Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35901) koháry


koháry
tag

Szeretnék venni egy 3TB-os vinyót adattárolásra, esetleg 2 darab 2 terrásat, de melyik gyártót és típust válasszam a WD, Seagate, Toshiba közül? Mennyire megbízhatóak a 3 terrás hdd-k? :DDD

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#35902) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

most készülök új hdd-t venni, mert az eddig használt tárolóm betelt.
a következőket néztem ki:

- SEAGATE 1TB Barracuda 7200.14 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM003
- TOSHIBA 1TB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA100
- WD 1TB Caviar Green 5400rpm 64MB SATA3 WD10EZRX

az ár lenne az elsődleges szempont, külső usb-s házban lesz, a használata meg kb annyi, hogy pár havonta rámásolok pár gigát.

Érdemes valamire figyelnem még?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#35903) vond válasza Hintalow (#35902) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Adattárolásra bőven elég a kicsit lassabb, 5400rpm-es, de hűvösebb, halkabb, és kevesebbet fogyasztó EZRX, EFRX széria... Ilyen célra teljesen felesleges 7200 rpm-es merevlemezt venni, csak felesleges energiafogyasztás, valamint zaj- és hőforrás...

(#35901) koháry: Neked is WD Green, vagy Red lenne a legmegfelelőbb adattárolásra.. Ajánlott HDD-k...

Esetleg megpróbálkozhatsz a Toshiba új, ABA szériájával is... Egyelőre nem sok tapasztalat van róla, de valószínűsíthetően nem rossz eresztés, és lehet kapni 3 év garival is...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35904) Hintalow válasza vond (#35903) üzenetére


Hintalow
senior tag

Köszönöm!

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#35905) Faterkam válasza Hintalow (#35902) üzenetére


Faterkam
addikt

A Seagate-nél a fej hangja néha igen érdekes, ráadásul nekem olyan volt aminél még Firmware-t se lehetett frissíteni, tehát nem lehetett orvosolni :(

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35906) ProdyG


ProdyG
senior tag

pár napja vettem egy 1 terás Toshiba notivinyót. működik is rendesen, csak mondjuk amikor nagy fájlokat másolok rá, akkor másolás közben kattog. ez elég idegesítő. normális dolog ez? köszi

(#35907) ncc1701


ncc1701
veterán

Sziasztok,

Adjatok segedelmet, 3TB lemezt keresek adattárolásra (torrent szerverbe). Sebesség, hang, fogyasztás nem fontos, minél kevesebb lemezen tudja a 3 terát, lehetőleg tartós legyen. WD 3TB Red (WD30EFRX)?

[ Szerkesztve ]

(#35908) tlala válasza ncc1701 (#35907) üzenetére


tlala
addikt

Egy ideje már használom a kérdésed alanyát.
Tényleg halk, hűvös, gyors.
24/7 gyári ajánlás, 3 év gari.
Erősen javasolt.

(#35909) TeeJay válasza ProdyG (#35906) üzenetére


TeeJay
félisten

jobb mint az 1TB-os WD ami csapkodja a fejet meg leállítja a motort ha jól olvastam...
a Toshiba csak annyit csinál valszeg hogy amint nem kell a fej kiteszi a külső sávra, majd pedig ha 8mp-ig nincs semmi forgalom kiteszi parkolóvillára

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35910) tomio válasza Coolmat (#35833) üzenetére


tomio
tag

Coolmat!

Itt kínlódok... (Itt kezdődik egész pontosan)
Ezen topic #35833 hsz második felében viszont most C-s v B-s Toshiba a javasoltabb?!? (ebbe botlottam bele)
Nem világos a javaslat biztos jó és a bizonytalan új között. Persze amúgy is látható mennyire döntésképtelen vagyok :DD :(

Annyira jó lenne ha ez simán menne és egy bestbuy lenne a vásárfia.

Te/valaki besegít? :R :R :R

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#35911) Faterkam válasza TeeJay (#35909) üzenetére


Faterkam
addikt

Én pont ez miatt cseréltem le Seagate 1Tb-os Hdd-met és vettem WD 1Tb Ezex-et helyette! Ez a széria nem csinál semmi ilyet. Sokkal csendesebb és halkabb! Tehát NEM minden WD olyan! :K

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35912) TeeJay válasza Faterkam (#35911) üzenetére


TeeJay
félisten

olvasd a kommentet itt
[link]

valszeg ez is olyan hibát lehet mint ami nekem van a laptopban
WD6400BEVT ami sajnos wdidle progival sem módosítható
és alapjáraton 4mp üresjárat után kicsapja a fejet parkolóvillára és ami még szörnyűbb le is állítja a motort...
nem lehet orvosolni csak trükközni lehet hogy minden indításkor letiltani az APM-et

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35913) ProdyG válasza TeeJay (#35909) üzenetére


ProdyG
senior tag

akkor mindjárt kiderül, hogy egyenesen mákos vagyok :)
az enyémben csak azt furcsállom, hogy fájl másolása közben kattog. de akkor miért?

(#35914) Faterkam válasza TeeJay (#35912) üzenetére


Faterkam
addikt

Nem értelek, amit linkeltél laptop hdd, én meg az 1Tb-os Ezex 3,5-re írtam, hogy még a Seagate-nél is jobb.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35915) joccadoki válasza Faterkam (#35914) üzenetére


joccadoki
senior tag

több számítástechnikával foglalkozó egyéneket is és mindegyik azt mondja hogy a seagate a legrosszabb és abból visznek vissza a legtöbbet! és a wd-t javasolják

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35916) TeeJay válasza ProdyG (#35913) üzenetére


TeeJay
félisten

igen mákos vagy, a Toshiba egyébként nem rossz ám, kettő darab 500gigás példányt teszteltem és jól működnek. az is kiteszi a fejet de 8mp múlva és a motort legalább nem állítja le
azt mondják notivinyóban a Hitachi még jobban csapkodja a fejet
a WD meg vagy igen vagy nem, egyelőre most félek tőle bár lehet trükközni csak azt minden indításkor kell
a Seagate nem tudom milyen lehet sajnos

szóval 2,5"-os 1TB-os vinyóknál alaposan át kell gondolni mit veszel
a fejcsapkodás még nem tragédia na de a WD motorleállása az szánalmas :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35917) TeeJay válasza joccadoki (#35915) üzenetére


TeeJay
félisten

érdekes én a zonacomputers-nél vettem laptop vinyót
ott egyenesen szidták a WD-t hogy az összes laptopban pusztul, a helyére mindenkinek Toshiba-t szereltek be és abból elvétve kaptak csak vissza... egy laptop szervizt kell megkérdezni melyik típust hozzák be legtöbbet hogy megdöglött

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35918) joccadoki válasza TeeJay (#35917) üzenetére


joccadoki
senior tag

egyik ezt mondja a mási azt! De egy bisztos! Régóta vagyok a számítástechnikában és a következő az eredmény a behalások terén a winyóknál: 1 samsung
6 Seagate (abbol 2 seagate maxtor)
2 Maxtor
2 Quantum Fireball

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35919) Coolmat válasza tomio (#35910) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Bocs, kicsit elfoglalt vagyok a héten, nem nagyon követtem a topik történéseit. A 7200rpm-es Toshiba széria elég tuti, az 5700rpm-esről nincs még semmi tapasztalat, de nem lehet rossz az sem :)

(#35920) TeeJay válasza joccadoki (#35918) üzenetére


TeeJay
félisten

Toshiba-Seagate(Samsung)-Hitachi-WD statisztika kell csak
eladás és meghibásodás alapján mert amiből 10x annyit adnak el de csak 3x annyi hal be az jobb

laptop vinyóknál egy nagy forgalommal bíró kisker ahol szerviz is van elég jó adatot tud mondani
milyen notikat milyen vinyóval hoznak és ők mire cserélik
2,5"-nál WD-t csak óvatosan vennék
a Toshiba egész jó, a többit nem tudom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35921) tomio válasza Coolmat (#35919) üzenetére


tomio
tag

Kösz Coolmat!

Bármit szívesen fogadok, mert haladnom kell. Lassan vásárlás...

:R

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#35922) mpierre


mpierre
veterán

Üdv!
Nem 100%-n tartozik ide. Egy Pana dmr-eh55-ben kéne hdd-t cserélnem. A jó öreg wd1600bb ketyegett benne (pata, 160GB, 7200rpm). Azzal tisztában vagyok, hogy a csere sem gar arra, hogy működni fog, de egy próbát megér.
Elméletben - nem kérdeztem rá - kapható még újonnan (gondolom visszamaradt) wd1600bb hdd. Ez egy 3 tányéros darab, a wd adatlapja szerint jó hangos, sokat fogyaszt. Na most ezt érdemesebb cserélni egy wd1600aabj-re, ami tán halkabb, de nem biztos,hogy gyorsabb? Itt a pana "lelkivilága" is beleszólhat...

Másik Ha vmi csoda folytán sikerül feltámasztanom pc-ben a wd1600bb-t, akkor arról mivel tudok egy képfájlt kreálni? A dvd felvevő raw adatokat tárol a vinyón (linux látja és ext2/3-nak azonosítja, de nem hozzáférhető...), itt van két film amit le kellene róla bányászni.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#35923) KAMELOT


KAMELOT
titán

Seagate Pipeline HD 2TB 5900RPM 64MB SATA erről vélemény? Csak ez van 3 év garanciával olcsón. Többi az drága vagy 2 év garanciás.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35924) CoolBoy323 válasza KAMELOT (#35923) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

egy boltnál ragadtál le... van ahol 3 év garival adják... van olyan, ahol felárral, de 3 év... :P

(#35925) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Tapasztalataim a Toshiba DT01ABA200, alias Hitachi HDS5C3020BLE630 winyóról.
http://logout.hu/bejegyzes/easy_rider/toshiba_dt01aba200_alias_hitachi_hds5c3020ble630/hsz_1-200.html

(#35926) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok. Mostanában nem vettem vinyót, így nem vagyok képben. Kicsit megdöbbenve tapasztaltam hogy a jól bevált ST2000DL003 már nem kapható, ezért más típust keresek 2 vagy 3 TB kapacitással, alacsony fordulatszámmal. WD kizárt, és a Samsungnak sincs nálam túl jó renoméja HDD téren. A Toshibákról mit érdemes tudni, illetve erről a típusról (DT01ABA200) konkrétan van már tapasztalat?

(#35927) CoolBoy323 válasza Pista0001 (#35926) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

veszett jó találmány ez a kereső...

de ha csak az előtted lévő hsz-t megnézted volna... :))

[ Szerkesztve ]

(#35928) Pista0001 válasza CoolBoy323 (#35927) üzenetére


Pista0001
addikt

Valahol máshol ACA végűt láttam, összekevertem. :B

(#35929) easy...rider válasza CoolBoy323 (#35927) üzenetére


easy...rider
őstag

+1 :D

Pista0001
olvass vissza 1 HSZ-t ;)

[ Szerkesztve ]

(#35930) ryger


ryger
aktív tag

Sziasztok,

Uj HDD kell az egyik itthoni gepbe es en nem tudom eldonteni melyik lenne a legjobb valasztas a kovetkezokbol:

HGST Deskstar 7K1000.C HDS721010CLA332 - harddisk - 1 TB - SATA-300
Toshiba DT01ACA100 - Harddisk - 1 TB - intern harddisk - 3.5"
Seagate Barracuda 7200.12 - Harddisk - 1 TB ST31000524AS
WD Caviar Blue WD10EZEX - Harddisk - 1 TB
Seagate Barracuda - Harddisk - 1 TB ST1000DM003

Arban szinte ugyan annyiert tudom beszerezni oket, igy az nem mervado.
Amit nem szeretnek az mindenfele frissites, ganyolas es hasonlo software-es piszkalas, nekem az kell, hogy berakom es mukodik!
Adattarolasra es jatekok futtatasara kell azert neztem a gyorsabbak kozul.

Koszi elore is!

(#35931) vond válasza ryger (#35930) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem a három év garis Toshiba DT01ACA100 a legjobb vétel...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35932) tomio válasza easy...rider (#35925) üzenetére


tomio
tag

Legjobbkor! :C

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#35933) ryger válasza vond (#35931) üzenetére


ryger
aktív tag

En is azt talaltam a legszimpatikusabbnak (de szep magyar szo :D )

(#35934) Pista0001 válasza easy...rider (#35929) üzenetére


Pista0001
addikt

Elolvastam. A legjobban a megbízhatóság érdekelne, de úgy tűnik új típus.

(#35935) KAMELOT válasza CoolBoy323 (#35924) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem papa. Csak az a helyzet, hogy....
1. üzlet tőlem 1000m van
2. ismerem az eladót
3. nagyon jók az áraik
4. ha valami gond van azonnal helyben le van tesztelve úgy hogy én is ott vagyok
5. ha rossz a termék 2 nap múlva jön az új
Tudod néha ennyit ér talán +5euro. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35936) CoolBoy323 válasza KAMELOT (#35935) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

jó, ez Neked kényelmes, megfelelő...

én csak arra próbáltam utalni, h másoknak más is szóba jöhet... pl nekem is van kedvenc "nagyobb" kiskerem, de nem ragadok le náluk, mert ha valahol jelentősen olcsóbban megkapom, amit akarok, akkor oda megyek...

szerencsére lehet válogatni bőven BPen a jó üzletek között...

pl: a HDD-met sem a szokásos helyemen vettem, mert aljas módon nem 3 év garival adták, elmentem oda, ahol 3mal adják, és normális, megbízható bolt!!

(#35937) Mandox077


Mandox077
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában fogok vásárolni egy HDD-t és szeretném kikérni a véleményetek. Mivel SSD-re nincs pénzem, az olcsó HDD-k meg lassúak, ezért egy köztes sebességű HDD-t keresek aminek az ára is jó. Erre esett a választás, ez egy WD 250gb-os velicoraptor. Mi a véleményetek róla? Zajszint mekkora lehet? Össze vissza találtam információkat sajnos.

Ha ez szerintetek nem megfelelő, akkor milyet tudnátok azonos teljesítménnyel 20.000-25.000 értékben legalább 200-250gb os kivitelben?

(#35938) Faterkam válasza Mandox077 (#35937) üzenetére


Faterkam
addikt

Ezt olvastad már?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35939) KAMELOT válasza CoolBoy323 (#35936) üzenetére


KAMELOT
titán

Én meg már be is üzemeltem. Seagate Pipeline 2TB 5900rpm, 3 év garancia + ÁFA nélkül vásároltam. 77euro. Nekem BP 85km és nincs kedvem futkosni meg időt pazarolni arra, hogy valami elromlott. Amit máshonnét vettem az a házam, de abban nincs is mi elromoljon. :) Természetesen, ha másnak nincs ilyenre lehetősége akkor marad a webshop.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35940) mpierre


mpierre
veterán

Önös érdekből elkövetett Up...!

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#35941) CoolBoy323 válasza KAMELOT (#35939) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Jo, nyilvan... nem is mondtam h megerne neked...

De hol lehet afa nelkul vasarolni? Sokunkat erdekelne a hely :))

(#35942) Murphistic válasza mpierre (#35940) üzenetére


Murphistic
aktív tag

A típusválasztáshoz: Ha számtechboltban vennéd, szerintem kipróbálnák a merevlemezt, hogy működik-e. Webshopban esetleg rákérdezhetsz, hogy mit mondanak, de szerintem kompatibilitási hibára utalva elálhatsz a szerződéstől ( e-mailt is írhatsz előtte rákérdezve, hogy ilyenkor mi van). Az a gond, hogy lehet akár sorozatszám szerint is tiltva van másik merevlemez használata. Ki tudja? Én nem :D .

Lemezkép: Én a dd-vel próbálnám meg: wiki Persze csak saját felelősségre ;) . Plusz reménykedhetsz, hogy a felvétel nincs titkosítva. ( Nem hinném, hiszen DVD-re ki lehetett volna írni, de hátha valami miatt titosítva tárolja az adatokat )

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#35943) KAMELOT válasza CoolBoy323 (#35941) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez mindenkit érdekel. Úgy van, hogy ha dolgozol egy cégnél akkor a cégre kiállítasz egy számlát. Majd ezt a céghez bevéve a könyvelő visszaigényeli az ÁFA-t és akkor visszakapod 1-2 hónap múlva a pénzt. Más lehetőség nincs. Max nagykereskedésben, de ott viszont a garancia a probléma. Ott általában csak 1 évet adnak. Én személy szerint akármit veszek az legyen minimum 3 éves garanciával. Kevesebb nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35944) CoolBoy323 válasza Murphistic (#35942) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Indoklas nelkul is el lehet allni netes vasarlastol 8 munkanapon belul...

Kamelot: igy mar ertem az afat, azt hittem valami mas trukk lesz a tarsolyodban :))

(#35945) joccadoki válasza CoolBoy323 (#35944) üzenetére


joccadoki
senior tag

úgy néz ki, hogy a 700gb mellé jön egy WD green 1TB! használtan venném 12be. Megéri?

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35946) CoolBoy323 válasza joccadoki (#35945) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Tipusa? Allapota?

(#35947) joccadoki válasza CoolBoy323 (#35946) üzenetére


joccadoki
senior tag

típus: WD caviar green 1TB WD10EZRX (igazság szerint redet szerettem volna de nem találtam)
kondició:100% (ez fő szempont, nem veszek rossz winyót)

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35948) Coolmat válasza joccadoki (#35947) üzenetére


Coolmat
őstag

Így 12-ért jó vétel :K Azért a fejparkolást majd csekkold le rajta.

(#35949) joccadoki válasza Coolmat (#35948) üzenetére


joccadoki
senior tag

jóság! azt még megnézem! Köszönöm! :C :R

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35950) KAMELOT válasza joccadoki (#35945) üzenetére


KAMELOT
titán

Az pontosan okés ár érte.

(#35944) CoolBoy323: Csak ilyen lehetőség van.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.