Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36501) Vasinger! válasza Kroni1 (#36500) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Btw. A 3.5"-os winyókat se kell ki-be kapcsolni. Ha érzik, hogy kikapcsolt a másik eszköz ők is leállnak. Itthon van 10 TB külső winyó és a többségük így müxik.

(#36502) Kroni1 válasza Vasinger! (#36501) üzenetére


Kroni1
veterán

Örömmel hallom, az enyém még nem ilyen volt..

(#36503) Brekkk


Brekkk
senior tag

HDD-nek mi az elfogadható hőmérséklet?
42-43 fok egy 7200.14-es 3 TB-os SEAGATE HDD-nek még elmegy?

(#36504) Kroni1 válasza Brekkk (#36503) üzenetére


Kroni1
veterán

Sztem az bőven ok!

Amugy én is hasonlót akartam kérdezni, csak más szegmensben! Van egy 500GB-os külső 2.5"-ösöm, ez 32-34 fok idle-ben, másolás közben 42fokos. Egy 1TB-1.5TB-os szintén 2.5"-ös külsőnél milyen az idle hőmérséklet? Akinek esetleg van ilyen nagy hdd-je örülnék, ha megosztaná ezirányú tapasztalatait.. :R

(#36505) Füleske


Füleske
addikt

Asztali gépbe szerintetek melyiket vegyem ?
1 TB WD RED 3,5"
1 TB Hitachi 5K1000 2,5"
Fő szempontok : halkság , melegedés. Úgy is kérdezhetném hogy melyik a halkabb/hűvösebb : egy két lemezes 2,5" - os vagy egy egy lemezes 3,5" - os ?

(#36506) dunc válasza Füleske (#36505) üzenetére


dunc
nagyúr

Red !

(#36507) KAMELOT válasza Füleske (#36505) üzenetére


KAMELOT
titán

RED a garancia végett.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36508) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok
Erről a társaságról tudtok valamit ? Egész jó árban vannak.

(#36509) KAMELOT válasza tom_tol (#36508) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen ismerős! Haver tavaly vásárolt egy 2TB-s külsőt. Hőfokok okésak, megbízható gyártó. Ha jól tudom WD-k vannak benne, méghozzá a javított változat.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36510) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Üdvözlök mindenkit!

Halkság szempontjából melyik a jobb választás a Toshiba ABA 2tb-osa, vagy a WD RED?

Köszönöm a választ!

(#36511) KAMELOT válasza HeavyToys (#36510) üzenetére


KAMELOT
titán

Mind a kettő csak azt vegyed amire több a garancia!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36512) HeavyToys válasza KAMELOT (#36511) üzenetére


HeavyToys
senior tag

3 év van a toshibára, a red-re a pcx kivételével mindenhol 3. Plusz a toshiba olcsóbb 4 k-val. Akkor így eldöntetett... :)

Köszi!

(#36513) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Vásárlás előtt álok, és gondoltam meglepem magamat egy ssd meghajtóval.Keresgélés közben egy ilyet találtam :

http://digistreet.hu/hdd/25/25-ssd/kingfast-ssd-m-sata2-0-64gb-25-kf1307mcm-64g-intel-platform

Elárulná nekem valaki hogy ez tulajdonképpen mi? Mert a méreténél az vagyon írva hogy 100 x 70 x 9,5 mm, de a képről én sajnos nem tudom megmondani hogy ez pontosan azt ábrázolja e.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#36514) tikshow válasza DrTechnoid (#36513) üzenetére


tikshow
addikt

Az osszes SSD 2,5"-os.

(#36515) ledgeri válasza tikshow (#36514) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez téves infó!

(#36513) ben

M-sata foglalat az új alaplapokon, és laptopokban van (persze tipus, meg árszint függő) annyi a lényege, hogy pici( nem kell neki egy nagy hely) és gyors (HDD-nél bőven gyorsabb, de csak a 2,5-ösök felét tudja az eddig elterjedtek többséga, amennyire látom) ( van topikja :SSD kulcsszóra itt is...)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#36516) DrTechnoid válasza ledgeri (#36515) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Kösz, akkor vehetek egy új deszkát is.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#36517) Willie válasza DrTechnoid (#36516) üzenetére


Willie
őstag

Az mSata leginkább notebookokba lett kitalálva.
Asztali gépbe van SATA2, SATA3 porttal ellátott SSD is.
Egyébként itt kellene feltenned a kérdést: Milyen SSD-t vegyek?

(#36518) DrTechnoid válasza Willie (#36517) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Köszi az infót, de látod hogy még csak egy fiatal kis lelkes újonc vagyok aki segítségre szorul :D
Egyébként igazad van, rendkívül figyelmetlen vagyok!!

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#36519) Willie válasza DrTechnoid (#36518) üzenetére


Willie
őstag

Nem rosszindulatból írtam. Ha úgy értelmezted, akkor elnézést! :)
Egy tipp: hogyha felteszed majd az SSD topikban a kérdésedet, akkor írd le, hogy milyen alaplapod van, milyen operációs rendszert használsz, mekkora méretű SSD-re lenne szükséged, mennyit szánnál rá.

[ Szerkesztve ]

(#36520) DrTechnoid válasza Willie (#36519) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Még véletlenül sem érzem úgy hogy rosszindulatú lettél volna, sőt! Csak nem nagyon fórumoztam az elmúlt években mert ha valami érdekelt akkor kerestem egyet read only módban és léptem is le az oldalról komment nélkül.Így emiatt nincs még akkora gyakorlatom a használatában mint kéne, annak ellenére hogy 10 és fél éve regelt tag vagyok.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#36521) Willie válasza DrTechnoid (#36520) üzenetére


Willie
őstag

Ami késik, nem múlik! :)

(#36522) ledgeri válasza DrTechnoid (#36520) üzenetére


ledgeri
nagyúr

10 év, tyhü...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#36523) tikshow válasza ledgeri (#36515) üzenetére


tikshow
addikt

Annyira tudtam, hogy lesz aki beleköt, igen és van még PCI-e SSD is, de egyik se érdekli jelenleg.

(#36524) Lokids


Lokids
addikt

Egyre inkább szemezek a RED-el. Mennyire megbízhetó bolt a pcx? Valószínűsíthető, hogy lesznek még 5 év múlva is?

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#36525) dunc válasza Lokids (#36524) üzenetére


dunc
nagyúr

Megbizható ! Ha valakinek kell 50% szállitási kupon írjon 06 23 ig érvényes.

(#36526) ledgeri válasza tikshow (#36523) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Te valótlant állítottál... nem hiszem, hogy a kiegészítés belekötésnek számít egy szakmai fórumban... :U

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#36527) M107


M107
addikt

:R

Minőségi HDD-k érdekelnek....
WD-k kizárva... a fejparkolások miatt még az új noti Hdd-k is naponta 4-5 X parkolnak fejet pedig Wdidle3 meg volt rajtuk.

A Red-jét nem ismerem ..... ott milyen s mennyi a fejparkolás ?

Hithachi, Seagate.... s abból is a minőségi s csak a 2TB darabok.

UI:

+ A Wd-k melegszenek 12 Cm Noctua venti van előttük a céges gépben és 38-41 fokosak. a békebeli F3 samu meg vígan 31 fokos.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#36528) vond válasza M107 (#36527) üzenetére


vond
MODERÁTOR

RED-nél nincs őrült fejparkolgatás.
Az én WD20EFRX-em karácsony óta 131 parkolást csinált.
(Úgy, hogy semmit nem mókoltam vele.)

5 év garanciával jelenleg abszolút best buy. :K

U.I.: A fent említett WD otthon a 23 fokos szobában nem ment még 30°C fölé (egy 800 rpm-es 120 mm-es venti mögött)...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36529) M107 válasza vond (#36528) üzenetére


M107
addikt

:R

Nagyon szépen köszönöm az építő jellegű hozzászólásod.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#36530) dunc válasza M107 (#36529) üzenetére


dunc
nagyúr

wd red + 1 (azt hittem
rossz,mert se hangja , se rezgése :))

[ Szerkesztve ]

(#36531) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy tűnik haldoklik az egyik Samsung HD103SJ-m, de mivel mindig is párban használtam a winyókat RAID-0 kötétként, így párban cserélném.

Mit lenne most érdemes vennem?
2x2Tb-ra gondoltam (azért, hogy legalább növeljem a tárhelyet is, illetve úgy látom, most 2-3Tb közt van a legalacsonyabb Tb/Ft ár), és azt hiszem az új 1Tb/korong-os Seagate Barracuda felelne meg nekem.

Vagy jobb lenne inkább a némileg drágább Western Digital kínálatból nézelődni? Bár azoknál kicsit el vagyok veszve, mert látok Green-ekből is 7200RPM-est és Red-ből is 5400-ast, így talán sok az elírás az árgépen, vagy én nem látom még át a WD kínálatát, de a Black mindenképp túl drágának tűnik a Seagate-ekhez képest. :U

Ugyanakkor a Seagate-nél sem teljesen tiszta nekem, hogy egy árlistán hogy találom meg az új (1Tb/korong) modelleket egy régebbi és leárazott helyett.

Vagy várható mostanában (pár hónapon belül) új széria Seagate-től vagy WD-től? Netán nagyobb korongkapacitással?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36532) vond válasza janos666 (#36531) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Mire használnád az új RAID tömböt? Csak mert ha nem kell az az eszeveszett sebesség (bár azért lassú sem lesz éppenséggel), akkor Neked is a WD Red szériát javasolnám... Pécéikszben most 5 év garival nyomják őket, eléggé vétek kihagyni... :)

1 terás tányérok vannak bennük, 5400-as (vagy akörüli) fordulatúak, abszolút hangtalanok, és rezgésmentesek, és nagyon hűvösek is... A gyártó elvileg 24/7-es működésre szánja őket, de ettől még természetesen asztali környezetben is tökéletesen működnek... Sőt, elvileg ugye hosszabb élettartamra is tervezik őket...

Ha mindenképp 7200-as lemezeket akarsz, akkor talán Toshiba DT01ACA200-at ajánlanám, abból is a tavaly év végi, idei év elejei példányokat 1 terás tányérokkal... Bár ezek sem direkt RAID vinyók, de nagyon jó ár/érték aránnyal rendelkeznek...

Ha kifejezetten RAID-re optimalizált HDD-ket akarsz, akkor jobban a zsebedbe kellene nyúlnod...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36533) janos666 válasza vond (#36532) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem szeretnék kifejezetten RAID-ra optimalizált lemezt. :N
Nem igazi szervergép, de kicsit annak is felfogható, hasonló mint egy média szerver (van jó pár 20-30Gb-os m2ts és 10-100Mb-os FLAC file), erről futnak a játékok, és vannak még egyéb kacatok. De semmi pótolhatatlan, amiből nincs másodpéldány is.

Azért használok RAID-0-t, mert általában olyan méretű tárhelyre vágyok, amit nem kerül jelentősen többe 2db lemezből összerakni, mint egy nagyot venni (jelen esetben pl. egy 4Tb-os lemez akár drágább is, mint 2x2Tb), és így még jelentősen gyorsabb is (akár 180-190% egy lemezhez képest).

Mondjuk nem "sebesség minden áron", de nem szeretném, ha lassabb lenne a felállás, mint most., és arányaiban dupla tárhelyhez a dupla tányérsűrűség még nem dupla sebesség, főleg ha levonjuk a 35%-ot a fordulatból.
De megnézek egy tetszet erről a WD Red-ről. :K

A Seagate Baracuda-val van valami gond, amiért nem ajánlod?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36534) vond válasza janos666 (#36533) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Értem.

A sebességgel - ilyen felhasználás mellett - szerintem nem lenne gondod... Rendszerlemeznek azért nem ajánlanám az EFRX-eket, bár ott sem lenne olyan nagy, észrevehető különbség...

Erre a "médiaszerveres" megoldásra meg kifejezetten ajánlott a Red...

A Seagate-tel a legnagyobb gond az 1-2 éves garanciaidő. Amúgy sebességben általában ezek a legjobbak (nem nagy különbséggel), de nálam az ilyen rövid gariidő kizáró tényező... Főleg így, hogy van, ahol 5 évet vállalnak az amúgy is 3 év gyári garanciás WD Red-ekre...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36535) tom_tol válasza KAMELOT (#36509) üzenetére


tom_tol
addikt

Kösz.
WD-k, akkor még gondolkozom.

(#36536) janos666 válasza vond (#36534) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A WD Red ez alapján a teszt alapján (szeretem ezt az oldalt, SSD-t is ez segített választani) a szekvenciális írás/olvasás sebesség kb. egálban van a jelenlegi winyóimmal (kb. 140Mb/s), a random 4K viszont drasztikusan kevesebb (nálam a cserés winyókon olyan 0.55-1.2, a Red-en pedig 0.18-0.44).

Így kicsit nehéz döntés, mert amúgy tetszene a hosszú garancia és hogy kifejezetten ajánlott RAID tömbbe pakoláshoz is, illetve passzív vízhűtés mellett tényleg a winyók csapnak legnagyobb zajt a szobámban, így a hangerő is érdekes lehet ... és a tömbön végzett műveletek nagy része szekvenciális lemezművelet, de azért fura lenne, ha papíron kevesebb, mint a felére esne a random sebesség (ahelyett, hogy kicsit nőne, ahogy azt az ember több év utáni cserekor remélné, még ha nem is olyan fontos neki a 4k, mert a rendszer SSD-n van). :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36537) StSanya válasza janos666 (#36536) üzenetére


StSanya
őstag

Nézd, valamit valamiért... El kell dönteni mi a fontossági sorrend, és aszerint kell terméket vásárolni. A RED család, halk, hűvös, mehet 24 órát / 7 nap, akár RAID-ben is (nem esik szét a kötet, csak mert...), ideális SSD mellé szerintem. Ha neked a teljesítmény is kell, ott a RE vagy a SE szériák, csak meg kell őket fizetni...

[link]

[link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#36538) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

WD10EALX-ról tudnátok átviteli sebesség tesztet beilleszteni?
Ennél a HDD-nél nincs fejparkolgatás?

Köszönöm, előre is.

(#36539) vond válasza janos666 (#36536) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Teljesen egyetértek StSanya-val...

De én egyébként azokra a 4K eredményekre is ránéznék mégegyszer... Lehet, hogy nem ugyanolyan környezetben, nem ugyanolyan szoftverekkel mérték őket? Egyáltalán a régi vinyó 0.55-1.2-es értéke is ugyanolyan storagereview-s mérés?

Annak idején, mikor megvettem az itthoni WD20EFRX-et, csináltam jópár mérést... Ha gondolod, nézd meg... Akkor volt itt nálam egy 1 terás változat is...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36540) peter889


peter889
őstag

Meg tudnátok mondani, hogy 2 db. WD5000AAKX Raid0-ba kötve op. rendszernél (azaz kisebb fájloknál) mennyivel lenne gyorsabb, mint egy 1 terás WD10EALX?

Nem tudom, hogy a 2 közül melyiket lenne érdemes választanom. Szóval op. rendszer is, és adatok is lennének rajta, azért kérdezem.

(#36541) janos666 válasza vond (#36539) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ők is IOMeter-el mértek, mint én. A verzió és egyéb beállítások (pl. tesztfile méret, és hogy az hová került a lemezen, előre vagy hátra) már nem biztos, hogy egyezik.
Itt fogalmam sincs mivel mértek, de ezek tényleg hihetőbb számok, ha a szekvenciális és random értékek arányát nézzük.

Csak míg egy Barracuda ~21800, a Red 26500 Ft, vagyis kb. 21%-al drágább azért cserébe, hogy még 33%-al lassabb is.

1 év garancia tényleg gyanúsan sovány (kb. 3 évente szoktam winyókat cserélni).

Attól félek, hogy a Barracuda talán hangos. Annak idején azért is vettem ilyen Samsung-ot, mert az akkori 7200RPM-es meghajtók közt halk volt (bár mostanra már persze zajosabb lett). A Seagate-ről pedig mindig megjegyzik, hogy nem halk, és ami egy átlag embernek "nem halk", az nekem valószínűleg "hangos", főleg mikor kezd már kopni.

Na meg az extra NAS kompatibilitást se velem kéne megfizettetni, aki nem NAS-ba szánja, bár a RAID kompatibilitás jól hangzik (mondjuk azt szerintem csak a problémás Grean-hez képest értik, nem úgy, mint a RE szériánál, hogy direkt arra való, csak nem kimondottan inkompatibilis, mint a Green).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36542) vond válasza janos666 (#36541) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Abszolút (meg)érthető, amit írsz... ;)

Nézz esetleg hasonló tesztet pl. a gyorsabb, 7200-as DT01ACA200-ról... Azt nem tudom, hogy hogyan áll RAID támogatás terén, de nekem nagyon jó tapasztalataim vannak vele, mind sebesség, mind halkság szempontjából... És meg lehet venni sok helyen 3 év garival, elég jó áron...

A Seagate 1 év garanciája szerintem nonszensz kategória... Hogy lehet egy olyan cuccra ilyen keveset vállalni, amivel az átlagember általában sok évre tervez?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36543) z123456789 válasza janos666 (#36541) üzenetére


z123456789
addikt

Elvileg nekem ma vagy holnap jön meg a 2TB-s red.
Ha lenne bármi kérdésed vele kapcsolatban, élöben leközvetítem szivesen.De másnak is. (Bár nem hiszem hogy én veszek elöször ilyet itt :) )
Garancia miatt döntöttem én is emellett, illetve azért, mert nekem is SSD mellé lesz, föleg azokra a kiterjesztésekre amikt te is használsz.

Látom a vinyókhoz is eléggé értesz, mint a kalibráláshoz. :)

(#36544) zsolabacsi


zsolabacsi
tag

Sziasztok!

8 év után megadta magát a Samsung Spinpoint 120GB IDE merevlemez a gépembe. Tudom most nem nagy a választék IDE vezérlővel de ki tudna nekem ajánlani rendszernek pár típust ami
1. legkevésbé melegszik
2. halk (1 tányér, stb) inkább a seek hang mint egy állandó búgás, vagy magasfrekvenciás sivitás mert akkor a ház is rezegni fog
3. min.160 GB

Előre is köszönöm

(#36545) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Most ez az aktuális ár/érték bajnok, ugye? Néztem még WD green 2TB-osat is, de azzal állítólag gondok vannak (csak futólag olvastam).

Csak filmek lennének rajta. Majd egy médialejátszóba menne.

Beruházzak rá?

Köszi!

(#36546) vond válasza KisTücsök (#36545) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az ST2000DM001 helyett én EZT venném (sok helyen 3 év garival a Seagate 1-2 évéhez képest)... De csak rendszer alá, vagy munkára, ha nagyon fontos lenne a sebesség...

Adattárolásra jelenleg EZ a best buy... Igaz, hogy egy jó 3-4 ezerrel drágább, mint a fenti két vinyó, de 5 év garanciát vállalnak rá, és amúgy is egy nagyon korrekt, halk, hűvös, strababíró lemez...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36547) KisTücsök válasza vond (#36546) üzenetére


KisTücsök
addikt

Köszi a gyors választ.

Mondom, csak filmek lennének rajta, szóval csak adattárolás, majd egy médialejátszóba menne bele. Azzal a WD-vel csak az a baj, hogy ha még hozzárakok 5-6 ezret, akkor vehetek egy 3Tb-osat. Ezért próbáltam olyat nézni, ami minél közelebb van a 20 ezerhez.

Bár ha tényleg olyan jó... Akkor legyen ez. Az 5 év gari sem árt.

Köszi szépen!

28 ezerre jön ki összesen. Hát ja. Még kb 4-5k és vehetnék 3TB-osat. Csak mondjuk azok a 3TB-osak is a legalapabbak.

[ Szerkesztve ]

(#36548) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Nos, 3 napja üzemel a Toshiba DT01ACA100-as herkentyű, nagyon gyors, nagyon halk!!!, és a leghűvösebb a 3 HDD között!!! 2 év gari van rajta. (Seagate esetében megdöbbentett az 1 év :Y , de lehet, hogy csak a eben a boltban van gy)
Köszönöm az itteni sok-sok infót így utólag is!!! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#36549) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Sziasztok!

Elkezdett betegeskedni a jelenlegi rendszervinyóm, és próbálom kitalálni, hogy mit lehetne venni helyette.

Jelenleg egy Win 7 és Debian van felrakva, egyenként olyan 100-100 GB-ot foglalnak. Plusz van még egy adat partíció is, de azokat a cuccokat el tudom pakolni máshová. Jó lenne, ha az új vinyóra is elférne kényelmesen ez a két oprendszer.

Néztem SSD-ket, de ekkora méretben már elég durva árban vannak.
Viszont megakadt a szemem a WD Velociraptor (WD5000HHTZ) szériáján is, ami ugyan szintén nem olcsó, de legalább tárhelyben nagyobb, mint egy SSD és a tesztek szerint gyorsabb is, mint egy átlag vinyó.

A kérdés az, hogy pl. a Velociraptor megéri-e a magas árat, vagy annyival nem gyorsabb, mint egy átlag 7200RPM-es vinyó? A tesztek szerint gyors meg minden, de ha esetleg valakinek van saját tapasztalata, azt szívesen meghallgatnám.

Illetve, ha valaki tud ajánlani egy 7200RPM-es megbízható és kellően gyors vinyót is, azt is megköszönném.

Per aspera ad astra!

(#36550) vond válasza Capricornus (#36549) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, ha én Neked lennék, biztos nem vennék 35 ezerért 500-as Velociraptort, mikor 39-40-től már lehet kapni 250 gigás Samu 840 SSD-t... De 44 körül van 240 gigás Kingston V300 is...

Azért jócskán lenne különbség, még a Raptorhoz képest is...

A 100 gigás win7 egyébként programokkal együtt ennyi, vagy csak maga az op.rendszer? Ha ez utóbbi, akkor nyírbáld meg, s lehet, hogy elég lesz egy 180 gigás SSD is (ha az olcsóbb), vagy akár egy 120-as, 128-as...

Jó ár/érték/garancia arányban, rendszer alá talán a Toshiba ACA szériáját javasolnám (általában 2-3 év garival), de jó lehet a WD10EZEX is (2 év), vagy akár a Seagate ST1000DM003 (de erre már sok helyen csak 1 év garancia van, ami nálam a vállalhatatlan kategória)...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.