Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35551) Coolmat válasza FRENK1988 (#35550) üzenetére


Coolmat
őstag

Gondolom konkrétan a WD7500BPKT érdekel. Találtam róla egy logoutos tesztet: [link]. Viszonyításképp pl. egy Toshiba MQ01ABD100 ennyit tud. Adattárolásra bőven elég ez utóbbi is, csak rendszernek érdemes a Scorpio Blacket választani.

(#35552) FRENK1988 válasza Coolmat (#35551) üzenetére


FRENK1988
veterán

:R nagyon szépen köszönöm a segítséget :) akkor Hitachi Travelstar 5K1000 HTS541010A9E680 lesz egy USB3-as tokban

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#35553) zazahoho válasza gg72 (#35545) üzenetére


zazahoho
őstag

Kissé meglepődtem, nem követtem a merevlemez piacot. Elmúlt 1-2 évben csak ssd-t vettem, de nem nagyon tetszik ez az irány :( , mondjuk nem hiszem , hogy ez bármelyik gyártót is érdekelné.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#35554) miresz


miresz
veterán

Lehet már kapni itthon Hibrid merevlemez (SSHD, HHD)-t? Ha igen hol,és mennyiért,ill. valakinek tapasztalata vele?

(#35555) FRENK1988 válasza miresz (#35554) üzenetére


FRENK1988
veterán

ip*n-ban van 750-es 30k körül. Azt irják, hogy az ssd sebességének 2/3-t hozza. Ezekben talán 8GB NAND van

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#35556) Coolmat válasza miresz (#35554) üzenetére


Coolmat
őstag

Nálunk csak a 2,5"-os Seagate Momentus XT-k kaphatóak, az 500GB-os viszonylag emberi áron van (PH teszt), az újabb 750GB-os viszont eléggé túlárazott. Másik probléma, hogy ezeket is csak 1 év garanciával árulják, holott a gyártói garancia a Momentus XT-re 3 év: [link]. Ezeket csak olyan notikba ajánlanám, amelyekben nem megoldható az SSD + HDD egyszerre való beszerelése.
Elvileg kaphatóak már egy ideje Barracuda XT-k is, de nem nagyon hoztak be az országba, ha igen, akkor pedig nem emberi áron. Ígérgetik, hogy a közeljövőben elterjedtebbek lesznek ezek a driveok, de jelen pillanatban 4GB-os cache-el nem jelentenek valós alternatívát szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#35557) miresz válasza Coolmat (#35556) üzenetére


miresz
veterán

Köszönöm + FRENK1988-nak is a választ.
Hát nem valami rózsás a helyzet. Ezek szerintem sem jó alternatívák :( csak gondoltam hátha. Lesz most egy HTPC építésem és abba gondoltam ilyet,hogy gyors is olcsó is,és nagy tárhely is legyen,de akkor ez felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#35558) westcoastog


westcoastog
veterán

Na most jutok el új vinyó vásárlásához, korábban már kérdezősködtem itt, halk, nagyon halk vinyót szeretnék, Samsung HD502HJ 500GB F3-at néztem ki, aprón olcsón kilehet fogni.
A mostani wd3200aaks brutálisan hangos, a motorzaja nagyon zavar, hangos, süvít, ez adja a gép zaját csak.
A fentebb említett samu mennyire megoldás? Ahol eddig samu vinyókkal találkoztam, ott nem igazán hallottam hangjukat.
Videó a gépemről, energiagazdálkodásban a vinyó kikapcsolva, majd beindítva.
Indítás után azzal a szép süvítő motorzajjal örvendeztet meg, nélküle szinte néma a gép.

[ Szerkesztve ]

(#35559) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

Milyen HDD-t ajánlanátok 2 partícióra, adattárolásra és rendszernek is egyszerre, 2-3 TB méretben? Tudom, hogy rendszernek jó lenne gyorsabb, 7200-as, viszont adattárolás szempontjából meg az 5400-as volna ideálisabb. Ebben a vegyes használatban milyen márkájú és típusú vinyó az ideális megoldás?

Köszönöm!

(#35560) Zozzant válasza westcoastog (#35558) üzenetére


Zozzant
addikt

Nulla hangja van, jó választás.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#35561) westcoastog válasza Zozzant (#35560) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor jó. :)
Remélem még a héten összejön a pénz egy használtra.

(#35562) vati182


vati182
aktív tag

sziasztok ezt a HDD-t néztem ki mia véleményetek róla?
Seagate 1TB SATA3 32MB ST1000DM003

vagy ennél van jobb vétel?
Néztem, hogy 64mb gyorsítótáras legyen de akkor az már 1,5 TB- volt
Többnyire tárolásra kellene és gyorsan lehessen használni ne szakadjon

Mármint láttam a listában is szerepel, de ez tényleg jó fajtának számít még mindig? 17ezerért megéri?

[ Szerkesztve ]

(#35563) liszi70


liszi70
nagyúr

Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni? Egy árban vannak:

3 év gari : TOSHIBA 3TB 7200RPM SATA-600 64MB DT01ACA300

1 év gari : SEAGATE 3TB 7200RPM SATA-600 64MB ST3000DM001

Köszi!

(#35564) Agyzuzo válasza liszi70 (#35563) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Én mostanában vettem egy ilyen Toshibát, nagyon bejött, csöndes, hűvös, gyors. És 3 év gar. Szóval egyértelmű. :)

[ Szerkesztve ]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#35565) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Seagate Barracuda 2TB ST2000DM001 7200rpm 64MB Sata3 -s winchesterről tudtok valamit mondani? WD vinyót akartam venni, de a green széria ugye hibás a Red pedig 8e-vel hosszabb, mint ez. :F Szerintetek ez jó alternatíva lenne? Elég halk, nincsenek gyári hibái? Otthoni szerverbe lenne. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#35566) liszi70 válasza Agyzuzo (#35564) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm!

Igen, a 3 év garancia nagyon csábító! Amiatt fogalmazódott meg bennem a kérdés, mert nem túl sok Toshiba HDD van, a WD és a Seagate uralja a HDD-k piacát, legalábbis mostani keresgélésem alkalmával ezt szűrtem le.

Azt elfelejtettem írni, hogy rendszernek és adattárolásra is használnám, így is ajánlod?

Köszi!

(#35567) Agyzuzo válasza liszi70 (#35566) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Én adattárolásra használom meg TEMP vinyónak hangvágáshoz, mert jó fürge, rendszer alá én már csak SSD-t pakolnék, de arra is jó, mert nem egy lassú fajta. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#35568) vond válasza liszi70 (#35566) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A Toshiba is szegről-végről WD... A Hitachi kiszállásával a WD a Toshibának adta át ezt a részleget...

Rendszer kérdésben egyetértek Agyzuzo-val, de ha jelenleg nem áll módodban SSD-t venni, akkor rendszervinyónak is elég jók a 7200-as Toshibák...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35569) Coolmat


Coolmat
őstag

liszi70: Nyugodtan vehetd a Toshibát :K Arra viszont figyelj, hogy 2TB-nál nagyobb HDD-ről bootolni csak EFI/UEFI alaplappal tudsz majd, erről kicsit bővebben az ajánlott HDD lista GYIK részében olvashatsz.

McSzaby: Azt azért ne jelentsük ki hogy hibásak, csak parkolják a fejeket, amit ki lehet kapcsolni a WD által kiadott segédprogrammal, erről bővebben itt olvashatsz. A Seagate 7200.14 széria is parkolja a fejeket, de ezen is ki lehet kapcsolni kétféle módón is: 1. módszer, 2. módszer.
Ha nem lesz oprendszer a HDD-n, akkor a WD Green is jó választás, ha lesz OS is, akkor pedig a Seagate (legalább 2 év garral!) vagy a Toshiba DT01ACA200 (akár 3 év garival) a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#35570) frankstork


frankstork
aktív tag

Üdv fórumozók!

Segítségre lenne szükségem :F :

Milyen hdd vegyek, ha seed-elésre, filmnézésre, tárolásra. zenehallgatásra akarom használni?
Vagy legyen külön seed-re, filmekre, egyebekre 1-1-1 TB?
Elhasználódás szempontjából gondolom nem mindegy a tárolt adatok felhasználása.
Vagy 1 db 2 - 3 TB-osat vennék, vagy 2 db 1,5 - 2TB -osat.
WD green-em van, és állítólag energia felhasználásban nagyon jó, viszont mindig várni kell míg felpörög,
ráadásul a félkövérrel szedett sorban fogalmazott felhasználás során 2 évet sem bírt. (96% a kond.)

Köszönöm előre is! :R

(#35571) liszi70 válasza vond (#35568) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm nektek!

Igazatok van természetesen az SSD-vel kapcsolatban, jelenleg is egy 64 GB-os Samsung 830-as SSD-vel használom a gépemet, csak az a problémám, hogy elfogyott a sata csatlakozásom. Az alaplapomon 5 db. van, nekem meg van egy optikai és 3 HDD az SSD-n kívül, viszont tárolóhely még kellene. Szóval arra gondoltam, az SSD helyére beteszek egy adattárolásra is használható vinyót a rendszernek. Külső vinyót nem szívesen használnék, szeretem házon belül megoldani a dolgokat.

Vagy nagyon nagy csalódás lenne visszaállni SSD-ről HDD-s rendszerre? Felejtsem el?

[ Szerkesztve ]

(#35572) liszi70 válasza Coolmat (#35569) üzenetére


liszi70
nagyúr

"...2TB-nál nagyobb HDD-ről bootolni csak EFI/UEFI alaplappal tudsz..."

Jézusom..... Nekem ilyen alaplapom van. Ez alkalmas rá?

És mit kell másképp csinálni, 2 TB-osnál nagyobb HDD-re telepítésnél és arról bootolásnál, tudniillik soha nem hallottam erről a problémáról!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#35573) jim bcs válasza frankstork (#35570) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

én 2-vel oldanám meg, ha WD-t veszel akkor green-t ne erre a célra szerintem RED széria

de ha a topik tetejét elolvasod akkor ott megtalálod kategória és sorozatszám szerint az ajánlott hdd-ket GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK
Összefoglaló kinyitása ▼[/
B]

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35574) Coolmat


Coolmat
őstag

frankstork: Ha sok tárhely kell, akkor 1db 3TB-os vagy 2db 2TB-osat javasolnék (előbbit csak akkor, ha az oprendszered kezeli a GPT-t, erről olvashatsz pár hsz-el feljebbi linkben).
96%-os kondíció még nem katasztrófa, de azért tartsd rajta a szemed. Ha amúgy elégedett vagy vele, akkor vehetsz megint Greent, csak a fejparkolást kell kikapcsolni rajta (erről is pár hsz-el feljebb volt szó). A Red persze még jobb választás, de meg is kérik az árát.

liszi70: Az utolsó meghajtó amit kivennék a gépből az SSD lenne, nagyon megéreznéd a hiányát. Mivel az alaplapod nem UEFI-s, ezért nem is tudnád megoldani vele, hogy 2TB-nál nagyobb HDD-ről bootoljon, úgyhogy a legjobban azzal járnál, ha az SSD-n maradna az oprendszer, és a legkisebb HDD vagy az ODD kerülne ki a gépből. Külső E-SATA vagy USB3-as rackek is jól használhatóak (csak olyat kell keresni, amik támogatják a 3TB-os meghajtókat), és meg van az az előnyük, hogy csak akkor pörögnek, ha rádugod a gépre, ami adatbiztonság szempontjából is hasznos (pl. neadjisten kipurcanna minden meghajtó ami a tápra van kötve, attól a külsőn lévő biztonsági másolatok megmaradnának ha épp nem volt a gépbe dugva).

(#35575) FRENK1988 válasza liszi70 (#35572) üzenetére


FRENK1988
veterán

Egybe lesz a 3TB? Ha nem akkor nem lesz gond. (legalábbis így emlékszem rá)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#35576) liszi70 válasza Coolmat (#35574) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Mivel az alaplapod nem UEFI-s, ezért nem is tudnád megoldani vele, hogy 2TB-nál nagyobb HDD-ről bootoljon"

Akkor bukott a koncepcióm sajna. (És ezt hol jelzi a leírás, hogy UEFI-s vagy nem?)
Az sem megoldás, ha többfelé partícionálom, ahogy FRENK1988 írja?

(#35577) Coolmat válasza liszi70 (#35576) üzenetére


Coolmat
őstag

A lapod leírása külön nem említi sehol, de egy kis googlizással könnyű volt rátalálni a válaszra.
Az sem megoldás ha többfelé partícionálod, mert MBR partíciostílussal összesen 2TB-ot tudsz megcímzeni, ezért GPT kell hozzá, arról viszont nem hajlandóak bebootolni a hagyományos BIOS-al rendelkező alaplapok, simán tárhelyként viszont használhatod ha az oprendszered ismeri a GPT-t (Win XP 64 bit és Vista 32bit fölött minden Windows kezeli).

(#35578) liszi70 válasza Coolmat (#35577) üzenetére


liszi70
nagyúr

Oké, köszönöm!

Nincs valami más lehetőség, bővítőkártya vagy mit tudom én, amivel még lehetne az 5 sata porton kívül belül is csatlakoztatni HDD-ket? Létezik megoldás erre? Van egy e-sata csatlakozás az alaplapomon, de az hátul van, jó lenne belső lehetőség.

Más!

Írtad fentebb, hogy HD Sentinel Fejlett energiagazdálkodás opcióval lehet szabályozni a fejparkolás funkciót. Nekem a 2 TB-os WD Green HDD-mnél nem ajánlja fel ezt az opciót a HD Sentinel, a 3TB-os Seagate Barracuda-nál meg igen. (Egyébként maradjon így a beállítás, ahogy a képen van? Az a vinyó csak adattárolásra van használva.)

Mi lehet ennek az oka?

[ Szerkesztve ]

(#35579) gellei


gellei
aktív tag

Mi a véleményetek a Hardverker boltról?
Érdemes rendelni tőlük? Vinyót vennék ott és 3 év gart adnak rá, PCX csak 2-őt.

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#35580) FRENK1988 válasza gellei (#35579) üzenetére


FRENK1988
veterán

korrekt és jó bolt :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#35581) gellei válasza FRENK1988 (#35580) üzenetére


gellei
aktív tag

Köszi az infót! :C

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#35582) CoolBoy323 válasza FRENK1988 (#35580) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

az esetek nagy többségében korrektek... sok panasz is van rájuk... de kire nincs :D

amúgy én is bátran ajánlom, nagyon jó áron is tudnak dolgozni ;)

(#35583) frankstork válasza jim bcs (#35573) üzenetére


frankstork
aktív tag

Rosszul tettem fel a kérdést...
A GYIKben nem találtam meg a választ, azért kérdeztem volna ezt.
Szóval, van e logika abban, hogy pl. egy 500 GB - 1TB RED seedre, és egy BLUE, vagy GREEN (1,5-2 TB)
filmeknek, zenének, képeknek.
:R

Köszönöm a választ neked is, és COOLMAT-nak is

[ Szerkesztve ]

(#35584) jim bcs válasza frankstork (#35583) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

éppen így is lehet logikázni, mindkét esetre lehet Blue-t venni, seedre én wd scorpio black-et vennék mivel én nem használk 3,5"-es hdd-ket de a RED is tökéletes sőtt

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35585) dniki88


dniki88
tag

Sziasztok.
Rendszernek kellene nekem egy 500Gb winchester.
Ketté particionálva, szóval rendszernek, meg adattárolásra is. Internet, filmezés, heti 2-3 óra játék, torrentezés( nem non-stop, hanem napi kb. 2-3 óra.). A gép naponta 2-3 órát üzemelne. Legalább 2 vagy 3 év garanciával szeretném.
Milyet ajánlonátok nekem?

(#35586) Coolmat


Coolmat
őstag

liszi70: Esetleg PCIE csatolós SATA kártyával próbálkozhatsz, de még így is jobban bíznék a hátlapra kivezetett E-SATA-ban (azt legalább az alaplap déli hídja kezeli).
Greeneknél ezekszerint nem lehet módosítani Windows alól az APM-et, csak firmware szinten lehet módosítani a WDIDLE programmal. A Seagatenél így álltsd be, hogy ne parkolja a fejeket.

frankstork: Van benne logika, hogy fizikailag két külön winchesteren tartod az adatokat, a dolog csak ott hibázik, hogy nem létezik 1,5-2TB-os WD Caviar Blue, másrészt bőven elég zenéknek filmeknek az 5400rpm (vagyis a Green és Red széria). Ha újonnan vennél most 2 HDD-t és van rá keret, akkor 2db 2TB-osat vennék a helyedben, mert sokkal jobban jössz ki fajlagosan mintha az egyik csak 500 v. 1000GB-os lenne.

dniki88: Hitachi 7K1000.C 500GB vagy Toshiba DT01ACA050 szokott mostanság lenni 3 év garival több boltban is. Ha még kicsit többet rá tudsz áldozni, akkor neked is azt javaslom, hogy inkább 1TB-osok felé nézelődj (konkrétan Toshiba DT01ACA100 vagy Hitachi 7K1000.D 3 év garival), mert fajlagosan sokkal jobban jársz, a HDD meg előbb-utóbb úgyis betelik :)

(#35587) emlekmas


emlekmas
tag

Filmek és install cuccok tárolására, fixen gépbe szerelve, a wd termékeiből melyik lehet a praktikusabb (2 vagy 3T méretben)? Green vagy a Red? Nem kell a nagy sebesség, de cserébe legyen nagyon-nagyon csendes. A Redre azt írják, hogy 24/7 re van optimalizálva, de nálam hétköznapokon max. 2 órát pörögne, hétvégén nyilván többet. Érdemes erre a célra redet venni, vagy ilyenre a green való?

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#35588) dniki88 válasza Coolmat (#35586) üzenetére


dniki88
tag

Köszönöm a választ. A Toshiba winchestereket néztem én is. Most mennt tönkre valószínűleg egy Hitachi. Lehet akkor 1 terrás Toshiba lesz. Köszönöm a pontos típusokat.

(#35589) liszi70 válasza Coolmat (#35586) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm a segítséget!

(#35590) relixo


relixo
tag

Sziasztok!

Rengeteget olvastam,igazából már el is vesztem a témába a sok adat láttán, így inkább szeretnék egy kis segítséget kérni a szakértőktől,nehogy a végén beválasszak itt magamnak. :)

A szempontok ami alapján kellene egy HDD nekem, min. 1TB legyen csatoló felület SATA3(ha már ilyen alaplapom van), gyors de mégis halk.
Amire használva lenne: A win7 rajta lenne egy külön partíción a fennmaradó hely adattárolóként funkcionálna. Viszonylag sokat lenne használva, mert reggelente munkagépként üzemelne,aztán este játék,filmnézés,torrent,internet.

Amit eddig kinéztem erre a célra az kettő közül valamelyik: WD1002FAEX 1TB , ST2000DM001 2TB
Nem ragaszkodom ezekhez, szóval ha valaki tudna segíteni,hogy ezek közül melyik a jobb,vagy esetleg felejtsem el őket és tudna ajánlani mást, azt nagyon megköszönném. Max 25-30 ezer között lenne rá keretem.

[ Szerkesztve ]

(#35591) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.notimban meg halt a vinyó,és ujjat szeretnék venni.mennyire megbízhatók a Seagate noti vinyók?Konkrétan ez az 500Gb Seagate ST500LM012 elég jó áron van most itt[link] és csak 1000Ft-al drágább a 320Gb Hitachi HTS543232A7A384-tól.[link] De a Hitachi-ra 3 év,a Seagate-ra pedig csak 1 év gari van,ezért kérdezem hogy mennyire megbízható?Mert nekem a 320GB méret is bőségesen elég lenne,de ha a Seagate is megbízható akkor inkább 1000Ft különbséggel az 500Gb-t venném.Köszi előre is a segítséget.

(#35592) jim bcs válasza kromatika (#35591) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Hitachi vagy WD Scorpio Black (7200rpm)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35593) kromatika válasza jim bcs (#35592) üzenetére


kromatika
veterán

köszi.akkor a Seagate felejtős.

(#35594) jim bcs válasza kromatika (#35593) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

jó a Seagate de mostanában sok volt a hiba, de az ajánlott 2,5"-es hdd-k közt szétnézhetsz

7200RPM-es merevlemezek:

500GB Hitachi Travelstar 7K750 (HTS727550A9E364) - Advanced Format
500GB Hitachi Travelstar Z7K500 (HTS725050A7E630) - 7mm vastag, Advanced Format

500GB Western Digital Scorpio Black (WD5000BEKT)
500GB Western Digital Scorpio Black (WD5000BPKT) - Advanced Format

500GB Samsung MP4 (HM500JJ)

500GB Seagate Momentus XT 7200.1 (ST95005620AS)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35595) joccadoki válasza kromatika (#35593) üzenetére


joccadoki
senior tag

ne is a seagate az egy igazi szemétkupac pénzért!!! WD-t vegyél

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35596) jim bcs válasza joccadoki (#35595) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ezért is ajánlottam hogy Hitachi vagy WD Scorpio Black (7200rpm)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35597) joccadoki válasza jim bcs (#35596) üzenetére


joccadoki
senior tag

igazad van :K

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35598) Edy92


Edy92
tag

WD10EZEX érdemes rendszernek és játékoknak használni?

(#35599) StSanya válasza Edy92 (#35598) üzenetére


StSanya
őstag

Igen, WD Blue-ból azt venném ilyen célra. A WD10EALX lassabb, terheléskor hangosabb és többet is fogyaszt.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#35600) vond válasza Edy92 (#35598) üzenetére


vond
MODERÁTOR

DT01ACA100 vagy WD10EZEX vagy ST1000DM003

Sebesség és elérési idő szempontjából a WD a leggyengébb, ebben a Seagate a nyerő, kicsivel mögötte van a Toshiba... Én a garanciaidő miatt a Toshibát venném (pár boltban kapni 3 év garival)...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.