Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36351) tajcsi válasza Black Dragon (#36350) üzenetére


tajcsi
senior tag

Ez amúgy normális jelenség, hogy a gép problémázik ekkora lemezekkel? Mert ha nem, feltételezhető, hogy esetleg nem dolgozik a cucc?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#36352) Black Dragon válasza tajcsi (#36351) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nem szabadna egy tavalyi csúcslapnak nem felismerni a 3TB-os lemezeket.... Az a gond, hogy tegnap vettem egy ugyan ilyen vinyót, az javított volt ugyan, de totál bontatlan, és mivel feltételezem, hogy ha javították, akkor tesztelték, de ennek ellenére nálam nem ment. Azt hittem szarul javították, vagy szimplán nem működik. Visszavittem a srácnak, visszaadta a pénzt, de már korábban megrendeltem egy boltból az ugyan ilyen vinyót, ma hazahoztam, és ugyan az a jelenség, mint a tegnapinál. Már kezdek kételkedni abban, hogy a vinyó a ludas, de mi lehet az alaplapnál a gond?

(#36353) tajcsi válasza Black Dragon (#36352) üzenetére


tajcsi
senior tag

Én mindenképpebn kipróbálnám egy másik lapon. Ha nem működik akkor valami xart próbálbnak rádsózni. Nekem annó volt ilyenegy integrált hangkártyás géppel, otthon mindig blokkolt, szervizben meg tökéletes volt...
Tényleg nem tudom mi lehet, mert ha abios sem ismeri fel az már gáz. BTW, milyen lapról van szó?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#36354) Black Dragon válasza tajcsi (#36353) üzenetére


Black Dragon
addikt

Most azon gondolkozok, hogy resetelem a biost a gyárira, megnézem hátha úgy működik, aztán ha úgy se megy, akkor visszarakom a legfrissebbet.

Egy Asrock Z77 Fatal1ty Professional. Az oldalukon megnéztem, és oda is van írva, hogy támogatja a 3tb+ vinyókat stb...

(#36355) tajcsi válasza Black Dragon (#36354) üzenetére


tajcsi
senior tag

Szerintem nem a biossal van a gond, hanem valami a lemezzel...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#36356) Black Dragon válasza tajcsi (#36355) üzenetére


Black Dragon
addikt

Akkor holnap visszaviszem garanciába, aztán majd ott megmondják, hogy mi a ludas. Azért köszi a segítséget.:)

(#36357) tajcsi válasza Black Dragon (#36356) üzenetére


tajcsi
senior tag

Vidd el esetleg a lapodat is...bár szerintem mivel már i van bontva kéárd a helyszinen, hogy teszteljék...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#36358) Coolmat válasza Black Dragon (#36356) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Azt még megnézheted, hogy egyáltalán felpörög-e a winchester (ráteszed a kezed érzed hogy pörög-e a motor), könnyen lehet, hogy a táp a ludas. Ha így lenne, akkor próbáld meg másik tápkábellel.

(#36359) vond válasza gari24 (#36348) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Kereső: EZRX+EFRX
Használjuk, ha kérhetem...

Amúgy nem tudom, hol akarod venni a WD10EFRX-et, de most pécéikszben 5! év garanciával adják a Red-eket...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36360) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok torrentre,adattárolásra szeretnék HDD t ,a megbizhatóság a fő szempont
1 TB WD 5400 64MB HDD S-ATA III CAVIAR GREEN ez ajánlott ?
THX

(#36361) dunc válasza dunc (#36360) üzenetére


dunc
nagyúr

Illetve egy terásba melyik hddt ? Halk,és megbizható legyen :))

(#36362) Tamoo válasza dunc (#36360) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha teheted akkor Red-et! Lásd előtted!

(#36363) DanielK


DanielK
addikt

Elolvastam az első hszt, de ott csak gyord-halk hdd-k vannak felsorolva.

Az lenne a kérdésem, hogy ssd mellé adat (képek, zene, filmek) tárhelynek mit javasoltok ezek közül? :R

(#36364) vond válasza DanielK (#36363) üzenetére


vond
MODERÁTOR

WD10EZRX vagy WD10EFRX... De ha nem feltétlenül ott kell vásárolnod, akkor ITT most 5! év garanciával adják az EFRX-eket... És csak ~2500 forinttal drágább, mint az általad linkelt boltban az EZRX...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36365) dunc válasza Tamoo (#36362) üzenetére


dunc
nagyúr

Meg REDelve az Egy terrás ;) thx !

[ Szerkesztve ]

(#36366) Hooper


Hooper
őstag

3TBs hddk mennyire ajánlottak, illetve megbízhatóak hosszú távon?

2TB ears (csak adat, filmek) mellé kéne még valami, gondolkoztam a 3TBs EZRX mellett.
De lehet inkább maradok a 2TBs változat mellett...

szerk: vagy inkább 2TB RED

[ Szerkesztve ]

(#36367) Black Dragon válasza Coolmat (#36358) üzenetére


Black Dragon
addikt

Megnéztem egy új tápkábellel, de semmi, ugyan úgy nem pörög fel, nem ad életjelet.:(

(#36368) vond válasza Hooper (#36366) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Csak boot-eszközként és csak régi, nem UEFI-s alaplapokon van velük némi gubanc, de mivel esetedben egyik sem játszik, így nyugodtan veheted akár a WD30EFRX-et is, úgyis annak van a legjobb GB/Ft mutatója...

De ha nem akarsz ennyit költeni, akkor a 2 terás is tökéletes lesz (nem sokkal rosszabb a fenti mutatója)...

Bármelyik méret mellett is döntesz, én a helyedben mindenképp RED-et vennék, méghozzá az előző hozzászólásokban emlegetett boltban, 60 hónap garanciával... :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36369) dances


dances
tag

A pcx -ben csak az 1 és a 3 TB -os red -ekre írnak 5 év gart.
A 2 TB -osra csak 3 évet.
Ez mitől lehet?

Only the Good die young.

(#36370) Hooper válasza vond (#36368) üzenetére


Hooper
őstag

igen, én a red felé hajlok.. annyival nem drágább mint amennyivel jobbnak ígérik.
Aztán reméljük nem csak reklám duma :U
Gondolom a REDek már mind 1Ts lemezzel vannak... olvastam h az ezrx és korábbiaknál még előfordul a 667es.

(#36371) vond válasza Hooper (#36370) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, minden RED-ben 1 terás lemezek vannak...

Az 5 év garival kapcsolatban másoknak is voltak már kétségei, de volt itt a múltkor egy fórumtárs, akinek a számláján is ez szerepelt...

(#36369) dances: Tegnap még a 2 terásnál is 60 hónap volt... Nem tudom, mi lehet a változtatás oka... Sajnálnám, ha így maradna (bár a 3 év sem rossz), mert terveztem a közeljövőben 1-2 darab 2 terás vásárlását... Meglátjuk, mi lesz...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36372) Gregman


Gregman
tag

Sziasztok!

Egy kis házi szervert szeretnék "berendezni" rövidesen.

Szeretnék néhány 2-3TB-os HDD-t bele tenni, de ezzel kapcsolatban több kérdésem is lenne:
Még nem döntöttem, hogy hardveres RAID5 legyen benne vagy ZFS.
A ZFS-hez tudtommal nem kell "drága" RAID kártya.
A hardveres RAID kártya (pl. Smart Array P410) viszont leveszi a terhet a processzorról (ami egy N40L/N54L esetében fontos szempont lehet).

A RAID5 vs. ZFS problémám mellett lenne néhány kérdésem még:
1. milyenek legyenek a HDD-k? Mostanában úgy látom a WD RED (EFRX) lemezek a "slágerek"?
2. halottam azt is, hogy a "szériahiba" miatti esetleges közel egyidejű meghibásodás miatt célszerű több gyártótól összeszedni a HDD-ket?
3. ez valóban ajánlott?
4. melyik gyártó jöhet még szóba ebben az esetben:
- 4a. Hitachi/Toshiba?
- 4b. Seagate? (erről az utóbbi időben nem sok jót hallani)
- 4c. van még más gyártó???

(#36373) attiati


attiati
veterán

1. notebookba 5400-as vinyó használható rendszervinyónak? (320GB, típus nem ismert egyelőre)
(böngészés, filmezés, excel, win7, semmi játék)

2. ha el akarom majd adni, akkor előny vagy hátrány lesz 320GB-os méretnél, hogy ez csak 5400-as.
Az a kérdés gyakorlatilag, hogy 1:1-ben el tudom majd cserélni egy ugyanolyan állapotú 7200rpm-es 160gigás vinyóra? Esetleg még akár kérhetek is felárat, vagy rá kell majd fizetnem?

Tudom, hogy nézzem meg az aprót, stb... de reálisan?

[ Szerkesztve ]

(#36374) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok

2 tb-s hdd -t vennék ,torrentezés céljából.
melyik típust javasoljátok ?
sebesség nem annyira ,inkább a megbízhatóság és hosszú élettertem a fontosabb.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36375) tikshow válasza attiati (#36373) üzenetére


tikshow
addikt

Még jobb is, mert legalább kevésbé melegszik. Persze egy SSD lenne célszerű rendszernek.

(#36376) FerNandor


FerNandor
őstag

üdv,
vettem egy 2TB-os külsö hdd-t. tudom, hogy egyik sem annyi, amennyinek írják. na de 2TB-ból 1,81 elérhetö, azért az durva. még ez is normális? miért van ez így egyébként?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#36377) FerNandor válasza FerNandor (#36376) üzenetére


FerNandor
őstag

úgy tünik ez a magyarázat

most nézem, a total commander meg 1.95-öt lát. nem értem én ezt :DDD

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#36378) dunc


dunc
nagyúr

Megvan az egy terrás red :) PCX valóban 60hó gar.
Beszereltem indítottam a gépet,és azt hittem halott ! Ugyanis megfogva se lehet érezni,hogy pörög ! Semmi hang ,és hiába 5400rmp durva másolási sebesség ! (sata III ra kötve)

(#36379) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Vettem egy Toshiba DT01ACA100 hdd-t.

Adattárolásra meg ssd mellé lett játékoknak, kérdés, a gépbe behelyezve win7 alatt szeretném formázni és hogy elég-e neki a gyorsformázás vagy nyomjak egy teljes formázást így első használat előtt??

Úgy tudom régen ajánlott volt 1 teljes formázás ez még mindig így van, vagy ezek a merevlemezek már úgymond elő vannak formázva? :R

üdv

(#36380) vond válasza werszomjas (#36379) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Elég a gyorsformázás is...

Ellenben ha van egy kis időd, akkor egy HD Sentinel írás/olvasás felület teszt hasznos lehet még "belakás" előtt... Ha valami gond van a lemezzel, itt ki kell jönnie, mert módszeresen végigírja, majd végigolvassa, s végül természetesen töröl minden ideiglenes cuccot...

Egy terásnál - úgy számolom - olyan 3-4 óra lehet talán a teljes teszt...

Ha ez megvan, akkor kötet létrehozás, majd gyorsformázás...

(#36378) dunc: Bizony-bizony, nagyon jó kis vinyók ezek a RED-ek... :K
Köszi az infót a 60 hónapos garanciáról! ;)

(#36374) Bacusuz: EZ jelenleg tuti best buy (újra 5 év garival)...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36381) werszomjas válasza vond (#36380) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszi, így fogok tenni :R

üdv

(#36382) Black Dragon válasza vond (#36380) üzenetére


Black Dragon
addikt

Én most rendeltem meg 3 Terrás változatban, remélem király lesz.:K

(#36383) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Pár hónapja voltam itt, hogy noti winyót vennék, akkor ezt néztük ki: [link] Viszont azóta kicsit módosultak a feltételek. A fő szempont a halk és rezonanciamentes működés, utána jönne a megbízhatóság. Sebesség, hőfok nem érdekel, csak adattárolásra lenne a dolog, de jó lenne ha azt halkan csinálná.

Tehát ilyen feltételek mellett milyen winyót ajánlanátok 500-1000 GB-ig? Vagy ez esetben is a Hita a legjobb választás?

A mostani HDD-m egy WD Claviar Black 7200-as állat, ami rendesen rezonál és hangja is van. Ezt fogom kiváltani egy SSD-vel és mellé egy adattárolásra alkalmas HDD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#36384) krisztofer55


krisztofer55
tag

Sziasztok!

Vettem ma egy WD10EFRX vinyót. Érdeklődnék, hogy a következő értékek normálisnak számítanak?

Sata 3-as csatin van.

Köszönöm!

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#36385) promehteus


promehteus
csendes tag

Udv mindenkinek. Egy gyors kerdesem lenne:) Nem vagyok temaba HDD-knel...

Kaptam/vettem egy WD6400AAKS merevlemezt (640 gb, 7200 rpm, 16mb), minden rendbe vele, teszteltem hard disk sentinellel, bad sector mentes. Megis kicsit aggodok, h tartsam meg vagy ne, egy kicsivel hangosabb mint az 500-as Seagate pipeline-om. Es hat 2008-as is:
Mukodesi ido: 251 nap
Becsult 1000++
Osszes indulas/leallas szama: 2185 (ez nem sok kicsit?)

Meger ez 9 ezer forintot?

(#36386) vond válasza krisztofer55 (#36384) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, teljesen megfelelő... :K Anno nekem is hasonló eredmények születtek...

Az meg teljesen minden lenne, hogy SATA2-n, vagy SATA3-on csatlakozik, hisz' a merevlemezek nem érik el még a SATA2-es szabvány sebességhatárát sem...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36387) krisztofer55 válasza vond (#36386) üzenetére


krisztofer55
tag

Köszönöm szépen a választ!

Az első benyomásom alapján nagyon ajánlom adattárolásra. :K

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#36388) attiati


attiati
veterán

két vinyó közül melyiket vinnétek, és miért? (rendszervinyó lesz)

Rosszul látom, hogy toshiba az 5400 ellenére majdnem ugyanolyan gyors, sőt a kis fájlok olvasásában még gyorsabb is? Sokkal hangosabb a WD?

Western Digital 7200rpm 320gb - WD3200BEKT-75PVMT1
Toshiba 5400rpm 320GB - MK3276GSX

[ Szerkesztve ]

(#36389) Vasinger! válasza attiati (#36388) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha gyorsaságot, akkor a WD-t, ha halkságot akkor a Toshiba-t.

(#36390) attiati válasza Vasinger! (#36389) üzenetére


attiati
veterán

Naigen, de amit linkeltél WD-t annak a pontos típusszáma eltér. Nem tudom miben más.

Nekem pont olyan lenne, mint neked, és ott közel sem ilyen fényesek az értékei.

mi a különbség a WD3200BEKT 22KA9T0 és a WD3200BEKT-75PVMT között?

WD3200BEKT-75PVMT1:

[ Szerkesztve ]

(#36391) Vasinger! válasza attiati (#36390) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Való igaz, eléggé eltérnek az értékek. Egy biztos, hogy amit én mértem az valós érték és szintén Dell notiból van, valószínűleg Te is hasonló sebességgel fogsz találkozni.

Viszont ha a Toshiba értékei jók az oldalon amit linkeltem, akkor nagyjából egálban van a 2 winyó.

Nincs kizárva az sem, hogy azt a WD-t RAID-be tesztelték és azért ilyen gyors.

(#36392) attiati válasza Vasinger! (#36391) üzenetére


attiati
veterán

így van, raidben tesztelték A crystalmark kép is ott van.

"MSI has opted for two Western Digital HDDs with 320 GB each (WDC WD3200BEKT-22KA9T0). Since both hard disks rotate with a speed of 7200 and, beyond that, are set up in a performance boosting RAID 0 mode, the system scores with an excellent average transfer rate of 142.3 MB/s (HD Tune). The sequential read rate of 142.0 MB/s and the sequential write rate of 152.7 MB/s don't have to hide behind this result (CrystalDiskMark)."

Nekem egyelőre úgy tűnik, hogy a Toshiba a jobb választás? A Toshiba 1 lemezes, kis fájlok olvasásában gyorsabb is a te értékeidnél, és cserébe halkabb is, kevesebbet is eszik.

Valaki még megerősítené ezt a gyanúmat?
(ár nem számít és mindkettő új, garis. Melyiket vigyem?)

[ Szerkesztve ]

(#36393) Vasinger! válasza attiati (#36392) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én megerősítem, ha ez számít valamit. :B

(#36394) Jassz


Jassz
tag

Sziasztok!

Itteni tanácsok hatására vettem 1 terrás WD RED-et, több mint hat hete üzemel gyakorlatilag non-stop, pár terrát "megmozgattam" már vele és nem melegszik, nem recsegtet, perfect.
Szóval aki nem tudná milyet vegyen torrentezéshez..hát ilyet :)

(#36395) dunc válasza Jassz (#36394) üzenetére


dunc
nagyúr

+1 :C

(#36396) attiati válasza attiati (#36388) üzenetére


attiati
veterán

erre még valaki? :R

[ Szerkesztve ]

(#36397) Coolmat válasza attiati (#36396) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Azt kötve hiszem, hogy a 7200rpm-es Scorpio Blacket kis fájlokkal való műveletben lepipálja egy 5400rpm-es Toshiba, főleg hogy mindkettőben 320GB-os tányér van (a 22KA9T0 végződésű WD-ben viszont 2db 250GB-os, ezért némileg lassabb és jobban melegedhet is). CDM eredmények sajnos nem mindig mérvadóak, ha nem üres lemezen tesztel az ember, akkor máris csökken a mért sebesség attól függően, mennyire van tele a lemez. Röviden: én a WD Scorpio Blackre szavazok már csak az 5 év gyártói garancia miatt is, de inkább WD5000BPKT-t vennék a helyedben, mert árban alig van eltérés a 320-as és az 500-as között [link], [link].

(#36398) attiati válasza Coolmat (#36397) üzenetére


attiati
veterán

Sajnos csak ez a két lehetőség adott, ezzel a konkrét típusszámokkal (garanciáztatásban csere).
Elvileg a 320-as WD két tányéros a toshiba pedig csak egy, nem?

[ Szerkesztve ]

(#36399) Coolmat válasza attiati (#36398) üzenetére


Coolmat
őstag

A WD3200BEKT-75PVMT0 is 1db 320GB-os tányérral szerelt (a 75PVMT1 gondolom csak elírás, mert ilyen nincs a listán), és a Toshiba MK3276GSX-ban is 1db 320GB-os tányér van [link].

(#36400) attiati válasza Coolmat (#36399) üzenetére


attiati
veterán

köszi, és a WD tényleg ilyen hangos?
0:57-től a videón

az a vinyó fejpozícionálás hangja, vagy valami külső zaj?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.