Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 10:16:05

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) Krilehor


Krilehor
tag

Köszönöm a sok választ a kérdésemre. Ebbe a céges dologba az első hozzászólásomban szándékosan nem akartam belemenni, nagyjából tisztában vagyok vele, hogy mennyivel kevesebb/más jog illet meg, mintha sima fogyasztóként vettem volna.

Annyi zavart csak, hogy ha x hónap garival hirdetnek valamit, akkor arra kapjak annyit is, amit akkor ha minden igaz számla bemutatásával tudok is érvényesíteni, plussz helyén való-e az, hogy javíott(gyárilag) terméket kapok újként, teljes áron

(#63002) gaben22


gaben22
senior tag

Helosztok, 8-10TB környékén vennék egy HDD-t PC-be. napi 8-16 órát megy. 8 évig egy 2TB HGST-t használtam, megbízhatóság terén nem volt vele kifogásom. Most is HGST-t vennék szívem szerint, de el kell ismernem a 7200 rpm nem fog kelleni. Adatok mennek rá (torrent, ideiglenesen fontos cuccok is, de azokat általában előbb-utóbb beduplikálom). Megbízhatót szeretnék és halkat, sebesség legyen a másodlagos bár ha tehetném abból se engednék, de lehet a 3 együtt nem fog menni. Megszokásból csak WD és HGST jöhet szóba. Ezt néztem ki: WD80EFAX. 7200 esetén pedig He8/10/12 lenne. Mit választanátok?

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#63003) Lauda válasza gaben22 (#63002) üzenetére


Lauda
félisten

A red amit néztél megfelelő a céljaidra.

(#63004) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Úgy néz ki hasznát winyó lesz, felébe kerül, mint az új(900 nap üzemidő 100/100).
A PURX és A PURZ sorozat között nincs különbség ugye? Egy PURX átlagosan meddig bírja, hány nap?

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#63005) Lauda válasza MZsoltee (#63004) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs.

Erre senki sem tudja a választ..

(#63006) gaben22 válasza Lauda (#63003) üzenetére


gaben22
senior tag

Köszi, neten kutakodtam hangerő témában, létezik egy ilyen fogalom, hogy Preemptive Wear Leveling (PWL). WD Redek is csinálják ezt vagy csak Black/Gold...? Redditen itt-ott panaszkodnak periodikus (4-5 másodpercenként 1 click) WD Redre is akár (bár valaki azt se tudta milyen van neki...), azért kérdezem, hátha itt tutira tudja valaki.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#63007) Bici válasza MZsoltee (#63004) üzenetére


Bici
félisten

Senki nem látott még tönkrement PURX winyót, így nem tudjuk a választ. :D
Erre a hsz-re tuti jön pár ellenvélemény, amiben akár konkrét számok is lehetnek. :DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63008) Lauda válasza Bici (#63007) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem már ment tönkre egy 3tb-os. Kaptam egy újat helyette.

(#63009) Bici válasza Lauda (#63008) üzenetére


Bici
félisten

Hány napos volt?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63010) Lauda válasza Bici (#63009) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom pontosan, két éves körül lehetett.

(#63011) Chaser válasza Bici (#63007) üzenetére


Chaser
titán

newegges vásárlók már láttak ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63012) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Sziasztok!

Ma vettem egy 2TB Seagate firecuda notiHDD-t, gondoltam bepakolom a Thinkpad W530-ba a korábbi 1TB-os HDD helyére.

Sajnos nem ismerte fel a noti a lemezt, ráadásul a vinyó szaggatottan sípoló hangot adott ( :O )
Lehetséges, hogy nem látja el elég árammal a noti a vinyót? (5V 1A kell neki)
Caddy-ben hasonló helyzet fogadott :(

usb3 portra dugva nem sípolt csak felpörgött s leállt (gondolom 0,8A is kevés...)

tudja vki hogy a laptopok mennyi A-t adnak 5V-n a HDD-knek? gondolom szabványos a történet.

lehet olyan külső notivinyó házat kapni, amihez usb3 Y-kábelt adnak?

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#63013) cocka válasza Surfym@n (#63012) üzenetére


cocka
veterán

A noti vinyók mennek 3.5-es házzal is, én szétkaptam a vezérlőpanelig a többi kuka, így mehet a notivinyó is. Hátrány: egy konnektor mínusz.

(#63014) King Unique válasza Surfym@n (#63012) üzenetére


King Unique
titán

Lehetséges, hogy kifogtál a boltból egy gyári hibás példányt, vagy ha másodkézből vetted használtan, akkor rád sóztak egy hibás szemetet? Aztán, hogy nem lett lecsekkolva rendesen a detektálás, vagyis hogy a fizikai csatlakozás rendben van-e, BIOS, Windows eszközkezelő és lemezkezelő felismeri-e a merevlemezt?

Egyébként nem éppen valószínű, hogy a notebook ne látná el a HDD-t elég arámmal a működéhez, pláne ha ugyanott egy másik 2,5"-os HDD gond nélkül (?) működött. Ahogyan nyilván az sem, hogy az USB 3.0 port árama (0,9 A) kevés hozzá. Ez max. az USB 2.0-nál (0,5 A) lehet téma, annál lehet szükség Y-kábelre.

[ Szerkesztve ]

(#63015) csiga8


csiga8
senior tag

Üdv!

Könyvelési adatok tárolására keresek asztali PC-be megbízható, tartós, halk, 1 vagy 2 TB merevlemezt.

A visszaolvasottak alapján a WD RED vagy WD purple lenne az ajánlott.

Ezek közül melyik lenne a jobb, nem tudom, illetve ha van jobb alternatíva, az ajánlást megköszönöm.

(Ha lehet, akkor ne legyen parkolgatós, vagy valahogy ki tudjam kapcsolni)

[ Szerkesztve ]

(#63016) MZsoltee válasza csiga8 (#63015) üzenetére


MZsoltee
veterán

Bármelyik megfelel, de vagy gondoskodj a rendszeres, napi automatikus archiválásról, vagy NAS-on tároljátok megfelelő raid tömbben.

Egy merevlemez semmilyen esetben sem tekinthető megbízható megoldásnak.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#63017) csiga8 válasza MZsoltee (#63016) üzenetére


csiga8
senior tag

Rendben, köszönöm a választ. :R Ezek szerint sem a RED, sem a Purple nem parkolgat.

A biztonsági mentések természetesen plusszba külön mennek.

(#63018) Lex Icon válasza csiga8 (#63017) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A Red parkol.

(#63019) viharhozo válasza Lex Icon (#62995) üzenetére


viharhozo
addikt

Miért ne járna? Ne írj ilyen butaságokat!

Miert ne irjak, ha egyszer nem jar? Nem jar. Lehet, h kapsz, lehet, h a gyartot nem erdekli, es kozvetlenul RMA-val csereli barmelyik drajvjat, de ez nem szabaly. Altalaban kap a ceges vevo is vmit, de nem kotelezo (klasszikus pelda a cegre sufni bolttol megvett huto, ami egy honap utan bekrepal, es mehetsz a birosagra).

Ez sem igaz, mivel ha a bolt marad, akkor nem számít a mögötte álló cég, mivel "örökli" a garanciális kötelezettséget is.

Meg egy taliga apromajom. Azert ennyire a tolvajok se hulyek, papiron az ket teljesen kulonbozo ceg lesz, mas szekhellyel, mas tulajjal, soha be nem hajtasz rajtuk semmit.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#63020) Surfym@n válasza King Unique (#63014) üzenetére


Surfym@n
senior tag

boltban vettem, sanszos, hogy alapból szar, viszem is vissza :D
a laposban mindeddig egy 1TB WD scorpio black üzemelt aminek 5V 0,8A az igénye (szerepel a HDD-n) ezt tudja az USB3 is, ott is jól megy, illetve caddy-ban szintén van egy ugyanilyen, az is kifogástalanul működik.
A firecuda igénye viszont 5V 1A (!) amit már az usb3 nem tud kiszolgálni, de úgy látszik a notim se, s ez a bajom. próbáltam egy sharkoon 3,5 külső házban, ott eljutottam addig, hogy a lemezkezelő inicializálta a lemezt, de utána már nem láttam, így formázásig se jutottam.
Igazából az a baj hogy ezzel a növelt energiaigénnyel nem tűnik szabványosnak ez a típus.
Szükségem lenne 2TB-os lemezre ami max 9,5mm s más opciót eddig nem találtam.
Ha valaki tud alternatívát, ne tartsa vissza :)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#63021) csiga8 válasza Lex Icon (#63018) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszi, :R akkor marad a purple.

(#63022) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdvözlet Fórumtársak!
Egy eladási árat szeretnék kérni a szakértőbbektől követező paraméterekre. Együtt és külön külön is érdekelne a beárazása, mennyiért vinnék el Hardveraprón például:
:B

HDD:
Hitachi 500 GB belső HDD
3.5" 5700 RPM SATA2

Külső ház: Tiveco
Keret típusa: TM-PODX8
Kivitel: Külső
Belső csatlakozás: SATA
Méret: 3.5"
Csatlakozás: USB 2.0
Anyaga: Alumínium, műanyag talppal
Tartozék: USB A-B kábel, tápcsatlakozó, doboz, csavarhúzó

Biztonsági mentésre volt használva, kb. 6 havonta, 2012 és 2018 között.

Köszönöm előre is.

(#63023) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok,

Synology DS210J-ben jelenleg 2 db 2terás wd20earx dolgozik, raid-ben tükrözve.
Kezd kicsi lenni a hely, így elgondolkodtam,hogy nagyobbra kellene cserélni. 3 TB-re váltásnak nem sok értelmét látom, így 2 db 4 terásban gondolkodom, meg szeretném tartani a tükrözést, fontos céges adatok is vannak a NAS-on.

Ha szeretnék WD vonalon maradni, mi az ami ajánlott utódja lehetne a fent említett két HDD-nek?
Nappaliban van a NAS, így a zajszint nem feltétlenül elsődleges szempont, a tartósság, megbízhatóság viszont igen.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#63024) Lex Icon válasza zsoltip (#63022) üzenetére


Lex Icon
senior tag

(#63025) weiss


weiss
addikt

Sziasztok, NAS és nagyon light terhelésű torrentre keresek 1TB 2,5"-os HDD-t, de ahogy olvasgatom, ezek már SMR-esek. Mennyire vágja tönkre az írási teljesítményt az SMR?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#63026) Lex Icon válasza Burki (#63023) üzenetére


Lex Icon
senior tag

WD Red és Purple.

(#63027) Lex Icon válasza weiss (#63025) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az SMR a Seaget-nél van, ha jól emlékszem 2TB-tól. Majd az okosabbak megmondják.
Hitachi (HGST) Travelstar 5K/7K-ból az 1TB jó választás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#63028) Orgi válasza Burki (#63023) üzenetére


Orgi
őstag

Vagy esetleg pont pár napja olvasgattam, hogy az Ironwolfnak a 4 TB-os modelltől kezdve van vmi IronWolf Health Management cucca, ami jól működik a Synology NAS-sal (is), (de gyakorlati tapasztalatom nincs vele).
gyártói blabla

[ Szerkesztve ]

(#63029) weiss válasza weiss (#63025) üzenetére


weiss
addikt

Szimpatikus a WD10SPZX, de úgy látom CDM-ban az olvasás kisebb, mint az írás, ennek mi lehet az oka?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#63030) Lex Icon válasza weiss (#63029) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A cache.

(#63031) cocka válasza weiss (#63029) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem az SMR miatt, mert többet kell írogatnia.

(#63032) weiss válasza Lex Icon (#63030) üzenetére


weiss
addikt

Fura, mert látok olyan teszteket, ahol meg 130/120-at produkál.

(#63031) cocka

Na igen, de az olvasás lassabb.

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#63033) cocka válasza weiss (#63032) üzenetére


cocka
veterán

Nekem is van egy SMR-esem, igaz az 2 terás 3.5-es Seagate. Olvasás max. 148 megabájt/sec, ellentétben pl. a nem SMR-es Toshibával, ahol 175 megabájt/sec.

Na ennyit számít, hogy valami SMR-es vagy sem. Illetve 1 tányér vagy 2 tányér. Jó étvágyat!

(#63034) King Unique válasza Surfym@n (#63020) üzenetére


King Unique
titán

Ami rá van címkézve a HDD-re, az a max. áramfelvétel szokott lenni, ami viszont a gyakorlatban ténylegesen nem feltétlen lesz pont annyi, hanem rendszerint valamivel kevesebb. Az pedig totál zöldség, hogy majd pont egy laptop ne tudna elég áramot adni egy ilyen 5400-as SSHD-nek, amikor a 7200-as HDD is nyilván megy benne... Meg ennyi erővel az WD10JPLX csúcs áramfelvétele 1,1 A az adatlapja szerint, több mint ami a 2 TB-os FireCuda adatlapján fel van tüntetve, aztán mégis működik abban a laptopban, ahogyan sokaknál nyilván külső házba téve és USB 3.0-n használva is. Ellenben ha az az SSHD már a 3,5"-os, saját tápos külső házban sem működik nálad, akkor egyértelmű, hogy nem igazán a tápellátás itt a gond...

"Szükségem lenne 2TB-os lemezre ami max 9,5mm s más opciót eddig nem találtam."

Pedig van több is, tessék megnézni pl. az itteni összefoglalót. Legalábbis normál HDD nyilván, mert a ST200LX001 amúgy SSHD.

[ Szerkesztve ]

(#63035) King Unique válasza weiss (#63025) üzenetére


King Unique
titán

Már miért lenne mindegyik 2,5"-os, 1 TB-os HDD SMR?

Ott van kapásból pl. a WD10JFCX, ami eleve PMR-es és pont NAS üzemre való, mint ahogyan maga a Red sorozat is. Amelyikben nagyobb adatsűrűségű, 1 TB-os lemeztányérok vannak, rendszerint azok a 2,5"-os sorozatok és modellek szoktak SMR-t használni, mint pl. a WD esetében vélhetően a Blue Mobile sorozat WD10SPZX modellje. Viszont attól, hogy SMR-es, nem feltétlen lesz annyival lassabb, meg gondok az írási sebességnél. Sőt, ezeknél a nagyobb adatsűrűségű lemeztányér(ok) és a szokásosnál (8-32 MB) nagyobb méretű (128 MB) cache is adott esetben sebességnövelő tényező lehet.

[ Szerkesztve ]

(#63036) weiss válasza King Unique (#63035) üzenetére


weiss
addikt

Valóban butaság volt ilyet állítani, de 10 perc guglizás után ez jött le.

Az viszont tényleg érdekel, hogy az SMR-es HDD mennyire jó torrentre, ill. mi újság most a wdidle-vel, jó még az újabb HDD-khez?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#63037) Leavemealone


Leavemealone
tag

Megjott a 4TB WD redem, a szama alapjan 3 tanyeros,azt olvastam az jo mert kevesebbet fogyaszt es halkabb, van meg valami elonye/hatranya?

PC: ASUS ROG Strix-H Z790; Intel i7 14700k+Be Quiet Silent Loop2 360mm; 2x16 GB G.Skill Trident Z 6000 Mhz, Samsung 990 Pro, Be Quiet Straight Power 11 1000W, XFX Merc 310 Black Edition 7900XTX , Phanteks NV7, WD Red 4TB, Windows 11 Pro 23H2

(#63038) King Unique válasza weiss (#63036) üzenetére


King Unique
titán

Egy SMR-es is használható torrentre, de hogy melyik HDD mennyire jó ilyen célra, az függ attól is, hogy pontosan hogyan lesz használva és mik az igények. Ha 24/7-ben lesz járatva, akkor inkább a Red, ha minél gyorsabb kell, akkor meg egy 7200-as. De amúgy ha ekkora mumos számodra az SMR, hát akkor vegyél PMR-es 2,5"-os merevlemezt, a 1 TB-os modellek között amúgy is bővebb a választék...

A wdidle3 csak WD merevlemezeknél használható, de azoknál is hivatalosan a 3,5"-os Green sorozathoz lett kiadva. Használható akár más WD-khez is, de nem feltétlen kell mindegyiknél erővel piszkálni, tiltani. Meg azt is egyrészt akkor, ha indokolt, vagyis rövid üzemidő alatt irreálisan sokat parkol. Másrészt akár egyéb módon is lehet mérsékelni / tiltani az adott OS-ben beállítva (példa). Harmadrészt a notebook merevlemezek eleve strapabíróak ilyen szempontból és azoknál a névleges limit is 600 000 db parkolás szokott lenni, ami azért nem kevés.

[ Szerkesztve ]

(#63039) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok!
A TV-m mellé keresek merevlemezt (Külsőt).
4K-s tartalommal lenne telítve a merevlemez. Mit ajánlotok ehhez?
Akár 500-as akár 1 TB-os is szóba jöhet!
Akár használt is.

:R

Ha rossz helyre írtam, kérem a modit törölje a hsz-t, és átballagok a kérdéssel a megfelelő helyre.

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#63040) weiss válasza King Unique (#63038) üzenetére


weiss
addikt

Jaj, dehogy mumus, csak ma kezdtem el keresgélni, mert fog valami kelleni az odroidos NAS-ba, és kicsit megijedtem, mert szidják.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#63042) cocka válasza weiss (#63040) üzenetére


cocka
veterán

Hát gyorsnak nem gyors az tuti. 7200 rpmes verzió is lassú. (ST2000DM008)

(#63043) Lauda válasza weiss (#63040) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem felesleges ezt túlmisztifikálni. Veszel egy wd10 ezex vinyót és kész vagy. amennyiben halkabbat, hűvösebbet szeretnél, wd10purz.

(#63044) weiss válasza Lauda (#63043) üzenetére


weiss
addikt

Ezek a lila videós vinyók beváltak olcsójános NAS használatra? Azt olvasom, hogy a hibajavítás nem annyira élvez prioritást ott.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#63045) Lex Icon válasza weiss (#63044) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az csak videós rendszerekben van. A FW kommunikál a géppel, és ha nem kapja meg, hogy ő egy videós rendszerben van, akkor nem enged hibás rögzítést/olvasást. Pont ahogy a többi HDD a PC-kben.
Furcsa lenne, ha kilóra dobálná el az adatokat, mert nem bírja szusszal.

(#63046) weiss válasza Lex Icon (#63045) üzenetére


weiss
addikt

Jól hangzik, kösz a válaszokat mindenkinek.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#63047) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Összefoglalóban nem találtam magyarázatot. pontosan mit jelentenek a különböző üzemek?

3,5", ALAP üzem?
3,5", NAS és ADAT üzem. A NAS-t kb értem. Több eszközt (x darab PC; telefon; okos tv; stb) kiszolgáló jellemzően csak adattároló egység de valójában tud más funkciót is. De mi az ADAT jelentése itt?
3,5", FELÜGYELETI üzem. Amikor a megfigyelőkamera vagy -kamerák képét rögzíti.
3,5", VIDEO-AUDIO üzem. Akkor viszont ez mi?
3,5"-2,5", RENDKÍVÜL GYORS üzem. Ezen OS fut?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#63048) cocka válasza tknof1871 (#63047) üzenetére


cocka
veterán

3,5"-2,5", RENDKÍVÜL GYORS üzem.

Használ egyáltalán ilyet valaki még?

(#63049) MPM


MPM
tag

Helló!

Új merevlemezt célszerű átvizsgálni valamivel, hogy nincs-e valami baja? Ha igen, miket kell megnéznem, és mivel? (...az áthelyezett szektorokon kívül.) Átfutottam az összefoglalót de erre nem találtam ismertetőt.

(#63050) Lauda válasza MPM (#63049) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Nincs rá szükség. A win beépítettjével incializálod, gyorsformázod és kész vagy. Esetleg egy hdsentinelt telepíthetsz fel ami jelez , ha valami problémát észlel a smart adatokban.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.