Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36051) papasoft80


papasoft80
tag

Najó, 1 órája keresgélek guglin, meg itt a fórumban, de nem találom. Biztos én vagyok a sügér.
Van olyan program WIN alá, ami kiolvassa, hogy hány lemezes a HDD?
A HDSentinel csak letölti adatbázisból, ha jól észleltem.
Azért érdekelne, mert vettem egy Seagate ST2000DM001-1CH164 lemezt és szeretném tudni, hogy melyiket sikerült.
Válaszokat köszönöm!

(#36052) joccadoki válasza papasoft80 (#36051) üzenetére


joccadoki
senior tag

a válasz egyszerű: hdsentinel

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#36053) papasoft80 válasza joccadoki (#36052) üzenetére


papasoft80
tag

Amint írtam, szerintem a HDSentinel adatbázisból szerzi be az infókat(javítsatok ha tévedek) és ez a típusszám 667GB és 1TB-os tányérral is készült(1. HSZ), vagyis olyan program kellene, ami "kiolvassa" a hdd-ből a "valóságot". Lehet, hogy nincs ilyen, csak gondoltam, hátha...
Nem magas kicsit az a 48°C?:D

[ Szerkesztve ]

(#36054) joccadoki válasza papasoft80 (#36053) üzenetére


joccadoki
senior tag

hmm tudom melyik ez a merevlemez... én úgy tudom hogy adatokat olvas a lemezből de erről informálódok majd vagy legalábbis megpróbálom ideirányítani
nagyon nem érdekel ez a 40 ill 80 gigás meghajtó! ez nagyapám gépe és egy p2 celeronja volt azt meg kicseréltem egy 939es configra. ezeket a hddket találtam bele mert csak egy 20gigás maxtor volt benne. ezeknél a vinyóknál ez a megszokott hőmérséklet :DDD

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#36055) papasoft80 válasza joccadoki (#36054) üzenetére


papasoft80
tag

Azért gondolom, hogy adatbázisból szedi, mert nekem most egy régi HDSentinel 3.7-es verzió volt fent és nem ismeri a lemezt. Azt írja a Lemez információk/Lemezek száma sorban, hogy "Adatok feltöltés alatt". Az eladó szerint biztosan 2 tányéros, mert "könnyű és a magassága is olyan". A HDSentinel 4.3 azt írja rá, hogy 3 tányér 6 fej. Szerintem amúgy pont olyan magas mint a többi HDD-m(nem mértem meg).
Most már még bizonytalanabb vagyok :F

(#36056) D@ve89


D@ve89
tag

Sziasztok!

Laptopba szeretnék valamilyen gyorsabb rendszerlemezt a mostani 160 GB-os 5400rpm-es helyett. SSD+HDD kombó nem fog működni, szükségem van az optikai meghajtóra, viszont úgy 500GB helyre is szükségem lenne, tehát SSD kizárva az ára miatt. (Egyébként sem tudok 30 000-nél többet rákölteni a projektre, de jó lenne 25000 alatt megúszni a dolgot - természetesen nem is várok SSD sebességet ezért a pénzért minden esetben.) Nézegettem a Seagate hibridjeit, mert van egy-két program, amiket használok sűrűbben, azoknak lehet jót tenne az a kis SSD cache. Találtam egy tesztet: Seagate's Laptop Thin SSHD 500GB hybrid drive reviewed. Az egyes mérésekben nekem egész jónak tűnt a WD Scorpio és a régebbi Momentus XT hibriddel szemben az új SSHD, viszont a konklúzióban picit lehúzták (összesítettben utolsó helyre rangsorolták). Szerintetek melyik érheti meg jobban, a régi 7200rpm-es 4GB SSD-s, vagy az új 5400rpm-es 8GB SSD-s? Esetleg mégis a WD Scorpio? Sokszor használok virtuális gépet, jó lenne, ha nem csak folyton a vinyó kerregésére kellene várnom, mint a mostani merevlemezzel. Ti mit ajánlanátok?

Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#36057) Roleegsi válasza joccadoki (#36050) üzenetére


Roleegsi
tag

Szia.

Köszönöm a válaszokat. Még nem volt időm átfutni melyik mennyibe kerül, de ma délután lesz rá alkalmam.
Amúgy melyik lenne a legjobb választás, ami kiemelkedik valamivel a többi közül?
Az is szempont, hogy ne szarjon be 2-3-4 év alatt.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Battlefield 3 és CS GO acc: Roleegsi

(#36058) Roleegsi válasza Roleegsi (#36057) üzenetére


Roleegsi
tag

És még annyi kérés lenne, hogy 7200 rpm-es legyen. Gondolom ez a sebessége ki hat a gyorsaságára is, szóval inkább a 7200-asok közül választanék, és mindenképpen sata3-as legyen. Mert itt ha jól látom nem mind az. Vagy lehet én nézem rosszul. És még annyi, hogy 64 MB-os nem jobb választás lenne?
Mert gondolom ezek azért csak pár ezer ft-al különböznek árban, mert ezekben a tulajdonságaikban rosszabbak. Nem?

Itt egy online üzlet választéka árral együtt:

Scan Computer

Ezek közül mi a legjobb választás, olyan 70 font környékén? Ha nekem felsoroltok 5-6-ot fogalmam sincs melyik a jobb, elnézést ezért, de full nem értek hozzá. :)

Köszönöm!

Battlefield 3 és CS GO acc: Roleegsi

(#36059) qwert111


qwert111
csendes tag

Megvettem a WD10EZEX-et.Első észrevétel az,hogy kicsivel hangosabb mint a régi 2 tányéros 1TB-os Seagate-em,a második pedig az hogy kissé hamarabb is melegszik fel.Mire feltelepült a rendszer már 38 fok volt.Teljesítménye szerintem egész jó,itt van róla egy Crystal teszt:

(#36060) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Dell Inspiron 1525-ben a Seagate 80 GBB Sata HDD feladta a harcot. Helyette néztem ezt vagy ezt. Vélemény? Fel fogja ismerni?
(Mielőtt jönne vki beszólással: Dell Brand asztali gépek a cserékre kényesek, de laptopoknál nem tudom mi a helyzet velük)
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36061) Coolmat


Coolmat
őstag

papasoft80: Mérj egyet HDTune-al, abból ki fog derülni az igazság.

D@ve89: Erről a 3. generációs SSHD-ról még nem sokat olvastam, most ráguglizva találtam én is egy tesztet, nem tűnik rossznak ha csak ilyen alternatív megoldás jöhet szóba, és viszonylag normális áron van. Az 500GB-os tányérméret miatt gyorsabb lineáris írás/olvasásban mint a régebbi 250GB-os tányérokkal szerelt első változat, és az általad linkelt tesztben is gyorsabbnak tűnt a valós felhasználás során (ez a mérvadó, a többi szintetikus teszt csak érdekesség szvsz), ezért a kettő közül mindenképpen az újat venném a helyedben. A 2. generációs 750GB-os változat drága, nem éri meg a pénzét szerintem. Amúgy köszönöm hogy felhívtad erre az új típusra a figyelmem, ki is cserélem az ajánlott listában a régi első generációst erre.

Toshiba DT01ABA200 tulajok! Láttam vettek már páran ilyen HDD-t. Szeretném megkérdezni tőlük, hogy jelen van-e a fejparkolás jelenség, és ha igen milyen mértékben? Ez is az ajánlott lista miatt lenne fontos.

ViZion: Hallottam már olyanról, hogy bizonyos Dell laptopok is kényesek még HDD cserére is, pl. régebben Seagate 7200.4-es szériához láttam Dell által írt vagy jóváhagyott firmwaret. Keress rá cserélt-e már valaki ilyen típusú notebookban winchestert.

[ Szerkesztve ]

(#36062) KAMELOT válasza ViZion (#36060) üzenetére


KAMELOT
titán

Mennie kell.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36063) ViZion


ViZion
félisten

Köszönöm! Keresek Dell topikban is vkit. :R
Azért néztem a szígétet, az volt a régi is, csak 80 GB-os.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36064) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 3.0.2 x64 (C) 2007-2013 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 byte/s [SATA/300 = 300,000,000 byte/s]

Sequential Read : 144.891 MB/s
Sequential Write : 142.431 MB/s

Random Read 512KB : 28.103 MB/s
Random Write 512KB : 87.895 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 0.503 MB/s [ 122.9 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 1.649 MB/s [ 402.7 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 1.439 MB/s [ 351.2 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 1.685 MB/s [ 411.3 IOPS]

Test : 1000 MB [E: 34.6% (322.0/931.5 GB)] (x5)
Date : 2013/05/12 12:41:05
OS : Windows 7 Home Premium Edition SP1 [6.1 Build 7601] (x64)

Sziaasztok.
Ez egy WD Red EFRX lenne, ilyen eredménynek kellene lennie ? SATA II-n mérve.

(#36065) KAMELOT válasza Sterilzona (#36064) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez a benchmark semmit nem mutat. Az a mérvadó amikor másolsz vele és ott nézd mennyit mutat. Mb/s

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36066) Sterilzona válasza KAMELOT (#36065) üzenetére


Sterilzona
senior tag

total comander, 1,2 gigás fájlt, 115 ( indulás ) - 75 ( befejezés ) között másolt.
saját meg 180 ( indulás ) - 92 ( befejezés ) között másolt.

(#36067) vond válasza Sterilzona (#36064) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Teljesen rendben van ez a sebesség, nálam is kb. ilyesmit produkált a WD20EFRX...

Ezt a merevlemezt nem a gyorsaságáért vesszük...

(#36065) KAMELOT: MB/s! A Mb/s az megabit/s... Ez sokaknak megtévesztő lehet...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36068) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik, ezek a red vinyok milyen fogyasztási jellemzőkkel bírnak, olyasmire gondolok, hogy pl. max/iras/olvasas/készenlét green/red/noti 7200-as / noti 5400-as :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36069) Coolmat válasza Mercutio_ (#36068) üzenetére


Coolmat
őstag

Storagereview tesztekben szokott ilyen lenni, pl. ezt a WD30EFRX tesztjéből szedtem ki.

(#36070) papasoft80 válasza Coolmat (#36061) üzenetére


papasoft80
tag

Olyan 200MB/s körül indult a szekvenciális olvasás 130-150MB/s átlaggal. Most éppen nincs bent a lemez a gépben, de ha kell, akkor beteszem és csinálok képet a HDTune-ról.
Amennyiben a fentiek alapján is eldönthető, hogy 2 vagy 3 tányéros, akkor kérem, hogy írjátok meg nekem.
Köszönöm!

(#36071) Coolmat válasza papasoft80 (#36070) üzenetére


Coolmat
őstag

Az 2 tányéros lesz biztosan.

(#36072) Sterilzona válasza vond (#36067) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Rendben köszönöm. Nem is azért kérdeztem, mert baj féltem felfedezni, ha nem csak, valamiért, mikor megvettem 1-2 hónapja, nem tettem itt közzé a mérést. Aztán most meg bevillant :)
Aztán mondom, ami késik, ne múljon.
Köszönöm :)

(#36073) Roleegsi válasza Roleegsi (#36058) üzenetére


Roleegsi
tag

Valaki? :)

Battlefield 3 és CS GO acc: Roleegsi

(#36074) Mercutio_ válasza Coolmat (#36069) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez klassz :C basszus pont felpörgésnél azért még a green-nél is többet eszik a red :Y ahogy látom csak read/ random read esetén van érezhetően kisebb fogyija a green-hez képest, persze a hosszabb gari is jó dolog, de nagyobb csodára számítottam :B főleg, ha megnézek egy 1TB-s 5400-as notivinyót :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36075) papasoft80 válasza Coolmat (#36071) üzenetére


papasoft80
tag

Köszönöm!
Egy korábbi hozzászólásból és az én lemezem(ST2000DM001) sorozatszámából(W1E...) arra a következtetésre jutottam, hogy ha a sorozatszám 3. karaktere "E", akkor vélhetőleg 2 tányéros az adott példány.
Azért persze jó volna, ha lenne olyan program, ami "kiolvassa" a HDD-ből a tulajdonságait.

(#36076) Andras828


Andras828
tag

Sziasztok! Bővíteni, illetve frissíteni szeretném a gépemet HDD fronton. Nagyon kinőttem ezt a 200 gigás Samut, és a SATA1-es csatlakozó miatt az új gépemet nagyon visszafogja. Nagyon vegyes a körkép. Valaki legyen oly kedves, és mondja meg a tutit nekem. Elsősorban rendszerlemezre lenne szükségem, ezen felül mindennapi használatra (net, játékok). Természetesen egy kis része el lenne kerítve kisebb fájloknak (képek, zenék, filmek). Pénztárca szűkössége miatt is jó lenne egy hosszú távon viszonylag olcsó, megbízható megoldás, egész korrekt teljesítménnyel (1 terrás elég). Annyi mindent olvastam már az utóbbi egy hétben a témáról, hogy már végképp nem tudom mit vegyek (pl.: 1 év 1 nap után tönkremenő Seagatek). Legyen oly kedves valaki, és mondja meg a tutit. :) Előre is köszönöm! :)

(#36077) vond válasza Andras828 (#36076) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Toshiba DT01ACA100, Western Digital WD10EZEX, Seagate ST1000DM003

1 terás rendszerlemezek közül nagyjából ezek "mennek" mostanában...
És teljesítményben, gyorsaságban nincs is sok különbség közöttük...

Én a 3 év garancia miatt mindenképp a Toshibát venném...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36078) Andras828 válasza vond (#36077) üzenetére


Andras828
tag

Köszönöm szépen a választ! Egy kérdés még. Ilyen felhasználásra nem fogja vissza a 32 megás cache a Toshibát?

(#36079) vond válasza Andras828 (#36078) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36080) Andras828 válasza vond (#36079) üzenetére


Andras828
tag

:R

(#36081) Mercutio_ válasza easy...rider (#35880) üzenetére


Mercutio_
félisten

Felbukkant már ez a 3TB-s Toshiba, de ahogy nézem csak ilyen szürkeimportos/szlovákszámlás/csak a listán van ha megrendeled várhatsz heteket jellegű boltoknál, de ez arra utal, hogy hamarosqan megjelenik a rendes boltokban is?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36082) KAMELOT válasza Mercutio_ (#36081) üzenetére


KAMELOT
titán

Nálunk már kapható ez, 112euro átszámolva 32K.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36083) easy...rider válasza Mercutio_ (#36081) üzenetére


easy...rider
őstag

Ma néztem én is utána a dolgoknak és már év eleje óta a piacon van az ABA300, de hazánkban nem nagyon foglalkoznak vele a nagykerek. Mert akkor nem mennének a WD-k meg a Seagate-k. :(((

Szóval morci vagyok miatta. :((

Marad az ACA300, igaz mivel 7200-as ezért nem olyan ideális adattárnak, de ahogy olvasgattam ez sem egy hangos, melegedős típus. És 3 év garral kapható.

KAMELOT
Németországban 95~100€ szóval 29~30eFt lenne itthon, ennyiért meg sokan ezt vennék WD helyett. Nagyon nem fair ez így :\

[ Szerkesztve ]

(#36084) KAMELOT válasza easy...rider (#36083) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát tudom ez van és ahogy írod ha toshiba bejönne akkor nem menne a többi gyártó által kínált hdd. Így nem is nagyon akarják forgalmazni vagy ha mégis fogják akkor kb. olyan áron mint a WD vagy ST, azaz csak minimális árkülönbséggel. :) Piac ez van!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36085) Mészi Zoli


Mészi Zoli
tag

Melyik a biztonságosabb megoldás?

1 lemez egy fej vagy az 1 lemez 2 fej (a lemez mindkét oldalán van adatrögzítő felület)

Ha rendszerlemez lesz és csak 80 Gb adat kerül rá max, akkor szétszórja mindkét oldalon az adatokat az oprendszer? Ez esetben az alsó és a felső fej, ami csak egyszerre tud mozogni, lassabban tudja az adatokat "összeszedni" mindkét oldalról. :U

(#36086) easy...rider válasza Mészi Zoli (#36085) üzenetére


easy...rider
őstag

Ha régi kicsi vinyóról van szó, akkor az a kora miatt úgyse lesz annyira megbízható.

Ha újat akarsz venni akkor meg csinálsz rá egy 80-as partíciót és az a lemezen is fizikailag egy terület részen fog elhelyezkedni.

Amúgy ilyen kérdésre nem ez a megfelelő topik. [link]

(#36087) joccadoki


joccadoki
senior tag

rohadt életbe nem jön meg a hdd-m a macska rúgja meg

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#36088) KAMELOT válasza joccadoki (#36087) üzenetére


KAMELOT
titán

Honnét rendeltél és mit?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36089) joccadoki válasza KAMELOT (#36088) üzenetére


joccadoki
senior tag

használtan vettem volna egy wd green 1 terrásat

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#36090) KAMELOT válasza joccadoki (#36089) üzenetére


KAMELOT
titán

Tudod ez az a IT cucc amit inkább érdemes venni tiszta újat és főleg nem postával küldeni. Ha meghibásodik út közben akkor kinek a hibája? Te rontottad el vagy a posta vagy a gyerek már úgy küldte neked?? :)
Face to face vagy tiszta új. 1TB-s 60euro ne mond már nekem nincs annyi pénzed!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36091) Mercutio_ válasza KAMELOT (#36090) üzenetére


Mercutio_
félisten

Don't feed the Troll :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36092) Agyzuzo válasza Mercutio_ (#36091) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Pedig követendő tanács! Sokszor a használt alkatrész és a bolti közti árrésen nyert profit jóval alatta marad az ebből származó kockázatnak. Főleg hogy egy olyan eszközről van szó ráadásul, ami "lutri" kategória. Mert ha egy monitor lenne, amit előtte megnéz-kipróbál-megfog-megszagol, akkor ok, de ez tényleg elég rizikós.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#36093) Mercutio_ válasza Agyzuzo (#36092) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem a tanácsra utaltam, hanem a kérdezőre ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36094) KAMELOT válasza Agyzuzo (#36092) üzenetére


KAMELOT
titán

Csak egy pl.
Haverom 400GB-s samsungja ment állandóan 24/7-ben 5 évig. Kivettük és áttettük az újba. Már el sem indult és kattogott mint az ökör. CSAK KIVETTÜK!!!
Itt a fej a fontos ha meghibásodik viszlát. Amúgyköszi, hogy egyetértesz. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36095) Agyzuzo válasza Mercutio_ (#36093) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Most te eteted a trollt. ;]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#36096) kabibara27


kabibara27
tag

Sziasztok.

Olyan problémába ütköztem, hogy vettem egy 3 TB WD Red-et és a rendszerem csak 2TB-ot lát és van egy közel 0,8 TB-om amit nem lát és nem is tudok particionálni.

Kiolvastam pár progival és ott rendesen felismeri a típusát.

Erre valami ötlet? :O

üdv

"Nincs végzet, csak ha bevégzed."

(#36097) easy...rider válasza kabibara27 (#36096) üzenetére


easy...rider
őstag

Ha windows alatt partícionálod, ott be tudod állítani hogy milyen típusú legyen. Hirtelen nem tudom a nevét de ha elindítod a progit, letörlöd az összes partíciót, majd új kötetet hozol létre, akkor ott az első lépésben ki tudod választani. Asszem GTP a neve.
Alapból MBR típusúra inicializálja a merevlemezt, és ezt kell átállítani GTP-re mert az 2TB felett is tud.

De amúgy meg másik topikba tartozik a téma :)

[ Szerkesztve ]

(#36098) kabibara27 válasza easy...rider (#36097) üzenetére


kabibara27
tag

Köszönöm szépen.

Akkor ott is érdeklődök.

"Nincs végzet, csak ha bevégzed."

(#36099) ViZion


ViZion
félisten

Dell Inspiron laptopba max 9,5 mm vastag 2,5˝-os 7200 rpm sata HDD kellene, egytányérosban, valami megbízható... Topik elején néztem, volt egy Hitachi ajánlottakban, de máshol a Hitachi-t nem ajánlották... Mi legyen sztetek? Ipon preferált nekem, de más is megoldható.
Köszönöm! :R

kabibara27: ne tedd fel minden topikban a kérdést (másikban meg dupláztál is ;) ), ott is kaptál választ...

easy...rider: GPT a neve, de már rajta neki a rendszer, szal. érdemesebb csak az utolsónak létrehozott elsődlegest törölni és oda egy logikait tenni, abba meg mehetnek ahogy akarja.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36100) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Melyik a jobb választás?

Western Digital 3TB 64 MB SATA3 WD30EZRX
Seagate Barracuda 3TB 7200rpm 64MB ST3000DM001

SSD mellé lesz, programok nem nagyon fognak róla futni. Képek, filmek, zenék tárolására használnám.
Max 30-32 ezer Ft szánnék rá.
A házam jól szellőzik. Ha kicsit zajosabb az nem zavar.

Egy ekkora HDD-t hány részre érdemes felosztani?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.