Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35151) feri1


feri1
aktív tag

Üdv mindenkinek!
.
Ssd kell mindenképp egy új asztali géphez?
Amennyiben maradna csak Hdd akkor,ha újratelepítem a win 7-et akkor megmaradnak a filmek,zenék,adatok egy 1 Tb megosztott vinyon?

A gép kb:
- Asrock Z 77 pro 3
- I 5 3470 3.2 Ghz
- 8 Gb Ram
- 1 Tb vinyo
- Asus 7850 2Gb
- 60 Gb SSD ami jó is ??? amennyiben nem vennék Ssd-t akkor Sapphire 7950 3 Gb.
- jófajta táp+ház amiben lenne kb 2 venti

- Dell U 2312 ami szemkímélő.

Üdv: feri 1

[ Szerkesztve ]

(#35152) CoolBoy323 válasza feri1 (#35151) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem KELL!!! De jelentős sebességnövekedés érhető el vele!

Igen, ha teszel egy OS-t a HDDre, akkor minden más megmarad, ha nem formázod... én particionálnám, h külön legyen az OS és az "egyéb"

de ha már fussa ilyen minőségi cuccokra, az a kb 20k SSDre nem hiszem h fájna... mondjuk én 120/128GB-osat vennék, vettem is, de elég lehet a 60/64 is....

(a 7950 3GB meg "parasztvakítás", a 2GB még csak-csak kell néhol, de 3GB felesleges!! és ezt Neked kell tudni, h elég-e a 7850, v kihasználnád a 7950-et...)

((amúgy nem a legjobb topikban faggatózol :D))

[ Szerkesztve ]

(#35153) feri1 válasza CoolBoy323 (#35152) üzenetére


feri1
aktív tag

Full Hd lenne a játékok terén.
Minél szebb élethűbb képekkel,szaggatás mentesen.

Medal Of Honor,Cod,Cryzis, Fps játékokra lenne.

Tudom,hogy nem ide tartozik,de köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#35154) CoolBoy323 válasza feri1 (#35153) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

minél szebb... akkor vegyél ilyet, esetleg 2-t CF-be :))

vagy GTX 690-et :D ;]

(#35155) Celithrandi válasza feri1 (#35153) üzenetére


Celithrandi
addikt

7850 helyett miért nem nézel 7870et? + asus helyett saphiret?:)
1tb winyó helyett 2-3 tb inkább.
ssd ből meg amúgy elég a 60gigás, nekem is az van és 10-17ezret igencsak megér.
Ass-Rock alaplapot meg nem tudom, hogy mennyire jó venni, sokak jókat mondtak róla, de valahogy én rátenném azt a párezret egy giga lapra:)

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35156) Celithrandi


Celithrandi
addikt

bocsi, de újra felteszem, mert meg kéne rendelnem legkésőbb holnap a cuccot:

mi amúgy a lényegi különbség a

ST3000VX000

és

ST3000DM001 között?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35157) CoolBoy323 válasza Celithrandi (#35155) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Giga asrock helyett??? Hatalmas hiba lenne...

7870 nem eri meg a felarat!

(#35158) Celithrandi válasza CoolBoy323 (#35157) üzenetére


Celithrandi
addikt

tizenéve gigát használok és építek be mindenhova nagyon nagy megelégedéssel.
7870mihez képest nem éri meg a felárat? 7850hez képest ami alig megy többet mint a 6870? vagy másra gondolsz?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35159) Agyzuzo válasza Celithrandi (#35158) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Az ASRock deszkák elég régóta igen magas színvonalat képviselnek, megbízható, minőségi deszkák. A Gigákkal viszont sok kompatibilitási gond van/volt, pl. anno az USB3 mikor először megjelent képtelenek voltak rendesen kezelni, RAM-okra finnyásak, stb... De ez nem ez a topic. :)

Ár/érték arányban nem éri meg, persze kinek mire futja.

[ Szerkesztve ]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#35160) ViZion válasza Agyzuzo (#35159) üzenetére


ViZion
félisten

Azért ez sem teljesen igaz... Ajánlották mindenhol a 970 extreme deszkákat, most meg szabadulnának tőle, meert gagyi a VRM... Szal. ASRock jó, ha nem kell tuning.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35161) gg72


gg72
veterán

WD Red (1TB) vinyonak vajon lehet baja abbol, hogy nem nas-ban hasznalnam föleg adattarolasra es videovagasra? Egy 1TB-os Seagate vinyot valtana le, ami erösen vibralos fajta. Van mar egy ilyen WD Red vinyom szerverben, ott nagyon szepen teszi a dolgat.

(#35162) vond válasza gg72 (#35161) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Dehogy lenne baja... Viszont videóvágásra nem éppen a legideálisabb...

Persze el lehet vele karistolni, én is vágok néha a WD20EFRX-en, de azért érzem a különbséget egy jó 7200-ashoz képest... Ha nem nagy iparban nyomnád a vágást, akkor meg lehet próbálni...

Vagy vegyél kettőt és csinálj egy RAID0 tömböt... ;] :P

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35163) gg72 válasza vond (#35162) üzenetére


gg72
veterán

Mondjuk az én felhasználási területem nem is annyira videóvágás, mint HD anyagok tömörítése. Erre most 2db vinyót használok (WD10EZEX és ST1000DM003), mindkettő egytányéros.
A Seagate nagyon gyors és felfüggesztve halk (különben nagyon vibrál), a WD eleinte halk volt, de az utóbbi időben a seek hangja nagyon felerősödött. Inkább zavar az, hogy pár napja Win8 rendszeren vagyok és az [itt] leírt módon történt moddolásnak az lett az eredménye, hogy a rendszer felálláskor a hálózati meghajtókat nem ismeri fel... De ha kikapcsolom a fejparkolás tiltását, akkor meg elkezd kattogni a vinyó, így gondoltam lecserélem. Ami szóba jöhet:

- egy második WD10EZEX (ellene szól, hogy idővel hangos lesz)
- Hitachi HDS721010DLE630 vagy Toshiba DT01ACA100 (ellenük szól, hogy nem tudom mennyire hangosak és tartósak, sajnos a Hitachi-val nekem személy szerint rossz tapasztalataim vannak, a környezetemben és nálam is több 5K3000 ment tönkre)
- WD10EFRX (igazából NAS-ba találták ki, nálam is szerverben van egy, elég gyors és halk is, de ugye azt nem tudom, hogy a fenti célra - tömörítés/vágás - nem jobb-e egy 7200-es HDD)

(#35164) Coolmat válasza gg72 (#35163) üzenetére


Coolmat
őstag

Erről a hálózati meghajtós problémáról még nem hallottam, biztosan a HDParm okozza? Esetleg megpróbálhatod még a HDSentinellel való tiltást is.

Ha jól sejtem, akkor vágásnál/tömörítésnél inkább a lineáris sebesség számit, abban pedig az 1TB-os WD Green/Red sem rossz. Azt is el tudom képzelni, hogy a proci nem bírja olyan mértékben a tempót egy durva bitrátájú videónál, hogy ki legyen használva teljesen a HDD. Vágtam/tömörítettem már én is egy két kisebb videót, I7-es proci + Nvidia CUDA magjai is besegítettek a folyamatban, mégis úgy tűnt, hogy nem használja ki teljesen a HDD-m.

(#35165) Celithrandi válasza Celithrandi (#35156) üzenetére


Celithrandi
addikt

ezt tényleg nem árulja el senki? :(

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35166) vond válasza gg72 (#35163) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A szimpla tömörítéseket szerintem nem fogná vissza az EFRX sem... Egyrészt itt valószínűleg a CPU/RAM/GPU hármas lenne a szűk keresztmetszet, másrészt transzkódolásnál ugye általában egy sima be- és egy kimeneted van, nem kell ezer file-t, ezer helyről összeszedni, adott esetben real-time dekódolni, stb...

De ha gondolod, akkor este kipróbálom a WD20EFRX-en, hogy mennyi ideig tart egy HD anyag tömörítése... Egy 7200-as Samsung HD103SJ-vel tudom így hirtelen összehasonlítani, ami bár már másfél éves, de még mindig egy egész jó rendszervinyónak mondható...

Milyen programot, illetve milyen forrás-, és célformátumot használsz transzkódoláshoz?

Egyébként a melós gépemben van egy Toshiba DT01ACA200... A hangja miatt nem nagyon kell aggódnod, 7200-ashoz képest egész halkan teszi a dolgát...

Jahhh, és volt nekem is WD10EZEX, én is tapasztaltam a hangosodást, de az enyém sajnos meg is adta magát végleg, kb. 1 hónapos korában...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35167) Coolmat válasza Celithrandi (#35165) üzenetére


Coolmat
őstag

Fórum kereső megvan? Bepötyögöd hogy sv35 és voálá.

(#35168) gg72 válasza vond (#35166) üzenetére


gg72
veterán

Köszönöm, Coolmat kollégának is! :K

Nálam a hiba (a win8 nem ismeri fel egyből hálózati meghajtót) csak azután jelentkezetett, hogy megcsináltam a HDParm-os moddolást, illetve a Sentinel-t is akkor tettem fel.

Rosszul fogalmaztam: nem tartok attól, hogy a vinyó visszafogja a kódolást, hanem inkább attól, hogy ez nem megterhelő egy green vinyó számára? Nem megy ez az élettartam rovására? Mert azért amikor egy 40-50GB-os BD-anyaggal dolgozik az ember, azért erősen terhelve van a vinyó, a green-eket meg inkább adattárolásra találták ki, nem?

Milyen programot, illetve milyen forrás-, és célformátumot használsz transzkódoláshoz?
BD Rebuilder, a kiindulási anyag MKV, vagy Blu-ray, a célformátum Blu-ray. Én úgy szoktam kódolni, hogy az egyik vinyón van a kiindulási anyag, a másikon pedig a munka/célmappa.

Azt megköszönném, ha csinálnál egy összehasonlítást. :K

A Toshiba nem is vibrál? Mert a Seagete rettentően, ezért is kellett gumiszalagokra fellógatnom...

(#35169) Celithrandi válasza Coolmat (#35167) üzenetére


Celithrandi
addikt

pontos dolgokat nem írnak, ezért is kérdeztem. ha csak annyi lenne a különbség, hogy az egyik inkább folyamatos üzemre való, de nem tudni miért akkor marad a barracuda,, ez + 1 év gari nem ér meg 20% többletet.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35170) Coolmat válasza Celithrandi (#35169) üzenetére


Coolmat
őstag

Csak ennyi a különbség amit leírtál. Nem kell túlmisztifikálni :)

gg72: Szerintem nem kell ennyire babusgatni a Green vinyókat, hogy szinte csak tárolásra/backupra kelljen használni. Egyik barátom jobb híján már ~2 éve használ egy Greent rendszerlemeznek, még a fejparkolást is lusta volt kikapcsolni rajta (~150 000 parkolása van már), mégis kifogástalan még.
A rezonálás pedig nem mindig a fordulatszám függvénye. Volt korábban egy WD5000BEVT notivinyóm külső rackben, és baromira rezonált, egy (másik) barátom pedig pár hétre rá vett egy ugyanolyat, az persze már nem volt rezonálós. Néha becsúszik egy-két ilyen példány a gyártósoron modelltől függetlenül.

(#35171) vond válasza gg72 (#35168) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nézd, a NAS-ekben is simán előfordulhat napi több tíz (vagy akár több száz) giga írás, olvasás meg főleg... Elég ha csak egy otthoni médiaközpontra, vagy egy szerverre gondolunk...

Úgyhogy én azt mondom, simán bírnia kell a strapát a Green/Red vinyóknak is... Red-nek meg főleg, mivel ugye hosszabb élettartamra, folyamatos használatra tervezék...

"Én úgy szoktam kódolni, hogy az egyik vinyón van a kiindulási anyag, a másikon pedig a munka/célmappa." - Ezt pedig nagyon jól csinálod... :K

Az összehasonlítást meg igyekszem minél előbb megcsinálni... Azt nem ígérem, hogy ugyanazzal a progival és ugyanakkora adatmennyiséggel, de valami kisebb transzkódolást meg fogok nézni az 5400-as és a 7200-as vinyón is, természetesen azonos feltételekkel... :)

A szóban forgó Toshiba nálam nem nagyon vibrál... Persze érezni, ha ráteszem a kezem, vagy akár csak megfogom a ház oldalát, de nem zavaróan erős... Egy Xigmatek Midgard II-ben van, egy gyári (gumis), becsúsztatós HDD tartóban, amik a házzal érkeznek...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35172) gg72


gg72
veterán

OK, kösz mindkettőtöknek.
Először megpróbálok utánajárni ennek a HDParm-os dolgonak (vajon tényleg ettől van-e hiba, ill. megnézem Sentinel-lel a letiltást), aztán ha nem megy máshogy, cserélek egy Red-re valószínűleg.

(#35173) Celithrandi


Celithrandi
addikt

persze, hogy mehet green winyóra rendszer, nekem is volt mikor 3 oprendszerem volt, hogy az egyik greenről ment, ha valakit nem zavar, hogy filmnézés közben kibekapcsol néha meg játék közben is, akkor tökéletes. viszont ha zavar, hogy megáll a film

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35174) El Kebir válasza Celithrandi (#35173) üzenetére


El Kebir
őstag

"ha zavar, hogy megáll a film"

Ez így persze nem igaz, van aacs, ears, és ezrx green-em is, egyikkel sincs ilyen gond. (mondjuk vírus ellenőrzést, vagy defrag-ot nem érdemes indítani játék vagy filmnézés közben, ahogy egyik hdd-nél sem...)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#35175) Celithrandi válasza El Kebir (#35174) üzenetére


Celithrandi
addikt

én tapasztaltam, van két greenem is, lehet akkor, hogy a DES szól bele és kapcsolgat ki feleslegesen

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35176) Celithrandi


Celithrandi
addikt

no még egy utolsó, erről akkor hogy tudhatom meg, hogy seagate avagy samsung e?: ST3000DM001

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35177) CoolBoy323 válasza Celithrandi (#35176) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ez már seagate, jóval későbbi széria, mint az egybesülés :D

(#35178) Celithrandi válasza CoolBoy323 (#35177) üzenetére


Celithrandi
addikt

köszi, akkor maradok ennél, mellé meg vagy még gy ilyet vagy egy greent szerzek be, ezt még ki kell találni

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35179) Boborjan


Boborjan
csendes tag

Sziasztok!

Asztali gépbe (WinXP + SATA1-es lap) keresek 2TB HDD-t (ha lehet 2db 1T tányérral). Nem rendszerlemez lenne, leginkább adattárolásra kellene, de arra mennének a letöltések is. Melyiket ajánlanátok?

(#35180) Coolmat válasza Boborjan (#35179) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

WD20EZRX. SATA1-es lappal már nem is tudod teljesen kihasználni a HDD-t, mert lineáris sebességben kb. 160MB/s-et tud a 2 tányéros változat, a SATA1 pedig kb. 130-135MB/s-re képes a valóságban, így az sem tragédia, ha 3 tányérosat kapnál. Arra majd figyelj, hogy a formázást ne az XP lemezkezelőjében végezd el, hanem olyan programmal, ami már támogatja az advanced formatot (alternatív megoldásként Vista/Win7/Win8 telepítővel is formázhatod).

(#35181) Celithrandi


Celithrandi
addikt

nekem alapból furcsa, hogy ennél az egynél lehet két meg három tányéros azonos típuson belül. inkább platformot kellene cserélni

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35182) Boborjan válasza Coolmat (#35180) üzenetére


Boborjan
csendes tag

Érdemes aggódnom az újabb WD HDD-k fejparkolási "hibája" miatt? Ha jól tudom, az általad ajánlott is érintett. A Toshibákról mi a véleményed (konkrétan a DT01ACA200 típusról)? A sebesség annyira nem számít, inkább megbízható legyen.

[ Szerkesztve ]

(#35183) Coolmat


Coolmat
őstag

Celithrandi: Sajnos nem csak a WD20EZRX-nél fordulhat elő 3 tányéros, ST2000DM001-ből és Toshiba DT01ACA200-ból is vannak még 3 tányéros változatok. Platformcsere pedig lehet hogy éppen nem fér bele a költségvetésébe (vagy elég neki a régi gépe teljesítménye is), de addig is legalább nagy tárhelyet szeretne.

Boborjan: Nem érdemes aggódni miatta, nem túl bonyolult kikapcsolni a fejparkolást (leírás itt). A Toshiba DT01ACA200 is jó választás, de mivel 7200rpm-es, ezért elsősorban rendszerlemeznek (is) szoktuk ajánlani. Mondjuk elnézve a jelenlegi winchestereidet, jobban járnál azzal, ha a Windowst is az új 2TB-os HDD-re tennéd (elég neki az elején akkor partíció amin bőven elférsz programokkal együtt, kb. 30-40GB XP esetén megteszi), így gyorsabb lenne valamivel a rendszered, a régi kis winchestereket pedig akár ki is veheted a gépből (sőt el is adhatod), hogy ne zajongjanak feleslegesen. Azt viszont továbbra is kiemelném, hogy a formázást ne XP-vel vagy annak telepítőjével végezd el, mert advanced formatos HDD-ket már nem kezel jól!

[ Szerkesztve ]

(#35184) Celithrandi


Celithrandi
addikt

én az imént végignéztem a gyártók oldalait stb és azt tapasztaltam, hogy minden 2tb 3 tányéros:) persze akkor mást már tudom, hogy az újabbak két tányérosak, de esetemben lényegtelen, mert 3tb ből veszek 3 tányérosat és cserélem az 1,5 ös 4 tányérosakat:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35185) vond válasza gg72 (#35168) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nnnno, meglennék a gyorsteszttel... :)

Igyekeztem a lehető legegyformább körülményeket megteremteni... Azonos CPU, RAM, és GPU, változatlan terheltségi szinttel, azonos bemeneti és kimeneti formátum, ugyanakkora méretű videó-file, és nagyjából ugyanolyan mértékben teleírt merevlemezek (az elméleti maximumnál lassabb csúcssebesség)...

A lényeg: számottevő különbség nincs... A videó transzkódoláshoz szükséges idő 1,5%-os szóráson belül volt... HD103SJ import-export kb. 1%-kal volt gyorsabb, mint a WD20EFRX import-export, SSD import - HDD exportnál viszont a WD20EFRX volt gyorsabb kb. 1,5%-kal...

Szóval ezután a kis nem hivatalos teszt után megállapíthatom, hogy egy jó 5400-as merevlemez idő-, és teljesítmény veszteség nélkül használható videó transzkódoláshoz is...

Persze fennállhatnak olyan körülmények, amikor ez nem feltétlen teljesül, pl. ha rövid időn belül akkora mennyiségű adatot kell olvasni és írni, amit egy szekvenciálisan nagyobb sebességre képes, 7200 rpm-es HDD gyorsabban tud megmozgatni... De nagy általánosságban nem fogunk belefutni ebbe a problémába szerintem... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35186) gg72 válasza vond (#35185) üzenetére


gg72
veterán

Kösz szépen a nagyon hasznos tesztet! Nagyjából erre számítottam, így most már csak azon kell túltennem magam, hogy nem hímes tojások ezek a green vinyók, a red-ek meg főleg nem. ;)

(#35187) vond válasza gg72 (#35186) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nagyon szívesen! ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35188) oliver7777


oliver7777
tag

Lehet nem teljesen ide tartozik, de vettem egy 2TB-os WD Green vinyót, én egyben használnám szívem szerint, vagy érdemes lenne több partícióra szedni? Egyébként windows 7-et használok

Köszi!

(#35189) Mans20 válasza oliver7777 (#35188) üzenetére


Mans20
addikt

Érdemes 2 vagy többre,Egyikre a rendszert felrakni,nálam 120GB-n van,erre az írtót tűtfalat meg ilyeneket,másik meghatóra meg minden mást,így ha valami nagyobb hiba van a rendszernél akkor csak újrarakod,és a másik partición megmarad ami már ott volt.

(#35190) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

500GB-os 3,5'' HDD keresek külső rackbe, filmek lesznek rajta tárolva. Tudnátok ajánlani nekem típusokat, hogy melyiket érdemes erre a felhasználási körre megvenni?

Az ár max. 15k.

Köszi,
Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35191) vond válasza Ispy (#35190) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Esetleg 16-17-ért egy 1 terás WD10EZRX?
Sokkal jobban megérné, mint egy 500-as 2-3 ezerrel olcsóbban...

Ha semmiképp nem jön össze az 1 terás, akkor WD5000AZRX...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35192) Ispy válasza vond (#35191) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi!

Én is néztem, a WD Green szériája jó? Jól látom, hogy már nem nagyon lehet kapni 5400-es vinyókat? :(

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35193) vond válasza Ispy (#35192) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A 3,5"-es 5400-asok valóban elég ritkák, illetve 1-2 kivétellel elég drágák... De nagyobb méretben már bővebb a választék...

És a WD Green erre a célra tökéletesen megfelel... :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35194) Ispy válasza vond (#35193) üzenetére


Ispy
veterán

OK, köszi :R

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35195) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Belső merevlemezt vennék 10k körül, 320-500gb-os méretben. A cél alternatív rendszerként az osx rátelepítése...tehát semmi komoly, magyarul egy kis ökörködés. :DDD
Fontos a fogyasztása és hogy halk legyen. Viszont nem tudom eldönteni,hogy 2,5-öst vagy 3,5-est vegyek. A 3,5-ös talán megnyugtatóbb, hogy van benne anyag, de igazából mást nem tudok felhozni. Jelenleg is tárolásra egy 2,5-ös 750gb-os van az ssd mellett.

Ti mit gondoltok?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#35196) dbocskai


dbocskai
tag

Sziasztok!

Laptopomba (2,5") keresek 500GB-os winchestert.
7200RPM, 16MB cache alap követelmény, cél a teljesítmény de nem akarok vagyonokat kiadni, se SSD-re áldozni. Később valószínűleg párosulni fog egy MSATA SSD-vel. :)

Néztem WD Scorpio Black-et, Seagate Momentust, de igazán nem tudom eldönteni, hogy melyik lehetne a jobb, egyáltalán van-e érdemi különbség köztük :/

(#35197) Mészi Zoli válasza Coolmat (#35180) üzenetére


Mészi Zoli
tag

Az XP nem tud leformázni 2 TB -s lemezt? :U
A 2 TB lehet rendszerlemez is 32 bites XP alatt, mert az MBR játszik rajta,
ellenben 2,2 TB felett GPT partíció, 64 bites címzés, UEFI BIOS kell, hogy működjön a dolog.
Igazam van?

(#35198) Coolmat válasza dbocskai (#35196) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

WD5000BPKT-t, vagy kicsivel drágábban WD7500BPKT-t javaslom. Kipróbálhatod a hibrid Seagate-et is esetleg, de ha később úgyis lesz rendes SSD, akkor a WD Black is tökéletesen megfelel majd.

Mészi Zoli: Itt most jelen esetben nem az MBR-el van probléma, hanem a szektorok eltolásával. Részletesen le van írva a topik összefoglalóban az Advanced Format résznél a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#35199) Mészi Zoli válasza Coolmat (#35180) üzenetére


Mészi Zoli
tag

A 2 TB még nem advenced formatos vinyó, ugye?
Tudna valaki ajánlani nem kattogós, fütyörészős 1 - 2 Tb vinyót 7200 -as fordulattal?

(#35200) Coolmat válasza Mészi Zoli (#35199) üzenetére


Coolmat
őstag

Minden új HDD Advanced Formatos már mérettől függetlenül (az MBR-GPT-s problémának ehhez nincs sok köze). Konkrét ajánlott HDD-k a listában (a Seagate is csak akkor ad ki hülye hangot, ha nem tiltod le az APM-et, de erről is olvashatsz a linkelt cikkben).

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.