Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36401) Coolmat válasza attiati (#36400) üzenetére


Coolmat
őstag

Direkt feltekertem a hangerőt, de csak ilyen ritmikus "nyöszörgést" hallottam halkan, ez szerintem nem a winchesterből származik (biztos hintázott az illető a széken :) ). Nálam a notiban egy 1 tányéros 250GB-os 7200rpm-es Seagate üzemel már lassan 4 éve, teljesen elviselhető hangokat ad ki magából.

(#36402) attiati válasza Coolmat (#36401) üzenetére


attiati
veterán

jah, nem a vinyó lesz a hangforrás. Már a gép bekapcsolása előtt a videó elején is hallható :DDD
De jól érzem, hogy te meg egyértelműen a WD-re szavazol a két vinyó közül?

[ Szerkesztve ]

(#36403) KAMELOT


KAMELOT
titán

Kérdés a fórumtársakhoz. Melyik a jobb? Rendszervinyónak kell!
Seagate SV35.5 Series 1TB 64MB SATAIII 7200rpm......3 év garancia 54euro
WD10EFRX RED 64MB SATAIII IntelliP.NAS 3RZ..........3 év garancia 60euro
WD1002FAEX 1000GB Caviar Black 7200RPM.............5 év garancia 66euro

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36404) Black Dragon válasza KAMELOT (#36403) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ha rendszervinyónak, akkor a Caviar Black-et(WD1002FAEX) szerintem.

(#36405) markionni


markionni
tag

Üdv. Az lenne a kérdésem, hogy 17k körül milyen 1terrásat tudnátok ajánlani? Illetve mennyire szoktak bedögleni? Szóval mennyire fontos a garancia?

Amit kinéztem: [link] erről mi a vélemény/tapasztalat?

Vagy esetleg erről? Válaszokat köszönöm.

AMD - The future is fusion

(#36406) vond válasza markionni (#36405) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mire kellene? Rendszer, programok alá, vagy csak adattárolásra?
18.700 nem fér bele? Felhívnám a figyelmedet az 5 év garanciára...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36407) Vasinger! válasza Vasinger! (#36383) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

(#36408) vond válasza Vasinger! (#36407) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem nagyon van tapasztalatom a 2,5"-es merevlemezekkel, de ez a linkelt Hitachi valószínűleg az egyik - ha nem a legjobb - választás... Olyan szempontokból is, amiket írtál...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36409) markionni válasza vond (#36406) üzenetére


markionni
tag

Mindenre, egyenlőre. 2 partició lenne rajt, egyik részén az oprendszer többin az adatok.Am tetszik amit linkeltél, de az 5400rpm az nem kevés?

AMD - The future is fusion

(#36410) Lokids


Lokids
addikt

A Toshiba mennyire ajánlott márka?
Gondolkodom egy 3Tb-os HDD beszerzésén. Van az újabb vinyóknak valami problémája a régebbi BIOS-al szerelt usb2-es lapokkal?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#36411) KAMELOT válasza Black Dragon (#36404) üzenetére


KAMELOT
titán

Én is azt néztem ki csak gondolom megkérdem itt is! Köszi! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36412) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

szobahőmérséklet 24fok páratartalom 69%

WD20EARX 40fok
WD20EFRX 36fok

12cm-es venti fújja oldalba őket 600rpm-el.

(Nyitott első ajtóval 1200rpm 40perc után EARX 35, EFRX 32 fok)

[ Szerkesztve ]

(#36413) Ch4r0n


Ch4r0n
tag

Sziasztok!
Kellene egy 1 terrás hdd az iPon választékából.
A WD 1TB Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX ez náluk a legolcsóbb jelenleg, de van még egy pár kb 16-17k között. Jó ez vagy van valami javasoltabb típus vagy márka?
Esetleg SEAGATE 1TB Barracuda 7200.14 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM003, kb 1 árban vannak.
Adattárolásra lenne használva, ha ajánlanátok egy gyorsat és egy aránylag gyorsat, de valamennyire csendeset is azt megköszönném. Még nem tudom melyik tulajdonságot preferáljam a megbízhatóság mellett.
Szerintetek?

(#36414) KAMELOT válasza Tamoo (#36412) üzenetére


KAMELOT
titán

Szobában szintén 24 fok páratartalmat nem tudom.
ST2000VM003 32fok
HD204UI 29fok
Egy 23-as venti hűti a hdd-ket 500rpm-el.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36415) Tamoo válasza KAMELOT (#36414) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én a Red és a Green összehasonlítása miatt írtam.

(#36416) KAMELOT válasza Tamoo (#36415) üzenetére


KAMELOT
titán

Gondoltam! Csak én is beírtam hátha valakinek útmutató valamilyen hdd választásakor.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36417) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Bár direkt olvastam visszafelé, de azért egy kérdés:
Ez megfelelő 16,5k összegért? 1TB Toshiba 3.5" SATAIII 32 MB cache winchester (DT01ACA100)
Valóban megbízható, csendes, strapabíró? Játékok tárolására / telepítésére lenne (Steam...), tehát nem rendszerlemez.
A másik ez lenne, ugyanannyiért: 1.0 TB Western Digital 7200 64MB WD10EZEX SATA3 Caviar Blue
Kérdés hasonló, mint fentebb.
Válaszokat előre is köszönöm! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#36418) ledgeri válasza vond (#36380) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Merevlemez teszt HD sentinellel, felületteszt írás+olvasás: csak, hogy legyen idő-hossz támpont...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#36419) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok en azt szeretném megkerdezni mit ajánlanátok arra hogy csendeseb legyen a HDD.
Jelenleg egy Western Digital Caviar Black 500GB 7200RPM van, de mivel ma jon le az SSD ezt csak adat tárolásra szeretném majd hasznalni. Egy gond van csak, hogy picit hangos es ezt szeretném valahogy orvosolni.

Gondolkoztam egy ilyen vételen: Scythe Himuro SCH-1000 (nemtudom van e értelme)

Vagy esetleg toletek kérek valami tippeket. Elvileg a ház is nagyon jo hangszigetel Fractal Design R4.

Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#36420) Tamoo válasza mSchumi87 (#36419) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha ssd-n lesz a rendszer lényegesen jobb lesz a helyzet. Majd szerintem utána mérlegeld újra a dolgot, hogy szükséges-e becsomagolni.
Nekem is hangszigetelt házam van 5400rpm-es hdd-kkel (rendszer ssd-n), de sajnos kihallani a hangját. Viszont annyira nem durva a helyzet, hogy tovább foglalkozzak vele.
Gyári állapothoz képest még egy keveset így tudtam "javítani": [link] [link]

(#36421) mSchumi87 válasza Tamoo (#36420) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Koszi megprobalom milyen lesz ha az SSD lesz a system.

Még egy kerdésem lenne, van ez a HD Sentinel program, ott lehet még játszani ezzel a AAM-Automatic acoustic management. Van valami hatása?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#36422) Tamoo válasza mSchumi87 (#36421) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem próbálgattam (elméletileg lassít a hdd-n, szóval valamit valamiért).

[ Szerkesztve ]

(#36423) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy a Seagate vagy a Toshiba a megbízhatóbb? Melyik vette meg a Samsung-ot (mert avval még soha nem volt gondom)? Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#36424) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok

Adott 2 hdd.Egy 32MB-os és egy 64MB-os.
mindkettő 7200rpm-es,1Tb-os.
milyen érezhető külömbségeket lehet rajtuk észrevenni,vagy mérni ?

választ előre is köszönöm

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36425) vond válasza Bacusuz (#36424) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Semmilyen különbséget nem fogsz érezni a 32 és 64 MB-os cache között...

(#36423) spiritex: A Seagate vette át a Samsung merevlemez ágazatát... Nem rosszak a termékeik (főleg sebességben brillíroznak), én mégis inkább Toshiba-t vennék, az általában hosszabb (2-3 év) garanciaidő miatt...

(#36417) Hunork: Egy kutya... Vedd azt, amelyikre több a garancia, illetve amelyik olcsóbb... Nálam volt már mindkettő, sebességben kb. azonosat hoztak, talán a Toshiba kicsit lassabb szekvenciálisan, viszont jobb a válaszideje... 7200-asokhoz képest elég csendes is mindkettő...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36426) vond válasza Hunork (#36417) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Még annyit, hogy szerintem játékok alá simán vállalható a WD10EFRX is... Nem hiszem, hogy sok különbséget éreznél, viszont az 5 év garancia eléggé meggyőző... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36427) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali

Asus F5SL nem épp mai gépemben úgy fest haldoklik a vinyó. HD Sentinel 1 szektor hibát lát de az rajta van már 4 éve minimum, de kiírta, hogy már csak 953 nap van hátra, meg mintha amúgy is lassulna a gép.

SSD-t szerintem nem érdemes bele venni, főleg, hogy nem is biztos, hogy SATA2 van benne, így erre gondoltam: WD BLACK 320GB 7200RPM 16MB 2,5" SATA2 (WD3200BEKT) Érdemes megvenni ezt a vinyót? Túl sokat nem akarok költeni, nagyobb felesleges van külső merevlemez meg asztali gép is el van eresztve rendesen hellyel. Vagy SSD-t érdemes lehet kipróbálni? Nőne a sebesség?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36428) Hunork válasza vond (#36425) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!

Én is hasonlóképp vélekedtem, de HDD ügyben nem vagyok otthon annyira.
Ami a kérdés nálam ilyenkor: megbízhatóság. Vagyis, élettartam. Nyilván egyik sem örök, csak hát az idő...
És nagyon köszönöm a válaszodat! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#36429) KAMELOT válasza Hunork (#36428) üzenetére


KAMELOT
titán

Én is már kérdeztem. De az 5 év garanciás WD a legjobb választás. WD1002FAEX 1000GB Én is ilyet fogok majd venni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36430) spiritex


spiritex
veterán

Az 1TB Hitachi Deskstar 7K1000.C 7200rpm SATAII 32MB (HDS721010CLA332) -ről valami vélemény SSD-n levő op.rendszer mellé adat vinyónak letöltésre, filmnézésre?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#36431) KAMELOT válasza spiritex (#36430) üzenetére


KAMELOT
titán

Tárolásra 5400rpm-set nézzél vagy Seagate pipeline 2Tb 5900rpm.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36432) spiritex válasza KAMELOT (#36431) üzenetére


spiritex
veterán

Hogy csendesebb legyen, vagy mi miatt? De nem csak tárolásra lenne, hanem amiket írtam, vagy az annak számít?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#36433) Dekko


Dekko
tag

Sziasztok! Én is új vinyót terveznék venni: ST2000DM001 Seagata 2 terás.
Vélemények? Mennyire melegszik? Mindenhol általában már csak egy év garanciát vállalnak rá?

Köszönöm a segítséget! :R

További szép napot kívánok!

(#36434) Chrys_


Chrys_
addikt

Rendeltem a pcx-től 3TB-s RED-t. Pik-Pak Pontra szállíttatom. Megvan a megerősítő e-mail is, de sehol sincs fizetési információ (előre utalás lesz). Ezt később küldik egy újabb e-mailben?

(#36435) Gregman


Gregman
tag

Sziasztok!

(#36372) ügyben nem tud senki tanácsot adni?

(#36436) KAMELOT válasza spiritex (#36432) üzenetére


KAMELOT
titán

Arra amit írtál nagyon is megfelel.
1. lassabban pörög ezáltal növeled az élettertamot.
2. nem melegszik annyira
3. kíméli az alkatrészeket.

(#36433) Dekko: ST2000VM003 ilyen van nekem is. 26-27 fokos szobában 32 fokos a HDD és nekem 3 év garanciás! Erre minimum 2 év garanciát kell, hogy adjanak 1 év az nagyon kevés!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36437) Dekko válasza KAMELOT (#36436) üzenetére


Dekko
tag

Köszi nagyon örülök neki ezt néztem ki és célzottan ilyet keresek akkor.

Sajnos még nem találtam ahol 2 év garival adnák.
Mad lehet LEC-nél körülnézek.

Köszi Üdv

További szép napot kívánok!

(#36438) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Azt valaki nem tudja, hogy a Hitachi Travelstar 5K1000 1TB-os HDD-ben lehet e állítani az AAM-et? Mint korábban írtam adattárolásra venném, tehát nagyon fontos, hogy halk legyen, nem kell, hogy gyors legyen. Ha AAM-el le tudnám húzni a hangját az nagyon jó lenne. A mostani 7200-as WD Black-nél nem lehet állítani az AAM értéket.

Továbbra se tud senki se jobb választást a Hita helyett 2.5"-os mezőnyben adattárolásra?

(#36439) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

750GB Hitachi Travelstar 7K750 (HTS727575A9E364) vagy 750GB Western Digital Scorpio Black (WD7500BPKT) a jobb választás notebook HDD-k közül. Fontos a 7200rpm és a nagy cache.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#36440) z123456789 válasza spiritex (#36432) üzenetére


z123456789
addikt

...gigabyte alaplapom van.Hogy mi a pontos típusa, fogalmam sincs.Azt csak akkor tudom megnézni ha hazamentem.

(#36441) spiritex válasza z123456789 (#36440) üzenetére


spiritex
veterán

Mikori az alaplap és mikoriak a vinyók? Mert ha sata2-esek a régi vinyóid, akkor vehetsz nyugodtan sata2-es és sata3-as vinyót is bele.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#36442) moonguru válasza Vasinger! (#36438) üzenetére


moonguru
őstag

Lehet állítani! (nekem mindkettő van, és a WD Blacknál tényleg nem lehet állítani)

Monitor Guru!

(#36443) z123456789 válasza spiritex (#36441) üzenetére


z123456789
addikt

Tavaly nyáron vettem komplettan új belet a házba.Mondtam a srácnak hogy egy viszonylag jobb összeállítást rakjon össze.Bízom benne hogy akkor minimum tavalyi kiadású az alaplap.Viszont a most tönkrement winchester elképzelhetö hogy nem sata 2-es, mert azt már az az elötti gépemböl raktam bele.Ezért szívtam most meg.Akkor ki kellett volna cserélni.Egyébként ssd a rendszer lemezem, és ha ez a most tönkrement 1TB-s nem volt rácsatlakoztatva az alaplapra, hozta az elvárt ssd rendszer felállási sebességet.Most is például rohadt gyorsan elindul a windows, hogy nincs becsatlakoztatva ez a szar.Szóval tuti van valami ezzel a HDD-vel.Hülye voltam, most iszom a levét.

Ezt ránézésre egyébként hogyan tudom megállapitani?Ja!Kód alapján google-böl egszerübb nem?

(#36444) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Hali all!

Most vettem egy 3 terrás WD Red-et, és ugyan azt csinálja, mint az előző 2db 3 terrás seagate vinyó, nem ismeri fel... Eléggé bosszant már a dolog, mi lehet a hiba???

(#36445) Vasinger! válasza moonguru (#36442) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A hitaról el tudnád mondani a véleményed? Főleg a hangja és a rezonancia érdekel. Ha leveszed az AAM-et minimum hangerőre, akkor mennyire hallatszik ki, ha semmi másnak nincs hangja körülötte?

(#36446) KAMELOT válasza Black Dragon (#36444) üzenetére


KAMELOT
titán

Érdekes, hogy nem ismeri fel. Lehet akkor az alaplappal van gond. havernak van 5x 3TB hdd-je mindet simán felismeri. ASUS lapja van.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36447) Black Dragon válasza KAMELOT (#36446) üzenetére


Black Dragon
addikt

Az duplán érdekessé teszi, hogy a vinyó megy, mert amikor 15 percet ment a gépre kötve, bár nem ismerte fel, amikor megfogtam utána, hogy megy e, az alja konkrétan megégette a kezem, de az oldalai sem voltak hidegek, tehát biztosan megy viszont akkor a lappal lesz a gond, ami már nagyobb baj a számomra...:(

(#36448) KAMELOT válasza Black Dragon (#36447) üzenetére


KAMELOT
titán

A hdd megy csak nem ismeri fel. Lehet asrock lapoknál ez a gond. Inkább ASUS MSI vagy mást válasszál vagy frissítsél biost.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36449) Black Dragon válasza KAMELOT (#36448) üzenetére


Black Dragon
addikt

Elvileg az Asrock oldalán van fent egy 3Tb unlocker progi, fel is raktam, de csak egy fekete command ablakot indít el, és aztán lép is ki egyből... Nem tudom mi lehet a gondja, eddig nem volt gondom az Asrock lapokkal, a legfrissebb bios van rajta, szóval elvileg ennek sem kellene, hogy gond forrása legyen...:(

(#36450) Coolmat válasza Black Dragon (#36444) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Gondolom megvolt megint a sok próbálgatás mint a múltkor a tápkábelekkel / SATA kábelekkel / BIOS frissítéssel és reseteléssel. Ha ráteszed a kezed a HDD-re akkor lehet érezni bekapcsoláskor mikor felpörög? Mondjuk többen állították hogy alig lehet észrevenni Red-nél ha elindul, de a 3 tányéros kivitelnek csak van minimális rezonanciája. Mindenképpen meg kéne próbálni egy másik gépben is, ha ott látja rendesen a BIOS, akkor 99% hogy az alaplap hibája és gariztatni kell :(

Szerk: ez az unlocker nem tudom pontosan mire jó, de biztosan nincs rá szükséged, ha a BIOS-ban sem látja, akkor nem tudod előcsalogatni sehogy sem Windows alatt. Nálam H77-es Asrock lap minden gond nélkül felismerte és használta a barátom WD30EZRX-ét.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.