Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) miresz


miresz
veterán

Sziasztok.

Egy gyors kérdés. Ez.a két vinyó közül melyik a jobb vinyó? SSD mellé lesz,de gyors és halk kellene.

WD6400AAKS vagy WD6400AARS

(#35502) StSanya válasza miresz (#35501) üzenetére


StSanya
őstag

A WD6400AAKS egy Caviar Blue, ami sokkal gyorsabb mint a másik, Green osztályú HDD.

Szerk: Hangban pedig igazán nagy különbség nincs köztük.

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#35503) vond


vond
MODERÁTOR

Hali!

A tegnapi nap folyamán beüzemeltem egy 2012. decemberi gyártású, 2 terás TOSHIBA DT01ACA200-at. Ez már nem Hitachi cimkés, mint az augusztus-szeptemberi, három tányéros darabok, és már a gép is Toshibának látja.

ITT megtekinthetőek a CrystalDiskMark és HD Tune teszteredmények.

A sebességből kiindulva erősen valószínű, hogy 2 tányéros példány. A szekveciális írás/olvasás nagyon jó, de a kis file-okat is szépen gyorsan kezeli, s emellett az elérési idők is elég alacsonyak.

A hőmérséklet egy 800 rpm-es venti mögött, full terhelésen (6 órás Hard Disk Sentinel írás/olvasás felület teszt) sem ment 37°C fölé. 7200-ashoz képest a rezonancia és a zaj is minimális.

Rendszer, programok, játékok alá, és munkára is erősen ajánlott.

Remélem, jó sokáig fog szolgálni... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35504) angol válasza vond (#35503) üzenetére


angol
tag

Köszi hogy megosztottad.
Külső házba építve is ajánlod (magyarul külső vinyóként) ?

(#35505) vond válasza angol (#35504) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Meg lehet próbálni, bár azért ott valószínűleg feljebb kúszna a hőmérséklet, de negyven pár fok még belefér... Mindazonáltal - hacsak nem komoly munkára, programok, játékok futtatására használnád - külső házba, adattárolásra érdemesebb 5400-as vinyót venni... Kevesebb hő, zaj, és fogyasztás...

Pl. WD20EFRX, WD20EZRX...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35506) Jassz


Jassz
tag

Sziasztok!

Van egy teljesen halott 1Tb-os Caviar Green vinyóm. Gyűlöltem. Nem mondok érte imát, mindig leállt, felpörgött, "recsegtetett". Viszont pótolni kellene. Kizárólag csak filmek seedeléséhez ajánljatok nekem egy olyan merevlemezt, ami mellett lehet aludni is, hadd menjen éjszaka.
Elég az 500GB-os, akkor nem tárolok rajta majd annyi szemetet.
Jelszó: Silent night.

Köszönöm!

(#35507) StSanya válasza Jassz (#35506) üzenetére


StSanya
őstag

Gyűjts még kicsit hozzá, s vegyél egy terrás WD Red-et. Szerintem. Halk, hűvös, 3 év gari...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#35508) vond válasza Jassz (#35506) üzenetére


vond
MODERÁTOR

+1 szavazat a WD RED-re... :K

Többszáz soros torrentkliens betöltésnél (ahol azért van dara rendesen) meg se nyikkan...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35509) gg72 válasza vond (#35508) üzenetére


gg72
veterán

+1 részemről is, remekül teljesít videótömörítésnél is és gyakorlatilag semmi hangja. :K

(#35510) Calogero


Calogero
addikt

Nekem sincs panaszom a RED-re, csendben, hűvösen teszi a dolgát.

(#35511) Energie X


Energie X
őstag

Lenne egy nagyon láma kérdésem...

SATA notivinyót használhatok asztali PC-ben is függetlenül attól, hogy 5400-es vagy 7200-es?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#35512) Calogero válasza Energie X (#35511) üzenetére


Calogero
addikt

Igen

(#35513) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Üdv!

HDD-t szeretnék venni már, elfogyott a 1,5TB hely... Ez a jelenlegi helyzet:[link] [link] [link]

A tervezet az, hogy veszek egy 2TB-osat, kihajítom a 80GB-osat, és apámnak odaadom az 1Terásat. Mondjuk így jelentősen lecsökken a fizikai partíciók számának lehetősége, de 8 tán csak elég lesz.
Ami oprendszer tuti lesz fent: WinXP, Vista, 7, 8, Ubuntu X64+SWAP. Ez már 6! Marad 2 fizikai, aminek elvileg adattárolásra kéne maradni, de lehet mellőzöm inkább a SWAP-ot(3GB a RAM, és sosem használja), mert szeretnék egy OSX-et is feltenni.
Jelenleg fel van telepítve XP, vista, 7, ubuntu
Szerintetek van-e ennyi RAMnál szükség arra a 2GB swap-ra, amit még sose láttam használva?

És akkor jöjjön a lényeg, olcsón kéne valami új HDD. [link] [link] [link] Ezeket néztem ki. Viszont a seagate-re csak 1 év garancia van. Azzal kapcsolatban olvasható a neten gyors meghibásodás, márpedig nálam ez szóba se jöhet, 5 év múlva sem. Ha nem gyors, legalább stabil legyen. A WD-k-nél meg olvasom ezt a parkolási mizériát, az meg megint nem tetszik...
Szerintetek mit érdemes vennem? Több pénz nincs, hely meg kell. Valamint OS tuti kerülne rá, de most sincs hiperHDD-m, nem hinném hogy túl lassú lenne. Főleg hogy 2 OS az IDE-s 80GB-oson van most...
Zaj nem számít, ha csendesebb mint a ventilátorok. Ha csörög, az már zavar.

(#35514) quailstorm


quailstorm
nagyúr

A jelenlegei sebesség: [500gb] 1tb 80gb

(#35515) Coolmat válasza quailstorm (#35513) üzenetére


Coolmat
őstag

Omg, mire használsz ennyi OS-t? :DD Egy időben nekem is fent volt egyszerre XP/Win7/Ubuntu, de már kinőttem belőle :) A Vista/7/8 triót biztosan kiváltanám 1 OS-el, szvsz tök fölösleges mind a 3-nak fent lennie. Swap partíció azért nem árt Linuxnál, ki tudja mikor fog elfogyni a 3GB fizikai memóriád...

HDD-nek a Toshiba DT01ACA200-at ajánlanám, több helyen 3 év garival adják, gyors és viszonylag csöndes is, valamint legjobb tudomásom szerint nem parkolja a fejet, és nincsen köztudott szériahibája sem (ez persze nem garancia arra, hogy nem megy tönkre 5 évig ahogy szeretnéd).

(#35516) kapcsolat88


kapcsolat88
tag

WD Caviar Black és a WD Red ( 1 Terra mindkettő ) között szeretnék választani és ehhez kellene a segítségetek. Az áron kívül nem látok számomra feltűnő különbséget... Azt azért tudni kell, hogy semennyire sem ismerem a HDD-ket. Erős használatnak lesz kitéve és azon lesz az operációs rendszer is. Most ez van a gépben ST31000528AS ATA , ám a Hard Disk Sentinel azt mondja bármikor elszállhat.
A segítséget előre is köszönöm.

Steam : kapcsolat88 vagy exxitium

(#35517) Coolmat válasza kapcsolat88 (#35516) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

A Black oprendszer alá jó, a Red pedig NAS-ba ill. kizárólag adattárolásra ajánlott, szóval ha csak a kettő közül választhatsz, akkor oprendszer alá Black a nyerő, de szerintem indokolatlanul túlárazott, ráadásul még csak két tányéros változat létezik belőle, ezért inkább ezek közül válogass: Toshiba DT01ACA100 (vagy Hitachi 7K1000.D néven is előfordulhat még, legtöbb helyen 3 év gari), WD10EZEX (Blue széria, 2 év gari), ST1000DM003 (ezt csak akkor válaszd, ha legalább 2 év garival adják).

(#35518) Energie X válasza Calogero (#35512) üzenetére


Energie X
őstag

Akkor rendszervinyóként is használhatom a 2.5"-es WD Blackemet? :)

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#35519) Coolmat válasza Energie X (#35518) üzenetére


Coolmat
őstag

Természetesen használhatod, csak a notivinyó rögzítését kell megoldanod a házban (pl. 2,5"-os SSD-khez kapható 2,5-3,5"-os rögzítőkerettel).

(#35520) quailstorm válasza Coolmat (#35515) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A vista egyelőre nagyjából dísznek van fent. Meg az FPS creator X10 engine-jét csak az hajtja meg én meg kíváncsi voltam és ráértem. SP2-vel nem is olyan rossz mint amennyire lehúzták.
Jelenleg a Win7 a mindennapos, Ubuntu a tanuló OS, XP meg a telefonflashelő állomás. Win8-ra meg csak szimplán kíváncsi vagyok, ahogy OSX-re is.
Ez a Toshiba messze jobbnak tűnik mint amiket linkeltem, kösz az ötletet.
Ha megnézed a HDSentinel képeit, nincsenek agyonhajtva, állapot is jó. A hűtés annyira nem, nyáron aggasztó 52°C-ot is elérik...
Szóval szerintem bírnia kéne.
A samsung 882 hibája abból adódik, hogy másolás közben kitéptem az adatkábelt, mert meg kellett igazítani a VGA tápkábelét, hogy visszamenjen az oldala. Aztán kicseréltem a DVD íróval a kábelt, mert az beszorulós, fém kapcsos.
Egyéb HDD ötlet? A Toshiba ár/sebesség-ben jónak tűnik.
szerk: A WD-m se egy sebességbajnok, bár azon dolgoztatom a rendszereket a legtöbbet (XP, 7), nekem eddig megfelelt, viszont azt azért nem cserélném, mert megbízható elvileg, és EGYÁLTALÁN NINCS hangja. A Samsung csörög ha használom.

[ Szerkesztve ]

(#35521) Coolmat válasza quailstorm (#35520) üzenetére


Coolmat
őstag

SP2-vel már tényleg használható volt a Vista, de akkor már a kutya sem törődött vele, mindenki várta a 7-est :)
A Win8-nak adhatsz egy esélyt, de nekem személy szerint nem jött be ez az új felület, 1 délutánt bírtam vele, utána repült vissza Win7 a gépre. Talán a Blue-val kap még egy esélyt...

52 fok már nagyon sok, ha gyakran ilyen hőmérsékleten megy nyáron, akkor rövid időn belül el fognak patkolni a HDD-k, érdemes lenne egy ventit betenni eléjük. A 3 közül én is max 1-et tartanék meg, csak talán inkább a Samut, mert az azért sebesebb is tud lenni (lemez elején 130-140MB/s-re is képes).

Másik 7200rpm-es 2TB-os alternatíva a már általad is linkelt ST2000DM001, csak olyan boltban kell venni, ahol legalább 2 év garit adnak rá. Azt érdemes még tudni róla, hogy parkolja a fejeket (hasonlóan a WD Greenhez), ezért érdemes letiltani az APM-et, erről bővebben az ajánlott HDD-k GYIK részében olvashatsz.

Amit még fontos megemlíteni, hogy mindegyik új HDD Advanced Formatos már, vagyis az NTFS partíciókat mindenképpen Vista/Win7/Win8 telepítővel hozd majd létre (ha XP-vel hozod létre, akkor el fognak csúszni a logikai szektorok a fizikai szektorokhoz képest, ami sebességvesztést okoz).

(#35522) kapcsolat88 válasza Coolmat (#35517) üzenetére


kapcsolat88
tag

Most látom, hogy elfelejtettem köszönni az előbb...
Szóval üdvözlet mindenkinek x2 :)
Nem látok nagy árkülönbséget az általad fentebb felsoroltak között, szal akármelyik lehet. Melyik a legajánlatosabb/legjobb?
WD Caviar Black 1TB
Toshiba DT01ACA100 1TB SATA 6GB/s 7200RPM
Hitachi HDS721010DLE630 Deskstar 7K1000.D Series 1TB
Western Digital 1TB internal Hard Drive - Caviar Blue
Leginkább a megbízhatóság és az élettartam érdekel, szerencsére az ár annyira nem.

Az alapján amit írtál, úgy gondolom, hogy a Toshiba és a Hitachi ugyanaz, ám ahonnan venni fogom, ott van árkülönbség köztük. A Hitachi drágább. Illetve van C meg D széria... Túl sok infó ez, ha az ember nem ismeri a merevlemezeket és gyorsan kell dönteni :)

Steam : kapcsolat88 vagy exxitium

(#35523) Coolmat válasza kapcsolat88 (#35522) üzenetére


Coolmat
őstag

Üdv :)

A WD Black a legolcsóbb helyen kb. 22k-ért van, a többi pedig 16-17k körül már kapható, azért az nem jelentéktelen árkülönbség, szerintem ennyivel többet nem ér meg a Black, főleg úgy, hogy még mindig 2*500GB-os tányérral szerelt, míg a többi már 1*1TB-os tányérral (nagyobb tányérsűrűség gyorsabb lineáris írás/olvasást jelent). A Hitachi 7K1000.D és a Toshiba DT01ACA100 valóban egy és ugyanaz, a Hitachi 7K1000.C viszont régebbi modell 2db 500GB-os tányérral (szóval ezt ma már annyira nem ajánljuk).

Rövidre fogva: WD10EZEX, Toshiba DT01ACA100 és ST1000DM003 között dönts garanciaidő és ár szerint.

(#35524) Jassz


Jassz
tag

Köszönöm mindenkinek a tanácsot! Akkor nem is agyalok rajta tovább !

Adatvesztésmentes hétvégét! :))

(#35525) zazahoho


zazahoho
őstag

Sziasztok!
WD10EZEX vagy WD10EZRX , melyik az ajánlott? Hosszú távra kéne, a megbízhatóság a legfőbb szempont, na meg a pénz. Láttam a gyorsak között van feltüntetve az ezex, ez jó de melegedés illetve hangja nem nagy?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#35526) gg72 válasza zazahoho (#35525) üzenetére


gg72
veterán

Nekem volt mindkettő, az EZEX-nek idővel eléggé megjött a hangja, az EZRX-el nem volt különösebb bajom, de a RED (EFRX) sorozat jobb nála (meg persze drágább is).

(#35527) quailstorm válasza Coolmat (#35521) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A WD marad, mert elvileg a Samsung kevésbé bírja az extrém körülményeket, valamint a WD-re már fel van rakva két 3 éves oprendszer, és nem akarom megbolygatni. Valamint a Samsung hangja, mint említettem, zavaró tud lenni.
Ettől függetlenül családban marad.
Win8-ra meg megy majd a start menü, metro érintő nélkül engem se érdekel, érintő meg úgy alapjáraton ellenség. Lassan egy éve van érintős mobilom, de még mindig küzdök vele...
A 3 HDD 2-re csökkentése jó lesz hűtés szempontjából, bár az egyik HDD felül van, az 5,25-ös slotokban egy szűkítővel, és minden oldalról levegő veszi körül, mégis ugyanolyan forró volt tavaly nyáron. Majd barkácsolok valami hűtésfélét neki, meg lekapkodom a takaróelemeket ha aktuális lesz.
Samu meg nagyon nem képes ilyen sebességre, linkeltem, 70-75MB/s
Fejparkolást meg biztos ki fogom lőni. Majd még döntök hogy seagate, vagy Toshiba, bár az is Seagate :)
Igen, olvastam az Advance Formatot, Akkor csinálok 4 DB NTFS partíciót, majd konvertálok Parted-del. Az úgy jó lesz?
Eddig mindig Gpartteddel, vagy XP-vel partícionáltam, gondolom azok elszúrnák.
Köszönöm az érdembeli segítséget.
A 2 HDD meg kell a nagy számú oprendszer, és emiatt a nagy számú elsődleges partíció szükségessége miatt.

Anno azért kellett feltenni a HDD-t az égbe, mert vettem egy 9800GTX-et, ami nem fért be a HDD-k-től :D Csak a postán szétrázták, az eladó meg szerencsémre visszavette. A quake elindult vele, aztán az se. Gondolom reballozni kellett volna, de inkább vettem GTS450-et, ami azóta is jó.

(#35528) Coolmat válasza quailstorm (#35527) üzenetére


Coolmat
őstag

Ahogy gondolod, a WD is tartós darabnak tűnik :) A Samsung HD103SJ (már ha ez a tiednek a típusa, nem pedig egy régebbi) pedig tud 145MB/s-et is akár: [link].

A GTS450 nem egy hosszú kártya, biztos befér tőle 2db HDD a rendes 3,5"-os helyekre, elé pedig mehet egy 80/92/120mm-es házventi (házadtól függ mekkora fér oda).

A Toshiba inkább Hitachi, mivel a WD-Hitachi akvizíciónál a Toshiba kapott 3,5"-os Hitachi gyárat és technológiát. A Seagate a Samsung HDD üzletágát vásárolta föl.

Gparted témában nem vagyok járatos, de valószínűleg ha kellően friss Linuxot használsz, akkor alapból jól fogja kezelni az AF-et, de jobb rágooglizni. Az a fontos, hogy az NTFS partíciókat véletlen se XP-vel csináld meg :)

(#35529) quailstorm válasza Coolmat (#35528) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A Toshiba terméktámogatása abból áll, hogy a Seagate szoftvert linkeli neked...
Az én Samsungom meg sose ment 80 fölé, de elég ez is szerintem.
GTS450-től befér ja, meg elé is a házventilátor. Elvileg van egy kettő valahol itthon is, szóval majd beépítem. Az 50°C tényleg sok.
A HDD-s dolgot meg már lebeszéltem apámmal, persze én is szeretnék még több helyet ;]
De jobban bízok a WD-ben. Sose zajongott még nekem, és a kábelt se húztam ki menet közben, teljesen tiszta a SMART adattáblája.
Értettem, XP-t 1TB fölött mellőzöm.
Apropó, az 1TB-osat XP-vel formáztam, ez lehet a gond?
Szerk: Ez a HDD+bót szerinted jó lesz?

[ Szerkesztve ]

(#35530) Coolmat válasza quailstorm (#35529) üzenetére


Coolmat
őstag

Az elég fura, hogy a Toshiba Seagate supportot linkel neked :)
A te Samud akkor biztosan valami régebbi típus, talán F1 szériás.
Nem a mérettel van összefüggésben az "XP-vel ne formázz" dolog, hanem az Advanced Formattal. Az 1TB-os Samud még tuti nem AF-es, úgyhogy azzal biztos nincs semmi ilyesmi gond.
A "bót" pedig jó lesz, vásároltam már náluk többször is, csak ajánlani tudom őket :K

(#35531) quailstorm válasza Coolmat (#35530) üzenetére


quailstorm
nagyúr

OK köszönöm a segítséget.
Nem nekem linkelt a Toshiba, semmi közöm hozzájuk, hanem fórumban olvastam, a fejkattogásos izénél, hogy az automata parkoláshoz ugyanúgy a seagate toolt nyomták oda. Viccesek.

(#35532) gellei


gellei
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi vinyót néztem ki adattárolásra:
Toshiba 3TB 32MB SATA3 DT01ACA300

P35 DS3 Gigabyte alaplappal menne a kicsike?
Sata3-as, a lapom sata2-es.
Esetleg valakinek tapasztalat?

Üdv

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#35533) Coolmat válasza gellei (#35532) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

SATA3-SATA2 kompatibilis visszafelé, emiatt nem lesz gond, viszont ha oprendszert is szeretnél rá, akkor sajnos nem lesz jó hozzá az alaplapod, mert bootolni csak EFI/UEFI BIOS-os lapok tudnak 2TB-nál nagyobb GPT-vel partícionált HDD-ről. Ha csak adattárolásra lesz, és OS másik lemezről menne, akkor működni fog a történet, de ezesetben is GPT-vel való partícionálás szükséges, ami XP 64 bit vagy Vista/Win7/Win8 alatt támogatott.

(#35534) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok. Holnap beszerzesre kerul vegre a WD10EFRX. Adat celra. Berakom,s win 7,intezovel formazom ugye? Jo lesz ugy ... Milyen fajlrendszerre csinaljam? A kesobbiekben majd tarsul hozza egy SSD is,rendszermeghajtonak.

(#35535) gellei válasza Coolmat (#35533) üzenetére


gellei
aktív tag

Szia!

Köszi a választ. :C
Csak adattárolásra kell, úgyhogy akkor megnyugodtam.
Már régen voltam benne a témában, esetleg tudnál ajánlani valami oldalt, ahol leírják ezt a GPT témát.
Vagy esetleg egyszerű, és néhány mondatban, hogy hogy kell?

Üdv

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#35536) Sterilzona válasza Sterilzona (#35534) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Még annyi, hogy ha lehet minden képp érdemes 3 garival venni, ügye? Eléggé össze vissza van, sok helyen, nagyobb bolt is akár 2 év, de sok helyen 3.
Pl.: PCx oldalán 3 év van. Hm?

(#35537) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Üdv. Merevlemez vásárlás előtt állok. 2,5"-os kellene, de külső merevlemezként adattárolásra. Lehetőleg 750GB-1TB méretben (cca 20k körül)
Mit tudnátok ajánlani? Mivel ilyen lehetőséget nem láttam

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#35538) Coolmat


Coolmat
őstag

Sterilzona: NTFS-re formázd, nem kell semmi hókuszpók. Mindenképpen olyan helyet keress, ahol 3 év garanciával adják, mivel ennyit vállal rá a gyártó is.

gellei: Adattárolásra elég lenne 5400rpm-es WD Green vagy Red is akár: WD30EZRX vagy WD30EFRX.
GPT-ről bőven itt olvashatsz. GPT-s partíciót létrehozhatsz a Windows Lemezkezelőjéből, ha a fentebb felsorolt oprendszerek egyikével rendelkezel (lásd kép).

FRENK1988: Kérlek fáradj át ebbe a topikba.

[ Szerkesztve ]

(#35539) FRENK1988 válasza Coolmat (#35538) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nem is tudtam, hogy van ilyen :R
Bár én darabokból akarom összerakni Tehát 2,5" ház + 2,5" HDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#35540) gellei válasza Coolmat (#35538) üzenetére


gellei
aktív tag

Árba ez elég jó, és úgy olvastam, hogy elég megbízható cucc.
WD-im vannak, de sok rosszat hallottam mostanában róluk, red meg túl drága nekem.

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#35541) gellei


gellei
aktív tag

Ha GPT-re particionálom a 3TB-os merevlemezemet, akkor azt ugyanúgy látja hálózaton keresztül a médialejátszó, a tv....?

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#35542) zazahoho válasza gg72 (#35526) üzenetére


zazahoho
őstag

Köszönöm, már csak egy kérdés miért állt át több bolt is a 2 év garanciára? Ahogy elnéztem wd bizonyos termékeit csak 2 év garanciával árulják :U ,Esetleg gyengébb hardver, vagy csak piacgazdaság?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#35543) gg72 válasza zazahoho (#35542) üzenetére


gg72
veterán

Nem csak a WD állt rá kevesebb garanciára, hanem a többi gyártó is, a Seagate pl. általában csak 1 évet ad... De a WD Red sorozatra 3 év van.

(#35544) zazahoho válasza gg72 (#35543) üzenetére


zazahoho
őstag

Ez szomorú, remélhetőleg nem azért mert tudnak valamit. :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#35545) gg72 válasza zazahoho (#35544) üzenetére


gg72
veterán

A jelenség nem új, csodálkozom, hogy csak most találkoztál vele először:

[link]
[link]
[link]
[link]

(#35546) Coolmat


Coolmat
őstag

FRENK1988: Akkor nézz a listából egy szimpatikus notivinyót, rackből pedig valami USB3-asat (van ennek is külön topikja, de nem nagyon pörög ahogy látom, ezért rákérdezhetsz a külső HDD-s topikban a rackre).

gellei: Maradhat a Toshiba is, ha nem bízol az új WD-kben, neked is azt javaslom, hogy keress olyan boltot, ahol 3 év garanciával adják. Hálózati meghajtóként (Samba) valószínűleg látszani fog rendesen, DLNA-ra viszont nem esküszöm meg, hogy lekezel ekkora méretet, erre rá kéne kicsit googlizni (konkrétan a tv-d és a médialejátszód szerint).

[ Szerkesztve ]

(#35547) FRENK1988 válasza Coolmat (#35546) üzenetére


FRENK1988
veterán

Érdekelne, hogy igy küldő adattárolásra érdemes-e egy 750GB-s de 7200rpm-es vagy egy 1TB-s de csak 5400 rpm-es hdd-t nézni? Több-e az adatátvitele a 7200 rpm-esnek?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#35548) gellei válasza Coolmat (#35546) üzenetére


gellei
aktív tag

Köszi a választ!

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#35549) Coolmat válasza FRENK1988 (#35547) üzenetére


Coolmat
őstag

Azonos tányérméretnél nyílván gyorsabb a 7200rpm-es, de jobban is melegszik, ezért adattárolásra én inkább a nagyobb 1TB-os 5400rpm-eset venném.

(#35550) FRENK1988 válasza Coolmat (#35549) üzenetére


FRENK1988
veterán

na akkor még egy utolsó :D Mekkora a különbség kb? Megéri a felárat?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.