Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#7401) jeni válasza Ch4os (#7400) üzenetére


jeni
félisten

(#7402) Ch4os válasza jeni (#7401) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Köszönöm gyors válaszaid.
Annyi megjegyzéssel, hogy jelenleg zif csatlakozó van a gépben, tehát vagy a lenti feltételeknek megfelelő zif-es vinyó, vagy átalakítóval más csatalakozóval?

(#7403) fecó77


fecó77
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbi konfighoz szeretnék ssd meghajtót venni.

ASUS P7P55D
CORE I5 750 2.8GHZ
CORSAIR TWINX 8GB 1333MHZ
CORSAIR VX550 WATT
SAPPHIRE RADEON HD 5770 (egyenlőre) később 7-es széria
WESTERN DIGITAL 600GB
WINDOWS 8 64BIT

A keret 30-40e. forint

[ Szerkesztve ]

(#7404) Bodor válasza fecó77 (#7403) üzenetére


Bodor
veterán

Akkor vedd meg ezt! Jól jársz vele!

[ Szerkesztve ]

(#7405) fecó77 válasza Bodor (#7404) üzenetére


fecó77
csendes tag

Nem vagyok ismerős a témában, de ha a játékot is érdemes rátelepíteni, akkor 128Gb. Csak az op. rendszernek 64Gb is elég szerintem.

(#7406) fecó77 válasza Bodor (#7404) üzenetére


fecó77
csendes tag

Igen erről én is sok jót olvastam, csak kellet egy szakértő hozzászólás aki megerősít a döntésemben.

Köszi szépen! Sokat segítettél. :R

(#7407) Bodor válasza fecó77 (#7406) üzenetére


Bodor
veterán

:R

(#7408) jeni válasza fecó77 (#7403) üzenetére


jeni
félisten

esetleg Kingston +V200 120Gb + Creed III ajándék játék lemez?
egyébként ha már 37000 Ft akkor annyiért inkább ezt + ajándék Windows 8 Pro upgrade lemez.

Mindkettő mellé van ajándék ami a Samsug 840 Pro esetében az egy eredeti Windows 8 Pro upgrade telepítő lemez ami külön 17000 Ft.

(#7409) Bodor válasza jeni (#7408) üzenetére


Bodor
veterán

Jogos! :K
Ez így kerekebb ajánlat!

(#7410) Stitch válasza Fire/SOUL/CD (#7386) üzenetére


Stitch
őstag

Azt hogy tudom kideríteni, hogy milyen SATA vezérlős egy alaplap (Asrock A770DE+)? Annyit tudok, hogy SATA 2, de írtok itt ilyen Sandforce meg Marvell dolgokat és nem tudom miről van szó. :)

A másik. Samsung 840 Basicet Windows 7-tel használva kell a cellaóvással "foglalkoznom" (TRIM vagy mit szoktatok írni - ezt se tudom mit jelent :) ) vagy az SSD rendezi magától?

(#7411) kirusz1


kirusz1
őstag

Valaki elmagyarázná mi is az az achi mód és mért kell arra állitani a sata vezérlőt ha ssd t rakok a pc-be?előre is köszi

(#7412) Fire/SOUL/CD válasza Stitch (#7410) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az alaplap pontos típusának birtokában a gyári honlapon tájékozódhatsz ról, a Specifications(specifikációk) szekcióban. Itt a chipset-et kell nézni, abból is a Southbridge(déli híd) verzióját. ENnél a deszkánál ez SB710, azaz AMD SATA vezérlős.
A Connector(csatlakozó) résznél is gyakran kiírják, hogy hány darab és milyen sata portok vannak a deszkán, ha pedig mindenzt nem tüntetnék fel, akkor a Letöltések-nél, a letölthető SATA driverek elég beszédesek.

kirusz1 - Első bekezdés

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7413) kirusz1 válasza Fire/SOUL/CD (#7412) üzenetére


kirusz1
őstag

köszi de nekem az a furcsa hogy mikor bekapcsolom a gépet kicsit tovább tart mire bejön a win logo

(#7414) Fire/SOUL/CD válasza kirusz1 (#7413) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez így nagyon kevés infó. Legalább az alaplapod pontos típusa kellene, melyik sata portra van kötve az ssd és milyen AHCI driver van használatban. Az OS (ha egyáltalán W7/W8-t használsz) AHCi drirver-e okozhat ilyen jelenséget, megfelelő másik AHCI driverrel eltüntethető a jelenség, de ahhoz kell tudni, amit kérdeztem.
(Vagy az adatlapodat is kitöltheted)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7415) kirusz1 válasza Fire/SOUL/CD (#7414) üzenetére


kirusz1
őstag

Gigabyte GA EP 35-DS3 az alaplap Sata 0 ára kötöttem az ssd t és win 7 az os.
érdekes hogy win 8 al probálkoztam elöször de annál nem müködött jól mert mikor telepités után rádugtam a hdd ket már nem akart felálni a rendszer.töbszöri probálkozás után feladtam és win 7 et raktam rá.lefotozom a monitort mi + jön be achi módban.előre is köszi a segitséget
Szerk:Kép

ez jön be és itt vár bekeresi a meghajtókat utána már villámgyorsanfeláll a rendszer

[ Szerkesztve ]

(#7416) Fire/SOUL/CD válasza kirusz1 (#7415) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, ez teljesen más dolog, ennek az OS-hez semmi köze. Ez számos ICH9-es előfordul, nem lehet vele mit kezdeni, ha AHCI üzemmódot szeretnél, akkor ezzel a várakozással együtt kell élni, vagy IDE-ben használod, akkor eltűnik az a menü. (BIOS okozza, nem az OS)

UI: Ennél a deszkánál talán annyit lehet trükközni, hogy az Intel SATA portokat IDE módra állítod, a Gigabyte SATA-t meg AHCI-re és erre kötöd az SSD-t. Így talán megszabadulhatsz a várakozástól és mégis AHCI üzemmódban megy majd az SSD (Gigavezérlőhöz kötelezően az OS alap AHCI drivert kell használnod!)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7417) kirusz1 válasza Fire/SOUL/CD (#7416) üzenetére


kirusz1
őstag

Igen ide mód alatt nincs ez de az nem javalott igaz?vagy használhatom ide módba is?

(#7418) Fire/SOUL/CD válasza kirusz1 (#7417) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nincs ilyen, hogy nem javallott. Az egyetlen dolog ami javasolt, az az, hogy ha van lehetőség AHCI üzemmódra, akkor az legyen. Ha gebasz van, vagy nincs AHCI üzemmód, akkor meg nem marad más mint az IDE. (IDE-ben is megy a TRIM, csak a W7/W8 alap IDE drivert kell használni)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7419) szeva000 válasza kirusz1 (#7417) üzenetére


szeva000
addikt

Miért ne lenne jó?Nekem az egyik lapom csak IDE módot tud...Elmondanám,hogy gyorsabb a boot azon,mint a gagyibájt ep45-ös deszkám ahci-val....Mi a következtetés?Gagyibájtot soha nem veszek én sem többé:)

(#7420) Fire/SOUL/CD válasza kirusz1 (#7417) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja igen (még korán van), szóval ne ebbe a topikba tedd fel a kérdéseid, mert itt az SSD vásárlás előtt állok kérdeznek. További kérdéseidet légy szíves ebben a topikban feltenni. Thx!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7421) gaga04


gaga04
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérem.
Új gépet rakatok össze, s ha már új, legyen SSD a merevlemez. A véleményetekre vagyok kíváncsi a következő összeállítást illetően. Van- e hiba benne, kilóg- e valami nagyon lefelé, vagy fölfelé. Elég- e így az SSD magában HDD nélkül?

- Gigabite A75M-DS2, [link]
- AMD A4-3400 2,7 FM1, [link]
- Kingston DDR3 PC14900 1866MHz 8GB HyperX KIT2
- OCZ AGILITY 4 SATA III 2.5" SSD, [link]
- Windows7

A gépet játékra nem használom, csak netre, és munkára, de annak kicsi a rendszerigénye.

Előre is köszönöm az észrevételeket.

(#7422) Bodor válasza gaga04 (#7421) üzenetére


Bodor
veterán

Jó ez így!
Telepítéshez segítség!

(#7423) gaga04 válasza Bodor (#7422) üzenetére


gaga04
csendes tag

Köszönöm!

Ja, és még egy. A jelenlegi dobozom megtartom, de a tápom benne csak 300W- os. Cseréljem a tápot is?

(#7424) Bodor válasza gaga04 (#7423) üzenetére


Bodor
veterán

Hát ezt inkább a milyen tápot vegyek topikban kellene megkérdezni. Az biztos, hogy egy jó számítógép alapja a stabil, megbízható táp.

(#7425) Tomace91


Tomace91
senior tag

Sziasztok!
Jövőhéten szeretném megvásárolni a gépemet és összerakni. Kiválasztottam hozzá egy SSD-t: Samsung 128GB SATA3 SS 2,5" MZ-7PC128D/EU [Link]. Egy ezzel a baj, hogy sehol nem lehet már kapni. 31 000 Ft körül volt mikor utoljára láttam. Tudtok nekem ajánlani olyan SSD-t ami van ennyi gyors és megbízható mint ez és jár hozzá Norton Ghost?
Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#7426) Sonny C.


Sonny C.
tag

Sziasztok!

A következőben szeretném a segítségeteket kérni:

Rendeltem több mindent gép felújításhoz, az alaplap egy ASUS M5A99X EVO R2.0, az SSD eredetileg egy OCZ Vertex 3 lett volna, de a bolt Agility 3-at küldött helyette (persze nem szóltak előre). A kérdésem az lenne, hogy cseréltessem vissza Vertex 3-ra vagy a kettő között nincs olyan különbség, amit a mindennapos használat alatt észrevennék? Játszani nem szoktam inkább HD filmek nézése, kép-és videoszerkesztés amire használom a gépet.
Azért kérdezem, mert az ünnepek után össze szeretném rakni az új gépet, de a bolt csak 2013-ban tudná cserélni az SSD-t.
Tehát jó az Agility is (bár azt olvastam valahol, hogy nem ugyanazok a flash memóriák vannak rajta, mint a Vertex-en) és csak a különbözetet kérjem vissza?
Köszönöm a segítséget!

(#7427) kerekfej válasza Tomace91 (#7425) üzenetére


kerekfej
addikt

Crucial M4 128GB ami hasonlóan megbízható (Marvel).

(#7428) Tomace91 válasza kerekfej (#7427) üzenetére


Tomace91
senior tag

De az írási sebessége majdnem csak fele a Samsungénak :/.

(#7429) kerekfej válasza Tomace91 (#7428) üzenetére


kerekfej
addikt

Semmit nem fogsz megérezni belőle.

(#7430) jeni válasza Tomace91 (#7425) üzenetére


jeni
félisten

esetleg itt,vagy az aprón nézzél körül.
az OCZ Vertex 3 és a Vertex4 is jó választás
korábban linkeltem a Kingston +V200 120Gb SSD az Iponban 27500 Ft és adnak hozzá eredeti gyári Creed III játék lemezt.

[ Szerkesztve ]

(#7431) Bodor válasza kerekfej (#7427) üzenetére


Bodor
veterán

Marvel vagy Marvell

nem mindegy... :F :U

(#7432) gpatrik


gpatrik
tag

Sziasztok!

Egy új SSD-t gari nélkül érdemes megvenni? Egy OCZ Vertex 3 lenne a kiszemelt áldozat, bár még csak nézelődnék! :)

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#7433) Bodor válasza gpatrik (#7432) üzenetére


Bodor
veterán

Nevetséges áron lehet megérné, de én nem vennék garancia nélkül SSD-t. Semmilyen márkát vagy típust.
Bár a Vertex 3 ajánlott, és megbízható, de akkor sem.

(#7434) szeva000 válasza gpatrik (#7432) üzenetére


szeva000
addikt

jah,féláron...én mindig úgy veszek gari nélkül mindent....max. az eredeti ár 60%-a...többet ne adj érte.Azt számolni kell,ha betojik,maradjon mégegyre zsé....bár én ilyenkor kettőt szoktam azonnal venni :D

(#7435) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

120 Gb körüli SSD-t szeretnék venni az asztali gépembe (Sata 3), Win 7 x64-et telepítenék rá . Kritériumok: 30 ezer Ft-nál ne legyen drágább. beépítő keret meg egyéb extrák nem feltétlenül kellenek. Alaplapom: Gigabyte GA-970A-D3. Sajnos nem tudtam kideríteni, hogy vajon Marvell vezérlős-e... Emiatt kicsit tartok a Sandforce-tól, ezért egyelőre a Vertex 4 tűnik befutónak. Ti melyiket ajánljátok leginkább?

(#7436) Sonny C.


Sonny C.
tag

Esetleg erre valaki? Több órás olvasgatás után sem tűnik számomra egyértelműnek a válasz, hogy a napi használat során észrevenni-e a különbséget a Vertex 3 és az Agility 3 között??

(#7437) gpatrik válasza szeva000 (#7434) üzenetére


gpatrik
tag

Köszönöm a válaszokat!
Samsungot érdemesebb a 840est vagy eseteg a korábban említett OCZ Vertex 3?
Egyik itt az apróhirdetések között van új 3 év garral, az OCZ-t az ipon-ban néztem!

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#7438) Bodor válasza kw3v865 (#7435) üzenetére


Bodor
veterán

Nem Marvell vezérlős az alaplapod, úgyhogy mehet rá akármelyik egyesben ajánlott SSD. Én Vertex 3-at ajánlom, mert a ár/érték arányban most a legjobb. Vertex 4 se lenne gyorsabb, csak drágább.

(#7436) Sonny C.: Érzésre semmilyen különbség nem tapasztalható amiatt, hogy az egyikben szinkron, a másikban ( Agility 3) meg aszinkron chipek vannak, viszont azt gondolom, hogy mindenképpen cseréltesd vissza Vertex 3-ra!
1: Azért , mert azt rendelted, és nem mást!
2: Agility 3-al voltak/vannak megbízhatósági problémák, ezért is nem ajánlott típus. Vertex 3-al nincs gond.

Ha mindenképpen telepíteni szeretnél, akkor maradhat az Agility 3 is, végül is van rá gondolom 3 év garancia.
A kérdés, hogy visszacserélik-e akkor is, ha már ki volt bontva és írva rá.

(#7439) szeva000 válasza gpatrik (#7437) üzenetére


szeva000
addikt

Ha sokat írsz rá,akkor vertex3 inkább....A 840-es samu eléggé butított a tlc miatt...Ott 130MB/s-nál többet nem tudsz kihozni írásnál.Ha ez nem lényeg,akkor tök mindegy melyiket veszed.

(#7440) gpatrik válasza szeva000 (#7439) üzenetére


gpatrik
tag

Köszönöm a választ! Kellemes Ünnepeket Kívánok! :)

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#7441) Sonny C. válasza Bodor (#7438) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!

Kösz a választ! Még nem bontottam ki, de akkor nem is fogom, hanem visszaküldöm, csak ezzel az a gond, hogy az ünnepek alatt leállás van, tehát lenne időm telepíteni, januárban már neccesebb lesz!
Igazából én is ezért választottam a Vertex-et, nem is értettem, hogy miért küldték az Agility-t, főleg úgy hogy nem is szóltak róla, hogy csere lesz, meg nem is egy árban volt a két SSD!
Még egyszer kösz a segítséget!

(#7442) Tomace91


Tomace91
senior tag

Jól látom, hogy ehhez az SSD-hez nem jár a Norton Ghost?

(#7443) jeni válasza Sonny C. (#7441) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Én erre azt szoktam mondani,hogy genya-átverős bolt és többet ott nem vennék semmit.
Cseréld vissza Vertex 3-ra kötelezően !!!

Tomace91

Csomagban van lemez,de pontosan mit takar azt nem tudom,mert még az enyémet se bontottam fel.

"Samsung SmartMigration Software, Samsung Software & Manual CD, Quick User Manual"

[ Szerkesztve ]

(#7444) Tomace91 válasza jeni (#7443) üzenetére


Tomace91
senior tag

Akkor nincs Norton Ghost hozzá. :/

(#7445) jeni válasza Tomace91 (#7444) üzenetére


jeni
félisten

akkor az Basic csomag
tudtommal a notebook és a Desktop változatban van az amit keresel.
ha minden igaz az letölthető a gyári oldalról.

Norton Ghost pdf
Clonezilla freeParagon Backup & Recovery 2012
WD
Seagate DiscWizard free
Ime ! tessék

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.