosszabb idle alatt a hds szepen kuszik fel, most mar 43 fok ugy h semmit se csinalok vele, es eltelt 20perc. Elotte valo bekapcs utan telepitettem 3 jatekot ra, es akkor is felment 52 fokig.. szerintetek inkabb vigyem vissza??!

Monjuk lehet h a noti maga ebbol a szempontbol szar (5738g aspire) es az aljan a tobbi cucc tovabb melegiti?! Csak mert a vga is 40 a cpu is 40 fok korul van.. de ez a legmelegebb komponens tehat elvileg ez melegitheti a tobbit, es az elozo vonyonal sem emlexem h igy felment volna igaz az egy 250-es 5400as hdd volt.

(#35238) 590227 válasza Coolmat (#35228) üzenetére


590227
aktív tag

Mindent megpróbáltunk,kipróbáltunk.A W7 nem látja a lemezt telepítéskor.Patriciót tudtunk csinálni,viszont nem lehet formázni,még 20 Gb-ot sem.Kuka HDD lesz.Elég furcsa tüneteket produkált a REED.Ha 3 gép sem tudja kezelni,akkor csakis a HDD a rossz.Rengeteg hibás készüléket kifogunk az utóbbi években.Az F3-at nem ajánlom senkinek!A nulla kondis W7-ét telepítjük az új HDD-re,már a harmadik telepítésem lesz,egyébként évekig nem szoktam telepíteni,és a mai napig gyors a rendszer.

(#35239) 590227


590227
aktív tag

A PCX holnap küldi a garifutárt.

(#35240) Kroni1 válasza Coolmat (#35233) üzenetére


Kroni1
veterán

45 perce netezgetek, most a HDD az 51 fokot is elérte, kézre is elég meleg a cucc, így sztem a tegnapi telepítések közben és után mért 58-60 fok is valós érték lesz! sajnos.. Most leszedett alsó lappal is ~49-50fok ami sztem sok, mert semmi nincs a közelben ami melegithetné. Ez most mindegyiknél ilyen lehet, vagy csak kifogtam egy rosszat??

[ Szerkesztve ]

(#35241) vond válasza Kroni1 (#35237) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, egy 7200-as merevlemeznek hűtés szempontjából nem éppen ideális egy összenyomorgatott notebook-belső...

Ha bekapcs. után 29 fokot mutat, akkor azért jócskán fölémérhet... Persze azt feltételezve, hogy nincs egyéb más baja... Lekaphatnád azért a lapos hátulját, és megfoghatnád, hogy tényleg ennyire melegszik-e...

Ha 20°C körüli a szobahőmérséklet, és 29-et mutat rögtön bekapcs. után, akkor a magas értékekből is vonj le szépen 9 fokot, s úgy máris nem olyan vészes a helyzet... Idle 34 °C egy HDD-nek teljesen korrekt egy notiban, és a telepítés alatt 42-43 fok is elmegy még...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35242) Kroni1 válasza vond (#35241) üzenetére


Kroni1
veterán

Hat megfogtam es tenyleg tuzforro, idleben is.. a hazban egyebkent egesz jol elszeparalt helye van mas nem melegiti, ugyh magatol lesz ilyen meleg..

(#35243) vond válasza Kroni1 (#35242) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Akkor ott valami gond van... Tűzforrónak azért messze nem kellene lennie... Főleg nem üresjáratban...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35244) Kroni1 válasza vond (#35243) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen,sajna sztem sem jo valami..

(#35245) King Unique


King Unique
titán

Notimban garisan kicserélték vinyót (seagate ST9500325AS) egy WD-re (WDC 5000BPVT-24HXZT3). Ennek a WD-nek van vmi típushibája (esetleges túlzott fejparkoláson kívül), notiba rendszer alá mennyire megbízható, ez is hamar beszarik (5 nap működés...), mint a Seagate :F

(#35246) Mészi Zoli válasza KAMELOT (#35217) üzenetére


Mészi Zoli
tag

Nekem is van SATA3 aljzatom, teljesen kompatibilis lefelé?
Szerintem a tápfeszültség igénye más, de az adatkábel aljzat nem. :U

[link]

[ Szerkesztve ]

(#35247) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Otthoni NAS-ba keresek HDD-t.
Erről menne a boot és a torrent (sok film, letöltés + innen nézni).
Amit néztem:
- Seagate ST3000DM001 - 1év garancia - 32e HUF
- WD Greem WD30EZRX - 2 év garancia - 32e HUF
- WD Red WD30EFRX - 3 év garancia - 38e HUF

Megéri a Red a többlet árat vagy simán elég egy Green. A Seagate az 1 év garancia miatt annyira nem szimpi.

köszi

Ugye rohadjanak meg mert pár nap alatt +10% az EURO miatt

(#35248) V.Stryker válasza Lipton (#35247) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A seagate-t is meg lehet kapni két év garral csak kb egy ezressel drágább.
Nasba szerintem nem kell egyébként 7200-as fordulatos. Nekem egy wd green van benne kb másfél éve, semmi gond nem volt még vele. És az 5200 rpm miatt halk is és nem is melegszik úgy.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#35249) jim bcs válasza King Unique (#35245) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nem fog besz@rni, a fejparkolás megvan de ezzel együt simán elfut 5 évet, viszont nem ártott volna rendszer alá egy 7200rpm-es mondjuk Black ha már úgyis cserélni kellett

ezt kell rólla tudni:
The hard drive listed is the same hard drive that is on the picture. Picture is not a stock photo; it is the picture of an actual item sold. If item description and the picture vary, please contact us for clarification. We will gladly look up any other information about this hard drive, in case the information that you are looking for is not specified in the listing and not clear on the picture.

This hard drive is a perfect candidate to be used as a donor part for hard drive repair and data recovery purposes. We do not recommend purchasing this hard drive for retail and regular use, since the price may not always be corresponding with current industrial "per Gigabyte" rates. This donor hard drive is priced, based on its rarity, rather than capacity or condition.

Storage unit has been completely tested and is determined fully functional. Our tests include: reading, writing, sector errors, sector timeout, and SMART check. Unit has successfully passed all tests. Most of our items are used, however, certain units may be new, some may be refurbished. The exact condition is not specified, so consider this unit to be "Used" or judge by the image.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35250) King Unique válasza jim bcs (#35249) üzenetére


King Unique
titán

nem volt beleszólásom milyen kerüljön bele, garis csere kinti, lengyelországi Lenovo szervízben....ügyfélszolgálatis meg azt mondta , hiába szeretnék xy márkájút, vsz uaz kerül bele, de lehet már nem volt náluk raktáron, azért ez a WD (jobb is :K ).
Tudom 7200-assal jobban tekerne, de az jobban is melegszik, akksít előbb leszívja stb., akkor már inkább SSD, majd... :)
kösz az infót még1x :R
ezek a seagate-ek nem megbízhatóak, mindig a bad sector jut róla eszembe elsőként, nem hiába... :D

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.