Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35451) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!

Közel jövőben tervezek HDD-t venni, igazából nem mostanában akartam, de aztán eszembe jutott, hogy romlik a forint árfolyama is, meg ki tudja mi lesz még, lehet nem éri meg várni. Szóval szerintetek vegyem meg mostanában, még ha nem is használnám egy ideig, vagy várhatok nyugodtan, nem lesz emelkedés? (már amennyire meg lehet jósolni az ilyet.)

Egyébként media lejátszó mellé, filmeknek, zenéknek, milyet ajánlotok? 20-25 ezer körül, teljesen mindegy, hogy 2,5" vagy 3,5" (utóbbi olcsóbb szóval inkább az). Méretet nem írok, a legjobb ami ebbe az árba belefér, esetleg külső winchestert is mondhattok párat, még nem döntöttem melyik legyen. WD Green sorozatot nézegettem egyébként.

Köszönöm szépen előre is. :R

(#35452) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

A két vinyó közül melyik a jobb technikailag?

WD2500YS vs. Samu HD401LJ mindkettő 100/100-as

Üdv.

(#35453) MikaVejneGI válasza peter889 (#35447) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Hi
Nekem ilyenem van - Toshiba DT01ACA200 , tökéletesen elégedett vagyok vele , gyors,halk, stb.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#35454) toeri válasza Maximusz (#35439) üzenetére


toeri
aktív tag

Szia, nem ezek csak Win7 alatt, logikailag voltak összekötve.

Viszont épp most készülök RAID5-re, alaplap megvan, napok óta mentem lefele a leendő "résztvevő" vinyókat. (Aztán meg majd vissza.) :P

Üdv, toeri

(#35455) Celithrandi


Celithrandi
addikt

16 év után elkezdett kerregni a Quantum vinyó, el kéne gondolkozni a gyártóknál, hogy hogy is csinálták ezt régen

[link]

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35456) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Elnézést hogy ide írok,de a megfelelő topikban már nem kapok választ több napja..hdd élettartalmával lenne pár kérdésem. jól tudom,hogy általában,a gép bekapcsolásakor,az az felpörgésnél használódik a vinyó a legjobban?tehát mi kedvez jobban a vinyó élet tartalmának ha kb 4x1 óra netezésről van szó,reggel,délben, délután és este:ha a használaton kívül ki kapcsolom a gépet,vagy ha az üres időkben,alvó módba hagyom hogy kerüljön?

(#35457) peter889 válasza MikaVejneGI (#35453) üzenetére


peter889
őstag

Szia!
Köszönöm a visszajelzést. :R
Én is nagyon gondolkodom egy Toshiba DT01ACA200-on. Nem tudod, hogy ez eredetileg Hitachi volt és létezik Hitachi DT01ACA200 is és esetleg figyelni kell arra, hogy Hitachit vagy Toshibá-t vegyek?

A másik két itt ajánlott HDD a gyorsabb 2 TB-os kategóriában az ST2000VX000 és a ST2000DM001. Utóbbira legtöbb helyen 1 év garit adnak (az eladók sem bíznak benne.) Az előbbinek az utóbbi hetekben nagyon felvitték az árát.

(#35458) peter889 válasza Celithrandi (#35455) üzenetére


peter889
őstag

Akkoriban a Quantumok voltak az ászwinyók. :)

(#35459) pear-g


pear-g
tag

Most elrontom pár ember kedvét. Több év wd-zés után úgy döntöttem, soha többet. :W

Samu 80gb ide, még a 2000 évek elején, előzmények nélkül elhalt rajta az összes adatommal, alig sikerült menteni belőle valamennyit.
Wd2500ks: bad sector hegyek gari lejárta után, belső hőmérő 60-70 fokot mutat, kívül kb 30-40 fok.
Wd15ears: nem tudtam a fejparkolás problémáról, kb 215000-nél tart a számláló, kb 3 éves vinyó, 4 bad sector áthelyezve, 9 nem áthelyezhető. 82%-ot ír a HDD Sentinel.
Volt lakótársam notijában szintén wd 5400-as 2,5-ös 320g-s lelte 1-2 éve halálát, szaporodó bad sectorok, végén el sem indult.

Kocsiban a japán bevált, ezentúl vinyóban is csak azt.

Uff.

[ Szerkesztve ]

(#35460) DJ. Ru$y válasza Celithrandi (#35455) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tudják ők, hogy hogy csinálták... csak ma már nem akarnak olyat gyártani. Gondolj bele... 16 évig "senki" nem venne winchestert ha ennyit bírnának a mai darabok. :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#35461) Agyzuzo válasza DJ. Ru$y (#35460) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Én elég ritkán veszek azért új vinyót, mert a régi elhalálozik (kivéve WD vinyók :D), többnyire kifutok a tárhelyből... A tömeggyártás eléggé betett a minőségnek. De prémium áron még mindig lehet venni prémium terméket. Felteszem egy WD Black tovább bírná, mint egy Green. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#35462) peter889 válasza pear-g (#35459) üzenetére


peter889
őstag

Nekem meg a japán Quantum HDD-m ment tönkre még nagyon régen (akkor az nagywinyónak számított, talán azért). Garanciálisan kicserélték egy nem japán távolkeletire, pár évre rá abból is levélnehezék lett.
Talán kis hazánkba mindenhonnan csak szemét jut. Amikor egy multi legyárt egy cuccot, azt is nézi, hová exportálja.

[ Szerkesztve ]

(#35463) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. Jelenleg egy Samsung 830 SSD mellé egy Western Digital 320GB 16MB Raid Edition 7200rpm SATA2 WD3200KS használok. Ezt a WD 1TB Red IntelliPower 64MB SATA3 WD10EFRX winchestert néztem ki helyette (nem RAID-be használnám, a megbízhatóság és a csendesség fő szempont. A jelenlegi WD RE1-est is már vagy 6 éve használom.) Ez a RED winchester sokkal lassab lenne, mint a régi winchesterem? Megbízható? Előre is köszönöm a segítséget.

(#35464) pear-g válasza peter889 (#35462) üzenetére


pear-g
tag

Mindennel így van. Vannak prémium régiók, és b, c, d, stb besorolású országok.
Mosószerben sem mindegy, hogy a magyar Arielt veszed vagy az osztrákot. :(

(#35465) afopisz


afopisz
csendes tag

Helló!
Vinyo vásárlás előtt állok és gondolkodom egy 1tb-os WD VelociRaptor-ban.
Azt írják hogy nagyon gyorsak.DE vajon megéri az árát?Mennyire megbízhatók ezek?

A horoszkópom azt mondta, hogy a sors ujja rám fog mutatni. Sajnos ez a középső ujja volt.

(#35466) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok
Tudnátok nekem javallani Sata3-as 500gb-1 tb közötti hdd t
ami elég jó , és nincs 20 ezer

akár prohardverről is jöhet , még olcsóbban mint a bolti ára
előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#35467) kromatika


kromatika
veterán

esetleg valaki ebben tudna segíteni? :R [link]

(#35468) vond válasza kromatika (#35467) üzenetére


vond
MODERÁTOR

(#35467) kromatika: Szerintem nem éri meg ezért egész nap járatni a gépet (még ha alvó módban is van)... Napi 4 indítást azért bőven ki kell bírnia a mai merevlemezeknek is...

(#35466) trufa12: Ajánlott HDD-k...

(#35465) afopisz: Szerintem nem érik meg az árukat a Raptorok... Akkor már inkább egy SSD... Ha mindenképp HDD kell, akkor a fenti linken Te is találhatsz megfelelő példányokat...

(#35463) kisferi: A WD3200KS-nél jóval gyorsabb lesz még az 5400-on forgó WD10EFRX is... Ráadásul ez egy gyarkolatilag hangtalan, nagyon hűvös, rezonancia mentes, alacsony fogyasztású vinyó... Amit elvileg az átlagosnál hosszabb élettartamra terveztek, ezt mutatja a 3 év garancia, és az egymillió óra feletti MTBF is...

ITT nézegethetsz tesztképeket róla...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35469) pigmeus


pigmeus
tag

Nem tudjátok véletlenül, hogy ez a modell, hány tányért használ? Rendszer lemeznek néztem ki, az itteni cikkek alapján.

Vagy esetleg még ezt[link].

Csak nem tudok dönteni és érdekelne a véleményetek! :B

[ Szerkesztve ]

(#35470) juszuf11 válasza pigmeus (#35469) üzenetére


juszuf11
csendes tag

A Toshibára fogadok.
Nekem az 1 tb -os 1 tányéros változata van a gépemben -mint azt többször is írtam mostanában- és jól muzsikál.
halk gyors és 3 év gari önmagáért beszél.

Egyébként minden márkának van jó és rossz sorozata de ez előre megmondhatatlan. ha valamire 3 év garit adnak és jókat lehet olvasni akkor azt kell venni.
Volt mindenféle winchesterem és volt jó és volt kevésbé jó tapasztalatom.
Körbejártam hogy most mit ajánl a sok felhasználó és azt vettem. nem is bántam meg.
üdv

Juszuf

(#35471) pigmeus válasza juszuf11 (#35470) üzenetére


pigmeus
tag

Néztem azt is, de nem láttam az árgép alapján általam megbízhatónak vélt boltot és főleg nem a közelemben.
Iponos garanciáztatásról véleményeket és tapasztalatokat hol lehet találni ?

(#35472) juszuf11 válasza pigmeus (#35471) üzenetére


juszuf11
csendes tag

Én a Hardverker-nél vettem néhány napja. Most úgy látom elfogyott.

(#35473) kisferi válasza vond (#35468) üzenetére


kisferi
tag

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál.

(#35474) nemjóbácsi


nemjóbácsi
csendes tag

Hello!

Mint zöldfülű nem vagyok otthon ebben a témában,
ezért szeretném kérni a segítségeteket , egy
LG lm42 3450 tv hez szeretnék venni külső merevlemezt
HD és 3D filmeket szeretnék nézni.

A kérdésem milyen merevlemezt vásároljak?
típus, márka stb

(#35475) Celithrandi válasza DJ. Ru$y (#35460) üzenetére


Celithrandi
addikt

dehogynem, ki a francnak kellene 2 gigás winyó:) nekem van valahol a polc alján egy 2,2G quantum, pár éve feldugta egy patás gépre kíváncsiság képen és szépen tudta adni ami rajta volt:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35476) Teaway


Teaway
veterán

Ha ezt olvasom egy régi alaplapnál:

2 x SATA 1.5 Gb/s connectors
(No Support for "RAID" and "Hot Plug" functions )

akkor erre milyen ma kapható HDD-t lehet csatlakoztatni?

Nincs itthon csokid??

(#35477) vond válasza Teaway (#35476) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem nagyjából mindet, a SATA szabvány visszafelé kompatibilis...

A RAID és a Hot Plug nem fog menni (gondolom nincs is rá szükség), illetve max. 140-150 MB/s lesz az írási/olvasási sebesség...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35478) Celithrandi válasza vond (#35477) üzenetére


Celithrandi
addikt

mindet ami nem patás:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#35479) kromatika válasza vond (#35468) üzenetére


kromatika
veterán

köszönöm a választ.

(#35480) drahotab


drahotab
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy 1 tb-os hdd üzemel a gépemben. A nagy bajom vele, hogy hangos. Most van egy kis pénzem fejlesztésre, így veszek egy 60 gb-os ssd-t és még marad egy kis pénzem (max 17-18k) egy halk hdd-re.

1 tb-os kéne (nagyobb szerintem fölösleges nekem), a legfontosabb, hogy HALK legyen, és persze a minőség :)

A segítségeteket kérném!

Előre is köszönöm! :R

(#35481) jim bcs válasza drahotab (#35480) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia!
ha rendszernek veszed az ssd-t akkor kevés lesz a 60GB oda 120-as kellene nekem fent van minden frissítés és program játékok nélkül 63,5GB-ot foglal a 128-as ssd-ből tehát indokolt a 120-128-as mivel a 15-30%-át szabadon kellene hagyni ha megakarod tartani a gyorsaságát és hosszú életüre tervezed, az ajánlott hdd-kkel kezdődik a topik kategóriára és sorozatszámra lebontva nyisd le az összefoglalót az ott lévő hdd-k mind teszteltek és ajánlottak avagy nincs velük semmilyen gond

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35482) drahotab válasza jim bcs (#35481) üzenetére


drahotab
tag

Szia!

Először is köszönöm a gyors választ!

Azóta én is meggyőztem magam egy 128-as mellett, de így az ssd újítás későbbre marad, mert előbb halkítok, aztán gyorsítok a gépemen (és így most csak egyikre lesz pénzem).

Nézegettem persze a lenyíló kínálatot, de azokból melyik amelyik kimondottan halk?

(#35483) jim bcs válasza drahotab (#35482) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

én nem használok 3,5"-es hdd-ket csak 2,5"-eseket mivel saját tapasztalat alapján csendesebbek és hűvösebbek mint a nagyok valamint jobban is bírják ez a saját tapasztalatom a hdd-k terén így nemtudom várd meg mit ajánlanak 3,5"-esből, én adattárolásra 2,5"-esből a WD Scorpio Blue szériát hsználom 500GB-1TB-ig nekem doszt elég az 500GB és 1TB nem igénylek nagyobbat

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35484) drahotab válasza jim bcs (#35483) üzenetére


drahotab
tag

WD10EZRX lesz akkor

(#35485) Teaway válasza vond (#35477) üzenetére


Teaway
veterán

Köszi a választ! (amúgy ezt a szókapcsolatot kerestem: visszafelé kompatibilis; tehát akkor egy sima mezei SATA2-t rá lehet kötni)

Nincs itthon csokid??

(#35486) jim bcs válasza Teaway (#35485) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:K

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35487) Maximusz válasza toeri (#35454) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Szia!

sikerült RAID-5-öt készíteni? - mekkora winyókból készítettél? -sebességgel elégedett vagY?

maximusz

(#35488) StSanya válasza drahotab (#35484) üzenetére


StSanya
őstag

Én inkább a Red szériából venném a WD10EFRX-t, megbízhatóbb, nem érinti a fej parkolási probléma, s ugyanúgy 21 - 22 dBA hangja van...

[link]

WD10EZRX (Green)

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#35489) psg5


psg5
veterán

Csak játékra használt géphez, melyiket? Csak a gyorsaság számít, zaj nem.
TOSHIBA 500GB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA050
vagy
WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX

F.K.T.

(#35490) StSanya válasza psg5 (#35489) üzenetére


StSanya
őstag

Kettő közül a Toshiba sztem gyorsabb. WD Blue-ból, 500-asban a WD5000AZLX kéne, ami jobb. (32 MB cache és a 150 MB/s belső sebesség okán.)

[link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#35491) psg5 válasza StSanya (#35490) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Toshit fogom rendelni.

F.K.T.

(#35492) juszuf11


juszuf11
csendes tag

16-17 ezer között már 1tb-os Toshibát lehet venni. És jó.

Juszuf

(#35493) drahotab válasza StSanya (#35488) üzenetére


drahotab
tag

Mit takar a "fej parkolási probléma"?

(#35494) StSanya válasza drahotab (#35493) üzenetére


StSanya
őstag

Volt ez a hír eredetileg: [link]

S erről van szó ebben a topicban, az első hozzászólást olvasd el mindenképpen: [link]

Mindezek ellenére én is használok Green-t, nekem egy 2 terrás van külső házban. Arra nagyon jó. De ha gépbe szánod, második vagy harmadik HDD-nek, akkor jobb ha tudsz erről, mert hamar meglepetés érhet.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#35495) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Sziasztok!

Milyen merevlemezt ajánlatok a következő feladatra: adat hurcibálás, néha ügyi-fogyi titkárnőre bízva aki van, hogy néha elejti.

Válaszokat előre is köszi!

Sabee

(#35496) drahotab válasza StSanya (#35494) üzenetére


drahotab
tag

Elsődlegesnek vagy SSD mellé alkalmatlan?

(#35497) jim bcs válasza Tepsifüles (#35495) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

akkor csak és kizárólag pendrive, vannak erre a célra kifejlesztett pendrive-ok melyek bírják az ütődést a gumis háznak köszönhetően (adata, corsair), semm ssd-t sem hdd-t nem javaslok

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35498) drahotab válasza StSanya (#35494) üzenetére


drahotab
tag

Köszi!
A cikk szerint a WD10EZRX-et nem érinti.

(#35499) CoolBoy323 válasza Tepsifüles (#35495) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A-DATA HD710 pl!

de ha elég a pendrive, akkor szerintem is inkább az, mert ha annyira "ügyi-fogyi" a hölgy (gondolom nem az eszéért van ott... :DDD ) akkor jobb lesz, mert még a végén a HDDből kicibálja a madzagot, eltöri a csatit v mit tudom én mit tud kezdeni vele egy "ügyi-fogyi" :))

(#35500) nemjóbácsi


nemjóbácsi
csendes tag

Adata 500GB ACH94-500GU-CBK
Mi a véleményetek erről :F
TV- hez szeretném használni főként 3D-s filmek lejátszásához.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.