Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#7201) jeni válasza Gtaati (#7195) üzenetére


jeni
félisten

Szia

Ha ragaszkodsz a 25000 Ft árhoz,akkor csak a OCZ Vertex 3 120Gb ami még belefér az árban,és kapsz hozzá egy beépítő keretet ami a csomag része.
Ha nem zavar a lassabb írási képesség akkor a Samsung 840 Basic + Win 8 Pro upgrade
ami 3 boltban megkapod akcióban.
a BestByte, a Aquacomp,és az Edigital forgalmazza csomagban.
Egyébként az első hozzászólásban ott vannak a listában melyek javasoltak.
Esetleg itt az aprón lehet találni bontatlan vagy használt cuccokat olcsóbban.

Jelenleg a Windows 7 és 8 átlagfelhasználói számára ajánlott SSD-k (ABC sorrendben) a következőek:
• ADATA S511- pár ezerrel drágább
• Corsair Force 3 pár ezerrel drágább
• Corsair Force GT jóval drágább de nagyon jó termék
Crucial M4- pár ezerrel drágább
• Kingston HyperX és V+200-as sorozata pár ezerrel drágább és ajándék játékprogram az Iponnál.
• OCZ Agility 4 pár ezerrel drágább
OCZ Vertex 3 és Vertex 4 pár ezerrel drágább
• Samsung 470 és 830 sorozat (az utóbbi kifogyóban-ha lehet ilyet vegyél)

[ Szerkesztve ]

(#7202) Gtaati válasza jeni (#7201) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló! Köszönöm a kimerítő és gyors választ! Ezek alapján a Corsair Force 3 és az OCZ Vertex 3 között vacillálok... Köszi!

(#7203) SzalaiG válasza Chaser (#7173) üzenetére


SzalaiG
addikt

Értem én csak azt hinné az ember, h előre fejlesztenek... :W

(#7204) vadkörte válasza JoceeHunt (#7196) üzenetére


vadkörte
addikt

A 840 Series MZ-7TD250KW-hoz van 3,5"-os beépítőkeret, csavarok, SATA kábel és USB/SATA adapter.
Szeritem kicsit drága kiegészítők. :)

Van információja valakinek azzal kapcsolatban, hogy az Edigitalnál lesz-e még W8 upgrade-es 840 Basic?
Ha nem lesz, Aqua-tól rendelek egyet a noteszemhez, ott nem okoz akkora problémát a lassabb írási sebesség, egy OCZ Vertex 3*-at meg az asztalimba. A SandForce SF-2281 vezérzlő nem fog problémát okozni?

*: Szerintetek ez jó választás?

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#7205) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok!

Durván 3 hónapja már elszántam magam, elkezdtem utánaolvasni ennek az SSD-s dolognak, és meg is íródott a tanácskérő első hozzászólásom.

Erre reagálva, azt mondták az okosok - már nem is tudom ki volt az, neki(k) utólag is köszönöm :) -, hogy Samsung 830-at vegyek, mert hogy az a legjobb ár/érték arányú, kvázi bestbuy. Mivel akkoriban nem igazán volt "kedvem" (értsd: lééé :D), ezért pihentettem a dolgot, de most végre sikerült nyomtatni néhány bankót a pincében (just kiddin'). :P

Most csak annyi lenne a kérdésem, hogy ez a Samsung 830-as SSD még mindig bestbuy, és ahogy meglátok egyet, rohanjak, és vegyem is meg?

(#7206) vadkörte válasza fraba (#7205) üzenetére


vadkörte
addikt

Az itteni tudorok szerint az, és hajlok az egyetértésre. Ha találsz egyet csapj le rá, mint tik a melegtakonyra!
Hónapokkal ezelőtt befejezték a gyártását, az utolsó darabok vannak még egyes boltok polcain.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#7207) fraba válasza vadkörte (#7206) üzenetére


fraba
aktív tag

és ha zsír új cucc esetén nincs garipapír, csak próbagar, az se baj?

(#7208) vadkörte válasza fraba (#7207) üzenetére


vadkörte
addikt

Akkor ott valami nem kerek. Ha "leesett a platóról" konstrukcióban van a cucc, én hanyagolnám. Lehet, hogy best buy cucc és 10-ből 12 fogorvosnál bent van a top10-ben, de ez is csak egy informatikai cucc. Ismerve Mr. Murphy okosságait, "Ami elromolhat, az el is romlik!" jó dolog az a garipapír. (pláne, ha még ki is an töltve és érvényesítve is van, nem úgy, mint a 4 éve vásárolt, de a mai napig kitöltetlen garipapiros notebookom... :D )

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#7209) zazahoho válasza fraba (#7207) üzenetére


zazahoho
őstag

Ezt neked kell eldöntened, mindenesetre ezen típus ritkán romlik el.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#7210) pocok28 válasza jeni (#7167) üzenetére


pocok28
tag

Köszi!

Még gondolkodok a nagyobb tesóján, a 256GB-oson is.

Kell a 830-ason FW frissíteni?

Ha a 128GB-osat kb.50%-ban használnám ki, akkor annak az éltartama lenne x év.
Ha viszont a 256GB-osat választanám, akkor az éltartama 2x lenne. :F
Jól gondolkodom?

„A fociban az a lényeg, hogy a labdát, ahhoz passzolod, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad. Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad.” (Hofi)

(#7211) fraba válasza vadkörte (#7208) üzenetére


fraba
aktív tag

Igen, én is így vagyok vele. Na meg egy ilyen cuccot nem 2 hónapra veszel, de még nem is csak 1 évre. hanem hosszabb távra, és nem baj az, ha meg van a 3 évnyi garancia rá. amúgy elméletileg "ajándékba kapta, és csak kipróbálta", doboza cd-je leírása megvan, csak a garipapír nincs, ezé' óccóbb.
Lehet várok akkor még valami jó kis ajánlatra, hát ha lesz mire lecsapni. 830 után amúgy mi kezdődik a bestbuy sorban (kissé paradox a kérdés :D)? Vagy ami az 1. HSZ-ben van, azok közül TÉNYLEG random bármelyik, amelyikhez olcsóbban hozzájutok (garival)?

(#7212) vadkörte válasza fraba (#7211) üzenetére


vadkörte
addikt

Rossz ajtón kopogtatsz. Ugyanabban az eléggé kényelmetlen cipőben járok én is, mint Te.
A Samsung 840 Basic-je roppant szimpatikus, a randa gnóm képét kissé mosolygósabbra festi a csatolmány W8 Pro upgrade. De az itteni tudorokkal egyet kell értenem, hogy a rajta alkalmazott TLC NAND lapkák teljesítménye nagyon nem ugyanaz, mint egy MLC NAND-é. Az élettartamot most hagyjuk, a 840 még olyan friss, hogy ropog.
Nálam most még a 120 GB-os Samsung 840 Basic (+W8 upgrade) és az ugyanekkora kapacitású OCZ Vertex 3 versenyez. Árban alig 1.000 Ft a diferencia. Vagy 2 db Samu 840 lesz, vagy 2 db Vertex 3, vagy 1 ilyen, 1 olyan. Még alszok rá egyet.

Üdv. V. Körte

(#7213) Jakuu válasza rob83 (#7161) üzenetére


Jakuu
őstag

Inkabb lesz az marcius amikor normalizalodni fognak az arak.
Magyar viszonteladok nagy gyikok ilyenkor 20-30%-al felverik az arakat unnepekkor. Jo pelda erre, hogy masfel honapja a 180-as Intel 330-ast meglehetett kapni 33k-ert.
Most ugyanabban a boltban 39k.
Aztan januar kozepetol elkezdenek leltarazni es csak azutan kezdenek nagyon lassan lefele menni az arak.
Marcius kornyeke lesz legalabb mig olyan szintre zuhan vissza az ar, ahol ujra erdemes vasarolni szamitastechnikai termeket.

[ Szerkesztve ]

(#7214) jeni válasza pocok28 (#7210) üzenetére


jeni
félisten

Elméletileg a 256GB nagyobb élettartalmú mert kevésbé vannak a cellák terhelve mint egy 64GB vagy a128GB SSD-k esetén,magyarul kevésbé terhelődik,nem nagyon lehet arra számítani,hogy mind betelik majd. Persze ha nem figyel oda valaki azt is meg lehet fullra tölteni.

fraba

jelenleg a legmegbízhatóbb cucc a Samsung 830 128GB ami az óáziscomputerben elméletileg van raktáron és 3 év garival,de csak addig míg nekik is elfogy majd. NEM GYÁRTANAK TÖBBET BELŐLE !

A Samsung 840 Basic az TLS-s ami gyengébb írási mutatókkal,rövidebb élet ciklussal rendelkezik,az is 3év garis,de hát....
Ami jobb az a Samsung 840 Pro változat de annak most megkérik az árát de 5 év garanciával adják.[/B
(B)
HA netalán elfogy a Samsung 830 SSD(/B),akkor az OCZ Vertex 3 a Vertex 4 a Kingston +V200,a Corsair SSD-k is jók.

vadkörte

Ha egy Samsung 840 Basic + Win 8 Pro Upgrade csomagot veszel meg egy OCZ Vertex 3-t annak az az előnye,hogy kisebb a kockázat az elromlására,mit ha csak 2-t veszel egy fajtából. Az OCZ-nél sajnos egyes modelleknél nagyon rossz a %-s hiba statisztikája.(B) A Petrol és a Plus amik gagyik lettek.(/B)

(B)Még nincs hírünk arról,hogy romlott volna el Samsung 840 Basic SSD.(/B) De kétségtelen az írási mutatója a TLS-s chip miatt lassabb mint egy MLC-s chippel szerelt SSD esetén.

[ Szerkesztve ]

(#7215) Mankó válasza jeni (#7214) üzenetére


Mankó
veterán

A Samsung 840 vs 840 pro értékei között, csak a írásban jobb a pro, vagy van valami más számottevő különbség is, az árán, win 8 és a hozzáadott garancia időtől most eltekintve?
Ismerősnek kellene egy 120-as, s elmondása szerint akkor azt a 2 ezret már akkor rátenné a Pro-ra. Kicsit furcsállottam, mert emlékeim szerint 1x ezres a két modell közötti különbség.

(#7216) Chaser válasza Mankó (#7215) üzenetére


Chaser
titán

Előbbi TLC, utóbbi MLC. TLC lassabb írásban és élettartamáról még nincs érdemi info.

szerk: Igen, 1x k a különbség a két modell közt, ismi benézett valamit.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7217) Mankó válasza Chaser (#7216) üzenetére


Mankó
veterán

Gondoltam, a 840 pro a 128-as, a 840-es meg a 120-as. Szerintem valami kit árral keverhette össze a 2 típust. A balga. :)

(#7218) szeva000 válasza Mankó (#7215) üzenetére


szeva000
addikt

Ha hosszabb távra tervezel vele,akkor ennyiért találsz még normális MLC-s SSD-ket a 840basic árán szinte....
Én is csak azért hagytam meg,hogy tesztelgessem majd a notiba.Amúgy nem rossz ssd,egyedüli hátrány,hogy tényleg nem tud többet 130MB/sec-nál többet írásban....Ha nem írsz rá nagy és sok file-t,akkor bőven megteszi,semmivel nem lesz lassabb,mint társai.
A TLC meg majd idővel kiderül,hogy mire képes...Ezt mindenféleképpen garival vedd...az a bizta :D

[ Szerkesztve ]

(#7219) Mankó


Mankó
veterán

Gyorsaságot és megbízhatóságot alapul véve, akkor most melyik modell az ajánlott?
Samsung 840, Vertex 4 esetleg más modell? Sandforce-sok ugye most már nem rúgnak labdába.

szeva000: Nem nekem kell, ismerősnek. Én már egy jó ideig nem cserélem le az SLC-t (elférek rajta, s sokat nem akarok ráfizetni egy minimálisan gyorsabb modellért), kivéve, ha tényleg jó árban eltudnám adni.

[ Szerkesztve ]

(#7220) Balage76 válasza Jakuu (#7213) üzenetére


Balage76
senior tag

Az Intel a 49. héten megemelte a 330-asok árát több mint 10%-kal, ebből jött ez az áremelés.

(#7221) Balage76 válasza vadkörte (#7212) üzenetére


Balage76
senior tag

Olvasd végig ezt az SSD: bírja, ha használom...? írást és rájöhetsz, hogy teljesen fölösleges aggódni az élettartamon. :)

(#7222) bazsi0322


bazsi0322
tag

Hello.

Rendszermeghajtónak kellene egy 64gb-os ssd. Milyet ajánlanátok 20 ezer Ft-ig? Köszi előre is.

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#7223) szeva000 válasza Mankó (#7219) üzenetére


szeva000
addikt

Miért ne rúgna labdába a sandforce???Én is azokból használok 3db-ot....Igaz nem a legalja kategória kettő belőle(force GT)....A harmadik egy vertex2...most meg jön hozzá még a samu 840 basic.(sztem nem lesz vele gondja a haverodnak,ha azt választja)

(#7224) vadkörte válasza Balage76 (#7221) üzenetére


vadkörte
addikt

Kösz! Sokat segítettetek.
Nos Martin Luther King után szabadon ("I have a dream...") Nekem is volt egy álmom. Egy vegyespárost fogok rendelni Aqua-tól. A notebookom kap egy 120 GB-os samsung 840 Basic-et, itt szvsz. nem számít annyira a jelentősen kissebb írási sebesség, mai szemmel nézve már nem egy erőmű a notim. Az asztali meg egy ugyanekkora OCZ Vertex 3-at.
Már csak a könyvelőmmel kell beszélnem.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#7225) szeva000 válasza vadkörte (#7224) üzenetére


szeva000
addikt

nah,szinte ez a lagjobb döntés...én is a 840-et csak a notiba rakom,asztaliba marad a corsair.....Ott bizta nem terhelem agyon,nem lesz ráírva 10TB naponta.

(#7226) kirusz1 válasza bazsi0322 (#7222) üzenetére


kirusz1
őstag

Én 22.600 ért vettem 120 gb ozc vertex3 at

(#7227) bazsi0322 válasza kirusz1 (#7226) üzenetére


bazsi0322
tag

Értem, köszi a választ! :)

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#7228) #68216320


#68216320
törölt tag

Esetleg erre tud valaki mondani valamit?

(#7229) Calogero


Calogero
addikt

Az 2 új kinézett alaplap adatainál ezeket találtam

Ascork 970DE3/U3S3
2 x USB 3.0 ports by ASMedia ASM1042, support USB 1.0/2.0/3.0 up to 5Gb/s

Asrock 770 Extreme 3
2 x SATA3 6.0 Gb/s connectors by Marvell SE9123, support NCQ, AHCI and "Hot Plug" functions

Melyik lenne jobb választás, ha a úton lévő SSD-met használni szeretném SATA3 üzemmódba.
SSD Samsung 840Pro +Win8
HDD: WD RED 3TB (szintén Sata3-as lenne)

Más alaplapot nem találtam amelyiken van Sata 3 és IDE port is.

Vagy hagyjam a fenébe?
Annyi különbség nincs a SATA 2 és a SATA 3 közt?

[ Szerkesztve ]

(#7230) Bodor válasza #68216320 (#7228) üzenetére


Bodor
veterán

Idézet a cikkből, amit egyébként is javaslok elolvasni.

"3. Szabad hely kérdése

Az SSD-n az optimális működéséhez kb. 15% szabad helyet kell hagynunk. Ezt a szabad helyet mindegy, hogy particionált, vagy a nélküli helyen hagyjuk meg, a lényeg az, hogy az SSD kapacitásának kb. 15%-a legyen szabadon. Ha több ez a szabad hely, az nem baj."

Tehát mindegy hány partíció van rajta, a lényeg , hogy összességében maradjon valahogy rajta 15%szabad hely ezen a 180 GB-os SSD-n is.

#7229) Calogero: Ahogy írták is, mindegy ,mert valószínű, hogy rendszernek használva az SSD-t nem fogod kihasználni a SATA3 sávszélességét, ha mégis szükség lenne rá, akkor inkább a Asrock 770 Extreme 3
( Marvell vezérlős) lapot ajánlom a Samsung 840-hez, mert azzal szinte biztosan jól fog menni.
Ha nem számít a magas szekvenciális olvasás, akkor vedd az olcsóbb alaplapot.

[ Szerkesztve ]

(#7231) szeva000 válasza Calogero (#7229) üzenetére


szeva000
addikt

nem fogsz lényegi eltérést érezni sata2 és sata3 között....Ha hdd-re másolsz,vagy onnan az ssd-re,akkor már a sata2 szabvány is messze túlszárnyalja a hdd sebességét.

(#7232) #68216320 válasza Bodor (#7230) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen, olvastam már valamikor régebben, köszönöm. Viszont azt nem tudom, h a 180GB szabad hely hogyan jön össze az Intel-en. Már le van csípve belőle valamennyi amit az Intel gyárilag használ ilyesmi célra vagy ebből kell még feláldoznom. Illetve gondolom több partíció esetén sem kell 1nél több üres helyet hagynom. Ezekre nem adott választ, bár rég olvastam, de így emlékszem.

(#7233) Mankó válasza szeva000 (#7223) üzenetére


Mankó
veterán

Személy szerint nekem sincs gondom az SF szériával (már mint a jobbakkal pl. Force GT), csak a srác már az újabb vezérlővel szerelteket részesíti előnyben.

(#7234) Bodor válasza #68216320 (#7232) üzenetére


Bodor
veterán

Itt írják, hogy 12 GB már félre van téve. Szóval neked már csak minimális helyet ( kb. 5 GB) kellene szabadon hagyni szerintem.

"The 180GB drive on the other hand uses twelve NAND packages, with two 8GB 25nm MLC die per package. The math works out to be 192GiB of NAND. SandForce's redundant NAND technology (RAISE) is enabled on the 180GB drive, so the extra spare area is divided between NAND failure coverage as well as traditional garbage collection/bad block replacement."

(#7235) #68216320 válasza Bodor (#7234) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen, nekem is úgy tűnik a leírásból. Köszönöm a linket. Azt fogom csinálni, hogy hagyok 10GB helyet a végén. Illetve úgysem lesz teleírva sejthetőleg egyik partíció sem, így kizárt, hogy gond lenne vele. Mondjuk kímélve nem lesz más módon, az biztos, mert én nem pakolok semmit hdd-re. :) Van egy IntelSSDTool nevű program, ő is egyetért velem. :)

(#7236) Bodor válasza #68216320 (#7235) üzenetére


Bodor
veterán

:R

(#7237) vadkörte válasza szeva000 (#7225) üzenetére


vadkörte
addikt

No. Aqua-ban rendelés leadva. Kiváncsian várom mikor szállítják ki őket. Ha még a héten (az OCZ és a rendelt 2,5" rack raktáron, rendelhető státuszú) akkor még a világvége előtt bekerülnek a helyükre... :)
Aki 120-as Samsung 840-et akar W8-cal az Aqua-ban még van, de már ott se minden üzletükben.

Üdv. V. Körte

(#7238) martin66


martin66
senior tag

Sziasztok,
Egy gyors kérdésem lenne.
SATA II gépben egy OCZ Agility 3 60GB-os SSD-ről egy 120GB Samsung MZ-7TD120BW SSD 840 Series SSD-re való váltáskor mennyi lassulásra számítsak?

OCZ:
- olvasási sebesség: 525 MB/s
- írási sebesség: 475 MB/s

Samsung:
- olvasási sebesség: 530 MB/s
- írási sebesség: 130 MB/s

(#7239) szeva000 válasza martin66 (#7238) üzenetére


szeva000
addikt

semennyire...az írési sebesség az a 130NB/sec,ennyi....amúgy számottevő eltérés nem lesz

(#7240) martin66 válasza szeva000 (#7239) üzenetére


martin66
senior tag

rendben köszi.

(#7241) kirusz1 válasza Bodor (#7236) üzenetére


kirusz1
őstag

az ocz vertex3 120gb nél alapból félrevan téve a 15 %?nemtudod? :R

(#7242) szeva000 válasza kirusz1 (#7241) üzenetére


szeva000
addikt

az a 8GB van félrerakva,ami azt jelenti,hogy a gyártó szerint kb elég.Ezek nem véletlen 120GB-osak....Azért nem árt hagyni még pár GB szabad helyet...Az élettartamon bizta nem ront

(#7243) kirusz1 válasza szeva000 (#7242) üzenetére


kirusz1
őstag

köszi

(#7244) gps76


gps76
őstag

Szeretnék tanácsot kérni,milyen ssd-t vegyek,átlagos használatra,notebook-ba?
Kapacitásból elég egy akár 40-es is,csak fürge legyen,mert kimondottan netezésre használom.
A sandforce vezérlõsöket kihagynám,mert volt már olyanom,és ez a tömörítõs móka nem tetszik.

Ezt olvastátok már,elég sok vita van itt is róla?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7245) Bodor válasza kirusz1 (#7241) üzenetére


Bodor
veterán

Hogy jön ide az OCZ Vertex 3? Konkrétan az Intel 330 180 GB-osról volt szó, és azért mert Sanforce-os ez is, még nem biztos, hogy van félretett terület, jobb utánanézni az ilyennek, főleg ilyen 180 GB méretnél.

(#7244) gps76: Hát ha elolvastad linkelt cikk hozzászólásait is, és az itteni egyest is, akkor eléggé képben vagy már. Szerintem Samsung 830 64 GB jó lesz neked. Talán az a legolcsóbb most az ajánlott MLC-s 64 GB-osak között.

(#7246) #33101952


#33101952
törölt tag

Üdv!
Elolvastam az első hozzászólást meg minden, de én arra lennék kiváncsi, hogy egy SSD-t ugyanúgy lehet használni mint egy HDD-t???Tehát megy róla a rendszer meg megy rá a letöltés, zene stb??Én csak magában szeretném használni, nem HDD-vel összerakva!

(#7247) Bodor válasza #33101952 (#7246) üzenetére


Bodor
veterán

Igen, ugyanúgy lehet használni. Annyi a különbség, hogy kevesebb írást viselnek el, mint a HDD-k.
Hogy pontosan ez mennyi, az SSD típustól függ, napi 20 GB-ot a legtöbb kibír 5 éven át. ( ez nagyon körülbelüli adat)

[ Szerkesztve ]

(#7248) Jester01 válasza Bodor (#7245) üzenetére


Jester01
veterán

Én fenntartom, hogy tömörítős sandforce esetén fölösleges szabad helyet hagyni, hacsak nem filmekkel pakolja tele az ember. A tömörítés miatt bőven meglesz a szükséges szabad hely a fizikai szinten (csak nem látszik).

Jester

(#7249) Bodor válasza Jester01 (#7248) üzenetére


Bodor
veterán

Tulajdonképpen igazad van. de ezt nehéz lesz elhitetni sok emberrel, mivel nem látszik az a szabad hely. . .

[ Szerkesztve ]

(#7250) djozsi


djozsi
senior tag

Sziasztok!

Azt meg tudnátok mondani, hogy a vertex 3 és az agility 4 között mi a lényegi különbség?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.