Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) hackeeeee válasza Dromi (#60999) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én Green-t már nem vennék semmire.. Ugye vannak átcimkézett Green vinyók, amik ugye Blue cetlivel mennek, közben ugyan úgy green-ek, de akkor sem.

A Toshiba azért eléggé hangos, van motorhang, plusz hallatszódik, hogy dolgozik a fej, persze a p300 halkabb, de ott is megvan ez.

24/7 az állandó üzemet jelent. Nekem nas-ban mentek, leállítás nélkül.

Véleményem szubjektív...

(#61002) Dromi válasza Lauda (#61000) üzenetére


Dromi
tag

Most ha ennek semmi baja, a+1TB a jövőre való tekintettel megéri? Mert lehet, hogy ha gyorsan letöltenék 1TB képet, akár, akkor is még 2 TB lesz^.Vagy átpakolom az össz adatot egy helyre aztán mégjobb.^

[ Szerkesztve ]

(#61003) Lauda válasza Dromi (#61002) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ezt neked kell érezni, én nem ismerem a szokásaid, a kiadásaidat. Én jobb szeretem , ha van bőven tárhelyem.

(#61004) Dromi válasza Lauda (#61003) üzenetére


Dromi
tag

Már megrendeltem a 3TB-t, úgyis lehet megtöltöm azt is^. Az nem baj ha sok a hely^. Kiadás, hát ja, most már minden ki lett cserélve, az alaplap is mert tavaly belecsapott a villám^. Illetve a proci nem, de nem rég vettem még 8 GB ramot, ami baromi drága volt 18k^. Meg a VGA is behallt, az is ki lett cserélve, ha lesz új gép, akkor alaplap ram meg proci kell, meg egy jó vga (2-crossba ha^), a többi meg adott. Mondjuk már tapasztalom, hogy proci lassabb lett, még nem volt húzatva sem, de lehet, hogy ssd is benne van a dologban.^
De még bőven ráérek még 1-2 évet, úgy is baromi drága minden, főleg az új vga-k + a proci^, addig még fejlődik^. Először majd egy új 2k v 4k monitor lesz, A vicc az, hogy tavalyelőtt akrtam újat venni Dell-t 2k-t és akkor az olyan 150 körül volt, azt mondták, hogy ki megy a forgalomból, erre még mindig kapható és az ára is lement^.

[ Szerkesztve ]

(#61005) sbazsi válasza jim bcs (#60960) üzenetére


sbazsi
veterán

Az operációs rendszer nem ezen a lemezen fut (majd)
Az egy ssd-n van.
Erre a hdd-re kizárólag dokumentumok, fényképek, videók, zenék kerülnek.

Így is megéri a felárat? :F

(#61006) golfvariant válasza golfvariant (#60989) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#61007) pohár válasza hackeeeee (#60998) üzenetére


pohár
félisten

no, akkor jó...

btw skacok, a Skyhawk nem úgy volt, hogy nem parkol? HD Sentinelben látok egy olyan sort, aminél a WD RED-nél 0 van, a Shyhawknál meg 20, és Start/Stop Count a neve :U :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#61008) hackeeeee válasza pohár (#61007) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Abba a normál indítást esetleg nem számolja bele valamelyik vinyó? Nem vagyok toppon smart adatokban.

Őszintén szólva a purple-nél is meg kéne már n éznem, hogy vajon számolja-e, kíváncsi lennék.

Véleményem szubjektív...

(#61009) Coxee


Coxee
csendes tag

Sziasztok! HDD vásárlást tervezek. Ezzel kapcsolatban két kérdésem lenne.

1) 2Tb -os HDD-nél kizárólag zene tárolására van értelme a 128Mb-os cache-nek vagy elég a 64Mb. Az ár különbség nem elhanyagolható.

2) 2db 2Tb-os HDD tervezek venni. Raid-be szeretném kötni a biztonság kedvéért. Ha az egyik behal a cucc ott legyen a másikon. Érdemes 2 külön brand-et és típust venni hasonló paraméterekkel? Gondolva arra hogy kisebb az esély az egyszerre történő elhalálozásnak mintha két tökegyforma HDD-t veszek.

Köszi

Coxee

(#61010) pohár válasza hackeeeee (#61008) üzenetére


pohár
félisten

na az jó kérdés mondjuk... láttam valami másikat is, az mindkettőnél 0, viszont nem emlékszem már a nevére teljesen, de lehet az is a parkolósdi értéke

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#61011) Dzsekó válasza golfvariant (#60989) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mindkettő jó, SPZX a legújabb, szerintem azt vedd. Lehet, hogy az előállítása olcsóbb az SPZX-nek, talán attól olcsóbb picit. Árképzést nem mi találjuk ki, így ebbe nem látunk bele.

(#61012) Dzsekó válasza Coxee (#61009) üzenetére


Dzsekó
addikt

1. Mindegy a cache méret, nem lesz tőle gyorsabb, elég a 64MB-os is.

2. Raid-nél az a legjobb, ha két tök egyforma vinyót veszel. Mivel tükrözöd, így annyira nem fontos a megbízhatóság, nyilván a két egyforma vinyót érdemes megbízható szériából venni.
Az egyszerre történő elhalálozásnak nagyon kicsi az esélye, csak különleges alkalmakkor jön létre, pl. villámkár, táp elfüstöl. Ezek ellen UPS-el és jó minőségű táppal kell védekezni, de a jó minőségű táp minimum alapkövetelmény.
Egyébként zenére WD vonalon WD20EFRX vagy WD20PURZ ajánlott. Seagate vonalon pedig Skyhawk vagy Ironwolf ajánlott.

(#61013) Dzsekó válasza pohár (#61010) üzenetére


Dzsekó
addikt

Start/stop count - ki és bekapcsolások száma, ez minden vinyónál kötelezően számol minden ki és bekapcsoláskor.
Load/unload cycle count - fej parkolások száma, ha a vinyó nem parkol, akkor megegyezik a start/stop count-al, esetleg kisebb annál picivel. Minél jobban parkol a vinyó, annál jobban eltér a start/stop count értékétől pozitív irányban a load/unload cycle értéke.

Skyhawk és Purple nem parkol, mert felügyeleti vinyók.

(#61014) Coxee válasza Dzsekó (#61012) üzenetére


Coxee
csendes tag

Köszi!
És a Toshiba HDD-k? Valahogy a WD-vel nem szimpatizálok...

Coxee

(#61015) pohár válasza Dzsekó (#61013) üzenetére


pohár
félisten

akkor megnyugodtam, utóbbi 0, előbbi 20 :R

viszont a HDD egész éjjel itt prüntyögött, és mocskos mód idegesítő teljes csendben... csinálok már felvételt, mert gyanús nekem ez a recsegés, amit művel (meg csekkolom a caddyt, amiben benne van hátha csak az zajong)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#61016) hackeeeee válasza Coxee (#61014) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van aki szereti a Toshibákat, van aki nem.

Nálam 2 darab 3TB-s állandó használat mellett bő 1 évet ment, leállítás nélkül, problémamentesen. Ebből az egyik elvileg javított volt (ez most külső HDD-ként dolgozik). A hangjuk gond lehet, mert hangosak tudnak lenni, eléggé. Nem csak a "kerregés", hanem motorhang terén is.

Véleményem szubjektív...

(#61017) jim bcs válasza golfvariant (#60989) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#60989) (#61006) golfvariant
1TB WD Scorpio Blue WD10SPZX + saját teszt
2TB WD Scorpio Blue WD20SPZX
1TB Seagate FireCuda ST1000LX015

(#61005) sbazsi
Úgy gondoltam a hsz.-ből elég egyértelmű, hogy az első nem ajánlott kvázi messze kerülendő.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#61018) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Most ezek a Seagate garanciák hogy vannak itthon?
pl a Seagate BarraCuda Pro 6TB sok helyen csak 2 év garanciát adnak, de az Alza és Emag igaz hogy 25-el drágább a legolcsóbbhoz képest de azok az 5 évet adják meg.
Oké szürke import meg mitom én milyen import, de 55 ért megéri vajon 2 év garival? :F

(#61019) Lauda válasza monchichi20 (#61018) üzenetére


Lauda
félisten

Az üzletek általában csak annyit adnak rá, amennyit az importőr, ahonnan vásárol. A garancia hátralévő idejében a gyártóval kell intézned a garanciás kérdéseket.

(#61020) monchichi20 válasza Lauda (#61019) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Szóval ha beszar akkor Kaliforniába kell elküldeni vagy ezeknek hova kell?
Mert ismerősöm a németektől 5 év garival 58-ért megtudná szerezni igaz szállítással együtt 61.
Szóval itt inkább ez a nehéz hogy megéri-e az a 5 ezer forint a 2 év-es garit majd utána a levelezéseket vagy bízzam ezt a németekre?

(#61021) Lauda válasza monchichi20 (#61020) üzenetére


Lauda
félisten

(#61022) allein


allein
addikt

Sziasztok. Tudja esetleg valaki apple HDD-t 500 GB. mennyiért lehet eladni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#61023) tecsu válasza monchichi20 (#61020) üzenetére


tecsu
addikt

Ha Amazon-módszerrel küldöd, tuti gariztatják. :DD

[Kép linkesítve! Használd a PH! képfeltöltőjét. Köszi!]

[ Módosította: jim bcs ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#61024) jim bcs válasza allein (#61022) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Beárazós topikok a teljesség igénye nélkül! Összefoglaló mindenhol van, tessék tanulmányozni beírás előtt! Van fórum kereső is, szintén használható.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#61026) allein válasza jim bcs (#61024) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#61027) Dzsekó válasza attes28 (#61025) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD10EZEX és P300 vehető. Barracuda kerülendő.

(#61028) Dari89


Dari89
újonc

Üdv HDD vásárlás előtt állok, 2 típust néztem ki magamnak
Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX
Toshiba 2TB 64MB 7200rpm SATA3 DT01ACA200
Ha csak a TB/Forint arányt nézzük nyerne a Toshiba, de nem tudom van-e hátránya, esetleg kisebb élettartam régebben benyaltam 1 WD green szériahibás darabot. A hangja nem zavarna.
Külföldi oldalakon nézelődtem és olvastam jót, rosszat mindkettőről. Kíváncsi lennék a ti véleményetekre, válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#61029) SoundBox


SoundBox
tag

Szép napot mindenkinek egy ilyen laptopba [link] keresek HDD-t tudnátok nekem segíteni van egy kiszemeltem de nem tudom mik a tapasztalatok a márkával kapcsolatban. [link]

Mondjuk most találtam egy másikat is erre 3év gari van [link]

[ Szerkesztve ]

(#61030) tknof1871 válasza vlevi (#60504) üzenetére


tknof1871
őstag

Ez a AllFrame technology? Elég sokat kerestem az AllFrame technology-ról. Nem világos. Default beállítás és a firmware-ben kell kikapcsolni? Vagy magától felismeri a WD Purple hogy megfigyelő kamerák felvételeit rögzíti és akkor AllFrame technology-t használ, ha meg csak adatokat másolnak rá, torrentet futtatnak rajta akkor nem használja az AllFrame technology-t?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#61031) Amos17


Amos17
tag

Sziasztok,
Segítséget kérnék, hogy egy Samsung EVO 860-as SSD mellé melyik HDD lenne jobb? WD Black (WD1003FZEX) vagy WD Caviar Blue (WD10EZEX)? Általános felhasználás + gamer.
Jól gondolom, hogy a SSD sebességének megfelelő kihozásához az alkalmazásoknak az SSD-n kéne lennie és a HDD csak háttértárként szolgál? Vagy úgy is élvezik az előnyt ha a HDD-re vannak telepítve (mert akkor nem kell akkora SSD-t venni viszont)?
Szóval a kérdés az, hogy 250GB SSD + WD10EZEX vagy 500GB SSD + WD1003FZEX?
Előre is köszönöm!

(#61032) Dzsekó válasza Dari89 (#61028) üzenetére


Dzsekó
addikt

Toshiba P300 az újabb Toshiba széria és megbízhatóbb a régebbi ACA szériánál. Ha Toshiba mellett döntesz, akkor P300, ami hangosabb a WD10EZEX-nél. Ha elég az 1TB méret, akkor lehet WD10EZEX, ha nagyobb kell, akkor Toshiba P300.

(#61033) Dzsekó válasza SoundBox (#61029) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hitachi inkább. Seagate Exos is jó. WD Black is játszik (WD10JPLX).

tknof1871: "Vagy magától felismeri a WD Purple hogy megfigyelő kamerák felvételeit rögzíti és akkor AllFrame technology-t használ, ha meg csak adatokat másolnak rá, torrentet futtatnak rajta akkor nem használja az AllFrame technology-t?" Valahogy így, ahogy írod.

[ Szerkesztve ]

(#61034) Dzsekó válasza Amos17 (#61031) üzenetére


Dzsekó
addikt

Minél nagyobb SSD a jobb, mert ha arra pakolod a gamer cuccokat, akkor gyors lesz. SSD mellé meg tárolónak elég egy 5400RPM-es WD Red vagy Purple.
Egyébként WD10EZEX is megállja a helyét, ha 7200RPM-eset választasz.

(#61035) Dari89 válasza Dzsekó (#61032) üzenetére


Dari89
újonc

Köszönöm a segítséget.

(#61036) Amos17 válasza Dzsekó (#61034) üzenetére


Amos17
tag

Köszi szépen a segítséged! :)

(#61037) Dromi


Dromi
tag

Volna még egy kérdésem, első használat előtt (HDD) gyors vagy lassú formázás kell? Vihar előtt meg lehet szakítani a formázást, ha mondjuk lassú még tart?^

(#61038) ANOka válasza Dromi (#61037) üzenetére


ANOka
őstag

Meg lehet, de akkor elölről kell kezdeni ez egész formázási műveletet!

(#61039) Dromi válasza ANOka (#61038) üzenetére


Dromi
tag

Most lassú kell vagy gyors új hdd-nél?

(#61040) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv,

2,5 colos HDD-t keresek szerverbe/NAS-ba.
WD Red-ből csak 1 TB-os van. IronWolf nincs kicsiben. BarraCuda és FireCuda van nagyobb.

Nem tudom melyik lenne jobb. Esetleg más ötlet?
Köszi. :R

Switch Tax

(#61041) ANOka válasza Dromi (#61039) üzenetére


ANOka
őstag

Tetszőleges.
A lassú azért jobb, mert az végignézi az teljes felületet, még a gyors csak lefoglalja az egészet ellenőrzés nélkül.

(#61042) Dromi válasza ANOka (#61041) üzenetére


Dromi
tag

Leformáztam 8 óra (3TB) alatt, de van egy kis próblémám, feltelepítettem win10-t az új ssd-re és átmásoltam 14GB-t elöször 50-100mb /sex-el utána driver booster és most 10-70MB/sec el másol, úgy hogy állandóan ingadozik, akkor most mi történt? 1TB-kell átmásoljak, ez egy fél nap? Mondjuk 110MB-al is megy, de pl-az 450gb-az ilyen 0-bytal indult^.

[ Szerkesztve ]

(#61043) Marci112233 válasza Dromi (#61042) üzenetére


Marci112233
őstag

Minek használtál egyáltalán deiver Boostert? Én már tettem újra amiatt a program miatt egy a szomszéd gépét, mert feltett valamit amit nem kellett volna és törölni sem engedte, így maradt a formázás és újratelepítés.Manuálisan tegyél fel minden drivert, és ne használj semmilyen más programot erre, mert más programok, sok egyéb dolgot is feltehetnek amit nem kéne, ezzel még rontva is a gép teljesítményét.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#61044) Dromi válasza Marci112233 (#61043) üzenetére


Dromi
tag

Akkor tehetem újra^. Akkor elég az amit a windows befrissít?

(#61045) Marci112233 válasza Dromi (#61044) üzenetére


Marci112233
őstag

Én megpróbálnám először leszedni amit csak lehet, köztük a driver boostert legelőször, majd alaplap lemezéről raknám fel a drivereket. Ha lemez nincs akkor ott az internet, és az alaplap gyártói oldaláról szedd le az oprendszernek megfelelően.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#61046) Dzsekó válasza MasterMark (#61040) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az nem hangzott el, hogy mekkora méretet keresel?
Barracuda kerülendő, annyira nem megbízható. Firecuda és Exos vehetőek.
WD és HGST is jó.

(#61047) MasterMark válasza Dzsekó (#61046) üzenetére


MasterMark
titán

2-3-4 TB. WD-ből nem nagyon van sajna.

Switch Tax

(#61048) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Sziasztok!

Általában nem jövök zavarba, ha alkatrészt kell vásárolnom és beépíteni a gépembe. Most éppen a 4TB-os HDD-met óhajtom lecserélni 8TB-osra. Tárolóeszköznek szánom, semmi extra feladat nem hárul rá. A kérdéseim ezzel kapcsolatosak.
A NAS HDD-k alkalmasak erre a célra? Ugyanis egyedül lenne, NAS eszközöm nincs.
Esetleg tudtok ajánlani csendes(, lehetőleg gyors) HDD-(ke)t?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61049) Lauda válasza Vakegérke (#61048) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

8tb purple-t ajánlanék a célra.

(#61050) Vakegérke válasza Lauda (#61049) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Amúgy vicc, hogy pont ez nem jutott eszembe, hiszen a mostani 4TB-os is WD purple. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.