Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#6551) Bodor


Bodor
veterán

"A lapnak nagyjából semmi köze nincs ahhoz, hogy milyen SSD van alatta."

Hát ez így azért nem teljesen állja meg a helyét.... :N

Pl. "köztudott" , hogy a Marvell-es SATA3 vezérlővel nem működnek kielégítően a Sandforce vezérlős SSD-k, ahogyan a Samsung egyes SSD-i sincsenek random kibékülve a Hudson chipset-es alaplapokkal.

Az említett Asus M4A78-E alaplappal viszont tényleg nem lesz problémája sem az Agility4-nek, sem a Corsair Force 3-nak.

(#6552) szottyadtdin válasza Bodor (#6551) üzenetére


szottyadtdin
csendes tag

Értem. Köszönöm a segítséget.

(#6553) KaiotEch válasza Bodor (#6551) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én inkább azt nem értem, hogy a lapokra mi a francnak raknak szarabb vezérlős sata-kat :W

(#6554) Balage76 válasza Bodor (#6551) üzenetére


Balage76
senior tag

Az ő esetére írtam, tehát jól írtam, ugye? :)

Minek fizessen többet az Agility 4-ért és lényegesen többet a Force 3-ért ha az ő felhasználásához a 840-es is tökéletesen megfelel?

(#6555) Balage76 válasza KaiotEch (#6553) üzenetére


Balage76
senior tag

Különböző gyártó, különböző megoldás, különböző ár...
Emlékszel még arra, amikor kiírták a gépekre hogy 100% PC kompatibilis? :)

[ Szerkesztve ]

(#6556) szottyadtdin válasza Balage76 (#6555) üzenetére


szottyadtdin
csendes tag

Én most nem újonnan veszem hanem ráfizetésel venném. Ahol venném ott meg nincs samsung SSD. Nem akarom a Sasmsung-ot leszólni vagy leszarozni semmi ilyesmi, de eddig sok jót nem halottam és nem láttam róla. Nem egy barátomnak volt már Samsung SSD-je és hát 1-2 héten belül dobta ki. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy szar ,mert lehet valakinek jó. Én speciel most az Agility 3-al jártam úgy hogy idő előtt megadta magát, de emellet nekem van egy 128-as Vertex 4-em amivel teljesen meg vagyok elégedve. Valakitől azt halottam, hogy az Agility 3 vezérlője képes arra hogy hamar megadja magát ezért döntenék inkább egy Agility 4 melett, vagy a Corsair mellet de a Corsair-t nem igazán ismerem.

(#6557) Balage76 válasza szottyadtdin (#6556) üzenetére


Balage76
senior tag

Természetesen minden gyártó termékei közt van hibás, nincs sem tökéletes termék, sem tökéletes gyártó.. :)

A Force 3-ban ugyanaz a sorozatú (SF 2281) kontroller van mint az Agility3-ban, tehát ha e kettő közül választhatsz akkor az Agility 4 jobb választás, bár az OCZ meghibásodási aránya nagyobb mint a Corsair-é.

(#6558) szottyadtdin válasza Balage76 (#6557) üzenetére


szottyadtdin
csendes tag

Ezt viszont jó tudni. Majd még átgondolom, hogy mit veszek. Az mennyire igaz, hogy az AMD drivere nem támogatja Trim-et? Itt a fórumon olvastam valamelyik témában, de erre már nem emlékszem.

(#6559) Balage76 válasza Qru (#6533) üzenetére


Balage76
senior tag

Nem véletlenül a megszakadt forrasztási pontok javítása miatt sütögetitek őket? :)

Az a gond, hogy azon a hőmérsékleten amin "nullázni" lehetne a chipeket, azon a forrasztási pontok elengednek (nem csak az adott chip pontjai hanem a környezetében lévőké is) így jó eséllyel több kárt lehet okozni mint az előny amit jelent.

(#6560) Highground


Highground
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni,SSD vásárlás előtt állok!
Gépem:
AMD 970 Extreme 3,AMD FX 6100,8 gb DDR3 RAM,2x1Tb HDD,7850OC 2gb
Oprendszer: Windows 7 64bit(nem kell a win8) :)
A gép természetesen játékra kell legjobban :)
Maximum ár: 50.000,de az már tényleg a plafon! :) Én egy 240-esre vagy 256-osra gondoltam,hogy ne legyen baj a helyhiánnyal a jövőben sem.
Ezeket néztem ki így hirtelen,de természetesen meghallgatom előtte a véleményeket,hátha ti tudtok jobbat ilyen árban! ;)
OCZ 240GB Agility 3 AGT3-25SAT3-240G 40.850 Ft
OCZ 256GB Agility 4 AGT4-25SAT3-256G 43.200 Ft
SAMSUNG 256GB 830series MZ-7PC256B 44.500 Ft
CORSAIR 240GB Neutron Series CSSD-N240GB3-BK 50.000 Ft
De mint olvastam Agility-t kivettétek az ajánlásból pl. A Corsair ennyire jó? :F
Köszönöm a segítséget!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#6561) Fire/SOUL/CD válasza KaiotEch (#6553) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Fordítva is igaz: A legújabb SSD-ket miért nem teszik kompatibilissé? (Mert ilyenekről tudnak az SSD gyártók, erről ne legyen kétséged...)

2. Vannak olyan vezérlők, amelyek egyes gyártók termékéhez nem javasoltak, nem célszerű bizonyos SATA vezérlőkre kötni. Ilyen pl a Marvell, amire SF vezérlőseket nem célszerű kötni, ugyanakkor a Marvell SATA vezérlőn a legjobb helye van a HDD-knek, mert az összes többi gyártó vezérlője együttvéve sem olyan jó HDD-khez, mint a Marvell...

Highground
Agility 4 (bár megnézném a Vertex 4 árakat is) vagy a Samsung.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6562) Highground válasza Fire/SOUL/CD (#6561) üzenetére


Highground
aktív tag

Meglestem: [link] Elég borsos,és kicsit lehúzták a tesztben :(
Agility 4 vagy a Samsung? Ha esetleg ezek maradnak. Melyik a megbízhatóbb? Azért fontos a megbízhatóság,és nem a gyorsaság számomra,mert ez lesz az első SSD-m. Így nekem ígyis-úgyis marha gyors lesz a sima HDD-mhez képest :) Viszont nem hiszem,hogy még egyszer szeretnék kiadni a közeljövőben ennyi pénzt SSD-re :) Jó lenne ha sokáig bírná :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#6563) Highground


Highground
aktív tag

Na közben saját kútfőből utánanéztem,és pl. az overclock.net-en is nagyon ajánlják a Samsungokat. OCZ-vel több a probléma,több hónap használat után. Intel után ezt ajánlják a legjobban. Szóval szerintem marad a samsung 830 series ;)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#6564) Fire/SOUL/CD válasza Highground (#6563) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Samsung is teljesen jó választás, viszont az OCZ esetén nem szerencsés általánosítani, főleg úgy, hogy a 4 széria nem is SandForce vezérlős... :N

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6565) Highground válasza Fire/SOUL/CD (#6564) üzenetére


Highground
aktív tag

Nem kötekszem :R Biztos igazad van :) Csak olvastam. :)
Viszont csak nem úszom meg olcsón a dolgot :) [link]
Ha jól tudom nekem a D "verzió" kell mert asztali gépbe lesz!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#6566) Highground


Highground
aktív tag

Egy valamit nem értek... az új 840-es miért olcsóbb(majdnem egy árban van)? [link]
Nem jobb? :F

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#6567) Fire/SOUL/CD válasza Highground (#6565) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem is kötekedésnek vettem, csak infót adtam. ;)
Ez valamennyivel olcsóbb: [link]
Keret meg nem feltétlenül kell, ugyanis 2 csavarral HDD helyre is fel lehet tenni, mivel az SSD-k elég könnyűek, azaz keret sem feltétlenül kell.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6568) Highground válasza Fire/SOUL/CD (#6567) üzenetére


Highground
aktív tag

Rendben köszönöm, így már érthető! Azt hittem ezek az SSD-k speckósak és azért kell hozzá a keret :) Akkor a sima Basic verzió is jó lesz.8 ezer forint nem mindegy! Még egyszer köszönöm a segítséget! :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#6569) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

"Sziasztok!

Adott 1 ilyen noti: 3gb ram(4-re bővíteném ) , intel 2 magos T3400-as proci, meg HD3430-as VGA. Ilyen erősségű gépbe érdemes SSD-t venni? Örülnék ha gyorsulna a rendszer, de nem tudom kitudná-e használni a gép az SSD-ben rejlő lehetőségeket.

Másik kérdésem: optikai meghajtó helyére is lehet tenni SSD-t. Érdemes ilyen megoldással foglalkozni? Vagy inkább a jelenlegi vinyómból csináljak 1 külső merevlemezt és kész? Optikai meghajtó helyére tett SSD mennyire gyors?

Előre is köszönöm a segítségeteket."

Az alábbi kérdést feltettem a sima SSD-s topikban is. Sorry, hogy itt is felteszem, de közben rájöttem, hogy talán jobban illik ebbe a topikba a kérdésem. Ezért itt is felteszem a kérdést :)

(#6570) jeni válasza Highground (#6566) üzenetére


jeni
félisten

Amit megjelöltél az a Samsung 840 sima,vagyis TLC-s ami nem híres a gyorsaságáról írás terén. Ha 840-s kell akkor a Pro-t kell venned.
Az általad megjelölt az sima 840-s KIT csomagban adnak PC felfogatót,amit külön a Basic-t megvéve tudnál hozzá venni 700 Ft-ért keretet.
A Corsair GT is nagyon jó.
A Samsung 830-s 256GB az Iway-ban olcsóbb. Én is ott vettem a Corsairomat.

(#6571) kerekfej válasza szottyadtdin (#6556) üzenetére


kerekfej
addikt

(#6572) ubid


ubid
őstag

Helló!
Egy Delll N5010-es laptopba szeretnék egy 120 GB körüli SSD-t

Tudtok ajánlani valamilyet ami azért bírja is meg olcsó is:) Mondhatni ár/érték kategóriában megfelelő ?

Köszi.

-.-

(#6573) kerekfej válasza ubid (#6572) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 830 lehet a te SSD-d, elég megbízható modell.

(#6574) ubid válasza kerekfej (#6573) üzenetére


ubid
őstag

Köszi.
Általában ezek mennyit bírnak ki ?
(Csak OS-t raknék rá, valamint pár fontosabb programot )

-.-

(#6575) Highground válasza jeni (#6570) üzenetére


Highground
aktív tag

Köszönöm! :R Csak időközben megrendeltem az Ipon-ból a Samsungot(830B)! :) Ott van Pick-Pack pont ami nekem ideális,mivel eszeveszett tempóban csináljuk a Morrison's Liget-et :Y örülök ha estig odaérek a Mexikóira onnan meg hazagyalogolok vele:) De nagyon köszönöm a segítségedet! :R Biztos nagyot fogok nézni a gyorsaságától,alig várom,hogy "lobogjon a hajam" :D

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#6576) murga


murga
tag

Sziasztok!
Gondolkodom egy SSD vásárlásán, és a Samu 830-asát néztem ki.
Vásárlás előtt megtorpantam egy kissé, hogy a jelenleg árult 830-asok nevébe beletették a Basic toldalékot, és a 7PC128B a típusuk. A tesztekben látotté pedig 7PC128N vagy 7PC128D.
Tudjátok, hogy mi a különbség? Samu csinált szépen csöndben egy 830-as Basic típust a 840-es Basic mellé?

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#6577) kerekfej válasza murga (#6576) üzenetére


kerekfej
addikt

Csupán erről van szó.

Basic a belépő felszereltséget jelöli (kiegészítők). Maga az SSD ugyanaz.

(#6578) Khaal


Khaal
őstag

Olcsó ssdt szeretnék venni, 20 ezer alatt, egy 60gb már elég lenne.
Egy AM2+ alaplapba menne, windows 7 alá, alap netezős, zenehallgatós, filmnézős konfigba, néha egy kis játék, de az úgyis hdd-ről menne.
Nagyjából ezeket találtam (némelyik használt, de mind garis):

OCZ vertex 2 60GB
OCZ Agility 3 60GB
Corsair Force 3 60 Gb
Samsung MZ-7PC064B/WW 64GB
Samsung MZ-7PC064D 64GB
Kingston SV100S2/64G
Kingston ssdNow100V 64GB
Kingston SNM225-S2 80GB
Intel SDSA2M080G2GC 80GB
KINGMAX KM21 64GB

Melyik ezek közül ami nem ajánlott?

(#6579) Bodor válasza Khaal (#6578) üzenetére


Bodor
veterán

OCZ vertex 2 60GB
OCZ Agility 3 60GB
Kingston SV100S2/64G
Kingston ssdNow100V 64GB
Kingston SNM225-S2 80GB
KINGMAX KM21 64GB

Ezek nem ajánlottak.

(#6580) kerekfej válasza Khaal (#6578) üzenetére


kerekfej
addikt

Érdemes rászánni kicsit többet. 120-128GB-os modelleket lehet nevezni most az általános kategóriának. Egy Samsung 830-al szerintem jól járhatnál.

(#6581) Khaal


Khaal
őstag

20GB-t foglal mindenestül összes programmal a rendszerpartícióm.
A játékoknak meg úgyis kellene 2-300 giga legalább, annyit meg nem akarok rákölteni.
A 20 ezer alatti és mondjuk 25 ezer körüli kategória között mennyire nagy a sebességkülönbség?

(#6582) Bodor válasza Khaal (#6581) üzenetére


Bodor
veterán

Valós, érezhető sebességen ugyanazt kapod mindkét kategóriánál, szóval szerintem is elég neked 64 GB.

Én az itt ajánlottak közül a legolcsóbbat javaslom neked.

(#6583) akos86


akos86
aktív tag

Sziasztok skacok!

Nem tudok dönteni a Samsung 830 és az OCZ Vertex 3 között, mindkettőből a 120-128gb érdekelne. Gondolom minimális teljesítménykülönbség van a kettő modell közt

3dfx, gone but never forgotten...

(#6584) apollo12


apollo12
veterán

hali sikerült ma vennem egy samsung 840 120gb ssd, be üzemelésről melyik fórumot tudom kérdezni, mert nem találtam?

(mostani wint szeretném átmásolni az ssd re, ha lehetséges)

(#6585) kerekfej válasza akos86 (#6583) üzenetére


kerekfej
addikt

Válaszd a megbízhatóbbat az a tanácsom! Samsung.

(#6586) Fire/SOUL/CD válasza apollo12 (#6584) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez nem SSD függő dolog, ez alapján járj el: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6587) apollo12 válasza Fire/SOUL/CD (#6586) üzenetére


apollo12
veterán

köszi, de végül is akkor rakhatom újra a rendszert :W

(#6588) Fire/SOUL/CD válasza apollo12 (#6587) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Miért? (Lehet a korábbi kérdésedet félreértettem)
Szóval miért kérdezted azt, amit korábban?
(lehet van megoldás újrahúzás nélkül is, szóval pontosan írd le "problémát")

Viszont itt írd le a dolgokat [link]
(mert ebben a topikban azok kérdeznek, akik még nem vették meg az SSD-jüket, Te meg már ezen túl vagy. Thx!)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6589) apollo12 válasza Fire/SOUL/CD (#6588) üzenetére


apollo12
veterán

már találtam rá választ és inkább újra rakom, nem tart semeddig

sajna win 8 lesz rajta így más hogy vannak a dolgok, de valahogy megoldom :D

(#6590) Fire/SOUL/CD válasza apollo12 (#6589) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Telepítés szempontjából teljesen ugyanúgy használható az a telepítési segédlet, amit linkeltem, mint W7 esetén, W8 esetén ugyanúgy el lehet kettyinteni dolgokat, mint W7 esetén...
magyarul: W8 és W7 teljesen megegyezik telepítés és SSD optimalizálás szempontból. De Te tudod. ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6591) concware válasza Balage76 (#6548) üzenetére


concware
tag

Webfejlesztéssel foglalkozom, tehát szerintem elég sok írásra használnám, te is tudnál írni nekem egy top3-at és az alapján már el tudnék indulni.

Köszönöm!

(#6592) concware


concware
tag

A Samsung 830-asat nagyon sokan ajánljátok, pontosan melyikre gondoltok?

http://users.hu/kereses/pag_egyszerukereses.aspx?SZURES=Samsung%20830

Mert ha a drágábbra akkor annyit biztos nem szánok rá! :)

[ Szerkesztve ]

(#6593) Qru válasza concware (#6592) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link]

#nincsbennetarcsi

(#6594) student


student
őstag

(#6595) concware válasza concware (#6592) üzenetére


concware
tag

Kérhetnék véleményt azoktól aki használják vagy van sok tapasztalatuk a Samsung 830-as SSD-ről?

Előre is köszönöm!

(#6596) Balage76 válasza concware (#6591) üzenetére


Balage76
senior tag

A sok relatív...
Ha beleférsz napi 60-80GB-ba, akkor a 840-es is tökéletesen megfelel neked.
MZ-7TD120BW - 120GB
MZ-7TD250BW - 250GB

Ha ennél több kell, akkor Vertex 4 vagy Samsung 840Pro (MZ-7PD128BW vagy MZ-7PD256BW), illetve ha még találsz, akkor Samsung 830. A 830-asból ezeket keresd: MZ-7PC128B/WW vagy MZ-7PC256B/WW. Ezek azok az olcsóbb változatok amik nem tartalmaznak semmilyen kiegészítőt.

(#6597) concware válasza Balage76 (#6596) üzenetére


concware
tag

Itt van:
http://www.a4team.hu/product/view/84193

És még az ára is tetszik. Köszönöm! Más vélemény?

(#6598) Qru válasza concware (#6597) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ennyiért korrekt vétel.

#nincsbennetarcsi

(#6599) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Ez mennyire jó vásár? :)

(#6600) Blackhole13 válasza concware (#6597) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Itt aprón érdemes szétnézni, egy fórumtárs igen jó áron adja a 830-ast, elvileg 6-án érkezik újabb adag belőle.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.