Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#7453) sznyunyi


sznyunyi
tag

Sziasztok!
Íme az 5milliós kérdés: ssd-t miért nem látom telepítésnél?
Frissen beszerelt ssd-t a bios látja, mert bootnál megkérdezi, hogy miről bootoljon... Viszont amint elindítottam a gépet, sajátgépben már nem látom, ezt még ha jól gondolom felírhatnám annak, hogy friss, particionálatlan az ssd, de telepítőlemez indításakor sem ajánlja fel, hogy egyáltalán bármit is kezdhessek vele, nem hogy felrakjam rá a win7-et.
Nos, adott a kérdés: szerintetek mi tévő legyek?
A válaszokat szokásomhoz híven előre is köszönöm!!

szerk.: utóiratként: jó sorrendben csatlakoztattam szerintetek a meghajtókat? Asus p8z68-v pro alaplapon sata6g_1 ssd, sata6g_2 hdd, sata3g_3 odd
Valamint a sata6g_e1 és sata_e2 nekem nem fontos ugye?

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#7454) mobal válasza sznyunyi (#7453) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

Első körben szerintem próbáld meg máshova is csatlakoztatni - ha még nem tetted meg.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#7455) jeni válasza sznyunyi (#7453) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Particionálni kell az SSD-t.
Ha arra telepítesz akkor addig a HDD-t le kell húzni.

(#7456) sznyunyi válasza jeni (#7455) üzenetére


sznyunyi
tag

Particionálást azért engednie kéne akkor is ha hdd fent van, nem?
Gondolom menet közbeni sata kábel ki be dugdosásáról ne is álmodozzak... Gép kikapcs és majd akkor. (??) :)

Si vis pacem, para bellum!

(#7457) jeni válasza sznyunyi (#7456) üzenetére


jeni
félisten

start/számítógép/kezelés(jobb egér klikk)/lemezkezelés/ ott meg láttod azt az üres meghajtót vagyis a 120GB méretet. Azt egy kötetben megformatálod.
a HDD mellett kell az SSD-t part. és utána újra indít és akkor csak az SSD legyen a sata kábelen meg az ODD amiről telepíted majd.

[ Szerkesztve ]

(#7458) sznyunyi válasza jeni (#7457) üzenetére


sznyunyi
tag

És mi lenne akkor a helyzet, ha hdd-ről szeretném felrakni a winfost ssd-re, és közben vagy utána pedig törölni a hdd-n lévő winfost? gondolom engedi ugye?

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#7459) Bodor


Bodor
veterán

Kérek szépen mindenkit, akinek már megvan az SSD-je, hogy ne offolja szét a topikot ide nem illő témákkal!

Köszönet! :R

(#7465) kions


kions
csendes tag

Sziasztok egy SSD-t szeretnék venni.
Samsung felé húz a szívem,nem tudom hogy kapok e még 830ast vagy már csak 840est,ha kapok mindkettőt akkor melyiket érdemesebb venni?
Lapom:.z77agd65
Proci: i5 3570k
20-27 ezer forintig költenék rá
128 GB lenne jó nekem,a beaépitő keret nem fontos,le lehet fektetni a házba nem?
A 830asbol több fajtát láttam,egy méreten belül itt most felszereltségben vagy teljesítményben is van köztük különbség?Mármint a sorozatszáma különbözött.
Alternatívákat is elfogadok.
Köszi

(#7466) Tomace91 válasza kions (#7465) üzenetére


Tomace91
senior tag

Felszereltség a különbség köztük. Ha ennyit költenél rá ezt vedd, a 830 kifutó széria szinte sehol nem kapni már.

[ Szerkesztve ]

(#7467) Bodor válasza kions (#7465) üzenetére


Bodor
veterán

Inkább a bejáratott, befutott, tartósabb MLC-s 830-as érdemes venni ha még kapható, mint a 840-es TLC-set, mely utóbbi még túl új, és nem lehet tudni, hogy milyen problémák lehetnek vele, kevés még a gyakorlati tapasztalat.

830-asnál csak a körítésben van különbség a különböző típusszámoknál, teljesítményben nincsen, érdemes a B vagy B/WW -s változatokat keresni, mert azok a legolcsóbbak

Az egyes hozzászólásban vannak még ajánlott MLC-s SSD-k, közülük is igen jó vétel most az OCZ Vertex 3, OCZ Agility 4, Corsair Force 3.

MLC, TLC különbségek!

(#7468) Tomace91 válasza Bodor (#7467) üzenetére


Tomace91
senior tag

Amit linkeltem az elvileg nem TLC-s.

(#7469) Tomace91 válasza Tomace91 (#7468) üzenetére


Tomace91
senior tag

De mégis az bocsi. :(

(#7470) Chaser válasza kions (#7465) üzenetére


Chaser
titán

#1-ben van sok jó ssd felsorolva. Sztem 840-nel se lesz gond, samu eddig bizonyított. de igaza van Bodor kollegának, majd fél év- 1év múlva lehet majd ajánlani nyugodtan. Beépítőkerettel tényleg ne törődj, 6-700ft-ért már lehet kapni jót, csak vételkor figyeld meg a fúrásokat, soknál pontatlan.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7471) rroar


rroar
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérem, egy 2009es macbook proba szeretnék nemsokára ssd-t venni.
A gondom csak annyi, hogy a csatlakozás sata II-es, és az is ketté van osztva ahogy utánaolvastam (hdd-dvd)
Ha felmegyek bármelyik webshopba, népszerűség szerint is a legújabb leggyorsabb csilivili ssdket adja ki, amiknek a tudását nem használná ki a gépem :)

Tehát milyen 120/250gb-os, már olcsó de megbízható sata2 ssdt ajánlanátok?

Köszönöm!
ui:ha eladom a gépet valamikor, akkor a vinyó is megy majd vele, gondolom ezért sem kellene nekem a legújabb cucc. :)

(#7472) Bodor válasza rroar (#7471) üzenetére


Bodor
veterán

SATA2-es SSD-t már nem nagyon kapsz, főleg olcsón nem, mert kifutott termék. Inkább a SATA3-asokból érdemes válogatni, az egyes hozzászólásban vannak az ajánlott típusok. 120 GB-os OCZ Vertex most jó áron van, de a többiek sem drágábbak sokkal. SSD tudása nem a magas szekvenciális értékekben mutatkozik meg úgysem.
Olvasnivaló 1.

Olvasnivaló 2.

(#7473) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

SSD vásárlás elött állok, a rá szánt összeg 60 ezer maximum. Kingston HyperX-et 3K-t néztem ki. Szerintetek jó választás vagy van jobb hasonló árban? Válaszokat előre is köszi!

(#7474) rroar válasza Bodor (#7472) üzenetére


rroar
csendes tag

Rendben, valsz Vertex lesz akkor, koszi!

(#7475) Mr President


Mr President
senior tag

Sziasztok!
Szeretném megvenni életem első ssd-jét. A választásom egy használt samu 830as-ra szűkült le. (egész pontosan erre: samsung mz-7pc128n/eu)
Egy régebbi notebookban használnám, Asus F3SA. Mire kell odafigyelni használt ssd vásárlásánal. Garancia még van rá. Valamint win7 telepítésnél vagy előtte kell valamire figyelni? Vagy csak simán feltolom rá mintha hddre menne. Win 7 telepítővel lehet formázni előtte?
üdv

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#7476) soldierboy


soldierboy
tag

Sziasztok!
Kettő kérdésem lenne.
Ma tettük be a Dell N5010 tipusú laptopomba egy beépítő kereset segítségével a Samsung 840-es SSD-t. Kipróbáltuk és minden jó volt. Aztán kivettük, hogy az előlapot (az optikai meghajtóét rátegyük, de nem sikerült, úgyhogy visszatettük). Most nem látja az SSD-t a gép, nem tudjátok, hogy mi lehet az oka ennek?
Második kérdésem az, hogy a Dell N5010-ről optikai meghajtójáról, hogyan lehet lepattintani a kis fedelét?
Előre is köszönöm, kellemes Karácsonyt!

(#7477) Tomace91 válasza Mr President (#7475) üzenetére


Tomace91
senior tag

Előttem pár hozzászólással már megtették, de belinkelem neked mikre kell figyelni.

Olvasnivaló 1.

Olvasnivaló 2.

Tessék itt vannak. :)

[ Szerkesztve ]

(#7478) Sonny C. válasza jeni (#7443) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!

Köszi a tanácsot! Már aznap este írtam nekik egy terjedelmes e-mailt! Gondolom legjobb esetben is csak ünnepek után fog történni bármi is!

(#7479) Bodor válasza CsonkaImo (#7473) üzenetére


Bodor
veterán

Felesleges 60K-t rákölteni, mert nem lesz se gyorsabb, se tartósabb.
Az alábbi 240-256 GB-osakat ajánlom inkább.
LINK
LINK 2
LINK 3
LINK 4
LINK 5
LINK 6

vagy az általad említett SSD -t ajándék egérrel, de az is csak 53K LINK

Ha nincs szükség egérre, akkor én a legolcsóbb Agility 4-et vagy Vertex 3-at venném.

(#7480) rooland


rooland
senior tag

Sziasztok!

Teljesen SSD szűz vagyok, első SSD-met szeretném megvásárolni. Átfutottam azt az 1-2 kötelező olvasmányt amit linkelgettetek itt az érdeklődőknek. Valamennyire képbe kerültem választás előtt. De mégis kérném a véleményeteket mit tanácsolnátok mit vegyek?

Kifejezetten hétköznapi felhasználásra kell, Windows7 futna róla. 80% netezés, 20% játék a felhasználás kb nálam. Semmi videoszerkesztés vagy nagy másolgatások, tehát nem szintetikus tesztek csodálása céljából venném. Csak az operációs rendszert, illetve 3-4 általános hétköznapi program telepítését tervezem rá. ~120Gb-os megfelelne a tapasztalatok alapján, esetleg sok/kevés (nehogy később kevés legyen)?

Ezek tudatában abban kérném a segítségeteket, hogy mik között érdemes nézelődni. Márka, típus, SATA2/3, bármi egyéb fontos opció. Gyártót tekintve nekem mindegy, a lényeg hogy megbízható legyen, gyors a hétköznapokban és természetesen a lehető legolcsóbb vétel. Esetleg van-e "bevált" bolt, ahol jó árban lehet venni megfelelő SSD-t.

Előre is köszi,
R.

(#7481) Tommy7


Tommy7
tag

Üdv, melyik márka lenne jó választás? 64gigás elég, sata2es legyen :R

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#7482) Bodor válasza rooland (#7480) üzenetére


Bodor
veterán

Egyes hozzászólásban megbízható SSD-k vannak ajánlva, árakat esetleg itt is nézhetsz.

Nem írtad, hogy milyen az alaplapod, ha Marvell vezérlős a SATA3-as portja, akkor nem Sandforce vezérlősek közül kell választanod.

(#7481) Tommy7: LINK

Igaz, ott 120-asokról van szó, de ugyanaz vonatkozik a 64-esekre is.

(#7483) rooland válasza Bodor (#7482) üzenetére


rooland
senior tag

Köszi!
Most próbálok összerakni egy új gépet, úgyhogy az alaplapot még nem sikerült kiválasztani. Szól valami pozitívum valamelyik SSD vezérlő mellett? Vagy a lényeg csak annyi, hogy oda kell figyelni, melyik vezérlő fajta melyik alaplappal "kompatibilis".

(#7484) Bodor válasza rooland (#7483) üzenetére


Bodor
veterán

Gyakorlati felhasználás szempontjából mindegy, hogy milyen vezérlős SSD-t választasz az ajánlottak közűl, a lényeg csak az, amit írtam. SF /Marvell párosítást kell kerülni.

Egyébként milyen alaplapot néztél ki? ( Hogy egy kicsit offoljunk is már.... ;)

(#7485) Tomace91 válasza Bodor (#7482) üzenetére


Tomace91
senior tag

Ha én rendeltem egy ASRock Extreme 4 lapot és hozzá egy Samsung 830 SSD-t azok kompatibilisek nem? Nem kell figyelnem, hogy milyen vezérlős a lap ugye?

(#7486) Bodor válasza Tomace91 (#7485) üzenetére


Bodor
veterán

Így van.

(#7487) rooland válasza Bodor (#7484) üzenetére


rooland
senior tag

Értem.

Egyenlőre szinte 0-ról építem a gépet és minden segítséget szívesen veszek. Először a VGA-t választottam ki, ami HD 7850. E mellé kéne valami CPU, ami kényelmesen kihajtja és még a jövőben is marad benne tartalék akár. És miután megvan az optimális CPU, ezek alá választanék egy alaplapot. (illetve memóriát, SSD-t) És meg is vagyok.
Ha esetleg ezek kiválasztásában is tudnál segíteni azt megköszönném. De azt privátban kéne folytatni, hogy ne fárasszuk a többieket, igaz az aláírásod alapján azt meg nem támogatod. Na mind1, így állok. :)

(#7488) Bodor válasza rooland (#7487) üzenetére


Bodor
veterán

Ajánlom [ezt a topikot]. Az egyes hozzászólás elolvasása után szívesen segítenek mindenben, hogy a pénzedért a legjobbat kapd.

(#7489) rooland válasza Bodor (#7488) üzenetére


rooland
senior tag

Köszöntem.

(#7490) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok, szerintetek:
Őt vagy Őt
lenne érdemes rendszer alá venni?
Vagy esetleg tudtok jobbat ajánlani hasonló árban? (Vagy esetleg kicsit lehet drágább)

Ez a 2 SSD amit linkeltem megbízható? "Sokszor írhatósok"?

rooland:
Én az alá a VGA alá mindenképp egy i5-3570 vagy 3570K. (Ha nem akarsz tuningolni ne vegyél K-t)
AMD procit meg nem vennék.

[ Szerkesztve ]

(#7491) jeni válasza Szajo (#7490) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Az első amit kinéztél a Samsung 830 64Gb nagyon jó lenne ,ha megkapod még valahol,mert végleg leálltak a gyártással vele!
A második Kingston +V200 60Gb szintén jó ami még több helyen kapható az is jó árban.
Amit még érdemes venned azok a Corsair Force 3, a Corsair Force GT,a Crucial M4 ,az OCZ Vertex 3,az OCZ Vertex 4,az OCZ Agility 4,az Intel
Kerülendők az alábbiak:

OCZ Agility 3,az OCZ Vertex Plus,az OCZ Petrol,az OCZ Octane
az utóbbi 3-ból elég sok lett a gyári hibás.
Magam is a Petrol-t vittem gariztatni,és nem tudták javítani,mert azt is kivonták a sok selejt miatt.

[ Szerkesztve ]

(#7492) Szajo válasza jeni (#7491) üzenetére


Szajo
őstag

Hát nem is tudom.
Innen melyik lenne a legjobb választás kb 20ezerig?
Csak mert nem akarok mellé nyúlni, az ajánlottak közül is a jobb kellene :D

[ Szerkesztve ]

(#7493) jeni válasza Szajo (#7492) üzenetére


jeni
félisten

hát ez.. ha megfelel neked,de ha 20000 Ft akkor már hozzá tennék még 5000 Ft és akkor a 120Gb venném.
Force 3
vagy egy ilyen amihez jár a Windows 8 Pro upgrade csomag ami picit rosszabb az a írás mutatója,de olvasásra ugyan olyan mint a többi,mivel TLC cucc.
ha Creed III játék lemezzel kéred akkor ezt

[ Szerkesztve ]

(#7494) Szajo válasza jeni (#7493) üzenetére


Szajo
őstag

Hú, így Creed 3 al nem is rossz vétel :)

(#7495) jeni válasza Szajo (#7494) üzenetére


jeni
félisten

bár ezt találtam ott,a mai nappal íródott,kérdés,hogy mennyire igaz?

TommyMedia - 2012-12-24 21:03:4416

Ezt NE vegyétek.Ez az AC3 ami hozzá jár nagy kamu.Inkább vegyetek másik SSD,OCZ,Samu ilyenek.Nem lehet regisztrálni ezt a sz@rt mert Cseh változat

[ Szerkesztve ]

(#7496) Szajo válasza jeni (#7495) üzenetére


Szajo
őstag

Előtte képpel is alátámasztották, hogy dobozos verzsön.

(#7497) miroon


miroon
aktív tag

Sziasztok! :)

Sikerült beszereznem egy ilyet: [link] magamnak így karácsony alkalmából. Valamelyik fórumtárs is ezt ajánlotta itt nekem.

Ezt a leírást: [link]
És ezt követtem: [link]

Ez eddig mind szép és jó..de valamiért a hdd sentinel a teljesítményre 80%-ot ír, és egy ilyen sort is hozzáfűz a dologhoz: "Az SSD TRIM funkciója támogatott de inaktív."

Tudnátok segíteni,hogy mindez miért van?

Itt van pár kép,hogy mégis mi a helyzet a hdd sentinellel,és ami bizonyítja,h elméletben működik a TRIM is.

[link]
[link]
[link]

Amit még tudni kellhet,hogy a windows 7 frissen telepített,szóval nem átklónozott rendszerről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Midnight Black

(#7498) Bodor válasza miroon (#7497) üzenetére


Bodor
veterán

Ehhez a laphoz nem jó a WIN7 alap AHCI drivere, másik kell hozzá, hogy menjen a TRIM.
Töltsd le innen a neked megfelelő (oprendszer kiválasztása) AHCI drivert, de ne tedd fel az egész csomagot,custom telepítést válassz, és csak az AHCI driver előtt legyen a pipa, tehát csak azt tedd fel .

Ha már megvan az SSD-d, és problémád van, akkor a továbbiakban a Flash SSD topikban várjuk a hozzászólásokat, mert oda tartoznak, ez a topik a vásárlás előtt lévőknek szeretne tanácsokat adni.

(#7499) margithid


margithid
veterán

Win8 upgrade-del nincs már sehol samsung ssd?

(#7500) CsonkaImo válasza Bodor (#7479) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Köszi szépen, akkor most már tudok válogatni! Azért gondoltam hyperx-re mert a ramokkal nagyon meg vagyok elégedve, meg egyébként is a kingston cuccokkal

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.