Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36301) Csaba939393


Csaba939393
csendes tag

Sziasztok kérlek segítsetek.

Van egy ilyen gépem , ebből az alaplapból [link] szeretném átteni ebbe a notebookba [link]

a merevlemezt . Áttudom tenni ? ugyanolyan a foglalatuk ? Sürgős lenne :R :R

Darázs? Ágyi poloska? Csótány ? Patkány? Kullancs? Engem keresel!

(#36302) Csaba939393 válasza Csaba939393 (#36301) üzenetére


Csaba939393
csendes tag

mert ,hogy amit másodiknak bemásoltam netbook alaplap , az valami zif vinyós ( életemben nem hallottam még Zifről ) :F itt 1 közelebbi kép a másodikról [link]

[ Szerkesztve ]

Darázs? Ágyi poloska? Csótány ? Patkány? Kullancs? Engem keresel!

(#36303) hoolla válasza vond (#36299) üzenetére


hoolla
aktív tag

Köszönöm a választ!
Maradok a red-nél, az a 15-20$ különbség nem számottevö, meg igazából csak kiváncsi voltam, hogy mi az amiatt elkérik érte azt a plusszt.
Tehát ez elvileg nem klattyog, meg gondolkodik amikor hosszabb üresjárat után felébresztem? Vagy ehez mindenképp program kell?

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#36304) vond válasza hoolla (#36303) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem klattyog és nem is gondolkodik hosszú tétlenség után (hacsak direkt le nem állítod erre az időre)... Szóval nem kell rajta mókolni semmit...

Használd egészséggel! És üdv. Sydney-be! ;) (Most végre helyesen írtam.)

(#36300) Tamoo: Hát, tényleg jól tetted, hogy benéztél... Ezek az 5 év garanciás WD Red-ek most nagyon jó vételek... :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36305) hoolla válasza vond (#36304) üzenetére


hoolla
aktív tag

Köszönöm!

Üdv Haza! :)

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#36306) moonguru válasza vond (#36297) üzenetére


moonguru
őstag

Amúgy is elírás, a WD is csak "Longer warranty coverage.
The WD Red drive is backed by a 3-year limited warranty for greater peace of mind." 3 évet ad! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#36307) vond válasza moonguru (#36306) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem elírás, a számlán is 5 év szerepel... Erre direkt kíváncsiak is voltunk...

Úgy látszik, bevállalja a bolt, hogy a gyári 3 évre még rátesz kettőt, hogy ezáltal kelendőbb legyen a cucc...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36308) petyusz851 válasza sakal83 (#36293) üzenetére


petyusz851
tag

Szerintem nem tudsz vele mit csinálni nekem is van egy Toshiba 1 terrás winchesterem neki is van hangja rendesen amikor bekapcsolom a gépet+ még a mellette lévő Samsung160J-s vinyó ami már 5-6 éves de állapota 99% Kondicíója 100%. :) :DD De amikor nem használom mivel SSD-ém van ilyenkor lekapcsol így egem nem zavar amíg pörög bekapcsolás után b 5-10 percig. :) ;)

(#36309) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Hali all!

Szeretném a mostani WD2002FAEX vinyómat nagyobbra cserélni, akár 2 meghajtóra, a mostani tájékozódásom szerint egy Seagate Barracude 3TB-os verzió(ST3000DM001) jobban megéri, mert gyorsabb a wd-nél. Eddig egy új 4TB-os WD Caviar Black-ben gondolkodtam(WD4001FAEX) de az előbb említett seagate vinyót jobbra hozták ki.
Szerintetek is érdemesebb a Seagate-et venni?

köszi!

Közben látom, hogy a 4Tb-os verzió is megérkezett, érdemesebb lehet arra váltani a 3TB-os helyett?

[ Szerkesztve ]

(#36312) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném.
HDD -t kéne vennem torrentes meghajtónak .
Most egy HD103UJ samut nyúzok réges régen,de már ha feladom neki a torrentes leckét(feltöltés,letöltés,másolás külsőre) igen igen csak nyikorog.2 TB os ra gondoltam .
Hitachi ,WD ,vagy Seagate., 64Mb SATA3 .
Fontos hogy ne legyen túl drága 23-27k ,és hogy sokáig bírja,esetleg a réginél gyorsabb legyen.
Ajánljatok nekem valamit légyszi.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36313) < CyberBob > válasza Bacusuz (#36312) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Egy WD 1TB Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX merevlemezt vennék. Rendszernek és adat tárolásra is lenne használva. Van neki valamilyen ismert típushibája illetve ebbe a kategóriában sebességben tudtok nála jobbat?

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#36314) Bacusuz válasza < CyberBob > (#36313) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi a választ.

2 TB ost vennék,a rendszer SSD-n van
Erre ötlet?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36315) Superhun válasza Bacusuz (#36314) üzenetére


Superhun
addikt

Nem neked válaszolt CyberBob, csak félrenyomta a gombot. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36316) DBAtti válasza DBAtti (#36294) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Ma rosszabb kedvemben talált. Nem tartom ezek után túl jó vételnek, de lehet, hogy darabfüggő, és lehet egy jó példányom a Samsung 103Sj-ből, és a WD10EZEX-ből egy gyengébb, de egyelőre a Samsung gyorsabb (hiába "csak" 32MB cache), és egyáltalán nem vibrál.

Ha megint kellene boltba menni, lehet keresnék egyet, ahol van 103SJ... :U

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#36317) < CyberBob > válasza Bacusuz (#36314) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Elnézést nem neked akartam írni hanem úgy mindenkinek. :)
Persze a kérdés továbbra is áll.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#36318) sakal83


sakal83
addikt

Kis segítség kellene:

Vennék egy Samsung HD204UI-t rendszernek

Tudom, hogy 5400-as, de mennyire lenne lassú? Jelenleg egy Toshiba 2TB-osom van 7200.

A fontos nekem, hogy atomhalk legyen, és azért ne akadozzon.

Vélemény?

(#36319) Superhun válasza sakal83 (#36318) üzenetére


Superhun
addikt

Mért vennél 5400rpm-es vinyót rendszernek? Ha fontos neked, hogy ne zajongjon, és rendszerlemez kell, én egy 60-80GB körüli olcsó SSD-n gondolkodnék.

(#36320) KAMELOT válasza sakal83 (#36318) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekm van 5 hdd-m és atomhalk az összes. :) Rendszernek egy WD 320GB 7200rpm van. 5 éve megy.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36321) Tamoo válasza KAMELOT (#36320) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kinek mi az "atomhalk".... Az én fülemnek hangszigetelt házban az 5400-as is zavaróan "kerreg".

(#36322) KAMELOT válasza Tamoo (#36321) üzenetére


KAMELOT
titán

Leht a tied kerreg nálam meg síri csend van és nem hallom egyik hdd-t sem. Ugyan ez van öcsémnél is.
7200rpm + 3x 5400rpm, 5900rpm. Ezek a vinyók találhatók a gépemben.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36323) Tamoo válasza KAMELOT (#36322) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Vagy csak finoman fogalmazva: a füled nem érzékeny rá.
Nálam az számít halknak ha nem hallom ki egyáltalán ha éppen ezerrel másol, nem rezonál tőle semmi. De ez többnyire nem a hdd-n múlik.

(#36324) KAMELOT válasza Tamoo (#36323) üzenetére


KAMELOT
titán

1. nem rezonál mert le van fogatva csavarokkal
2. másolásnál sem hallani semmit. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36325) toyta3


toyta3
csendes tag

Sziasztok!

Asztali gépbe, normál felhasználásra, rendszer számára és adattárolásra kellene egy vinyó.
Kettő között vacilálok. Melyiket érdemes választani inkább (és miért)?

- WD 1TB Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
- SEAGATE 1TB Barracuda 7200.14 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM003

(#36326) vond válasza toyta3 (#36325) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Inkább Toshiba DT01ACA100 a 3 év garancia miatt...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36327) toyta3 válasza vond (#36326) üzenetére


toyta3
csendes tag

Igen, mondjuk ez jogos :) amúgy ha a garit nem nézzük, a 3 vinyó között van vmi különbség?
(azon kívül, hogy a toshiba-ban 32MB cache van a másik kettőben meg 64)

Ja és a toshiba mennyire megbízható? Nincs tapasztalatom a márkával kapcsolatban.

(#36328) Tamoo válasza KAMELOT (#36324) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Végülis ez lett a megoldás: KÉP1 KÉP2
De azt nem mondom, hogy már egyáltalán nem hallani.

(#36329) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Sziasztok
Van egy WD10EZEX 1Tb.os és egy WD3200AVVS 320Gb-os lemezem. A nagyobbikat routerre akarom kapcsolni hálózati tárolónak, a kisebbiket pedig rendszermeghajtónak szeretném használni.
A nagyobbik hdd 1130pontot ért el, a másik pedig csupán 403 pontot a PassMark Benchmarks-on, vagyik lényegesen gyorsabb az 1Tb-os.
Kérdés, én mint felhasználó mennyire fogom észrevenni a teljesítmény különbséget? Már ha rendszermeghajtónak használnám az egyiket, vagy a másikat. :U

[ Szerkesztve ]

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#36330) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok Erre válasz valakitől?

Sziasztok!

Segítségeteket kérném.
HDD -t kéne vennem torrentes meghajtónak .
Most egy HD103UJ samut nyúzok réges régen,de már ha feladom neki a torrentes leckét(feltöltés,letöltés,másolás külsőre) igen igen csak nyikorog.2 TB os ra gondoltam .
Hitachi ,WD ,vagy Seagate., 64Mb SATA3 .
Fontos hogy ne legyen túl drága 23-27k ,és hogy sokáig bírja,esetleg a réginél gyorsabb legyen.
Ajánljatok nekem valamit légyszi.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36331) yksz


yksz
aktív tag

Egy 120-as SSD mellé szeretnék venni egy 1 vagy 2TB méretű diszket. Fontos lenne hogy halk legyen illetve hosszú élettartamú, ha jól sejtem ez indokolna egy "zöld" HDD-t, de érdekelne, hogy ennek milyen teljesítménybeli hátrányai lennének. Alapvetően adattárolásra használnám. Néha játékra is használnám majd, de nem vagoyk FPS huszár, illetve a néhány seccel lassabb loadingba se halnék bele. Konkrétan tehát az érdekelne hogy érezhetően / zavaróan lassabbak-e ezek mint a 7200as barátaik. Tehát kb milyen arányban vannak a pro-k és contra-k? Illetve milyen alternatívák vannak jó ár/érték arányban a WD Caviar Greenre vagy épp a blue-ra ha a gyorsabb preferált mert annyival nem halkabb a zöld.

Fly away my precious knowledge fly far away

(#36332) sakal83 válasza yksz (#36331) üzenetére


sakal83
addikt

Lassabbak bőven, mint a 7200-esek. Nekem Toshiba 2Tb-os 7200-es van. Gyors nagyon, de sokkal hangosabb, mint pl egy 5400-es Samsung. A különbség: A toshibának a motorzaját hallod, a samsungét nem.

Ha halk géped van. Értsd néma táp, néma hűtés, és ssd, akkor ne vegyél 7200-est.

(#36333) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
A három közül melyik a gyorsabb?
WD 1TB Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
WD 1TB Red IntelliPower 64MB SATA3 WD10EFRX
1TB Western Digital Caviar Blue 32MB (WD10EALX)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#36334) sakal83 válasza < CyberBob > (#36333) üzenetére


sakal83
addikt

WD 1TB Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

(#36335) Tamoo válasza yksz (#36331) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Red-en is elgondolkozhatsz (EFRX). Én is most vettem, Green-ről pártoltam át, meggyőztek az "adatok".

(#36336) tajcsi válasza sakal83 (#36334) üzenetére


tajcsi
senior tag

Énis azon filóztam sokáig, aztán alahol ráakadtam egy HDD összehasonlító tesztre, igaz az általad említett model nem volt ott viszont a seagate st1000dm003 modellje kiemelkedően teljesített. Én azt hittem, hogy a blue szária 5400 rpm-es, ezért gondoltam, hogy megveszem a Seagate vinnyót. Betettem, és ezt az eredményt produkálta.

Picit nem vagyok megelégedve a burts rate eredménnyel mert láttam már ebben a topicban jobbat is. Hogy most ez mitől van, nem tudom, már pakoltam rá adatokat, 5 partíció van rajta, P67 lapon az intel kontroleren van, nem a marvellen.

Amit kiemelnék az F3 500GB-od után:
-chieftec bravo big tower házban, sharkoon viber fixer pro, meg egy csomó mindennel, morog, zörög az egész ház, 60 centiről is hallom a morgását.
-a seagate vinnyót beraktam a gyári hdd tartóval a neki szánt helyre. Bekapcsolom a gépet, és majd agybajt kapok, hogy nem dolgozik! Megfogom a vinnyót, semmi. Betölt a windows, felismeri a lemezt, formázom, particionálom..és semmi! Egy vibráció egy hang, hihetetlen észrevétlenül dolgozik!

Mindenkinek ajánlani tudom!

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#36337) < CyberBob > válasza sakal83 (#36334) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Köszönöm akkor ez lesz.

Viszont találtam tavalyi tesztet ahol magasabb az Access Time : [link] mint az ideieken. Arról van tapasztalat, hogy a most árult hdd-k (pl. ipon) már a gyorsabb eresztésből vannak?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#36338) ledgeri válasza StSanya (#36229) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Igy kerestem

De nem lényeg már: kiderült, hogy a gép nem 610-es, hanem 630-as, a bios-a is a-18-as, és egy Dell-fórumon pont ajánlották is ezt a vinyót!

Szóval köszönom a segitséget, már az új vinyó-s laptopról irok:

A Dell D630-ba megy a WD5000LPTV!

:C :R :C

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#36339) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Sziasztok!

Az Amilo SA3650-es notimban megdöglött a merevlemez, szeretném pótolni a héten. Az összefoglalóban szereplő ajánlott típusok közül néztem kettőt, a Hitachi Travelstar Z7K500-at és a WD5000BPKT-t. Ugye ezeket elsősorban rendszerlemeznek ajánljátok, nekem meg csak egy HDD van a notimban, nem tudom, hogy ez mennyire hátrány (az összes adatomat is ezen az egy lemezen tárolnám). Ha van valakinek más ötlete, nagyon szívesen fogadom azt is (meg minden tanácsot, sajnos abszolút nem értek a témához), igazából a leendő HDD két követelménynek kell megfeleljen. Az egyik a költséghatékonyság (15k fölé nem tudok most menni), a másik meg, hogy legalább 2 évet kibírjon hiba nélkül. Ez a kettő megfelel ilyen célra? A válaszokat előre is köszönöm.

(#36340) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Tiszteletem urak!

Ezekből ti melyiket vennétek?
[link]

Nem tanulok a saját káromból,2 tb-os hdd-m halt el tele adattal és gondolom kísértem a sorsom és kérek az árából egy nagyobbat! :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#36341) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!

Én 3terás winyók között kérnék segítséget tőletek! Az igazat megvallva,rendszer nem lenne rajta mert arra van SSD-m,csak torrentre kellene,játéktelepítésre,illetve adattárolásra,de folyamatosan a gépben lenne,hogy bármikor elérhető is legyen!
A lényeg lenne,hogy nagyon megbízható kellene,és lehetőleg gyors is!

A kiszemeltek:

-Toshiba 3TB SATA-III 64Mb HDD (DT01ACA300)
-Seagate Barracuda 7200 3TB (ST3000DM001)
-Western Digital Caviar Green 3TB (WD30EZRX)
-Western Digital Caviar Green 3TB (WD30EURS)

Illetve mégegy kérdés! Milyen hátránya lehet egy 3terás winyónak a 2terás winyókkal szemben? (már ha van egyáltalán) Illetve számíthatok-e olyasmire,hogy a 3terás winyót nem fogja látni majd a rendszerem?

Nagyon köszönöm a segítségeteket!! :R

[ Szerkesztve ]

(#36342) Coolmat válasza Howkeddlee (#36341) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Igaz nincs a listádon, de én erre szavazok: WD30EFRX (a linkelt boltban 5 év garival). Hátránya nincs a 3TB-osoknak, max abból szokott lenni gubanc, ha booteszközként kellene használni (az adatlapodon lévő konfiggal még ebben az esetben sem lenne gond), simán beteszed majd a gépbe, a Win7 GPT szerint megformázza és használhatod is :)

kolosanyi: WD5000BPKT-ra szavazok, ez is fellelhető 5 év garival 15k-ért. Azt azért érdemes lenne tudni, hogy mennyire szellőzik jól a notid, mert 7200rpm-es HDD-k jobban tudnak melegedni.

Silentfrog: Attól függ mire kell, ha rendszer is lesz rajta akkor 7200rpm-est válassz (UEFI telepítés kell ilyenkor):Toshiba DT01ACA300 vagy Seagate ST3000DM001, ha csak adattárolásra kell akkor WD30EZRX vagy ha belefér árban akkor WD30EFRX ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#36343) Silentfrog válasza Coolmat (#36342) üzenetére


Silentfrog
veterán

Adattárolásra kell,ssd mellé.
Köszi a segítséget! :R

(#36344) Zoli133 válasza kolosanyi (#36339) üzenetére


Zoli133
őstag

Csak belekontárkodva a témába szerintem is a WD. Egy 320as Black már 3-4 éve üzemel általam ismer tnotiban hiba nélkül. :)

(#36345) kolosanyi Vállalom a rendszeres takarítást.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#36345) kolosanyi válasza Coolmat (#36342) üzenetére


kolosanyi
veterán

Köszi a választ. Nos 13-as, nem a legjobb a szellőzése. Nem vészesen szar, a merevlemez környéke nem szokott nagyon melegedni, inkább akkor van a baj, ha poros, a CPU és a grafikus chip környéke melegszik olyankor nagyon. (Sajnos ott nagyon meg tud állni a kosz, elég hamar be is porosodik.) Akkor inkább maradjak egy lassabbnál szerinted?

Zoli133
Köszi Zoli! Te ismered a gépem, szerinted mennyire melegedne a 7200-as?

Szerk.: Köszi, akkor majd sörben fizetek... :D

[ Szerkesztve ]

(#36346) Howkeddlee válasza Coolmat (#36342) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

:R Megtiszteltél a válasszal! Köszönöm a segítséged!!

(#36347) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Hali

Most vettem egy Seagate ST3000DM001-es 3TB-os vinyót, viszont az lenne a gondom, hogy nem látja a bios, és a windows sem. Mit lehet ilyenkor tenni? Adtam neki mindenhogyan sata kábelt, tápkábelt, de az istenért se akarja felismerni, mi a teendő ilyenkor??

Köszi!

(#36348) gari24


gari24
tag

Hello

Szeretnék venni egy HDD.t az itthoni NASba bővítésként

Jelenleg egy WD 500GB Caviar Blue van benne.

Amivel terveztem bővíteni az egy WD 1TB Caviar Green 5400rpm

viszont találtam egy ilyet WD 1TB Red IntelliPower

Ez miben jobb a green.nél ?

(#36349) tajcsi válasza Black Dragon (#36347) üzenetére


tajcsi
senior tag

Próbáld megnézni, hogy jó konnektoron va e, pl intel v marvell sata bedugón. Biosban is kell kínlódni egy kicsit. Próbáltad a my computer ikonra jobb klikk, manage, majd disk management?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#36350) Black Dragon válasza tajcsi (#36349) üzenetére


Black Dragon
addikt

Rádugtam már mindenhogy, egy új konnektorra, új sata kábellel, és amin a mostani megy annak a helyére is átraktam, vagyis átdugtam mindent, de így sem ismeri fel még a BIOS-ban sem.:((

Lemezkezelésnél sem lát semmit. Egyszerűen tanácstalan vagyok, az asrock oldaláról letöltöttem a 3TB+ unlockert, de nem segített semmit...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.